PROVINCIAAL NIEUWS Goedkoop dewinter Paus ontving Amerikaanse maanreizigers Vier schoolkinderen waren zoek Godett in voorlopige vrijheid „Goddeloze" zaak Onduidelijke economische politiek in Tsjecho-Slowakije Vrijdag 17 oktober 1969 DE VRIJE ZEEUW Terneuzen SUBSIDIES PARTICULIERE WONINGBOUW Axeï Goes Middelburg Sluiskil Stoppeldijk De nationale ploeg- kampioenschappen Agenda RUSSISCHE KOSMONAUTEN NAAR DE V.S. Stoffelijk overschot geborgen Treinongeluk in Polen Uitreiking „Het juweel van Vlaanderen" Bomontploffing voor Russische ambassade 3 Ds. J. van de Ree naar Indonesië Ds. J. van de Ree, gereformeerd predikant te Fijnaart, die ook in Terneuzen enige tijd heeft ge werkt, vertrekt te zijner tijd naar Indonesië als kadervormingspredi kant te Semarang. Hij heeft een desbetreffend beroep aangenomen van Javaanse en Indonesische christelijke kerken. Ds. Van de Ree zal eerst een opleiding volgen aan het zendingsseminarie te Baarn. Collecte De Zeeuwse collecte heeft in Terneuzen, Sluiskil en Driewe gen in totaal 1898,38 opge bracht. Veertigjarig jubileum De heer D. van Cleemputte, chef-waterklerk bij de n.v. Aug. de Meijer Zonen's scheepvaart-, expeditie- en agentuurmij. te Terneuzen, heeft donderdag ter gelegenheid van zijn veertigjarig dienstjubileum bij dit bedrijf de eremedaille in goud verbon den aan de orde van Oranje-Nas- sau ontvangen. Tijdens een bijeenkomst in het directievertrek van de firma ■wérden hem de versierselen be horende bij deze onderscheiding opgespeld door wethouder De Vos. Deze herinnerde eraan, dat de heer Van Cleemputte reeds op zijn 15e jaar bij de firma in dienst trad en zodoende de ont wikkeling van het bedrijf heeft meegemaakt. De wethouder feli citeerde ook mevrouw Van Cleemputte en de aanwezige directieleden met het jubileum. Het echtpaar Van Cleemputte en kinderen waren eerder ver welkomd door directeur Hubert de Meijer. De heer Van Cleemputte heeft reeds vorig jaar een Belgische onderscheiding, het z.g. „nijver heidsereteken", ontvangen voor de wijze waarop hij gedurende bijna veertig jaar de belangen van de Antwerpse sleepbootrede rij Union de Remorqquage et de Sauvetage te Terneuzen heeft behartigd. Na de ontvangst door de direc tie werd de jubilaris donderdag in het verdere verloop van de morgen gehuldigd door het per soneel waarbij hij werd toege sproken door personeelschef Han de Meijer. Namens het personeel werd hem een aandenken aangeboden. In de middaguren recipieerde het echtpaar Van Cleemputte in hotel „Rotterdam" terwijl hen 's avonds door het bedrijf een diner werd aangeboden waarbij de heer Van Cleemputte een enveloppe met inhoud kreeg aan geboden. Oriëntatierit W.S.C. „Een tandje bij" Zaterdag 18 oktober organi seert de Terneuzense wfelersup- portersclub „Een tandje bij" een oriëntatierit voor auto's ten voordele van haar wielrenners: Sjaak Boekhout, Hektor Doorns, Niek Faas en Sjaak Hamelink. Belangstellenden die wensen deel te nemen aan deze oriënta tierit, kunnen zich opgeven bij de heren Sturm, Rozenstraat 120 en J. Boekhout. Goudenregen- straat 19. Ook telefonisch na 18 uur: 011504724 of bij de start zaterdagmidag 13.30 uur in het Zuidersportpark. Het inschrijf geld bedraagt f 6 per auto en er zijn diverse fraaie prijzen door de Terneuzense middenstand be schikbaar gesteld. De regering heeft besloten dege nen aan wie in de maanden ok tober, november en december van dit jaar subsidie is of wordt toe gekend op voet van de huidige subsidieregelingen voor de parti culiere woningbouw, te zijner tijd desgewenst in aanmerking te doen komen voor de subsidieregeling, zoals die na 1 januari 1970 zal gel den. Bij de huidige hoge rentevoet mag geen aarzeling bi} de bouw ontstaan met als gevolg uitstel van beslissingen en wachten op de jaarlijkse wijziging van de subsi dieregeling