PROVINCIAAL NIEUWS Reeds veel bereikt, maar nog veel verlangens Dr. RANDALL'S REPUTATIE Goedkoop de ^winter VOOR GEBAK SMIDT'S Eensgezind standpunt van de drie christelijke partijen Statenleden op excursie in Zeeuws- V laanderen Stichting hts kanaalzone Zws-Vlaanderen Er werd (wordt?) met geld gesmeten Ook na de oorlog blijven er Amerikaanse troepen in Vietnam "Saterdag 18 oktober 1969 DE VRIJE ZEEUW 3 Terneuzen Schoenhandel Den Toonder geopend Aardenburg Collecte Axel Ontspanningsavond in ,,'t Trefpunt" Groede Gemeenteraad Banketbakkerij TERNEUZEN-GENT Met tractor verongelukt Sas van Gent Cursus E.H.B.O. Programma fotokring Sluis Moedercursus Sint Nicolaascomité Rij-examen in auto met automatische schakeling Provinciale Staten van Zeeland Politie in Hamburg schoot inbreker dood Agenda KANAALZONE MOEILIJK GEVAL MONUMENTEN AARDBEVING IN ASSAM POSTZEGELVEILING HOUDER IN ARREST Automobiliste verdronken PRIESTER KLEEDDE ZICH UIT.... Na een verbouwing, die twee maanden heeft geduurd, heeft de heer J. den Toonder aan de Axel- sestraat vrijdagmiddag een groot aantal gasten ontvangen om hun zijn uitgebreide en gemoderni seerde schoenenzaak te tonen. De eerste indruk, nu de schutting voor de voorgevel is weggeno men, is een aanwinst voor „de winkelstraat van nieuw-Terneu- zen". De met smaak ingerichte etalages trekken van ver de aan dacht, maar nog belangrijker zijn de veranderingen die het interi eur heeft ondergaan. Dit is nu verlengd tot 27 meter bij een breedte van 6 meter. In de prak tijk komt het erop neer dat de oorspronkelijke 40 m2 verkoop ruimte is vergroot tot 120 m2. De klant zal in deze „verkoopruim te" weinig schoenendozen aan treffen; die zijn in het magazijn over de gehele winkellengte aan de achterwand opgeborgen. Het geen de klant ziet zijn vele mo dellen in dames-, heren- en kin derschoenen, tegen de wand ge- etaleerd. Hierdoor wordt het keuzemaken in belangrijke mate vergemakkelijkt. Bij de winkel inrichting is gestreefd naar een zo groot mogelijke service. Behalve de talrijke gasten die de heer Den Toonder kwamen ge lukwensen met zijn vernieuwde zaak waren er ook fraaie bloem stukken en schriftelijke geluk wensen. De Axelsestraat wordt inder daad een winkelstraat met allure. De collecte voor de nationale reclassering heeft te Aardenburg 149,39 opgebracht. Donderdag werd in het diens tencentrum ,,'t Trefpunt" een ontspanningsavond gegeven door de heer D. Kuyken. Mevr. Ver steeg heette in haar openings woord allen hartelijk welkom. De heer Kuyken vulde de avond met samenzang. Zijn ver telling: „Het Geschenk" werd met aandacht gevolgd. Tijdens de pauze werden er dia's vertoond van de activiteiten in ,,'t Trefpunt", zoals boetseren, bloemenschikken enz. Ook maak ten de bejaarden nogmaals de reizen mee die er dit jaar zijn ge maakt naar Oisterwijk en de ^Efteling".A„ Dat de mensen genoten, toen se zichzelf aktief bezig zagen op het witte doek, is te begrijpen, i Om tien uur werd de bijeen- koms door mevr. Versteeg geslo ten. Donderdagavond 23 oktober komt de gemeenteraad van Groede bijeen. Voorgesteld wordt subsidie te verlenen aan de „Johanna Stichting" in Arnhem (ƒ25); aan de Nederlandse hart stichting in Den Haag 25); het Nederlandse asthmafonds te Utrecht (2 cent per inwoner) en de oudercommissie van de kleu terschool; „De Wantenwever" 100). B. en W. zijn bereid mee te doen met een tariefsverhoging van de commissie gemeenschap pelijk ophalen van huisvuil, mits de overige gemeenten eenzelfde