PLAN VAN BEERNINK Vele Zeeuwse gemeenten - ook na herindeling - volgens minister te klein Uitslagen neigen naar uitersten VOORKEURSTEMMEN TELLEN NIET MEE Groslijst-stemming wekt onrust in'KVP-Zeeland Wie bie(d)t meer? Huwelijk tussen twee veteranen nstuiff zeeland Brand in oude Willem III kazerne snel geblust Kamerleden willen bos rond Péchiney Sloegebied D'66 Middelburg: maak raadslid tot wethouder En dan nog dit Inbraken in twee grossierden jen Dragline bleef steken op overweg Zware schade bij aanrijding Walcheren Voor de bezorging en incasso van eenj krantenwijk in Terneuzen VAN MENSEN DINGEN EN DADEN Sneeuw en vorst Commissaris der Koningin te gast bij Engelse officieren Splintergroepen Onbehagen Raden-parade Inspraak raadsleden burgemeesters benoeming Ook „pop" Vers Welkom Zaterdag 29 november T969 DE VRIJE ZEEUW (Van onze correspondent) VLISSINGEN In de oude Wil lem m-kazerne aan de Oranje straat is vrijdagmorgen in een der kelders brand uitgebroken. Omwo nenden ontdekten een hevige rook ontwikkeling in het gebouw en heb ben direct daarop de brandweer ge alarmeerd. die 'spoedig met groot materieel 'ter plaatse was. Dit heeft een uitslaande brand on getwijfeld kunnen voorkomen. In het gebouw zijn diverse verenigingen on dergebracht o.a. de padvinderij, die ten gevolge Van de brand f 400, schade hebben. Zij zijn verzekerd. Ook de gemeente, eigenaar van de oude kazerne, is tegen brand verze kerd. De juiste omvang van de scha- le staat nog niet vast. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Bij grossierde- rij Q. aan de Verweijstraat en bij grossierderij S. aan de Vlissingse- weg is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken. In beide gevallen werd via het for ceren van oen ruit aan de achterzij de van het parqj toegang verschaft tot de bedrijfs- en kantoorruimten. Bij grossierderij Q. werd niets ver mist. Bij grossierderij S. werd onge veer twintig gulden en een geldkist je waarin enkele documenten zaten ontvreemd. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Vrijdagmorgen om tien voor half twaalf reed een truck met dragline over de spoorweg overgang nabij de Sloeweg-Kanaal- weg, juist op het ogenblik dat de alarmbel begon te rinkelen- De truc kon echter niet sneller rij den, zodat de spoorwegovergang boom reeds naar beneden gingen op het moment dat de truc de spoor wegovergang nog niet was gepas seerd. Een der bomen werd gebroken door de giek van de heftruck. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op de kruising Dam-Korte Delft verleende vrijdag de bestuurder van een personenauto, de heer J. van S. geen voorrang aan een personenauto bestuurd door P. S. uit Middelburg. De auto van P. S. werd geheel vernield. De auto van L. van S. liep zware materiële schade op. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG-MIDDELBURG Op de dag dat men in Zuid- Beveland ter stembus trok om gemeenteraden voor nieuwe, gemeenten te kiezen en dat men in Zeeuwsch-Vlaanderen naarstig naar de schaalvergro ting op weg is, heeft minister J. Beernink (Binnenlandse Za ken) een aantal voorstellen gedaan, die een deel van wat in Zeeland aan gemeentelijke herindeling bereikt is, weer op losse schroeven zetten. De minister, die de vaste Ka mercommissie voor binnenlandse zaken en de besturen der provin cies onlangs naar hun mening over deze kwestie heeft gevraagd, is met voorstellen gekomen, die verder gaan dan de suggesties, die bij dat vorige beraad werden gedaan. Minister Beernink vindt dat on geveer de helft van 925 Nederlandse gemeenten kam verdwijnen. De klein ste gemeenten, in de conceptie van mr. Beernink, zullen minstens 5.000 doch liefst 10.000 inwoners moeten tellen. Gemeenten, die hun streek- functie niet aankunnen en andere wier verzorgingspeil in de verdruk king is geraakt, is - als de minister zjjn zin krijgt - ook geen lang leven meer beschoren, ook als zij goed in hun inwoners zitten. Voor de provincie