Frans d'Hooge wil niet langer in België voetballen SSC heeft kansen in duel met DOTO PLATJOUW WIL EERSTE ZEEUW IN EREKLAS ZIJN fooi» Brass Wemeldinge-Meeuwen 2: degradatie-belangen Terug naar V.V. Steen? i Belgen op de voorgrond in Ossendrecht JEREZ Ompraten Regeling Voetbal De eenvoud van dit etiket is het kenmerk van de ware sherry FINO GADITANO SHERRY hHM 1 BONDSSPAARBANK T af eltennisteam dames twee keer tegen Engeland Militaire cross Uitslagen Donderdag 11 december 1969 DE VRIJE ZEEUW (Van een onzer voetbalmedewerkers) HEIKANT De 24-jarige Frans d'Hooglie, afkomstig uit Heikant, die zes jaar de kleuren van HVV '24 uit Hulst en twee jaar die van STEEN met succes verdedigde en dit jaar door de voetbalvereniging STEEN aan de Belgische club Excelsior uit St. Niklaas voor het ma ximum bedrag van 3.000,dat voor een amateur dient betaald te worden, werd overgedaan, wil het Belgische voetbal zo spoedig mo gelijk verlaten. Daarvoor heeft hij twee redenen. Excelsior St. Niklaas blijkt zijn belofte inzake de overeengekomen geldsom, die doelman d'Hooghe na tien competitiewedstrijden zou worden uitbetaald, niet te kunnen of willen nakomen (omtrent het beloofde bedrag zwijgt d'Hooghe angstvallig). Teneinde dit bedrag niet op tafel te behoeven leggen, besloot het Excelsiorbestuur hem na negen competitiewed strijden op te stellen bij de reserves. Met deze gang van zaken kan d'Hooghe zich niet verenigen. der leiding van trainer Verniers uit St.-Niklaas kampioen van de tweede klas werd. Ondanks het feit, dat HVV'24 het slechts één jaar in de eerste klas volhield, maakte doel man d'Hooghe dat jaar naam. De HVV'ers zullen zich stellig nog de wedstrijd in Helmond herinneren,, toen de Hulstenaren van het kastje naar de muur werden gespeeld, maar toch met 01 zegevierden, hetgeen aanleiding gaf tot het vol gende persbericht: „Dat Hulst deze overwinning behaalde mag voor de volle honderd procent worden toege schreven aan het voortreffelijk werk van de negentienjarige doelman Frans d'Hooghe. Wat hij zondagmid dag op de Helmondse grasmat liet zien, was bijkans miraculeus. Het stempelt hem tot een keeper van klasse". Verder is er het feit, dat zijn vrouw zich hardnekkig keert tegen het voetballen in België. Zij laat zich daarover als volgt uit: „Mijn man, die de gehele dag van huis is (hij is werkzaam in de Terneuzense haven) moet ook nog eens drie avon den per week naar St.-Niklaas voor de training en '3 zondags is er dan een wedstrijd. En dat alles voor die 400 of 500 Belgische franken per week. Ik weet wel, dat het een leu ke bijverdienste is, maar dan moet er altijd nog gewonnen worden, an ders krijgen de jongens niets. En dat vind ik schandalig. Verder hecht ik grote waarde aan vriendschap en wat dat betreft moet ik zeggen, dat dat hier in St.-Jansteen prima is. Om een voorbeeld te noemen: toen wij drie maanden geleden een dochter kregen, liet de voetbalver eniging Steen ons een fruitmand be zorgen- Dit ondanks het feit, dat mijn man reeds een half jaar in Bel gië voetbalt". Frans d'Hooghe, die tijdens zijn juniorentijd als een van beste doel- verdedigers van Zeeland doorging, speelde op 16-jarige leeftijd zijn eer ste wedstrijd bij de senioren. Dit ge beurde in de wedstrijd HW.'24 - Ger- da St.