FEESTCONCERT IN TERNEUZEN Ovaties voor scherzo van Rudolf Perdeck APOLLO 8 IN GOES Op en plaatsen voor de P.P.R. op groslijst van P.v.d.A. Inspraak bij benoeming burgemeester Borsele Middelburg wint bij schietwedstrijden van politiekorpsen Minderheidsnota commissie Verburg openbaar maken Veel bezoekers tijdens Rapelse vogeltentoonstelling RaiH'eisenbank vierde zestigste verjaardag Te Ossendrecht Jeugdwedstrijd brood- en banketbakken Oud-pastoor Thomaes overleden Kandidaten PvdA op tournee Kampioenschappen zwemclub De Schelde in Terneuzen Ongelukken in het weekeind Drie jubilarissen bij Van de Have Afscheid van burgemeester Middelburg JUBILEUM VAN U.V.V. Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen MORGEN Hoogwater Maandag 10 en dinsdag 11 november 1969 DE VRIJÈ ZEEUW (Van een onzer verslaggevers) BORSELE De lijsttrekkers van de C.H.U. de heer A. Jansen. A.R.P. de heer E. Baerends en de heer Chr. W. Bras van de S.G.P. in de nieuw te vormen gemeente Borsele hebben in een telegram de minister van Binnenlandse Zaken verzocht voor de burgemeestersbenoeming in de gemeente Borsele eenzelfde ge dragslijn te volgen als door hem is aangegeven bij de toekomstige ge meente Reimerswaal. Reeds geruime tijd geleden heb ben genoemde partijen zich over de burgemeestersbenoemingen tot de bevoegde instanties gewend, spe ciaal met het oog op de zo gewenste inspraak. Hierbij bleek, dat de be noemingen niet konden worden uit gesteld tot de nieuwe raad was sa mengesteld. Nu er van een vroegtij dige benoeming al geen sprake meer is en de minister reeds voor de gemeente Reimerswaal toege zegd heeft de nieuwe gemeenteraad te raadplegen, zien de bovenge noemde lijsttrekkers geen enkele re den waarom deze gedragslijn niet voor de toekomstige gemeente Bor sele kanworden gevolgd. Juist de pluriformiteit van de bevolking en de veelzijdigheid van de nieuwe ge meente eist een bekwame burge meester, die het vertrouwen geniet van de raad. De lijsttrekkers hebben over deze materie eveneens een telegram ge stuurd aan de commissaris van de koningin in Zeeland. (De voorlichtingsdienst van Bin nenlandse Zaken heeft desgevraagd medegedeeld dat de raad van elke nieuwe gemeente in de gelegenheid zal worden gesteld zich uit te spre ken over de eisen die volgens de raad aan de te benoemen burge meester moeten worden gesteld. RED.). (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Er leek geen einde te komen aan de geestdriftige bijval waarmee het tot en met de laatste plaats uitverkochte Zuid- landtheater na afloop van het feest- concert het Kunstmaandorkest over spoelde. Het applaus zwol aan tot een minutenlange ovatie, toen diri gent Anton Kersjes, de componist van het scherzo voor piano en or kest, welk stuk zijn eerste openbare uitvoering beleefde, de 43-jarige Terneuzense muziekdocent Rudolf Perdeck op het podium nodigde. Prompt werd de ietwat beduusde musicus letterlijk onder bloemen be dolven De Franse pianiste Janine Dacosta, die het aan haar opgedra gen scherzo had vertolkt, deelde in de grootse hulde, waarmee de zaal zijn dankbaarheid voor het gebode- ne tot uitdrukking bracht. Het feestconcert, bedoeld als ouverture van een hernieuwd mu ziekleven in het nieuwe Zuidland- theater, heeft aan deze opzet meer dan ten volle beantwoord. Zelden zal in Zeeland een concertpubliek zo spontaan en enthousiast op een mu- ziekpresentatie hebben gereageerd