Verdergaande maatregelen fruitteelt noodzakelijk I RAPPORT Z.L.M.OVER CRISISSITUATIE Gesprek over de brand in Middelburg Kouder Hoed af, mijne heren, dit is een talent.... nstuif zeeland Bestuur „Kunstkring betreurt uittreden r Zeeland kandidaat voor casino en n udistenstrand Reizend Zeeuws Volkstoneel speelde in Krokodilbar Wit-Gele Kruis in Kloosterzande hield jaarvergadering Zuiddorpse meisjes zingen in Sinterklaasprogramma Dan nog even dit Aanvaring bij haven Hansweert „Geciteerde plannen twee jaar oud Ir. P. H. Pels Rijcken verlaat Zeeland Reimerswaal in Van gewest tot gewest Afzet Kentering Groeiende markt Zwaar gewond bij val van brommer F. Kosters volgt mr. Drijber op als voorzitter L.O.M. A. Zetz directeur van WIKOR i Belgische reactie op rede drs. Verburg; A. Dogge jubileert bij douane Huwelijk VAN MENSEN DINGEN EN DADEN Stekkie mus van De Terneuzen 5? woensdag 3 december 1969 DE VRIJE ZEEUW (Van een onzer verslaggevers) 's-GRAVENHAGE Met ingang van 1 januari 1970 wordt ir. P. H. Pels Rijcken, consulent bij het Staats bosbeheer, overgeplaatst naar de pro vincie Utrecht. Hij wordt opgevolgd door ir. J. J. Kalb, die zal worden belast met' taken op het gebied van de bosbouw en het natuurbehoud en door ir. F. N. Zwart, die taken op het gebied van de landschapsbouw zal krijgen. Ir. Kalb krijgt dus de functie van houtvester en natuurbeschermings- consulent, ir. Zwart wordt land- schapsconsulent. Deze splitsing van taken, die tot dusver in één hand la gen, maakt het noodzakelijk, dat be paalde taken, die door beide consu lenten uitgeoefend kunnen worden, bij een van beide consulenten inge deeld moeten vorden. Op 15 december is er in de kam- peerschuur van het staatsbosbeheer op Den Inkel in Kruiningen gele genheid tot afscheid nemen, respec tievelijk kennis maken met de inge nieurs. Deze receptie begint om vijf uur. (Van onze correspondent) HANSWEERT. Om half acht gisteravond zijn bij de havenmond van Hansweert het 967 ton metende lege Franse motorschip Chavignol en het Belgische motorschip Umberto tegen elkaar gevaren Hierbij liep de Chavignol een groot gat aan de kop op, juist boven de waterlijn. Het schip verloor door de klap ook nog' 35 luiken. Ook de Umberto werd flink be schadigd Het Franse schip is de ha ven van Hansweert binnengesleept door het bergingsvaartuig Tijgerhaai Het ongeluk ontstond, toen de Um berto de haven verliet juist op het moment dat de Chavignol deze wilde binnen varen (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Onmiddellijk na de brand in het gerechtsgebouw te Middelburg zie ook pag. I had de officier van justitie, mr. C. W. Mouton, een gesprek met Zeeuwse autoriteiten. Op de foto v.I.n.r. mr. Mouton, de president van de recht bank mr. P. van Empel, griffier mr. J. Muller, de commissaris der konin gin mr. J. van Aartsen en dr. D. van der Wei. (Van onze correspondent) HANSWEERT. Donderdagavond om half acht zal via het televisiepro gramma Nederland I aandacht wor den geschonken aan de gemeente Reimerswaal in het programma Van Gewest tot gewest. Burgemeester A. Schipper zal in deze uitzending het een en ander over de nieuwe ge meente Reimerswaal vertellen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het bestuur van de Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant (ZLM) heeft zich onverdeeld achter de inhoud van een rapport over de crisissituatie in de fruitteelt gesteld. Het rapport, opgesteld door de heer A. van Oosten, namens de fruitteeltcommissie van de ZLM, acht de enige remedie om de huidige, ongekend diepe crisis te boven te komen een overbruggingsfinanciering voor de levensvatbare bedrij ven in Nederland, onvoldoende. Het rapport toont aan, dat van een overbruggingsfinanciering, onvoldoende effect mag worden verwacht. Verdergaande maatregelen zijn noodzakelijk. Aan de hand van marktstudies en van toetsing der uiteenlopende sub sidiemaatregelen in de verschillende EEG-landen, stelt het rapport, dat de Nederlandse fruitteelt