TRAINER MAGNUS: Dumez staat binnenkort in het eerste CENTRALE TRAINING IJSPISTE ST.-MICHIELS VERWACHT ZEEUWEN Kapelle in vorm bij Middelburg P0NTIAC TOENAME VAN 120 IN EEN JAAR TIJD Hengelaarsvereniging ONI: 662 leden P0NTIAC TIJD JUISTE TIJD DAGJE VRIJ Blije gezichten, fijne horloges DAMCOMPETITIE Woensdag 17 december 1969 DE VRIJE KftJW (Van onze sportcorrespondent) GRAAUW Het Zeeuwsch-Vlaamse plaatsje Graauw, dat dit jaar voor het eerst goed in het provinciaal sportnieuws verscheen, omdat het de provinciale wielerkampioenschappen in diverse categorieën or ganiseerde, is sedert zondagavond ook in het landelijk sportnieuws verschenen. Dankzij de dertienjarige tafeltennisser Wilfried Dumez, een scholier aan de technische lagere school te Hulst, die er in de sporthal te Zwolle in slaagde de kampioen van Nederland te worden in de categorie der pupillen (vorig jaar eindigde hij op de vierde plaats tijdens de nationale titelstrijd in Vlissingen). Aan het kampioenschap van Wilfried Dumez zijn heel wat trai ningen voorafgegaan. Elke dag kon men hem in het royale trai ningsgebouw, dat achter het huis van Remy Magnus ligt en dat gro tendeels door de leden van de tafeltennisvereniging St. Aloysius uit Graauw werd gebouwd, aantreffen. De ziel vain de Graauwse tafelten- nisclub voorzitter en tevens trainer, Remy Magnus, die een groot aan deel in het succes van Wilfried Du mez heeft, weet zelfs te vertellen, dat de kleine Dumez elke avond van 18.30 uur tot 21.00 uur oefent samen met de twaalfjarige Paul Matthijs- sen, eveneens een spelertje met gro te tafeltennistoekomst. Tijdens het weekend zet Dumez zich nog eens een achttal uren in voor zijn geliefkoos de sport, die hij amper twee jaar beoefent. Voordat Wilfried Dumez de finale bereikte moest hij in Vlaardingen (voorronden), Den Haag (kwartfina les), Culemborg (halve finales) spe len. In Zwolle werd zondagmiddag om 16.00 uur de kroon op het werk gezet, nadat hij eerst had moeten af rekenen met T. Louwers van Avanti (Den Haag)E. Hendrikse van Wils kracht (Utrecht); L. van Zuilen van Phoenix (Den Haag); E. Belvers van Vice Versa (Den Bosch); R. Vlieg van Midstars (Groningen); T. Kraakman van Spirit (Noord-Hol land) en J. Engels van Maasbree. Toen bekend was, dat Wilfried Du mez kampioen van Nederland bij de pupillen was geworden, snelde vader Dumez („Wat een spanning heb ik tijdens de voorlaatste partij door staan") naar de telefoon om de fa milie Bogaert uit Graauw. die recht tegenover de familie Dumez woont, het heugelijke nieuws mee te delen. Mevrouw Bogaert zegt over dit tele foontje het volgende: „Het is gebrui kelijk, dat we bij uitwedstrijden van de tafeltennisclub van de uitslag op de hoogte worden gebracht. Bij het vernemen van dit nieuws echter kon ik mijn tranen niet langer bedwingen en toen ik daarna direct het nieuws aan de familie Dumez ging overbren gen, moest ik opnieuw huilen, omdat mevrouw Dumez dat ook van geluk deed. Ik hoop van harte, dat ze dat ventje eens een passende hulde brengen, wamt wait hij voor zijn sport doet grenst aan het ongelooflijke". Supporters zorgden ervoor dat het nieuws spoedig in heel Graauw be kend was. Toen Wilfried Dumez, zijn vader, trainer Remy Magnus en en kele supporters na een 270 kilometer l-inge reis om kwart over elf in Graauw terugkeerden, waren daar reeds vele supporters aanwezig, die de jeugdige kampioen een eerste hul de brachten. Ook burgemeester F. J. de Nijs verscheen in huize Dumez om Wilfried te komen