als zaterdag in Terneuzen. De voorgeschiedenis van het feest concert mag bekend worden veron dersteld. De aanleiding tot de orga nisatie van dit muziekgebeuren, vormde het feit dat tal van liefheb bers van orkestconcerten teleur ge steld waren over het ontbreken van een dergelijk concert in het ope ningsprogramma van het Zuidland- theater. Als argument zou daarbij hebben gegolden, dat er voor een klassiek concert niet voldoende pu blieke belangstelling zou bestaan Een aantal Terneuzense muziek liefhebbers nam zich voor het te gendeel te bewijzen en richtte een actiecomité Feestconcert Terneuzen op. Het streven van het comité vond in brede kring van particulie ren en het bedrijfsleven goede weer klank. Tot grote teleurstelling van het actiecomité verklaarde echter de gemeente Terneuzen noch de desbe treffende provinciale culturele in stantie zich (tot dusver) bereid mid dels een eenmalige subsidie in de (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het bestuur van de P.v.d.A., gewest Zeeland, heeft op zijn zaterdag te Goes gehouden vergadering besloten om aan de jaarvergadering van het gewest Zee land voor te stellen, het aanbod van de Politieke Partij Radicalen te be krachtigen én indien men van PPR zijde instemmend antwoord ontvangt met één kandidatenlijst voor de sta tenverkiezingen van 1970 uit te ko men. In alle kieskringen in Zeeland zal men uitkomen met een kandidaten lijst, waarop de vijfde plaats voor een P.P.R.-kandidaat is gereser veerd. Op de lijsten der diverse kies kringen is de zevende plaats voor een P.P.R.-kandidaat vrijgehouden. OSSENDRECHT In de techni sche school „Onze Lieve Vrouw ter Duinen" te Ossendrecht is een jeugd- vakwedstrijd gehouden voor de leer lingen van brood- en banketbakken van de dagscholen en het part-time- onderwijs te Goes, Oudenbosch. Ter neuzen, Ossendrecht, Middelburg Middelharnis en Zierikzee. In klasse 1 (krentenbollen en sprits- koekjes bakken voor dagschoolleer lingen tot en met 16 jaar) werd M, Munter uit Goes rayonkampioen. In klasse 2 (strengelbrood en kap selgebakjes bakken voor leerlingen van andere opleidingen tot en met 19 jaar) werd Peter Groosman uit Roosendaal rayonkampioen. In klasse 1 behaalde 21 andere deelnemers het diploma. In klasse 2 waren er dat 12. De wedstrijd wordt erkend door de permanente wedstrijdcommissie van de nationale bakkersbonden in Nederland. Er waren 193 inschrijvingen. De jury, die onder leiding stond van de heer J. Beskers uit Apeldoorn, had het erg moeilijk om de kam pioenen uit de deelnemers te halen, wat natuurlijk pleit voor de pro- dukten, die de jongelui uit de ovens te voorschijn toverden. Mocht de samenwerking niet door gaan, dan worden de voor de P.P.R. vrijgehouden plaatsen door opschui ving bezet De volgende groslijst zal aan de gewestelijke jaarvergadering worden voorgelegd: 1 M. J. van Poelje, Vlis- singen, 2. J Stenfert, Terneuzen, 3 P. A. Roels, St. Maartensdijk, 4 C. Hoek, Goes. 5 Geres, voor P.P.R., 6 A. C van Overbeeke, Krui- ningen, 7 J. J. Vergouwen Breskens 8 J. P Boersma Brouwershaven 9 K. A. Keuning Zierikzee, 10 W. Don Middelburg, 11 Mevrouw C. C. van Zanten-Leysen, Vlissingen, 12 R. Hol Terneuzen, 13 E. J Prins, Goes, 14 M. Filius, Kortgene 15 A J. M. Visser, Middelburg. De bestuursvergadering van het gewest Zeeland,, geleid door voor zitter M. A L Hubregtse, nam met instemming kennis van het voorne men dat