(BHD Ondanks technische pech was het goed toeven in St.-Gapon V ragen over kosten (140.000) van een ingenieursbureau DEBUUT VAN CENTRE PIECE IN SOOS TE HULST Zeeuwse culturele agenda voor januari Markten Inschrijving O.S. geslo Schoorsteenbrand in Kloosterzande Inbraak leverde f 300,- op Rustig oud en nieuw in Temeuzen Auto uitgebrand in Temeuzen Rumoerig uiteinde in Zierikzee Hulst leende aan zijn burgemeester ^rnielingeii in basiliek Hulst Eierscliandaal ook buiten Benelux NOG SLECHTS ENKELE DAGEN tot 80,- voordeel Dure apparatuur IJzendijke Koewacht RAAD SAS VAN GENT Maatschappelijk werk Rondvraag Nieuwj aarsreceptie b. en w. Breskens Middelburg Vrijdag 2 januari T970 DE VRIJE ZEEUW (Van een onzer verlaggevers) HULST Achtervolgd door technische pech heeft de so ciëteit St.-Gapon in Hulst don derdag de zeventiger jaren in gezet met de première van een nieuwe Haagse bluesformatie De vier man sterke popgroep Centre Piece (zie foto) maakte in de bar-discotheek haar de buut, in de pauze muzikaal ge assisteerd door dise-jocky Buddy John. Ondanks alle te genslagen toch een geslaagde inzet van een nieuw popsei zoen. Het zat de St.-Gapon-promotors op nieuwjaarsdag werkelijk niet mee. De ene versterker na de andere be zweek. Aan de blues-première was in de nacht van oud op nieuw een groot bal voorafgegaan. Een ware slijtageslag voor de geluidsappara tuur, waarvan successievelijk een" aantal kostbare onderdelen letterlijk en figuurlijk de mist inging. Het bleek geen belemmering voor een (ADVERTENTIE) ZIG ZAG NAAIMACHINE lichtgewicht- vrije arm-inge- bouwde veiligheidsmotor- alle mogelijkheden. Kompleet met naaiboxkoffer PFAFF NAAIMACHINEHUIS Nieuwediepstraat 23, Terneuzen. LAUSANNE (ANP) Voor de O- lympische winter- en zomerspelen van 19^6 hebben zich in totaal steden kandidaat gesteld. Voor merspeien zijn dat: Florence Los AAgeles (Ver. Staten), Montreal (Canada) en Moskou (Rusland). De winterspelen zullen worden toegewe zen aan: Denver (Ver. Staten), Sion of Vancouver (Canada). De definitieve olympische centra zullen tijdens de 69e zitting van het internationaal Olympisch Comité, die op 7 mei 1970 in Amsterdam begint, worden aangewezen. GOES, 31 dec Groenloii. per stuk: kropsla 1.2630. I 1724. knol selderij met groen 18—38, per kg: witlof II 152—176, afw. 81—124, spruiten all 76108, bil 4649, dll 61, afw. 3540. stoofsla 56 rodekool 822, knolselderij 1745, boeren kool 17—21, uien stek 20, prei I 47 —54, wijnpeen 17—21, andijvie II 70 toch wel gezellig afscheid van de ja ren zestig en een vriendelijke be groeting van het tijdperk 1970. Van af kwart ov.er twaalf tot zes uur gis termorgen is het voormalige pakhuis aan de Houtmarkt open geweest voor mensen, die-bleven volharden. Ook de nieUjWe Haagse succesfor- ,matie,.is .donderdag in het.,Land van Hulst-gastvrij pgthaaid. -Voof de handleden, een. bijzonder prettige ér- va.ring, omdat zij. het .optreden in Zeeuvysch-vïaanderen min of meer' hebben beschouwd als een graadme ter voor ontplooiing van hun vérdere muzikale activiteiten elders in den lande. De eerste presentatie in St.- Gapon moet min of meer beschouwd worden .als een voorpremière. Bin nenkort zal de groep zich ook in de Randstad voorstellen. Soos St.