feliciteren met zijn behaalde landstitel. De heer De Nijs. in zijn jeugdja ren een verwoed voetballer bij Hon- tenisse, had gemerkt, dat de dertien jarige bijzonder vermoeid was, het geen hem de volgende woorden liet ontvallen: „Wilfried. jongen, ik zorg ervoor, dat jij morgen een dagje van schooi vrij krijgt. Ik vind, dat je dat nu wel verdiend hebt. Ik zal jonw directeur daar wel van in kennis stellen". Mevrouw Magnus had maandagmorgen naast haar gewone taak van huisvrouw er nog de taak van telefoniste bij gekregen. Me vrouw Magnus: „Bij ons stond de hele morgen de telefoon roodgloei end vanwege de vele felicitaties, die wij in ontvangst mochten nemen". Trainer Magnus, die deze landsti tel als een enorme stimulans ziet voor Wilfried Dumez, trouwens voor de gehele vereniging van St. Aloy sius, is vastbesloten, verder aan de ze reeds tien jaar bestaande gezon de tafeltennisvereniging te bouwen. Magnus zegt daarover: „Binnenkort zal Dumez (hij zal de plaats van Jo Delforge innemen) in het eerste team uitkomen, waar hij dan samen met Frans Waterschoot en Kees Baumgarte St. Aloy vanuit de lan delijke overgangsklas zal moetai proberen te loodsen naar de hoofd klas. Het zal dan wel de jongste spe- Ier zijn in de hoofdklas (om in de overgarugsklas mee te spelen moest zelfs dispensatie worden verleend), maar zeker niet de zwakste, zodat ook de kans bestaat, dat we ?e hoogste afdeling van de tafeltennn;- wereld ons woordje zullen kunnen meespreken. Eer we echter zijn zal er echter nog veel getramd moeten worden. Het sueces van - fried Dumez betekent echter wel een goede steun bij het door ons ge stelde doel om de hoofdklas te be- ^Trainer Magnus vertelt ook, dut Wilfried Dumez voortaan ^«zon dagochtend in Breda de Brabantse centrale training zal gaan volgen (het Brabantse tafeltennis staat op een veel hoger niveau dan het Zeeuwse). Voor de Nederlandse cen trale training, die met de kerstda gen in de Zuidhollandse plaats Roe- lofarensveen zal worden gehouden, behoort Wilfried Dumez tot een van de acht uitverkorenen. Magnus: „Als hij zich in de top weet te handhaven, dan twijfel ik er geen moment aan, of hij zal Nederland nog bij een of andere interland vertegenwoordi gen". Op de foto links Wilfried Dumez met de burgemeester van Graauw, de heer De Nijs die hem gelukwenst met het behalen van de titel. Rechts Wilfried Dumez in actie, en Een overzicht van het eerste overdekte ijsstadion in België. De verwachting is dat veel Zeeuwen naar deze ijspiste zullen trekken. (Van onze schaatsmedewerker) OOSTBURG Dat de directie van het op zaterdag 20 december te openen nieuwe overdekte ijsstadion in St. Michiels (België) niet voor niets zijn propaganda voor een groot deel op Zeeland heeft gericht, blijkt uit het aantal schaatsvereni gingen dat zich heeft aangemeld om in dit nieuwe stadion zijn wedstrij den en trainingen te houden. Niet minder dan twintig verenigingen uit geheel Zeeland zullen in de nabije toekomst hun rondjes iu het net even buiten Brugge gelegen St. Mi chiels gaan draaien. Onze zuiderbu- sisr-WsyBS ti <m mwmxxun VUWWBiSVSeOK raswm: »>*r« r. - - Hut !m, ...>oia=.-: t wmhi e In heel West-Zeeuwsch-Vlaande- deren zijn pamfletten opgehangen om de bevolking te bewegen ge bruik te maken van de mogelijk heden, die het ijsstadion in St.