KNVB GAF GARANTIE piederiet tilöurg Scherz won PETER NOTTET EINDIGDE VOOR KEES VERKERK IN AMSTERDAM NCB verse Gelderse rookworst M Denk eraan en vraag erom Van Praag: weer strafrechtspraak Van Marle: betoog zonder resultaat Prijs amateur niet omhoog Zuidelijke judo jeugd 2 titels isport kort) Niet geaccepteerd Traditiegetrouw ZEGE VOOR OPDENOORDT GOUDEN RING 355,- Winstpunt bij sportbeoefening is King. King pepermunt is een welkom „rondje energie" voor sportieve, actieve mensen. King maakt dat u zich nètiets beter concentreert, sneller reageert. Natuurzuivere King houdt monden fris en mensen monter. Koelkasten en diepvriezers IV. APS SREDA Maandag 17 en dinsdag 18 november 1969 DE VRIJE Z66UW 'f/EDERtëï" KTilbUR6 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Het bestuur van de Federatie voor Betaald voet bal Organisatie (FBO) bleek z(jn lesje te hebben geleerd. Veertien dagen nadat een geforceerd aandoende poging oin het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB te dwingen verschil lende financiële eisen in te willigen op niets uitliep nadat er over en weer heel wat water bjj de wijn was gedaan kwamen er van de zijde van het sectiebestuur wel bepaalde toezeggingen kostte het KNVB-voorzitter W. Meuleman tijdens de zaterdag in Amsterdam gehouden jaarlijkse algemene vergadering van de voetbalbond be trekkelijk weinig moeite goedkeuring voor het financiële verslag te krijgen. Mr. B. van Vloten, sprekend namens de afgevaardigden Van het betaalde voetbal, verzocht verschillènde reserves te bestemmen voor de herstructurering, terwijl hij voorts vroeg in de toekomst een eventueel batig saldo op de balans te laten terugvloeien naar de clubs. heid tot een feit te maken, maar nu marcheren we helemaal in het straat je van de KNVB", luidde na de vergadering het commentaar van de heer Stoop, die als enige tegen goed keuring van het financiële verslag stemde. „De heer Stoop begrijpt helemaal niet waar het om gaat", zei ADO's voorzitter H. Choeffour. „We zijn vandaag een belangrijke stap verder gekomen. De verdeling van een even tueel batig saldo in de toekomst is aangenomen, terwijl ook de garan tie is gegeven dat geld is uitgetrok ken om de herstructurering tot een feit te maken. Dat zijn voor het be taalde voetbal belangrijke zaken. Ik ben dan ook tevreden, al zal het nog wel geruime tijd duren eer de zelfstandigheid van het betaalde voetbal een feit is. We zijn echter op de goede weg." De heer Meuleman, die de verga dering zeer kundig leidde, zei dat het inderdaad in de bedoeling ligt een deel van de reserves te gebrui ken voor de herstructurering, waar voor waarschijnlijk in maart van het volgende jaar de bondsafgevaardig- den in buitengewone algemene ver gadering opnieuw bijeen zullen ko men. Dat antwoord bevredigde de repre sentanten van het betaalde voetbal, met uitzondering van DWS-voorzit- ter D. Stoop, die zei niet akkoord te kunnen gaan met de jaarstukken. „Ik kan nog niet wennen aan de reu zenzwaai die de heren van de FBO hebben gemaakt. Ik ben teleurge steld over deze houding. Er werd aan vankelijk met de allerbeste voorne mens begonnen om de zelfstandig- VOETBAL De competitiewed strijd PSVDOS ,die voor 23 no vember op het programma stond, is verschoven naar vrijdagavond 21 no vember. De Eindhovense club wilde vroeger spelen in verband met de voorbereiding op de tweede wedstrijd voor het toernooi om de Europacup, op 26 november, tegen AS Roma. (ADVERTENTIES) juwelier-horloger ginnekenweg 34 breda I ivan EXCLUSIEVE met 7 robijnen De meeste afgevaardigden van de betaalde clubs waren tevreden. Die van het amateurvoetbal niet. Him voorstel om de transferbedragen voor amateurs (nu 3000,-) en jeugd spelers (nu 1500,-) te brengen op respectievelijk 6000,en 3000, werd ondanks een gloedvol betoog van de voorzitter van het sectiebe stuur