Attractieve modecoilectie voor 1970 POCKETS jkCoeLboeken HOUDT HET GEBIT VAN UW KIND SCHOON I Nieuwe Mary Quant kollektie De vrouw heeft de broek aan, maar hoe lang nog? EOEKHMBELVAN DE SANDE •.v.v.v.w.v.v.v. HOE MEER ZIELEN Zaterdag 18 oktober 1969 DE VRIJE ZEEUW ,,.V.W.VW.,.,.V '.W.VV.V.V.VV Vr d. Sande '.V.W.V.V.V.Y van de week Het is plezierig om alvast weer iets te horen over kleding voor dames en kinderen voor de zomer van 1970. Het is niet alleen plezierig, maar het leidt wellicht de aandacht wat af van de komende winterdagen, ook al omdat velen er door geïnspireerd zullen worden om donkere dagen en lange winteravonden produktief te maken met het zelf vervaardigen van mo dieuze kleding. Dit slaat dan wel voor namelijk op het handbreiwerk. De Styling Groep van Bayer heeft namelijk voor de zomer van 1970 reeds een aantal ideeën ontwikkeld, een trend collectie dus, die als sug gestie aan de industrie zal worden voorgelegd en die in 1970 pas echte mode zal worden. Wat onder styling wordt samenge vat zijn de invloeden uit onze omrin gende wereld, waarbij culturele, eco nomische en ook politieke situaties een rol spelen. Deze invloeden doen zich ook gelden in de kleding en het is de taak van de stylisten deze trends te lokaliseren, te verzamelen en ge-, interpreteerd door te geven. De trend zoals die door de Bayer Styling Groep is gedacht, omvat veel broeken, ultra-mini rokken, transpa rant-look en gebreide en geweven rrodelen, vervaardigd van draion ef- PO itoppnorppo AKTUEEL EN ATTRAKTIEF Styling op het gebied van kinder kleding is als het ware een aanvul ling op de gedachte, de kledingpro- blematiek in de kinderwereld te ver eenvoudigen. Met kledingproblema- tiek wordt bedoeld het aan- en uit kleden, dat voor een kind zo gemak kelijk mogelijk dient te worden ge maakt. De Styling Groep geeft niet alleen ideeën wat betreft modellen voor kin derkleding, maar ook ideeën die kleur en kleurcombinaties betreffen. Het is een aktuele en attraktieve kollektie. Heel schattig en ultra progressief zijn bijv. de gebreide hansoppen en de vederlichte jasjes zonder knopen. Die jasjes kunnen zowel op een lange broek met jumper als op een ultra mini-jurkje gedragen worden. Een groene jumper met rok en bij passend, dwarsgestreept jasje is ook uitermate geschikt voor grotere ma ten. Alleen aan de jeugd voorbehou den, en dan nog alleen aan kleine maten, is een bermuda met wijde pij pen, gecombineerd met jumper en lang jasje van bouclé-garen. Een héél apart idee is de marine blauwe pantalon met zijde-achtig ef- fekt, met mouwloos lang vest van het zelfde materiaal, waar een geel polo- hemd bij hoort. Dralon-getextureerd, dus glimmend, is ook een fel gekleur de. oeblokte. zeer dunne bloes. KLEURCOMBINATIES De toegepaste prachtige kleurcom binaties bij deze textiel zijn soms ont leend aan bestaande kleurgroeperin- gen, zoals bijv. aan die van Chinees porcelein. Zo worden verschillende kleuren bruin met blauw en groen- pastel met rood gecombineerd. Geel met grijs zijn de kleuren van een vest met gerimpeld schootje en bijpassen de pantalon. Mouwloze jurkjes zijn gedacht met venstergaten, bijv. een rij rechthoekige uitsparingen ter hoog te van de taille. De gaten kunnen ech ter ook ergens anders in de jurk zit ten. Voor een koele avond is een na- turelkleurige, gebreide maximantel zonder sluiting, die met bonte kleur tjes geborduurd is en een voering heeft van dralon-pluche. Zo'n jas is een heerlijk bezit. Modieus is het ma teriaal velours-trijp, antiek velQurs, waar een lange broek in overgooier- modèl .zeer flatteus van is. Antiek v.elours is een stof die tussen elegant en sportief in zit en dus vele toepas singsmogelijkheden in zich heeft. Gehaakte lange bloesjes nemen in de kollektie een belangrijke plaats