ENQUETE FRUITTELERS: Actie k nu onvermijdelijl Statenlid J. v. d. Voorde bedankt als lid K.V.P. Koud G. E. Staal promoveert Nood kreten Herdenkingsexpositie van Jules Boulez Vijf Turken uit Walsoorden worden over grens gezet Illegaal in ons land „Fruitteelt moet hulp krijgen' HERMINE VAN WIERINGEN IN RAAD RRESKENS STAAKTEN DE STEMMEN BIJ VOORSTEE STREEKBIBLIOTHEEK P.v.d.A.-Middelburg schuift. Prins en Don naar voren SINT NICOLAAS OPENT KLEUTERSCHOOL Subsidies voor afvalwaterleiding Goes-Westerschelde VAN AARTSEN: Gesprek met b. en w. over burgemeester is mogelijk Ir. Tuynman: Gemeente Sluis leent f 250.000 Miss Carnaval in Stoppeldijk gekozen november 1969 DE VRIJE ZEEUW (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL De beer J. F. van de Voorde uit Sluiskil een NKV-voorman, die de laatste ja ren voor de KVP zitting had in provinciale staten van Zeeland, heeft als lid van de KVP be dankt. Sinds 1962 heeft zij zit ting in de provinciale staten van Zeeland. Voorlopig wil hij zich te rugtrekken uit de politieke arena, zoals hij hetzelf motiveert. Hij zegt zelf, dat hij „na geruime tijd denken" besloten heeft het lid maatschap van de K.V.P. op te zeggen- Als redenen hiervoor geeft hij onder meer op: „Dé behoudende politiek die lan delijk wordt gevoerd. De houding van de K.V.P. bij de behandeling van de loonwet. De jongste belasting-verlaging. Naar mij is meegedeeld zou 200 mil joen hiervan ten goede komen aan 5 procent van de bevolking en dan beslist niet aan de minst draag- krachtigen. Het niet krachtig aanpakken van de woningnood. Van de belasting verlaging hadden plm. 15000 woning wetwoningen kunnen worden ge bouwd. Hoelang moet nog de wo ningnood en krotbewoning voortdu ren en dat terwijl een andere cate gorie van de bevolking een tweede (recreatie) woning kan bouwen. Dit zijn enkele voorbeelden waar door ik het niet langer verantwoord acht door mijn lidmaatschap een politiek te steunen die de mijne niet is", aldus de heer Van de Voorde. Hij verklaart verder: „Het gedrang in de Zeeuwse K.V.P. aan de kop van de Hjst. Waarom moest het G.S.-lid de heer Van Geestbergen naar de derde plaats worden verwezen? Is het artikel onlangs in „De Stem" verschenen dan toch waar? Nergens heb ik kunnen lezen van de in dat artikel genoemde perso nen, dat ze niet voornemens zijn het huidige G.S-lid te laten vallen en dat terwijl de voorzitter van de Zeeuwse K.V.P. anders toch nogal vlot is met pers-commentaar. Op de nieuwe kandidatenlijst voor de provinciale staten van Zeeland komt slechts een werknemer voor op een goed verkiesbare plaats. Hij die geen vreemdeling is in het poli tiek Jeruzalem van deze tijd en niet met een bord voor zijn hoofd loopt, zal toch wel willen erkennen dat twee zetels verlies voor de K.V.P. in Zeeland geen overtrokken zaak is". De heer Van de Voorde veron derstelt, dat hem wel in de schoe nen geschoven zal worden dat hij zich persoonlijk terzijde geschoven voelt. Daarover zegt hij: „Niets is ech ter minder waar. Een partij die echter in deze tijd op haar lijst de werknemers op goed verkiesbare plaatsen van drie thans, naar een in de toekomst reduceert kan ik mijn vertrouwen niet meer geven. Men belijdt wel in de naam van Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het K.N.M.I., op woensdag om 18.00 uur: Aanhoudend koud met regen- of sneeuwbuien. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland Voor vrijdag: aantal uren zon: 0 tot 3; min.-temp.: 0 tot 4 graden on der normaal: max -temp 0 tot 4 gra den onder normaal; kans op een dro ge periode van minstens 12 uur: 50 procent: kans op een geheel droog etmaal: 20 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 tot 3; min.-temp.: 0 tot 5 graden on der normaal: max.