Alleen doelmatige produktie kan landbouw redden Het is geen sprookje dat Klaas Vaak een broer heeft, genaamd Kaas Vaak. Oostburgse verenigingen vinden onderdak SOOS „DE PIJP" m HET SLOP Bejaarden vierden kerst feest in Triniteitskerk Voettocht en meeting jongeren voor ontwikkelingslanden Voor gebak SMIDT'S MEISJE W. J. Kopmets benoemd tot hoofd der school in Utrecht Jeugdgebouw in Zaamslag heet De Stroopiekanne Club- en buurthuiswerk organiseerde kerstfeest Jubileum op secretarie Biljartvereniging Club zonder Naam uit Oostburg koos bestuur Rubberen transport band in Zaamslag gestolen Vrouwenbond hield kerstwijdingsavond Bilj artvereniging uit Zaamslag won van Axels ABC Terneuzen Medische diensten Sluis Banketbakkerij Wat en waar VANDAAG VRIJDAG MORGEN Tentoonstellingen X. Woensdag 24 december 1969 DE VRIJE ZEEUW (Van onze correspondent) TERNEUZEN De heer "W.J. Kopmets. onderwijzer aan de Zuid- landschool in Terneuzen, is benoemd tot hoofd van de openbare lagere Thijssenschool in Utrecht. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Het onlangs in ge bruik genomen jeugdgebouw van de algemene stichting club- en buurt huiswerk, afdeling Zaamslag, heeft de voor Zaamslag wel zeer toepasse lijke naam gekregen van De Stroopiekanne. Voor het vinden van een goede naam had de stichting een wedstrijd georganiseerd, die met deze naam werd gewonnen door Sabina de Kei- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De algemene stich ting Club- en Buurthuiswerk organi seerde een kerstfeest voor haar jon gere leden. Ruim honderd kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar trokken met zelfgemaakte lampions van het „Knutselkotje" aan de Steen- kamplaan naar het patronaat aan de Korte Kerkstraat. Aan het orgel begeleid door de heer F. de la Ruelle werden kerstlie deren gezongen. Ook werd een to neelstukje opgevoerd, een kerstver haal verteld en werden de kinderen getracteerd op chocolademelk (Van onze correspondent) SLUIS De heer J.G.L. de Broek ambtenaar ter secretarie en plv. secretaris vierde zijn 25-jarig ambts jubileum. Vlak na de oorlog begon hij zijn loopbaan te Sluis op de toen malige secretarie, die, door oorlogs omstandigheden, gevestigd was in de Providence aan de Sint Anna- straat. Er waren vele gelukwensen. In de namiddaguren kwam het vol tallige secretariepersoneel en bur gemeester en de beide wethouders persoonlijk feliciteren. (Van onze correspondent) OOSTBURG „Alleen door een doelmatige produktie, een nauwere samenwerking en een betere plan ning zullen de landbouwers het hoofd kunnen bieden aan de ernstige moei lijkheden die er rond de landbouw zijn ontstaan' aldus de heer S. Sil- vis, directeur van de Diepvries Cen trale Randstad Holland en adjunct directeur van CeBeCo op de dinsdag middag gehouden algemene vergade ring van de Coöperatieve Aan- en Verkoop Vereniging voor landbouw belang van West-Zeeuwsch-Vlaande- ren in Hotel De Eenhoorn in Oost burg. De heer Silvis betoogde voorts, dat de wijze van produktie de laatste 25 jaar ingrijpende wijzigingen heeft,on dergaan, met name van de ontmoe tingsplaats tussen producent en con sument is weinig overgebleven. Het laatste echte ontmoetingspunt is al leen nog het warenhuis maar het sa menspel van, alle factoren die de prijs bepalen vindt plaats op de wereld markt en is in tegenstelling tot vroe ger onzichtbaar geworden, aldus de directeur van Randstad Holland. De heer Simpelaar deelde mee dat