TOP TUIN ZUUR- KOOL nu ®Citron lülAM I 3^ $riga margarine sRIPPE- SOEPmet extra veel kip wij willen goedkoop de winter in amerikaans rookvlees 100 gr. lunch worst 250 gr mooie harde spruitjes 9o schouderkarbonade 9 29 uien m bijenhoning hachee Ö£l59 marmelade huishoud I pot fijne tafei- Q blikken 500 gram sappige handperen HM ïis groot blik gPam^öö Z.L.M. VERGADERDE IN DERGEN OP ZOOM Péchiney-vestiging in Sloegebied schadelijk voor landbouw BEURSOVERZICHT hele liter De nieuwe Spar Speelgoed catalogus is uit. 450 gram DE VRIJE ZEEUW Donderdag 9 oktober 19C5J Nieuwe oogst! Gelderse rookworst IP9 lunchworst '340 gram 1?51 witte bonen x buk 55 |®Weli allerfijnste.. rn tafel margarine Kuipje52 kokoskoeken paK S9 169 I® speculaaspopjes je 69 im65 ®up 54 ®tonic69 Ja, natuurlijk! Maar wilt u ook gezond de winter in? Levensmiddelen zijn soms voor elke prijs te koop. Bij de Spar hebt u in elk geval de zekerheid dat kippesoep kippesoep is. van JH8- voor I WEEKENDAANBIEDINGEN I.fkkppp vanJSSTvoor 1e KWALITEIT PICUlNUCPt I LEKKERE 2 kilo BLANKE kilo potS3f7fMSS- Kopen bij de Spar is sparen bij de koop. Nu meer dan ooitij De E.E.G. Akkerbouw Gedeeltelijke bekentenis mishandeling bejaarde vrouw MINDER AANBOD IN KON. OLIE Tussenstand sporttoto no. 9 Gewapende roofoverval gepleegd in België Weer ongeregeldheden in Las Vegas Onderzeeboot bevrijd GEMEENTE TERNEUZEN Extra zwaar I 425 gram ^QQ in tomatensaus 6 flessen Tilbury bier 165; w pakje margarine roodmerk 35 I ananas europ heel blik l® ChipS paprika^of naturej 98 Dropmmta 5 rollen 1; hele liters frisdrank sinas 63 cola 541 Boordevol prachtig speelgoed voor extra lage prijzen. Hij ligt Haar Dij uw Spar- winkehei; Meenemen dus maar, want Sint al Kerat zijn niet 20 ver meer weg. 1MLO prijswijzigingen voorbehouden pot too gram nnn 329. nü Z.r° pot 200 gram gvc B3&.nü O." In de deze week te Bergen op Zoom gehouden vergadering van de ZLM bracht de voorzitter, ir. J. Prins, vooruitlopend op een binnenkort uit te brengen rap port, verslag uit van zijn eerste indrukken van zijn bezoek aan een tweetal tot het Péchiney- concern behorende aluminium- fabrieken in de U.S.A. en Canada. Naar zijn mening moet de vesti ging van Péchiney in het Sloe gebied als ongunstig en schadelijk voor de landbouw in de direkte omgeving van de vestiging wor den beschouwd. Recente perspublikaties spre ken van een mogelijke vestiging van een olieraffinaderij in het Sloegebied. De vergadering on derschreef de mening van de voorzitter, dat een diepgaande studie van de konsekwenties van een .estiging van een olieraffi naderij naast een aluminiumfa- briek in eenzelfde gebied nood zakelijk is, voordat tot het ver lenen van een vestigingsvergun ning wordt overgegaan. Het be stuur acht het gewenst, dat in deze studie ook de georganiseer de landbouw zal worden betrok ken. Voorts werd gesproken over de ontwikkelingen, vooral op monetair gebied, binnen de E.E.G. De gehele ontwikkeling moet als ongunstig voor de toe komst van de E.E.G. en voor de Nederlandse landbouw worden gezien. De hoop die tot voor enkele maanden nog mocht worden ge koesterd ten aanzien van de voortgang van het E.E.G.-land- bouwbeleid, lijkt nu geheel ver dwenen. Het bestuur heeft met instem ming kennis genomen van het standpunt van het Landbouw schap, waarin men aankondigt in deze situatie meer nadruk en aandacht voor nationale land- bouwmaatregelen te eisen. In zijn overzicht van de situatie in de akkerbouwsektor deelde de heer J. B. Becu mee dat, hoewel de stand van zaken niet zo ramp zalig is als bij de fruitteelt, toch ook hier een soort koude sanering aan de gang is. Het tempo is ech ter lager dank zij het feit, dat de interventieprijzen ongeveer op kostprijsniveau liggen of daar dichtbij. Een gelukkige omstandigheid is de ontwikkeling van de markt voor