standpunt innemen. Voorgesteld wordt de heer A. de Broek aan te stellen als ambtenaar van die burgerlijke stand. Voor het aan brengen van een vloerbehande ling in het instructiebad denkt men 3700 nodig te hebben en voor verbetering van de verwar ming in het gymnastieklokaal 13.000. is het adres Nieuwediepstraat 1 Terneuzen TTANA AT SCHEEPVAARTBEWEGING Bestemd voor Terneuzen Uranus B, van Antwerpen Continent van Huil Vertrokken van Terneuzen Kolga, naar Howdendijke Labrador naar Ipswich Warwickbrook naar A'dam Anna Broerg naar Rotterdam Lady Sheena naar Hartlepool Gepasseerd naar Gent Fides van Kpeme Babara van Londen Paul Meyer van Antwerpen Alexis van Antwerpen Metropole van Londen Geert van Rotterdam Daniël van Brugge Frederick Hughes van Great Yarmouth Éon Juan van Wallham arry van Rouen Garina van Goole André van Rotterdam Antilope van Manchester Wilken van Rouen Visurgus van Teignmouth Tèxaco Missouri van Halmstad Dieter van Frapp Mineral Seraing v. Nouadhibou Gepasseerd van Gent Gimle naar La Palmas Schlei naar Aberdeen Geertje K. naar Nyköping Kingennie naar Duinkerken Randi Dania naar Emden Jïerfried naar Almstad Ïade naar Kopenhagen anzibar naar Ystad Grete Deters n. Middlesborough Insa J. naar Bremen Kars naar Antwerpen Irtizles naar Leningrad Kude naar Porsgrunn Kuban-naar Kaliningrad Het tweede kamerlid mr. W. Scholten van de C.H.U. ver trouwt er op dat de drie christe lijke partijen de komende weken een op alle punten eensgetzind standpunt ten aanzien van de in 1970 te volgen belastingpolitiek zullen bereiken. Sprekend op een vergadering van de C.H.-kiesvereniging in Emmen pleitte mr. Scholten te vens voor meer zekerheid ten aanzien van de financiering van de gemeentelijke kapitaaluitga ven in dit jaar, die volgens hem aanleiding tot zorg geeft. De me dedeling van minister Witteveen tijdens de algemene beschouwin gen, dat een deel van de „voor- inschrijfrekening" de gemeenten ter beschikking zal worden ge steld, waardeerde mr. Scholten in dit verband. Dit zou in het systeem van centrale financie ring een permanente maatregel moeten worden. Het in 1969 op deze wijze aan de gemeenten beschikbaar te stellen bedrag zou gekoppeld kunnen worden aan de opbrengst van de komende 8 procent staats lening. Wanneer het rijk profi teert van het z.g. „vluchtkapi- taal", is het redelijk dat de ge meenten daarin meedelen, aldus mr. Scholten. In Gieten is de 37-jarige land bouwer J. Pepping uit Gasselte tijdens werkzaamheden op zijn land met zijn tractor van een zandweg afgeraakt en in een sloot terechtgekomen. De man geraakte onder de tractor en was vrijwel op slag dood. De plaatselijke afdeling van de E.H.B.O. begint op 4 november weer een nieuwe cursus. De cur sus wordt volgens een nieuwe methode gegeven zodat het aan tal lesuren en daarmee ook de avonden aanmerkelijk korter zullen zijn. Het wordt een vol ledige E.H.B.O.-cursus die min der tijd kost. De Sasse fotokring heeft het nieuwe seizoen ingezet met de bezichtiging van dia's en vakan tiefoto's. Op 29 oktober zal de heer Vermeulen voor de leden van de Kring een bespreking geven van de dia's die worden gemaakt van de foto's die hangen in de internationale fotosalon te Gent. Verdere hoogtepunten uit het komende winterseizoen zijn de jaarlijkse tentoonstelling op zaterdag 13 december en zondag 14 december en de onderlinge fotowedstrijden. Op 6 januari wordt de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden. De beide kruisverenigingen te