Terneuzen won streekderby Sluiskil nog steeds ongeslag en HYV alleen op kop Gemeente Terneuzen TERNEUZEN AXEL 1-0 Tern. Boys- Woudrichem 2-2 Burgemeester van Montreal eist onderzoek naar achtergrond onlusten f DE VEIJE ZEEUW Maandag 13/dinsdag 14 oktober 1969 Oe Thant optimistisch over Vietnam Amerikaans vrachtvliegtuig verongelukt Wie "beweert, dat hij de grootste vissen vangt omdat hij (QüO) rookt, spreekt natuurlijk visserslatijn! Wie echter beweert, dat (6^) een prima halfzware shag is,heeft gelijk! Of u nu kanjers of alleen maar onder-de-maatjes vangt, steek er een bij op, dan rookt u in ieder geval voortreffelijk! WHS—Hoek 1-1 Zelfvernietiging Secretaris-generaal Oe Thant van de V. N. heeft zaterdag ver klaard dat hij nog nooit zo opti mistisch is geweest als nu wat de toestand in Vietnam betreft, om dat de kans van het Vietnamese volk om zonder inmenging van buitenaf over zijn eigen lot te be slissen nog nooit zo groot is ge weest. Thant zei dit tegen jour nalisten toen hij zijn kantoor in New York verliet. Oe Thant merkte op dat presi dent Nixon bezig is de toestand in Vietnam te bestuderen in het licht van de jongste gebeurtenis sen en dat hij met de Amerikaan se minister van buitenlandse za ken, William Rogers, van gedach ten heeft gewisseld over „een mogelijke bijdrage tot het schep pen van voorwaarden die gunstig zijn voor het herstel van de vréde in Vietnam". Het was zoals gewoonlijk ge zellig druk bij deze Zeeuws- Vlaamse derby, maar wat het spef betreft zijn de toeschouwers niet aan hun trekken gekomen. Er waren te veel vrije trappen en er werd te vaak maar een eind in het wilde weg getraot. Axel is het meest in de aanval geweest, hetgeen een corner voordeel opleverde van 9 tegen 2, maar het ontbrak de Axelaars aan een „afwerker." Axel heeft in de slotfase nog van alles ge probeerd, maar ondanks de fel le druk bleef Tërneuzen over eind al was 't soms maar op het nippertje. Nadat R. Polderman de bal aan het rollen had gebracht, kwam het eerste schot van Ver- bunt, door Roose goed wegge plukt. In de 10e minuut vloog een mooi schot van Dey net over Oppeneers heiligdom. Enkele minuten later stompte Roose bij een gevaarlijke corner van Lensen de bal net op tijd weg, eer P. Dey kon inkoppen. NOORMANNEN—CLINGE 5—4 Door twee doelpunten van Koen Minderhoud leidde de thuisclub bij de rust met 20, maar door Ras en Verschuren werd na de thee de opgelopen achterstand vlot weggewerkt. Nadat Moens voor 32 had ge zorgd bogen De Block en Ras de Clinge-achterstand naar een 3—4 voorsprong om. In de laatste vijf minuten sleepten de Noorman nen door doelpunten van Moens en Koen Minderhoud toch nog een onverdiende zege uit het vuur (54). De Boys hebben tegen het ein de de winst onnodig uit handen gegeven. Zelfs zag het er nog even naar uit dat het op een ne derlaag zou uitlopen. Er werd in een matig tempo gestart. Na tien minuten brak Jan Jonkman door, maar in plaats van voor te zetten naar De Rub ber, schoot hij recht op doelman Van Straten. Twee minuten la ter was het raak. Aanvoerder Van Dixhoorn gaf een zuivere pass naar Dieleman en deze plaatste de bal bij Dave de Rub ber die beheerst inschoot. Tn de 38e minuut waren de Boys dicht bij een tweede tref fer, toen Simons een voorzet gaf en Jonkman fraai inkopte, maar de paal bracht redding. De Rub ber ving de terugspringende bal op en schoot over. Na de rust lanceerden de Boys diverse aanvallen maar dat ge beurde niet agressief genoeg om tot succes te komen. In de 24e minuut sloegen de Boys een Bra bantse aanval af. De Smet betrok Hamelink op het middenveld in het spel