een delegatie uit de ka merfractie van de P.v.d.A., geleid door fractievoorzitter Drs. J M den Uyl heeft, om op 20 februari een bezoek aan Zeeland te brengen. Verder werd besloten o0 1 decem ber in Hotel Des Pays Bas in Ter neuzen uen ontmoetingsbijeenkomst te houden tussen het bestuur van het gewest Zeeland en de Belgische so cialistische partij kring Zelzate. Hier zal drs. M C. Verburg direc teur van het E.T.I voor Zeeland, een inleidin» houden over de pro blematiek van de zeehaven- en indu- strialisatiepolitiek in Zuidwest Be veland en Noord België. Tenslottp werd er een kleine werk groep ingesteld welke zich onder meer met sociaal culturele zaken zal bezighouden. (Van onze correspondent) STANDDAARBUITEN - Op 74-jari- ge leeftijd is zaterdag oud pastoor E. C C Thomaes in het St Fran- ciscus ziekenhuis te Roosendaal overleden Geboren op 26 januari 1895 in Hoofdplaat en priester gewijd 26 mei 1923 en na achtereenvolgens kapelaan te zijn geweest te Hoeven, Huist en Prinsenbeek, werd hij op 20 mei 1945 benoemd tot pastoor van de parochie van St Jan de Do per te Standdaarbuiten. Na 22 jaar pastoor te zijn geweest is hij in 1967 van zijn welverdiende rust gaan genieten. Dinsdagavond om 7 uur zal er een avondmis worden opgedragen in de parochiekerk en zal het stoffelijk overschot zijn opgebaard in de kerk. Woensdag 12 november is om half elf de plechtige uitvaartdienst. hoge organisatiekosten van het feest concert bij te dragen. Ook daarom moet het het comité feestconcert Terneuzen veel voldoe ning hebben geschonken dat het in zijn opzet, aan te tonen dat het con certleven in Zeeuwsch-Vlaanderen ondanks zijn geisoleerde ligging geen kwijnend bestaan behoeft te leiden, volledig is geslaagd. Een stralende drs. W. Albada, de voor zitster van het comité, moest na af loop van het feestconcert vele com plimenten aanhoren. „Het is in een woord geweldig", zei ze. Ook bur gemeester J. C. Aschoff en zijn echtgenote toonden zich verrukt over het optreden van het Kunstmaand orkest en soliste Janine Dacosta. In het bijzonder wenste de heer Aschoff Rudolf Perdeck van harte geluk met zijn verrassende compositie. „Ik heb er echt van genoten", merkte Ter- neuzens eerste burger op. Ook diri gent Anton Kersjes was vol lof over het Scherzo van de muziekleraar aan de rijksscholengemeenschap Pe trus Hondius- „Met dit stuk zult u beslist veel succes hebben. Wij heb ben het met veel plezier gespeeld zej de leider van het Kunstmaand orkest tot de heer Perdeck, die han den te kort kwam om de felicitaties van de concertbezoekers in ont vangst te nemen. Intussen heeft Ru- dolf Perdeck zich aan de compositie van een nieuw pianoconcert gezet. (Van onze correspondent) HANSWEERT De P.v.d.A. gaat in de gemeente Reimerswaal bijeen komsten organiseren onder het mot to van „Wens-in-bijeenkomsten". Het doel van deze vergaderingen is de presentatie van de eerste zes kandidaatsleden voor de gemeente raadsverkiezingen van de lijst van de P.v.d.A. voor de nieuw te vor men gemeente Reimerswaal. De be doeling is dat de kandidaten leren kennen van wat er onder de bevol king van de diverse plaatsen leeft. Aan de hand hiervan- zal-een be leid worden gecreëerd, dat los zal staan van de plaatselijke stokpaard jes, doch zuiver afgestemd zal zijn op het algemeen welzijn van de nieuwe gemeente. Het programma ziet er als volgt uit. 11 november RiLand spreker gedeputeerde Van