de produktiviteit binnen de CAV vanaf '63-'64 met 15% per werknemer is gestegen De heer Simpelaar noem de deze stijging des te opmerkelijker omdat die van de chemische bedrij ven met 16% gstegen is. In de slot beschouwing van het jaarverslag over 1969 staat vermeld dat er getracht zal worden in de toekomst een nog scher pere prijspolitiek te voeren. Dit zou een direct voordeel voor de leden be tekenen terwijl door een verhoging van de omzet het stijgen van de kos ten kan worden opgevangen. Er wordt echter uitdrukkelijk op gewe zen dat deze prijspolitiek alleen dan kan worden gevoerd indien de finan ciële toestand van het bedrijf gezond blijft. (Van onze correspondent) OOSTBURG De nieuwe Oost- burgse biljartvereniging Club zonder Naam heeft haar eerste bestuursver kiezing gehouden. 't De heer A. Vermaire werd tót voorzitter gekozen, de heer A. van Drongelen tot secretaris, de heer G. Boonman tot penningmeester en de heer H. van Steen tot competitielei der. Na de verkiezing van het bestuur speelden de leden van de vereniging nog enkele partijen. De uitslag hier van luidt: A. Vermaire - H. van Steen 6737; A. de Bart - G. Boon man 2047; A. van de Hemel - P. Pijferoen 124; A. Vermaire - A. de Bart 5027; H. van Steen - A. Ma- thijse 1928; C. Verhulst - A. van Drongelen 2720; A. van de Hemel - G. Boonman 947; H. van Steen - P. Pijferoen 574; G. Boonman - J. Ko- lijn 15—13. A. Vermaire staat nog steeds on geslagen aan kop in de standenlijst. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Triniteitskerk in Terneuzen was boordevol met be zoekers bij de viering van het kerst feest door de bejaarden. In hun mid den bevonden zich ook burgemeester Aschoff en zijn echtgenote, kapelaan Van Aerendonk, domina H. B. de Neeling, het Nederlands gemengd koor onder leiding van drs. F. G. de Waal en de heer A. J. Rekeveld als organist. Met aandacht luisterde men naar die begroetingswoorden vain burge rmeester Aschoff die dankbaar het kerstgebeuren in herimmerinig bracht. Met bezieling werden de verschillen de kerstliederen meegezongen. Do mina De Needing sprak de schrift lezing. De bijeenkomst werd besloten met het Ere zij God. Met bussen werden de bejaarden naair hun tehuizen ge bracht. Het kerstfeest werd in ge bouw De Schakel voortgezet met een gemeenschappelijke maaltijd, waar voor een groot aantal vrijwilligsters veel werk heeft verzet. De tafels bo den een feestelijke aanblik. Wethouder M. de Vos, die een •kijkje kwaim nemen, werd met een langdurig applaus begroet als een bewijs van waardering aan het adres vam het gemeentebestuur voor die verbouwing en vernieuwde inrich ting vain het verenigingsgebouw. Me vrouw Dikötter dankte iedereen voor zijn en haar komst waarna allen het Stille Nacht als besluit vain de ge slaagde kerstviering zangen. (ADVERTENTIE Slaapdeskundigen vertellen ons dat een hapje - mits niet te uitgebreid het inslapen bevordert. Want het verteren lokt wat bloed uit de hersens en maakt ons slaperig (zij. we niet altijd wat loom na het eten?). Zo mag het geen verbazing wekken dat 'kaas uit het vuistje' vanzelf een goede, late gewoonte werd. Vooral mannen ondernemen na het laatste nieuws nog graag even de tocht naar de koelkast. Ze snijden een hartig stuk en geeuwen daarna tevreden. Want tegen Klaas Vaak èn Kaas Vaak heeft slapeloosheid weinig kans. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De Oostburgse verenigingen, die per 1 januari 1970 geen onderdak meer in de Katholie ke Kring konden krijgen, omdat dit gebouw met ingang van die datum verhuurd is aan de Stichting Ge meenschappelijke Openbare Biblio theek West-Zeeuwsch-Vlaanderen, zijn er uiteindelijk toch in geslaagd, al heeft dit de nodige hoofdbrekens gekost, een andere huisvesting te vinden. De besturen van de betrokken ver enigingen zijn bijzonder blij dat deze zaak zich ten goede heeft gekeerd, toch is men van mening dat dit als een noodoplossing moet worden ge zien. Met name de Oostburgse rede rijkerskamer Oefening en Vermaak zal zich in de eerstkomende tijd moeten behelpen. De vice-voorzitter van de toneel vereniging, de heer P. Bruggeman, vertelde dat er in principe reeds een akkoord is bereikt met hotel Du Commerce in Oostburg, dat de be schikking heeft over een zaal met een toneeltje. Dat toneel biedt ech ter minder mogelijkheden dan in de Katholieke Kring en bovendien kun nen er slechts 200 mensen in, ter wijl er in de Katholieke Kring ruim te was voor 400 belangstellenden. Dit is, aldus de heer Bruggeman, wel te ondervangen door drie voor stellingen te geven, maar dit brengt natuurlijk tweemaal zoveel kosten met zich mee. Medio maart hoopt deze 110-jarige Oostburgse vereni ging, die reeds verscheidene malen met ruimtegebrek te kampen heeft gehad, haar eerste voorstelling in Du Commerce te geven. Wat de tafeltennisvereniging ONA .betreft, lijkt ook een oplossing in zicht. Bij de gemeente loopt momen teed een aanvraag om de zolder van de openbare lagere school te mogen gebruiken. Het gemeentebestuur staat hier niet onwelwillend tegen over, al dienen er wel enige veran deringen te worden aangebracht. De lichtinstallatie b.v. zal ingrijpend verbeterd moeten worden. De kos- (Van onze correspondent) '^ao5( ZAAMSLAG Van een opslag plaats van de provinciale waterstaat aan de Willem IH-polder in Zaam slag is de rubbertransportband van een electrische jacobsiadder gestolen Met deze jacobsiadder werd zand geladen. De diefstal werd op een zeer ongelegen moment ontdekt; na melijk toen men 't apparaat nodig had voor het laden van strooiauto's ter bestrijding van de gladheid. ten van deze veranderingen zouden voor rekening van het Oostburgse gemeentebestuur moeten komen. Zoals bekend heeft de biljartver eniging St.-Eloy sedert enige tijd al een oplossing voor haar huisvestings probleem. De vereniging maakt een dankbaar gebruik van het aanbod van de eigenaar van café 1'Ambassa deur om zijn biljarts te gebruiken. Het bestuur van de Katholieke Kring heeft destijds het besluit om het gebouw aan de bibliotheekstich ting te verhuren moeten nemen, om dat men ernstige explodtatiemoeilijk- heden had. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een groot aantal leden van de afdeling Terneuzen- eentrum van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond hield een kerst wijdingsavond in de gemeenschaps zaal van de Goede-Herderkerk. De leiding vam de avond had de presidente mevrouw De Jomge-de Vo6, Na het zingen vain gezang 18, vers 1 en 4, ging zij voor im gebed. Twee leden lazen vervolgens de kerstditurgie, begeleid door samen zang en koorzang. Na de pauze zong het damesJcoortje onder leiding vam mevrouw Goldschmediing-Rooze een kerstcamtate afgewisseld door een voordracht vain mevrouw Huisman- Veth en zang van mevrouw Jumelet- Vermeer. Tot slot werd een kerst verhaal gelezen. (Vam onze correspondent) ZAAMSLAG In hotel Het Wapen van Zeeland in Zaamslag speelde de Zaamslagse biljartvereniging Z.B.C. een handicapwedstrijd tegen het Axelse A.B.C. De einduitslag was 908223 in het voordeel van Z.B.C. NKV-dames De vrouwelijke le den van de afdeling Terneuzen van het NKV maakten een uitstapje naar Antwerpen om een bezoek te brengen aan de Rombouts koffiefabrieken. Na een instructieve rondeliding door de fabrieken werden de bezoeksters een diner en de n.tiige ontspanning aan geboden. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE Het bestuur van de jongerensociëteit „De Pijp" te Vogelwaarde zit met grote proble men. De soos is in financiële moei lijkheden gekomen en dat voor de activiteiten niet meer die belangstel ling bestaat, die voor een „rendabele" exploitatie van de vereniging nood zakelijk is. De moeilijkheden zijn ontstaan door dat de leden niet meer achter het ac tieve bestuur staan. Dit heeft tot ge volg, dat de afgelopen drie weken steeds met verlies gewerkt is, zodat het gevaar gaat bestaan dat een en ander vast gaat lopen. Er zijn immers iedere soosavond een aantal vaste kosten, die opgebracht dienen te worden, hoe gering het aantal bezoe kers ook is. Men noemt hiervan o.a.: zaalhuur (f 15), buma (f 21), huur geluidsinstallatie (f 15) enz. Als men dan nog een band uitnodigt, om te komen spelen, komt daar nog eens minstens f 200 bij. Wil men deze on kosten kunnen dekken, dan moeten er minstens 50 a 60 bezoekers zijn en als er een band speelt minstens 150. Dit laatste is nu juist ,de knoop', wamt dit aantal bezoekers is op geen stuk ken na gehaald de laatste weken. Men bleef daar zelfs erg ver onder. Het is juist daarom, dat het bestuur zich door zijn leden in de steek ge laten voelt, want tijdens het vorige seizoen was op een gewone bijeen komst (zonder band) 80 tot 90 bezoe kers en bij een bal met band 130 tot 160 bezoekers heel normaal. Uiteraard vraagt het bestuur zich af, wat de reden van dit wegblijven kan zijn. Men draait op de zelfde manier als vroeger, dus aan het pro gramma kan het niet liggen. Een re den zou kunnen zijn, dat het slechte weer een flinke spelbreker is geweest de Matste weken. Een andere reden zou kunnen zijn het feit, dat men te lang gewacht heeft met het opnieuw starten dit seizoen. Maar ook hiervan waren de „trouwe" leden op de hoog te, en wisten ze wat daarvan de oor zaak was. Het wachten was immers op het ail lang op stapel staande nieu we soosgebouw. Financiën zijn ech ter ook hierbij steeds een grote rem geweest. Nu eindelijk alles in kannen en kruiken is, vraagt het bestuur zich nu echter af of onder deze om standigheden het laten bouwen (met nog grotere financiële zorgen) wel verantwoord is. De grote vraag is nu natuurlijk: wat te doen? Is er in Vogelwaarde nog wel behoefte aan een jongeren- sociëteit? Of is het zo, dat men veel liever naar Kloosterzande, Terneuzen of Hulst gaat? In dat geval zou het voor het bestuur geen enkele zin meer hebben om nog verder te po gen de zaak drijvende te houden. Dan zit er niets anders op, dan tijdens een algemene ledenvergadering de jon gerensociëteit De Pijp op te doeken. Uiteraard zou dit zeer te betreuren zijn, vooral omdat het vorige seizoen, het derde, zo'n toename van het le dental te constateren viel, dat men alle hoop had voor een goed vierde seizoen. Men heeft nu besloten het nog een drietal weken aan te zien en af te wachten of de leden hun soos zullen redden door weer im grotere getalen te komen. Het is zonder meer duide