bestaansrecht heeft en dat zij gehandhaafd moet worden. De positie op de binnenland se markt is bij gelijke concurren tievoorwaarden sterk te noemen. Bij de overproduktie van nu is ech ter een invoerkalender gewenst. Op de buitenlandse markt is de con currentie van de Franse Golden De licious zwaar. Het rapport acht ech ter een gunstige verandering mo gelijk, door stijgende vraag naar an dere rassen* dan de Golden. Het rapport vindt de bedrijfsstruc tuur in de fruitteelt een zwak punt. Veel fruitbedrijven zijn te klein en/of te sterk verouderd. Het streven naar sanering is dan ook juist. Hieraan voegt het rapport toe, dat de situatie op dit punt in de andere EEG-landen nit beter is. Ten dele (West-Duits- land) is zij zelfs slechter. Bij instel ling van een EEG-rooipremie voor te kleine of verouderde fruitbedrijven, mits de premie voldoende hoog is, verwacht het rapport gunstige gevol gen voor de overproduktie. Compenserende maatregelen voor de Nederlandse fruitteelt zullen nog enkele jaren nodig blijven, ook als Frankrijk nu direct de overheids subsidies op de fruitteelt, die con currentievervalsend werken, zou stopzetten. De gevolgen van de mil de subsidieregen, waarvan de Franse fruitteelt en de export van dat land hebben geprofiteerd, zullen naar de mening van de rapporteur nog lang nawerken. Op het gebied van de afzet is er onder andere ten opzichte van Frank rijk en Italië een bepaalde achter stand aan het groeien. De Nederland se f uitteeit zou moeten streven naar bundeling van het - aanbod en naar verdere aanpassing aan de wensen van de handel, aldus het rapport. De overheid in Nederland zal, al dus het rapport, initiatieven op het gebied van afzetverbetering finan cieel dienen te steunen. De fruitteelt commissie ziet, voorzover het de ex port van appels naar West-Duitsland betreft, toch wel duidelijk perspec tieven. Frankrijk concurreert op dit moment op de exportmarkt vooral met het ras Golden Delicious, dat nog veel gevraagd is. Frankrijk biedt gro te, uniforme partijen aan en heeft een afzetapparaat, dat beter dan het Nederlandse, op de wensen van de Duitse handel is ingesteld. Maar, aldus het rapport, er zijn te kenen van een kentering. Het een zijdige 'aanbod van Golden kan tot oververzadiging van de markt voor Vooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door het K.N.M.I. op dinsdag om 18.00 uur: Tijdelijk buien en weer daling van temperatuur. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland Voor donderdag: aantal uren zon. 0 tot 3; min-temp.: 0 tot 4 graden boven normaal; max.-temp.: van on geveer normaal tot 3 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: 0 tot 3; min.-temp.: omstreeks nor maal; max.-temp.: 0 tot 5 graden on der normaal, kans op 'een droge pe riode van minstens 12 uur: 90 pro cent; kans op een geheel droog et maal; 60 procent. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Een Zeeuws nudistenstrand, noch een casino met speplzaal, behoeven voor Zee land utopieën te zijn. Dinsdag bij de aanbieding van een studie over de toekomst van Vlissingen als re creatie- en toeristenplaats van formaat, zei burgemeester drs. D. Roemers over het casinovraag- stuk: „Ik ben van mening dat Vlissingen de mogelijkheid dat hier een casino wordt gevestigd, niet bij voorbaat moet uitsluiten door het innemen van principiële standpunten. De wet op de kansspelen verbiedt inderdaad op dit moment de vestiging van speelzalen in Nederland, maar op zichzelf is dat geen argument. Wet ten gelden slechts tot zij door andere wetten worden vervangen. Ik ben geen principieel voorstaanüer van casino's, maar ik meen dat er wel licht spoedig een tijd komt, dat zij tot het normale pakket van voorzienin gen behoren dat een badplaats moet kunnen bieden." De heer E. T. Oosterhuis, een dei leden van de werkploeg die het rap port over de toekomst van Vlissingen heeft uitgebracht, zei in dit verband, „De kans is niet gering dat bij de komst van een nieuw kabinet