per 1 januari 1970, zo deelt het ministerie van volkshuis vesting mede. De subsidieregelingen voor de particuliere woningbouw worden elk jaar op 1 januari aangepast in verband met wijzigingen in de bouw- en exploitatiekosten, rente en huurpeil. Rijwielpad bleek te smal Toen donderdagmorgen een chauffeur van een Belgische vrachtauto met aanhangwagen de Zuidsingel afgesloten vond wegens werkzaamheden, reed hij over de ventweg. Toen hij merk te, dat deze weg doodliep op een rijwielpad, reed hij het rij wielpad op naar de Oranjestraat om vervolgens de rijbaan weer te bereiken. Het rijwielpad bleek te smal voor de vrachtauto want deze nam en passant een verkeers bord mee. De bestuurder van de auto is onbekend gebleven. Auto in sloot Woensdagavond omstreeks 23.10 uur is J. M. uit Axel met zijn personenauto op de splitsing RooseveltlaanWestsingel recht door gereden en in de daar ge legen sloot terechtgekomen. De auto werd zwaar bescha digd. Vergadering waterschap „Axeler Ambacht" Donderdagmiddag is in „De Halle" een vergadering van het „Axeler Ambacht" gehouden. Bij het voorstel tot toekenning van 1 duurtetoeslag aan het personeel wees de heer De Vos uit Terneuzen er op dat er geen overleg over deze zaak is ge weest. Hij wilde daarom dit voorstel aanhouden en alvast een voor schot van 110 toekennen. De heer M. K. van Dijke meen de dat een en ander te veel tijd zou vergen. Hij was het overi gens met de heer De Vos eens. De dijkgraaf, de heer P. van Hoeve, gaf toe dat er geen over leg was geweest. Het voorstel werd in stemming gebracht en met 32 tegen 4 stemmen aangenomen. De voorstellen tot kredietver lening voor werken aan de we gen in de ruilverkaveling Koe wacht en de kredietverhoging re kening-courant bij de water staatsbank te 's-Gravenhage en de boerenleenbanken tot één mil joen gulden werden aangenomen. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Thielen hoe het nu staat met de betaling van de door het wa terschap in beslag genomen gron den van particulieren voor de diikverhoging. Er is een bod gedaan; de grond is in beslag genomen maar van betaling is nog steeds geen spra ke. De voorzitter zei dat er een moeilijkheid was ontstaan over de subsidiëring door het rijk. Nu is er een oplossing in zicht en dan zal deze zaak geregeld worden. De heer J. Dekker en H. Goet- hals wezen op enige slechte af wateringen. De voorzitter deed de toezeg ging dat hieraan de nodige aan dacht zal worden besteed. Tweede oogst aardbeien en frambozen Op de fruitveiling in Kapelle- Biezelinge worden de laatste dagen geregeld aardbeien van de volle grond aangevoerd, afkom stig van percelen die dit jaar in juni al een oogst hebben gegeven en waarvan de planten door het mooie weer opnieuw zijn gaan bloeien en vruchten hebben ge vormd. Deze vrachten beginnen nu rijp te worden. Het gaat niet om grote hoeveelheden, maar toch is er geregeld aanbod en de aardbeien zijn van goede kwali teit. De handel heeft er veel be langstelling voor en midden deze week lag de prijs van de klasse I kwaliteit rond 1,25 per doos van 250 gram en de klasse II deed 75 tot 85 cent per doos. In dien het droog en zonnig blijft, zullen er nog heel wat onrijpe vruchten tot rijping komen. Wordt het kouder en vooral nat ter, dan gaan dieze onrijpe vruch ten spoedig tot rotting over. Op de proeftuin voor klein- fruit in Kapelle werden dezer dagen zelfs ook frambozen van de tweede oogst van dit seizoen geoogst. Ook hier ging het maar om kleine hoeveelheden, maar niettemin is ook dat een bewijs van het uitzonderlijk mooie na jaarsweer Kinderbescherming Bij koninklijk besluit is aange wezen tot voorzitter van de raad voor de kinderbescherming te Middelburg de heer mr, B. Sie- perda aldaar. Subsidie voor ZVU De ZVU viert in 1910 haar zil veren jubileum met o.a. enige