Zeeland heeft de nota van minister Beernink vrij ern stige consequenties. Men is hier de gemeentelijke herindeling van Wal cheren, Schouwen en (uiteraard Zuid-Beveland), nog niet eens hele maal te boven, terwijl voor Zeeuwsch-Vlaanderen en Tholen aan een herindeling wordt gewerkt die in feite ai niet meer strookt met de in zichten van de minister. Als minister Beernink, zo zegt men ten provinciehuize, een inwonertal van 7500 (de gulden middenweg tus sen 5.000 en 10.000) als norm aan houdt, dan is bijvoorbeeld Nieuw- Kapelle reeds als zelfstandige ge meente ten dode opgeschreven, nog vóór het uit de windselen is! Enkele nieuw te vormen Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten zijn - reeds dood nister zijn zin krijgt - reeds dood vóór zjj geboren zijn. Gemeenten die straks in vergrote schaal gaan func tioneren, maar toch nog te klein zijn om aan Beerninks inzichten te vol doen, zijn bijvoorbeeld: Aardemburg, Hontenisse en Sluis, terwijl Oostburg Sas van Gent en Axel feitelijk als „grensgevallen" moeten worden be schouwd. In de visie van mr. Beer nink zou Zeeuwsch-Vlaanderen uit slechts drie gemeenten kunnen be staan Groot-Huist, Groot-Terneu- zen en groot-Oostburg. De minister volgt - zij het rijkelijk laat - dan toch nog een P.v.d.A.-amendement, dat bij de behandeling van het herindelings- ontwerp in de Tweede Kamer werd ingediendOok dat bepleitte drie Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten. Op Walcheren is er voor aparte gemeenten, in de gedachtegang van minister Beernink, naast Middelburg en Vlissingcn feitelijk geen plaats meer, tenzij alle kleinere gemeenten behalve de „dubbelstad" op één hoop (ADVERTENTIE) vragen wij een NET EN BETROUWBAAR PERSOON. Ruime bijverdienste. Aanmelden telefonisch of schriftelijk BOEKHANDEL v/d SANDE Noordstraat 57, Terneuzen. Tel. 2073 Poseerde vorige week Tonny Provoost met een voederbiet van 131/2 kilo, nu moet mevrouw Van de Venne, Mosselpolder 1 in Philippine voor de lens. De biet die zij draagt is een suikerbiet van GV2 kilo, een knaap onder de suikerbieten. Voederbieten of koe bieten zijn doorgaans veel groter dan suikerbieten. i DEN HAAG (ANP) De Tweede- Kamerleden dr. B. van der Lek (PSP) en drs. E. Nypels (D'66) heb ben de ministers van Sociale Zaken en Volksgezondheid, Ruimtelijke Or dening en Economische Zaken ge vraagd of zij de bouw van een alu- miniumfabriek in het Sloegebied af hankelijk willen stellen van de aan leg van een beboste bufferzone rond om de vestiging om schade door flu orverbindingen tegen te gaan. Vooruitzichten voor zondag en maan dag, opgesteld door het KNMI op vrij dag om 18.00 uur: Enkele sneeuwbui en, maar ook opklaringen en in de nacht lichte en plaatselijk matige vorst. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor zon dag: Aantal uren zon: 1 tot 4, Min. temp.: 0 tot 5 graden onder normaal. Max. temp.: 1 tot 4 graden onder nor maal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 20 procent. Voor maandag: Aantal uren zon: 1 tot 5, Min. temp.: 1 tot 7 graden on der normaal. Max. temp.: 1 tot 6 gra den onder normaal. Kans op een dro ge periode van minstens 12 uur: 70 procent Kans op een geheel droog et maal: 40, procent. (Van een onzer redacteuren) GOES De verkiezingsuitsla gen op Zuid Beveland, na de don derdag gehouden raadsverkiezin gen, lijken iets te openbaren van wat wel genoemd wordt de enige praktische politieke scheidslijn; weike de kampen „liberaal" en „socialistisch" verdeeld houdt. Er is een afbrokkeling gesignaleerd in de centrumpartijen, die hun poli tiek programma onder de titel van een geloofsovertuiging uit brengen ten gunste van de P.v.d.A. ter linkerzijde en van de VVD ter rechterzijde. Tegelijkertijd (en dat is opmerkelijk) ziet men een versterking over de hele linie (in dit geval: in alle vier Zuidbe- velandsc gemeenten) van de S.G.P., die zoals bekend de H. Schrift onverbloemd als richt snoer voor haar