PROVINCIAAL NIEUWS BURGERLIJKE STAND Loop dor bevolking Goedkoop de^winter 1 Bli Nobelprijs voor de Nederlandse professor Tinbergen DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Aardenburg Axe* Breskens Hulst Middelburg Sluis Vlissinger omgekomen Vogelwaarde Westdorpe IJzendijke Terechtstellingen in Tanzania Veeschuur afgebrand Zaamslag Arbeiders bezetten Franse fabriek Agenda IfeaWagTHmsaag '27/28 "oUobïr 1969 Geslaagd Bij de een dezer dagen gehou den examens is te Utrecht ge slaagd voor het diploma kappers bediende en voor het diploma van de kappersakademie te Rot terdam, de heer W. v. d. Berge alhier. Miriam Claes ontving wisselbeker Miriam Claes van de school „De Zeemeeuw" heeft zaterdag middag uit handen van wethou der Berbers de wisselbeker ont vangen (met een fraai boek) als eerste prijswinnares van de lees- wedstrijd, verbonden aan de kin derboekenweek. Namens het comité van de Terneuzense boekhandel, be staande uit de heren A. J. van Aken, M. P. Meeusen, P. J. van de Sande en G. Ververs, dankte de heer Meeusen vóór de uitrei king in de raadszaal vooral de kinderen, maar ook het gemeen tebestuur en mej. Hoekman van de openbare leeszaal voor hun medewerking. Wethouder Berbers vond de jaarlijks terugkerende lees wed strijd belangrijk en ook dat tij dens de boekenweek de aandacht van de kinderen op het boek wordt gevestigd, noemde hij van groot belang. „Op deze manier leren de kinderen van jongsaf hetgeen regelmatig op de markt verschijnt. Lezen en zich ontwik kelen is zeker in deze tijd heel belangrijk", zei de heer Berbers. Miriam Claes, die evenals de volgende drie prijswinnaars een stukje mocht voorlezen, kreeg voor dit jaar de wisselbeker. De tweede prijs won Marie-Bene- dicte Heysters van de St. Anto- niusschool te Sluiskil. De derde prijs was voor Gabien de Lange en de vierde prijs voor Jan Joost Janse. Troostprijzen werden gewon nen door Grace Bikker, Irene Brakman, Janny de Bruijne, Mat- tie de Bruijne, Rita Buise, Corrie van Cadsand, Greetje Dieleman, Hennie v. d. Dussen, Jan Fopma, Els Geene, Alois Grguric, Frans Hallegraeff, Karin Hamelink, Liedeke Jumelet, Marlon de Klerk, Harry Lokman, Sandra van der Meer, Floor'de Nijs, Cees de Rijke, Jan v. d. Sande, Nelleke van der Sluis, Paulette Smit, Ank Veerman en Kokkie Wieland. Tevoren hadden ongeveer 300 kinderen deelgenomen aan een wandeltocht door Terneuzen, die als afsluiting van de kinderboe kenweek werd georganiseerd. Nieuwe bestuursvorm St. Willibrordusschool Op 1 oktober heeft de „St. Wil librordusschool" een nieuw be stuur gekregen. Het kerkbestuur, dat sedert vele jaren ook het be stuur van de katholieke school in een parochie beheerde, heeft dit overgedragen aan het schoolbe stuur. Dit wordt gevormd door de heren F. J. M. Kosters, voor zitter; drs. M. B. H. Hamann, vice-voorzitter; mevr. C. Mes v. d. Berge, secretaresse, en de heer F. Vennix, penningmeester. De overige bestuursleden zijn zr. Ghislaine en zr. Alacoque, mevr. T. H. SmoldersCuelenaere en de heren J. Clemminck en J. L. Verstraeten. Drs. L. C. Heynen is bisschoppelijk commissaris. Morgenavond (dinsdag 28 okt.) wordt een ouderavond' gehouden. Nadat de ouders het werk van hun kinderen hebben bekeken en eventuele vragen aan de leer krachten hebben gesteld, zal het oudercomité een jaarverslag en een financieel overzicht geven. Een speciale ouderavond zal op dinsdag 11 november worden ge houden in samenwerking met het vrouwengilde. Hoofdpunt van bespreking is dan hoe door de leerkrachten sexuele voorlich