-temp.: 0 tot 5 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 procent; kans op een geheel droog etmaal: 20 procent. te zijn wat na- de Partij een „Volkspartij" De praktijk is echter wel ders. Ik betreur dat het tot dit besluit heeft moeten komen. Zou ik hier door personen kwetsen dan verklaar ik dat dit niet de bedoeling is. Wel meen ik duidelijk te moeten stellen waarom ik dit besluit heb moeten nemen", aldus de heer Van de Voorde, die „voorlopig" wat politie ke rust wil hebben om zich nader te bezinnen. (Van onze correspondent) BRESKENS Het al dan niet meewerken aan de streekbibliotheek in West-Zeeuwsch-Vlaanderen lever de in de raad van Breskens enige discussie op. Toen het na een discussie op stemming aankwam staakten de stemmen. Het bedrag van f 9377 dat Breskens moet betalen in de kosten vond men kennelijk te veel. Burgemeester Eekhout vond dat men inconsequent handelde daar vo rig jaar werd besloten om aan de bi bliotheek mee te werken. De stichting staat op het punt te starten en men wil Breskens enkele malen per week aandoen met een rijdende bibliotheek. Mevr. Niermans was van mening dat er te weinig gelezen wordt in Breskens om er een dergelijk bedrag voor uit te geven. De heer Carels vond ook de kosten eveneens aan de hoge kant en bovendien had hij aan merking op de samenstelling van het bestuur. Voornamelijk mensen uit Oostburg zitten er in. De heer Cam- bier was van mening dat er belangr rijker zaken zijn om gemeentegelden aan te spenderen waarbij hij tevens nog opmerkte het vreemd te vin den dat het college nog niet wist waar het geld vandaan moet komen. Wethouder v. d. Hooft vond het van grote betekenis voor de ontwikkeling van de streek en hield een vurig plei dooi om tot beschikbaarstelling van het bedrag over te gaan. Aan de muziekvereniging „Uit het Volk voor het Volk" zal een subsidie worden verstrekt van f 4326 voor de aanschaf van uniformen en boven dien zal ieder jaar f 250 in het uni formfonds worden gestort. Op vragen van de heer Vergouw inzake de herindeling kon de voor zitter meedelen dat door de burge meesters, secretarissen en ontvangers contacten zijn gelegd om de overgang straks zo soepel mogelijk te doen ver lopen bij de herindeling. (Vau een onzer verslaggevers) MIDDELB URG- UTRECHT Dins dagmiddag is aan de rijksuniversiteit van Utrecht de heer G. E. J. Staal gepromoveerd tot doctor in de wis kunde en de natuurwetenschappen. Dr. Staal, die aan de rijksuniversiteit te Utrecht biologie studeerde, is af komstig uit Hontenisse. De promotors van dr. Staal waren prof. dr. C. Veeger en prof. dr. L. L. M. van Deenen. De promotieplech tigheid werd door vele vertegen woordigers van andere faculteiten bijgewoond. De wetenschappelijke be tekenis van het in het. Engels geschre ven proefschrift van dr. Staal, „Glu- tathion reductase van de menselijke eritrocyen" wordt groot geacht, m het bijzonder voor de kennis van de enzymen in de rode bloedlichaamp jes. De glutathion reductase is een van de diverse enzymen die in het men selijk bloed voorkomen. Dr. Staal on derzocht het bloed van een patiënt die aan een zeldzame afwijking in zijn bloedsamenstelling leed, en ver geleek resultaten met. onderzoeken op normaal bloed. Het was een der eerste enzymon- derzoeken die in ons land werden verricht Het gehele enzymonderzoek is er op gericht meer aan de weet te komen over het ontstaan van ziekten die aan enzymafwijkingen in de rode oloedliehaampies kunnen worden toe geschreven. Behalve het opsporen en aantonen van de afwijking in het geval dat dr Staal heeft onderzocht, ontwikkelde hij op grond van zijn verkregen zicht op het nog groten deels onbetreden gebied van de en- zymenleer een therapie voor behan deling van de bewust enzymafwij king. Dit verklaarde onder meer de grote belangstelling van de medische wereld bij zijn promotie. (Van een onzer verslaggevers) GOES Gisteren, op de dankdag van het gewas, lazen wij in de kamer van de heer A. Suy, voorzitter van het ac tiecomité „Fruitteelt Zeeland" 475 formulieren door. Zij vor men de neerslag van een en quête onder zo'n 2000 fruit telers in Zeeland en