Poelje, aanvang 20.00 uur in het Dorpshuis; 14 november: Hans- weert vice-voorzitter van de P.v.d.A de heei Eijsink, 20.00 uur gebouw Kaj Munk, onderwerp: gemeentefi- nanciën en planning; 17 november: Krabbendijke, Verenigingsgebouw, 20.00 uur; 20 november: Waarde, 20.00 uur café Hoekman, spreker C. Hoek, onderwerp: Werkgelegen- heidsproblematiek; 24 november: Kruiningen, 20.00 uur De Koren beurs, spreker S. J. van de Ploeg, landbouwdesdundige; 25 november: Yerseke, De Korenbeurs 20.00 uur, spreker de heer Egas, visserijdes- kundige. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Onder grote pu blieke belangstelling werden de club kampioenschappen van de zwemver eniging de Schelde in zwembad De Harte in Terneuzen voortgezet. Op de 100 meter vrije slag heren werd Ma- chiel de Pooter, door afwezigheid van Karei Weyland. de nieuwe kampioen Zijn tijd, 108,8, viel we] iets tegen. Sjaak van der Hooft nam later op de avond revanche door Machiel op de 200 meter vrije slag met ruim verschil te kloppen. Éls Mos vierde haar ren- trée met een overwinning op de 200 meter schoolslag dames. Tonnie van Wijk liet er geen twijfel over bestaan wie momenteel de snelste schoolslag zwemmer bij de Schelde is. Hij won de 100 meter schoolslag heren in 1.30.3. De wedstrijden worden op 13 november voortgezet. De uitslagen waren: 100 meter schoolslag jongens onder de 16 jaar: 1. Sjaak van der Hooft 1.31.6: 50 me ter schoolslag jongens onder de 10 jaar: 1. Ronnie Clemminck 52.9; 100 meter vlinderslag meisjes onder de 16 jaar: 1. Ingrid van Assche 2.01.8; 100 meter schoolslag meisjes onder de 14 jaar: 1. Nora Vinke 1.45.3; 50 me ter vrije slag meisies onder de 10 jaar: 1. Petra Fraanje 45.4: 50 meter vlin derslag jongens onder de 12 jaar: 1. Guus van de Neste 51.8: 100 meter schoolslag heren: 1. Tonnie van Wijk 1.30.3: 50 meter vlinderslag jongens onder de 14 jaar: 1. Sjaak van der Hooft 38.7; 50 meter vrije slag meisjes onder de 12 jaar: 1. Coby van de Lin de 43.4; 100 meter vrije slag heren: 1. Machiel de Pooter 1.08.8; 200 meter schoolslag dames: 1. Els Mos 3.46.2; 100 meter vrije slag meisies onder de 16 jaar: 1. Jacquelien Vinke 1.34.0; 50 meter vrije slag jongens onder de 10 jaar: 1. Ronnie Clemminck 42.1; 50 meter vlinderslag meisjes onder de 14 jaar: 1. Coby van de Linde 50.9; 50 meter rugslag jongens onder de 12 jaar: 1. Guus van de Neste 47.9: 200 meter vrije slag heren: 1. Sjaal, van der Hooft 2.36.2. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Een personen auto, bestuurd door N.V. uit Middel burg, is zaterdagavond tegen de wo ning van de heer de G. van den B. aan de Noordweg gereden. De wo ning werd aanzienlijk beschadigd. De bestuurder werd met een lichte hersenschudding naar het ziekenhuis gebracht. De auto werd geheel ver nield. Bij het ongeluk is waarschijn lijk een andere auto (een Volkswa gen) betrokken. De politie verzoekt de bestuurder van deze auto zich te melc^,.te Op de NieuwvIjSsingse weg is de heer Cf VT 'Öp onverklaarbare' wijze met zijn wagen tegen een boom ge reden. Hij moest met verwondingen in het Gastziekenhuis worden opge nomen. De auto werd geheel ver nield. Op rijksweg 58 in Kloetinge zijn vier mensen gewond, toen de heer M, uit Flevopolder door het rode stoplicht reed en in botsing kwam met de wagen van de heer A. T. uit Kloetinge. De vier gewon den werden per ambulance naar het Bergzichtziekenhuis