ting dient te worden gegeven. In de „St. Willibrordus-kro- niek" wordt meegedeeld dat de vakken geschiedenis, aardrijks kunde en natuurkunde vroeger ook wel „zaakvakken" werden genoemd. Tegenwoordig spreekt men meer van wereldkunde en wereldoriëntatie. Steeds meer valt de scheiding tussen deze vakken weg. De op de school sedert twee jaar genomen proef om deze vakken „vermengd" te geven wordt als geslaagd be schouwd. Op het kerstrapport zal voor de eerste keer één cijfer voor deze drie vakken worden gegeven. „Handenarbeid" en „tekenen" zullen worden samengevoegd tot „handvaardige expressie". In hetzelfde nummer van de kroniek wordt een korte uiteen zetting gegeven over het doel van het oudercomité. Het heeft vooral een adviserende taak. Het ouder comité heeft ook bemoeienis met de buitenschoolse aktiviteiten, met het jeugdwerk, beroeps keuzevoorlichting en schoolge- zondheidsdienst, de invoering van ingrijpende veranderingen in het schoolwezen en de invoe ring van onderwijs in vakken, die van sociale betekenis zijn. TERNEUZEN Geboren 15 okt.: Dieta Gerdina Johan na, d. van Albertus A. Hekkert en Jacoba H. C. Ramstijn, won. te Axel, Gerbrandylaan 15; Ger- da Jolanda, d. van Johannes C. Kruijk en Jannigje Pelle, Debus- syhof 67; Elisabeth Cornelia, d. van Jan Ramondt en Cornelia Vermeulen, won. te Port-Gentil, republiek Gabonaise. 16 okt.: Ve- ronique Maria Leon Carolus, d. van Alfons Pierssens en Maria C. P. van Campenhout, Fr. Liszt- straat 37. 17 okt.: Renzo Levi, z. van Freddy A. van Poecke en Marijke J. J. de Brauwer, won. te Sas van Gent, Tramstraat 16; Pedro Theo Maria, z. van Marcel L. F. van Wolvelaer en Gonda M. M. de Schepper, won. te Koe wacht, Eikenlaan 18. 18 okt.: Bea Petra, d. van Willy J. B. de Ca- duwé en Madeleine Moeykens, won. te Sas van Gent, Zandstraat 49; Cindy Celina Jozef, d. van Willy L. J. Collet en Margaretha M. E. Vonck, won. te Axel, v. Gistellelaan 80. 19 okt.: Adriana Maria, d. van Jacobus M. L. Re- mijn en Maria A. Buijsrogge, Fr. Lisztstraat 9. 20 okt.: Catharina Wilhelmina Aagje, d. van Jan J. de Looff en Sara P. de Groote, won. te Hoek, Hendrikstraat 1; Erwin, z. van Abraham P. de Voogelaar en Maria N. Heijns- dijk, won. te Biervliet, Beukels- straat 23a. 21 okt.: Jacoba Catha rina, d. van Jan C. Leunis en Ca tharina de Feijter, won. te Axel, Mozartstraat 44. Huwelijksaangiften 16 okt.: Jacobus J. Hofman 20 jr jm„ le Verbindingsstraat 2 en Johanna J. Steketee 17 jr jd„ Grenulaan 30. 17 okt.: Anton van Vooren 20 jr jm„ won. te Oost- burg, Violetstraat 26 en Dingetje A. de Braal 18 jr jd., Aagje De kenstraat 15; Elise H. van den Elshout 63 jr geh. gew., won. te Waalwijk, van Heystlaan 24 en Irèna A. S. Simoen 54 jr jd., Mid denstraat 50 (Sik.). 20 okt.: Rudi J. H. Braet 30 jr geh. gew., won. te Sas van Gent, Ivoystraat 7 en Neeltje H. Geensen 32 jr jd., van Steenbergenlaan 42; Cornelis F. de Putter 27 jr jm„ won. te Zaamslag, Griete 25 en Cornelia W. J. IJzebaart 22 jr jd„ Narcis straat 27; Johannes Mannak 30 jr jm„ won. te R'dam, Essenburg- singel 116 B en Pieternella J. C. Dieleman 26 jr jd., won. te Rot terdam, Mathenesserlaan 488; Ja cobus L. van Driel 25 jr jm., Ze ven Triniteitsstraat 9 en Mieran- da van Booma 20 jr jd„ Gouden regenstraat 17. 21 okt.: Joos P. Hamelink 21 jr jm., Tramstraat 16 en Gerda Clasina de Caluwé 23 jr jd., won. te Sas van Gent, V«ttodto«6weg 1, Overleden 16 okt.: Anton Verhaar 64 jr, geh., won. te Axel; Maria L. C. van Dorsselaer 75 jr, geh. gew. met E. Pieters,won. te Axel. 18 okt.: Augustus J. Schatteman 75 jr, geh., won. te Sas van Gent; Sijtze R. A. Elzinga 69 jr, geh., won. te Zaamslag. 