-Gapon heeft de-afgelopen dagen niet alleen: veel. beatbezoekers' geherbergd, maar ook kostbare ap paratuur. Centre Piece had eén aar dig ruggesteuntje aan het arsenaal •van versterkers en geluidszuilen met' een gezamenlijke waarde van 25.000. Toch was het blijkens de reacties niet daaraan te danken dat de formatie in Hulst enthousiast is ontvangen. Degene die het meest werd geteis-' terd door de technische pech was discjockey Bert Jacobse, voor i wie het- optreden met Centre Piece- een Zeeuwse come back was. De afgelo- peft zomer heeft hij namelijk in het westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaan- deren tal van vakantiegasten bezig gehouden. Nu lukte het hem aardig nog meer sfeer te brengen bij de bar- discotheek. Dit alles ondanks een mindervalide geluidsinstallatie, die onder het oud-nieuw feestgedruis was bezweken. Schieting. In het Hofzichttheater werd een schieting - gehouden op de liggende wip waaraan 77 schutters met 18 pelotons deelnamen. De hoogvogel Was voor A. Verdegem Watervliet, le zijvogel P. Schoot Sluiskil, 2e zijvogel. F. Desonvylle Watervliet. De extra prijs werd eveneens geveld door A- Verdegem Watervliet. Ned. Herv. Kerk Tot ouderling werd gekozen de heer Jac. Dees. Politiebureau Doordat opper Middeljans 'n andere woning ds toe gewezen en de kazerne reeds gerui me tijd aangekocht is door de fa. Baes, kwam men moeilijk te zitten -met het bureau. Een goede oplossing is gevonden door de mannen van de rijkspolitie onder -te brengen op een kamer van het gemeentehuis, alwaar ze ook telefonisch (nr. 200) te berei ken zijn, Schieting. Aan de schieting bij A. d'è Bock namen 79 schutters deel. De uitslag was: Hoogvogel en le zij- vogel: V. de Schepper, 2e zijvogel: J. Goossens. TBC-schieting Aan de jaarlijk se TBC schieting van Herwonnen Le venskracht namen dit keer 96 schut ters deel. De uitslag was: hoogvogel: A. Seghers, zijvogels: E. Inghelse, J. Conne. bij loting. Agenda. Do 1 jan 70: schieting bij P. van Steene; za 3 jan 70: schie ting bij A. de Bock; zo 4 jan 70: schieting bij J. de Guchteneire; zo 4 jan 70: seriekaarting bij A. de Bock; di 6 jan 70: bejaardenschieting bij J. de Guchteneire. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) GOES In de nacht van woens dag op donderdag is ingebroken bij de heer V. aan de 's-Gravenpolderse- weg te Goes. Men heeft zich toegang tot de woning verschaft door aan de achterzijde een raam op te schuiven. Uit een bureau wordt een geldkistje mot circa driehonderd gulden ver mist. De familie V. ontdekte de in braak om half drie 's nachts toen zij van een oudejaarsviering elders, thuiskwamen. Alle kasten en laden, tot zelfs oc bedden tot, waren door zocht. waardoor in het huis een gro te chaos was ontstaan. De politie stelt een onderzoek ih. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De viering van oud- op nieuwjaar is in Terneuzen heel rustig verlopen. Vooral na twaalf uur was er in de meeste Terneuzense cafés een grote drukte, maar ongere geldheden zijn er niet voorgekomen. Die rust duurde in feite al vanaf de vooravond, na het sluiten van de winkels. Om tien uur was het op straat buitengewoon stil. Een enkele knallende voetzoeker onderstreepte de stilte heel nadrukkelijk. Voetgan gers waren er bijna niet en er was heel weinig verkeer van auto's. Om klokslag twaalf uur bliezen de sirenes van de schepen het oudejaar uit en het nieuwe in. Ook op nieuw jaarsdag viel er in de grootste ge meente van Zeeuwsch-Vlaanderen weinig te beleven. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op oudejaarsdag, 's middags om ongeveer half een, is nabij het Zuidersportpark in Terneu zen de personenauto van F.A.D. uit Terneuzen totaal uitgebrand Ver moedelijk ontstond de brand in de carburateur. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Tijdens de- raadsvergadering was raadslid L. de Meijer (GB) het niet eens met de begroting over '70 van de „Afvalwatérleiding Kanaalzone". Hij wilde nl. nader geïnformeerd worden over een bedrag van f 140.000,- als kosten van een in genieursbureau. „Is he.t nodig dat er op de begroting niet minder dan drie wagens voorkomen: 2 dienstauto's en 1 van een tech nisch ambtenaar?" aldus de heer De Meijer. Verschillende punten zullen in behandeling worden genomen. Wethouder W. Colsen deelde me de, dat een enquête zal worden in gesteld, om de ouders in het plan „West" die kinderen hebben rond de drie jaar, inspraak te geven of het -wenselijk is dat hun kinderen op de openbare school naar school kunnen. Als de behoefte dusdanig is, zal er een één-klassige school komen, die dan zou moeten worden vastgebouwd aan de nog te stichten kath.-' kleu terschool in het plan West. De heer J. de Rijk (KVP) gaf te kennen, dat hij het als onderwijsman alleen maar toe zou juichen, maar als raadslid zou moeten afraden, want als er zo'n openbare kleuterschool komt, dan zou het, alternatief zijn, 'dat de huidige twee-klassige kleuter school wordt teruggebracht tot één klas. Dit is iets wat de gemeente in 'ieder geval zo'n 20.000 per jaar gaat kosten, aldus de heer De Rijk. Bij het voorstel om de subsidie aan de Prot. Ghr. Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezins zorg te verhogen van 14.000 tot 18.600 verweet de heer De Groff (PvdA) B. en W.; ,',als men subsi dies verstrekt, dat men dan recht heeft te zien waar het geld blijft en welke categorieën gezinnen, er zijn geholpen, hetzij arbeiders of beter gesitueerden. Burgemeester R. A. J. den Boer vond, dat dit in de ver trouwenssfeer ligt en dat de aard van' dit wefk èen volledig inzicht in het besteden van het geld uitslui ten. Doch men kan wel de jaarver slagen lezen, waar alles over de ge zinscategorieën in staat, aldus bur gemeester Den Boer. De subsidie werdgoedgekeurd. Tevens werd de kasgeldlening een bedrag van 500.000, die de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten bereid is te verstrekken, aan- maar één tientje is, niet in beroep vaard, zodat men aan de verplich tingen kan voldoen, i.v.m. de in uitvoering zijnde kapitaalwerken. Men ging akkoord om het subsidie bedrag per uit Sas van Gent afkom stige leerling van de Stichting Ma ter Amabisscholen Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen te verhogen tot 100,60 per leerling. Burgemeester Den Boer gaf te kennen, dat hij een pand wilde hu ren, omdat het gemeentehuis te klein wordt bij de herindeling. „Omdat we hier al met 12 man zitten en er dan 8 bijkomen, lijkt 't mij een gunstig, tijdstip om alvast maatregelen te nemen, door het huis van de heer Geene op het Kei zer Karelplein te huren, daar dit binnen enkele weken leeg aanvaard kan worden". Besloten werd om 't per 1 februari voorlopig voor een half jaar te huren, zodat de nieu we raad dan zelf kan beslissen. De huurprijs is 200,per maana. Tijdens de rondvraag werd aan ae heer Van Assche (KVP), die tevens lid van de bouwcommissie van het Cultureel Centrum in Sas van Gent is, gevraagd of er indertijd menings verschillen zijn ontstaan met ae centrale dienst voor bouw en wo ningtoezicht. Hierop gaf de heer Van Assche te kennen, dat dit inderdaau het geval is geweest, gezien ae bouwcommissie en het bestuur van de Stichting Cultureel Centrum bui ten verschillende zaken werden ge houden. „Onder andere met de to neelaccommodatie", zei hij, „waar van wij voortdurend zeiden, dat er een deskundige bij moest komen. Doch men gaf hier geen gehoo» aan. Eindelijk is het doorgedrongen, dat er toch een expert bij moest ko men. die nu moet proberen om nog iets van het podium te maken. Do vloerbedekking is buiten eenieder om door één man uitgezocht. Het 1> nu gelukkig grotendeels opgelost, doordat