gebracht, waar mevrouw T. voor behandeling moest worden opgenomen. De drie andere gewonden konden naar huis terug keren. De heer M. van B. raakte bij Le- wedorp op onverklaarbare wijze van de weg en belandde beneden aan de dijk. In de wagen zaten man, vrouw en drie kinderen, die ongedeerd uit de zwaar beschadigde wagen konden komen. Op het rijwielpad langs de provin ciale weg Axel - Terneuzen ter hoog te van het buurtschap Vaartweg zijn twee bromfietsers op elkaar gebotst. D. van Z. uit Terneuzen en J. S. uit Westdorpe werden hierbij ge wond. De bromfietsen werden zwaar beschadigd. Bij een botsing op het kruispunt St. Annapolder is mevrouw J. H.-H. aan haar benen gewond. Het onge luk gebeurde toen J. P H. uit Axel met zijn auto geen voorrang verleen de aan P. H uit Terneuzen. Beide wagens waren total loss. (Van onze correspondent) KAPELLE Drie personeelsle den van het kweekbedrijf DJ. v.d. Have NV in Kapelle hebben hun dienstjubileum gevierd. Tijdens een bijeenkomst in de personeelskantine in aanwezigheid van de directie, procuratiehouders en de afdelings hoofden werden zij gehuldigd en twee van hen kregen daarbij een koninklijke onderscheiding. De eremedaille in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau was voor de heer J. de Ja ger te Kapelle, chef van de afde ling fruitteelt. De heer C Beenak ker te Biezelinge was ook veertig jaar aan het bedrijf verbonden ?n hij kreeg de bronzen medaille. Deze werd hem uitgereikt door wethou der B. de Jager van Kapelle. De derde jubilaris was de heer H. Meyer, die 25 jaar in de afdeling fruit van het bedrijf werkzaam was. De heren De Jager en Beenakker kregen van het bedrijf de gouden van der Have-insigne, alle drie ont vingen zij een Delftsblauw herinne ringsbord en de gebruikelijke enve loppe met inhoud. Namens de di rectie sprak de heer P v.d. Have en namens het personeel werd het woord gevoerd door de heer G.J. Lepoeter, die boekenbonnen aan bood. (Van onze correspondent) De Apollo 8-capsule, voorloper van de beroemde maanvluehten, is het afgelopen weekeinde onder bijzonder grote belangstelling tentoongesteld in de hal van de V.V.Z.B. te Goes. Het gevaarte arriveerde vrijdagmiddag in Goes op initiatief van de heer C. W. Vervest, nadat zoals bekend enkele financiële moeilijkheden waren over wonnen. Naast de Apollo 8, is ook een model van de Lunarmodule op één derde van de ware grootte te zien. Vrijdag arriveerden te Goes ook technisch adviseur Arthur Brewster en zijn vrouw en namens het World Exhibitioncentre de heer J. Buttar. De heer Vervest kreeg een plaquette, waarop naast de handtekeningen van de drie astronauten, tevens de hand tekening van president Nixon voor komt. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Doordat Ter neuzen één punt tekort kwam bij de schietwedstrijden voor reservisten van de gemeente- en rijkspolitie uit heel Zeeland in Middelburg, ging de wisselbeker niet voor goed in de prijzenkast van de Terneuzenaren, maar zal hij dit jaar een ereplaats- je krijgen op het nieuwe politiebu reau te Middelburg. Er waren 65 deelnemers. Deze wedstrijden werden voor de zesde keer gehouden, waarbij Terneuzen altijd de meeste prijzen wegsleepte. Dat dit jaar nu Middelburg de win naar was, lag misschien wel hier aan dat de wedstrijden dit jaar voor het eerst op de schietbaan van het nieuwe politiebureau te Middel burg werden gehouden. Een groot aandeel in