COLUMBUS Met 2 soorten Pickwick theezakjes kunt u 3 theevarianten zetten! ARAM - DE HEER DER SLANGEN TELEVISIE VOOR HUISHOUDELIJK GEBRUIK Cassette videorecorder voor kleuren-t.v. Douwe Egberts DE VRIJE ZEEUW Eet teven is vol avontuur als het maar weet te ontdekk&n- Tweede Kamer keurt de begroting van justitie goed GEMEENTE TERNEUZEN Standaardmode! Vonnfssen in Athene 1 „Mensonterende selectie methoden Dcmdewiag 80 oktober '59 7 We hadden deze sigaret nooit Columbus durven noemen als het niet werkelijk een ontdekking was. Ook de prijs: 25 stuks 140 Columbus-filter met z'n fijne melange en rustige smaak is speciaal gecreëerd voor de vrouw. Omdat ook een vrouw recht heeft op een ontdekking. Columbus-filter: 25 Stuks 1.40 houdt van afwisselen, van iets nieuws? Nu kunt n variatie brengen in de thee die a ser veert enmet Pickwick theezakjes is het zó gemakkelijk. 1Wilt u een volle pittige thee, neem dan 2 theezakjes Pickwick Engelse Melange. 2. Voor een hoogfijne geurige thee gebruikt u 2 theezakjes Pickwick Ceylon Melange. 3. Maar houdt u van een thee vol van smaak en fijn vangeur,gebruik dan van befdesoorteti een theezakje. Zokuotu op 3 manieren genieteo van tweesoorten thee, Zorgdatuzebejdeeteedsln huis heefe, 96 cl Pittige Engelse Melange Geurige Ceylon Melange Zonder hoofdelijke stemming heeft de tweede kamer gisteren goedkeuring gehecht aan de be groting van justitie. Voor twee moties inzake een wettelijke re geling voor het gebruik van ge weld door de politie en aanvul lende geweldinstructies spraken zich allen uit de partij van de arbeid, D'66, psp, cpn en de heer Aarden (groep-Aarden), zodat deze werden verworpen. In de eerste motie van mej. Goudsmit (D'66) werd op een wettelijke regeling aangedron gen, waarin moest worden vast gelegd dat de politie slechts on der uitzonderlijke omstandighe den te vergelijken met noodweer of verdediging van andermans leven of veiligheid geweld zou mogen gebruiken. In de tweede motie, van mevr. mr. Singer- Dfkker (pvda), werd gevraagd te bevorderen dat de geweldsin- structies zo worden aangevuld dat het schieten op vluchtende personen, van wie redelijkerwijs kan worden aangenomen dat zij ongewapend zijn, ongeoorloofd wordt verklaard. De fractievoorzitter van de VVD, mr. Geertsema, merkte hierover nog op dat hij aan een uitspraak op korte termijn geen behoefte heeft. Als een ongewapend man een kind ontvoert, zou er niet ge schoten mogen worden. Daar ben ik het niet mee eens, aldus mr. Geertsema. TIJDELIJKE VERKEERSMAATREGEL. Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter al gemene kennis, dat in verband met de uitvoering van werken het gedeelte van de Katspolder- dijk gelegen tussen de Kamer- lingh Onnesstraat en de Serlip- pensstraat met ingang van hé den gesloten zal wórden voor alle verkeer in beide richtingen. Deze maatregel is van kracht gedurende een periode van vier weken of zoveel korter of lan ger als in verband met de uit te voeren werken nodig zal blijken te zijn. Tèrneuzen, 29 oktober 1969. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. ASCHOFF, burgemeester. A. J. VAN PAGEE, secretaris. In de Philipsiabratoria wordt hard gewerkt aan de ontwikke ling van een "cassette video-re corder, geschikt voor kleurenre- gistratie en weergave, die be schouwd kan worden als een ver volg op het ijcompact-cassette- systeem voor geluidsregistratie, aldus een communiqué van Phi lips. Met de nieuwe en eenvoudig te bedienen video-casetterecor- der is het mogelijk zwart-wit en kleurentelevisie-programma's thuis op te nemen en deze later af te spelen via de televisie-ont vanger. Bovendien zal men gebruik kunnen maken van te huren of te kopen voorbespeelde casettes. Deze video-recorder opent ook voor het onderwijs perspectie ven. De ervgring op het gebied van geluidsregistratie leidde tot on- In Athene heeft een krijgsraad woensdag twee mannen tot resp. zes en acht jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens onwettig bezit van explosieven. Een derde verdachte kréég bij verstek acht jaar. De drie mannén zouden lid zijn van de