- Michiels biedt. ren rekenen echter niet alleen op de komst van de schaatsverenigingen, ook hoopt men dat vele schaatslief hebbers uit West Zeeuwsch-Vlaan- deren getuige de vele raambiljet ten die de laatste dagen in dit ge deelte van de provincie zijn versche nen de weg naar de eerste over dekte ijspiste van België weten te vinden. Het nieuwe stadion de kosten hiervan bedragen 48 miljoen Belgi sche frank, hetgeen overeenkomt met drie miljoen gulden heeft een oppervlakte van 70 bij 50 meter en een toeschouwersaccommodatie voor 2500 mensen, die een uitstekend zicht hebben op de baan waar niet alleen hardrijdwedstrijden zullen worden gehouden, maar ook ijshoc- keywedstrijden. De ijsvlakte zelf heeft Olympische afmetingen (60 x 30) maar men heeft de mogelijkheid open gelaten om deze in de winter bij vorst nog te vergroten door een even grote ruimte buiten het ge bouw beschikbaar te houden. Deze tweede ijsbaan is dan door een open wand van het stadion te bereiken. De kunstijsbaan, die door de minister van Nederlandse cul tuur prof. F. van Mechelen zal wor den geopend en tot een van de mo dernste in Europa wordt gerekend, maakt deel uit van het in het Oude- wijnpark gelegen sportcomplex, dat bestaat uit een sportzaal, een turn zaal, drie tennisbanen, drie voetbal velden, een basketbalveld, een vol- leybalveld en een instructiebad, dit alles overdekt. Waarom nu zoveel propaganda op Zeeland gericht? De burgemeester van St. Michiels en tevens voorzitter van de Boudewijnparkschaatsclub (B.P.C.) de heer M. van Maele: „De Nederlanders zijn bij wijze van spreken op de schaats geboren, zo dat wij altijd iets van hen kunnen opsteken. Bovendien hecht ik veel waarde aan internationaal contact, op elk gebied". Dat de heer Van Maele er niet aan twijfelt, dat be halve dc leden van de Zeeuwse schaatsverenigingen ook nog vele andere Zeeuwen naar zijn gemeente zullen komen om de schaatsen on der te binden, blijkt uit zijn volgen de woorden: „Een paar jaar geleden nebben ,wij hier een schaatswedstrijd georganiseerd en de helft van de deelnemers bestond uit Nederlan ders". Ook in het openingsprogramma nemen de Zeeuwen een belangrijke plaats in. De Zeeuwse schaatsclub zal dan namelijk een demonstratie geven. Voorts vermeldt het pro gramma nog een demonstratie hard rijden, een kampioenenshow met in ternationale vedetten en een kinder ballet Oberbayern op het ijs door de IJssportclub van Obertsdorf uit Duitsland. De toegang tot dit ijsfes- tijn is gratis, terwijl er na afloop door eenieder naar hartelust ge schaatst mag worden. De baan is geopend tot eind maart van 10.00 uur tot 22.00 uur. (Van onze dammedewerker) TERNEUZEN De suprematie van de laatste jaren van de Goese en Middelburgse dammers is danig aan het afzakken. Diverse andere clubs weten nu punten tc veroveren op de ze sterker geachte tientallen, hetgeen ongetwijfeld dit kampioenschap aan trekkelijker maakt. De laatste jaren was er altijd een vrij groot verschil in puntenaantal tussen de top en de overige tientallen, maar mede gezien de resultaten van deze week zullen er slechts kleine verschillen ontstaan. De Goese damclub, nog steeds met de beste kansen voor de titel, ver speeide een punt bij Lammerenburg. Een fraaie prestatie van de gastheren cm een puntenverdeling af te dwin gen van 1010. Eenzelfde en onverwacht resultaat behaalde Kapelle tegen het bezoeken de Middelburg. Het is duidelijk dat de Middelburgers nu toch wel van slag af zijn. Niettemin een stimulans voor Kapelle, dat nog geen enkel punt had en deze uitslag van 10-10 zou wel eens belangrijk kunnen zijr. om de rode lantaarn, nu alléén in handen van St. Laurens, te ontwij