het succes had ook in structeur P. Koekoek door velen de vader van de schietbaan genoemd. Burgemeester mr. J. Drijber zei bij de prijsuitreiking dat in december de schietbioscoop in Middelburg ge ïnstalleerd zal zijn. De uitslagen waren als volgt: korpsen: 1 Middelburg, 177 punten, beker van de commissaris van de koningin; 2 Terneuzen, 176 beker van de burgemeester van Middel burg; 3 Goes, 150. Individuelen: 1 K. Dingemanse, Middelburg; 2 J Fran cois; 3 J. Dingemans. De heer K. Dingemanse kreeg de medaille van de MPSO als de beste schutter De poedelprijs een hamer ging naar de heer J. P. Pikkaart uit Goes met 5 punten. MIDDELBURG Op zaterdag middag 15 november, wordt er in de burgerzaal van het Middelburgse stadhuis eei buitengewone vergade ring van de gemeenteraad belegd. Deze bijeenkomst staat geheel in het teken van het afscheid van mr. J. Drijber, die zoals bekend op 17 november naar Zwolle ver trekt. De buitengewone raadsverga dering vangt aan om 14 uur. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De heer J. Stenvert, voorzitter van de PvdA- fractie in de Provinciale Staten van Zeeland, heeft het collége van Gede puteerde Staten vragen gesteld be treffende het rapport van de zoge heten „Commissie Verburg". De heer Stenvert zegt uit de dag bladen te hebben begrepen, dat de samenstellers van dit rapport, dat een nadere studie is betreffende de ruimtelijke spreiding van zeehaven terreinen in de Delta, niet eensge zind zijn geweest. Het Rotterdamse lid vah' de commissie heeft- aan- de op df#pfatge vers,. het,dageljjkg „.bg-.. stuur van het zeéhavenoverlegor- gaan, een minderheidsnota aange boden, waarin zijn standpunt nader wordt verklaard. De heer Stenvert heeft gevraagd, of de Gedeputeerde Staten alles wil len doen wat in hun vermogen ligt, om zowel het rapport van de com missie Verburg als de minderheids nota, alsmede het beleidsbesluit van het overlegorgaan in de openbaar heid te brengen. „Het is nodig een maximale openheid over de aan de orde zijnde vraagstukken te ver krijgen", concludeert de heer Sten. vert. (Van onze correspondente) GOES Burgemeester en wet houders van Goes hebben zaterdag de jubilerende dames der U.V.V. een receptie ïangeboden, waarbij de echtgenotes der wethouders aan wezig waren. Mevrouw Schneijder, was vertegenwoordigd als ere-presi dente. Wethouder van Sociale Zaken, drs J. Dijkgraaf, meende dat de eman cipatie nog niet voltooid is, maar dat doet niet af aan het feit dat het werk van U.V.V. als waardevol wordt beschouwd door de gemeente. Presidente der U.V.V. mevrouw A.H. Luteijn-Nijssen, hoipte bij een eventueel beroep op de autoriteiten, een gewillig ooi te zullen vinden. In de middag was er een receptie in hotel De Korenbeurs, waar vele genodigden en belangstellenden hun gelukwensen kwamen aanbieden. (Van onze correspondent) KAPELLE Vogelhouders uit heel Zeeland hebben een bezoek ge bracht aan de vogeltentoonstelling die werd gehouden in het gemeen schapshuis De Vroone in Kapelle. Er waren op deze tentoonstelling 370 vogels te bewonderen, afkomstig van leden van de vogelhoudersver- enigingen uit Kapelle-Biezelinge, Yerseke, Krabbendijke en Hans- weert. De tentoonstelling werd geopend door wethouder B. de Jager van Ka pelle, nadat voorzitter H. P. Lam- per van de Kapelse vereniging een welkuomstwoord had gesproken. De mooiste vogel van de tentoonstel ling was ingezonden door de