Sluis zijn gestart miet een moe dercursus. De lessen worden ge geven in het medisch centrum aan de Hoogstraat. De cursus zal worden geleid door zuster G. Kolkman. In hotel „Balmoral" vergader de 't St. Nicolaascomité o.l.v. de heer G. J. van Oorschot. Uit het financieel verslag van de heer L. Ducheine bleek dat er een reserve is gekweekt van 889,38. Er werd besloten een groot deel daarvan aan te wenden voor het aanschaffen van nieuw mate riaal. Besloten werd de tradi tionele rondgang te doen plaats vinden op vrijdag ,5 december. Medewerking bij de rondgang zal worden gevraagd aan het gemeentebestuur en aan de mu ziekvereniging „Apollo". Het definitieve programma zal worden vastgesteld na 5 novem ber, als het comité opnieuw bij eenkomt. De minister van verkeer en wa terstaat, drs J. A. Bakker, wil het mogelijk maken dat op korte ter mijn door iedereen het rijexamen kan worden afgelegd in een mo torvoertuig baet een geheel of gedeeltelijk automatische scha keling. Een wijziging van het we genverkeersreglement is dan noodzakelijk. Het afleggen van het rijexamen in een auto met automatische versnelling is tot dusver aan beperkingen onder hevig. De minister acht het niet wen selijk personen die in de toe komst h«n rijexamen hebben af gelegd in een auto met automa tische schakeling, direct aan het verkeer te laten deelnemen in 'n auto die niet is voorzien van een automatische schakeling. Daarom wordt overwogen in 't wijzigingsontwerp te bepalen dat een rijexamen afgelegd in een auto met automatische schake ling, gedurende een jaar uitslui tend geldig zal zijn voor het be sturen van dit soort voertuigen. Er wordt van uitgegaan, dat deze bestuurder na een jaar voldoen de rij-ervaring zal hebben opge daan om ook in niet-automatisch geschakelde voertuigen aan het verkeer te kunnen deelnemen. De onderwijscommissie uit de provinciale staten had de volgen de vragen gesteld aan G.S. 1. Kan worden medegedeeld in hoeverre leerlingen uit Zeeuws- Vlaanderen aanspraak kunnen maken op vergoeding van reis kosten? 2. Is het mogelijk om aan de m.t.s. te Terneuzen een depen dance te verbinden van de af deling procestechniek van de h.t.s. te Vlissingen? Gedeputeerde staten geven hierop de volgende antwoorden: 1. De vergoeding voor reiskos ten' is een aangelegenheid welke buiten de school of de gemeente omgaat. Desgewenst kan bij de afdeling rijksstudietoelage van 't ministerie van onderwijs en wetenschappen een vergoeding worden aangevraagd. Indien deze. rekening houdende met de financiële toestand van de ouders wordt toegekend be draagt* deze maximaal 4050, per jaar voor de z.g. „kamerbe woners" en 2630,per jaar voor thuiswonenden. In het be drag van ƒ4050,worden alle kosten geacht te zijn begrepen. Dit geldt in beginsel eveneens voor het bedrag dat de thuis wonenden ontvangen. Indien deze nog reiskosten moeten ma ken in verband met school bezoek, worden deze vergoed tot het bedrag der werkelijke kos ten, maar de totale vergoeding kan nimmer meer bedragen dan het bedrag dat de „kamerbewo ners" ontvangen. 