verzetsorganisatie „vrije Grieken". Vandaag komen tien personen voor de krijgsraad, die deel zou den uitmaken van de „Griekse democratische beweging", een andere verzetsorganisatie die sinds oktober 1968 in Athene verscheidene bomaanslagén zou hebben gepleegd. Ook zouden deze verdachten tégen de huidi ge militaire leiders gerichte pam fletten hebben verspreid. derzoek en ontwikkeling van de beeldregistratie. Enkele jaren geleden bracht Philips als eerste een semi-professionele video-re corder op de markt, die in hét begin van dit jaar werd gevolgd door een lager, geprijsde video recorder voor huiselijk gebruik, waarvoor grote belangstelling bestaat. Intussen is.er al enkele jaren gewerkt aan de ontwikke ling van een cassette-video-re corder, die voor kleurentelevisie geschikt moest zijn en afgestemd óp huiselijk gebruik. Teneinde te komen tot een we reld-standaardisatie op het ge bied van de video-recording werkt Philips zowel met Sony als met Grundig samen, terwijl verwacht wordt, dat meerdere firma's zullen meewerken om deze standaard te bereiken. De cassette voor kleurentele visie krijgt de afmetingen van 'n dik pocket-boek en de recorder zal niet groter worden dan een gemiddelde audio-recorder, aldus het communiqué. Uv^ 'LUXEMBURG: De voorstellen van minister De Block hebben er een grote beroeringteweeg jgebracht onder het personeel van I de verschillende reactorcentra van Euratom. Dinsdag arriveer den delegaties van de diverse centra om in Luxemburg te de monstreren tegen de voorstellen van minister De Block. Op de foto zien wij de delegatie van het Reactorencentrum Nederland te Petten tijdens de demonstratie. 35) Zonder zich verder te be denken slaat hij zijn reismantel om en loopt haastig naar de feestzaal, waar Crimo en Mario nieuwsgierig op hem toetreden. „Het spijt me, messires, maar ik zal u voor kortere of langere tijd alleen moeten laten. In de stad ligt een oosterling, dodelijk gewónd door een dolksteek. Hoogstwaarschijnlijk is het de slangenbezweerder en hij schijnt me iets belangrijks te vertellen te hebben!" zegt Aram veront schuldigend. In vliegende galop rijden Aram en Agua even later naar de stad. „Het is een vreemde geschiede nis," vertelt Aram. „Gisteren héb ik die oosterling uitgenodigd in mijn gasteel te 'komen optreden. Hij had een meisje bij zich, die zich Suleikah noemde maar uit haar spraak kon ik opmaken, dat ze geen oosterse was. Van de jaarmarkt huiswaarts kerend, werd ik door één der kermis klanten, een zekere Samson, met pijlen bestookt." „Samson!" roept Agua ver baasd. „Die naam noemde de ge wonde toen ik hem vroeg wie hem had neergestoken." „Zo, zo," mompelt Aram, „Dus dat heeft die krachtpatser 'ook al op zijn geweten! Gelukkig zit hij veilig op Barranca achter slot en grendel." Maar misschien was hij hier minder gerust op geweest als hij had kunnen zien, hoe op de burcht hertog Crimo met getrok ken zwaard de kerkertrappen afsluipt. tt In een brief aan de ministers van C.R.M. en van sociale zaken dringt de werkgroep „D.A.R." ten behoeve van Turkse en Noordafrikaanse werknemers aan op het nemen van maatre gelen bij de werving van Marok kaanse gastarbeiders. De werk groep doet dit naar aanleiding van een t.v.-programma over de werving van Marokkaanse gast arbeiders voor de Nederlandse industrie. „D.A.R." protesteert tegen de volgens de werkgroep „mensonterende, neo-koloniale selectiemethoden", die werden toegepast door de namens het ministerie van sociale zaken ter plaatse opererende wervingsamb tenaar. De wijze waarop uit 220 werkzoekenden, die een nacht lang voor de ingang van het wer vingsbureau hadden gewacht, 70 personen gerecruteerd werden, acht de werkgroep beneden alle peil. De indruk werd gewekt dat de huidskleur in sommige geval len mede-bepalend was bij de beslissing. „D.A.R. verzoekt de ministers de werving in handen te geven van een team gekwali ficeerde personen en niet aan één man en in ieder geval een Marokkaan bij het wervingsteam te betrekken, o.a. voor het con tact in de landstaal.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 7