Rentmeester werkt hard aan zijn come- EMIEL SAMAN IN BELGIË OP DREEF OPNIEUW ZEGE ST. ALOYSIUS I Terneuzense Boys voor lastig duel Rente tot 7% Rijkspost spaarbank altijd safe! Goed begin van Swift Niet beter wel harder HET MOET WEL LUKKEN" MICRO KORFBAL Aalvlug Welkom seintje Geen optie T af eltenniscompetitie Aardenburg ontvangt koploper i F' Voetbal DE VRIJE ZEEUW (Van onze wielersportmedewerker) OVEZANDE Terwijl da meeste wegrenners momenteel nog ge nieten van hun winterrust, is in Ovezande een coureur intensief be zig zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen: Cees Rentmeester. De fanatieke, strijdlustige Zeeuw is zoals bekend een heel jaar op non-actief geweest door een beenbreuk, opgelopen tijdens een trainingsrit, enkele weken voordat hij als beroepsrenner zou debu teren. Dat was een slag die hard aankv/am. Maar Cees Rentmeester is daar nu overheen en kijkt vol optimisme in de toekomst. 99 „Natuurlijk zal het erg moeilijk voor me zijn en aan de conditie zal nog heel wat gedaan moeten worden voor ik weer de oude ben maar ik heb toch goede moed om straks een behoorlijke rentree te kunnen ma ken. In september en oktober heb ik kunnen profiteren van het mooie herfstweer en de afstand van mijn trainingstochten opgevoerd tot 80 en 90 kilometer. Momenteel ga ik nog de weg op als de weersomstandighe den gunstig zijn. Bij regen en kou pro beer ik thuis mijn conditie op peil te brengen. Aanvankelijk was mijn plan deze winter te gaan crossen maar dokter Steenhuis, de chirurg onder wiens behandeling ik was, heeft me dit af geraden. De kniebanden van mijn linkerbeen bleken daarvoor nog te zwak. Het lopen gaat nog niet zo best maar men heeft mij verzekerd dat dit na verloop van tijd steeds beter zal lukken. Lichamelijke oefe ningen daarentegen gaan mij goed af. Daarom heb ik nu een droogroei- apparaat aangeschaft waar ik zeer enthousiast over ben. Ik voel me elke dag sterker worden en het gaat nu zeker de goede kant met me uit. Het feit dat Caballero, waarbij ik als professional zou debuteren, toch vertrouwen in me stelde en me niet zonder meer aan de kant zette, heeft me tevens gestimuleerd in mijn po gingen om een goede come-back te bereiken. Er zijn mensen geweest die gezegd hebben dat het misschien be ter voor mij zou zijn opnieuw als amateur te beginnen. Afgezien van het feit of dit tot de mogelijkheden zou kunnen behoren zelf' geloof ik er niet in omdat de reglementen van de KNWU dit niet toelaten voelde ik daar persoonlijk niets voor. Ik had een contract en een licentie als professional en ik wilde ook per se als beroepsrenner terug keren. lp januari word ik 23 jaar en mijn mening is dat ik bij de amateurs (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN Zuidwesters 1, koploper in de eerste klas, klopte Swift 3 in de enige wedstrijd, die voor de veldcompetitie korfbal werd gespeeld. De Souburgers wonnen ge makkelijk met 71, waarmee ze de eerste plaats nog eens accentueer den. Het gaat overigens allemaal niet zo gemakkelijk als de vorige jaren bij Zuidwesters, maar dat verhoogt alleen maar de aantrekkelijkheid van de competitie, die verloren dreigde te gaan. Het wachten is nog op de ploeg, die de Souburgers de eerste nederlaag toe gaat brengen, want Zuidwesters is daaraan enkele malen ternauwernood ontsnapt. In de micro-competitie begon Swift bijzonder goed. In een doel puntrijke wedstrijd versloeg het het Dordse Merwic me» 10—5 zelfs voor micro-korfbal een hoge score. In de Zeeuwse micro-afdelingen begon To go erg goed De beste acht uit Goes speelden goed tegen Ondo en dat le verde een krappe 57 zege op. Animo 2 en Swift 2 bleken in de eerste klas A goed tegen elkaar op gewassen De punten werden met 4— 4 broederlijk gedeeld. In de eer ste klas B stelde Vedo ook nu teleur. Gaat het in de veldcompetitie niet al te best (voorlaatste plaats), ook nu tegen Animo 3 lukte het niet. Het moest Animo 3 een gelijkspel (22) toestaan. Veldcompetitie, eerste klas: Zuid westers 1 - Swift 3 71. Micro-competitie, landelijk: Swift 1 - Merwic 105. Eerste klas A: Animo 2 - Swift, 2 44, Ondo 1 - Togo 1 57. Eerste klas B: Vedo 1 - Animo 3 2—2. Adspiranten C: Animo B - Swift C 13, Swin C - Zuidwesters 21, Ani mo B - Zuidwesters 01. Adspiranten F: Ondo B - Swift F 13, Ondo B - Togo D 01,_ Swift F - Togo D 31. Pupillen A: Swift A - Stormvogels A 10, Stormvogels A - Atlas 21, Swift A - Atlas 21 Pupillen B: Animo B - tormvo gels B 3—0 B.K.C. - Stormvogels B 10, Animo B - B.K.C. 00. niets meer kan leren. Het is ook beter voor mijn moreel dat ik bij de profs ga. Door al die ellende van mijn beenbreuk is daar een aanslag op ge pleegd. Maar geknakt ben ik er niet door, ik wil er zo snel mogelijk over heen. Dat ben ik trouwens ook ver plicht tegenover al mijn sportvrien den die mij tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis (twee maanden) en ook daarna een hart onder de riem hebben gestoken. Vooral ook de actie die het Middelburgse wielercomité voor mij op touw zette, door het or ganiseren van een benefietwedstrijd heeft mij en m(jn ouders ontzettend goed gedaan. De 2200,die ik kreeg waren niet te versmaden, maar vooral de geste was een zeer be langrijke ruggesteun." Half januari behoort Cees Rent meester tot de groep van vijftien be roepsrenners van Caballero die in Zuid»Europa een trainingsprogramma gaan afwerken. Het ligt in de bedoe ling dat de Caballero's aan de mees te Franse voorjaarskoersen gaan deelnemen, daarna volgen de grote meerdaagse wedstrijden. Cees Rentmeester ziet het komende voorjaar verlangend tegemoet. Na tuurlijk blijft de vraag: „Hoe zal het gaan In ieder geval is de verbeten wils kracht die Cees Rentmeester tijdens zijn amateurperiode naar diverse successen voerde ook straks weer de basis voor een terugkeer in het mé tier. „Het wordt een beslissend jaar voor mij, maar later zal men nooit van mij kunnen zeggen dat ik niet serieus en met volle overgave heb gewerkt om het verloren terrein te herwinnen. Daar ben ik dag in dag uiit mee be zig, zo intensief dat het wel moet lukken CEES RENTMEESTER stevige training in de wintermaanden ïjteïil i' ■HRfË Emiel Saman: „In Bfelgië is het voetbal harder dan in Nederland" (Van onze sportcorrespondent) TERHOLE Dat het kerkdorpje Terhole, ressorterende onder de gemeente Hontenisse, sedert vele ja ren een prima volleybaleclub bezit, is zo langzamrhand wel in geheel sportminnend Zeeland doorgedron gen. Wat echtér velen niet weten, is het feit, dat Terhole, zonder over een eigen voetbalclub te beschikken, toch over een voetballer beschikt, die mo menteel in de Belgische provincie Oost-VIaanderen naam maakt. Het is de 27-jarige Emiel Saman, voorhoede speler van St.-Gilles Waas, dat in de derde provinciale klas van het Belgi sche voetbal speelt, in Nederland te vergelijken met een tweede klas amateurploeg. Miel Saman, die op 13 september 1942 in Heikant werd geboren, begon zijn voetballoopbaan in het naburige Stekene (B). Toen hij meende, een kans voor het eerste elftal te moeten krijgen (hij was toen zeventiep jaar) en deze uitbleef vroeg hij het be stuur van de voetbalvereniging Ste kene om een overschrijving naar Steen. Het bestuur van Stekene verleende hem alle medewerking en weldra droeg hij de zwart-witte kleuren van Steen. Twee jaar later vroeg hij over schrijving naar HVV'24 uit Hulst, bij welke vereniging h() twee jaar speel de- Over een welk doelpunteninstinct de man uit Heikant beschikt, kwam vooral tijdens het eerste seizoen bij de Hulster ploeg tot uiting. Hij vond bij HVV '24 steun van enkele zeer goede technische spelers en dat werd door de aalvlugge Saman bijz. goed uitgebuit. Hij scoorde dat jaar 25 doelpunten. Tijdens de laatste wed strijd werd HVV'24 in Etten kampi- (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG St.