-Niklaas. Na die wedstrijd viel d'Hooghe niet meer weg te denken uit de HVV-ploeg, waarmee hij on- Dat de Belgische voetbalscouts ook de Nederlandse persberichten goed bijhouden, bleek spoedig daarna, want de naam d'Hooghe stond voor goed genoteerd in hun boekje. Na enkele jaren tevergeefs aan de deur van doelman d'Hooghe te hebben aangeklopt, liet deze zich dit jaar toch ompraten. Dit gebeurde na een vriendschappelijke wedstrijd tussen Steen er. Excelsior. Samen, met Steen-voorhoedespeler Walter Naes- sens werd hij uitgenodigd om in de wedstrijd Lokeren - Excelsior mee te spelen. Deze wedstrijd gold tevens als proefwedstrijd. d'Hooghe zegt daarover: „Daarna heb ik me'door het bestuur van'Ex celsior laten overhalen en heb ik m'n overschrijving gevraagd naar deze club en ook direct gekregen. Ik hoop, dat straks de onderhandelingen tus sen Steen en Excelsior even vlot zul len verlopen, hetgeen zou betekenen, dat ik volgend jaar weer voor Steen zou kunnen uitkomen. Ik zou er in leder geval graag bij zijn als HVV'24 op bezoek komt bij Steen, want voor die wedstrijd zou ik eens extra graag mijn jasje willen uittrekken. Ik zou ze in de streek tonen, 'dat Frans d'Hooghe nog iets van keepen af weet'1 Het Steen-bestuur, bij monde van voorzitte" Pleunis, wist over deze on derhandelingen het volgende te ver tellen „eigenlijk zou afgelopen maandag de zaak reeds besproken zijn, maar het Excelsior-bestuur ver zocht ons in laatste instantie de on derhandelingen uit te stellen tot op het eind van deze week- We hopen dan in de kwestie d'Hooghe een bil lijke regeling te kunnen treffen. E11 misschien lukt dit ook wel, omdat tot op heden slechts een voorschot op de koop werd gegeven van 22.000 Belgische frank (ongeveer 1500)". Frans d'Hooge heeft genoeg van het Belgische voetb al. Een van de redenen daarvoor is het feit dat zijn huidige club Excelsior hem een toegezegd bedrag heeft onthouden. (Van onze voetbalmedewerker) BREDA Als sneeuw en ijs de voetbalpret niet blijven bederven, staan er zaterdag voor enkele clubs in het KNVB-zaterdagvoetbal grote belangen op het spel. In de hoogste klas A is er voor SSC'55, dat tegen leider DOTO uit Pernis speelt, de mogelijkheid om zich bij de boven ste vier te scharen. SSC-secretaris Van Oversteeg ziet het duel met ver trouwen tegemoet. „Wij leden de laatste wedstrijden geen nederlagen meer en als het ritme door de ge dwongen rustperiode niet verloren is gegaan zijn wij niet kansloos. Wij weten wie de gevaarlijke schutters van de Pernissers zijn en als die aan banden gelegd kunnen worden, zit er een kans in. DOTO won bij Sprang ook pas in het laatste kwartier, ter wijl Sprang de beste kansen heeft ge had". Kozakken Boys kan SSC nog hel pen door uit'bij Rijnsburgse Boys de punten mee naar Werkendam te ne men. In de derde Klas is het topduel NOAD '32 - BVC '54. De winnaar wordt lijstaanvoerder en de ploeg, die verliest, ziet zijn uitzichten op de titel sterk verminderd. Woudrichem met een gelijk aantal punten kan toezien wat zijn concur renten er van maken. BVC speelde niet in de rustperiode, terwijl NOAD in een oefenwedstrijd gelijk speelde tegen de tweede klasse Sprang. Een kleine zege voor NOAD, dat boven dien hêt voordeel van eigen terrein heeft, zit er wel in. Good Luck moet op zware tegenstand rekenen van Sleeuwijk, dat in de gevarenzone zit. Hetzelfde geldt voor Dinteloord, dat AZVV op bezoek krijgt. In 4 A kan Seolto steunen op de overwinning in de uitwedstrijd tegen Wit Zwart. Als de Zevenbergenaren, dit huzarenstukje nogmaals uithalen, zijn de kansen van Wit Zwarten tot nul gereduceerd- Perspectief heeft Seolto in ieder geval. In de vierde