in. Ze staan beeldschoon bij lange broeken en coltruien. Gehaakt zijn ook de bonte motieven, in geel, groen, oranje en lila, die als het ware „ge strooid" werden op een zwarte pon cho, die met franje werd afgezet. Een idee met vele mogelijkheden. Opengehaakte, lange gevoerde wit te japonnen zijn zeer apart voor de avond. BETTY TEELING. Mary Quant is nog steeds een be grip voor de jonge mode in de wereld. Maar jonge mode wil helemaal niet zeggen: mode uitsluitend Yoor jonge ren. De mode van Mary Quant is be- stëmd voor iedere vrouw, die ze dra gen wil en iedere vrouw is immers graag jong. Mary Quant betekent mode-ver- nieüwing, betekent introduktie van nieuwe, modische trends. Die funktie heeft Mary Quant óók in de schoe nenmode. De eerste modellen waren geen succes. De kollektie zomerlaar- zen, die Mary Quant dit jaar lanceer de, „deed" het niet goed. Reden hier van is geweest, dat de modellen té rrogressief waren. De nieuwe Mary Quant kollektie r zijn schoenen en laarzen munt it door de bijzonder konsekwente ïodische lijn én de praktische draag^ aarheid. De ontwerpen zijn gericht op de smaak van de moderne vrouw. De Mary Quant kollektie is gemaakt op twee verschillende leesten. De hakhoogten zijn 4'/2 en 6 cm. Bij en kele modellen staan de hakken van achteren ver buiten de schoen. De 41/2 cm hak is het zwaarst ver tegenwoordigd bij de laarzen. Zowel qua modellering als materiaalgebruik is een totaal nieuwe konseptie toege past. Het beengedeelte bestaat uit elastisch kunstlak, dat enigszins ge krompen is en door zijn elasticiteit gemakkelijk ieder been omsluit. De gebruikte materialen zijn zwarte en witte lak. Voor de schoenen is kalfs leer gekozen in diverse kleuren. Stijl Mary Quant betekent Mary Quant van top tot teenvan make up tot schoenen. Modisch nieuwe schoenen. Door Mary Quant ontwor pen, door de schoenfabriek Timtur exklusie# voor Nederland vervaar digd. Pantalons voor dames zijn in be trekkelijk korte tijd zo populair ge worden dat niemand meer opkijkt, wanneer hij een vrouw aldus uitgedost op straat of in de winkel ontmoet. De pantalon is niet alleen een bijzonder praktisch kledingstuk, maar ook een symbool van de emancipatie van de vrouw en tenslotte, in ons bepaald niet zachtzinnig klimaat, des winters een veel warmer kledingstuk dan de traditionele rok. Dus: Hiep, hiep, hoe ra voor de pantalon! Maar de grote Parijse couturiers, ofschoon die de pantalon zelfs als avondkleding niet •versmaden, zijn toch van mening dat de glorietijd van de vrouwenpantalon voorbij is. Pierre Cardin bijvoorbeeld is zeer beslist in zijn mening over de toekomst van de pantalon voor da mes; hij gelooft er niet aan en gaat v/eer meer aandacht besteden aan de conventionele modellen van dames kleding, van ouder tot ouder bestaan de uit een rok, kort of lang. (CONSU). Een ia.ig, gtoa.i, gio.gebreid toilet dat gegarneerd is met doorzichtige, plastic rondjes aan de onderkant van de rok en de onderkant van de lange mouwen. Deze rondjes geven een zacht ruisend effekt aan het avondtoilet. Driedelig broekpak in wol met draion, bestaande uit parr talon met gerende pijpen, lies met laag uitgesneden hals waaronder een bloes wordt gedragen. Over het geheel kan een lang vest worden gedragen, dat het ook heel goed doet bij een mouwloos jurkje. Steeds meer gaat men er in Groot- Brittannië toe over met een aantal mensen één woning of etage te huren. Ook in Nederland begint dit mode te worden. Voor velen is het aantrekke lijker zijn huis met anderen te delen dan van een kamerverhuurder(ster) afhankelijk te zijn. In de Londense avondbladen staan duizenden adver tenties, waarin vooral jonge mensen huisgenoten zoeken. Met drie, vier, vijf of meer in één woning. Men slgit zich bij elkaar aan ook financieel gezien is dit