wanneer wilt u VéftJ&cufe chocola? als u lieel lekkere ckoeola wilt PRISMA-woordenboeken Boekhandel Van de Sande uit school komen... Als de kinderen Douwe Egberts 6 DE VRIJE ZEEUW U weet wel wanneer dat Is. Nu of straks, steeds neemt U dan de repen en blokken van Verkade. U proeft wel waarom. verkade kwaliteit DINGETJE DE BOKX-DIELEMAN, ROOMBOTER BIJ HET LEGER Kabel van bouwlift breekt: één dode en ernstig gewonde Koeznetsov over Russische schrijvers KANSELOPROEP MET OOG OP VREDESWEEK Dr. ir. Drijver overweegt commissariaat bij Veroime Russisch protest in Bonn Einde stakingen in West-Berlijn en Duisburg Geld voor nieuwe maanvluchten Boekhandel v. d. Sande iedere week een bezoek waard I a 2,00 Mutaties in het Egyptische opperbevel gemeld Ongeluk met zweefmolen FC Brugge (ploeg van Frans De Munck) leidt in België De aarde scheurde in Napels GEMEENTE TERNEUZEN Als ze thuiskomen, vertellen ze honderd-uit. Ze moeten zich even uitleven en ontspannen. Dat is het moment voor een geurig, verkwikkend glas thee. Het doet ze goed. Ze kunnen weer bergen verzetten. Een goed idee: na schooltijd Pickwick thee. Maandag 22/dinsdag 23 september 1969 Wegens sterfgeval gesloten Op WOENSDAG 24 SEPTEMBER as. zullen vanaf 12 uur ons kantoor en het bedrijf geslo ten zijn. Gebr. De Bokx n.v. AANNEMINGSBEDRIJF TERNEUZEN Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig geduldig gedragen lijden mijn lieve Vrouw, der kinderen zorgzame Moeder, Behuwd- moeder, Grootmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante, op de leeftijd van bijna 56 jaar. Terneuzen: J. DE BOKX D. DE POOTER—DE BOKX D. DE POOTER J. DE BOKX H. M. DE BOKX—VERHELST A. J. VERSTRATEN—DE BOKX J. VERSTRATEN W. DE BOKX J. DE BOKX L. DE BOKX A. DE BOKX en Kleinkinderen Familie DIELEMAN Familie DE BOKX Terneuzen, 21 september 1969. Marijkestraat 25. De teraardebestelling zal plaats hebben op woens dag 24 september a.s. des namiddags te 14 uur na voorafgaande rouwdienst in de kapel van „Bach- ten Dieke", aanvangende te 13.30 uur. De aangekondigde proef met het gebruik van roomboter bij enkele onderdelen van de krijgsmacht kan als geslaagd worden beschouwd. Minister Lardinois (landbouw) heeft dit aan de tweede kamer meege deeld. Met ingang van 1 okto ber zal worden overgegaan tot afname van boter uit de inter- ventievoorraden. Voor oefenin gen te velde zal evenwel mar garine het „aangewezen" pro- dukt moeten blijven, zo blijkt uit het antwoord van de minis ter op hierover gestelde vragen. Vrijdagmiddag heeft zich aan de Garrelstraat in de Wheermolen, 'n nieuwe wijk van Purmerend, een ongeval voorgedaan op een bouw werk, waarbij de 28-jarige M. Vos kuil uit Hattem om het leven is gekomen en de heer Schiphorst uit Zwolle levensgevaarlijk werd gewond. De heer Schiphorst is in het Stadsziekenhuis van Purme rend opgenomen. Doordat een kabel van een bouwlift brak, stortten de mannen van de negende verdieping van het bouwwerk naar beneden. De Russische schrijver Ana- tole Koeznetsov, die enkele maanden geleden naar Enge land vluchtte, zou aan het 32ste congres van internationale schrijvers in het Franse stadje Menton een brief hebben ge stuurd „om de aandacht te ves tigen op de slechte toestand waarin de Russische schrijvers verkeren". Het uitvoerend comité van het congres heeft de inhoud van de brief nog niet prijsgegeven maar een Brits journalist heeft een. kopie van de brief weten te be machtigen, die hij onder vele congressisten heeft verspreid. Koeznetsov schrijft in zijn brief onder meer over „de mid delen waarmee de schrijvers in zijn geboorteland worden ge controleerd en de barbaarse dic tatuur waaraan de Russische literatuur is onderworpen" en vraagt de leden van het con gres aandacht te besteden aan de kritieke situatie waarin twee Russische schrijvers, André Si- niavsky en Alexandre Soljenit- syne, zich bevinden. Volgens 'n brief zit eerstgenoemde schrij ver al maanden lang opgesloten en is hij „beroofd van elke mo gelijkheid tot schrijven". „Aan een dergelijk regiem zal hij dan ook niet lang weerstand kunnen bieden". De tweede zou „niet opgesloten zijn maar door