Indeling in groepen volgens regionale inzichten MEXICAANS VOORSTEL LOTING WK „Cherie Spencer" uit de sport WERE Dl NA VERLIES OP ONDERSTE PLAATS Deens team met profs? Nederlaag Olympus FC LUIK BEHAALDE CROSSTITEL Van der Sluis won trial TOPSCORES IIWAm o Jkort] HAICO SCHARJN' DERDE I]N BOECHOUT Cees Zoontjens eerste in Loon op Zand Henri Buitenzorg gekozen tot paard van het jaar lekker energie m-aancfeg 29 en dinsdag 30 december 1969 DE VRIJE ZEEUW MEXICO-CITY Het Mexicaanse organisatiecomité heeft voorge steld de zestien deelnemers aan de eindronde van het wereldkam pioenschap voetbal 1970 volgens regionale inzichten over de vier groepen te verdelen. De president van het organisatiecomité, Guiller- mo Canedo, zal het internationale organisatiecomité van de FIFA (wereldvoetbalfederatie), dat op 9 januari over de op de volgende dag te houden loting beslist, het volgende voorstellen: Mexico als organiserend land staat reeds vast voor groep 1 (Mexico), Engeland wordt als titelhouder ondergebracht in groep 3 (Guadalajara), de drie sterkste Westeuropese landen Duitsland, Italië en België worden geloot in de groepen 1, 2 (Puebla/Toluca) en 4 (Leon). De drie Zuidamerikaanse landen Brazilië, Uruguay en Peru worden geloot in de groepen 2, 3 en 4, de vier Oosteuropese deelnemers Rusland, Bulgarije, Roemenië en Tsjechoslowakije worden over alle vier de groepen verdeeld. Als laatste worden de vier resterende landen Zweden, Marokko, Israël en El Salvador in de vier groepen geloot. Denemarken zal als laatste Westeuropese land profspelers toela ten in het nationale voetbalteam. Het bestuur van de Deense voetbal bond (D.B.U.) heeft een motie aan genomen die behelst dat vijf Deense profs uit het buitenland kunnen wor den teruggeroepen voor een inter landwedstrijd. De algemene vergade ring van de D.B.U. moet het besluit in februari nog goedkeuren, maar volgens insiders is dit nog maar een formaliteit. Leeds United, de Engelse kam pioen, heeft de overwinningsroes van Everton wreed verstoord. Op eigen terrein versloeg Leeds de koplopers in de Engelse league met 2-1. Het revancheerde zich daarmee voor de verrassende nederlaag (1-2) tegen Newcastle United van de Tweede Kerstdag. Leeds United is Everton, dat overigens een wedstrijd minder gespeeld heeft, tot op een punt gena derd. Een dikke mist heeft het En gelse voetbal danig gehinderd. In de eerste divisie moesten drie wedstrij den worden afgelast. De stand: 1. Everton 26-41, 2. Leeds United 27-40, 3. Chelsea 26-34, 4. Liverpool 25-32. De topwedstrijd in de eerste klas se van de Italiaanse competitie, Ca- gliari - AC Milaan, is geëindigd in een 1-1 gelijk spel.' De andere bela- BOECHOUT (ANP) Halco Scharn is gisteren bij een veldloop iin de Belgische plaats Boechout als derde geëindigd. De PSV'er maakte over de 6200 meter een tijd van 26 minuten en 25 seconden. Hij had 1.09 seconden achterstand op de winnaar, de Belg Thijs. De Spartaan uit Lisse legde beslag op de elubprijs. Piet Beelen (vierde), Wim van Gerven (zevende) en Airie Meeuwissen (twintigste) hadJden met 31 punten een voorsprong van zeven punten op de Belgische vereniging Wilrijk. HAICO SCHARN derde gers van de Sardijnse