GRANDIOZE WEDSTRIJD IN ROTTERDAM Ajax klopte Ruch ook tweede keer ?«rse CeSderse jjfir rookworst lew Vmk eraan en vraag erom PSV DOOR HET LOT VERSLAGEN BESCHAAMD Tussenstand toto SENSATIONEEL BEWIJZEN Uitstekende wedstrijd tegen Roma sr Sxport Centrale (NCB), Boxtel Tel. 04116-3821 ^55^^ Donderdag 27 november 1969 DE VRIJE ZEEUW AC Milan te s««te m* ep het deel (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Een heroisch vechtend Feijenoord heeft giste ren het nagenoeg onmogelijke gepresteerd. Met een waar machtsvertoon grendelden de Rotterdammers de weg voor bekerhouder AC Milan naar de derde ronde van het toer nooi om de Europacup I af door een 0-1 achterstand met twee gouden treffers, van Wim Jansen voor rust en Wim van Hanegem na de hervatting, om te buigen in een grootse triomf over de Itali anen. Beschaamd dropen de Miianezen van het veld af. Zij waren overklasd o,p een verschr ikke Hike manier. De loïap lew-am voor hen des te harder «en omdat zij voor de wedstrijd ver onderstelden superieur te zijn. Wat eigenlijk iedereen hoopte, maar nie mand. ernstig rekening mee hield - had AC Milam ook niet eens in Glas- GERWE MÜHREN doelpunt (Van onoe speciale verslaggever) RUCH Met ten doelpunt van Mühren en Van Dijk, heeft Ajax gisteren de tweede wedstrijd tegen Ruch (,in dc Runners Up-competitie) gewonnen. De Poolse tegenstanders van Ajax maakten slechts één doel punt, waarmee dus de eindstand op 1-2 kwam en Ajax „comfortabel" overging naar de volgende ronde. Zoals bekend werd de eerste wed strijd in Nederland met 7-0 gewon nen. Er waren in Chorzow 20.040 toe schouwers. EUROPA CUP I Rode Ster-Vor- waerts 3-2. Door de score in deze wedstrijd ging Vorwaerts (dat de eer ste ontmoteing met 2-1 won) over naar de volgende ronde. De rust stand was 1-1. Er waren 15.000 toe schouwers. St.-Etienne-Le- gio Warschau 0-1. Legia plaatste zich in de volgende ronde. Het won de eerste wedstrijd met 2-1. Ferencva- ros-Leeds United 0-3. Met dezelfde Cijfers won Leeds ook de eerste wed strijd en haalde zodoende de kwart finales. EUROPA CUP H Dynamo Zagreb- Olympique Marseille 2-0. Na een 1-1 stand in de eerste wedstrijd gaat Dy namo over. RUNNERS UP CUP Cagliari- Karl Zeiss Jena 0-1. Jena dat de eer ste wedstrijd met 2-0 won, gaat over naar de volgende ronde. Inter Milan- Hansa Rostock 3-0. Inter, dat de eer ste wedstrijd met 2-1 verloor, kwam in de volgende ronde. Stuttgart-Na- poli 0-1. Napoli kwam een ronde ver der. De eerste wedstrijd was geëin digd in 0-0. Juventus-Hertha BSC 0-0. Hert-ha won de eerste wedstrijd met 3-1 en is n-u een ronde verder. Dosza Ujpest-FC Brugge 3-0. Betere doelcijfers brachten de Hongaren in de volgende ronde. Brugge had de eerste wedstrijd met 5-'2 gewonnen. ZSK Slavia-Kilmarnock 2-0. Kilmar nock, met 4-1 de sterkste in de eerste ontmoeting, ging over. DEN HAAG (ANP) - morgen hadden zich bij de sport toto in Den Haag 19 deelnemers gemeld, die in toto 16 een kolom goed hadden voorspeld. Er waren 439 meldingen van twaalf goed, 4598 van elf goed en 132 met de eerste acht goed. (ADVERTENTIE) gow eien 1-0 voorsprong op grootse wijze verdedigd egen 't sterke Celtic? een 1-0 voorsprong op grootse wijze presteerde Feijenoord. En niet met geLuk. Met fraai aanvalsspel drongen zij de Italianen negentig minuten met de rug tegen de muur. De twee treffers en daarmee een plaats in de derde ronde waren de verdiende Feijenoord begon de wedstrijd bij beloning. zonder onstuiming. De reputatie van AC Milan deerde de Rotterdam mers niet. Vol vertrouwen door het uitstekende resultaat in het eerste duel vielen zij aan. Niet voor zichtig met drie of vier man, maar als