ken. Aagtelcerke klopte St. Laurens met 13-7, zodat het nu als enig team nog geen enkel punt veroverd heeft in deze competitie. Souburg dat sa men met Goes aan de leiding stond is nu uiteindelijk bedwongen door 's-Gravenpolder. Met een forse ne derlaag van 4-16 moest Souburg de eerste verliespunten incasseren en 's-Gravenpolder blijft in de running met zeven punten. In de eerste klas werd de belang rijke wedstrjjd gespeeld tussen D.O.S. en Goes II, beide nog zonder verliespunten. Met een overtuigende zege van 14-6 wist D.O.S. de gasthe ren te verslaan en zodoende alléén de leiding in handen te nemen. Wel licht een revanche van de dammers uit „Vrederust" op het vorig jaar verspeelde kampioenschap tegen het zelfde Goes II in enkele beslissings wedstrijden. Sommelsdjjk zegevierde met knappe cijfers (11-9) over Zie- rikzee dat nog geen enkel punt kon behalen. Resumerend kan men met spanning de verdere wedstrijden te gemoet zien. HOOFDKLAS 's-Gravenpolder-Kapelle 15-5: I. G. Bloin-A. v. d. Schraaf 1-1; 2. J. Blom- C. Korstanje 1-1; 3. A. Krijger-K. de Koeijer 2-0; 4. Iz. Op 't Hof-C. de Blaay 2-0; 5. J. Op 't Hof-A. Zegers 2-0; 6. D. Huissoon-J. C. v. Liere 2-0; 7. Chr. v. Overbeeke-J. de Visser 2-0; 8. A. v. Overbeeke-J. v. d. Moere 0-2; 9. N. Tramper-J. Zegers 2-0; 10. M. Quakkelaar-C. Sulsters 1-1. Lammerenbiurg-Goes 10-10. 1. A. de Buck-W. Dekker 1-1; 2. W. Koppejan- J. Schot 1-1; 3. W. Heydra-C. J. Hol- lestelle 2-0; 4. C. J. de Looff-C. de Klerk 1-1; 5. A. Francke-M. de Klerk 1-1; 6. J. Koppejan-J. Louwerse 0-2; 7. M. Boone-C. W. v. Damme 20; 8. F. Brasser-W. G. de Leeuw 1-1; 9. I. Vinke-A. G. v. Zeyst 0-2; 10. D. de Buck-M. P. Versluis 1-1. Kapelle-Middelburg 10-10. 1. A. r. d. Schraaf-n.o.g. 2-0; 2. K. de Koejjer- P. Tange 2-0; 3. C. die Blaay-Stroo- band Jr. 2-0; 4. L. Adriaanse-D. Da- vidse 1-1; 5. A. Zegers-J. F. Boon 0-2; 6. Chr. Korstanje-Strooband Sr. 0-2; 7. J. J. Ganseman-C. P. de Vos 1-1; 8. C. v. Liere-J. Baayens 1-1; 9. J. C. v. Liere-P. Coppoolse 0-2; 10. J. de Vis ser-P. Baayens 1-1. St. Laurens-Aagtekerke 7-13. L. Adri- aanse-J. Blaas 0-2; L. Davidse-J. J. Engelvaart 1-1; Davidse-Blaas 1-1; I. Flipse-Willemse 0-2; Broeke-J Mara- nus 0-2; P. de Kam-M. C. de Smit 0-2 J. Kesselaar-S. Blaas 1-1; P. v. Keu len-C. Jongepier 2-0; L. Walraven-A. Francke 1-1; P. Sinke-J. Houmes 1-1. Souburg-'s-Gravenpolder 4-16. 1. P. C Allaart-G. Blom 1-1; 2. M. Bron- ke-A. Krijger 0-2; 3. F. v. Dixhoorn- Iz Op 't Hof 0-2; 4. L. v. Soelen-J. Blom 0-2;; 5. J. v. Eenennaam-J. Op 't Hof 0-2; 6. J. Brasser-D. Huissoon 0-2; 7. P. de Wolff-A. v. Overbeeke 0-2; 8. A. de Pagter-M. Quakkelaar 0-2; 9. C. M. v. As-A. Quakkelaar 1-1; 10 M. Marijs-M. Nijsse 2-0. EERSTE KLAS DOS-Goes H 14-6. 1. J. H. Blank-O. Scherp 2-0; 2. H. Brouwer-K. Schoes- ters 2-0; 3. F. Kievit-M. J. Jeremlas- se 1-1; 4. A. v. d. Kreeke-M. P. Ver sluis 2-0; 5. E. Verdoolaege-A. G. v. Zeyst 0-2; 6. P. Dalsem-M. F. Ver sluis 1-1; 7. H. Wagenaar-L. Dekker 2-0; 8. A. A. v. d. Mark-G. Gorsse 1-1; 9. A. HoUestelle-H. C. Mulder 2-0; 10. F. Oppeneer-D. v. Daalen 1-1. Sommelsdljk 1-Zierikzee 11-9. 1. B. Vis-J. Huigens 2-0; 2. J. Lodder-C. Verton 1-1; 3. A. Verolme-M. de Wild 0-2; 4. L. Bruggeman-J. Folmer 1-1, 5. I. Koese-F. Roggeband 0-2; 6. A. Krijgsman-W. C. Boot 1-1; 7. F Nourdijk-W. Stoutjespad 1-1; 8. C. Polder-C ,L. Boot 1-1; 9. M. v. Lente- J. Flikweert 2-0; 10. A. Knape-J. L, Straayer 2-0. Sommelsdijk-Ouddorp 9-11. 