lijk, dat het bestuur hoopt, dat dit laatste het geval zal zijn en dat de leden zullen bewijzen, dat er nog wel behoefte bestaat aan een jonge rensociëteit in Vogelwaarde. Alles bij elkaar belooft het voor de actieve leden van het bestuur, t.w. Jo Duerinck (voorzitter), Louis Schigt (vice-voorzitter), Carla Boey- kens (secretaresse), Ria Bouchaut (secretaresse), de heer O. Vosveld (oprichter van de soos en nadien ad viseur en penningmeester), Eddie Duerinck en Wim Schigt een span nende tijd van afwachten te worden. Zaterdag a.s. zal een en ander on der de ogen van de dan aanwezige leden gebracht worden bij het in het parochiehuis te Boschkapelle georga niseerde discobal. HUISARTSEN Axel dokter K. Boor, tel. 1666 b.g.g. 01157-451 (domdeidaig) en dokter C. Schiltman, tel. 1777, b.g.g. 01157- 451 (vrijdag) Aardenburg en Oostburg dokter F. Loose, Nieuwstraat 53 te Oostburg, tel. 01170-2121 (donderdag) en dok ter' N. Rijk, Oude Kerkstraat 2 te Aardemburg, tel. 01177-466 (vrijd.) Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande dokter G. de Meyer te Sluis, tel. 01178-366 (donderdag) en dokter J. Beek te Zuddzamde, tel. 01170-2424 (vrijdag) Goes dokter W. Griep, Fr. den Hol- landerlaan 29, tel. 6405 (donderdag en vrijdag) Van 24 dec. 18 uur tot 27 <'ec. 20 uur Hansweert, Krabbendijke, Kruinin- gen en Rilland-Bath dokter J. Kamps te Riltamd-Baitlh, tel. 01135- 343 Hulst dokter Van Lierop, tel. 2969 (donderdag en vrijdag) Driewegen, Ovezande, Lewedorp, 's-Heerenhoek, Borssele en Nieuw- derp met Kerstmis hebben de dok ters Gelderblom en Kivdet geen zondagsdienst; de praktijk vam dok ter Opdorp wordt tijdens de bedde kerstdagen waargenomen door dok ter Geldof, tel. 01195-275 Ovezande, Hoedekenskerke en Kwa- dendamme dokter Kole, tel. 01193- 262 (donderdag en vrijdag) Middelburg dokter P. Schram, Oos- terscheldestraat 2, tel. 4664 (don derdag) en dokter J. de la Hay ze, Seisdam 22, tel. 4305 (vrijdag) Terneuzen dokter K. Hoving, Oranje straat 25, tel. 2445 (donderdag) en dokter K, Jiskoot, Markt 25, tel. 2303 (vrijdag) Sas van Gent en Westdorpe dokter J. du Puye te Sas van Gent, tel 01158-1777 (donderdag en vrijdag) Vlissingen dokter A. Mijnlieff, tel. 2525 (donderdag) en dokter J. Va der, tel. 2472 (vrijdag) Wolphaartsdijk, 's-H. Arendskerke en Heinkenszand dokter H. van Maan- nen te Heinkenszand, teL 01106- 1234 (donderdag en vrijdag) WIJKVERPLEGING Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke zr. Dominica, tel. 01176-341 (donder dag en vrijdag) Schoondijke, Breskens en Groede zr. Burger, tel. 01173-367, b.g.g. 008 (donderdag en vrijdag) Sluiskil, Hoek en Philippine zr. Bou- wens te Hoek, tel. 01154-274 Vogelwaarde, Hontenisse en Graauw zr. Vereecken, tel. 01142-344; zr. De Schrijver, tel. 01142-313 en zr. M. de Waal, teil. 01148-402 (donderdag en vrijdag) Clinge, St. Jansteen en Nieuw-Na- men zr. Colsen te St. Jamsteen, tel. 01140-2368 b.g.g. 3223 (donderdag en vrijdag) APOTHEKEN Goes Goese apotheek, tel. 7104 Middelburg apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133, tel. 2538 Terneuzen apotheek M. Hamaim, tel. 2060 (donderdag) en apotheek Klaassen, tel. 2090 (vrijdag) Vlissingen apotheek J. Tan-Meyer, Scheldestraat 26, tel. 2025 (donder dag en vrijdag) TANDARTSEN O.Z.-Vlaanderen dokter P. van Mie- ghem, Scheldestraat 58 te Terneu zen, tel. 2685 (donderdag en vrij dag) Walcheren dokter W. Krommenhoek, Rouaansekaai 23 te Middelburg, tel. 01180-3320 (donderdag) en dok ter A. de Koning, Kanaalstraat 91 te O.