West-Bra bant. In vele gevallen waren de for mulieren te klein om de nood van de telers tot uitdrukking te bren gen. Er werden brieven toege voegd, er werden handtekeningen geplaatst, en het wemelde van uitroeptekens. De enquête waar in naar de mening van de fruit telers werd gevraagd over de huidige situatie in de fruitteelt, was geheim. Nemand hoefde zijn naam prijs te geven, velen deden dat toch. Zij wilden voor hun me ning uitkomen. Niet minder dan 97 (25% van de ondervraagden) stemde in met de doelstelling van de actiegroep fruit teelt Zeeland en 96 zeiden volmondig ja op de vraag: „Bent u bereid om actie met ons te voeren?" Het waren alleen de Zeeuwse en Westbrabantse fruittelers, die konden worden aangeschreven. „Ruim 12.000 fruittelers in overig Nederland", ver telt de heer Suy, „werden kortgeslo ten, doordat ofwel de veilingvereni gingen geen medewerking wilden, durfden of konden geven, en ook om dat het vakorgaan van de Nederland se fruittelersorganisatie, het blad „Fruitteelt" geen advertenties van het actiecomité opnam". Volgens het actiecomité en ook vol gens de enquête doet de NFO niet wat zij volgens de statuten behoort te doen: belangenbehartiging van de aangeslotenen in de ruimste zin. Deze taak heeft zij overgedragen aan de standsorganisaties in de landbouw, die behalve de fruitteelt nog andere sec toren van het agrarisch bedrijfsleven onder hun hoede hebben. Zij zijn niet in staat één krachtig protest te laten horen tegen de dreigende ondergang van minstens dertig procent van de N ederlandse fruitteeltbedrij vighéid, aldus de heer Suy. „Het actiecomité", aldus de heer Suy, „streeft er niet naar de organi saties op dood spoor te zetten, of ze in een revolutiestemming te bren gen. Zij moeten alleen uit hun win terslaap ontwaken", zegt hij. De Franse regeringsprotectie voor de fruitteelt, die al vier jaar duurt, maakt dat de Nederlandse fruitteler in eigen land niet tot concurreren in staat is. Wat de regering hieraan moet doen, weet ook de aktiegroep niet. De heer Suy: „Dat >s de zaak van de organisaties. Zij moeten de minister van Landbouw tot stappen bewegen waaraan wij iets hebben. Dat de minister in de EEG gedaan heeft gekregen, dat Frankrijk met zijn protectie stopt, is een dooie mus. Het kwaad is al gebeurd, omdat de Franse fruittelers sedert 1965 in staat waren om zich met staatssteun machines, koelhuizen, sorteermachi- nes, tractoren e.d. aan te schaffen. Dat kan niet meer teruggedraaid worden". In de enquête waar 85% van de ondervraagden het beleid van mi nister Lardinois op het gebied van de fruitteelt als „slecht" tot „zeer slecht", het beleid van het NFO-be- stuur: negentig procent vindt dit aar dig tot zeer slecht. Ruim 92% vindt dat de NFO wei- ng of niets voor haar leden doet en 72% vindt dat het NFO bestuur de mening van de fruittelers onvol doende bij de minister naar voren brengt. Ruim 97% vindt de tot nu toe genomen maatregelen voor de fruitteelt onvoldoende en 96% wil zoals gezegd actie! Geen wonder dat het NFO-be- stuur de actiegroep Fruitteelt Zee land als een vijfde colonne be schouwt. Suy: „Zodra dit bestuur ontwaakt, zal de actiegroep zichzelf opheffen". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Bij een bespre king van de voorlopige kandidaten- lijs van de P.v.d.A. voor de komende statenverkiezingen, heeft de afdeling Middelburg, na stemming, de kandi daat W. Don (fractievoorzitter van de P.v.d.A. in de Middelourgse raad) naar de zesde plaats op de kandida tenlijst gehaald. (Hij stond als num mer 10 op de top-15' van de P.v.d.A.) Dr. E. Prins uit Goes, die het op de „top 15" met een dertiende plaats moest stellen, althans volgens de voordracht van het bestuur van het gewest Zeeland van de P.v.d.A. komt volgens de afdeling Middelburg in elk geval de tiende plaats op de lijst toe. De heer Keuning die op de voor dracht van het gewestbestuur op plaats 9 stond, valt nu geheel buiten de