Cruyff niet in Nederlands elftal tegen Bulgarije Ook Ajax zal strafmaatregelen nemen Hofauto betrokken bij aanrijding DE VRTJEZEEUW Dönderdag 16 oktober 196S Modder" Schoenenzaak Kessler Cruyff speelt niet' Geëmotioneerde Cruyff bij terugkomst op Schiphol SLOTSCHIETING TE TERNEUZEN HANDBOOGSPORT TE ST. JANSTEEN Van der Ktiylen toegevoegd aan selectiegroep TUSSENSTAND SPORTTOTO 10 naar Broadway WEDERZIJDS RESPECT De coalitie- besprekingen Cassius Clay :'Bl!5tellen' „„m ^et .t^' stoor rols^tntp '^$iaeJ^P n" afidJJbW °,n 9ee",i p°st ille 9Ü ^5 (°p nze sP-^fP1' Woensdagmiddag rond het middaguur waren Sjaak Rogge veen en Johan Cruyff niet bij de centrale trainingsbijeenkomst in Holten, waarvoor bondscoach Kessler behalve dit tweetal nog vijftien andere spelers had uitge nodigd. Roggeveen was afwezig wegens griep. Bij navraag bij de admini stratie van Ajax en voorzitter Van Praag bleek men niet op de hoogte waarom Cruyff niet in Holten was verschenen. Na informatie bij de firma van de heer Coster in Amsterdam, de schoonvader van Cruyff, deelde een employé in opdracht van de heer Coster mee dat Cruyff in Italië vertoeft. Volgens Jos Coler, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de K.N.V.B. >en van de technische commissie van de bond, zal Cruyff niet worden opgesteld in de wedstrijd tegen Bulgarije op 22 oktober in Rotterdam. „Ik kan dat rustig nu al zo stellen", aldus de heer Coler, „je zou toch een figuur als modder slaan tegenover de spelers die zich wel aan de regels hebben gehouden. Cruyff wist tenslotte waar hij aan toe was". Op zijn vraag aan de heer Kessler later op de training te mogen verschij nen heeft deze geantwoord: „Je hebt maar op tijd te zijn, tenslot te ben je voetballer en je wist al weken geleden dat deze training was vastgesteld". Inmiddels heeft het bestuur van Ajax zich achter de K.N.V.B. ge steld. Bij het secretariaat van de K.N.V.B. was een bericht van het Ajax-bestuur binnengeko men, waarin is gezegd, dat ook de Amsterdamse club het betreurt dat Cruyff niet op de training is verschenen. Er werd in gezegd, dat Cruyff ook de belangen van Ajax heeft geschaad en dat ook Ajax strafmaatregelen zal ne men. Volgens Ajax-voorzitter Jaap van Praag, die eerst had ver klaard niet te weten waar Cruyff zich bevond, verblijft de Ajacied in Florence voor inkopen in ver band met een schoenenzaak, die hij in Nederland wil openen. Het lag in de bedoeling hij vóór de centrale training van woensdag in Nederland zou terug zijn. De heer H. A. Burgwal, secre taris-generaal van de K.N.V.B., was er van op de hoogte, dat Cruyff naar Italië zou reizen: „Hij heeft me verteld, dat hij dat zou doen om contacten te leggen met schoenfabrikanten. Of het waar is, kan ik niet zeggen, want hij kan me natuurlijk ook iets op de mouw spelden". De afwezigheid van Cruyff zal in ieder geval gevolgen hebben. „Natuurlijk zullen we maatrege len nemen"., vervolgde de heer Burgwal, „Cruyff heeft de be langen van de K.N.V.B. geschaad. Als hij zich zou melden bij de centrale training, zal hij door de bondscoach worden terugge stuurd". Bondscoach Kessler heeft gis termiddag Hans Eykenbroek, de aanvoerder van het Nederlands elftal, op de hoogte gebracht dat Cruyff volgende week woens dag niet zal meespelen tegen Bulgarije. „Daarna heb ik de heren Burgwal en Coler inge licht", aldus de bondscoach. „De heer Coler staat volledig achter mij. Vanavond zal ik