Gunstige toekomst voor onze economie SKODA Dr. RANDALL'S REPUTATIE J Sloan's Liniment VASTE MAAR VOORZICHTIGE FINANCIËLE KOERS NODIG In sterke mate afhankelijk van het buitenland KERKDIENSTEN Voor de zondag JL C.H.U.-KAMERLID SCHOLTEN: VERHOGING OMZETBELASTING ONONTKOOMBAAR DE VRIJE ZEEUW wacht nog even- ae nieuwe H- komt! Minister Klompé „niet ijdel genoeg" voor geschilderd portret Betogingen in Japan Zes doden bij ongeluk met B-52 Voor onmiddellijke verlichting De pijnverdrijver met onmiddellijke werking. Philips levert voor 5,6 miljoen gulden licht en geluid Dan maar ineens. Zaterdag 11 oktober 1969 Er zijn tijden geweest dat wij conjunctuurvoorspellingen met angst en beven tegemoet zagen. Nog is het zo dat wij de toekomst van het economisch leven niet met zekerheid kunnen voorzien. De prognoses van een planbureau geven een visie onder voorbe houd, dat aan een aantal voor waarden wordt voldaan. Die voorwaarden zijn bijv. dat de po litieke toestand noch in het bin nenland noch over de grenzen merkbaar verandert. Voorts mogen er monetair ge zien geen grove wijzigingen op treden. Een opzienbarende reva luatie van de Duitse mark zou vele verwachte ontwikkelingen doen ontsporen. Maar afgezien van deze omstandigheden zijn er thans zoveel economische recep ten voor de conjunctuur, dat de prognoses een rol mogen spelen bij de beslissingen die in het be drijfsleven worden genomen. De toekomst van onze econo mie ziet er op korte termijn gun stig uit. Wij kennen praktisch volledige werkgelegenheid, zij het ook met de aantekening dat er hier en daar een structurele werkloosheid optreedt. Onze on dernemers hebben goed gevulde orderportefeuilles en indrukwek kende investeringsplannen. MARK EN GULDEN De wereldhandel groeit als kool en de exportcijfers van veel bedrijfstakken blijven stijgen. De lonen, ook de reële, blijven om hoog gaan en als de voortekenen niet bedriegen, zal ook in 1970 weer een stukje welvaart worden gerealiseerd. Stijgende welvaart betekent hogere bestedingen en dat stimuleert weer de aktiviteit van de ondernemers. Het economisch beeld van Nederland is momenteel zelfs zo, dat wij ons moeten afvragen of wij ook niet voor een revaluatie van de gulden staan, wanneer de bondsrepubliek tot herwaar dering van zijn munt zou beslui ten. De kans ds niet gering en wij zien daaruit hoezeer het econo misch toekomstbeeld van ons land afhangt van hetgeen er rondom ons gebeurt. Zeker is dat onze economische afhankelijkheid van West-Duits- land groot is. Een dure mark be tekent een prijsstijging voor een deel van ons machinepark. Het betekent eveneens dat onze pro- dukten voor de Westduitsers goedkoper worden. Wij kunnen een springvloed op onze export orders nauwelijks verdragen om dat dit ons prijzenregiem onder grote druk zou zetten. Onze af hankelijkheid van het buiten land, en dat is bepaald niet al leen West-Duitsland, is daarmee duidelijk geïllustreerd. GEVAREN Twee grote gevaren bedreigen onze welvaartsgroei voor 1970. Het eerste vinden wij in de anti- inflatiemaatregelen die bijna alle westerse landen nemen. De waardedaling van de munten is zo onrustbarend, dat overal infla toire maatregelen worden geno men. Wij kennen ze reeds uit het verenigd koninkrijk. Wij zien dat president Nixon van de V. S. de bestedingen en vooral de inves teringen afremt. Wij weten dat hij de invoer hindert om de handelsbalans te verbeteren en wij constateren een enorme zuigkracht van het Amerikaanse bedrijfsleven op het Europese kapitaal, terwijl de „Federal Reserve Bank" een straffe kredietrestrictie voert. Dat moet de wereldhandel af remmen en de investeringen be perken. ELDERS