politiek handelen beschouwt. Het is aannemelijk, dat de SGP- winst eveneens uit de christelijke centrumpartijen afkomstig is. In hoeverre er in dit centrum een vi- ce-versa effect heeft bestaan tus sen CHU en ARP is uiteraard niet na te gaan. Een motievenonder- zoek zou dit aan het licht hebben kunnen brengen. De academici die zich op dit punt de laatste tijd zo verdienstelijk weren, zagen in een dergelijk onderzoek óp Zuid Beve land echter geen heil. Zij hebben waarschijnlijk gelijk. Voor het voorspellen van landelijk '4 zouden worden geveegd, om samen een derde Walcherse gemeente te vormen. In het geding zijn hier: Arnemul- den, Domburg, Mariekerke, Valke- nisse, Veere en Westkapelle. Schouwen kent, na de daar reeds langer doorgevoerde herindeling fei telijk nog geen gemeenten van vol doende grootte, maar hier zal - even als op het dunbevolkte Tholen en Sint-Philipsland - wel een reddend voetnootje worden ingelast, indien de nota van mr. Beernink over kor tere of langere tijd beginsel voor wetsontwerpen wordt. In Zeeland acht men het moment waarop mr. Beernink over nieuwe schaalvergro tingen is begonnen, niet gelukkig. De lopende herindelingen hebben grote onzekerheid teweeggebracht en nadat zij van kracht zijn geworden eisen zij extra krachtinspanningen van de be sturen. Dat er juist nu men dacht vooruit te komen, nieuwe onzeker heid over de toekomst wordt gewekt is voor een gezonde gemeentelijke ontwikkeling, die eerst en vooral rust nodig heeft, bepaald niet bevorderlijk zo gaf men ons te verstaan. De Commissaris der Koningin, mr. J. van Aartsen was gisteren (vrijdag) en is vandaag in Londen op uitno diging van de Generaal Royal Mari nes ter bijwoning van de jaarlijkse reünie van de officieren van de Sup port Squadron Eastern Flank and 4 Commando Brigade welke Britse strijdkrachten op 1 november 1944 bij Westkapelle zij n geland. De Commissaris werd uitgenodigd als vertegenwoordiger van de Zeeuw se bevolking, waarmee de Royal Na vy en de Commando's steeds zulke goede betrekkingen hebben onder houden. De heer Van Aartsen heeft gister avond aan een „reunion dinner" in een toespraak nogmaals de dank voor het Britse aandeel in de be vrijding van Zeeland tot uitdrukking gebracht. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De werkgroep Middelburg van D '66 heeft het col lege van b. en w. van Middelburg voorgesteld om in de periode dat Mid delburg nog geen nieuwe burgemees ter heeft, één der raadsleden als tij delijk wethouder aan te stellen. Naar de mening van de werkgroep zijn er relatief veel portefeuilles ver deeld over slechts weinig dagelijkse bestuurders. „Het lijkt ons onge wenst", aldus de werkgroep, „dat zo veel diverse zaken door weinig per sonen behartigd worden". Voorts wenst de werkgroep, dat door middel van vóór-publikaties in de dagbladen in Zeeland, ruimere belangstelling bij de burgerij voor de openbare verga deringen van de raad wordt gewekt. Tenslotte vraagt de werkgroep een openbare bekendmaking van de spreekuren der wethouders en van de waarnemend burgemeester. kiezersgedrag waren de Zuidbeve- landse raadsverdiezingen niet ge schikt. Dit zijn enkele redenen: Deze verkiezingen misten de duidelijke alternatieven die de landspolitiek biedt: de PPR en D'66. Samenwerkingsvormen zoals PAK en „Groep van 18" deden zich op Zuid Beveland niet in op vallende mate voor. Onvermijdelijk hebben op de verkiezingsuitslagen invloeden inge werkt, die waarschijnlijk tijdelijk zijn. De A.R. heeft zich dank zij de heer Biesheuvel in een kwetsbaar der positie gemanoeuvreerd. Bij de CHU-kiezers heeft (wellicht) het nogal onverbloemde en vaak scherp bekritiseerde optreden van hun Zeeuwse politieke leider A. Kaland op allerlei verkiezingsbij eenkomsten meer kwaad dan goed gesticht. Bij de KVP zijn, niet al leen in de landspolitiek, maar ook in de Zeeuwse en plaatselijke po litiek, dingen gebeurd die de re putatie van de partij geen goed