de Russische veiligheidsdienst wor den geschaduwd". Koeznetsov besluit zijn brief met: „Ik vraag u dringend met alle middelen waarover u beschikt uw solida riteit te tonen met de Russische schrijvers die het stilzwijgen zijn opgelegd. U kunt niet voor bijgaan aan het noodlot van de Russische literatuur". In protestantse en katholieke kerken in Nederland is zondag van de kansel opgeroepen tot medewerking aan de vredes- week, die gisteren is begonnen. In de kanselboodschap van het in terkerkelijk beraad inzake vre desvraagstukken wordt gezegd dat nu de eerste tien jaren ont wikkelingshulp voorbij zijn overal de vraag rijst of het resul taat aan de inspanning heeft be antwoord. Helaas lijkt het erop dat deze vraag ontkennend moet worden beantwoord. Het is bo- Naar aanleiding van desbe treffende mededelingen deelt dr. ir. A. Drijver, voorzitter van de raad van bestuur van Hoog ovens mede, dat de minister van economische zaken en de heer Veroime hem ieder afzonder lijk hebben verzocht te over wegen te gelegener tijd een be noeming tot commissaris bij Veroime n.v. te aanvaarden. De heer Drijver heeft de mi nister en de heer Veroime ver zocht het verzoek in beraad te mogen houden. Een eventueel in functie tre den van de heer Drijver als commissaris bij Veroime zal in geen geval plaats vinden voor zijn aftreden als voorzitter van de raad van bestuur van Hoog ovens aan het eind van dit jaar, aldus een communiqué van Hoogovens. Het gesprek van de vaste com missie voor economische zaken uit de tweede kamer met de di rectie van Veroime heeft plaats op dinsdag 23 september, te 15.00 uur 's middags. Om dit gesprek was donder dag gevraagd in de vergadering va vendien een hard feit dat nog steeds meer geld aan wapens dan aan ontwikkelingshulp wordt be steed. De vredesweek, die thans voor de derde keer wordt gehouden, wil beklemtonen dat de kerken zich niet als toeschouwers kun nen opstellen. Meer dan ooit zijn economische maatregelen noodzakelijk. Deze kunnen pas effect oogsten indien zij opgenomen zijn in een geheel van politieke en culturele ver andering. Alleen dan zullen de arme landen in staat zijn zelf hun toekomst te bepalen en zal er een gezonde basis geschapen worden van samenwerking tussen de lan den van noord en zuid. De doopsgezinde broederschap, de evangelisch-lutherse kerk, het genootschap der vrienden (Qua kers), de geref. kerken in Ne derland, de Ned. herv. kerk, de oud-katholieke kerk, de remon strantse broederschap en de rooms-katholieke kerk nemen aan deze actie deel. De Russische ambassade in Bonn heeft bij het Duitse mi nisterie van buitenlandse zaken een protest ingediend inzake het vertonen van een uit Peking afkomstige film over de jongste Russisch-Chinese grensinciden- op de Westduitse televisie. Een woordvoerder van het ministerie in Bonn zei dat de Russen de film beschouwen als „een par tijdige voorstelling van het con flict." West-Duitsland heeft 'n onderzoek toegezegd hoewel men daarbij uitdrukkelijk heeft ver meld dat de Westduitse radio en t.v. volledig onafhankelijk opereren. Daarna hébben de Russen ook bij de leiding van de Duitse televisie een protest ingediend tegen de film, die op 26 september zal worden ver toond. Aan de stakingen bij de open bare diensten in West-Berlijn en Duisburg is vrijdag een einde ge komen. Na oproepen van de Westberlijnse burgemeester Kurt Naubauer, en de vakbond O.E.T. V. hebben het personeel van de busdiensten en de ondergrondse en de vuilnismannen het werk vrijdagmorgen hervat. Donder dagmorgen waren de 1200 vuil nismannen een wilde staking be gonnen, onder andere om aan hun looneisen meer kracht bij te zetten. In de loop van de dag slo ten een deel van het overige per soneel bij de stadsreiniging en 't gemeentelijk vervoerbedrijf zich bij deze staking aan. Ook in Duisburg hebben de 200 stakende vuilnismannen het werk gistermorgen hervat. In afwach ting van een nieuwe loonrege ling zullen de 2500 gemeente-ar beiders en de 1800 ambtenaren maandelijks een voorschot van bruto 45 gulden ontvangen. Het personeel van de stadsreiniging krijgt bovendien voor zware lichamelijke