l Leerdam, denkt dat hfet duurder is. Vierde zesdaagse van Amsterdam gestart HARM OTTENBROS: BLIJ ALS IK HET OP 20 RONDEN HOUD Jorritsma weer in schaatsploeg Open vereniging voor autorensport Ook al goed zonder Cruyff RIVAAL FEIJENOORD LOF VOOR SWART VAN ITALIANEN Herrera wil Cruïff NAV WIL MEER ARMSLAG FIKSE B0E1E VOOR BELEDIGING SCHEIDSRECHTER Romeijn beboet door de KNVB T ransf ernieuws Kurth Vyth: pareltjes op gezicht Vrijdag 12 december 1969 DE VRIJE ZEEUW Een geschenk waar iemand op wacht... Drinkglazen van Leerdam, daar maakt U iemand gelukkig mee. Want Leerdam glas is begerenswaardig. Superieure kwaliteit en stijlvolle schoonheid* Vraag eens naar Aristo, Ballet, Gilde of Aruba. Bovendien meestal óók nog in een mooie geschenk verpakking. *De KLM, Hilton en de Holland-Amerika Lijn vinden dat ook, (advertentie) Segers Jonkers, Karrestraat 25, Breda. Tel. 01600-40150 C. Segeren-van Tilburg, Wilhelminastraat 46, Breda. Tel. 01600-34498 Tel. 01178-464 Tel. 01650-35131 Tel. 01650-33602 Tel. 01650-33160 Tel. 01650-33447 Tel. 01140-3550 Tel. 01180-3266 Tel. 01170-2113 Firma J. F. Verschore, Walplein 12, Sluis. 't PORTIEKJE, Nieuwe Markt 26 - 28, Roosendaal Jos Daverveldt, Bloemenmarkt 15, Roosendaal Firma P. Werz, Molenstraat 60, Roosendaal. 't CARILLON, Raadhuisstraat 31, Roosendaal Firma A. Eggermont, Korte Nieuwstraat 21, Hulst. Rie Minderhoud, Nieuwe Burg 8, Middelburg. A. W. Fierens, Raadhuisplein 12, Oostburg. Kunsthandel ARTISTIEK, Leysenhoek 2, Oosterhout. Tel. 01620-3037 Kunsthandel KOKURA, Keizersd. 81, Raamsdonksveer. Tel. 01621-3237 H. C. Dekkers, Stationsstraat 86, Rijen. Tel. 01612-2468 A. C. Broekhuis, Grote Kerkstraat 13, Steenbergen. Tel. 01670-3925 C. Moerman, Walstraat 94, Vlissingen. Tel. 01184-2597 C. J. de Rijder, Nieuwlandsedijk 91, Lage Zwaluwe Tel. 01684-473 Sinke de Graag, Lange Vorststraat 8, Goes. Tel. 01100-6851 Geschenkenhuis, Lange Delft 1, Middelburg; Lange Kerkstr. 20, Goes. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM In het restaurant „De Zes Dagen" zaten de ren ners hun laatste biefstukjes met rijst of aardappelpuree menu van de dag te verorberen. Ze keken op het houten ovaal dat in de holle ruimte van de RAI staat opgesteld, en waar de amateurs hun laatste trainingsrondjes draaiden. Zij genoten de eer de Amsterdamse zes daagse waarvan organisator Kurt Vyth hoopt dat het een spektakel met doorslaand succes zal wprden, te openen, gisteravond om half acht. Er zaten nog geen vijftig mensen op de tribunes, waar voor het eerst de stem van speaker Barend Barendse klonk, die het her en der verspreide clubje enthousiasten aanspoorde de winnaar van de eerste spurt met een applausje te belonen. niet zo was, want het was er ijs koud toen de amateurs hun trainings ronden reden. Naast de baan ston den de serveersters die als poolrei zigers waren ingepakt. Door een won derlijke en niet te beredeneren beslis sing van de leiding hadden ze van 's middags twee uur af, staan blauw bekken terwijl niemand binnen de poorten van de RAI werd toegelaten. De kok van het poffertjesetablisse ment had zo tegen zeven uur zijn beslag al klaar, de hoezen van de at tracties op het vermaakcentrum wer den verwijderd, de lichten werden aangestoken en de eerste tonen van het zesdaagsé-orkest van Hardy von den Driesch weerklonken toen op dat moment wedstrijdflteiidar Airie van Vliet een levensgrote zucht van ver lichting slaakte. Hij had, de lijst in zijn hand, tot een paar uur voor de opening van het wielerspektakel 21 renners