hebben gedaan. Het effect van de onrust rond om de industrialisatie (Borsele) en rondom de toekomst van de fruit teelt feitelijk van de gehele landbouw in Zeeland speelde fors mee. Merkwaardig is, dat er hier en (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In enkele KVP-afdelingen in Midden- en Noord-Zeeland valt duidelijk onrust te constateren met be trekking tot de groslijststem ming van deze partij voor de verkiezingen van Provinciale Staten in het a.s. voorjaar. De bezwaren kunnen aldus wor den samengevat: I. De door het kringbestuur van de KVP voorgestelde lijst en de volgorde van de daarop geplaatste kandidaten ligt vast. Degenen, die een plaats op de lijst innemen, hebben zich bij voorbaat met hun handtekening verplicht om geen consequenties te trekken, indien zij door middel van voorkeurs stemming op een hogere plaats op de lijst zouden belanden. Of hier de groslijst is bedoeld of de kandidatenlijst bij de komende verkiezingen is niet duidelijk ge worden. Uitleg op dit punt is vrij. 2. Het demonstratieve uittreden van de NKV-voorman J. van der Voorde te Sluiskil, wiens heengaan betekent, dat in Zeeland het vertrou wen tussen de KVP en het NKV ern stig is geschokt, heeft vele KVP'ers aan het denken gezet, waaronder ook kandidaten voor de Staten. 3. De termijn voor het organiseren van groslijststemmingen is voor de afdelingen te kort. Gisteren werd de voordracht van het kringbestuur bij de leden bezorgd, vandaag moet er reeds over vergaderd worden. Vele le den zullen hun uitnodiging pas maan. dag ontvangen: een dag na de gros lijststemming (het secretariaat van de KVP-Zeeland wijt dit aan de ge volgen, die het uittreden van de heer Van de Voorde voor de kandidaten lijst had). 4. De afdelingskassen zijn leeg. De geruime tijd door het kringbestuur beloofde uitkeringen aan de afdelin gen uit de centrale partijkas zijn uit gebleven. Het secretariaat van de KVP-Zeeland zegt: „Er wordt hard aan gewerkt". Behalve deze bezwaren is er onbe hagen. Vele KVP-leden beschouwen de groslijststemming als een schijn vertoning. Hun recht van inspraak door middel van voorkeurstemming wordt, naar zij zeggen, ongedaan ge maakt door de omstandigheid dat voorkeurstemmen niet kunnen leiden tot verandering in de volgorde van de kandidaten. Op de lijst staat drs. W. Dusarduijn als nummer 1 en drs. W. Lockefeer uit Hulst als nummer 2, terwijl A. van Geesbergen uit Zierik- zee (thans KVP-gedeputeerde) op de derde plaats staat. Men herinnert zich nog levendig, wat hierover in eerdere publikaties daar nogal wat gesnoeid is in de splintergroepen die zich bij vorige raadsverkiezingen, waarbij elk dorp al had het slechts een paar honderd inwoners zijn typische belangengroepen had, vrij royaal presenteerden. Er waren ditmaal niet alleen minder splinterpartijen, maar de enkele die er waren haal den op één enkel geval na (de lijst Ganseman in Kapelle) onvoldoende stemmen om er een zetel aan over te houden. De Boerenpartij, die (ook in Kapelle) één zetel kreeg (men schrijft de winst toe aan een kleine uittocht vanuit de VVD), kan men, naar onze mening, niet als „splinterpartij" betitelen," hoe wel de vraag of zij op Zuid Beve land niet een gelegenheidspartij is, naar onze mening moet worden opengelaten. Als de nieuwe raden een parade zouden houden, dan leveren ze dit beeld: Goes: Een zevenmans P.v.d.A.