2. Onderwijskundig is het niet goed mogelijk een afdeling h.t.s. aan een m.t.s. te verbinden, om dat dit niet past in de structuur van een m.t.s. Afgezien daarvan zou vestiging van een depen dance voor procestechniek te Terneuzen het aantal leerlingen in Vlissingen doen' verminderen met als gevolg twee volwaardige scholen. Een inbreker is vrijdag in Ham burg gedood tijdens een schiet partij met politiemannen, die hem op heterdaad hadden betrapt. Twee agenten zijn hierbij zwaar gewond. De dief werd tijdens een in braak in een groentewinkel ver rast en gearresteerd. Op weg naar het bureau trok de man plotseling een op zijn lichaam verstopte revolver, schoot op de politiemannen en ontvluchtte. Hij werd weer gepakt maar be gon opnieuw te schieten. Nu be antwoordde de politie het vuur. De inbreker werd even later voor een huis dood aangetroffen. Gisteren heeft 'n aantal leden van gedeputeerde en provincia le staten van Zeeland waar bij ook de commissaris der ko ningin, mr. J. van Aartsen een excursie gemaakt door Zeeuws-Vlaanderen en zich in West Zeeuws-Vlaanderen door burgemeester Van Berckel van Aardenburg, voor d.e kanaalzone door de burgemeesters Aschoff van Terneuzen en Den Boer van Sas van Gent en in het oostelijk deel door de burgemeester van Hulst de heer Molthoff laten voorlichten. In het oude gemeentehuis van Aardenburg gaf burgemeester Van Berckel een overzicht van hetgeen na de oorlog in zijn ge meente tot stand kwam en van de problemen, waarmee het ge meentebestuur momenteel te ZATERDAG 18 OKTOBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De verknipte melkboer". OTHENE: 7 uur: Prijskaarten. ZONDAG 19 OKTOBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2.30 en 5 uur: „De verknipte melkboer"; 8 uur: „De vrouwen moordenaar". MAANDAG 20 OKTOBER TERNEUZEN: Luxor-Theater. 8 uur: „De vrouwenmoordenaar". DINSDAG 21 OKTOBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De vrouwenmoordenaar". WOENSDAG 22 OKTOBER TERNEUZEN: Hotel „Des Pays- Bas", 8 uur Algemene ledenver gadering van de V.V.D., afd. Oost Zeeuws-Vlaanderen. -minnintiniiiiiiiiiiiiinifflniinniiHiiiiiiiiiiiiiniiniiniiHiTnnnniittiiiiiniininiiiiiiiiiiiini In het hart van de Australische stad Sydney is gisteren het ver keer tegen het middaguur tot stilstand gekomen, omdat ieder een her en derwaarts liep over de rijbanen om zich in het bezit te stellen van munten, die door twee mannen werden rondge strooid. Toen de muntenregen ophield, opende een van de weldoeners zijn portefeuille en wierp vijf briefjes van een dollar in de me nigte. De geldsmijters waren leden van een groep die zich „zaken lieden voor een democratische regering" noemt. Zij zeiden, dat zij het publiek wilden laten de len in de één miljoen dollar, die naar hun mening elke week wordt verkwist door de regering van de liberale partij. door ADELINE MCELFRISH 31) „En geloof je, dat die kans bestaat?" Eerst antwoordde ze niet, maar toen iemand langs het raam liep en even scheen te aarze len, streek ze over haar ogen alsof ze een schrikbeeld wilde verjagen. „LeeHij zag hoe ze gespannen luisterde of er ook iemand binnen kwam. „Lee, ik heb geluncht met Mavis Smith. „En?" „Henry is een beroerte nabij." „Dat is Henry meestal," zei hij laconiek. Waar stuurde ze op aan? „Lee, er wordt beweerd dat Walt Ferguson bijna is gestor ven omdatomdat jij „Omdat ik....wat?" „Ik weet het niet precies, Lee," bekende ze kleintjes. „Een vergissing tijdens de operatie- of zo hij heeft imers een in wendige bloeding gehad, en iemand heeft Mavis verteld dat zoiets meestal wordt veroor zaakt door een fout van de chi rurg Iemand.... „Wie?" vroeg hij hard. „Ik weet het echt niet, Lee, maar Henry heeft het weer in T.eo knikte De hele stad ZOU het er wel over hebben, maar hij moest natuurlijk weer de laatste zijn, die het hoorde. Had John Blanchard daar soms op gezinspeeld? „Toe, Vi, breek jij je het hoofd er niet