extra-voorstellingen in Middel burg, TerneuzenAxel, Vlissin- gen Oostburg en Zierikzee. Voor Middelburg staan de Haagse Comedie en een jeugdvoorstel ling van het „National Youth Theatre" op het programma, voor Terneuzen/Axel, Oostburg en Vlissingen het cabaret Pepijn, terwijl Zierikzee bezoek krijgt van het cabaret Seth Gaykema, Verder zal Marie-Cecile Moer dijk zangvoordrachten geven te Middelburg (dienstencentrum) en Goes (huize De Berg, Ter Valcke en de „Prins van Oran je"). De brutokosten worden ge raamd op 24.000 en het tekort op 15.080. staten voor aan de Z.V.U. een subsidie te verlenen tot de helft van het tekort met een maxi mum van 7540. Diploma-ui treiking op N.S.M. In de kantine van de Neder landse stikstofmaatschappij heeft de directeur, ir. V. Gena, aan 23 personeelsleden, die had den deelgenomen aan het beme- tel- en v.e.v.-examen, de diplo ma's uitgereikt. Hierbij waren o.m. aanwezig de bemetel-con- sulent, de heer J. van der Werp, divisie- en afdelingschefs, leden van de ondernemingsraad en de docenten. In zijn korte felicita tietoespraak zei ir. Gena tevre den te zijn over de resultaten. Voor het diploma pijpenbe- werken, dat voor de eerste keer op de N.S.M. werd uitgereikt, slaagden de heren R. Audenaer en L. de Kraker, beiden te Axel, en J. de Koeijer te Zaamslag. Aan het landelijk examen voor dit diploma namen 135 kandida ten deel, waarvan de heer Audenaurd als eerste eindigde. Voor het uitgebreid bemetel- examen slaagden de heren C. Faas te Axel, R. de Klerk te Boschkapelle en Th. Rijckaert te Sluiskil. Voor het examen booglassen de heren Th. Bogaert en P. A. Pieters, beiden te Stoppeldijk, A. G. van Dijk en W. Wauters te Boschkapelle, J. de Bock te Hoek, A. Duinkerke te Sluiskil,- J. Koekkoek te Axel en W. Taal man te Philippine. Examen frezen de heer R. La- fort te Sluiskil, die eerder als beste landelijke kandidaat voor het diploma kotteren slaagde. Examen onderhoudsmonteur (2e monteur) de heren P. Oppe neer te Axel, E. Roelands te Hontenisse, J. Schelfhout te Sluiskil en W. Seghers te Clinge. Examen meet- en regeltech niek (deel 1) de heer F. Vlassen- rood te Hulst en tenslotte v.e.v. sterkstroomhulpmonteur de he ren A. Esseling te Hulst, A. Lu- teijn te Terneuzen en S. Roe lands te Nieuw Namen. Bejaardendag Op woensdag 22 oktober orga niseert d,g bejaardenbond af deling Stoppeldijk voor de twee de maal dit jaar een bejaarden dag, waarop ook de leden van de afdeling Boschkapelle zijn uit genodigd. De dag beging met een eucharistieviering in de kapel van Hoeve La Salette. Op deze Hoeve zal ook het verdere pro gramma worden afgewerkt. Een pater-marist uit Hulst zal een in leiding houden ovqr de huidige ■problemen in de kerk, waarna 'n gedachtenwisseling zal plaats hebben. Ter afwisseling zal er gelegenheid zijn tot het leggen van een kaartje, een onderling gesprek en het 'beluisteren van muziek, 's Middags zal 'n brood maaltijd worden aangeboden Op de eerste bejaardendag in' de maand maart waren ruim tach tig leden aanwezig. Het bestuur hoopt dit succes te kunnen eve naren. Bibliotheek Nu de lange avonden weer zijn aangebroken, hervat de parochie bibliotheek weer haar activitei ten. De bibliotheek zal weer ge opend zijn iedere zondag na de hoogmis. G.S, «tellen aan de provinciale takken Tentoonstelling bevrijding Zaterdag 18 oktober zal in Ber gen op Zoom een bevrijdingsten- toonstelling door de Canadese ambassadeur mr A. J. Piek wor den geopend. Deze tentoonstel ling wordt van 18 tot en met 28 oktober gehouden in de markie- zenzaal van het stadhuis en om vat foto's, films en documentatie over -de invasie in Normandië, over de strijd rond Woensdrecht, de strijd aan de Westerschelde, dg Kreekrakdam Zuid-Beve land, de strijd om Nijmegen en IJssellinie, de tocht naar Gronin gen. acties bij Arnhem en andere