ge teld. De koppelgenoot van Harry Jan sen de Tsjech Jiri Daler, amateur fenomeen die een rits medailles om zijn hals heeft geruild voor de sta tus van professional, was nog niet ter plaatse. Een jaar tevoren had Van Vliet in alle staten verkeerd toen Fritz Ffenninger nog niet was ver schenen, omdat hij oponthoud had gehad door de mist. En nu mistte het zowaar weer en kwam Jiri Daler, de tong bijkans op de schoenen, het tij delijke wielerpaleis op het laatste mo ment binnenstormen. Alsof hij de ver loren zoon was, werd hij door Arie van Vliet verwelkomd. Wat van Vliet betrof kon het spul beginnen. De baan was voor het laatst geveegd. De luidsprekers braakten hun schet termuziek uit en zijn artiesten waren alle, 22 man sterk, gearriveerd. Officieus was de Amsterdamse zes daagse geopend. Officieel gebeurde dat om 10 uur, toen de Amsterdamse wethouder van sportzaken, de heer Verhey met het gebaar van een rou tinier het startpistool hief voor enige duiz'enden toeschouwers. Ditmaal ging Kurt Vyth, die met pa reltjes op zijn voorhoofd rondliep, hoewel hij er wellicht aan twijfelde of de renners van Willem II-Gazelle toch niet vlak voor de start hun tri cot met reclame zouden aantrekken. Insiders die de kwestie bespraken lie ten doorschemeren, dat de sigarenfa briek al dik tevreden was met de portie publiciteit die zij had veroor zaakt. „Alsof ze niet wisten dat er niet met reclame mocht worden gereden", snoven ze ietwat verbolgen. Intussen was de lucht boven de pis te tot een aangename temperatuur opgevoerd, wat de dagen tevoren ROME (AP) Het grote Italiaan se sportblad Corriere Dello Sport meldt dat de coach van AS Roma, Hellenio Herrera, heeft verklaard dat hij hoopt een contract voor zijn club te kunnen sluiten met Johan Cruyff. In dit bericht zegt Herrera dat als Italië het verbod op het contracteren van. buitenlandse spelers opheft, Ro ma zal proberen Cruyff aan te trek ken. „Alle buitenlandse topspelers in Italië zijn oud aan het worden", al dus de beroemde Argentijnse coach. „Daarom geloof ik dat het verbod buitenlandse spelers te contracteren vroeg of laat zal moeten worden op geheven. Ik geloof niet dat Eusebio of Pele door Rome zullen worden gecontracteerd, maar er zijn andere grote namen in het internationale voetbal, die door Rome zouden kun nen worden aangekocht. Een van die is Cruyff, die ik heb zien spelen en die ik erg goed vond". En hoewel Kurt Vyth na zijn de ceptie van vorig jaar, toen hij een fors kapitaal had moeten aanpassen had verklaard dat hij er nooit meer aan zou beginnen was de vierde Am sterdamse zesdaagse toch weer van start gegaan. In het restaurant „De Zes Dagen" sloeg wereldkampioen op de weg Harm Ottenbros, dicht ter zijde gezeten door zijn vrouw, de laat ste repen van zijn biefstuk naar bin nen. Ook hij keek naar het ovaal waar de strijd zes dagen zal worden. Zonder veel enthousiasme overigens. „Ik ben al blij als ik het op 20 ron den houd", zei Harm Ottenbros. Voor hen die een gokje willen wa gen: de wereldkampioen op de weg zal deze zesdaagse dus beslist niet winnen In de uren die aan de Amster damse zesdaagse voorafgingen en die gebruikt konden worden om te trainen, wilde wereldkampioen Harm Ottenbros geen enkel risico lopen met zijn gezondheid. Stevig „ingepakt" wandelde hij door de toen nog koude en kille RAI-hal- len waar in de avonduren het startschot viel voor de vierde zes daagse. DEN HAAG (ANP) De Neder landse schaatsploeg, die op zaterdag 20 en zondag 21 december op de Thialf-kunstijsbaan in