een vie-tal casino's in ons land mag wor- len gevestigd. Vlissingen wil zich tan in elk geval als gegadigde pre- .enteren". Over een Zeeuws nudistenstrand vroegen wij tijdens de bijeenkomst in Vlissingen, de mening van de heer J. de Regt, directeur van de provin ciale Zeeuwse WV. „Op den duur zullen wij in Zeeland zeker met deze, kennelijk veel opgang makende wij ze van recreatie rekening moeten gaan houden. Het is een groeiende markt blijkbaar. Ik geloof niet dat nudistenstranden zomaar willekeurig langs de kust kunnen worden gere serveerd. Meer mogelijkheden liggen er in het Zeeuwse Meer, waar een eiland voor deze vorm van recreatie zou kunnen worden bestemd. Hoewel ik geen tegenstander van naturisten ben, aldus de heer De Regt, geloof ik dat in de bestaande Zeeuwse badplaatsen, waar het ge- zinstoerisme de boventoon voert, een naaktstrand geen gelukkige greep zou zijn". In het aanboren van toeristische toekomstmogelijkheden, zo bleek ter bijeenkomst, kan ook gedacht wor den aan een groot ontspanningspark zoals een Efteling, dat in de groen strook tussen Vlissingen en Middel burg gesitueerd zou kunnen worden. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op de Clever- kerkseweg is de 18-jarige mej. J. R. met haar bromfiets zo ernstig ge vallen, dat zij hierbij zwaar werd gewond. Zij reed op de Cleverkerk- seweg die aan een kant is afgeslo ten wegens herbestrating. Door een klein verschil in de hoogte van het wegdek, heeft zij waarschijnlijk de macht over haar stuur verloren, kwam te vallen en viel met haar hoofd tegen een lichtmast. Zij is per ambulance overgebracht naar het Gasthuisziekenhuis te Middelburg. De bromfiets werd zwaar beschadigd. ,dit ene ras leiden. Als deze tendens doorzet kan Nederland, met zijn bre der assortiment in het voordeel ko men, waardoor de kansen op de Duitse markt snel stijgen. De kortere aanvoerlijnen tussen Nederland en West-Duitsland vormen hier uiter aard ook een belangrijke factor. Het rapport gaat ook nog in op de vraag hoeveel Nederlandse fruitteelt- bedrijven in Nederland en met name in Zeeland voor een overbruggings krediet in aanmerking komen. Dit aantal zal, volgens de berekeningen van het rapport, zo gering zijn, dat van een reëel effect nauwelijks spra ke kan zijn. In het gunstigste geval, zo luidt een prognose, zullen minstens uonderd en hoogstens driehonderd aanvragen voor overbruggingskrediet worden ingediend en goedgekeurd, gerekend over het gehele land. Op een totaal van 1850 gespeciali seerde fruitbedrijven die voldoen aan de termen die voor „levensvatbaar heid" gelden', is dit zeer weinig. Uit Zeeland verwacht het rapport min stens 40 en hoogstens 100 aanvragen voor een overbruggingskrediet. Ook dit is relatief een klein aantal. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Het is niet altijd nodig vo-Sr een toneeluitvoering de beschikking te hebben over een toneelzaal. Dit werd zaterdagavond bewaarheid in^de „Krokodilbar" te Kloosterzande, waar het Reizend Zeeuws Volkstoneel 3 eenakters bracht van René de Obaldia. Het werd een plezierige vertoning zowel voor spelers als publiek. Het gemis aan decors werd nauwelijks gevoeld. De eenakters leenden zich bijzonder voor gen opvoering „tus sen het publiek". Naast de routiniers van het gezelschap, als Koos van Dorst, Bert Pluijm en Piet Verver, zagen we drie debutanten aan het werk: Sylvia Sanderse, Eric Brugge- man en Pieter Smet. Zij hebben hun vuurproet goed doorstaan. Na het toneel wag er gelegenheid tot dansen Op 23 januari zal het RZVT in de Krokodilbar weer 2 éénakters brengen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. In een buitenge wone vergadering van de stichting samenwerkingsscholen voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden in de provincie Zeeland hebben de bestuursleden en de hoofden van de scholen afscheid genomen van de voorzitter, mr Drijber en zijn echtge note. Als nieuwe voorzitter werd de heer F. J. M. Kosters gekozen, die tot dan penningmeester van de stichting was. De nieuwe voorzitter belichtte het stimulerende werk van de heer Drij ber in een uitvoerige afscheidstoe spraak. Onder zijn leiding is het be stuur van de stichting erin geslaagd drie goed lopende, groeiende scholen te plaatsen, namelijk in Middelburg, Goes en Terneuzen. Nu begint, het be stuur aan een verdere uitbouw van de scholen en men overweegt de stich ting van een afdeling voor voortgezet L.O.M.