bevrijdingsdelen. Na Bergen op Zoom gaat de expositie naar Bel gië. De heer A. Havermans uit Ze- venbergschehoek is met 380 pun ten winnaar geworden van de na tionale ploegkampioenschappen, die donderdag even buiten Dren ten voor de vierde keer in Ooste lijk Flevoland werden gehouden De winnaar zal Nederland ver tegenwoordigen op de wereldkam pioenschappen ploegen, die vol gend jaar in Denemarken worden gehouden. Ruim 100 deelnemers hadden voor dit kampioenschap ingeschreven. De tweede 'plaats was voor de heer R. van Putten uit Dirksland. Hij behaalde 366 punten. De wedstrijden waren ge organiseerd door de drie centrale plattelandsjongeren-organisaties, de C.P.J., de K.P.J.N. en de V.J. G.N. in samenwerking met de drie centrale organisaties van werk nemers in de agrarische bedrijfs- ZATERDAG 18 OKTOBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De verknipte melkboer". OTHENE: 7 uur: Prijskaarten. ZONDAG 19 OKTOBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2.30 en 5 uur: „De verknipte melkboer"; 8 uur: „De vrouwen moordenaar". MAANDAG 20 OKTOBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De vrouwenmoordenaar". DINSDAG 21 OKTOBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De vrouwenmoordenaar". llllllllllllilllllllllIlilillllllllllllllllllllllllllllllllHiilllllllllllllllülllülllllllllllllllllillllllllll Paus Paulus heeft donderdag de Amerikaanse maanreizigers van de Apollo-11 met hun echtgenoten in particuliere audiëntie ontvan gen. De paus die in het Engels sprak, zei tot de drie kosmonauten dat zij met hun reis naar de maan de mensheid hadden geholpen haar angst voor het onbekende te over winnen. Zij waren door de bar rières in de ruimte heengebroken naar een andere wereld die God had geschapen. De paus wenste al len geluk die dit schitterende suc ces mogelijk hebben gemaakt. De ruimtevaarders werden na de audiëntie bij de paus ontvangen door de bisschoppen, die deel nemen aan de synode in Vaticaan stad. Tijdens de ontvangst bij de paus gaf een groep hervormingsgezinde Italiaanse - priesters die deelneemt aan de assemblee van Europese priesters in Rome, een verklaring uit waarin kritiek wordt uitge oefend op de audiëntie. Paus Paulus, aldus deze verkla ring, die de hervormingsgezinde priesters niet heeft willen ontvan gen, ontvangt wel de Amerikaanse kosmonauten. Hieruit blijkt weer dat er nauwe banden bestaan tus sen de kerkelijke instellingen en de politieke en economische machtsinstituten die het grootste deel van de mensheid onderdruk ken. De hervormingsgezinde pries ters, aldus de verklaring, verzet ten zich tegen deze banden. Twee Russische ruimtevaarders, Georgi Beregovoj en Konstantin Feoktistov, gaan een bezoek van twee weken aan Amerika brengen als gasten van de Amerikaanse ruimtevaarders. Zij zijn daartoe uitgenodigd door de Amerikaanse ruimtevaarder Frank Borman, toen hij in juli in de Sowjet-Unie was. Volgende week maandag worden zij in New York verwacht. Gene raal Beregovoy, die vorig jaar ok tober in de Sojoez-3 vloog, neemt zijn zoon mee. Politie en militairen hebben woensdag een grootscheepse speuraktie op touw gezet naar vier schoolkinderen uit Rotter dam, die in de Drunense duinen verdwaald waren geraakt. De kinderen behoorden tot een groen schoolkinderen die met een autobus een dagtochtje maakten. De leerlingen maakten een herfstwandeltocht. De bedoeling was te wandelen van Geersber- gen naar „Bos en Duin". Bij de aktie werden honderd militairen, gelegerd in de Krom houtkazerne in Tilburg en een aantal manschappen van de rijks politie uit Drunen, Helvoirt en Udenhout ingeschakeld, alsmede zes radiowagens. De kinderen zijn 's nachts tegen half twee door een van de vaders in de bossen gevonden. Ze had den rondgezworven en ook een poos in een hooiberg gelegen. Alle vier