der amateurs, de heer J. W. van Marle, niet geaccepteerd. De heer Van Marle zei onder meer: „Die ver goeding van 3000,is er al sinds de invoering van het betaalde voetbal. Sindsdien is alles in prijs gestegen behalve deze vergoeding. Er is de laatste jaren al dikwijls gesproken over verhogen. Een beslissing werd uitgesteld tot het rapport-Zon er zou zijn. Dat rapport is er inmiddels, maar er is met geen woord over de verhoging gerept. Ik vraag daarom ons voorstel nu aan te nemen en het niet te beschouwen als eerste punt in de straks te vormen nieuwe con stellatie, maar als laatste in de oude". Dat het voorstel de vereiste meer derheid van tweederde van het aantal uit te brengen stemmen niet zou ver krijgen, werd al duidelijk toen mr. B. van Vloten zei, dat dit onderwerp deel zou moeten uitmaken van de over enige tijd te voeren onderhan delingen over de herstructurering. De uitslag van de stemming viel vooraf niet moeilijk te raden. De 48 aanwe zige vertegenwoordigers van het be taalde voetbal stemden tegen verho ging; de 47 amateurs één was er kennelijk niet verschenen voor Tot die laatsten behoorden ook de heer N. den Doelder, voorzitter van de afdeling Den Haag. Enige jaren geleden, toen hij nog voorzitter van ADO was, bleek de heer Den Doel der altijd een van de felste tegen standers van de verhoging Traditiegetrouw roerde Ajax-voor- zitter J. van Praag weer het punt van de strafrechtspraak aan. Hij deed dat bij de behandeling van de re glementswijzigingen en stelde voor een amendement in het reglement op te nemen, dat een speler, die voor een vertegenwoordigend elftal uit komt en daarin een overtreding be gaat, alleen op voordracht van het betreffende sectiebestuur kan worden gestraft voor wedstrijden van zijn club. Het voorstel van de hear Van Praag kon niet in behandeling worden ge nomen. Een reglementswijziging moet namelijk vooraf worden inge diend. Wel kreeg hij de toezegging dat zijn voorstel door het sectie bestuur in positieve zin bekeken zou worden en dat dit college er zich over zal beraden. De heer B. van Gel der (PSV) liet blijken het geheel met de heer Van Praag eens te zijn. „Speel geen interlandwedstrijden meer tot een besluit is genomen", stelde de Eindhovenaar tot besluit voor Mr. B. van Vloten, de voorzitter van de Federatie van Betaald voetbal Organisaties (FBO), hield zich zater dag op de KNVB-vergadering in Amsterdam opvallend rustig. Kennelijk hadden hij en zijn mede-bestuurs leden ingezien dat alleen dwang uitoefenen geen effect sorteert. ZUTPHEN (ANP) Bij de Ne derlandse jeugdkampioenschappen, die gisteren in Zutphen zijn gehou den, hebben Do Boersma en Henk Kruys zich als belangrijkste kandida ten voor een eventuele vervanging van de huidige judotop aangediend. Zowel de 18-jarige halfmiddenzwaar- gewicht Boersma als de 19-jarige zwaargewicht Kruys lieten in tech nisch en taktisch opzicht judo zien, dat beloften Inhoudt voor de wereld en Olympische kampioenschappen over respectievelijk twee en drie jaar. De uitslagen van de finales Adspiranten 15-17 jaar) Lichtge wicht Arets (Limburg) won van Flo- rentinus (Noord-Holland) na waza- ari; halfmiddengewicht: De Koning (Noord-Holland) won van Van Tijl (Zuid-Holland) na verwurging; mid dengewicht; Eykelenburg (Midden- Nederland) won van Baselmans (Zuid-Nederland) op beslissing; half- zwaargewicht: Bosman (Noord-Hol land) won van Morsch (Noord-Hol land) op beslissing; zwaargewicht: Peters (Limburg) won van Rietman (Oost-Nederland) met houdgreep. Junioren (18-20 jaar): lichtgewicht: Brandts (Limburg) won van Spek- kers (Noord-Holland) op beslissing; halfmiddengewicht: Biersma (Mid den-Nederland) won van Zeek (Noord-Holland) met houdgreep; middengewicht: Siekman (Zuid-Ne derland) won van Geurtsen (Mid den-Nederland) met beenworp: half- zwaargewicht: Weber (Zuid-Neder land