in Holten aan de spelers vertellen dat Cruyff niet zal worden opge steld". „De heer Coler moet zijn mond houden. Hij bemoeit zich overal mee, maar hij heeft nergens verstand van. Hij zegt dat ik niet kan voetballen, dat hij Kei zer en mij niet nodig heeft. Laat hij eerst de zaak-Keizer maar eens oplossen. Dan heeft ihij wat gepresteerd. Ik vind het jammer dat ik niet in die inter land kan spelen, maar mijn toe komst gaat voor", waren de Tot besluit van het seizoen organiseerde de handboogmaat schappij de „Westerschelde" te Terneuzen een kalkoenschieting, waarmee 16 van deze vogels konden worden gewonnen. Er was een vrij sv-ote belangstel ling, ook van de zijde van de Belgische boogschutters. De uitslag was: le hoogvogel H. Velleman te Terneuzen; 2e hoogvogel P. van Esbroek te Sluiskil. Zijvogels A. Pottelberg- he te Zuiddorpe en R. Roels te Axel. Kallen: P. Leeraert te Hulst. Uitslag puntenschieting 1969 om vijf geldprijzen: 1. Om. Saey te Sas van Gent 13 pnt; 2. H. Velleman te Ter neuzen 10 pnt; 3. Ed. Kaas te Zandstraat 9 pnt; 4. G. Savoy te St. Jansteen 8 pnt; 5. J. Dhert te Terneuzen 8 punten. De handboogmaatschappij „St. Jan" te St. Jansteen organiseer de een wildschieting op de staande wip, waarvan 20 kal koenen de inzet vormden. De uitslag luidde: le hoogvo gel G. Savoy te St. Jansteen. 2e hoogvogel (niet afgeschoten). Zij vogels A. Pottelberghe te Zuid dorpe en E. Jonkheim te Kloos- terzande. Kallen: J. de Beule te St. Jansteen en M. de Cock te Zuiddorpe. emotionele woorden van Johan Cruyff, de verloren gewaande oranjezoon, die woensdagavond om 20.50 uur met zijn echtgeno te Danny uit het vliegtuig stap te dat hem vanuit Italië via Brussel naar Nederland had ge bracht. Het nieuws dat de voor zitter van de sectie betaald voet bal, de heer Jos Coler, hem bij wijze van strafmaatregel buiten het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen Bulgarije zal houden had bij hem een reactie van woede en teleurstelling op gewekt. Woede omdat hij naar zijn zeggen alles in het werk had gesteld om op tijd bij de training in Holten te zijn. Te leurgesteld omdat Johan Cruyff zoals hij zei überhaupt graag in het oranjeteam wil spelen. Johan Cruyff wil in december in Amsterdam een exclusieve schoenenzaak openen. Daarom reisde hij maandag, toen hij vrijaf had van Ajax naar Flo rence en Verona om in te ko pen. Maandag was het echter een katholieke feestdag en dat betekent dat er in Italië geen zaken worden gedaan. Johan verklaarde dat niet geweten te hebben. „Ik heb t'oen gepro beerd om alles nog dinsdag rond te krijgen, maar het lukte niet, omdat ik datgeen wat ik maandag wilde doen er dinsdag nog bijkreeg. Het laatste toestel dat dinsdagavond vanuit Flo rence naar Frankfort vertrok was volgeboekt. Woensdagmor gen begreep ik al gauw dat ik niet op tijd in Nederland zou kunnen zijn. Er was namelijk mist en daardoor had ik veel meer tijd nodig om van Verona naar Florence te komen. Ik heb toen nog geprobeerd telefonisch contact te krijgen met Neder land. Ik heb het K.N.V.B.-centrum in Zeist en het privénummer van meneer Kessler aangevraagd, maar ik kreeg geen verbinding. Toen deze pogingen tot tweemaal mislukten is Johan Cruyff, naar zijn zeggen, naar het vliegveld gereden, waar hij echter te laat aankwam. Een later vliegtuig bracht Cruyff tenslotte van Brus sel naar Schiphol. Na aankomst stelde Cruyff zich in verbinding met bondscoach Kessler. „Het zou jammer zijn als ik niet tegen Bulgarije zou worden opgesteld. Maar het opbouwen van mijn maatschappelijke positie gaat nu eenmaal voor". Bondscoach George Kessler heeft de P.S.V.