heer P. Saaman uit Kapelle, een goud bruine kanarie die 90 p. behaalde en hiermee algemeen kampioen werd. De heer Saaman kreeg hier voor een fraaie beker. De heer P. Saaman kreeg ook de kampioensprijs voor de zebravinken, terwijl de diamantvink van de heer J. M. v. d. Plasse uit Yerseke de kampioensprijs tropische vogels ont ving. De kampioen grasparkieten was in gezonden door de heer M. Weststra- te uit Yerseke en de heer A. M. de Pree uit 's-Gravenpolder kreeg de kampioensprijs stam met agnipor- nes-rossikolli. Films GOES Grand 19.30 uur Gejaagd door de wind, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur The Scalphunters, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur Kiss the girls and make them die, 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur In de klauwen van de mummie, 14 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Strijd om San Sebastian, 14 j. Toneel Muziek - Dans MIDDELBURG A"ja Chr. I.t^. 10 uur Willem Hiel- kehïa,"~ piano-solo (jeugdconcert 'voor-het-voPrtgBzet onderwijs) VLISSINGEN Britannia 14 uur „Falstaff Proloog" door toneelgroep Proloog (jeugd voorstelling voor het voortgezet onderwijs) Schietingen CLINGE J. de Vilder 15 uur St.-Cecilia HULST Kunsthandel v. Geyt Expositie Maxi-Mini-Kunst van Nederlandse en Belgische schilders (t.m. 31 dec.) MIDDELBURG Vleeshal stadhuis Expositie „25 jaar ZeelSr.d" (t.m. 16 nov.) OOSTBURG Antiekhal Markt 15: Expositie Jan Burens en Ben Bonte (t.m. 30 nov.) 's Zondags gesloten VLISSINGEN Stedelijk Museum Expositie „Vlis singen in de jaren 1940-1944" (t.m. 30 nov.) 's Zondags gesloten WESTDORPE Galerie Troutzaerte Expositie schil derijen Roel Frankot (t.m. 12 dec.) (Van onze correspondente) 'S-GRAVENPOLDER De Raiffei- senbank van Hoedekenskerke had bij de zestigste verjaardag (zaterdag) maar liefst 300 kinderen op bezoek in de leeftijd van zes tot twaalf jaar. In het dorpshuis werden de kinderen uit Baarland, Hoedekenskerke en 's-Gravenpolder door de directeur der bank, de heer A. Geertse, harte lijk ontvangen. De toekomstige cliën- tèle (zo zou je deze jeugd kunnen noemen) werd met poppenkast- en Chinese shownummers verrast. Half januari 1970 hopen de besturen het in aanbouw zijnde hoofdgebouw 's-Gravenpolder met een receptie te openen. Morgen dinsdag 11 november. Bergen op Zoom: 4.22 en 16.36 uur. Hausweert: 3.25 en 15.44 uur Made-Drimmelen: 7.0? en 19.10 uur, Terneuzen: 2.46 en 15.05 uur, Vlissingen: 2.16 en 14.34 uur Wemeldinge: 4.12 en 16.26 uur. Films GOES Grand 19.30 uur Gejaagd door de wind, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur Kiss the girls and make them die 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur The sound of music, a.l. TERNEUZEN Luxor 20 uur In de klauwen van de mummie 14 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Strijd om San Sebastian 14 jaar Toneel - Muziek Dans MIDDELBURG Schouwburg 10.30 en 14 uur „Falstaff Proloog" door toneelgroep Proloog (Jeugdvoorstelling voor het voortgezet onderwijs) VLISSINGEN Britannia 20 uur „Oom Wanja" door het zuidelijk toneel Globe Schietingen KIELDRECHT L. Timmermans 15 uur DE KLINGE Op de Heide 15 uur KOEWACHT (B) P. van Steen 15 uur Diversen KLOOSTERZANDE De Krokodilbar 20.30 uur „Een avondje in de Kopermolen" Opg. voor deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 in Middelbare

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 2