club profiteer den niet, want Inter speelde op ei gen veld doelpuntloos gelijk tegen Ve rona en Lanerossi Vicanza verloor in Turijn met 0-1 van Torino. Ju- ventus en Turijn, die beide wonnen, kwamen naast de Milanse clubs In- ter en AC Milan op de tweede plaats. De uitslagen: Bari - Lazio 00, Brescia - Fiorentina 12, Cagliari - AC Milaan 11, Inter - Verona 0—0, Palermo - Napoli 00, Roma - Ju- ventus 03, Sampdoria Bologna 0 0, Torino - Lanerossi 10. Stand: 1. Cagliari 20, 2. Juventus, AC Mi laan, Inter en Fiorentina 17 punten, 6. Torino 16, 7. Lanerossi Vicenza en Verona 15 punten. De manager van de Glascow Rangers, zo schreef een Schotse voet baljournalist, moet van nature trots zijn en gereserveerd, bij iedereen res pect afdwingen en bij zijn bevelvoe ring bovenaan een marmeren trap staan. Die journalist was Willie Wad- dell van de Schotse Daily Epress. Binnen een week nadat hij deze woor den geschreven had werd hij zelf tot manager van de Rangers be noemd. De supporters van de Ran gers hopen nu dat Waddell aan zijn eigen normen weet te voldoen de dis cipline kan herstellen en een van 's werelds beroemdste clubs weer op het hoge peil van weleer kan brengen WIELRENNEN Het Spaanse kop pel Perurena-Lopez Rodriguez heeft de leiding in de zesdaagse van Ma drid. Zij hadden 60 punten en hadden toen 2.371 ronden over het 200 me ter lange wielercircuit in het sportpa leis van Madrid afgelegd. Tweede was het Spaanse koppel Daniel Ys- te en Gomez Lucas met 32 punten. De stand was verder: 3. Fritz Pfen- ninger, Zwitserland, Van Lancker Frankrijk 31 pnt.; 4. Janssen en Koel Nederland 21, 5, Jimenez, Colombia - Sivilotti. Argentinië 18, 6. Hortela- no, Spanje - Seeuws, België 12; 7. Severijns - Stevens, België 7; De ove rige koppels reden op 1 ronde. HILVERSUM De in 1961 geboren merries, besloten gisteren hun loopbaan. Ze namen afscheid in Hilversum na hun achtjarige carrière. Op de foto de beroemde Cherie Spencer (die een totale winstsom van honderdzeventigduizend gulden bijeenliep) tijdens het laatste rondje op de Hilversumse baan. (ADVERTENTIE) (Van onze handbalmedewerker) BREDA De heren van Snelwiek (Rotterdam) hebben in de overgangs klas zaalhandbal de onderste plaats overgegeven aan het Tilburgse Were Di. Direct na de start liepen de he ren van Were Di een achterstand op en zij zagen geen kans meer de ba kens te verzetten. Het werd een ne derlaag met 1018. De dames van het Vlissingse Olym pus moesten in Tilburg de eer laten aam Boemerang. Na een achterstand van .53 met de rust, moest Olym pus verlies met 136 incasseren. De dames van bet Tilburgse Were Li, diie de derde plaats bezetten, ver loren tegen alle verwachtingen in van stadgenoot Volt met 97 na een rust stand van 44. De kansen op de bo venste plaats zijn hierdoor voor de dames van Were Di sterk gedaald. Volt werkte zich door deze overwin ning uit de gevarenzone. De heren van het Tilburgse Were Di hebben in de overgangsklas de kans om drie punten voorsprong te nemen op hekkesluiter Snelwiek niet kunnen benutten. Bij rust leidden de Rotterdammers reeds met 58. Ook na de hervatting domineerde Snelwiek. Het legde meer variatie in de aanvallen dan de Tilburgse