-Aloysius 1 heeft in de thuiswedstrijd tegen VOZ uit Zwijndrecht de competitie onge slagen afgesloten. Opnieuw werd het een grote zege: 82. Invaller Du- mez werd tweemaal geklopt. Baum- garte bleef ongeslagen, terwijl ook Frans van Waterschoot geen enkele partij uit handen gaf. Zoals ver wacht plaatsten Belcrum 2 en Irene 3 zich eveneens voor de kampioens- groep. Belcrum won met 100 van Gispen, en Irene 3 had aan een ge lijk spel tegen Never Despair 3 vol doende. In de eerste klas afdeling Zeeland kon St.-Aloysius 3 het niet bolwerken tegen Haringman 1- De Bakker zorgde via Piet Martijn en Tonny Traas voor twee tegenpunten: 28. ONA 1 speelde op de valreep gelijk tegen Middelburg Zuid 2, waarbij Poppe niet werd geklopt. Leider St.- Aloysius 4 sloot in de tweede klas de eerste competitiehelft af met een benauwde 64 zege op Big Smash 2, en bleef daarmee ongeslagen. Ha- ringman 2 behaalde de volle winst op Big Smash 3. ONA 2 slaagde er in het Middelburgse MZ 4 te klop pen. Het zorgde hiermee voor de eerste winstpunten, waardoor het de laatste plaats verliet. Een beslis singswedstrijd tussen St-Aloysius 5 en Croon 1 moet uitmaken welke ploeg volgend jaar in de kampi- oensgroep gaat spelen. In de junioren-groep A slaagde ONA 1 er in het eveneens nog onge slagen MZ 1 de eerste nederlaag toe te brengen. Het heeft nu alleen de leiding in deze groep. De leider in groep B. Wilno 1 had geen moei te met Mz 6 en bleef daarmee zon der verliespunten. Overgangsklas: Never Despair 3 - Irene 3 5—5, St.-Aloy 1 - VOZ 8—2, Belcrum 2 - Gispen 100; eerste klas: St.-Aloy 2 - Wilno 1 niet opge komen, St.-Aloy 3 - Haringman 1 2—8, Wilno 2 - PZEM 1 4—6; twee de klas: Haringman 2 - Big Smash 3 82, St.-Aloy 4 - Big Smash 2 6 3, Goes 1 - Haringman 3 73; derde klas: St.-Aloy 5 - HvB 100 Wilno 3 - Croon 1 82; vierde klas: Big Smash 6 - 't Zand 1 010, MZ 9 - ONA 3 8—2, PZEM 4 MZ 8 55 Apollo 5 - WTTV 64; junioren groep A: ONA 1—MZ I 7—3, ONA 3 - MZ 5 73; junioren groep B: Big Smash 1 - ONA 2 64, MZ 6- Wilno 1 0—10, MZ 4 - Wilno 3 2—8. oen door een I2 zege op Internos. Dit ten nadele van Veerse Boys en Rood Wit. Miel Saman zorgde tijdens deze wedstrijd voor twee goals. Tijdens het daaropvolgende seizoen, toen HVV'24 in de eerste klas uit kwam, was hij van weinig nut voor zijn ploeg, want na een wedstrijd of vijf te hebben gespeeld, liep hij tegen Vlissingen een knieblessure op, waar door hij het gehele seizoen was uit geschakeld. Hij keerde het seizoen daarop terug naar Steen, met welke club hij opnieuw kampioen werd, n.l. van de vierde klasse H. De Belgische scouts, die de laatste jaren veel het oog hebben gericht op Nederlandse voetballers, was het niet ontgaan, dat Saman uitstekend speelde bij Steen. De voetbalvereniging St.-Gilles vroeg Steen voor 'n vriendschappe lijke wedstrijd. Miel Saman zegt hie over: „Ik was twtintig minuten aan het spelen, toen de stopper van St.- Gilles tegen mij zei: „Miel, jongen, je mag er vandaag gerust goed te genaan leunen, want we zijn vandaag naar Steen gekomen om jou aan het werk te zien". Voor mij was dat een welkom seintje." „Na de wedstrijd kwam er een be stuurslid van St.-Gilles naar mij toe, en deze vroeg om een afspraakje. Voordat echter de definitieve over gang tot stand kwam, is het bestuur van St--Gilles hier vier keer aan de deur geweest. Op een zondagmorgen stonden hier zelfs bestuursdelegaties van twee verschillende clubs aan de deur: die van St.-Gilles en die van Sportclub St.-Niklaas (tweede divisie van het Belgische voetbal). Voor ik St.-Gilles het ja-woord gaf, ben ik eerst naar St.-Niklaas geweest. De toenmalige trainer van St.-Ni klaas, Omer van Boxtelaar (nu trai ner van Crossing Schaarbeek) liet me een test doen, die bestond uit koppen, trappen en stoppen, hetgeen normaa] te noemen is. Minder nor maal is echter het feit, dat hij me een halfuur liet meespelen tussen de eer- ste-elftalspelers van St.-Niklaas. In dat half uur kreeg ik amper twee ballen toegespeeld. Voor mij stond het vanaf dat moment vast: ik zou voor St.