consumptie-aardappelen, die in vergelijking met de voor gaande jaren bevredigend kan worden genoemd en mogelijk de tegenvallers bij de granen wat kan opvangen. Het is te hopen, dat de huidige gang van zaken de akkerbouwer een volgend jaar niet zal verleiden tot onverant woorde uitbreiding van de aard appelteelt, die nog in de hand dreigt gewerkt te worden door het wegvallen van vlas en lucer ne. Juist daarom zijn regelingen voor deze laatste produkten van zo'n groot belang. De bietencampagne is volop aan de gang en heeft een vlot verloop. Het gehalte is laag en bedraagt op dit moment in Sui- kerunieverband circa 14,8 uiteraard met plaatselijke ver- De 36-jarige Hagenaar D. B., die ervan wordt verdacht in de nacht van 26 op 27 september de 71- jarige weduwe T. T. van D. in haar hofieswoning in Den Haag op afschuwelijke wijze te hebben mis handeld, is aan de officier van justitie voorgeleid. De man heeft een gedeeltelijke bekentenis afge legd,- nadat hij sinds zijn arresta tie had ontkend. Hij heeft ver klaard, dat hij in de nacht van 26 op 27 september in het huisje van de vrouw is geweest en haar toen met een aardappelmesje in de buik heeft gestoken. Hij ontkent de vrouw geld te hebben afgeperst en heeft naar zijn zeggen de vrouw nooit ge dwongen tot het plegen van on tuchtige handelingen. B. zegt voorts niet in het huisje te zijn teruggekeerd om orde te scheppen in de chaos, die hij bij zijn eerste bezoek zou hebben veroorzaakt. schillen. De opbrengsten zullen redelijk zijn en er dient rekening mee te worden gehouden, dat er een behoorlijke voorraad magere suiker aanwezig zal zijn. Op Beursplein 5 trok gisteren de hoek van Kon. Olie de aan dacht. Al geruime tijd lijdt het hoofdfonds onder Amerikaans aanbod en voorbeurs was de koers ingezakt tot 154,50. Later bleek het aanbod te zijn opge droogd en werd geopend op 156,20 hetgeen met gejuich werd ontvangen, maar lang duurde de pret niet want de verkopers deden zich weldra weer gelden en werd Kon Olie gedaan op 155,50. De overige internationale waarden bleven op prijs in weer wil van het aarzelende verloop van Wallstreet waar het Dow Jones-cijfer weer dichter bij de 800 is gekomen. Unilever was 40 cent hoger op 111 en Philips kon zich met moeite handhaven. Hoogovens was aan de vaste kant, AKU prijshoudend evenals KZO. Heineken moest een halve gulden prijsgeven. Plet duurde niet lang of de stemming werd weer kalm, temeer omdat het ook in de hoek van de staats fondsen veel rustiger toeging. De 7Va pet. lening 1969 deed 96,60 tegen disndag 96,50. De andere soorten deden een stapje terug maar van een belangrijke reactie kon niet worden gesproken. De scheepvaarlafdeling was verdeeld. Terwijl certificaten K.J.C.P.L. drie punten aantrok ken tot 144, ging maatschappij Nederland van 113 terug naar 110,5. Kon. Boot was prijshou dend. Van Ommeren iets zwak ker. Rott. Lloyd verloor twee punten en Scheepvaart-Unie moest bijna een punt prijsgeven. K.L.M. noteerde in de eerste pe riode 205. Onder de cultures was er een vaste stemming voor Am sterdam Rubber, die van 49,10 op liep tot 51,90. H.y.A. en ook Deli Mij waren vrijwel onveranderd. In het verdere verloop keerde de vraag naar Kon. Olie terug. Na een dieptepunt van 155,30 liep het fonds op tot 156,50. Unilever liep op tot 111,90 en ook Philips handhaafde zich. Amsterdam Rubber handhaafde het verhoog de niveau. De markt sloot met Kon. Olie in het centrum van de belangstelling. Grote koersverschillen voor de lokale waarden deden zich niet vogr. Woensdagmorgen waren de volgende cijfers van sporttoto 9 bekend: Vier deelnemers met 13 uitsla gen goed; 159 met 12 uitslagen; 2056 met 11 en 204 deelnemers, die in aanmerking komen voor de extra prijs. Op verzoek van de procureur des konings in Antwerpen heeft de rijkspolitie in Oudenbosch