ploeg. De achterstand voor Were Di werd door doelpunten van Jan Hel- sloot en Kees Rijswijk steeds groter, waarna de eindstand tenslotte 1018 werd. De dames van het Vlissingse Olym pus (districtsklas) hebben de volle winst in Tilburg moeten laten bij Boemerang. Olympus startte zeer goed. Reeds na vier minuten leidden de Vlissingse dames met 02 door treffers van Ineke Siereveld. De vreugde was maar van korte duur. Doelpunten van Wies Vermeer en Riet Jansen bezorgden Boemerang echter snel 'n 42 voorsprong. Deze marge bleef tot de rust gehand haafd: 53. In de,tweede helft kwam de Til burgse ploeg zeer sterk opzetten. Binnen acht minuten zorgden Riet Methorst en Wies Vermeer (2x) er voor dat de voorsprong voor Boe merang werd vergroot tot 83. Olrmpus zette alles op alles en wist door Suus v. Huizen. Ineke Siereveld en Leny Wijgman nog drie maal het Tilburgse doel te vinden. Boemerang schoot echter door Wies Vermeer (4 x) en^ Riet Methorst nog vijf maal raak sbdtat de Tilburgse ploeg zege vierde met 136. De dames van Volt die in de onder ste regionen huizen zagen kans stad genoot Were Di in Tilburg te ver slaan. Were Di nam eerst door Ma ria Bertens en Toos van den Dries een voorsprong van 02, doch Els Cruijsen en Lia Pigmans zorgden er vooor 'dat Volt gelijk kwam. Tot de rust werd hierna om beurten ge scoord: 44. Na de hervatting nam Volt een voorsprong van 74 door schoten va Lia Pigmans, Marga Groen en Kitty Verhoeven. Uiteindelijk wist Volt een verdiende overwinning van 97 uit dit plaatselijk duel te halen. In de afdeling veroverden de da mes van het Bredase Rapid de bo venste plaats door EW uit Rijen te verslaan met 52. Bij de heren hield het Bredase EBHV de leiding dooj. stadgenoot SOA te bedwingen met 1910. AARLEN (AP) FC Luik heeft gisteren in Aarlen (België) met 17 punten de Europese beker cross country voor clubs gewonnen. Thor uit Roosendaal werd achtste en laat ste. De uitslag: 1 FC Luik (B.) 17 pnt 2 Darmstadt (W.-Dld.) 46, 3 Fiamme Gialle Roma (It.) 54, 4 Tipton Har riers Birmingham (Eng.) 55, 5 Red Star Belgrado (Z.-Sl.) 79, 6 TV Ziirich (Zwits.) 81, 7 Donoré Harriers Dublin (Ierl.) 82, 8 Thor Roosen daal (Ned.) 119. ARNHEM (ANP) De Arnhem mer Stef van der Sluis heeft gisteren op een circuit bij de vliegbasis Dee- len een nationale trial gewonnen. Hij kreeg slechts twee strafpunten. Twee de werd de oud-kampioen van Ne derland Henk Vink uit Amsterdam (35 strafpunten) en derde de hui dige titelhouder Bob de Graaf, even eens uit Amsterdam (50). (ADVERtENTIE) Johan Cruyff in actie. De Ajacied neemt nu de derde plaats in op de topscoTerslijst. DEN HAAG (ANP) Dank zij een doelpunt in de ontmoeting tegen Telstar kan Willy van der Kuylen zich sinds zondag weer de meest pro- duktieve Nederlandse speler noemen. Zijn naaste concurrenten speelden echter niet en houden dus een wed strijd te goed, waarin zij hun ach terstand op Van der Kuylen alsnog kunnen wegwerken. De stand: 1. Van der Kuylen 13; 2. Van Dijk 12; J./5. Cruyff, Kind- vall en Brokamp 10; 6./8. Berg, Jendrossek, Keizer 9; 9710. Geels en Couperus 8. (Van een onzer wielermedewerkere) LOON OP ZAND Slechts enkele tientallen toeschouwers trotseerden