-Gills gaan spelen. Bijna kwam er echter nog een kink in de kabel, want op het laatste moment bracht het bestuur van Ste kene mij nog een bezoek. Ze hadden mijn overgang naar een Belgische ploeg vernomen en meenden alsnog aanspraak op mij te kunnen maken, ondanks het feit, dat ik Stekene tien jaar geleden met hun volledige toe stemming had verlaten. Naar achter af bleek kon Stekene volgens de Bel gische voetbalbepalingen inderdaad beslag op mij leggen. Mijn huidige club St.-Gilles heeft echter kans ge zien enkele uren voor het transfer- seizoen in België als gesloten ver klaard, alsnog de zaak met Stekene bevredigend te regelen al dienen zij nu wel twee verenigingen te betalen, n l. Steen en Stekene". Nu Emiel Saman aan zijn tweede seizoen voor St.-Gilles is begonnen en hij na zijn eerste seizoen met dertig doelpunten topscorer van de afdeling werd, is de belangstelling van de zijde van de Belgische scouts nog groter geworden. Zo kreeg hij onder meer uitnodigingen in de bus van clubs als Dendermonde, Racing Gent alsmede van de Belgische tweede-di visieclub Bergem Sport, die hem uit nodigde om een testmatch te komen spelen. Zijn huidige club St.-Gilles verbood het hem. 'Trouwens de berichten, dié de laatste tijd in de Belgische bladen van hem verschenen, spreken voor zichzelf. Om er enkele te citeren „Het moet de grote clubs, die Saman volgen, maar geen optie op hem na men wel pijn doen, de schutterstalen- len niet te kunnen uitbaten van die Nederlander. Aan deze rare vogel heeft St.-Gilles bepaald veel te dan ken." Een ander bericht luidt: „Welk een droom van een spitsspeler sloeg St.-Gilles toch aan de haak met deze Hollander." Miel Saman, die zichzelf nooit meer in Nederland ziet spelen, zegt van het Belgische voetbal: „Ik wil niet beweren, dat ln België beter wordt gevoetbald dan in Nederland, doch wel veel harder." Ondanks het feit, dat Saman nu twee jaar in Bel gië speelt, stelt hij nog veel belang in de clubs uit zijn streek. Met veel interesse volgt hij dan ook de resul taten van clubs als Steen, HVV'24 Clinge, Hontenisse en Vogelwaarde. door het Rotterdamse Zwart Wit met lege' handen terug te sturen. Arnemuiden is niet kansloos bij Ter Leede. (Van onze correspondent) BREDA IJs en weder dienende kunnen er zaterdag in de KNVB-za- terdagcompetitie wel eens verrassin gen vallen. Na voor vele clubs twee weken gedwongen rust (eerst heker ronde en toen afgelasting) kan het ritme bij sommige ploegen wel eens verstoord zijn. Voor het Raams- donksveerse Good Luck was deze rustperiode niet ongunstig. Zijn doel man Van Keulen kan zaterdag, na een verkeersongeval, dat hem ver scheidene wedstrijden buiten spel zette, weer onder de lat staan. Van Keulen is er op gebrand weer mee te doen. „Ik zou afgelopen zaterdag ook al hebben meegedaan", zegt hij, „al is mijn blessure nog niet hele maal genezen. Mijn knie geeft nog een beetje last". Met een geroutineerde keeper in het doe] zal Good Luck de wedstrijd tegen Terneuzense Boys met ver trouwen tegemoet zien. Het verschil is maar twee punten. Bij verlies van de Verenaren worden de kansen op een ereplaats wel haast geredu ceerd. Om de bovenste plaats krijgt Woudrichem het zwaar bij Rillandia en NOAD eveneens hij Krabbendijke, BVC heeft vrij en kan toezien wat zijn concurrenten gaan doen. In de vierde klas A staat Wit Zwart voor de wel haast beslissende wedstrijd tegen koploper Altena. De Capellenaren zullen aan moeten tre den zonder de geschorste Roosen- brand en het meedoen van doelman Van der Heijden (geblesseerd)ik ook nog niet zeker. Als Altena deze match wint, is het verschil vijf pun ten en dan moet het al gek gaan willen de mannen van trainer Van Strien hun kansen op het derde klasserschap nog prijsgeven. In vier B krijgt koploper Smer- diek een zware opgave aan Chris- landia. In Heiningen winnen is al tijd bijzonder moeilijk en