-er Willy van der Kuylen toegevoegd aan de selec tiegroep van het Nederlands elf tal. Van der Kuylen is gekozen in de plaats van de zieke Sjaak Roggeveen. Woensdagmorgen waren op het bureau van de nationale sport- totalisator te Den Haag nog geen meldingen van 13 goed voorspel de uitslagen in toto 10 binnenge komen. De tussenstand is: Geen meldingen van 13 goed; 40 meldingen van 12 goed; 431 meldingen van 11 goed; 82 meldingen van de eerste acht. Omstreeks kwart over twaalf woensdagmiddag is op rijksweg 4a nabij de Kaagweg in de Haar lemmermeer een ongeval ge beurd, waarbij vier marechaus sees, die een hofauto escorteer den, gewond werden. De toestand van één van hen is ernstig. Allen schreven door Joseph Dolan Tuc- ci. De première is vastgesteld op 1 december en men hoopt het stuk het hele seizoen op het re pertoire te kunnen houden. Be halve het oordeel van het publiek vormt ook een onzekere factor het feit dat tegen Clay nog steeds een proces loopt wegens dienst weigering. zijn overgebracht naar het aca demisch ziekenhuis in Leiden. In hofauto AA-65, die geëscor teerd werd, zat de ambassadeur van Jordanië, Zuhayr Mufti, die koningin Juliana in het paleis op de Dam in Amsterdam zijn ge loofsbrieven had aangeboden. Het ongeval gebeurde op de terugweg naar Den Haag. Een van de voor ste escorterende motoren liep vast, waardoor de hofauto plot seling moest remmen. De vijf achteropkomende motoren bots ten tegen de hofauto op en vielen op de grond. De hofauto werd wel beschadigd, maar kon doorrijden. De Jordaanse ambassadeur reed door, maar is daarna teruggegaan naar het ziekenhuis in Leiden, waar hij zich op de hoogte wil de stellen van de toestand van de gewonde marechaussees. Willy Brandt die de nieuwe bondskanselier van West-Duits- land zal worden, heeft in een brief aan bondskanselier Georg Kiesinger zijn respect betuigd voor diens werk tijdens de perio de van de grote coalitie. Brandt reageerde hiermee op de waarderende woorden die Kiesinger op de jongste kabinets zitting heeft gewijd aan de sa menwerking tussen socialisten en christen-democraten in de afge lopen regeringsperiode. Brandt zegt in zijn brief dat hij achter de dingen blijft staan, die socia listen en christen-democraten sa men sinds eind 1966 tot stand hebben gebracht. De onderhandelingen tussen de Westduitse S.P.D. en de F.D.P. over de vorming van een toe komstige bondsregering zijn woensdag positief geëindigd. S.P.D.-voorzitter Brandt maakte dit woensdagmiddag na de on derhandelingen in Bonn bekend. AMSTERDAM: Ter gelegenheid van het verschijnen van „Snuf- fie", het 25e kinderboek van Dick Bruna, is deze schrijver dinsdag middag in het Amsterdamse I.C. C. gehuldigd. Op de foto Bruna met een beeldje van Snuffie, dat ter gelegenheid van deze dag door zijn kinderen werd vervaar digd. Cassius Clay, de (voormalige) wereldkampioen zwaargewicht boksen, zal de hoofdrol spelen in een musical die het komend seizoen op Broadway te zien zal zijn. In dit stuk, „Big Time Buck White", vertolkt Clay de rol van een negeragitator. Het spel heeft het afgelopen jaar als toneelstuk in een klein Newyorks theater 129 opvoeringen gehad. Het is ge-

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 6