tijdens een vergadering met de centrale dienst, de bouwcommis sie en het bestuur van de stichting vooropgesteld is, dat de commissie- en het bestuur voortaan met de ho le gang van zaken op de hoogte ge houden zal worden". De heer J. de Kijk (KVP) deelde tijdens dp rondvraag mede: „Mij is gebleken, dat panden die niet op 't gemeenteriool zijn aangesloten toch worden aangeslagen. Waarom heeft men deze aanslagen die voor het eerst in Sas zijn verzonden eerst niet bekeken? Vooral in de Zand straat zijn er verschillende panden, die niet uitmonden in de gemeente riolering. Zo komt er ten onrechte geld bin nen. De praktijk leert, dat de mees te arbeiders die deze aanslag krij gen, uit argeloosheid en omdat het gaan. Mensen die nu in beroep gaan, zullen volgend jaar geen aan slag krijgen", aldus burgemeestei Den Boer, die met deze gang van za ken op de hoogte was, daar hij al verscheidene reclames op de aan slagen had binnengekregen. De heer Van den Abeele (KVP) wilde graag weten of er ook een dienstregeling is voor de mensen die voor bestrijding bij gladheidmet de zand strooiauto rondgaan en of dit bijvoortdurende gladheid meerde re malen per dag geschiedt. Wet- hotider H. Stevens zal hier de no dige aandacht aan besteden. Voorts vond de heer Van den Abeele het nodig is, dat Sas van Gent er een ijsbaan bij krijgt. Men zal bij de rijkswaterstaat hieromtrent infor- (Van onze correspondent) GOES De jaarwisseling is in Zuid-Beveland, Noord-Beveland en Walcheren vrij rustig verlopen. Even- als voorgaande jaren is dit in Zierik zee niet het geval geweest. De poli tie in Zierikzee was op een minder rustige jaarwisseling bedacht en had hiervoor politieversterking gekregen. Tot half twee heeft de politie de situatie volkomen in handen gehad, dit dank zij de medewerking van de bevolking en de reeds daardoor ont vangen tips. De honderden jongelui die er op uit waren daar waar mo gelijk vernielingen aan te richten, zijn er dan wel niet ih geslaagd, doch van half twee tot drie uur heeft de notitie het echt wel moeilijk gehad. Een vijftigtal jongelui drong het cen trum binnen. Zij duwden een oude auto vooruit die op het Havenplein in brand werd gestoken. De brand weer was er vlug bij en wist de brand* snel te blussen. Het wrak werd direct weggesleept. Bij een in aanbouw zijn de woning wilde men de steigers af breken en deze op het vuur gooien. Ook dit werd door de politie voor komen. Om drie uur was alles rustig. De politie heeft slechts een ar restatie moeten verrichten. Het be trof de uit Zierikzee afkomstige jon geman H. R., die zeer provocerend optrad. Het cabaret Pepijn van Paul van Vliet dat in januari verschillende keren in Zeeland is te zien. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Van de evene menten die voor de maand janu ari op de Zeeuwse culturele agen da staan, zijn er elf in Zeeuwsch- Vlaanderen. Het leeuwedeel van deze activiteiten, namelijk vijf, neemt het Terneuzense Zuidland- theater voor zijn rekening. Een van de hoogtepunten van het januari-programma in dit theater be looft zonder twijfel op maandag 5 januari de opvoering van Oom Wan ja door Globe te worden. Op 12 januari brengt de Nieuwe Komedie Vallen en opstaan van Megan Terry voor leer lingen van het voortgezet onderwijs. Verder speelt het Nationaal Jeugd orkest onder leiding van Nico Her mans op zondag 18 januari in liet Zuidlandtheater werken van Jurriaan Andriessen, Verdi, Martinu en Cesar Franck. De Terneuzense filmliga heeft op donderdag 22 januari Joa-nna van Mikc Sarne op het programma staan en woensdag 28 januari ko men de liefhebbers van het cabaret aan hun