over. Mensen kletsen altijd, en Walt Ferguson is zo gezond 'als een vis." En hij zat ook weer op zijn oude plaatsje op Eds bank... Na Vi's vertrek zat hij er nog over na te denken. Dat Walt Ferguson zélf hier buiten stond, was zo goed als zeker. Net zo zeker als de onmogelijkheid de bron van al die praatjes op te sporen. Hij zou zelfs niet eens proberen. Maar wat hoopte Ed toch te bereiken door hem zo te bekladden en door te stoken tussen Helen en hem? Hij was niet met Adela uit geweest, niet in de gangbare zin des woords. Hij mocht haar graag en had haar eens meegenomen op een paar huisbezoeken. Zo'n ellen dig klein gat ook, met z'n ge roddel „Goeiemiddag, dokter!" groet te Andy Wane opgewekt. Hij strompelde naar binnen, op zijn gipsbeen lopend of hij niet an- de stad gehoord. In de soos, denk ik." ders gewend was. „En waarom kijkt u zo lelijk?" Adele zocht de schaduwkant van de straat op. De hemel was rondom bedekt met dikke, dreigende onweerswolken, die regen voorspelden. Hoe gauwer hoe liever! Wat een dag was het geweest heet, benauwd, zonder een zuchtje wind. Geen wonder dat Grootpa zei dat het, wat hem betreft, gerust drie da gen aan één stuk door mocht regenen. Glimlachend bij de herinne ring aan zijn verzuchting bleef Adela staan voor de confectie zaak van Smith. Er stond een snoezig mantelpakje in een prachtige kleur blauw, en com pleet met een blouse met een jabotje. Dromerig liep ze door. Misschien kon je in Woodbine niet letterlijk alles krijgen, maar ze had nog niet een keer het verlangen gehad, even naar New York te wippen, zoals ze thuis wel vaak had gedaan. Nu was New York inderdaad een beetje uit de buurt. Maar andere gro te steden waren gemakkelijk be reikbaar: Indianapolis. Louis ville, Evansville.Ze was nog in geen van drie geweest. In de verte rommelde het wat; zou het onweer eindelijk los barsten? Het leek wel of de wolken hoger tegen de onein digheid aan geplakt zaten dan daarnet, en ze waren ook niet zo geel meer. Hier en daar plekten dreigende grauwe stuk ken, zwaar van regen. Ze moest voortmaken eerst naar de bank om een rekening te ope nen, en daarna naar de super market en naar de bibliotheek grootvader wilde een paar nieuwe cowboys hebben, Vastberaden stapte ze de draaideur van de Bank van Woodbine binnen. „Als we daar zuster Morris ni'et hebben!" Walter Ferguson deed een ela stiekje om een bundeltje nieu we bankbiljetten en legde dat zorgvuldig in zijn geldla. „Be gint het al te onweren?" „Ik geloof van wel; wat is het broeierig!" De bankbediende grinnikte. „Nou, maar in januari zult u best eens naar die hitte van nu verlangen." „Neen, niet naar déze hitte!" „Neen, dat is ook zo." Hij nam haar chèque van haar aan, telde haar het bedrag uit dat ze wilde opnemen, en informeer de: „En hoe gaat het in het ziekenhuis?" „O, best." „Die Mexicaanse kinderen schijnen goed vooruit te gaan." Adela bevestigde dit en voeg de er aan toe dat het een paar schatten waren. Ferguson knikte. „Misschien maar wel zo goed, dat ze niet weet wat ze voor een deining hebben veroorzaakt". „Dat hebben zij niet alleen gedaan, Mr. Ferguson," zei Ade la veelbetekenend. De man keek wat beteuterd. „Neen, neen, dat zal wel. Maar- re.. ."Hij aarzelde. „Ik moet er vandoor, Mr. Ferguson, ik wil vóór de bui binnen zijn!" Hij was kennelijk opgelucht. „Dat kan ik me voorstellen; het ziet er naar uit dat het er hard van langs zal gaan." (Wordt vervolgd) kampen heeft. Hij wees o.m. op de ruilverkaveling, die heeft