Heerenveen tegen Noorwegen rijdt, bestaat uit: Kees Verkerk, Ard Schenk, Jan Bols, Peter Nottet, Eddy Verhey en, Jappie van Dijk, Co Giling, Ab Krook, "Jan Bazen en Jorrlt Jorrits ma. Eerste reserve is Arie Eriks. Op de 500 en 1500 meter mogen tien rij ders starten en op de 3000 en 5000 meter acht. sprintkwaliteiten van Dazen en Jor ritsma". Op aandringen van coach Leen Pfrommer rijden de „afgevallen" kernploeigleden Eriks, Te Winkel en Nooitgedagt met de Noorse reserve buiten mededinging alle afstanden mee. Daarnaast heeft de technische commissie aan het ondsbestuur voorgesteld om vier junioren te la ten starten, namelijk Piet Kleine, Jacques de Koning Gerard van Gel der en Jos Valentijn. BUNNIK (ANP) De Neder landse autorensportvereniging (NAV) waarvan tot op heden slechts coureurs en oud-rijders lid konden zijn, gaat zijn exclusieve karakter verliezen. Tijdens een woensdagavond in Bun- nik gehouden buitengewone algemene ledenvergadering is besloten de NAV om te zetten in een open vereniging. De organisatie telt momenteel 98 actieve en 85 niet-rijdende leden. De NAV wil zich aanpassen aan veranderende tijden. „Het groeiende aantal belangstellenden voor de autorensport behoort in de eerste plaats binnen de NAV onderdak te kunnen vinden", zei voorzitter J.W. Bootz in een toelichting. De NAV, die ondanks spannende races vaak werd teleurgesteld in het afgelopen seizoen door de pu blieke belangstelling bij de wedstrij den, zal door de structuurwijziging financieel en organisatorisch meer armslag krijgen. Voorts zullen de activiteiten kunnen worden uitge breid. Statutair zal er onderscheid blij ven bestaan tussen actieve rijders en andere leden. De eerste groep behoudt zijn specifieke zeggenschap in wedstrijidzaken. Een aantal nieuwe activiteiten en faciliteiten wordt voorbereid. Alle leden zullen onder meer in beperkte mate recht krijgen op aankoop van een pitkaart voor NAV-wedsfcrijden, waardoor zij op het afgesloten mid denterrein getuige kunnen zijn van de voorbereidingen van de rijders en de werkzaamheden aan de wa gens. NAPELS (AP) Coach Giuseppe Chiapella van Napels verklaarde na afloop van de wedstrijd tegen Ajax, die met 10 werd gewonnen, dat hij tevreden was geweest over de pres tatie van zijn team, maar vreesde dat de marge van een doeipunt een weinig hoopvol uitgangspunt voor de tweedie krachtmeting met Ajax is. „Ik ben tevreden over mijn jon gens, maar ik had op een doelpunt meer gehoopt. De returnwedstrija in Amsterdam zal heel zwaar voor ons worden, omdat Ajax een erg sterk en goed samenspelend team is, dat het spel goed onder controle houdt". Ook Kurt Hamrin, vorige week door Napels van AC Milaan ge kocht en in zijn eerste wedstrijd reeds de beste speler van Napels, had woorden van lof voor Ajax. „Ajax leek mij sterker dan in Ma drid, toen ik met Milaan de Euro pacup won. Het wordt een zware strijd in Amsterdam", zo sei de kleine Zweed. Trainer Rinus Michels toonde zich tevreden met de uitslag. „Het is een afspiegeling van de krachtsverhou ding en het geluk in de wedstrijd. Napels speelde slim en wist voor deel te behalen uit dé inzet van de veteraan Hamrin. Ook vond ik de Braziliaan Altafini goed", aldus Mi chels. In de meeste Italiaanse bladen werd donderdag de kracht van Ajax geroemd en daarbij werd nadruk gelegid op het fedit dat de Amster dammers zonder Cruyff speelden. l'Unita schrijft dat alleen de hech te verdediging van Napoli de „no toir agressieve ploeg" uit Holland het onmogelijk wist te maken met lange ballen doelpunten