top 15, terwijl de heer R. Hol uit Terneuzen, die op de 12e plaats stond, hekkesluiter is geworden. Op 6 december wordt de definitieve kandidatenlijst vastgesteld. Op de enquêteformulieren, in brie ven hebben de fruittelers hun grieven uiteengezet. Hoe hoog het de fruittelers zit, blijkt uit de toe voegingen op de enquêteformulie ren als deze: „Ik zie geen toekomst meer voor ..mijn twee zoons", „Waarom krijgen Industriëlen die om fiscale redenen er een fruitbe- drijf op na houden rooipremie?" ..De regeringspartijen laten ons in de steek", „Als ik tien jaar jon ger was", schrijft een 73-jarige, „stond ik bij actie in het voorste gelid". Een ander: „Zeg maar wat we moeten doen", „Het Binnen hof vol fruit gooien", „Werp het interventiefruit de minister in zijn snuit", „Actie met ieder middel" zegt de een. Een ander ondertekent met: „Een fruittelertje in armoe de". Iemand anders met: „Een sneuvelende fruitteler". Weer an deren schrijven met grote letters: „Laat ons desnoods geweld gebrui ken". Of: „Strijden met alle wa- uens". Of: „Ik zeg nee, tot de laat ste druppel bloed ik heb niets meer te verliezen". En tenslotte (het is maar een greep uit een enorme stapel)„De groten der aarde zjjn voor ons van nul en gener waar de Suy: „Deze dingen houden mijn vrouw en mij wakker". (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Binnenkort zullen vijf of zes Turkse werkne mers van de betonfabriek Bleyko uit Walsoorden over de grens worden gezet. Zjj beschikken niet over de vereiste Nederlandse werkvergunningen. Zij werken dus illegaal in Nederland. Wanneer de Turken precies over de grens worden gezet is nog niet bekend. De heer Th. J. de Koning, direc teur van de Bleyko, koesterde gis teren nog altijd de hoop deze werk nemers aan de werkvergunningen te kunnen helpen. „Over de grens zet ten?", zei hij, „dat zijn praatjes. Er is niets van waar. Degenen die die praatjes verspreiden, zullen binnen kort verbaasd staan over het feit dat deze zaak gladjes wordt geregeld." De plaatselijke politie bleek daar van niet overtuigd. Er is alle moeite gedaan, zo werd verteld, om deze mensen alsnog aan papieren te hel pen. Dat is echter niet gelukt. Het is jammer voor Bleyko en voor de Tur ken. Wanneer ze weg zullen moeten, is nog niet bekend. Dat hangt af van het ministerie van Justitie, waaraan de zaak is overgedragen. Overigens is uit het land zetten een lelijk woord. Deze mensen zullen waar schijnlijk afvloeien naar een ander Westeuropees land, waar ze wel aan (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gisteren heeft de commissaris van de ko ningin in de provincie Zeeland, mr. J. van Aartsen, geantwoord op het verzoek van het college van b. en w. van Middelburg, om met dit college overleg te plegen over de voor benoeming tot bur gemeester van Middelburg in aan- merkingkomende kandidaten. De commissaris heeft geantwoord, dat in Nederland de burgemeester nu eenmaal wordt benoemd door de Kroon. De procedure daarvoor is ge regeld bij de wet, en de instructie voor de commissarissen van de ko ningin. In deze benoemingsprocedure past, naar het oordeel van de commissaris, niet het ter kennis brengen van de namen der kandidaten aan de ge meenteraad, respectievelijk het col lege van b. en w. van een gemeente. In zijn antwoordbrief verwijst mr. Van Aartsen voorts naar het ant woord dat de minister van Binnen landse Zaken onlangs heeft gegeven op vragen van het Tweede-Kamerlid, mej. mr. A. Goudsmit, in welk ant woord de bewindsman uitdrukkelijk heeft gesteld dat „geen consultatie over personen behoort plaats te vin den". Tegen een gesprek, over een door b. en w. van Middelburg op te stel len inventarisatie van de specifieke Middelburgse problemen en over een aan de hand van deze inventarisatie op te stellen formulering van de hoofdeisen, waaraan een nieuwe bur gemeester moet voldoen, heeft de commissaris geen bezwaren, zo heeft hij meegedeeld. Een brief