klas B staat Hoek voor de beslissende matsch tegen Chrislandia. De verliezer valt uit de kopgroep weg. Secretaris De Groote van Hoek heeft vertrouwen - in een gunstig resultaat voor zijn ploeg. „Uit wonnen wij ook. dus moet het op eigen veld ook mogelijk moeten zijn. Wij kunnen met hetzelfde elf tal uitkomen als in de uitwedstrijd, alleen werken wij met een wissel speler, daar één van onze vaste eer ste elftal-spelers in militaire dienst is". Yerseke heeft in het duel met WHS een zware opgave. WHS be hoort immers met Smerdiek tot de grote kanshebbers. Smerdiek heeft het op papier niet moeilijk in de thuiswedstrijd tegen Wissenkerke. (ADVERTENTIE) Alleen importeur: ANDRÉ KERSTENS TILBURG Mi Theo Plat jouw: biljarten is een soort ziekte. (Van onze voetbalmedewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de zaterdagcompetitie van de KNVB afdeling Zeeland moet Hein- kenszand in staat worden geacht om het bezoekende Wolfaartsdijk met lege handen te laten vertrekken. Me- vo is in Zierikzee een lastig te klop pen tegenstander en dat zal Middel burg zaterdag - als er tenminste dan gespeeld kan worden - ook moeten ondervinden. Nieuwdorp krijgt buurman 's Heer Arendskerke op visite. Met de nodi ge moeite moet de thuisclub aan dit duel twee punten kunnen overhouden al zullen de buurlui hevige tegen stand bieden. VCK ontvangt Bevelanders en de Ahuisspelende Koudekerkse formatie zal zijn kampioenskans zeker niet in de waagschaal stellen en VCK start dan ook duidelijk als favoriet. Wemeldinge en De Meeuwen 2 zijn de twee laagst geplaatste elf- tallen'en nu ze op het veld van eerst genoemde tegen elkaar spelen is het duidelijk dat de uitslag van uiterma te veel belang zal zjjn. Als Wemeldinge namelijk weet te winnen wordt de afstand tussen de hekkeslthiersploeg tot 5 punten ver groot en dat lijkt dan onoverbrug baar. In het andere geval zullen De Meeuwen-reserves .hun mede-gega digde voor degradatie binnen hand bereik "kunnen krijgen. (ADVERTENTIE) v/h, Nutsspaarbank - Kath. Spaarbank Breda (Van onze sportredactie) AXEL ,,Als er iemand naar mij toekwam met de mededeling dat hij wilde gaan biljarten, dan zou ik hem dat ten sterkste afraden. Biljarten is namelijk een soort ziekte, die de beoefenaar totaal voor zich opeist. Kun je eenmaal behoorlijk op het' biljart uit de voeten, dan moet je uitkijken dat het je niet te veel aan grijpt. Er gaat zoveel tijd in zitten dat de kans groot is dat het normale dagelijkse werk er onder lijdt". - Aan het woord de Zeeuwsch- Vlaamse topbiljarter Theo Platjouw uit Axel, die afgelopen weekeinde in het Brabantse Heerle eerste werd in de voorronde van het kampioen schap van Nederland eerste klas groot biljart driebanden. Het is nog al een onverwachte uitspraak van een man, die nu al tien jaar actief is op het groene laken, en naar zijn zeggen er nog wel vijfentwintig jaar mee wil doorgaan. Theo Platjouw, verklarend: „Kijk, ik bedoel, dat als iemand biljarten wil beoefenen als serieuze sport, dan zou ik hem dat afraden. Biljarten als sport vraagt van mensen met een gewone dag taak te veel inspanning. Om goed mee te kunnen draaien moet je voor een toernooi als dat van het Nederlands kampioenschap eerste klas driebanden drie maanden van tevoren elke dag twee tot drie uur trainen. En dat geeft je dan nog geen garantie dat je tot de finale kunt doordringen. Eén slechte partij met een laag moyenne en het is ge beurd- Drie maanden van intensieve training