IN EUROPA In Europa is het niet anders. Wij memoreerden reeds de si- tuatie in Engeland. In Frankrijk tendeert men na de devaluatie naar een bestedingsbeperking. Of die slaagt, is de vraag nu de loonsverhogende krachten en stakingen hun inflatoire werking blijven doen gelden. De produktiecapaciteit is in Frankrijk ten volle bezet en dit betekent dat er een zware wissel wordt getrokken op de plannen tot muntstabilisatie van de re- gering-Pompidou. De Italiaanse economie is even zonnig als 'het land zelf. De ex pansie blijft zich in snel tem po voortzetten en de industrie presenteert grote expansieplan nen, die niet worden gehinderd door gebrek aan arbeidskrach ten. Dit betekent niet dat de Italiaanse regering zonder sociale zorgen is, want slechts een deel van de werklozen uit het agrarisch deel van het land, dat nog minder rendabel wordt, kan in het bedrijfsleven wor den ODgenomen. Het gevolg is dat de vakbekwame werk' nemers steeds hogere eisen gaan stellen. Dit beeld vinden wij even eens in België, een land dat in 1968 over een aanzienlijke pro- duktiereserve beschikte. De stijging van de produktie vol trok zich daar zelfs bij een dalende werkgelegenheid. Nu behoren die dagen tot het ver leden. De prijs- en loonspiraal heeft zijn stijgende beweging hervat eh de regering daar haast zich met het treffen van afrem mende maatregelen zoals discon toverhoging en kredietrestricties. En dan te bedenken dat in Bel gië de b.t.w.-operatie nog moet beginnen! MIDDEL EN KWAAL Uit het voorgaande wordt dui delijk dat het monetaire beeld in de landen van de E.E.G. labie- ler wordt. In de V.S. is de situatie niet anders. Het gevaar bestaat enerzijds dat de regeringen de in flatoire ontwikkelingen niet in de hand kunnen houden, terwijl men anderzijds enige angst moet hebben voor de wijze waarop overal aan de disconto-rem wordt getrokken. Het gevaar voor 1970 is dat het middel ernstiger kan worden dan de kwaal. Die kwaal wordt extra gecompliceerd door de be staande tekorten en overschotten op de betalingsbalansen van de westerse landen. Die kunnen tot schadelijke gevolgen leiden voor de wereldeconomie. Dit is het tweede grote gevaar voor de wel vaartsgroei die wjj beogen. BANKPAPIER Wij lijden niet ernstig aan de ziekte der betalingsbalans in Nederland. Het zit er in dat wij het volgend jaar een overschot krijgen van 500 miljoen. Meer bedreiging komt van de kant der inflatie. Door kastekorten heeft het rijk geweldige bedragen aan bankpapier van de persen ge haald. Is de b.t.w. daar schuldig aan? Wij vermoeden dat het kwaad moet worden gezocht bij de snelle toeneming van de over heidsuitgaven. Wij moeten die in de naaste toekomst beperken. De kollektieve voorzieningen zullen in ruimere mate moeten worden gedekt door bijdragen van hen die er van profiteren. Gebeurt dit niet, dan moeten ze worden ingeperkt. SPAREN Het economisch gevaar in Ne derland wordt deels veroorzaakt door te sterke frustratie van de regeringstaak en de onzekere po litieke verhoudingen, die het ka binet niet inspireren tot een vas te financiële koers. Als die koers ernstig wordt na gestreefd en men slaagt er in de burgers te stimuleren tot sparen, dus tot overdracht van gelden voor investering, .dan zal onze welvaart ook in 1970 een opgaan de lijn vertonen. Helaas geldt dit woord niet voor allen, met name niet voor degenen die aan economische struktuurwijziging ten offer val len. Nog belangrijker is de ont wikkeling van de inflatie in overig Europa en Amerika. En kele procenten meer of minder kunnen veel af- of toedoen aan hetgeen wij in 1970 zullen be leven. Proberen wij nog dieper in het koffiedik te