-onderwijs. De stichting onder zoekt verder nog de mogelijkheid voor zorg, aan lichamelijk gehandicap te kinderen. In zijn afscheidswoord zei de heer Drijber dat hij het voorzitterschap van de stichting altijd met plezier had vervuld, omdat de resultaten het helpen van lichamelijk en geestelijk gehandicapte kinderen bijzonder bevredigend waren. De heer Drijber was er over verheugd dat hij door een van de werkers van het eerste uur werd opgevolgd. (Van onze kunstredactie) DEN HAAG De directeur van de Stichting Kunstzinnige Vorming Eindhoven A. Zetz is per 1 maart 1970 benoemd tot directeur van het Werk- en Informatiecentrum voor Kunst ten dienste van het Onderwijs aan de Rijpere Jeugd (WIKOR). Hij volgt daarmee de huidige direc trice mevrouw W. de Vries op, die in verband met haar huwelijk deze funktie neerlegt. GEEF MET ST-NICOLAAS EEN PLANTENBON Langeviclesingel 34 Middelburg, Tel. 01180-5253* Souburg: Kanaalstraat 59 Tel. 01183-1772 Goes Lange Vorststraat 34 Tel. 01100-7621 5? (Van onze correspondent) ANTWERPEN Het bericht dat drs. Verburg, directeur van het Eco nomisch Technologisch Instituut voor Zeeland, heeft gezegd dat volgens een geheim Belgische rapport de Bel gen een grotere visie zouden heb ben op de ontwikkeling van Zuid west-Nederland dan de Nederlanders zelf, heeft in België tot verwarring geleid. Het bestaan van om het even welk belangrijk geheim rapport werd door alle mogelijke instanties ontkend. Het enige „geheime rapport", waar in sprake is van de ontwikkeling van Zuidwest-Nederland, is een twee jaar oud rapport van de commissie Gou den Delta. Als hij spreekt over 50.000 hec tare nieuwe industrieterreinen langs de Westerschelde, doelt hij waar schijnlijk de plannen die bestaan het verdronken Land van Saeftinge als industrieterrein te bestemmen. Het plan van een intercontinen tale luchthaven voor West-Brabant, is waarschijnlijk het plan in Woens- drecht een luchthaven aan te leg gen. Tegen dit plan bestaan trou wens ernstige Antwerpse bezwaren. Daar ziet men liever een eigen Bel gische luchthaven vlak bij de stad Deurne of in Oostmalle. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Naast het bestuur waren slechts drie leden aanwezig op de jaarvergadering van het Wit-Gele Kruis, afdeling Honte- nisse, die in het wijkgebouw werd gehouden. De voorzitter kon mededeling doen, dat de financiële positie van de vereniging in het afgelopen jaar aanzienlijk was verbeterd dank zij de invoering van een uniforme con tributieregeling en een ruime ge meentelijke subsidie, die gelijk is aan de rijkssubsidie. De rekening 1968 werd vastge steld en de begroting voor 1970 goedgekeurd. De bestuursleden me vrouw Van Hootegem en P. Kuij- pers werden herkozen. De contribu tie voor het jaar 1970 zal f 15 be dragen- Mejuffrouw M. Blommaart nam afscheid als bestuurslid.Ruim 40 jaar heeft zij zitting gehad in het bestuur. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE In de NCRV- reeks „Zingen met Cecilia" wordt vrijdag om 19.50 uur een Sinter klaasprogramma verzorgd door het koor „de Zuiddorpse meisjes" o.l.v. Marie-Jeanne Moerdijk-Van der Swalm in samenwerking met de sa menstelster van deze serie: Marie- Cécile Moerdijk (eens ook een Zuid dorps meisje). De opname werd maandag 1 de cember gemaakt te Zuiddorpe. Uit gevoerd worden liedjes in het Frans Spaans en Papiamento. (Van onze correspondent) HULST In Hulst vier vrijdag 5 december de heer A Dogge zijn 25- jarig ambtsjubileum bij de douane. De jubilaris, asistent A, is 29 aug 1922 geboren