voor velen een oplossing; er bestaat nu eenmaal een groot gebrek aan voordelige kamers en- kleine woningen en gaat bij elkaar wonen. De taken in de huishouding worden onderling verdeeld en dit gemeen schappelijk wonen verschaft vaak de door velen zo verlangde en gemiste gezelligheid. Zowel in eenvoudige woningen als in statige herenhuizen treft men dit verschijnsel van „flat sharing" veelvuldig aan. (CONSU). WAAR HET OP AAN KOMT Wilt u dat uw kind een goed geuit krijgt en houdt, denk dan aan de volgende 6 punten: j; 1. een goede voeding is van het grootste belang; 2. borstvoeding heeft een goe- t de invloed op de ontwikke- 1 ling van de kaken en op de j tanden, die daarin groeien. Krijgt uw kind flessevoeding, zorg dan dat de opening in de 1 speen zo klein mogelijk is. j Geef uw kind ongeveer een j kwartier de tijd voor zijn flesje; 1 3. als uw kind bijvoeding krijgt: wees zuinig met suiker en zoetigheid; geef geen biscuits of lange vingers; wen uw kind ook later niet aan de zoe- te smaak; 4. leer het zo spoedig mogelijk zijn tanden gebruiken door het flink te laten kauwen; 5. houd tanden en kiezen van uw kind schoon. 6. geef uw kind het goede voor- beeld door zelf verstandig te eten, weinig te snoepen en j uw gebit goed te verzorgen. J Deze week hebben de meeste schoolkinderen herfstvakantie en voorlopig staat er dus geen huiswerk op hét programma. Omdat het 's avonds al vroeg donker is, komt er ook niet veel meer van buitenspelen. Destemeer tijd kan er worden vrijge maakt voor gezellige familiespelletjes, waarbij tussentijds warme melkdran- ken worden geschonken, zoals cho colademelk, anijsmelk enz. enz. Zelf gebakken koekjes of truffels, waarbij de kinderen mogen helpen, verhogen de feestvreugde bij zo'n ovnerwachte gezellige avond. ZONDAG: gevulde puntbroodjes met kaasragoüt; spruitjes, aardappe len, ossehaas; advocaat coupe. MAANDAG: groentesoep; bloemkool met tomatensaus, gebakken kaasplak, aardappelpuree. DINSDAG: koolrolletjes met gehakt, aardappelen; caramelvla. WOENSDAG: gebakken aardappelen met kaas; watergruwel. DONDERDAG: gebakken léver, ap- pelcompóte, aardappelpuree, zoete macaronischotel. VRIJDAG: gebakken bokking, rode kool, aardappelen; muesli. ZATERDAG: clubsandwich: aries- meelDaD. ADVOCAATCOUPE Klop 1/2 kopje gemberjam met 1/2 kopje advocaat en 1 kopje slagroom tot vladikte. Doe de massa even in zes coupeglazén en steek er een waaier in. GEMBERMELK 8 dl melk, 2 eetlepels gembersiroop, suiker naar smaak. Breng de melk aan de kook en giet er ai roerende de gembersiroop bij. Voeg zo nodig nog wat suiker toe. 8 dl melk, amandelextract, suiker. Meng door de warme melk enkele druppels amandelextract. Maak de drank op smaak met wat suiker. Geef er een kaneelwafeltje bij. /-. DAM: Ter gelegenheid van zijn 100- jarig bestaan heeft een groot mode huis een shew met een toekomstvisi gehouden. Verschillende internatio naal bekende ontwerpers waren hier bij aanwezig. Noordstraat 57 - Temeuzen - Tel. 2073 Zorg ervoor, dat de klevende laag op de tanden en kiezen, waarin de bacteriën zo welig tie ren, zoveel mogelijk verwijderd wordt. Dat betekent, dat u het gebit van uw kind al moet poet sen als het een jaar oud is, liefst na alle maaltijden, maar in ieder geval vóór het slapen gaan. Dat vormt ook een goede gewoonte bij uw kind, dat het straks heel normaal gaat vinden zijn tanden en kiezen dagelijks minstens twee maal een goede beurt te geven. Het is niet noodzakelijk tandpasta te gebruiken. Goed poetsen met water is al genoeg. Gebruik een kleine (kinderjtan- denborstel. Op de foto een polyeter/katoenen boernoes met streepmotisven. Dit ontwerp van „Men's Club" kan zowel door dames als door héren als nacht hemd aedragen worden.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 7