plaats gehad in de vijftiger ja ren en de omschakeling op tuinbouw, daar er voor velen die voorheen in de landbouw werkzaam waren, geen emplooi meer was. Burgemeester Van Berckel be nadrukte de woonfunctie van zijn gemeente, ook in verband met het toerisme en zei dat Aar denburg door de rechtstreekse verbinding met Waterlandkerk je een betere verbinding krijgt met de kanaalzone. Er zijn plan nen om in deze gemeente een 300-tal woningen te bouwen. Ir. J. A. Trimpe Burger van het rijksinstituut voor bodem onderzoek (ROB) vertelde in het kort de geschiedenis van de vroegste tijden af van de ge meente Aardenburg, waarna 'n bezoek werd gebracht aan het plaatselijk museum. Na de rit door de Braakman, langs de waterfabriek en Dow Chemical maakte burgemeester Aschoff in het Zuidlandtheater te Terneuzen zijn opwachting. Na een rondgang door het Zuid landtheater, waarover de amb tenaar voor culturele zaken, de heer Janszen, een uiteenzetting gaf, volgde een lunch in restau rant „Vijverhof" waar de bur gemeester een uiteenzetting gaf over de „problematiek" van Terneuzen. Hierbij kwamen de industrialisatie, de woningbouw, de ontwikkeling van de recrea tiegebieden de „Braakman" en de „Otheense kreek" en de in- steekhavens ter sprake. Het ge meentebestuur van Terneuzen stelt zich voor de vestiging van (eventuele) nieuwe chemische bedrijven te stimuleren langs de Westerscheldeoever in verband met de onmiddellijke nabijheid van diep vaarwater en met de (meestal gunstige) windrichting. De vestiging van Air Products nabij Dow Chemical noemde de heer Aschoff belangrijk, omdat het de bedoeling is van dat be drijf een pijpleiding naar Bel gië te leggen. De burgemeester zei dat oos telijk van Terneuzen (richting Griete) een terrein ligt van 2500 ha, dat er rekening mee wordt gehouden dat er havens zullen moeten worden aangelegd voor schepen tot 100.000 ton (nabij Ossenisse) en sprak voorts van een „stedelijk" Terneuzen (Ter neuzen en Zaamslag) en 'n „lan delijk" Terneuzen (Hoek en Biervliet) na de herindeling. Burgemeester Aschoff meen de dat niet veel steden in ont wikkeling een zo grote moge lijkheid hebben om behalve in dustrieën te vestigen ook zulke voorzieningen op recreatief ter rein te treffen. Tenslotte zei de burgemeester te hopen, dat het havenschap Terneuzen (thans in oprichting) eens één havenschap met Vlis singen zal vormen, waarop de commissaris der koningin op merkte, dat die twee geen con currenten van elkaar behoeven te zijn, maar integendeel uit stekend zullen kunnen samen werken. Burgemeester Den Boer van Sas van Gent noemde zijn ge meente planologisch 'n „moei lijk geval" door de ligging langs het kanaal en de rijksgrens in het zuiden. De snelle groei van de gemeente (van 3750 in 1956 tot 5400 in 1969) noopte tot de bouw van 900 woningen in de na-oorlogse periode. In verband met de industrievestiging zei burgemeester Den Boer dat van De Amerikaanse minister van defensie, Meivin Laird, heeft ver klaard, dat de Verenigde Staten van plan zijn, ook na beëindiging van de oorlog in Vietnam daar enige troepen achter te laten voor logistieke en opleidingsdoeleinden. Hij zei dit in een gesprek met persvertegenwoordigers over de militaire uitgaven. Over de om vang van dit restant wilde hij al leen zeggen, dat het minder zal zijn dan wat de Amerikaanse troe pen in Europa betreft. Ook hoop te hij dat het minder zou zijn dan de troepenmacht die Amerika in Zuid-Korea heeft achtergelaten (55.000 man). De uitlatingen