20 okt.: Elisa beth Jansen van Rosendaal 80 jr, geh., won. te Axel. 21 okt.: Jaco bus M. Goderie 26 jr, geh., won. te Urmond; Mathilda de Nijs 92 jr, geh. gew. met P. den Tenter, Oostkolkstraat 3. Huwelijksvoltrekkingen 17 okt.: Dirk J. Dokter 26 jr jm., won. te Den Helder, Spoorstraat 69 en Suzanna C. J. de Putter 33 jr geh. gew., Nieuwediepstraat 101; Pieter A. Geene 24 jr jm., Geraniumstraat 12 en Johanna M. de Jonge 25 jr jd., Axelse-' straat 132. TERNEUZEN In de week van 17 t/m 23 ok tober hebben zich in deze ge meente gevestigd: A. Bouhanouch, Barak 0 Bol werk, van Schiedam; K. C. Ve nerea, Noordstr. 85, van Amster dam; J. Zubovic, Nieuwediep- str. 41, van Rijeka(Joeg-); J. W. Oosterling, Sweelinckhof 60, van Breskens; N. S. J. van der Goes, de Blokken 5, van St. Martens Latem (B.); D. Skarica, Nieuwe- diepstr. 41, van Joegaslavië; C. Özdemir, Barak 0, van Schie dam; J. C. Dorrepaal, Schelde- kade 28, van Leiden; D. J. Dok ter, Korte Kerkstr. 17, van Den Helder; A. van der Stoep, Die- penbrockstr. 42, van Beek; H. WalhoutGoedegebure, Bosjes- weg 39, van 's-Heer Arendsker- ke; P. Jansen, Brahmslaaan 4, van Rijswijk; C. H. IJzenmans, W. de Zwijgerlaan 50, van 's- Hertogenbosch; P. J. Everts Doeleman, Diepenbrockstr. 131, van Valburg; J. G. Verhags, P. de Hooghstr. 7, van Vlissingen: M. M. Priestervan Overdulve, Axelsestr. 217, van Westdorpe. In dezelfde periode zijn ver trokken: P. L. J. M. Klinckha- mers, Jan Steenstr. 17, naar Koewacht; M. C. L. G. Impens, Nieuwe Kerkstr. 17, naar Zuid- dorpe; A. M. van Vliet, Kastan jelaan 1, naar Whitby (Canada); G. Soto Garnia, Breitnerstr. 79, naar Beek; W. A. P. Gelderland, Middenstr. 24, naar Rotterdam; F. Koster, van Bovenstr. 32, naar Dordrecht; M. H. Muller, van Bovenstr. 32, naar Dordrecht; L. A. Kenters, le de Feijterstr. 35, naar Alblasserdam; M. L. H. M. Colsen, Nieuwe Kerkstr. 17, naar Hulst. Vrouwenberaad In de ontmoetingskerk wordt op 24 november om 19.30 u. het gewestelijk vrouwenberaad ge houden. Ds. Zwaan uit Zaamslag zal spreken over vragen in het kerkelijk leven. Dodelijk verkeersongeval Zondagnacht om half twaalf raakte de 32-jarige M. de F. uit Axel, die uit de richting Hulst kwam, nabij de tweede verkor ting rechts van de weg. Nadat eerst een betonpaaltje was ge raakt, reed de auto frontaal te gen een boom. De F. moet op slag dood zijn geweest. Ontspanning bejaarden In „De Uitkomst" heeft de al gemene bond van bejaarden afd. Breskens een jaarlijkse ontspan- ningsmidadg gegeven. Voorzitter J. van Öijke kon 'n groot aantal bejaarden welkom heten. Aanwezig was ook dis trictsbestuurder Leenhouts uit Souburg. De heer Meulmeester uit Vlissingen verzorgde met een accordeonorkest en een dames koor de gezellige middag. Geslaagden De heer J. E. F. Weemaes te Hulst slaagde aan de technische hogeschool te Delft voor het kan didaatsexamen wiskundig inge nieur. Mej. E. M. Wessels, eveneens te Huist, slaagde aan de katho lieke hogeschool te Tilburg voor het doctoraal examen sociale wetenschappen. Eervol ontslag notaris Bij koninklijk besluit is aan de heer R. Batten op zijn verzoek met ingang van de datum van beëdiging van zijn opvolger, niet vallende vóór 1 april 1970," eer vol ontslag verleend uit zijn ambt van notaris ter standplaats de gemeente Middelburg. Statenvergadering Een openbare vergadering van de provinciale staten wordt ge houden op vrijdag 7 november om 10 uur in de Abdij