die ineens een diepte pass gaf naar de op links opere rende Simons. Deze zag Meijer op volle sneheid aankomen en schoof hem de bal toe, waarna Meijer hard en zuiver inknalde (20). Woudrichem bracht een wisselspeler in het veld, J. van Straten. In de 32e minuut kro pen de Boys door het oog van een naald, toen een schot van IJ. van Straten niet werd weggewerkt. Gelukkig stond Schoonakker op de doellijn en hij wist de bal weg te werken. Woudrichem zag dat de defensie van 'de Boys niet wa terdicht was en in de 35e minuut viel het eerste tegendoelpunt. De Jonge gaf J. van Straten vrij spel en deze schoot raak (21). Twee minuten later was het ge lijk toen Hamelink verzuimde J. van Straten aan te vallen (22). De bezoekers probeerden daarna de volle winst uit het vuur te sle pen. maar met kunst- en vlieg werk wist de Boys-verdediging staande te blijven. Woudrichem verdiende dit ge lijke spel, maar bij een grotere inzet-hadden de Boys 'deze.ont- moeting^steUig* kunnen* winnen. RENESSE—RCS 1—5 RCS behaalde een verdiende maar geflatteerde zege. Door De Nooijer werd het 01. Na rust zorgden Karreman, Waisapy en De Nooijer voor een 04 stand waarna Van den Hoek een tegen- punt maakte (14). Vlak hierna bracht De Nooijer de eindstand op 15. OOSTBURG—WALCHEREN 2—0 Bij de rust was de stand nog blank. Na de rust was Oostburg iets sterker en dat werd uitge drukt in doelpunten van De Vries en Oosterbaan waar tegen over de bezoekers niets konden stellen (2—0). KOEWACHT—SLUISKIL 0—3 Een verdiende, maar wat royaal uitgevallen Sluiskil-overwinning. Na een kwartier zorgde de 16- jarige De Schepper voor het ope ningsdoelpunt (01). In de tweede helft maakte Steenpaal na zes minuten er 02 van en 'een kwartier voor tijd bracht De Feber de zege defini tief in veiligheid (03). HANSW. BOYS—ZIERIKZEE 1—2 In de 30e minuut kon Klink met een fraai doelpunt de score openen (01) en dat werd ook de ruststand. Na de thee maakte Vermeulen er na 10 minuten 02 van, maar toen Quakkelaar na een half uur de achterstand tot 12 reduceerde, kwam de Zie- rikzee-zege nog in gevaar. Het bleef echter een nipte 12 over winning. CORN BOYS—BIERVLIET 1—2 In de eerste helft was er 20 mi nuten gespeeld, toen een hoek schop de thuisclub noodlottig werd. De bal werd goed voor doel gebracht waar De Regt hem in eens op zijn schoen nam en dat betekende 01. "In de tweed' helft kogelde Maes een vrije tra], fraai en onhoudbaar in het Bier- vlietdoel (11), maar negen mi nuten voor tijd sleepte Bocck-' hout de volle winst nog voor de bezoekers uit het vuur toen hij', een foutje in de verdediging af strafte (12). Sheilds ving het leer op maar schoot naast. In de 23e minuut kreeg F. Bakker de bal op links in vrije positie toegespeeld. Hij gaf een voorzet naar Polderman die in de linkerbenedenhoek raakkopte (10). In de 34e mi nuut plaatste Verbunt de bal uit een vrije trap in het Ter- neuzense doelgebied, maar de vuist van Roose bracht redding. In de laatste minuten voor rust moest Terneuzen nog twee corners toestaan. Axel begon, de tweede helft met een hevi ge druk op het Terneuzen doel, waarbij Lauret door Dieleman onderuit te halen de situatie redde. In de 13e minuut liet de roodzwarte defensie 'n voor zet van Dieleman lopen. Roose dook onder de bal door maar Bouchaut deed 't al even slecht door naast te schieten. Axel bleef aandringen. Van der Hooft wist de bal net tot corner te werken eer Sheilds gevaarlijk kon worden en Len- sen kopte vlak langs het doel. Eerst na twintig minuten kwam de eerste Terneuzense aanval. Oeij gaf een pass naar Viveen, Ook deze Axelse aanval leverde geen