- fractie. In de praktijk zal deze fractie wellicht te zwaar zijn voor de ideologisch verdeelde groep van 21 waarbinnen zij opereert. De KVP telt hier met 3 zetels (WD eveneens 3) niet sterk meer mee. Kapelle: Een stevig confessio neel blok van 5 man, (samenwer- kingslijst CHU-AR-KVP) tegenover een P.v.d.A. met 4 zetels. De VVD in dit blad is medegedeeld. Een onzer zegslieden interpreteerde de situatie aldus: het kringbestuur, dat beheerst wordt door Zeeuwsch-Vlaamse in vloeden, heeft zich ertoe geleend, de ambities van de kringsvoorzitter (drs. Lockefeer) te helpen bevredigen, ten koste van A. van Geesbergen. In verband met de raadsverkiezin gen op Zuid-Beveland is er in het KVP-kamp benoorden de Schelde druk aan gewetensonderzoek gedaan, waartoe de stembusuitslagen vol doende reden gaven. In plaats van de tien KVP-zetels, welke het kring bestuur in de Staten verwacht kon den het er volgens ingewijden straks wel eens zes of nog minder worden. Het is mogelijk, dat de uitslag van de groslijststemming, indien de afde lingen er althans nog in slagen om met een lege beurs acuut vergader ruimte te vinden, door het KVP- partijbestuur ongeldig zal worden verklaard. De statuten zeggen n.l.: „Aan de partijleden is het eerste woord. Zij stéllen de kandidaten. En ook het laatste woord, bij de groslijststem ming, waarbij de volgorde der kandi daten wordt bepaald. Dit geldt zowel bij raadsverkiezingen als bij staten verkiezingen. Protesten bij het par tijbestuur zullen, naar wij vernemen, niet uitblijven. (Vain een onzer verslaggevers) De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, mr. J. van Aartsen, zal op woensdag 3 decem ber de nieuwe raadsleden van de nieuwe Zuidbevelandse gemeenten Borsele, Goes, Kapelle en Reimers- waal (of een representatieve verte genwoordiging van de raadsleden) ontvangen in hotel De Korenbeurs te Goes. De raadsleden zullen in de gelegen heid worden gesteld zich uit te spre ken over de eisen, die naar hun oor deel aan de te benoemen burge meester moeten worden gesteld. De Commissaris streeft ernaar, zo spoe dig mogelijk daarna de aanbevelin gen voor de burgemeestersbenoe mingen aan de minister van binnen landse zaken toe te zenden. Hij heeft de tijdelijk secretarissen van de nieuwe gemeenten verzocht ervoor zorg te dragen, dat de nieu we raadsleden van ed bespreking op de hoogte worden gesteld. Het is de bedoeling, dat de Com missaris om half tien de raadsleden van Reimerswaal ontvangt, om twee uur die van Borsele en om kwart voor elf die van Kapelle, om kwart over drie de raadsleden van Goes. kreeg hier X zetel, evenals de Boe renpartij. Reimerswaal: P.v.d.A. en SGP houden elkaar, elk met 4 zetels in evenwicht. De KVP met 2 zetels en de VVD met eveneens 2 zetels tel len ais kleine zelfstandigen niet mee. Dat geldt ook voor de ARP en CHU afzonderlijk. Borsele: De KVP kwam hier op 5 zetels (relatief verlies ten opzich te van 1966: drie zetels). De P.v.d.A. ontplooide hier grote acti viteit. In 1966 zou zij vergelijken derwijs geen zetel hebben behaald. Nu heeft zij er twee, waarvan er één dooi een vertegenwoordiger van de PPR wordt bezet. ARP en CHU zouden hier samen (indien zij een combinatie vormen) met hun zes zetels tesamen een flinke vinger in de pap hebben. De stelli ge bewering dat Borsele een „KVP -gemeente" zal zijn houdt geen stand, indien men de protestants- christelijke groepering als één seg ment in de cirkel beschouwt. Bij analyse van de cijfers speelde de ze groepering in Borsele zelfs op winst. Door samenvoeging van vele ge meenten is het lastig, tot betrouw bare vergelijkingen tussen 1966 en 1969 te koimen. Een vergelijkings tabel voor de KVP in Borsele laat een winst aan stemmen zien, maar een verlies bij het percentage op het totaal aantal stemmen, alsme de een zetelverlies. Op zes december wordt in ho tel Piccard te Vlissingen begon nen met een gecombineerde jazz- dansavond. Ongeveer zes jaar ge leden ging de Walcherse jazzso- ciëteit, door gebrek aan belang stelling ter ziele. Heel anders was het echter gesteld met de Middelburgse danssociëteit. Mid den in de kracht van haar leven (honderdvijftig leden), werd ze abrupt opgeheven bij gebrek aan zaalruimte. De oprichter van deze sociëteit was de Middelburger Dick Moer- mond o.a. bekend van de dans- en jazz-festivals in de jaren zestig, waarvan hij er vele organiseerde voor geldinzamelingsacties, zo als: Doe Open, de anti-honger ac tie voor Kongo, e.d. Hij organi seerde ook het muzikale gedeelte van de showboat