van soortgelijke strek king is door mr. Van Aartsen ver zonden aan het bestuur van de afde ling Noord- en Midden-Zeeland van D '66, en aan het bestuur van de werkgroep gemeentepolitiek Middel burg van deze zelfde partij. de slag kunnen. En Bleyko zal nu moeten omzien naar Turken, die wel over de vereiste papieren beschik ken. Twee van de bedde op de betonfa briek werkende Turken waren gis termiddag thuis. Ze zijn gehuisvest in twee bejaardenwoningen te Lamswaarde die Bleyko voor hen heeft ingericht met wat oude meu bels. Verder dan „Ik ben Turk, ik ben ziek, ik en Bleyko" vorderde het gesprek niet. Een woordvoerder van het Ministe rie van Justitie in Den Haag beves tigde dat het Ministerie op de hoogte is van het illegale verblijf van de Turken in Lamswaarde. Er werd ge sproken over zeven of acht Turken, die bij de betonfabriek zouden wer ken zonder werkvergunning. Hoewel de buitenlanders het land uit gezet zullen worden, kon men geen termijn noemen, omdat dit volgens de woord voerder een aangelegenheid van de plaatselijke autoriteiten was. Of te gen de fabriek, die de Turken zonder werkvergunning in dienst heeft geno men, nog stappen ondernomen zullen worden, kon men gisteren nog niet mededelen. Wel werd toegegeven, dat gevallen van illegaal verblijf van buitenlanders binnen de Nederlandse grenzen vrij regelmatig voorkomen. 55 (Van onze correspondent) KAPELLE De moeilijkheden in de fruitteelt stonden centraal op de bijeenkomst, die dinsdagavond werd belegd in De Caisson in Kapelle- Biezelinge door de afdelingen Ka- pelle en Wemeldinge van de WD. De landbouwspecialist van deze partij, ir. Tuynman, hield hierbij een rede. De heer Tuynman bleek overtuigd te zijn van de moeilijkheden, die de fruitteelt kent, maar hij zei ook, dat er voor deze sector geen goed geld naar kwaad geld gegooid mag wor den. Er zijn perspectief biedende bedrijven die geholpen moeten wor den, maar het bedrijfsleven zelf zal zich ook niet afzijdig mogen houden- Er zijn volgens de spreker in Zuid- Beveland drie fruitveilingen, maar één zou al genoeg zijn, Hij vond dat te krampachtig wordt gezocht naar wat er voor de fruitteelt moet gebeuren en had ver trouwen in het akkoord dat in Brus sel is bereikt voor de groenten- en fruitteelt in de EEG. In de rondvraag kwam onder meer naar voren in Kapelle-Wemel- dinge een kassencentrum te stich ten, maar ir. Tuynman merkte op dat in het Westland, wat vanouds het belangrijkste glasgebied van ons land is, de animo tot uitbreiden heus niet groot meer is. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Voor de kinderen van de openbare kleuterschool „De Toverfluit" aan de Handellaan in Terneuzen-Zuid wordt 5 december een dubbele feestdag. Op de dag zal Sint-Nicolaas namelijk het nieuwe schoolgebouw officieel openen. Na „De Tamboerijn" is „De Toverfluit" de tweede van drie kleuterscholen die aan de Handellaan de grote vraag naar deze voorzieningen in nieuw- Terneuzen tegemoet komen. (Van onze kunstmedewerker) BRUGGE De Antwerpse Hypo theekbank, gevestigd, aan de Zuid zandstraat in Brugge nam het lof waardig initiatief de balkenzolder van haar pand te laten inrichten tot een expositiezaal voor beeldende kunst waar ongeveer viermaal per jaar een aan een belangrijk schil der gewijde tentoonstelling zal wor den gehouden- (Van een onzer verslaggevers) SLUIS De gemeenteraad van Sluis komt dinsdag om half acht in openbare vergadering bijeen om de voorwaarden vast te stellen waaron der een lokaal van de voormalige openbare lagere school aan de Hoog straat in gebruik wordt gegeven aan de jeugdwerkcommissie. Verder is er een voorstel over1 na der te stellen voorwaarden waaron der de vogelvereniging Tropika twee lokalen van de voormalige openbare lagere school in de Hoogstraat kan gebruiken voor het houden van een vogeltentoonstelling. Ook zal de raad haar goedkeuring moeten geven aan een voorstel tot het aangaan van re kening-courant overeenkomsten voor 1970 met de Bank voor Nederlandse Gemeenten tot 100.000, en met de AMRO-bank te Sluis tot 150.000. Tenslotte verzoeken b. en w. de raad te besluiten de enige openbare lagere school in Sluis in stand te hou den voor de jaren 1970 tot en met 1972. Het aantal leerlingen van deze school bedraagt minder dan vijftig, zodat volgens de l.o.