trekken met Opus 4, het nieuwe programma van Cabaret Pe pijn met Paul van Vliet. Op zaterdag 8 januari houdt pater T. van der Stap in De Halle in Axel een lezing over Hoe denkt in onze tijd de jeugd. De Nieuwe Komedie brengt in De Halle Dag Stoel naast de tafel een programma van frag menten uit het muzikaal, plastisch en literair werk van de Vlaamse expressionistische dichter Paul van Ostayen ten tonele. In Oostburg verzorgt de vereni ging vooi instrumentale muziek op vrijdag 9 januari in het Ledel thea ter een concert met werken van G. Holst, H. Henkemans en J.S. Bach. Solistische medewerking verleent de bas H. Blackmon. Dinsdag 13 janu ari spreekt drs. K. de Jong Ozn. uit Goes in de burgerzaal van het stad huis over De uitdaging van het mo derne toneel. Cabaret Pepijn brengt (Van onze correspondent) BRESKENS Het college van b. en w. van Breskens zal vandaag (vrijdag) een nieuwjaarsreceptie houden in het gemeentehuis. Deze duurt van zeven uur tot half negen en is toegankelijk voor iedereen uit de gemeente. (Van een onzer verslaggevers) HULST Op veertien oktober 1966 heeft het gemeentebestuur van Hulst aan burgemeester P. Molthoff een geldlening verstrekt van ten minste negentig procent van de wer kelijke grond- en bouwkosten tot een meximum van f 90.000 voor de bouw van een huis voor eigen bewoning. In de overeenkomst werd de bepaling opgenomen, dat dit bedrag, de rente en resterende gedeelten daarvan, di rect opeisbaar zouden zijn bij ont slag van de burgervader uit diens dienstbetrekking. Daarbij is echter toen geen rekening gehouden met eventuele consequenties van de ge meentelijke herindeling. De bepaling, zoals die aanvankelijk is aangeno men, zou ook gelden als de burge meester buiten zijn schuld door de gemeentelijke herindeling even tueel zou worden ontslagen. Een ont sla dat de Hulster burgervader in dat geval zowel letterlijk als figuur lijk duur zou komen te staanOok de gemeenteraad heeft de onbillijk heid daarvan ingezien. Daarom zal bij raadsbesluit aan de bepaling wor den toegevoegd: „Wanneer de schul denaar (burgemeester) ontslagen woirdt uit dienstbetrekking, anders dan in verband met de gemeentelijke herindeling van Zeeuwsch-Vlaande ren". (Van een onzer verslaggevers) HULST Onbekende daders heb ben voor de jaarwisseling nogal wat ravage aangericht in de Willibrordus- basiliek in Hulst. Kaarsen werden gebroken en her en der door de kerk geslingerd. Ook de kerststal moest het ontgelden. Omtrent de eventuele daders heeft de politie nog geen enkele aanwij zing. Aanvankelijk is gedacht aan het werk van een geestelijk gestoorde. Na het onderzoek was men echter de overtuiging toegedaan, dat de ver nielingen niet me<r dan vandalen- streken van een jongeren moet zijn geweest. De totale schade wordt óp enkele tientjes geschat. De vernie lingen werden rond vijf uur ontdekt. Voordat 's avonds de eerste dienst weer werd gehouden, was de rommel ai weer opgeruimd. op dinsdag 27 januari zijn nieuwe programma Opus 4 in het Ledel theater. Op zaterdag 3 januari geeft het St. Caeciliakoor uit St. Jansteen in de plaatselijke parochiekerk een uit voering van het Weihnachtsoratori- um (cantates 4, 5 en 6) van Jöhann Sebastian Bach. In Westdorpe zijn tot 20 januari in Galerie Troutzaerte schilderijen en tekeningen van Nico Molenkamp tentoongesteld. De filmliga Middelburg biedt zijn leden op 2 januari de film Teorama van Pier Paola Pasolini aan. In het Zeeuws Museum is op zondagmid dag 4 januari een concert op de plaat. Dit maal met het thema Oor log en vrede. De heer G.W. Berg man. directeur van de Zeeuwse mu ziekschool is de inleider. De jazzliefhebbers