team. Herhaaldelijk namen Frans Hasil en Wim Jansen, die onmiddel lijk het middenveld voor zich op eisten, deel aan het stormachtige offensief, terwijl ook verdediger Theo van Duiven-bode meerdere malen tot in de voorste linie oprukte. AC Milan, gewend te verdedi gen bij een voorsprong met een koelbloedigheid en effectiviteit, waar reeds vele gerenommeerde tegenstan ders moedeloos van werden, wan kelde onder de voortdurende aan valsgolven van Happels pupillen, die elkaar vaak blindelings vonden in de combinatie. Voordat de Itali anen, die soms in paniek handelden en af en toe ook naar grove mid delen grepen om de snelle Feije- noord-voorhoede te stuiten, zich kon den herstellen van het voor hen ver bijsterende begin onder andere keiharde schoten van Wery en Jan sen, die ternauwernood door Cudi cini werden gestopt hadden die Rotterdammers toegeslagen. Franz Hasil stond in de zesde minuut een ogenblik besluiteloos met de bal te drentelen, als wist hij niet wie hij moest bereiken, In dit korte tijdsbestek nam de op ^aandrin gen van Ernst Happel aangekochte Oostenrijker de situatie bijzonder nauwkeurig in zich op. Er volgde een haarzuivere pass paar de op de rechtervleugel opgedoken Wim Jan sen, die met een schitterends trek bel via de verste paal Cudicini klop te (1-0). De lange Italiaanse doel man, schier onverslaanbaar in de lucht, reageerde niet eens. Verbluft volgde hij de bal tot hij in de tou wen lag. Door die vroege treffer raakte AC Milan van de kook, doordat de tac tiek van Nereo Rocco, bij een voor sprong altijd afgestemd op vertra- ginigende acties met plotselinge uit vallen er tussen door, ineens gewij zigd moest worden. De Italianen, bij na stuk voor stuk in het internatio nale voetbal geroutineerder dan de Fijenoorders. liepen gewoon te schutteren. Een goed lopende aanval kwam niet uit hun onsamenhangen de samenspel. Alleen door Nestor Combin, de maker van het enige doelpunt in Milaan, ging er af en toe een dreiging van hen uit. De tweede helft begon sensationeel. Een voorzet van Moulljn in de derde minuut werd volgens scheidsrechter Campos door Lodetti met de hand ge keerd en de Portugees wees dan ook resoluut naar de witte stip. Hevige protesten van de Italiaanse spelers, die met gebarentaal en ratelende ton gen probeerden duidelijk te maken dat er geen sprake was van hands, in timideerden Campos kennelijk. Hij begaf zich naar een van zijn grens rechters en na een kort overleg her riep hij zijn beslissing: geen straf schop. De 65.000 toeschouwers, die Feijen oord vanaf het eerste fluitsignaal geestdriftig ondersteunden met de gebruikelijke liederen, maakten een geweldig spektakel, maar het miste zijn uitwerking op de scheidsrechter. Een tweede keer liet hij zich niet van gedachten veranderen. Feijenoord trok zich van de ver warrende situatie, die geen voordeel bracht, echter niets aan. Met vol raf finement uitgevoerde aanvallen ble ven de Rotterdammers de toon aan geven. Wim van Hanegem ontpopte zich eens te meer als een grootmees ter achter de voorhoede. Het brein van de Rotterdammers strooide kwis tig met passes op maat, maar succes bleef aanvankelijk uit. Van Duiven- bode was dichtbij een treffer, maar zijn keiharde knal spatte af op de vuisten van Cudicini. De Italiaanse doelman had even later geluk, toen een geweldige inzet van Wery rake lings over de lat scheerde. De pech deerde Feijenoord niet. Onverzette lijk gingen de Rotterdammers door. Hun harde werken werd in de 83e minuut beloond. Een actie, waaraan vele Feijenoorders deelnamen, be landde bij Coen Moulijn, die als een flits langs het linker Italiaanse ver- dedigingsblok snelde. Zijn messcher pe voorzet