zijn volkomen waardeloos geworden. Nee, biljarten is voor mensen die veel geld hebben. Man nen als Ceulemans, Schrauwen, Scholten en Wijnen, die hebben alle maal een zaak. Die kunnen overdag schaven aan hun techniek en condi tie". Theo Platjouw, die zelf in Mulst een baan heeft als autoverkoper, zal, nu hij eenmaal tot de eerste klasse is doorgedrongen, toch niet graag het biljarten opgeven. Ook al heeft hij in Zeeuwsch-Vlaanderen zelf wei nig mogelijkheden om zijn talenten te ontplooien. Platjouw: „Het klinkt een beetje arrogant, maar het is doodeenvou dig een feit dat ik voor clubwedstrij- den te sterk ben. Als ik voor ABC uit Axel, waarvan ik lid ben, wed strijden speel tegen een andere ver eniging, dan heb-ik altijd een enor me handicap. Mijn tegenstanders moet er dan honderd scoren, terwijl ik vijfhonderd caramboles moet ma ken. Daar gaat,op het laast alle lol van af. Vooral ook omdat mijn tegen standers dan volop defensief spelen. Zij willen natuurlijk allemaal van mij winnen". De Axelse biljarter heeft zich dan ook teruggetrokken uit de clubwedstrijden. „Ik beweeg me de laatste jaren meer op natio naal niveau", zegt hij. „Ik heb me nu gespecialiseerd in drie spelsoor- ten groot biljart: libre, ankerkader 472 en driebanden. Een paar jaar geleden kwam ik in alle toernooien uit, maar daar ging te veel tijd in zitten. Ik geloof dat specialisatie goed is. Ik zit nu in de eerste klas. Dat betekent dat ik zo'n beetje te gen de ton aanhang. En ik wil juist bij de top van het biljarten in Neder land gaan behoren". Theo Platjouw praat honderduit over de mogelijkheid dat hij eens zal promoveren naar de ereklas. Hij verwijt zichzelf dat hij in het begin van dit jaar in Helmond zijn kans heeft laten lopen. „In het voorjaar kwam ik in Helmond uit in de finale van het kampioenschap van Neder land groot biljart libre. Mijn eerste drie partijen won ik zonder al te veel moeite. Ik dacht: daar is mijn kans om te promoveren. Maar de laatste toernooidag zakte ik volkomen in el kaar. Ik had het gewoon niet meer. Ik verloor dan ook alles", aldus Theo Platjouw, die zijn falen in Helmond wijt aan een gebrek aan lichamelij ke conditie. „Biljarten vraagt niet alleen techniek, maar ook een goede conditie. Je moet maar eens drie' uur achter elkaar geconcentreerd achter de tafel staan. Nu. dan ben je doodmoe". De autoverkoper heeft hij zijn voorbereiding voor het kampioen schap van Nederland driebanden een dimensie aan zijn training toege voegd. „Elke zaterdag train ik met de leden van de Hulster FIT-club in het bos bij Clinge. Ik moet zeggen dat het helpt. In Heerle had ik er veel profijt van". Theo Platjouw weet volgende week pas of zijn overwinning in Heerle goed genoeg is om toegelaten te wor den tot de finale. Platjouw: „Er zijn zo'n vijftien voorronden door het he le land. De acht biljarters, die het hoogste moyenne en de meeste matchpunten hebben mogen aan de finale deelnemen. Je hoeft dus hele maal geen eerste te worden". De Zeeuwsehe topbiljarter ver wacht in ieder geval dat hij er bij zit. Platjouw, tot slot: „Als ik in de finale uitkom zal ik alles op alles zetten om de eerste Zeeuwse biljar ter te worden, die promoveert naar de ereklas. Als ik daar eenmaal ben gearriveerd heb ik mijn doel bereikt. En uit de ereklas kun je niet zo ge makkelijk degraderen. Omdat je met grote jongens speelt ligt het gemid delde vrijwel altijd hoog. Stel dat je van Scholte verliest in het libre in één beurt