kunnen dinsdag 6 januari aan hun trekken komen. In de schouwburg concenteert dan het trio Misha Mengelberg. Ook de mensen, die van modern toneel houden, worden niet achtergesteld: De toneelgroep Studio voert op za terdag 10 januari in de schouwburg drie Amerikaanse eenakters op: „Red Cross, Chicago en Biscuit". De Nieuwe Komedie speelt op dins dag 13 januari in de schouwburg spe ciaal voor de jeugd het stuk Twee emmertjes water halen van Aad Greidanus. Eveneens voor de schooljeugd treedt de toneelgroep Proloog op vrijdag 16 januari op in de schouw burg met Jeugdproces van Manuel var, Loggem. Het nationaal jeugdor kest is op zaterdag 17 januari te zien en te horen in de concertzaal. De nieuwjaarspremière van het Nieuw Rotterdams Toneel, Twee he ren uit Verona, wordt maandag 19 januari in de schouwburg gepresen teerd. In de Brasserie is er op vrijdag 23 januari een optreden van Frank Koopmar.'s poppentheater. Japanse tekenfilms zijn diezelfde dag (vrij dag de 23-ste) in de schouwburg te zien. In de Schakel geeft dr. L. de Feiter de 23-ste, een lezing over de Magnetosfeer. Paul van Vliet, Li- selore Gerritsen en Ferd. Hugas treden donderdag 29 januari in de schouwburg op met hun programma Opus 4. Cabaret Pepijn met Opus 4 is op vrijdag 30 januari in de Prins van Oranje in Goes te zien. (Van een onzer verslaggevers) GENT De vier Belgen die wer den gearresteerd in Gent en Kruis houten in verband met de miljoenen- zwendel met gefingeerde eierexport en -import in België en Nederland blijven in hechtenis. Hiertoe besloot de kamer van in beschuldigingstelling hij het gerecht in Gent op oudejaarsdag toen de verdachten werden voorgeleid. Inmiddels zijn nog meer gegevens bekend geworden. Zo kwam aan het licht, dat niet al leen met Nederlandse en Belgische valuta werd gefraudeerd maar dat de verdachten een zelfde soort spel letje over de Belgisch-Duitse grens heen speelden. Ook dat leverde hen geen windeieren op. Het onderzoek in België, Neder land, Duitsland en Luxemburg wordt voortgezet. Vast staat dat de verdach ten uit de „handel" tussen België en Nederland ruim 10 miljoen Belgische franken winst maakten. Gezien ech ter de grote fraudemogelijkheden wordt het niet uitgesloten geacht, dat de totale winst vele malen gro ter is. ZWEMMEN Roland Matthes, we reldrecordhouder op de 100 en 200 meter rugslag, is gekozen tot Oost duits sportman van het jaar. Bij de dames ging de onderscheiding naar de negentienjarige atlete Petra Vogt, die bij de Europese kampioenschap pen in Athene zowel de 100 als de 200 meter won. AUTOSPORT Drie Nederlandse combinaties zullen deelnemen aan de Rally Monte Carlo 1970, die v-an 16 tot 24 januari wordt gehouden. Het zijn Ton Gatsonldes - Andries Jetten en Dolk - Klein, beide met eep Dal 55 marathon, alsmede Heyndijk en De Man, die over een IMP Sunbeam de beschikking hebben. Alle drie co binaties kozen Reims als startplaats. Morgen, zaterdag 3 januari: Bergen op Zoom 10.58 en 23.44 Hansweert 10.19 en 22.58 Made-Drimmelen 13.42 Terneuzen 9.52 en 22.30 Vlissingen 9.24 en 22.00 Wemeldinge 10.48 en 23.34. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Bi) een schoorsteenbrandje bij de familie Roelainds aan de Zeedijk is lichte schalde aangericht. De brand ont stond in het deel van d-e schoorsteen onder d'e zolder van de woonkamer. Het vuur werd dioor de brandweer van Bomtenisse bestreden met kool zuur. Fa. Van Dronkelaar, ZuidZ5ncje,.t?,l,.0J170.-2161, Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 011.50-3529 iedere vrijdag kijksvond tot 21 uur in Zu'idzande

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2