te Middel burg. De agenda vermeldt: opening met ambtsgebed; afwezige leden; schrijven van de buurtvereni ging St. Albert te Sas van Gent inzake stank als gevolg van de opèn afwatering van de bassins van de C.B.S.; schrijven van de heer N. de Kunder te Maassluis over een hem verstrekt dwangbevel van het waterschap „Axeler Am bacht" wegens niet betaling van dijkgeschot; schrijven van de Europese bibliotheek te Zaltbommel met catalogus van boekwerken op 't terrein der historie en hulp wetenschappen; voorstel van gedeputeerde sta ten betreffende de sociaal-cul turele ontwikkelingsschets. Herdenking bevrijding In verband met het feit dat Sluis op 1 november 25 jaar ge leden werd bevrijd zal er een oecumenische kerkdienst worden gehouden in het verenigingsge bouw van de herv. kerk in de Hoogstraat. De dienst begint om drie uur. Medewerking zal wor den verleend door de plaatse lijke muziekvereniging „Apollo", het kerkkoor „Sint Cecilia". Pas toor W. C. Holleman en ós. C. Balk zullen het woord voeren. Contactorgaan V.V.V. Het protest van de plaatselijke V.V.V. bij de P.Z.E.M. tegen de nieuwe methode van vaststelling van de vastrechtbedragen voor woningen annex bedrijven heeft geleid tot een gedeeltelijk suc ces, zo staat in „Het Sluisje", het Zaterdagavond is. op de rijks weg 46 bij Hoeven een auto, bestuurd door M. W. uit Steen bergen, door onverklaarbare oorzaak op het linkerweggedeel te gekomen. De auto botste frontaal tegen een tegenligger, bestuurd door de 39-jarige J. A. M. Looyman uit Vlissin gen. Deze overleed ter plaatse. Een derde aüto, bestuurd door J. M. uit Tholen, reed op de wrakken in. Zowel M. W. als J. M. moesten in een zieken huis worden opgenomen. contactorgaan van de plaatselijke V.V.V. dat op gezette tijden ver schijnt. Men heeft bij de P.Z.E.M. namelijk afgezien van het plaat sen van zg. piekmeters. De V.V.V. heeft geschreven niet akkoord t© gaan met een prijs verhoging van terugwerkende kracht en bovendien laten weten dat de leden het recht hebben om globaal te weten wat ze in 1970 verschuldigd zullen zijn. Verder wordt in het contact orgaan aandacht besteed aan de veranderingen bij de P.T.T. wat betreft de bestelling en aan het voornemen om in Sluis het kan toor tot eenmanskantoor te ma ken. Dit zou leiden tot een on mogelijke situatie. Inmiddels is reeds begonnen met het samenstellen van de hotel- en pensionlijsten voor 1970. Voor de Belgische school televisie werden beelden opgeno men bij Sluis. Evenals hét vorig seizoen zal de „totetrekkersgarde" uit Brug ge, waarvan verschillende Slui- zenaars lid zijn, weer een carna valszitting houden in de raads- kelder en wel op 29 november a.s. IJzebaart 22 jr jd., Narcisstraat 27; Johannes Mannak 30 jr jm., woh. te Rotterdam, Essenburg- syhof 67; Eisabeth Cornelia, d. Geslaagd Aan de katholieke hogeschool te Tilburg slaagde voor het doc toraal examen economische wetenschappen de. heer W. J. Mangnus te Vogelwaarde, terwijl voor het kandidaatsexamen slaagde de heer P. A. M. Michiel- sen te Vogelwaarde. Voor het kandidaatsexamen sociale wetenschappen slaagde de heer J. A. M. Bouchaut, even eens te Vogelwaarde. Kandidaatsexamen Aan de katholieke hogeschool te Tilburg is geslaagd voor het kandidaatsexamen sociale weten schappen de heer F. A. M. Kerck- haert te Westdorpe, Geslaagd Voor het kandidaatsexamen in de sociale wetenschappen slaag de aan de katholieke economi sche hogeschool te Tilburg de heer J. M. A. de Smet te IJzen dijke. IJMUIDEN: Cornelis Hendrik Bilder, de ongekroonde koning