bereikte de instormende Wim van Hanegem, die met een har de kopstoot Cudicini kansloos liet. En nog was het niet genoeg. Verde digen wilde Feijenoord niet. Het wil de zijn overmacht blijven bewijzen. AC Milan kwam er dan ook niet aan te pas. De Italianen, die duidelijk hun aanvoerder Rivera misten, waren hij- geen moment gevaarlijk voor het van Treytel. De laatste minuten Rotterdammers i Iden de Inde i rich met Een aanval van Feijenoord, ondernomen door Henk Wery (rechts) die in dit geval echter geen kans kreeg gevaarlijk te worden. Van onze sportredactie) EINDHOVEN Als een ploeg In de strijd om de Europacup op een trieste manier is moeten eindigen, dan is dat wei PSV. De Eindhovena- ren, die dank zij glansvol spel in de thuiswedstrijd de in Rome opgelopen 10 achterstand wisten weg te wer ken, waren In de verlenging niet in staat om daar een doelpunt aan toe te voegen. Twee keiharde schoten van Willy van der Kuylen hadden de be slissing moeten brengen, beide ma len kon Ginulfi slechts met een uiter. ste krachtsinspanning redden en een maal moest zelfs de paai hem te hulp komen. Maar doelpunten, neen, die vielen niet meer, zeker niet van de kant van Roma, dat wel beter speel de dan in de voorgaande 90 minuten, maar geen vuist kon maken. En daar om waren 120 minuten voetbal niet voldoende om een beslissing te bren gen. Het lot, een simpel geldstuk zou dat moeten doen. In spanning wacht te men af. Toen de spanning brak was het voorbij: PSV was uitgeschakeld, Roma had de tos gewonnen En dat, terwijl PSV In beide wed strijden zeker het beste van het spel heeft gehad. Maar niet alleen de bal Was rond, maar ook het muntsituk van scheidsrechter Emsberger. Ad vanaf de eerste minuut nam PSV het heft in handen. Vanuit het centrum opgebouwd door Van Stip- pent ien de Deen Bjerre werd vooral via de vleugels, waar Ressel op links en Van den Dungen op rechts ope reerde geprobeerd de twee spitsen Nico Mares en Van der Kuylen te bereiken. Dit lukte voortreffelijk, maar de afwerking ontbrak nog. Van der Kuilen had moeite met de juiste richting en Mares kreeg nauwelijks de gelegenheid om ook maar iets uit te richten. Herhaaldelijk veroorzaak te de laatste paniek in de Romeinse verdediging, maar de Italianen los ten dat op hun eigen manier op. Om te beginnen trapte Capelli Mares te gen de grond, nadat de laatste keeper Lanidini had aangevallen. De Hon gaarse scheidsrechter had dit blijk baar gezien, maar ging niet verder dan het opschrijven van de Italiaan in het bewuste boekje. Vanaf dat mo ment vergreep Roma zich herhaalde lijk aan de Eindhovense aanvallers. Resel werd door Capelli zowat uit gekleed, Mares nog enkele malen te gen de grond gewerkt, maar meer dan een zestiental vrije trappen had dit niet tot gevolg. Ondanks deze af braakpogingen van de zuiderlingen kreeg PSV toch een aantal fraaie kansen. Reeds na een vijftal minuten brak Van den Dungen op rechts mooi door na een crosspass van Van der Kuilen, maar de hoek waaronder hij het schot moest lossen was erg klein en keeper Landini stond dan ook op de juiste plaats. Even later moest dezelfde persoon een snoekduik maken om een hard en goed schot van Van Stippent uit doel te ranselen. Alhoewel de aan houdende druk van PSV op het Ro- ma-doel, zelf kregen ze nauwelijks kansen omdat ze te zeer in de ver dediging bleven staan, geen doel- m F*genoorö-fceeper Eddy Treytel in dans om de bal"* punten opleverde, toch werd daar door verhinderd dat de Romeinen uit de verdediging konden komen en zo doende geen gelegenheid kregen om zelf gevaarlijk te wordien. Dat de druk van PSV erg groot was bleek wel uit het feit dat Keeper Landini vrij