te Aardenburg. Hij be gon zijn loopbaan bij de rijkspolitie met als standplaats Graauw In 1947 ging de heer Dogge over naar dë douane en kwam te staan :n Nieuw Namen Achtereenvolgens werd hij verplaatst naar Baarle-Nassau en Hansweert, waarna de jubilaris in 1964 terug naar Hulst kwam. Hij hoopt nog lang in Hulst te blijven. Van twee tot vijf uur is er gelegen heid de jubilaris thuis, lacob van Lennepstraat 8, te feliciteren. Een bijzonder veeleisende kunst criticus van wie bekend was, dat hij nog nooit iemand had geprezen moet eens geschreven hebben: „Hoed af, mijne heren, dit is een talent", nadat hij een jonge com ponist enkele van diens werken had horen uitvoeren. Sindsdien be tekent de uitspraak: „Hoed af, mijne heren dit is een talent!" in de kunstkritiek zoiets als het summum van bewondering voor een artistieke prestatie. Het is verrassend dat wij in de no-g maar kort geopende Instuif Zeeland nu ai met het superlatief: „Hoed af!", kunnen werken. Nog reiTassender is het, dat het dit maal een jongeman betreft, die be hoort tot de generatie welke de psychologen, de opvoeders, de po litici en de politie zoveel stof tot nadenken geven: de moderne tie ner jeugd- Hij heet Daniël J. van der Hooft en hij woont in Terneuzen. Hij is een jaar of achttien. Sinds zijn ze vende jaar beschouwt hij 't schrij ven van proza al3 de enige en de meest ideale manier waarop je als mens, jezelf kunt uitdrukken. Hieronder komt onverkort een prozastuk van hem. TOE MAAR Daniël! „Nadat ik een tijdje geslapen had uren, minuten, werd ik met een schok wakker ik voelde hoe mijn rechterbeen vastgehouden werd door kleine handjes als van een baby alleen waren ze veel krachtiger voorzichtig richtte ik me op de eeuwige wind ruiste het regende zacht door de stilte van de nacht op het ineenstorten van een middeleeuws regentenhuis leek., ik voelde hoe kleine, vlijmscherp tandjes in het vlees van mijn grote teen drongen. doordat ik even met mijn voet schudde lieten de tandjes los. een vreemd, zacht, maar toch niet pieperig schaterlachje weerklonk. „lek ben die ware koffiegeestf* zei het duivelskindje; met een geamuseerde glimlach om mijn lippen viel ik in een lichte, maar gezonde slaap. zonder dromen. ORIGINELE huwelijksaankondi gingen zijn er voldoende. Toch springt deze er wel even uit: Hans ten Houten (redacteur der Prov. Zeeuwsche Courant) en Eefje Borst (dochter van de directeur van de Zeeuwse culturele raad) stellen hun huwelijk (op 24 de cember) per toneelaffiche, bekend. „Thans zal dan eindelijk plaats grijpen, de langverbeide gebeurte nis: Het huwelijk van Eefje en Hans", zo staat er met grote let ters op een affiche dat ons werd toegezonden. De rolverdeling staat er ook op- Eefje Borst en Hans ten Houten, terzijde gestaan door hun wederzijdse ouders, zijn de hoofdrolvertolkers. Het leven is een schouwspel. Jam- hoewel het nog vrij donker was had ik het gevoel dat het ochtendgloren nabij was toen mijn ogen aan de schemer gewend waren kon ik een pikzwart wezentje on derscheiden een soort zwart ei met armpjes een kind van de duivel dat bezig was geboren te worden en door mijn warmte zover gekomen was het wa? nSdat het mijn been losgelaten haa vanonder de dekens gekomen door de bedspijl aan het voeteneinde vast te pakken en er zich aan op te trekken. terwijl ik door het raam dat tot op de zoldervloer komt naar buiten keek waar de maan de caravan en de vele bomen en struiken die in onze tuin staan spookachtig verlichtte hoorde ik een gekraak dat Buitenlanders hebben vaak moeite met de (in hun oren) als honden geblaf klinkende Zeeuwse plaats namen. Voor-al de Spanjaarden en Italianen voelen rillingen over hun rug lopen als zij een naam als „Vrouwenpolder", of „Braakman" horen noemen. Dat klinkt te scherp, te ha-rd! Voor deze mensen moesten de Zeeuwse plaatsnamen in het toe- ristenseizoën aangepast kunnen worden. Wat te denkep van de naam „Costa Brescia" voor het Kustgebied bij Breskens? En wat ram „Lago di