verkeerden in goede welstand. Gistermiddag is het stoffelijk overschot van de 43-jarige G. G. Sijm uit Alkmaar uit het Noord- Hollandskanaal opgedregd. In de nacht van maandag op dinsdag is hij nadat hij een kermis bezocht had tussen Burgervlotbrug en Zijpersluis op onverklaarbare wijze met zijn auto te water ge raakt. Na de vermissing ging een broer van het slachtoffer naar sporen langs het Noordhollands- kanaal zoeken. Op de schoeiing vond hij tenslotte enkele aanwij zingen. Kikvorsmann-en van de ma rinebrandweer te Den Helder lo kaliseerden het wrak van de auto dat, naar de beschadigingen te oordelen, overvaren is. Gister avond om zes uur was het stof felijk overschot geborgen. KETTINGBOTSING ALS GEVOLG VAN MIST Donderdagmorgen ontstond op de rijksweg AlmeloZwolle als gevolg van dichte mist een ket tingbotsing, waarbij elf auto's be trokken waren. Het zicht varieer de ter plaatse van 50 tot 25 meter. De materiële schade was groot. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. Het verkeer was ruim twee uur gestremd. Vakbondsleider en statenlid W. Godett, die woensdag voor 't gerecht in eerste aanleg ver scheen ter voortzetting van de behandeling van de zaak tegen hem i.v.m. opruiing op 30 mei, is gisteren door de rechter in voor lopige vrijheid gesteld. De invrij heidstelling loopt niet vooruit op de uitspraak. Maar omdat het openbaar ministerie een onder zoek wenst in te stellen naar de mogelijkheid van meineed op de zitting van woensdag, acht die rechter het niet langer nodig om Godett in voorlopige bewaring te houden. Godett heeft zijn woord gegeven aan de rechter, dat hij het eiland niet zal verlaten zon der toestemming van de rechter. De rechter verwacht verder, dat, nu Godett statenlid is, hij zich van zijn verantwoordelijkheid bewust is en hetgeen hiem ten laste is gelegd niet zal herhalen. De behandeling van de zaak, die aanvankelijk was gesteld op volgende week woensdag, is nu voor onbepaalde tüd opgeschort STEEDS MINDER KLOMPENDRAGERS Ongeveer 700.000 Nederlanders dragen nog klompen. Dit aantal wordt voortdurend kleiner. In 1968 bedroeg het verbruik per hoofd van de bevolking 0,23 paar. Dit stelt dr. F. J. M. van Puijen- broek aan het slot van zijn proef schrift gewijd aan het ontstaan en verdwijnen van een kleinnij- verheid in Nederland na 1800, n.l. de Brabantse klompenmake rij. Hierop promoveerde hij don derdag aan de katholieke hoge school te Tilburg. In 1968 is het aantal onder nemingen teruggelopen tot 216, waarin 738 personen werkzaam zijn. De gezamenlijke produktie bedroeg toen 3,2 miljoen klom pen. Volgens dr. Van Puijenbroek hebben klompen de volkseman cipatie begeleid, maar in de in dustriële welvarende wereld is hun betekenis teruggedrongen tot een smalle randfunktie. Na een massabijeenkomst op 800 meter van het huis van pre sident Nixon zijn woensdagavond 30 a 35.000 mensen als protest tegen de oorlog in Vietnam in plechtige optocht naar het Witte Huis getogen. Zij werden geleid door de weduwe van de vermoor de negerdominee dr. Martin Lu ther King. Zij verklaarde op de bijeenkomst dat de oorlog in Vietnam de struktuur van de Amerikaanse samenleving heeft aangetast. Meer dan 40.000 Ame rikanen waren „geofferd aan een goddeloze zaak". De oorlog had vooral de hoop van de zwarte en arme Amerikanen vernietigd. De bewaking van het Witte Huis was versterkt. Eerder op de dag hadden honderd militante negers geprobeerd zich toegang tot het gebouw te verschaffen. Bij Koetno, ongeveer 125 kilo meter ten westen van de Poolse hoofdstad Warschau, zijn vrijdag 35 mensen gewond bij een fron tale botsing tussen twee passa- gierstreinen. Vijf gewonden zijn er ernstig aan toe. Het was het zes de ernstige spoorwegongeluk in Polen in vier maanden. Premier Oldrich Cernik van Tsjecho-Slowakije heeft donder