kijken, dan wordt het ijs der onzekerheid zo glad dat elke commentator daarop zou vallen. BOEDAPEST: De Hongaarse hoofdstad beschikt sinds donder dag over een twaalftal, door cor rect geüniformeerde chanffeuses bestuurde „minitaxi's". Men koos hiervoor Fiat 600-tjes, waarvan er op bijgaande foto drie staan te wachten op het Engels-plein. -f- zet maar plus achter stoda „Ondanks mijn waardering voor uw goede bedoelingen ge voel ik er vooralsnog weinig be hoefte aan een geschilderd por tret van mij te laten vervaardi gen: daar ben ik nu net niet ijdel genoeg voor", zo schrijft minister Klompé in antwoord op het aan bod van het aktiecomité Den Haag van de beroepsvereniging van beeldende kunstenaars (B.B. K.) om van de bewindsvrouwe een geschilderd portret te laten vervaardigen. De kunstenaars hadden op prinsjesdag per sten cil laten weten, dat zij voor een portret van de minister wilden zorgen, als minimaal 70 ambte naren van C.R.M. een bedrag van tien gulden per persoon op het gironummer van de Haagse B.B, K. zouden storten. Minister Klompé heeft de B.B. K. laten weten, dat zij op zichzelf waardering heeft voor het aan bod. Zij meent echter dat een verzoek aan ambtenaren om een geldelijke bijdrage hen in een positie zou kunnen brengen, waarin zij zich niet geheel vrij voelen in hun beslissing. Zij heeft haar ambtenaren daarom ver zocht geen bijdragen voor dit doel te storten. Minister Klompé heeft hier aan toegevoegd, dat uit een en ander niet moet worden gecon cludeerd, dat zij „bang zou zijn voor het addertje onder het gras". Zij zegt „gaarne bereid te zijn (maar dan zonder te poseren) met een delegatie van de Haagse B.B.K.'ers een gesprek te voeren wanneer daaraan behoefte wordt gevoeld". Meer dan 30.000 mensen heb ben vrijdag in geheel Japan be togingen gehouden tegen een mo gelijke verlenging van het vei ligheidsverdrag met Amerika. Door Tokio trok een 3 km lange optocht van 20.000 dansende mensen. Omvangrijke incidenten hebben zich niet voorgedaan. In Sendai in het noorden van het land gooiden 800 studenten met stenen, en staken auto's, in brand. De politie werkte met traangas en waterkanonnen. Vierentwintig mensen werden gewond. Een Amerikaanse reuzenbom- menwerper van het type B-52 is donderdag bij een oefenstart op de vliegbasis Castle in Cali- fornië neergestort. De zes inzit tenden kwamen om het leven. Het toestel explodeerde en vloog in brand. Helpt direct bij spierpijn, reumatische pijnen, zenuwpijnenspit. Even aanbrengen op de pijnlijke plek en de weldadige warmte brengt onmiddellijke verlichting. SLOAN'S LINIMENT ibSZcit&M. ZATERDAG 11 OKTOBER 1969 ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 19 uur H. Mis. Biervliet: 19 uur H. Mis. Clinge: 19 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 19 uur H. Mis. Hulst: 19 uur H. Mis. Dostburg: 19 uur H. Mis. Philippine: 19 uur H. Mis Sas van Gent: 19.15 uur H. Mis. Sluiskil: 19 uur H. Mis. Terneuzen: Grote kerk: 19 uur H Mis. Triniteitskerk: 19.15 uur H. Mis. Westdorpe: 19 uur H. Mis. Zandstraat: 19 uur H. Mis. Zuiddorpe: 19 uur H. Mis ZONDAG 12 OKTOBER 1969 NED. HERV. KERK Aardenburg: 11 uur Ds. H. Faber. Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. J. Ver heul. H. Avondmaal. Biervliet: 9.30 uur Ds. F. C. G. van Anrooy, van IJzendijke. Breskens: 9.30 uur Ds. Ph. J. Leen- mans. H. Doop. Cadzand: 10.45 uur Ds. T. A. C. van Drunen, van Oostburg. Groede: 9.30 uur Ds. D. J. Baars. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. J van Meeuwen. Hontenisse: 10.30 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Hoofdplaat: 9.30 uur Ds. J. van-den Hoek, van Zuidzande. Hulst: 9 uur Mei Ds. H. B de Neeling. Nieuwvliet: 11 uur Ds. D. J. Baars. Oostburg: 10 uur Ds. T. A. C van Drunen. Philippine: 9 uur Ds. J. A. Poel man, van Terneuzen. Retranchement: 9.30 uur Ds. H. Faber, van Aardenburg. Sas van Gent: 10.30 uur Eerw. Heer C. Lecompte, van Gent. Schoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. H. Doop. Sint Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. Sint Kruis: 14 uur Ds. H. Faber. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. H. Doop. Sluiskil: 10.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, ,van Terneuzen. Terneuzen: GnPe kerk- JO uur Ds. J. Scholten. Voorber. H. A. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. E. J. Rietveld. Voorber. H. A.; 19 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 11 uur Ds. F. C. G. van Anrooy. Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. A T. Deinum (10 uur H. Doop en Voorber. H. A.). Zuidzande: 11 uur Ds. J. van den Hoek. GEREFORMEERDE KERK Terneuzen: Noordstraat: 10.30 en 16.30 uur Ds. L. Berger. H. Avondmaal en dankzegging. Mozarthof: 9 uur Ds. L. Berger. H. Avondmaal. GEREF KERK (Vriieemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Veef- kind. Hoek: 10.30 en 16.30 uur Ds De Feijter, van Hoogezand. Terneuzen: 10.30 en 16.30 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoutespui: 9 uur Ds. K. D. van Dijk, van Terneuzen; 14.30 uur Leesdienst. CHR. GERF.F KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Lees dienst. GEREFORMEERDE GEMEENTE Hoek: 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswiikstraat): 9 30 en 18 uur Ds. J. Pannekoek; 14 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. door ADELINE MCELFRISH 26) Ja, nu had ze blij moeten zijn. Voor Bob betekende het een hele eer, helemaal naar San Francisco te kunnen vliegen voor een con sult. Maar het deed haar niets. Naar San Francisco, overstappen in Chicago of Louisville Nee, Bob, dat moet je niet doen „Op de terugweg blijf ik een paar dagen over, Adela. Ik moet je beslist zien. Wat zei je, lieve ling „N-niets." Ze had ook niets gezegd; ze had alleen een snik gesmoord, maar dat mocht hij niet weten. „Wanneer zal dat ongeveer zijn, Bob?" Ze slaagde er in kalm te blijven en ze was zelf verbaasd over de beheerste, koele klank van haar stem. „Grootvader en ik zullen je graag ontvangen Maar Bob Bob toch! Waarom moet je uitgerekend nu komen? Juist, nu ik mezelf heb terug ge vonden? HOOFDSTUK VIII Welbewust dirigeerde dokter Randall de kwellende gedachten naar dat laadjg van zijn brein dat hij reserveerde voor onafge werkte zaken, en keek de kamer rond. Het hele bestuur zat, als sardientjes in een blikje, samen geperst in het kantoortje van miss Hamilton. Het was lang ge leden, dat iedereen present was geweest. Betekende dit mis schien. dat men wilde proteste ren tegen de praatjes, die in de stad circuleerden? Of betekende het dat men zich verheugde op de felle strijd, die zo goed als zeker zou ontbranden? Over zijn lippen gleed een glimlachje, dat zuster Buell vol gens Helen zijn „vechtlach" noemde. „Dan nog iets," hernam hij, terwijl hij even wachtte. Zijn stem schoot uit. „Over die Alva- rezjes wil ik niets horen, het zijn kinderen, ze zijn hard ziek en ze hebben zich toevallig tot ons. het Wood Memorial gewend om hulp. Neen, wacht even, Ed. De forse man deed zijn mond open. Nu spreidde hij zijn dikke vingers uit op miss Hamiltons bureautje. „Neem me niet kwalijk, Lee, ga verder." „Dank je, ik was niet anders van plan." In de kamer bewoog iemand, het was verder of iemand voort durend de benen over elkaar sloeg en dan weer naast elkaar neerzette. Alex Haley