1. B. Roetman-Kl. Tanis 0-2; 2. G. Knops- G. Tanis 1-1; 3. A. Krijgsman-J. Vis been 0-2; 4. C. Zoon-M. Aleman 1-1; 5. I. Koese-A. Meyer 2-0; 6. W. v. d. Buogert-A. Koese 0-2; 7. P. Noordijk- Joh. Moerkerk 2-0; 8. W. v. Dongen P. v. Dam 1-1; 9. A. v. d. Sluys-T. v. Wijk 2-0; 10. A. v. Gulik-K. Tanis 0-2. (ADVERTENTIE) profectus f 106,— jmat datum, 1127,— doublé f 115,— met datum f 135,— goud 1174,— doubt'' doublé 169,50 WSw herenhorloge vanaf 159,50 (Van onze hengelsportmedewerker) TERNEUZEN Het bestuur van de hengelaarsvereniging Ontspan ning Na Inspanning (ONI), kreeg tijdens de najaarsvergadering in het clublokaal café La Belle Vue van de leden machtiging om de benodigde gelden uit te trekken voor de zilve ren jubileumviering op 2 juni 1970. De voorzitter, de heer C. van den Broek, zei dat er naar schatting wel drie- a vierduizend gulden mee gemoeid zal zijn. „Maar voor een gezonde vereniging, die nu 662 leden telt, is dit geen bezwaar". In zijn openingswoord herdacht de heer Van den Broek twee in de loop van dit jaar overleden leden, de he ren E. IJsebaert (gedurende een groot aantal jaren bestuurslid) en H. de Roo. Er werden enkele ogen blikken stilte ter hunner nagedach tenis in acht genomen. De secretaris, de heer Th. de Bakker, gaf een overzicht van' het afgelopen jaar en memoreerde o.a. dat ONI nog steeds over ruim hon derd hectare viswater beschikt, en dat het ledental steeg van 542 tot 662. Er werden 2500 snoekbaarsjes uitgezet en 300 kilogram zeelt. On danks vele inspanningen van het bestuur slaagde men er niet in poot- aal te bemachtigen, zelfs niet uit het buitenland. Uit de schaatsvijver wer den de laatste karpers gevist en naar de Otheense kreek overge bracht. Bij de ingekomen stukken was een brief van het gemeentebestuur, be vattende een resumé va-n het onder houd dat het dagelijks bestuur van ONI op 2 oktober had met het ge meentebestuur en bestuursleden van de organisatie ter verbetering van viswaters. Enkele moeilijkheden werden opgelost. Degenen, dig een visstoel aan de Otheense kreek heb ben geplaatst moeten deze voor i januari verwijderen en tevens werd de mogelijkheid besproken om in de zelfde kreek forellen uit te zetten. Frans Donze (Othene) behaalde met 529 punten het clubkampioen schap 1969 en mocht daarvoor de trofee in ontvangst nemen. C. Kaij- zer (eveneens van Othene) werd met 431 punten juniorenkampioen en bij de dames mocht de voorzit ter de overwinningsbeker aan zijn eigen vrouw, mevrouw C. v. d. Broek Potter, overhandigen. Zij behaalde 450 punten. Eerst na schriftelijke stemming bleek het aantal leden, dat voor het volgende seizoen drie viswedstrijden op een binnenwater en drie op de Westerschelde prefereert, een meer te zijn dan de voorstanders van vier wedstrijden op een binnenwater en twee op de Schelde. De besprekingen over het samen stellen van het programmaboekje verliepen vlot en de voorzitter deel de mee dat het internationale (13e) zeehengelconcours op 2 mei 1970 zal plaatshebben. Meegedeeld werd eveneens, dat, in verband met moeilijkheden van een onduidelijke naamvermelding op de deelnemerskaarten bij een wed strijd, besloten werd ieder een regi stratienummer te geven. Tenslotte kregen de leden te horen dat dege nen, die nog tot 15 maart willen vissen, hun vergunning in de eerste helft van januari kunnen afhalen en dat op zaterdag 20 december om ze- Ven uur 's avonds, in het clublokaal een kaartwedstrijd voor de leden zal worden gehouden.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 4