dag op een gemeenschappelijke zitting van beide kamers van het federale parlement de hoofdlij nen geschetst van zijn nieuwe regeringspolitiek. Over de economie, het belang rijkste punt van deze politiek, zei hij niet veel. Een volledig economisch program kunnen wij nog niet voorleggen, aldus Cer nik. De regering werkt echter aan een program voor de econo mische politiek in het komende jaar en aan richtlijnen voor de economische ontwikkeling tot 1975. Cernik beklemtoonde dat hij het Tsjechoslowaakse volk het gevoel van veiligheid wil te ruggeven en dat de regering er vooral naar zal streven de indi viduele rechten van de burger en de stabiliteit van de staat te waarborgen. Het ontbreken van een duide lijke uiteenzetting over de eco nomische politiek is waarschijn lijk het gevolg van de recente zuivering in de regering. Toen werden ministers uit het kabinet verwijderd, die hadden meege werkt aan de plannen voor de economische hervorming die on der Dubcek begon. EINDHOVEN: DAF heeft het plan deel te nemen aan de „East Africa Safari", een autorally in Kenia. Om deze tijdrit zo goed mogelijk voor te bereiden heeft de Eindhovense fabriek een DAF 55 naar Kenia gestuurd om na te gaan hoe deze wagen zich onder de Oostafrikaanse omstandighe den houdt. Op de foto draagt de rallyleider van DAF, de heer R. Koch, de auto over aan de heer Aziz Tejpar de rally-rijder, die de proeven zal nemen. Ter herdenking van het tienja rig bestaan houdt de kultuurraad voor Vlaanderen op 25 oktober in de koninklijke bibliotheek te Brussel een academische zitting. Prof. dr. H. Brugmans, rector van het Europa-college (Brugge) zal hierbij een lezing houden over „Culturele autonomie in een ver enigd Europa", terwijl mr. P. Knapen, voorzitter van de kul tuurraad voor Vlaanderen zal spreken over „Heden, verleden en toekomst voor de kultuurraad voor Vlaanderen". Vervolgens zal na de motive ring door de jury van haar be slissing de lustrumonderschei ding „Het juweel van Vlaande ren 1969" worden uitgereikt aan de heer A. Toepfer als erkenning van het grote aandeel dat hij heeft gehad in de bekendmaking van de Nederlandse cultuur in zijn land en aan prof. mag. dr. E. Schillebeeckx op als erkenning van het feit dat zijn wetenschap pelijk werk de belangstelling voor de Nederlandse tael en voor de wetenschapsbeoefening in het Nederlandse taalgebied, in het buitenland heeft bevorderd. Met „Het juweel van Vlaande ren" zal de beide onderscheiden personen elk een bedrag van 100.000 Belgische francs worden geschonken. De onderscheiding „Het ju weel van Vlaanderen" werd ift 1959 door de raad van beheer van de kultuurraad voor Vlaanderen ingesteld naar aanleiding van het eerste lustrum van de stichting en wordt om de vijf jaar toege kend: enerzijds aan een persoon, niet behorend tot de Nederland se taalgemeenschap, die een aan zienlijke bijdrage heeft geleverd tot de bekendmaking van Vlaan deren en de Nederlandse cultuur uitingen in Vlaanderen in hun diverse aspecten buiten de gren- z-en van het Nederlandse taalge bied, anderzijds aan een persoon, behorend tot de Nederlandse taal gemeenschap en van Belgische, Nederlandse of Franse nationa liteit, die een aanzienlijke bij drage heeft geleverd tot de op bouw, bekendmaking en uitstra ling van de Nederlandse cultuur, zoals deze in Vlaanderen en Frans-Vlaanderen in haar diver se aspecten tot uiting komt. Donderdagmorgen vroeg is een bom ontploft op het terrein van de Russische ambassade in Can berra. De explosie deed ruiten springen, maar bracht geen let sel toe aan het slapende ambas sadepersoneel. Naar verluidt heeft de Austra lische regering toegezegd de schade te zullen betalen. In het begin van het jaar werd een heg om de ambassade met brandbommen in brand gezet.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3