de 21-jarige C. M. uit die plaats aangehouden. De jongeman heeft bekend dat hij met een 25-jarige inwoner uit het Bel gische Essen in de Paradisobar in Brasschaat een gewapende roofoverval heeft gepleegd. Het geweer met afgezaagde loop, de nodige patronen en enkele mas kers die bij de overval werden gebruikt, zijn bij M. thuis ge vonden. De buit bedroeg 570,- De caféhoudster wist een goed signalement op te geven on danks de vermommingen. De dag tevoren hadden M. en zijn Belgische compagnon enkele uren in de bar vertoefd. De Belg wordt ook verdaeht van een overval twee weken terug op een bejaarde winke lierster in Essen. Deze over leed aan haar verwondingen. Vermoedelijk heeft hij ook iets te maken met een grote siga- rettendiefstal. Drie jaar gele den sloeg hij in Rotterdam een portier van een constructiebe drijf neer en kraakte daarna de brandkast. In Las Vegas in de Ameri kaanse staat Nevada is dins dagnacht een 50-jarige blanke doodgeschoten, toen daar in de negerwijk voor de derde ach tereenvolgende nacht rellen waren. Volgens een ooggetuige werd de blanke van achteren aangevallen door een jonge né ger. Elders in de stad werden schoten gehoord. Een neger- rechter kreeg een klap op het hoofd met een fles toen hij 'n groep negers tot rust trachtte te brengen. De autoriteiten kondigden eer der de noodtoestand af en stel den een avondklok in, maar 400 man nationale garde die ge reed worden gehouden, zijn nog niet te hulp geroepen. De Amerikaanse onderzee boot „Deep Quest", die sinds dinsdag met vier man aan boord in de Stille Oceaan ter hoogte van San Diego in een kabel verstrikt zat, is uit zijn netelige positie bevrijd. Een reddings onderzeeboot met bedienings- armen en een snijapparaat is er gisteren in geslaagd de ka bel door te snijden. Twintig mi nuten later kwam de onderzee boot weer aan de oppervlakte. De „Deep Quest", een kleine onderzeeboot voor onderzoe kingswerkzaamheden, is eigen dom van de Lockheen raket en ruimtevaartmaatschappij. De boot was op een diepte van 131 meter onder het waterop pervlak van de schroef in een kabel geraakt. De vier beman ningsleden hadden een voorraad murstof, waarmee ze nog 48 uur in leven konden blijven. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter open bare kennis, dat ter gemeente secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Van Fraassen en Sonke N.V., Mr. F. J. Haarmanweg 55 om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrich ting tot het herstellen van motor voertuigen, waarin 8 electromoto- ren met een gezamenlijk vermogen van 14% pk alsmede 1 lasapparaat en 15000 1 tank voor afgewerkte olie gebezigd zullen worden op het perceel plaatselijk bekend Mr. F. J. Haarmanweg, kadastraal be kend gemeente Terneuzen, sectie F, no. 1161 (oud F, no. 1082). Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekend making bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien za) op dinsdag 28 okt 1969, des voormiddags 10.09 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehou den, waarbij mondeling bezwa ren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden inge bracht. Een ieder kan ter gemeente secretarie, afdeling algemene 2a- ken, kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht wordt er op ge vestigd dat inwoners van de ge meente Terneuzen of van een aangrenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan, later slechts tot beroep gerechtigd zijn indien zij in per soon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting zijn ver schenen. Andere belanghebben den kunnen vat dit betreft vol staan met het tijdig indienen van schriftelijke bezwaren. Terneuzen, 8 oktober 1969. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. ASCHOFF, burgemeester. A. J. VAN PAGEE, secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 6