van de Nederlandse pensioen trekkers heeft zaterdag zijn 100e verjaardag gevierd. Als ex-Knil- militair ontvangt hij al 70 jaar pensioen. Op de foto een kusje voor opa van Bertha, die met haar 5 jaar een. van de jongste achterkleinkinderen is. Vier mensen zijn door een vuurpeloton terechtgesteld we gens een poging tot omverwer ping van het bewind in Zanzi bar. Dit is zondag op een open bare bijeenkomst in Zanzibar meegedeeld door de eerste vice- president van Tanzania, Abeid Karoeme, die tevens het hoofd is van het uitvoerend orgaan van Zanzibar. Zanzibar maakt met Tanganjika en Pemba deel uit van de Afrikaanse republiek Tanzania. Karoeme onthulde niet wie er zijn doodgeschoten. Hij zei wel dat 14 mensen onlangs hebben gepoogd het bewind in Zanzi bar omver te werpen. Bij deze veertien zijn Abdoellan Kassim Hanga, voormalig vice-presi dent van Zanzibar en ex-minis ter van Tanzania, en Othman Sjariff die ambassadeur van Tanzania in Washington is ge weest. Negen „samenzweerders" zijn elk tot tien jaar gevange nisstraf veroordeeld en één tot drie jaar. Maandagmorgen is een vee schuur van de veehouder A. VonkNoordegraaf in Ouder kerk aan de IJssel vermoedelijk door kortsluiting in vlammen opgegaan. Acht varkens kwamen in de vlammen om, alsmede een voorraad stro. De rest van de veestapel kon worden gered. De wind stond van de boerderij af zodat geen gevaar voor uitbrei ding van de brand bestond. Clubhuis gaat open Aan de Sportlaan gaat a.s. woensdagavond om 7 uur het voornamelijk door vrijwilligers opgezette clubhuis open, waarin op woensdag, vrijdag en zaterdag diverse club met handenarbeid of hobby bezig kunnen zijn dan wej op een instuif zich kunnen vermaken. Een 15-tal dames en heren hebben zich bereid ver klaard mee te helpen aan de lei ding. Een voorlopig bestuur is ge vormd, dat zich zal aansluiten bij een nieuwe stichting, die wordt gevormd door de „algemene stichting club- en buurthuis werk" en de „interkerkelijke stichting voor jeugd- en volwas- senenwerk", beiden te Terneu zen. Z.E.V.A.C.-pijlenrit Zaterdag organiseerde de Zevac een pijlenrit, waarvoor veel belangstelling was. Er werd op de Griete gestart en men moest zoveel mogelijk over dijken rijden via Terneuzen naar Zuiddorpe en vervolgens naar Luntershoek en Kampen om via Hoek van de Dijk weer terug op de Griete te komen. Daar reikte de voorzitter, de heer Wolfert, de prijzen uit. De uitslag was: 1. J. W. Hazelager, Koewacht, 14 strafpunten; 2. A. J. Faas, Terneuzen, 47 str.p.; 3, J. de Put ter, Terneuzen, 71 str.p.; 4. S. van Hoeve, Axel, 84 str.p.; 5, J. Meertens, Zaamslag, 98 str.p; 6. S. Buijze, Zaamslag, 99 str.p.; 7. M. Dekker, Zaamslag, 100 str. p.; 8. G. Buijze, Terneuzen. 100 str.p.; 9. M. J. Nijssen, Terneu zen. 102 str.p.; 10. A. J. van Maa- le, Terneuzen, 104 str.p.; 11. D. Boon, Axel, 108 str.p.; 12. J. Jan sen van Rosendaal, Terneuzen, 110 strjp.; 13. T. van Tiggelen, Biervliet, 112 str.p.; 14. J. van Drongelen, Axel, 113 str.p.; 15. K. van Hoeve, Zaamslag 116 str. P. Korfbal In de wedstrijd, die het senio ren-twaalftal van Zaamslag zaterdag tegen het nog ongesla gen Blauw Wit te Kloetinge speelde, bleken de kansen het beste door Blauw Wit te worden benut. Was de eerste helft een ongeveer gelijkwaaridge ont moeting (ruststand 10), na rust voerde Blauw Wit de score op tot 50, waarop Zaamslag geen antwoord wist te geven. De nobelprijs voor economie is voor dit jaar toegekend aan prof. dr. J. Tinbergen, hoogleraar aan de economische hogeschool te Rotterdam, en de Noorse