doelpunt op. die Polderman in de juiste po sitie speelde. Deze jeugdige aan valler werkte zich langs twee Axelse verdedigers, maar schoot recht op keeper Oppeneer. Axel kwam terug met een gevaarlijke corner van Lensen, waaruit Meijer de bal bijna in eigen doel werkte. Bij een misverstand in de Axelse defensie schoot Vi veen naast. Even later sprintte Van der Peijl op een diepte pass. Oppeneer keerde het schot en toen Van der Peijl opnieuw inschoot, redde Marthese op de doellijn. Axel zette nu een laat ste offensief in maar het lever de geen gelijkmaker op. Het werd dus een tamelijk for tuinlijke Terneuzense zege. Vrij algemeen was men van gevoe len dat een gelijk spel de juiste verhouding zou zijn geweest. Sheilds kreeg geen enkele kans bij keer er Roose. In een van weerszijden goed gespeelde wedstrijd heeft Hoek een kostbaar puntje mee naar huis genomen. Dit was geen slecht resultaat, daar Hoek het zonder De Koeijer moest stellen. Na een tamelijk gelijkopgaand spél nam WHS na 25 minuten de leiding, die tot een kwartier voor het ein de gehandhaafd bleef. Uit een corner die De Blaaij onhoudbaar inkopte, kwam de stand in even wicht. Bij Hoek viel deze zater dag vooral het spel van J. 't Gil de op. VOGELWAARDE—STEEN 4—0 Een verdiende zege van de thuisclub. Uit een voorzet van Jjtrooband maakte Erpelinck er 1—0 van. Even voor rust kwam er weer een combinatie met Er pelinck en nu scoorde Strooband (20). Vijf minuten voor tijd schoot Strooband raak en uit een doelworsteling bepaalde Erpe linck de stand op 40. GOES—BRESKENS 1—1 Vóór rust was Breskens de betere ploeg. Een ongelukkige terugspeelbal van Lamain bracht Scherbejjn een niet te missen kans (01). Vijf minuten voor rust lepelde Debbaut de bal op het hoofd van Lamain en met ge lijke stand ging men rusten. Daarna kwam Goes in de meer derheid. Aanval op aanval rolde op de veste van Manneke af, maar de doelman wist van geen capituleren. HVV—MOC 1—1 In deze technisch goede wed strijd bleken de ploegen aan elkaar gewaagd. Na 16 minuten kogelde De Badts hard in de bo venhoek (10). Na rust bleken de snelle Bergse uitvallen gevaar in te houden. Half in de tweede helft schoot linksbuiten Foppele tegen de HVV-lat, maar Roels stond op de juiste plaats om met een kopbal te retourneren (11). Beide ploegen kregen nog kan sen, maar het bleef gelijlk. Bij Saigons vliegveld Tan Son Nhoet is zaterdagavond een Amerikaans militair vracht vliegtuig van het type C-119 op twee huizen neergestort. De zes inzittenden van het toestel en tien Zuitvietnamèse burgers, die zich in de huizen bêvondèn, kwamen om het leven. Burgemeester en wethouders van TERNEUZEN; overwegende, dat bij raadsbe sluit van 27 april 1967 hun col lege is gemachtigd tot het uit oefenen van de bevoegdheden tot het nemen van verkeers maatregelen; dat bij besluit van Gedepu teerde Staten van Zeeland d.d. 9 september 1969 no. 1343/197, 2e afdeling de in de gemeente Zaamslag aangelegde paden die zijn gelegen in het door de ge meente Terneuzen aangelegde wandelpark, voor zover gelegen tusen de grens van de bebouw de kom en de Otheense Kreek, zijn aangeduid als voetpaden; dat in bedoeld wandelpark nog enige paden zijn aangelegd, die binnen de 'bebouwde kom van (de kern) Terneuzen zijn gelegen; dat genoemde paden zijn be stemd voor voetgangersverkeer en derhalve in het belang van het verkeer als voetpaden die nen te worden aangeduid; dat de hiervoor genoemde pa den in beheer en onderhoud zijn bij de gemeente Terneuzen; gelet op het bepaalde in arti kel 132 van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens en op de beschikking van de Minis ter van Verkeer en Waterstaat van 29 december 1966 nr. 76727; besluiten: 1. door het plaatsen van bor den 61 van de bijlage II van het Reglement verkeersre gels en verkeerstekens de binnen de bebouwde kom van (de kern) Terneuzen in het wandelpark tussen de Cats- polderdijk en de Otheense Kreek gelegen paden aan te wijzen als voetpaden; 2. dit besluit ter openbare ken nis te brengen en in afschrift mede te delen aan: a. Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg; b. de Hoofdingenieur-Direc teur van de Rijkswater staat te Middelburg; c. de Koninklijke Nederland se Toeristenbond A.N.W.B.; de Koninklijke Nederland se Automobiel Club; de Koninklijke Nederland se Motorrijders Vereniging; allen te 's-Gravenhage; d. de kantonrechter te Ter neuzen; e. de Officier van Justitie, afd. Kantongerechtzaken te Middelburg; f. de Arrondissementsrecht bank te Middelburg; g. de Officier van Justitie bij de Arrondissements rechtbank te Middelburg. Terneuzen, 7 oktober 1969. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. ASCHOFF, burgemeester. A. J. VAN PAGEE, secretaris. Burgemeester en wethouders van TERNEUZEN; overwegende, dat bij raadsbe sluit van 27 april 1967 hun col lege is gemachtigd tot het uit oefenen van de bevoegdheden tot het nemen van verkeers maatregelen, gegrond op artikel 132 van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens; dat op het gedeelte van de Schoollaan tussen de Axelse straat en de Steenkamplaan zeer intensief aan beide zijden wordt geparkeerd hetgeen tot gevolg heeft dat het verzorgingsverkeer t.b.v. de aldaar gevestigde be drijven dubbel parkeert; dat het afslaande verkeer van de Axelsestraat naar de School laan hiervan ernstige hinder on dervindt en wél zodanig dat dit verkeer geregeld gestremd wordt; dat het in verband hièrmee gewenst is het stoppen te ver bieden aan de noordzijde van het gedeelte van de Schoollaan tussen de Axelsestraat en de Steenkamplaan; dat de hiervoor genoemde wegen zijn gelegen binnen de bebouwde kom van (de kern) Terneuzen en bij deze gemeente in beheer en onderhoud zijn; gelet op het bepaalde in arti kel 132 van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens en op de beschikking van de Minis ter van Verkeer en Waterstaat van 29 december 1966 nr. 76727; besluiten: 1. door het plaatsen van borden 51 van de bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens het stoppen te verbieden aan de noord zijde van het gedeelte van de Schoollaan tussen de Axelse straat en de Steenkamplaan; 2. dit besluit ter openbare ken nis te brengen en in afschrift mede te delen aan: a. Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg; b. de Hoofdingenieur-Direc teur van de Rijkswater staat te Middelburg; c. de Koninklijke Nederland se Toeristenbond A.N.W.B.; de Koninklijke Nederland se Automobiel Club; de Koninklijke Nederland se Motorrijders Vereniging; allen te 's-Gravenhage; d. de kantonrechter te Ter neuzen: e. de Officier van Justitie, afd. Kantongerechtzaken te Middelburg; f. de Arrondissementsrecht bank te Middelburg; g. de Officier van Justitie bij de Arrondissements rechtbank te Middelburg. Terneuzen, 7 oktober 1969. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. ASCHOFF, burgemeester. A. J. VAN PAGEE, secretaris. Burgemeester en wethouders van TERNEUZEN; overwegende, dat bij raadsbe sluit van 27 april 1967 hun col lege is gemachtigd tot het uit oefenen van de bevoegdheden toe het nemen van verkeers maatregelen, gegrond op artikel 132 van het Regiement verkeers regels en verkeerstekens; dat het in verband met de aanwezigheid van het Zuidland- theater aldaar en de geringe en van het democratisch bestuur beoogt." Volgens burgemeester Lucien Saulnier wordt deze activiteit in sommige gevallen geïnspi reerd en gefinancierd door buitenlandse politieke regimes die gekoppeld zijn aan een in ternationale, dezelfde opvattin gen als wij heeft over de fun damentele vrijheden van de mens. In andere gevallen, zei hü, „worden dezelfde ideeën en hetzelfde actieplan onder steund door de reeerine van Canada." breedte noodzakelijk is het dub bel parkeren op de ZuiJland- straat voor dit gebouw te voor komen om de mogeliikheden voor het aan en afrijden van leveranciers en bezoekers van dit theater te verbeteren; dat het in verband hiermede gewenst is het parkeren te ver bieden aan de zuidzijde van de Zuidlandstraat op het gedeelte tussen de kruising Bellamy- straat/Zuidlandstraat en 'n punt op een afstand van 50 meter vanaf deze kruising in oostelijke richting; dat de hiervoor genoemde we gen zijn gelegen binnen de be bouwde kom van (de kern) Ter neuzen en bij deze gemeente in beheer en onderhoud zijn; gelet op het bepaalde in arti kel 132 van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens en op de beschikking van de Minis ter van Verkeer en Waterstaat van 29 december 1966 nr. 76727; rr R Tr besluiten: 1. door het plaatsen, .varn 'borden 49 van de bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens het parkeren te verbieden aan de zuidzijde van de Zuidlandstraat op het gedeelte tussen de kruising Zuidlandstraat/Bell amy straat en een punt op een afstand van 50 meter vanaf de krui sing in oostelijke richting; 2. dit besluit ter openbare ken nis te brengen en in afschrift mede te delen aan: a. Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg; b. de Hoofdingenieur-Direc teur van de Rijkswater staat te Middelburg; c. de Koninklijke Nederland se Toeristenbond A.N.W.B.; de Koninklijke Nederland se Automobiel Club; de Koninklijke Nederland se Motorrijders Vereniging; allen te 's-Gravenhage; d. de kantonrechter te Ter neuzen; e. de Officier van Justitie, afd. Kantongerechtzaken te Middelburg; f. de Arrondissementsrecht bank te Middelburg; g. de Officier van Justitie bij de Arrondissements rechtbank te Middelburg. Terneuzen, 7 oktober 1969, Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. ASCHOFF, burgemeester. A. J. VAN PAGEE, secretaris. ai veroordeeld is." Volgens burgemeester Saul nier wordt in de pamfletten op geroepen tot aggitatie en acties bij onderwijsinstellingen, sociale en politieke strijd, bezetting van fabrieken in geval van stakin gen, revolutionaire krachtproe ven, enz. Deze feiten tonen aan dat Canada een proces van „zelf vernietiging" doormaakt en ma ken optreden van de kant van de regering en speciaal van de premier noodzakelijk, aldus de burgemeester van-* Montreal. De autoriteiten van de Cana dese stad Montreal hebben za terdagavond van de federale regering een officiëel onderzoek geëist naar de onlusten van de afgelopen week, die volgden op een staking van politie en brandweer. Het gemeentebestuur spreekt van „ondermijnende activiteit van personen en groe pen die actief werken aan de uitvoering van een plan, dat vernietiging van alle vrijheid Op een perconferentie be schuldigde Saulnier de vereni ging van jonge Canadezen, die regeringssubsidie krijgt, van ondermijning. De politie was ai vele maanden in het bezit van documenten, pamfletten en u- pens, buitgemaakt in de kanto ren van deze organisatie, die „meer dan één lid telt dat we gens terroristische activiteit

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 4