Breskens. Hij was eveneens degeen dei Zee land op zijn kop zette door de in troductie van de twist. Van diverse kanten werd Dick Moermond de laatste tijd bena derd. Steeds hoorde hij de ver zuchting: „Hadden we toch maar weer onze eigen dans- en jazz club". Het lijkt wel of er op Wal cheren geen jongelui meer zijn tussen de achttien en veertig jaar. Waar zijn ze toch de tieners van toen, die de danszalen in de jaren zestig bevolkten? Blijven ze thuis bij de t.v- uit gemakzucht? Of is het omdat er op Walcheren voor hen niets meer te beleven valt? Niet voor niets trekken drommen jongelui 's zaterdagsavonds naar Kortgene ook we] het Mekka van de danslustigen genoemd. Blijk baar heeft men daar wel een goe de formule gevonden voor de juis te ontspanning". Samen met Pieter Huiszoon be sloot Dick Moermans tot oprich ting over te gaan van de Walcher se Jazz. en Danssociëteit. The Lazy River Jazzband, onder lei ding van Johan Sinke, in de oude formatie huisorkest van de Mid delburgse danssociëteit, was on middellijk in voor het idee. Nu zijn ze tot huisorkest van de nieuwe sociëteit gebombardeerd. Op 6 december, de eerste avond, kunnen nieuwe leden zich aan melden. Het ligt in de bedoeling iedere maand een avond te orga niseren. Het accent komt op de dans- bij jazzmuziek te liggen, al wil men niet helemaal de ogen sluiten voop de hedendaagse „pop". Af en toe, wanneer er geld voor is, zal een popformatie worden uitgenodigd. Er moet ech ter eerst een pot gekweekt wor den, waaruit de kosten betaald kunnen worden, die voortvloeien uit het uitnodigen van bekende musici. Er vallen dan namen zo als: Down Town Jazzband, The New Orleans Sngleipeters, en The South Jazzband. Men heeft ook contact gehad met The Variations een dansorkest uit Vlissingen, dat de laatste maanden geëxperimen- teerd heeft met dansavonden In Britannia. „Hotel Piccard is bij uitstek ge schikt als „clubhuis" vindt Dick Moermond. „Het is niet groot, zo dat je toch een intieme sfeer houdt. Hij zou het gezond vinden als er wat concurrenten in Vlis singen zouden komen. Hij gaat er van uit, dat bezoekers, die aan een volle zaal geweigerd worden en die hun zinnen op een dansje gezet hebben, toch op zoek gaan naar een andere gelegenheid. Weet je echter, dat er maar één dansgelegenheid open is, dan be denk je je wel tweemaal voordat je daar een verre reis voor onder neemt, met de kans dat het „vol" is. Vlissingen zou eigenlijk eens wakker geschud moeten worden. De middenstand, moest er eens wat tegenaan gooien- Een muziek je en een klein clansvloertje kan de sfeer in een café al een stuk veraangenamen". De avonden van de Walcherse Jazz. en danssociëteit, zullen na de introductieavond uitsluitend nog door leden bezocht kunnen worden. Door dit systeem kan men een selectie toepassen, want de club is nu een-s niet voor piep jonge led-en maar vooral voor de „tieners van toen". Opnieuw verschijnt er een verzen- zegger in de Instuif. Het is de heer J. van Hoorn uit Hoek. die nog gedichten maakt die rijmen. Bovendien beschrijft hij niet zijn eigen innerlijke roerselen, maar het buitengebeuren. Let op: wij krijgen een wederopleving van het rijmende vers. Dit, van de heer van Hoorn, heet „Winter". „Zachtjes daalt de sneeuw op aarde neer als een deken, rein en zacht. Vlokjes dansen heen en weer in de koude winternacht. Eindelijk breekt dan de morgen aan na lange, donkere nacht. I11 droomverloren stilte ligt de witte pracht. De bomen en struiken - heel het wijde land gelijken een sluier van ragfijn kant. .Vlooi als een sprookje, wonder- lijlc mooi. Mooi is de wereld in wintertooi". Hij is niet van de jongsten. Doe het hem maar eens na! (J weet toch dat u welkom bent in de Instuif? Postbus 116 Mid delburg is het adres. Stuurt u zonder schroom, vrees of blaam inzendingen naar dit adres: Postbus één één zes. (Met de groeten van Sint). Tot woensdag!

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3