zenuwachtig de ballen weer in het veld trapte. Bijna steeds waren ze slecht gericht en belandden in de voeten van een Eindhovenaar. Ook hieruit echter werden geen doeltref fende kansen geschapen al was Nico Mares er steeds als de kippen bij om elk verdedigingsfoutje doeltreffend af te straffen. De tweede helft leek aanvankelijk hetzelfde resultaat op te leveren. Steeds weer een aanvallend PSV en steeds wëer een Roma dat herhaal delijk aan de noodrem trok. Ook nu weer kon vooral Mares geen genade vinden in de ogen van de springende, trekkende, trappende en slaande Ita lianen. Steeds weer moest hü het ont gelden. Vooral ook door deze acties raakte PSV een groot gedeelte van het hoge tempo kwijt en konden de verdedigers van Roma het evenwicht vinden voordat er een gevaarlijk schot op de veste van Ginulfi kon worden geleverd. Als de situatie te penibel werd, werd maar hands ge maakt. Steeds echter zorgden de slimme Italianen ervoor dat dit net buiten het strafschopgebied gebeurde. Een keer echter zou een misreke ning hen noodlottig worden. Voor de zoveelste maal een snelle en gevaar lijke aanval van PSV. De bal werd snel in het strafschopgebied gepriemd twee PSV'ers snelden in volle vaart toe en weer vonden de Italianen het afweermiddel dat ze al zo vaak had den beproefd. Een snelle greep naar de bal en de PSV-aanval was weer afgebroken. Toen ontstond er plotseling een hef tig tumult. Het publiek joelde om een penalty, scheidsrechter Emsberger was deze keer niet blind geweest en wees naar de penaltystip. De spelers van Roma veranderden plotseling in een wilde bende en stormden op de arbiter af. Wilde gebaren, heftige pro testen, duwen en trekken, de bal weg schoppen, enfin, de gebruikelijke trucjes van de heetgebakerde zuider lingen om de scheidsrechter te inti mideren. PSV wachtte rustig af. Na vijf minuten zagen de Italianen in dat verder protest nutteloos was en de bal verhuisde naar de beruchte witte plek. Willy van der Kuylem plaatste zich rustig achter de bal. Het publiek hield de adem in. Zou zijn schot weer mis gaan, net als in de voorgaande minuten? Een aanloop, een droge knal en als een bom vloog de bal achter de onthutste Ginulfi. Eindelijk! PSV leidde met 10. De stand was gelijk. En wat PSV verder ook pro beerde, de verlenging zou en moest de beslissing gaan brengen. De spelers mochten het veld niet verlaten, ook al waren 90 minuten reglementaire speeltijd om. Weer werd afgetrapt, de volgende 2 maal 15 minuten moesten dan maar uit maken wie uiteindelijk zou mogen overgaan naar de volgend ronde, maar aan het spel van beide ploegen was te zien dat het winnende doel punt een uiterst moeilijke bevalling zou gaan worden. Het tempo van voorheen was er hij PSV uit en Ro ma kwam weer een beetje in het spel. En juist in die fase herstelde F'SV zich even. Vijf minuten lang kwam het weer in zijn normale doen en toen leek de zege voor het grijpen. Een kopbal van Mares wipte net over de lat, Van der Kuylen kwam vijf meter voor doel vrij in het be zit van de bal, maar hij faalde. Even later zou hij PSV bijna redden. Een magnifieke kogel in de uiterste hoek en Ginulfi leek geslagen. Met een katachtige sprong kon de Italiaanse doelman het leer nog net aanraken en via de paal ketsite de bal weer in het veld. Toen ook de tweede kogel van Van der Kylen een zelfde lot was beschoren wist ieder een dat het lot zou moeten beslissen. De wedstrijd had niet beslist. Het lot zou moeten kiezen en zoals zo vaak zijn het niet de slechtste vruch ten, die vallen: PSV, ondanks beter spel dan de Italianen, zou de vol gende ronde niet halen.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 7