van minister Laird van de laatste weken over een „vietnamisering" van de strijd waren gebaseerd on de opvatting, dat er enige Amerikaanse troepen in Vietnam voor ondersteuning moeten achterblijven...... de 60 ha grond ten noorden van de gemeente thans 10 ha is aan besteed voor de vestiging van klein-industrie. De burgemees ter hoopte dat na de herindeling („Sas van Gent wordt gelukkig niet het voeteinde van Terneu zen"), wanneer Gent zal zijn „vol" gebouwd, deze stad zijn vleugels naar het noorden zal uitslaan. In het raadhuis van Hulst ontving burgemeester Molthoff zijn gasten en gaf een uiteen zetting over de in zijn stad aan de orde zijnde problemen. Deze bepalen zich vooral tot de sa nering van de binnenstad, waar bij nauw contact moet worden onderhouden met Monumenten zorg, in verband met de vele historische gebouwen in de Rei- naertstad. De burgemeester van Hulst ziet zijn stad voorname lijk als woongemeente voor de mensen, die in de kanaalzone werken en heeft daarom ook veel zorg voor de handeldrij vende middenstand. Hij deelde mede dat het in de bedoeling ligt de sporthal op 17 december te openen. In verband met het feit dat op 15, 16 en 17 decem ber gedeputeerde staten verga deren en de leden graag bij de opening tegenwoordig zouden zijn (het provinciaal bestuur heeft in de kosten ad 900.000 een niet onaanzienlijke bijdrage geleverd) is het mogelijk dat de openingsdatum wordt gewijzigd. Burgemeester Molthoff zei dat het de bedoeling is, annex de sporthal een cultureel centrum te bouwen (kosten 1,3 miljoen gulden). Hij noemde dit 'n uniek en opmerkelijk experiment en zei te hopen dat in Hulst nog eens een overdekt zwembad zal worden gebouwd. Ook over de grootse reeds gedeeltelijk uit gevoerde recreatieplannen nabij „de Vogel" (tussen Stop peldijk en Hontenisse) gaf de burgemeester een uitvoerige uit eenzetting. Een zware aardbeving heeft vrijdagmorgen vroeg verschei dene steden in Assam in noord oost India getroffen. Het obser vatorium in Shillong deelde mee dat de schokken respectieveliik 30 seconden en een minuut heb ben geduurd. Duizenden men sen verlieten in allerijl hun wo ningen, toen de eerste schok werd gevoeld. Er kon niet on middellijk worden vastgesteld hoe groot de schade is en of er slachtoffers zijn gevallen. De Dordtse politie heeft de 37- jarige postzegelveilinghouder Ph, C. P. uit Dordrecht aangehouden! Een onderzoek heeft uitgewezen dat hij de opbrengsten van ver kochte zegels niet met de eige naren heeft afgerekend. De poli tie heeft aangiften binnengekre gen van benadeelden tot een totaal bedrag van ruim 60.000. Gebleken is ook dat kavels post zegels die niet werden geveild, niet aan de eigenaren werden teruggestuurd. Vrijdagmorgen in alle vroegte is op rijksweg 41 in Garmerwol- de (Gr.) de 44-jarige mevrouw MahieuTer wijn uit Ten Post (gem. Ten Boer) door verdrin king om het leven gekomen. Zij reed in een flauwe bocht van de weg met haar personenauto rechtdoor het Damsterdiep in. Ten overstaan van een talrijk publiek in 't centrum van Rome heeft een 42-jarige Amerikaanse priester, Leo R. S„ zich donder dagmiddag volledig ontkleed op de trappen van de San Claudio- kerk. Hij legde zijn gewaad zin gend aan de voet van een stand beeld en wandelde vervolgens naakt over het plein. Hij is er in geslaagd 20 minuten lang te ont komen aan de politie die hem tenslotte heeft vervoerd naar het psychiatirsch ziekenhuis in Rome.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3