Vera" voor het Veerse meer? Wie weet er nu iets dergelijks voor andere Zeeuwse plaats- en streek namen te bedenkn? Peins er eens over en schrijf ons: redactie „In stuif Zeeland", postbus 16, Mid delburg. mer dat het affiche niet vermeldt welke ambtenaar van de burger lijke stand als souffleur fungeert. Want dat is het gekke: bij de trouwceremonie heb je als hoofd rolvertolkers niet méérte doen dan iemand precfes nazeggen wat hij je voorleest. Wanneer komt er op dit punt nu eens wat van in spraak terecht? HET moet gebeurd zijn op de christelijke nationale school in Rilland - Bath. Drie „meesters" voordien steeds gladgeschoren, kwamen na de vakantie op school met een welige baard. Een van de onderwijzers wou wel eens de mening van zijn klas peilen over het gezichtsaangroeisel „Er kwam nauwelijks enige reactie los. Tot dat een der grotere knapen, met de baard al een beetje in de keel, peinzend opmerkte: „Nou, ik zou er best eens een stekkie van wil len hebben IN „De Stem van Oucl-Terneuzen" orgaan der vereniging Oud-Ter- neuze.n troffen we de volgende jo lige nieuwjaarswens aan. Welis waar daterend uit '33, maar waar om zou het rijmpje ook voor 1970 niet opgaan? „Er was eens een redacteur in een dichtbijgelegen land Die zette het volgende in de krant Als ei in Terneuzen een musch z'n staart oplicht Gaat er alles naar toe, zelfs men schen krom van jicht. Wat er te zien is? Een vuurwerkje of zoo Kortom hij gaf als het ware dit alles maar cadeau. Ik wens u dan lezers bij 't eind van dit jaar, Voor 1933 zoo'n musschenpaar. Hoe grooter de staart, hoe meer te doen. Ik wensch u de waaier van een kalkoen." (Van een correspondent) MIDDELBURG In het schrij ven waarin de tien kunstenaars hun uittreden uit de Zeeuwse Kunstkring bekend maken. zie De Stem van 2 december zeggen de uitgetreden kunstenaars in het verslag van die brief: „Het bestuur is kennelijk niet van zir, dat streven ook maar enigszins tegemoet te komen. Zo negeerde het bestuur enkele op democratische wij ze tot stand gekomen besluiten van de ledenvergadering. Wij herinneren aan het besluit tot openbaarheid van de ledenvergadering (genegeerd tij dens de laatst uitgeschreven leden vergadering d.d. 19 november) en het besluit tot het schrijven van een brief aan het gemeentebestuur van Oostburg, waarin de verontrusting zou worden uitgesproken over het door deze gemeente gevoerde beleid ten aanzien van de toepassing van ie sociale regeling beeldende kunste naars, in casu de „affaire Jan Bruens" Het komt ons onmogelijk voor met het huidige bestuur en de zogenaamde „gezagsgetrouwen" de ons voor ogen staande doelstellingen te verwezenlijken. Ons staat primair voor ogen het behartigen van de be langen van alle beeldende kunste naars, waaronder wij ook' verstaan in het belang van de beeldende kunst in Zeeland het behartigen van de belangen van de Zeeuwse beeldende kunstenaars als deze om welke reder ook geen deel uitmaken van de Zeeuwse Kunst kring" Daarom hebben de eerder genoemde kunstenaars bedankt. „We betreuren he< dat deze men sen dit gedaan hebben. Desondanks hebben we besloten de nu uitgetre den kunstenaars toch uit te nodigen deel te nemen ran het kerstsalon" aldus de heer J. Toledo, secretaris van de Zeeuwse Kunstkring, die wij om commentaar vroegen. „Ik hoop en ik dacht dat ik die ioop deel met andere bestuursleden dat er alsnog bemiddelingspogingen in het werk zullen worden gesteld ik ben, evenals de andere bestuurs leden, nog zwaar over deze affaire aan het "denken". De heer J. Toledo deelde verder nog mee, dat in (}e gehouden besloten vergadering het besluit was genomen voortaan niet meer in het openbaar te vergade ren Hij zei niet te kunnen meedelen of men wellicht in een later stadium op dit besluit zou terugkomen. In middels hebben de beelhouwer Ni co van de Boezem en de beeldhou wer-schilder Guido Metsers het be sluit ger.omen eveneens uit de Zeeuwse Kunstkring te treden.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3