misschien? Die leek nogal zenuwachtig, sedert 'het voorjaar had hij geen enkele vergadering meer bijge woond. Paul Tompkins ook niet. Lee verdiepte zich er verder niet in. „Ik wil niet grof zijn maar dat wilde hij juist wel, zo grof als hij maar kon! Er waren er bij, die niet anders hadden verdiend, zoals Jane O'Bryan. „Ik wil niet grof worden, maar tenslotte is het Wood Memorial een ziekenhuis en ik ben arts." Uitdagend keek hij rond; Jane's gezicht werd langzaam rose het geen betekende dat ze weldra haar mondje zou roeren. „Ik vrees," vervolgde hij pein zend, „dat deze twee dingen de laatste paar dagen niet geheel duidelijk zijn geweest om het maar mild uit te drukken. Ik ben niet van plan, u allen een lesje te geven "Hij keek Ed Say- lor niet <eens aan. of om veront schuldigingen te berde te bren gen, want ik acht het volkomen overbodig dat het ziekenhuis en ik zouden moeten verklaren waaruit ons werk bestaat. Maar ik heb wel ernstige bezwaren tegen alle praatjes, die op het ogenblik de ronde doen. Dit is beslist ongezond en zal zeker zijn nawerking niet missen. We zul len een hele tijd nodig hebben eer we van' alle blaam gezuiverd zijn, en hoe komt dat? Omdat men er telkens weer over be gint." Hij zweeg weer even, als het ware allé aanwezigen tar tend te spreken. „Voor mezelf kan het me niet schelen, voor miss Hamilton evenmin, die kan wel op zichzelf en haar zieken huis passen. Maar het wordt alle maal toch wel een heel kwalijke bedoening als een arme sloeber, alleen omdat hij geen geld heeft „Kom, kom, Lee," zei Ed neer buigend, „nu moet je niet over drijven. Niemand heeft beweerd dat de kinderen niet hadden moe ten worden opgenomen „Neen, maar praktisch ieder een beweert, dat ze niet in het Wood Memorial hadden moeten worden opgenomen." Ed Saylor glimlachte. „Alleen omdat we niet over voldoende isolatieruimte beschikken. Ik kan me wel in je gevoelens ver plaatsen Lee. Maar je weet dat mensen nu eenmaal altijd klet sen." Hij werd ineens de bezorg de modelvader. „En verder den ken ze er niet over na. Ik weet het. 'ik heb het zelf ook gedaan. Maar als er nu eens meer geval len van polio komen? Onze eigen kinderen? Wat dan, Lee?" „Als er zich meer dan twee ge vallen openbaren, moeten ze naar het City worden overge bracht." „Juist." De dikke vingers gaven een voldaan klapje op het bureau. „Juist. En waarom? Om dat volslagen vreemdelingen alle beschikbare ruimte in ons eigen ziekenhuis in beslag hebben ge nomen." Saylor schudde 't hoofd. „Elke zaak heeft twee kanten, Lee." (Wordt vervolgd.) OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 Ds. A. de Reuver. uur VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 9.30 uur Bidstond; 10 uur Lte C. Jongejans; 19.30 uur Kolonel en mevr. Ph. van Dalen. Chef-secretaris. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 8.15, 9.30 en 11 uur H. Mis. Biervliet: 7.30 en 10.30 uur H. Mis. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Mis Hoek: H. Kruiskerk: 9.30 uur H Mis. Hulst: 8, 10, 11.30 en 19 uur H. Mis. Oostburg: 8 30, 10.30 en 17 uur H Mis. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis; 14.30 uur Lof. Sas van Gent: 8, 9.30, 11 en 17 uur H. Mis. Sluiskil: 7.30, 9 en 10.45 uur H. Mis. Terneuzen: Grote kerk: 8 en 11.45 uur H. Mis. Triniteitskerk: 9 en 10.30 uur H. Mis. Westdorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis. Zandstraat: 10 uur H. Mis. Zuiddorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis. EEN RUIM EN BLIJ EVANGELIE. EN TOCH „Ai de tollenaars nu en de zondaars plachten tot Hem te komen." Wij vinden hier dezelfde men sen terug van de vorige gelijke nis, alleen