prof. Ragnar Frisch. Prof. dr. Jan Tinbergen werd in 1903 in Den Haag geboren. Hij studeerde aan de universiteit in Leiden, waar hij in 1929 promo veerde tot doctor in de wis-, en natuurkunde. Sinds 1933 is hij verbonden aan de economische hogeschool in Rotterdam, waar hij hoogleraar is in de economie der centraal geleide stelsels en ontwikke lingsprogrammering. Van 1936 tot 1938 was prof. Tinbergen werkzaam op het secretariaat van de volkenbond. Na het uitbreken van de tweede wereldoorlog bereidde hij op het C.B.S. niet alleen reeds het cen trale planbureau voor, maar stel de hij tevens in grote trekken 't herstelplan op. In 1967 kreeg prof. Tinbergen, internationaal expert op het ge bied van de ontwikkelingshulp, als eerste Nederlander de Eras musprijs 1967 uitgereikt. De Zweedse academie van we tenschappen heeft de twee hoog leraren onderscheiden omdat zij „dynamische modellen voor de analyse van economische proces sen hebben ontwikkeld en toege past". De nobelprijs voor economische wetenschappen is vorig jaar in gesteld door de Zweedse centrale bank, die toen haar 300-jarig be staan herdacht. De prijs bedraagt dit jaar. 375.000 Zweedse kronen (ongeveer 260.000 gulden). LONDEN: Peter en Helen Kro ger, die beiden tot 20 jaar ge vangenisstraf veroordeeld wa ren wegens spionage voor de Sowjet-Unie zijn vrijdag vrijge laten om uitgewisseld te worden tegen de Engelse schrijver Ge rald Brooke, die reeds door de Russen werd, vrijgelaten. Op de foto zien wij de Krogers voordat zij aan boord gaan van het vlieg tuig, dat hen naar Warschau zou brengen. De arbeiders van de Renault- fabriek in Le Mans, die sinds za terdag was gesloten nadat de di rectie tot „uitsluiting" had be sloten, zijn maandagmorgen de fabriek binnengedrongen. De 2 a 3000 arbeiders posten bij de in gang zonder dat de politie heeft moeten ingrijpen. De vakbonden hebben de arbeiders opgedragen de werkplaatsen te bezetten zon der er schade aan te richten. De directie had tot „uitsluiting" besloten omdat er in de afdeling warmtebehandeling een staking dreigde, die de gehele fabriek lam zou leggen. iininniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH MAANDAG 21 OKTOBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „The Scalphunters". Van Steenbergenlaan 65, 8 uur: Algemene ledenvergade ring „Het Groene Kruis", afd. Terneuzen. DINSDAG 28 OKTOBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „The Scalphunters". lllllllllMIIIIHIIIIIllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllWllllllllllllilB KANAAL TERNEUZEN-GENT SCHEEPVAARTBEWEGING Bestemd voor Terneuzen Worchesterbrook, van Newport Cadance, van Londen Vertrokken van Terneuzen Contact, naar Aarhuus Meta, naar Kingsborough Skandia, naar Gent Maria W, naar Duinkerken Vertrokken van Sluiskil Edison, naar Vaasa Gepasseerd naar Gent Sinjoor, van Hamburg Luhedeich, van West-Hartlepool Majorca, van Londen Luv, van Hamburg Steyning, van Londen Nordland, van Antwerpen Elisabeth, van Vlissingen Trihill, van Antwerpen Njord, van Antwerpen El Molinon, van Avilès Edelgard, van Londen Koperye, van Viborg Grada Westers, van Antwerpen Laxa, van Landullas Gepasseerd van Gent Sagitta, naar Hamburg Ostestand, naar Schwarzenhütten Toresund, naar Helsingborg Ali S, naar Wiek Finlandia, naar Mittelfahrt Georgios, naar Banjoli Harleriff, naar Bremen Vaterland, naar Belfast Madjog, naar Lissabon Susanna, naar Malmö Komsomolets Kirgizzi, naar Kaliningrad Don Juan, naar Harwich

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3