-wet 1920 beslo ten zou moeten worden tot opheffing van de school tenzij de instandhou ding wordt bevorderd. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In hun antwoord aan de afdelingen uit provinciale sta ten van Zeeland, wordt door het col lege van G.S. opgemerkt, dat de mi nisters van Verkeer en Waterstaat en van Financiën gunstig zullen reage ren op een subsidieverzoek, betref fende de kosten van aanleg van een afvalwaterleiding van Goes naar de Westerschelde. G.S. menen, dat met grote mate van zekerheid gesteld kan worden, dat de waterlozing van Goes op de Oosterschelde, de voornaamste oor zaak is geweest van de besmetting van deze zee-arm. Nadat Goes met het chloreren van zijn afvalwater is begonnen, werden geen klachten meer ontvangen, zeggen G.S. De eerste tentoonstelling, gewijd aan het werk van de is I960 gestor ven Vlaamse schilder Jules Boulez bewijst dat het inrichtingscomité, be staande uit bankdirecteur Lievens en de Vlaamse dichter en schrijver dr. Jan Vercammen, ernst maakt met de opzet van een „aan een belangrijk schilder gewijde expositie". Want Jules Boulez was een belang rijk schilder, een der belangrijkste en interessantste figuren die het tijd perk tussen de beide wereldoorlogen. Hij heeft het weliswaar niet gebracht tot de naam en faam van tijd- en ge neratiegenoten als Permeke of Slab- binck, maar de oorzaak daarvan is minder te zoeken in de kwaliteit van zijn werk dan wel in de persoonlijk heidsstructuur van de schilder die, maatschappelijk onafhankelijk, niet bereid was concessies te doen of pu bliciteit te zoeken. Boulez, in 1889 ge boren te Vijve St.-Eloy waar ook Emile Claus het levenslicht zag. be gon na zijn academiestudie in Gent onder Jean Delvin en George Minne als luministisch impressionist, maar het lyrisch tonalisme waarin zijn. werk dreigde te zwemmen bevredig de hem niet. Hij zocht naar een hech te synthese van vorm en kleur en kwam als vanzelf terecht bij kubis ten en expressionisten, wier visie en werk hij persoonlijk verwerkte. Deze ontwikkelingsgang maakte dat zijn werk tegen het eind van zijn leven het best te karakteriseren zou zijn als behorend tot het abstraherend ex pressionisme. Uit die laatste periode zijn op deze kleine overzichtstentoon stelling enkele prachtige specimina aanwezig zoals b.v. Zittende Vrouw. Er zijn enkele mooie stillevens en composities die kubistische invloed verraden, waaronder het stilleven met bollen. Voorts enkele landschap pen. Kortom een fijne bloemlezing uit een rijk en belangwekkend oeuvre. Te bezichtigen tot 31 december. WILLEM ENZINCK (ADVERTENTIE) STOPPELDIJK Op de druk be zochte amusementsavonden van het Carnavalscomité Vogelpiek is mejuf frouw G Gelderland uit Stoppeldijk tot Miss Carnavaj 1970 gekozen De winnares en alle andere deelneem sters werden met fraaie prijzen ver rast Prins Lamsoor van Lamswaar de, die met zijn gevolg de feestelijk heden bijwoonde, reikte de prijzen uit. De garage van de fa. Scheerders was voor deze avonden weer veran dert in een sfeervolle feestzaal, waar in het op de muziek van The Sheiks goed dansen was. Een wereldwijd begrip voor vrouwelijk stijlgevoel, van inter nationale allure en hedendaagse elegance. Dat is het opvallende van onze ERICA RöSSLER MODELLEN. Elegant en chique van 's mor gens tot 's avonds in deux-pièces en Japonnen van ERICA RöSSLER in vele modellen en kleuren ook in grote maten. Uitsluitend voor Brede en om geving verkrijgbaar bij EXCLUSIVE KNITWEAR Wilhelminastraat 8 Breda Tel. 01600-32459

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3