-Souburg, tel. 01183-1347 (vrjj- DIERENARTSEN Axel en Zaamslag dokter De Haas te Zaamslag, tel. 01153-366 Hulst en Nieuw-Namen dokter Borm tel. 01144-227 (donderdag) en dok ter De Nijs, tel. 01140-3004 (vrij dag) West-Zeeuwsch-Vlaanderen dokter W. Kapsenberg te Sluis, tel. 01178- 225 (donderdag en vrijdag) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Hoeveel Terneu- zense jongeren nemen vanavond, dus woensdag, deel aan de oecumenische jongerenmeeting in het Zuidland- tlieater? Hoe zal het motief van deze bijeenkomst („Solidariteit met de ontwikkelingslanden. Hun problemen onze zorgen?") aanslaan? Dat zijn open vragen voor jeugdleider L. van der Vorst van het clubhuis Het Toe standje aan de Dijkstraat. Voorzichtig schat hij: „Misschien een man of vijf tig, maar ik kan er geen enkel peil op trekken. Een andere jongere, druk bezig met het beschilderen van een span doek, is optimistischer. „Ik verwacht wel honderd of misschien wel twee honderd deelnemers. Er is op de scho len en in clubhuizen veel publiciteit aan de meeting gegeven" Vanavond om acht uur zal de Ter- neuzense jeugd in het Zuidlandthea- ter als beperkte groep of massaal ge tuigen hoe zij op de oproep tot solida riteit met de Zuidamerikaanse vol keren en andere achtergelaten lan den zal reageren. Zal zij bewijzen dat er met Kerstmis ook aan andiere din gen wordt gedacht dan alleen aan lekker eten bij kaartslicht. Om zeven uur begint van het Toe standje een voettocht naar het Zuid landtheater. ,We hebben met deze meeting willen inhaken op de inter kerkelijke advents-actie en de Pax Christie-beweging. „Het idee voor de samenkomst in het Zuidlandtheater is door onze werkgroep uitgewerkt' zegt de heer Van der Vorst. „Ik ben erg benieuwd wat de discussie zal opleveren. We hebben al veel gewon nen als we de jongeren aan het den ken kunnen zetten over het probleem van de onontwikkelde landen". „Hoewel er nog geen vastomlijnde plannen bestaan op welke wijze de oecumenische jongerenactie in Ter neuzen verder uitgedragen zal wor den, denkt de heer Van der Vorst dit te doen in de vorm van een brief aan Kerstverlichting: Op verschillende markante punten in Sluis is weer kerstverlichting aangebracht in de vorm van een grote kerstbomen. De Markt, Kade en Beestenmarkt etc. hebben er een gekregen. De kerst verlichting is een initiatief van de plaatselijke V.V.V. de vakorganisatie in Zuid-Amerika. De meeting in 't Zuidlandtheater wordt opgeluisterd door The Twinkle Stars. Door middel van dia's en gesproken tekst zullen de jongeren over de lan den worden geïnformeerd waar wel vaart nog een zoet sprookje is voor het overgrote deel van de bevolking. (ADVERTENTIE) is het adres Nieuwediepstraat 1 TERNEUZEN MARKTEN TERNEUZEN, 22 dec. Pér 100 stuks: sla II 1227, per bos: selde rij 16, peterselie 1618, knolselderij 4259, per kg: boerenkool 920, breekpeen 2324, knolselderij 42, prei 2537, struikselderij 6495, sav.kool 25—27, rodekool 2029, wittekool 28, spruiten 28130, uien 40, witlof all 139—168, b 119—175, bi 164—177, afw. 73—138, appelen: Cox's Or. I 75 57—62, 70 52—59, (X 34—39, 60 18—22, II 80 47, 75 54—58, 70 49—55, 65 30—35, 60 17—21, III grof 1525, Golden Delicious II 75 26, 70 2829, 65 1523, Goudrenet II 85 39, 75 34—41, 65 30—35, ÜI grof 20, fijn 15, peren: D. du Cornice II 80 81—82, 70 93—96, 65 80—81, III grof 2939, fijn 2832, Conference I 60 