afgaand op het vorige seizoen zit dat er niet in voor Smerdiek- Een nederlaag voor Smerdiek houdt de spanning er tevens in, want Hoek en Yerseke doen ook nog mee. Al lijkt de opga ve van Hoek, dat tegen Nieuwland uitkomt, gemakkelijker dam die van Yerseke, dat uit speelt tegen Kloe- tinge. In de tweede klas A vraagt de streekderby Kozakken Boys SSC de aandacht. Thuis verloren de Ca- peltenaren, maar sindsdien zijn zi in opmars. Zij staan nog één puntje' van de zo begeerde vierde plaats af, die aan het eind van het seizoen recht geeft op het eerste klasser- snhap. Plaatsgenoot Sprang kan hel pen door Rijnsburgse Boys de volle winst te ontnemen. Als trainer De Boorder zijn ploeg weer volledig in het veld kan sturen, zit die kans er wel in. In twee B kan De Meeuwen de westelijke suprematie doorbreken IJSHOCKEY De ijshockeywed- strijd tussen Tijsc-trappers en Den Bosch, die in de nieuwe Tilburgse ijshal werd gespeeld in het toernooi om de Coupe Brabant, is geëindigd in een gelijk spel (44). De onge veer 3000 toeschouwers zagen de eindstand als volgt tot stand komen- 2—0, 0—4 2—0. (ADVERTENTIE) (Van onze medewerker) TERNEUZEN In de le klas van de zondagcompetitie in de KNVB afdeling Zeeland gaat koploper Zee- i an dia bij Aardenburg op bezoek. Zo op het eerste gezicht moet eerst genoemde hier de volle buit aan kunnen overhouden, maar dat is niet de mening van secretaris W. C. Kloe- té van Aardenourg. Vorig jaar hebben wij van aezeli- de tegenstander de thuiswedstrijd met 1-0 gewonnen en dat kostte Zee- landia achteraf bekeken zelfs de ti tel. Technisch spelen de Middelbur gers uitstekend, maar dat geldt ook voor ons. Op dat punt zullen wy zeker niet de minderen zijn. Als wij volledig kunnen aantreden en er met volle inzet wordt gespeeld, dan zit er voor ons minstens weer een gelijk spel in. De wat schot- vaardiger Zeelandia-voorhoede zal aan banden moeten worden gelegd. Ais voor mij meest waarschijnlijke uitslag komt weer 1-0 uit de bus". Evenals secretaris Klooté verwacht ook Zeelandia-bestuurder J. Tilroe een spannend partijtje voethal. Maar op het punt van de uitslag lopen hun meningen uiteen. „Aardenburg is voor ons zonder enige twijfel een lastige tegenpartij. „Ik ben optimis tisch gestemd en Aardenburg is een ploeg waar we graag tegen spelen. Technisch uitstekend en een pret tige en sportieve tegenstander. Als wij op oorlogssterkte kunnen ver schijnen en daar ziet het momen teel wel naar uit moet het mo gelijk zijn om beide punten mee naar huis te nemen". Nummer 2 van de ranglijst, DFS, krijgt Hulsterloo op visite. Ondanks het gemis van enkele spelers_ start de thuisclub toch wel duidelijk als favoriet. Hoofdplaat treedt als gast- heer op van Domburg. De badplaats bewoners zijn de laatste wedstrij den wat achterop geraakt en zullen nu zeker alles in het werk stellen om de aansluiting te behouden. Het is echter zeer de vraag of Hoofdplaat de volle' winst uit handen zal ge ven. Lewedorpse Boys wil in dit ju bileumjaar toch nog wel op een goe de plaats eindigen. Van Schoondijke wordt het derhalve oppassen nu men in Lewedorp op bezoek moet. Luctor en IJzendijke staan in de hoek waar straks de slagen zullen vallen. Beide ploegen hebben een gelijk aantal punten, maar de thuis club speelde een wedstrijd minder. Hoewel wij menen dat IJzendijke juist in deze wedstrijd al het moge lijke zal doen om tot winst te ko men lijkt een thuisclubzege iets meer voor dehand liggend. Bij Robur is er weer hoop nu de eerste overwinning binnen is. Mede gezien het feit dat bij winst, gelet op het duel Luctor- IJzendijke, de rode lantaarn zou kun nen worden overgedragen, valt er niet aan te twijfelen, dat de Goese- naren alle zeilen zullen bijzetten. Des ondanks lijkt Philippine goed voor minstens één punt. 4?°S1ZA SPAARBANK! 1UU.IN VOlGf 999-123 Krit- ca TOtfnummcr. Vernield P» STAAT t—tf Mfle MMtM.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 7