te maken. „Ajax bleef moedig spelen, de he le wedstrijd lang", adus l'Unita en lieit „fraai" spel zien. „II Messagero" merkte op dat de Nederlandse ploeg in „superieure conditie" was en bijzonder veel es prit vertoonde. Het blad looft het spel van Hulshoff, Bals en Swart. Het grote Italiaanse sportblad „Corriere Dello Sport" schrijft dat Napoli een moeilijke taak wacht in Amsterdam waar het uitkomt met slechts een punt voorsprong op Ajax. Het zal in Amsterdam des te moeilijker worden, aldus het gezag hebbende sportblad, omdat Ajax daar de „gewichtige" Cruyff kan opstellen. Maar, vervolgt de Corriere Dello Sport, de 10 overwinning is een „mooi resultaat, als men afgaat op het feit dat Napoli beter spel liet zien dan Ajax". Het blad roemt de verdediging van Napoli. „Daar stond tegenover dat de voorhoede niet op zijn best was, misschien ook dioor de salide- Nederlandse verdediging". „Ajax", aldus de Corriere „bleek een hechte ploeg die snel spel te zien gaf zelfs zonder de steun van Cruyff". „Al met al", besluit het blad, „een voortreffelijk resultaat voo: Napoli in de internationale klasse". FRANKFORT (ANP) Rudi Gu- tendorf, trainer van de Duitse Bun- desligaclub Schalke 04 is woensdag in Frankfort door de strafcommissic van de Duitse voetbalbond veroor deeld tot 1500 mark (ruim 1400 gul den) wegens herhaalde belediging van de scheidsrechter in een vriend schappelijke ontmoeting tegen Wup- pertaler SV. De aanklager had het dubbele ge- eist. Hoewel Gutendorf hat hem ten laste gelegde volledig ontkende een supporter van Schalke had zelfs de schuld op zich genomen („de scheidsrechter heeft Gutendorf met mij verwisseld") kwam de commis sie toch tot deze forse boete verge zeld van een berisping. DEN HAAG (ANP) De straf- commissie van de Koninklijke Neder landse Voetbal Bond heeft de rech- terverdediger Piet Romeijn van Feije- noord wegens grove belediging van scheidsrechter Van Gemert na afloop van de wedstrijd FC Twente in En schede, een boete opgelegd van 350 gulden. Romeijn heeft zich reeds twee keer eerder aan een dergelijk vergrijp schuldig gemaakt. In 1967 kwam hem dat oP een schorsing voor drie wedstrijden te staan. De eerste divisievereniging FC Den Bosch heeft de 21-jarige voor hoedespeler Wil Uyesns van Noad ge contracteerd. Het transferbedrag is 20.000 gulden. De tweede divisieclub Roda JC heeft de 24-jarige Deleft Behl van de Duitse amateurclub Baesweiler als spitsspeler aangetrokken. CRUYFF lof van Herrera Drie kernploegleden zijn niet voor het officiële team gekozen: Arie Eriks, Karei te Winkel en Ronnie Nooitgedagt. Opvallend is de terug keer van Jorritsma. Na de strijd om de Nederlandse kampioenschappen van vorig jaar waarbij de Rotter dammer gediskwalificeerd werd, kwam hij niet meer voor een plaats in de kernploeg in aanmerking. De voorzitter van de technische com missie van de KNSB, de heer W. S. Wijnia verklaarde donderdagmid dag: „De keuze van Ab Krook was voor ons een uitgemaakte zaak. Hij is op het ogenblik in uitstekende vorm. Verder prevaleerden bij ons de (Advertentie) ROTTERDAM Zoals be kend komt Feijenoord in de kwartfinales van het toernooi om de Europacup voor lands kampioenen uit tegen het Oost- duitse Vorwarts Berlin. Op de foto de formatie van Vorwarts met staande van links naar rechts Körner, Piepenburgë, Strübing, Ukrow, Begerad, Nöld- ner, Frasdorf en Nachtigall. Knielend van links naar rechts: Hamann, Müller, Niehaus, Zul- kowski, Witholz en Wruck.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 6