won van Meyer (Oost-Neder land) met heupworp. Zwaargewicht Kruys (Midden-Nederland) won van Van Ginkel (Zuid-Holland) met houdgreep. AMSTERDAM (ANP) Ongesla gen en met het fraaie gemiddelde van 1.065 heeft de Oostenrijker Johann Scherz het Gerrit Heese-driebanden- toernooi in Amsterdam gewonnen. Scherz, die een klasse apart was, ver sloeg in het weekeinde achtereenvol gens Lorist in 58 beurten (60-42), De Ruyter ln S3 beurten (60-42, nadat hij in tien beurten ai dertig punten bijeen had) en Doggen in 66 beurten: 47-60. MAASTRICHT (ANP) De Maas trichtse atleet No Opdenoordt heeft gisteren de 23ste Enci-bergloop ge wonnen. Hij legde het zware 8500 me ter lange parkoers af in 27 min. 39.0 seconden. Bij de dames zegevierde Carla Joosten uit Helmond. De uitslagen Heren 1. No Opdenoordt (Kimbria) 2. Jo van de Heynig (Volt) 27.43.0; 3. Leyens (Belg) 27.50.0; 4. Hans van Engeland (Unitas) 28.02.0; 5. Wil Willems (Kimbria) 28.32.0; (ADVERTENTIE) Natuurzuiver AMSTERDAM (ANP) Ondanks windkracht vijf en een vrij hoge vochtigheidsgraad van de buiten lucht zijn gisteroohtend vroeg op de Jaap Eden-baan in Amsterdam tij dens selectiewedstrijden van de ge westen Noord- en Zuid-Holland voor de strijd om de IJsselcup (22 novem ber in Deventer) goede tijden ge maakt. Op de 500 meter werd Peter Nottet winnaar in 43,0 seconden. Niet min der dan zes rijders bleven beneden de 44 seconden. De 1500 meiter le- (ADVERTENTIE) verde winst op voor Kees Verkerk in 2.18,5. Schenk werd tweede in 2.18,6 en Nottet derde in 2,19,1. Not tet eindigde in het puntenklassement over twee afstanden bovenaan. Opvallend was voorts het rijden van de 17-jarige Jan Olof uit West- zaan bij de junioren. Hij won twee onderdelen: de 500 meter in 43,4 se conden en de 1500 meter in 2.20,6. Met zijn totaal van 90,267 punten zou hij bij de senioren een gedeelde vierde plaats hebben bereikt. 500 meter: 1. Peter Nottet (Loos duinen) 43,0 sec.; 2. Jan Bazen (Ze venhuizen) 43,2; 3. Jan Augustinus (Hoek van Holland) 43,5; 4, Piet Meyer (Katwoude) 43,6; 5. Jorrit Jorritsma (Rotterdam) 43,6; 6. Ab Krook (Oud-Loosdrecht) 43,6; 7. Kees Verkerk (Pubtershoek) 44,1; 8. Arie Eriks (St.-Maarten) 44,2; 9. Ard Schenk (Amsterdam) 44,2; 16. Ronnie Nooitgedagt (Amsterdam) 45,4. 1500 meter: 1. Verkerk 2.18,5; 2. Schenk 2.18,6; 3. Nottet 2.19,1; 4. Krook 2.19,4; 5. Meyer 2.20,0; 6. Jor ritsma 2.20,5; 7. Eriks 2.21,0; 8. Ba- Export Centrale (NCB), Boxtel. Tel. 04116-3921 '^555^ zen 2.21,5; 12. Nooitgedagt 2.23,8. Klassement over 500 en 1500 meter: 1. Nottet 89.367 punten; 2. Krook 90.067 3. Verkerk 90.167; 4. Meyer 90.267; 5. Bazen 90.367; 6. Schenk 90.400; 8. Eriks 91.200; 13. Nooitge dagt 93.333. Adrie Hekman heeft zaterdag tij dens internationale schaatswedstrij den in Oost-Berlijn de 3000 meter ge wonnen in 4 minuten en 40,2 secon den. De rijder uit Balkbrug bleef 1,2 seconde voor op de Oostduitser Gerd Bonke (4.41,4). Henk Beltman (4.44,3) en Hank Waanders (4.45,5) eindig den respectievelijk als derde en vier de. De Noor Ivar Eriksen heeft zater dag in Valle Hovin tijdens de eerste selectiewedstrijden van de Noorse schaatsploeg de 1500 meter gewonnen in 2 minuten en 14,8 seconden. Johan Lind werd eerste op de 500 meter in 42,1 seconden en Per Willy Guttorm- sen zegevierde op de drie kilometer in 4 minuten en 41,0 seconden. De omstandigheden waren verre van ideaal: motregen en stroef ijs. Tel. lUttlü 37850 toestel 10 Zonnebloemstraat 2 (ADVERTENTIE) ATLETIEK De Zuidafrikaanse sprinter Paul Nash heeft tijdens atle tiekwedstrijden in Krugersdorp de 100 meter gewonnen in 10,1 secon den. Hij benaderde hiermee zijn per soonlijk reeord tot op ééntiende se conde. Een 14-jarige landgenote, Claudine van Straaten, was de reve latie bij internationale wedstrijden die in Buenos Aires werden gehou den. Over de 100 meter liet zij