onder andere namen. Waren het daar „de genodig den". de „waardigen" en daar tegenover, de bedelaars, de mis vormden, hier zijn het de fari- zeeën en schriftgeleerden tegen over de tollenaars en de zon daars. Het is niet twijfelachtig en zeker niet in het Lucas-evange- lie naar welke kant Jezus' voorkeur uitgaat. Mogelijk vinden wij dat van zelfsprekend vooral, wanneer wij dat van kind af aan zo ge hoord hebben. Natuurlijk, de farizeeën waren allemaal huiche laars en de tollenaars waren nog zo kwaad niet. Bovendien zijn 't figuren uit de Bijbel, van hon derden jaren geleden en dus op een veilige afstand. Maar <üe veilige afstand bestaat niet, want de Bijbel trekt de lijnen door tot op de dag van heden. Als wij dat bederj^en^fir alle aanleiding voor de vraag: is. het evangelie werkelijk, zojalij en.zo ruim? Waar moeten "wyD.V. de farizeeën en schriftgeleerden zoeken, in of buiten de Kerk? Zolang wij over de mensen (dus ook over onszelf) alleen in de horizontale lijn denken, dus in 't platte vlak van het aardse leven, kan de ergernis over een derge lijke „gelijkschakeling" niet uit blijven. Hebben wij haar wel eens gevoeld? Dan is het evange lie niet ruim en blij. Liever nog, dan is de poort naar die blijd schap eng. Z0 eng, dat wij alle vroomheid en waardigheid, na men en titels moeten achterlaten. Er blijft alleen maar zonde en genade. (Uit: Hij sprak en ik hoorde.) Philips heeft opdracht ont vangen tot levering van licht en geluidsvoorzieningen voor 'n groot conferentie- en hotelpro ject in Riyadh, de hoofdstad van Saoedi-Arabië. De order heeft een waarde van omstreeks 5,6 miljoen gulden. Het chu-kamerlid, mr. W. Schol- ten, is van oordeel dat de verho ging van de btw volgend laar op een zo laat mogeliik tijdstip dient te worden doorgevoerd. In het res terende deel van deze kabinets- neriode zou niet nogmaals een ver hoging van de omzetbelasting aan de orde kunnen komen. Mr. Scholten, die vrijdagavond sprak op een gecombineerde ver gadering van de ar- en ch-kiesver- enigingen in Kampen, acht verho ging vari de omzetbelasting als zo danig onontkoombaar. „We staan in de toekomst voor grote uitgaven od het terrein van onderwiis, ver- Keer en waterstaat, krotopruiming en defensie. Maar om in 1970 de loon- en prijsspiraal te doorbreken is het belangrijk, dat ten aanzien van het tijdstip van invoering van de btw-verhoging het SER-advies zo dicht mogelijk wordt benaderd." Een tweede verhoging van de btw-tarieven in het resterende deel van deze kabinetsperiode vindt mr. Scholten niet aanvaardbaar. Minis ter Witteveen zinspeelt in de stuk ken op een dergelijke mogelijk heid, maar juist wegens de onrust op het prijzenfront, welke uit elke tariefscorrectie voortvloeit, zullen wij daarmee niet akkoord kunnen gaan. Wanneer de btw nog meer moet opbrengen, moet dat in één opera tie worden doorgevoerd. Bezorgd toonde mr. Scholten zich over de financiering van Ho kapitaaluitga ven van de gemeenten. Het uitgangspunt van minister Witteveen dat het riik in de reste rende maanden van dit jaar nog 650 miljoen gulden on de kapitaal markt zal kunnen lenen, noemde mr. Scholten niet realistisch. Er zijn overigens tekenen dat minis ter Witteveen or> dit punt zijn be leid zal bijsturen. Met het advies van de „Dr. Kuv- oerstichting" he't wetenschappe lijk bureau van de arp over het voorontwerp van een jaarlijkse automatische correctie van de pro gressie in Me loon- en inkomsten belasting is mr. Scholten niet ge lukkig. „Het advies ademt een zekere vooringenomenheid tegen deze correctie en dat betreur ik", aldus mr. Scholten. 1

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 2