57—68, 55 45, II 60 37, III grof 34. fijn 17. (ADVERTENTIE) Voor direct gevraagd voor winkel en gordijnen maken. J. WIELES Noordstraat 42, Terneuzen, tel. 01150-2582 Films ANTWERPEN Astra De dolle kever a.l. Astrid Heintje met een hart op reis a.l. Capitole Kuifje en de zonnetempel a.l. Metro Bambi a.l. Rubens Krakatau ten Oosten van Java a.l. Odeon Noem me Mathilde 14 jaar Quellin Vrij als de wind 14 jaar Ambassade Recht op leven 18 jaar Festa Rivalen op leven en dood 18 jaar Pathé In geheime dienst van Hare Majesteit 18 jaar Rex Als het nacht wordt op de Reeperbaan 18 jaar Vendome Aprilgekken 18 jaar GENT Capitol Bambi a.l. Majestic De keikoppen van de Monte Carlo-rally a.l. Century 100 dollars voor een sheriff a.l. Normandie Gejaagd door de wind, a.l. Plaza Vampiers op het bal 18 jaar Savoy Clerambard 18 jaar ST.-NIKLAAS Scala Nooit een ernstig ogenblik a.l. Century Ben Hur 14 jaar Select Het volkomen huwelijk 18 j. Eden Buona Sera Mrs. Campbell 18 jaar Diversen MALDEGEM Cécilia 20 uur Optreden vain The Torpedos Ned. Herv. kerk 16.30 uur Zon dagsschool - kerstfeest OOSTBURG Hotel Victory 19.30 uur Optreden van The Ferraris Films TERNEUZEN Luxor 14.30 uur In zeven sloten tegelijk, a.l. 17 en 20 uur McKenna's Gold, 14 j. Schietingen PHILIPPINE 't Witte Paard 14.30 uur HENGSTDIJK P. van Dijk 15 uur HULST S. Blommaert 15 uur KOEWACHT (B.) R. Clapdorp 15 uur OVEZANDE Wed. C. Verbeek 14 uur Diversen AXEL Breda Bar 10-12 en 13.30-20 uur Internationale vogelshow ST. JANSTEEN E. Ottjes Duivenkeuring HULST J. van Helsiand 10-13 uur Duiven ten toonstelling KOEWACHT H. de Vliegher 20 uur Dansen HEIKANT F. Saman 19 uur Prijsbiijarten IJZENDIJKE Cafetaria Boerjan 15 uur Serie- wedstrijden topbiljart ST. JANSTEEN Café De Kroon 19 uiur Prijsbiljairten NIEUW- EN ST. JOOSLAND Films TERNEUZEN Luxor 14.30 uur McKenna's Geld, 14 jaar 17 en 20 uur In zeven stoten tege lijk, a.l. Toneel Muziek - Dans GOES R.-k. kerk 15.30 uur Kerstconcert door het Jongenskoor van de Stich ting Zeeuwse Koorschool ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur Cavalleria Rusticama en Paljas Arenbergschouwburg 20.15 uur Toon Hermans met zijn one-man- show Schietingen KOEWACHT A. de Schepper 15 uur SAS VAN GENT Planetarium 15 uur KAPELLE Gerda 14 uur KAPELLEBRUG C. de Kind 15 uur LAMSWAARDE R. Heyens 15 uur IJZENDIJKE Hofzicht 15 uur Diversen OOSTBURG De Vier Emmers 14 uur Biljart prijskamp Hotel De Windt 14 uur Biljart- prijskamp CLINGE J. de Vilder 18 uur St.-Cecdlia Kri ekeputtersbaü HULST G. Lijbaart 19 uur Kerstprijskamp topbiljart AXEL Breda Bar 10-12 en 13.30-20 uur Internationale vogelshow GRAAUW P. de Caluwé 19 uur Prjjstoaarting HEIKANT Café Speelhof Prijskaaiting KOEWACHT A. de Schepper Seriekaarting PHILIPPINE 't Witte Paard Seriekaarting KLOOSTERZANDE Witte Huis 19.30 uur Kerstbal IJZENDIJKE Cafétaria Boerjan 15 uur Serie- wedstrijden topbiljart J. de Does 15 uur Seriekaarting ZUIDDORPE M. de Cock 17 uur Seriekaarting Opg. voor deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 in Middelburg. HULST Kunsthandel van Geyt: Expositie Maxi-Mini-Kunst van Nederlandse en Belgische schilders (t.m. 31 dec.) MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38: Expositie „Het Zeeuwse dorp" (t.m 31 ian.) Stadhuis (Vleeshal) Kerst-expositie van de Zeeuwse Kunstkring (t.m. 9 jan.) Open 14-17 uur ma. tm. zon., be halve 25-12 en 1-1.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 2