de uitstekende tijd van 11,8 voor zich afdrukken. In Glimmen won Agbert Nijstadt de Appelbergenloop over 5800 meter. Zijn tijd was 18 minuten en 4,2 seconden. Tilly van der Made zegevierde te Warmenhuizen in de Morriaancross. De Sagitta-atlete ieg- ge de 1100 meter af in 5 minuten en zeven seconden. VOETBAL De wedstrijd Excel sior '31 - DOS Kampen voor de twee de klasse A van de zaterdagcompeti tie, die in Rijssen werd gespeeld, moest zeven minuten voor het einde gestaakt worden omdat supporters van beide verenigingen het veld op kwamen en in handgemeen raakten. De ongeregeldheden begonnen bij een aanvalsactie van DOS. Hierbij kreeg Excelsior-doelman Bruggmk een trap van de Kampenaar Albers. Bruggink diende van repliek en on middellijk hierna gingen de toe schouwers zich ermee bemoeien. Er ontstond een algemene vechtpartij, waar de politie aan te pas moest komen. Scheidsrechter J. A. van der Meer uit Ede zag zich genoodzaakt voortijdig af te fluiten. De IJmuiden- se scheidsrechter W. J. C. Swairt heeft de wedstrijd De Germaan - Real Sranang voor de vierde klasse E van West I gestaakt omdat hij zich bedreigd voelde. PAARDESPORT Harry Wou ters van den Oudenweyer is tijdens het internationale concours-hippique van Genève vijfde geëindigd in het openingsnummer, een springconcours op tijd om de „Prix du Mandement", De Elstenaar bleef met Rameau fout loos in 69,9 seconden. De Britse ama zones overheersten op dit onderdeel. Anneli Drummond Hay werd met „Xanthos" eerste (0.60,8) en Ann Backhouse volgde met „Odeon" (0.65,2). De Italiaan Mancinelli moest zich met „Water Surfer" tevreden stellen met de vierde plaats (0.69,9), Wouters van den Oudenweyer ein digde nog voor befaamde ruiters als Reimondo d'Inzeo (Italië, zesde) en Hermann Schridde (W.-Dld., tien de). Voor het 20e CHIO van Genève hebben maar liefst 51 ruiters met 102 paarden ingeschreven. TENNIS Tony Roche heeft In het prof-tennistoernooi te Wenen ge wonnen. In de laatste partij versloeg hij Pierre Bartness (Fr.) met 64 en 63. Tom Okker, die Earl Buch- holz had verslagen, kon wegens ziek te zijn kansen op de laatste dag niet verdedigen. De Brit Mark Cox, die onlangs een profcontract tekende, won in het sportpaleis van Crystal Palace de Dewarbeker. In totaal vijf tennistoernooien alle in Groot- Brittannië telden voor het klasse ment van deze beker, met daaraan verbonden een geldprij van bijna 5000 gulden. Bij de dames zegevierde Virginia Wade (Eng.) door in de eindstrijd Julie Heldman (V.S.) geen kans te geven 64, 61. WATERPOLO Mladost uit Za greb en Pro Recco uit Genua hebben zich geplaatst voor de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen waterpolo (heren). In Barcelona versloegen de Zuidsla- viërs Barcelona met 32 in de twee de wedstrijd tussen beide clubs. De eerste ontmoeting was ook in Zuid- slavische winst geëindigd: 41. Pro Recco won in Genua de tweede wed strijd tegen Orvosi uit Hongarije met 106. De Hongaren hadden thuis met 53 gewonnen, maar dat bleek niet voldoende voor plaatsing in de eindstrijd. ZAALHANDBAL Het Neder landse dames-zaalhandbalteam heeft ook haar tweede wedstrijd van dit weekeinde tegen de Westduitse da mes verloren. Zaterdag wonnen de Westduitse speelsters in Kamen met 115, gisteren in Dinzlaken maakte Duitsland evenveel doelpunten, maar Nederland scoorde slechts twee keer, door Thea Hendrikx en Carry Pille. Intussen werden op diverse plaatsen kwalificatiewedstrijden gespeeld voor het toernooi om het wereldkam pioenschap zaalhandbal heren. De re sultaten; Hongarije - Bulgarije 29 11, Zuidslavië - Spanje 2814, Oost- Duitsland - Israël 232, IJsland - Oostenrijk 2810, Zwitserland - Luxemburg 1110, Canada - Ver enigde Staten 2117. Er moeten uit en thuiswedstrijden worden ge speeld. BESTUUR FBO ICH IN L

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 8