arbeid een toelage van 55 gulden ineens. Het loon over de niet-gewerkte uren op woensdag en donderdag zal nor maal wórden doorbetaald. Het tijdens de staking niet opgehaal de huisvuil zal op de andere vrije zaterdag worden afgevoerd. Van de 70.000 vuilnisbakken zijn er de afgelopen twee dagen on geveer 30.000 niet geleegd. De Amerikaanse senaat heeft goedkeuring verleend aan de besteding van gelden voor drie nieuwe bemande vluchten naar de maan. Voor dit programma is wel voorzien in het nasa-budget voor het lopende begrotingsjaar, maar het ondervond toch kri tiek. Senator William Proxmire vond dat „alles wat de maan vluchten opleveren is dat ons televisieprogramma er aangena mer - dpoc i wordt." Weggelopen bij de Dijk- straat/Roeiersgang: Grijs poesje met witte pootjes, luistert naar de naam Miepje. Tegen beloning terug te bezorgen: NIJ- MEIJER, Goesedijk E 3, Hoek. Te koop: Salontafel (no tenhout). Te bevragen: Jan van Rompustraat 9, Ter neuzen. Illllililillllllllllll|jlllllillllllllllll!!l!l!lllll!lililllllilflltllllll!lllliilll!l!lllllill !l!i!lll)lllllllllllll!ll!llllllllllllllllllllll!lll!lllllllll!lllllllll!lljlllllll!lllllillllil NEDERLANDS ENGELS DUITS FRANS President Nasser van Egypte heeft naar het Libanese blad „Al Jaryda" meent te weten, be langrijke wijzigingen aangebracht in de Egyptische legerleiding. Generaal Achmed Ismail, chef van de generale'staf, die in deze functie werd benoemd na de dood van generaal Moneim Ryad, zou vervangen zijn door generaal Mohammed Sadek, die tot dus ver hoofd van de militaire inlich tingendienst is geweest. De mutaties zijn volgens „Al Jaryda" drie dagen na de Israë lische overval van 11 september in het gebied van de Rode Zee, aangebracht. Bij deze Israëlische overval kwamen tientallen Egyp tische burgers om het leven. Door de benoeming van gene raal Sadek zou president Nasser aan Russische druk het hoofd willen bieden. Het Libanese blad herinnert eraan, dat zes weken geleden de bevelhebber van de Egyptische luchtmacht, generaal Hinnaoui, door Nasser werd vervangen. De Egyptische pers en radio zouden over de mutaties gezwe gen hebben om het moreel van de Egyptische strijdkrachten geen afbreuk te doen. Door een defect aan een zweef molen hebben drie 15-arige meis jes zaterdagavond op de kermis aan de Palmgracht in de Amster damse Jordaan lichte verwondin gen opgelopen. Tijdens het draai en sloeg het schuitje, waarin zij zaten, van ongeveer l'A meter hoogte tegen de houten vloer doordat een bout van de kabel spanner was gebroken. De molen was onlangs gekeurd en in orde bevonden. De meisjes liepen schaafwonden op en een van hen pok een.lichte hersenschudding. De uitslagen van de zondag voor de Belgische eredivisie gespeelde competitiewedstrijden zijn: AnderlechtSt. Truiden SchaerbeekUn. St. Gill's FC LuikFC Brugge Lierse—Racing White OostendeStandaard L.i BeeringenGantoise WaregemBeerschot Be verenCharleroi De stand aan kop is FC Brugge Bevereri 4—0 0—0 01 0—0 0—3 1—3 1—1 3—1 6 5 In de wijk Vomero in Napels is zaterdag een scheur in een straat ontstaan, die vier men sen verzwolg. Twee daarvan konden zich weer naar boven werken; een derde kwam om het leven. Van de vierde is geen spoor teruggevonden. Op dezelfde plaats was door regenwater de grond al gaan schuiven. De ondergrond van Napels is zeer poreus en wordt te veel voor de bouwerij ge bruikt. De linkse Italiaanse par tijen hebben „bouwspeculanten" verweten van de bodem onder Napels een ben-.semaaktj ATHENE: Dolgelukkig met hun eerste en tweede plaats in de fi nale van de 1500 meter omarmen de Tsjechische Jaroslava Lehli- chova (1.) en onze landgenote Maria Gommers elkaar na afloop van de strijd. De Tsjechischs vestigde op deze afstand een nieuw wereldrecord. De burgemeester van Terneuzen brengt ter algemene kennis dat een openbare vergadering van de gemeenteraad van Terneuzen zal worden gehouden op donderdag 25 september 1969 te 19.30 uur, ten gemeentehuize alhier. Terneuzen, 22 september 1969 De burgemeester voornoemd, ASCHOFE. TTZIM Fijne Engelse Melange t i

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 6