gisteren de kou om de veldrit in Loon op Zand, georganiseerd door TWC Pijnenburg, te zien. Buiten enkele streekfavorieten startten ook de be roepsrenners Cees Zoontjens en cycle- cross-specialist Johan Heesbeen. In de beginfase van de wedstrijd, leverden beide cracks felle strijd, maar door kabelbreuk moest Hees been later het strijdtoneel verlaten, waardoor Zoontjens alleen aan de leiding kwam. Op een honderdtal me ters werd hij gevolgd door zijn broer Jos. De rest van het deelnemersveld had toen reeds een halve minuut of meer achterstand opgelopen. De Caballero-renner vergrootte zijn voorsprong in de slotfase nog. Bij de nieuwelingen en aspiranten wonnen respectievelijk Meulenbroek en Abeelen. Amateurs: 1 Cees Zoontjens, Tli- burg, 25 km in 1.05,24, 2 op 1 min. 21 sec. Jos Zoontjens Tilburg, 3 op 3 min. 18 sec. Nico van Hest Tilburg, 4 op 4 min. 59 sec. Sjef Smulders Til burg, 5 Pieter de Jongh Tilburg, 6 op 6 min. 20 sec. G. Moonen Udenhout, 7 op 6 min. 35 sec. Kees Swinkels Goirle, 8 Geerts Tilburg, 9 Henk de Kok, 10 Leo Diepens Tilburg. Nieuwelingen: 1 F. Meulenbroek Goirle, 2 A. Poepoel Tilburg, 3 P. Huiten, 4 H. Huiten, 5 J. vain Laar hoven. Aspiranten: 1 Jan vam Abeelen Til burg, 2 Bart Dekkers, Tilburg, 3 C. Spapens, 4 M. Basters, 5 Schellekens. Jeugd: 1 Van Zon, 2 Timmers, 3 P. Zoontjens. CEES ZOONTJENS overwinning 'I IN *T DEN HAAG (ANP) Met een voorsprong van bijna tweeduizend stemmen (3088 tegen 1099) is de drie jarige draver Henri Buitenzorg tot „paard van het jaar" gekozen. Het is voor de eerste maal dat een drieja rig paard deze titel ten deel valt. De hengst, die getraind en gereden wordt door Jan Wagenaar, won in zijn nog korte carrière alle klassieke draverijen en vergaarde daarmee in het afgelopen seizoert een bedrag van f 55.320 het meest van alle dravers. Op de tweede plaats eindigde de negenjarige merrie Cherie Spencer. Dit paard ontving bovendien de pers prijs. HOCKEY Het Indiase elftal heeft zondag te Poona met 2-1 van de Japanse hockeyploeg gewonnen. Vi- nod Kumar, de Indiase rechtsachter, maakte in de laatste fase van de wed strijd de doelpunten uit korte hoek- slagen. SKIëN Erik Schinegger, oud- wereldkampioene ski in de afdaling, toen hij nog vrouw was en Erika heette, heeft gisteren in Krimml die reuzenslalom gewonnen. Een andere Oostenrijker, David Zwilling, die vierde was bij de reuzenslalom in Lienz, werd tweede. ZAALHANDBAL In de kwart finales van het toernooi om de Euro pese beker voor dames heeft SC Leip zig in eigen zaal met 9-6 van Univer- sitatea Timisoara gewonnen. De Roe meense dames, die Swift Roermond uitschakelden, hadden met rust een achterstand van 1-5. VOETBAL Bulgarije en Marok ko hebben in Casablanca een wed strijd gespeeld in het kader van hun voorbereidingen op de eindronden van het wereldkampioenschap. Ma rokko had met rust een voorsprong van 2-0 en won tenslotte met 3-0. ZAALHANDBAL Oost-Duitsland heeft gisteren de tweede wedstrijd tegen Frankrijk met 26-19 gewonnen. Zaterdag wonnen de Oostduitse he ren met 25-12. In Kopenhagen won Denemarken met 24-17 van Tsjecho slowakije. (ADVERTENTIE) slechts 60ct

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 9