met tweehonderd tegen vijfhonderd. .Touw gemiddelde is dan altijd nog zo hoog dat je je zelfs een paar miskleunen kunt permiteren. Nee, ik zal mijn. uiterste best doen om de ereklas t,e bereiken. Tenslotte heb ik er nog vijfentwintig jaar de tijd voor DEN HAAG (ANP) Volgen de week zullen Nederlands dames- tafeltennisteams twee maal uitko men tegen-Engeland. De eerste wed strijd wordt donderdag 18 december in de sporthal van Weert gespeeld. De tweede een dag later in de sport zaal „De Hommel" in Utrecht. (Van onze atletiekmedewerker) OSSENDRECHT De kerstveld loop, die de sportvereniging Konink lijke Marechaussee Noord-Brabant en Zeeland ieder jaar voor zijn leden in de bossen bij dc legerplaats Ossen drecht houdt, telde gisteren bijna ne gentig deelnemers. Ook thans kreeg het gebeuren een internationaal ka- rakter door deelname van de eerste mobiele groep Rijkswacht Gent, ter wijl ook de tweede mobiele groep Rijkswacht Antwerpen acte de pré- sence gaf. Een volledig Belgisch succes werd het in de categorie A (leeftijd t.m. 30 jaar), waar de eerste drie plaatsen in Rijkswacht-handen kwamen. Dit on danks verwoede pogingen van wacht meester eerste klas J- van Bastelaar uit Roosendaal, die op 200 meter voor de finish nog als derde geklasseerd was. In de eindsprint moest hij het echter afleggen tegen de jongere en snellere Belg Truiders. De Belgen Moeraart en Bouwmans hadden zich reeds na een van de drie af te leggen ronden ontdaan van hun tegenstanders. Het was eerstgenoem de, die in de slotfase zijn naaste con current „loste" en op vrij gemakke lijke wijze als winnaar finishte. Ook in de categorie B (31 tot en met 40 jaar) werden de ereplaatsen door de rijkswachters bezet. Eerste Nederlander was hier wachtmeester eerste klas C. Anderlegt uit Gilze- Rijen die als achtste finishte. Een Nederlandse, zege tenslotte was er in de categorie C (41 jaar en ou der), waar adjudant onderofficier C. Heijblom de welhaast traditionele winnaar werd. Categorie C (41 jaar en ouder) 1S00 meter: 1 Heyblom (Keizersveer) 7.26.6, 2 Calliauw (België) 8.01.1, 3 v.d. Berg (Breda) 8.30.0, 4 de Wit (Breda 8.49.5, 5 v.d. Bie (Breda) 9.46.5, 6 Herklots (Den Bosch) 10.07.0, 7 v. Ginneken (Bergen op Zoom), v.d. Kooy (Roosendaal) en Gommers (Gilze-Rijen) 12.01.0. Categorie B 31 t.m. 40 jaar 2900 meter: 1 Witterongel België) 11.23.7, 2 Bouvie (België) 11.55.0, 3 Oliefiers (Roosendaal) 12.00.8, 4 Thomas (Bel gië) 12.05.0, 5 Lemmens (België) 12.08.0, 6 v. Laeren (België) 12.09.0, 7 Maesschalk (België) 13.22.0, 8 An- deweg (Gilze-Rijen) 13.52.0, 9 v.d. Wee (Breda) 14.01.0, 10 Traas (Gilze- Rijen) 16.10.0, 10 de Jong (Eindho ven 16.10.0, 12 Landschoot (België) 16.28.0, 13 Poortvliet (Bergen op Zoom) en Terhoeve (Eindhoven) 17.34.0, 14 Boekelder (Budel) 19.15.0. Categorie A t.m. 30 jaar 4300 meter: I Moeraert (België) 14.54.4. 2 Bau- mans (België) 15.04.0 3 Truyens (Bel gië) 15.37.0, 4 v. Bastelaar (Roosen daal) 15.48.0, 5 Pauwels (België) 15.56.0, 6 Kunen (Breda) 16.04.0, 7 Robury (België) 16.10.0, 8 de Klercq (België) 16.13.0, 9 Pollemans (België) 16.32.0, 10 Cappaert (België) 16.39.0, II Cauwelier (België) 16.46.0, 12 Swijns (België) 17.20.0, 13 Wissels (België) 17.42.0, 14 de Boye (België) 17.47.0, 15 v. Laenen (België) 17.54.0 16 Belgraver (Terneuzen) 18.09.0. H. Belgraver uit Terneuzen, die plaats de beste Zeeuw was. in de A-categorie met een vijftiende

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 7