Gemakkelijke overwinningen voor Feijenoord en Ajax Terneuzen lijdt eerste nederlaag Oostburg niet opgewassen tegen Biervliet ar der is LONGA- TERNEUZEN 2-0 PSV rukt op naar de derde plaats Sporttoto no. 7 AXEL- UNO ANIMO 2-2 4 DE VRIJE ZEEUW Maandag 22/dinsdag 23 september 190? Zaterdagamateurs krijgen le klasse A. ervaren vrachtwagenchauffeurs B. Chauffeurs C. Containerchauffers VERBRUGGE EN DE MEYER Peter Post won ronde van Beekhuizen West-Duitsland speelde gelijk tegen Oostenrijk HULST BOEKT ZIJN DERDE ZEGE Doelman Thie van ADO stompt d% bal boven de hoofden van Kindvalt en Mansveld het veld in. TELSTARDWS 0—1 58. Seemann 01. Toeschouwers: 7.000. Een weinig aantrekkelijke wedstrijd. Bij DWS hield ausput- zer Dijkstra met Pijlman de Tel star-voorhoede in bedwang en in de Velser defensie had Van der Lugt het niet moeilijk om als laatste man corrigerend op te treden. Het enige doelpunt was een verrassingstreffer. Toen Telstar na de rust in de aanval was, bra ken Seemann en Van der Berg door. Seemann rondde de actie doeltreffend af. Nuninga vond ook nog een keer de juiste rich ting, maar zijn doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. GVAVAZ '67 4—1 22. Van Leeuwen (straf schop) 10; 35. Van Rijssel 11; 44. Visser 21; 68. Comelis 31; 71. Schipper 41. Toeschouwers: 6500. Met het benutten van een straf schop luidde Tonnie van Leeuwen het „schuttersfeest" in. A.Z., dat door Van Rijssel op gelijke hoog te kwam, was niet de mindere, maar de Alkmaarders brachten er aanvallend niet veel van te recht. Vóór de rust gaf rechts buiten Visser GVAV opnieuw de leiding. Tegen de veldverhouding in liepen de Groningers na de hervatting uit tot 41 door doel punten van Cornelis en Schip per. De uitslagen van de wedstrij den die gelden voor sporttoto no. 7: Telstar—DWS 0—1 SW—NAC 1—1 ADOFeijenoord 02 Go AheadTwente 11 Sparta—PSV 1—2 GVAV—A.Z. '67 4—1 VolendamVolewijckers 31 RCH—Vitesse 3—2 ExcelsiorRSC 41 Willem IIDen Bosch 00 Blauw Wit—Fort. VI. 00 ZFC—Gooiland 1—0 HeerenveenAGOVV 20 De winnende kolom ziet er als volgt uit: 2323211113311 De cijfers van sporttoto num mer 7 zijn: Deelnemers 807.418 Totale inleg 1.705.684,50 Prijzenbedrag 767.558, Eerste en derde prijs 230.267, Tweede en extra prijs 153.512, Er waren zondagavond vier meldingen van dertien juist voorspelde uitslagen. De roodzwarten, gehandicapt door meerdere blessures, hebben de punten in Tilburg moeten laten. In de eerste helft werd aan beide zijden vlot gespeeld, maar later daalde het peil. De thuisclub trok direct na het begin ten aanval, maar vooralsnog wist de Terneuzense defensie de gevaren te bezweren. Een voor de Brabanders wel zeer fortuinlijk doelpunt drukte zijn'stempel op de wedstrijd. Bij een ongevaarlijke voorzet van Longa's linksbuiten raakte Lauret de bal, die van rich ting veranderde en buiten bereik van Roose in het Terneuzense doel terechtkwam. Weliswaar kwamen de rood zwarten terug en lanceerden zij tal van vlotte aanvallen, maar de afwerking liet te wensen over. De K.N.V.B. heeft de promotie- en degradatieregeling bekend gemaakt voor de zaterdagvoet ballers aan het eind van de com petitie 19691970. De nummers 1, 2, 3 en 4 van de 2e klasse A, B C, D en E pro moveren naar de nieuw vormen le klasse zaterdagvoetbal. De nummers laatst degraderen naar de 3e klasse. De kampioe nen van de 3e klasse promoveren naar de 2e klasse. ADO—FEIJENOORD 0—2" 23. Geels 0—1; 66 Kindvall 0— 2. Toeschouwers: 28.000. De overmacht van de Rotter dammers was groot. Daarbij kwam dat de Haagse goalgetter Berg onzuiver was met zijn scho ten. Gevaarlijk is de aanval van ADO nauwelijks geweest. Na een aanvankelijk gelijkop- gaande strijd nam Feijenoord het initiatief, dat resulteerde in een doelpunt van Geels, gescoord met een kopstoot. Aangezien de Feijenoord-aanval geen moment de indruk wekte in vier dagen tijds 18 goals te hebben gescoord, bleven de Haagse supporters lange tijd op een gelijkspel ho pen. Kindvall maakte halverwege de tweede helft een einde aan die illusies. AJAX—HAARLEM 4—0 39. Vasovic 10; 54. Cruyff 2 0; 78. Keizer 3—0; 79 Cruyff 4— 0. Toeschouwers: 24.000. De Amsterdammers konden hun meerderheid pas in de twee de helft uitdrukken. Tevoren hadden zij door een gelukstref fer van de voet van Vasovic die daarna uit een penalty tegen de lat schoot, een welverdiende voorsprong kunnen nemen. Na de hervatting kwam Ajax, dat voortdurend het middenveld Mühren speelde hier gran dioos in handen had gehad, tot ontplooiing. Een reeks ge vaarlijke aanvallen resulteerde in drie doelpunten, twee van Cruyff en één van Keizer, waarvan voor al de eerste treffer van Cruyff een juweeltje was. Uit een com binatie met Dick van Dijk gaf Keizer zo'n afgemeten voorzet, dat Cruyff niet kon missen. Hij maakte het publiek duidelijk, dat een deel van het applaus ook be- steniu moest zijn voor zijn links buiten. Haarlem, dat in de eerste twin tig minuten goed partij had ge geven met Paternotte in laatste instantie in topvorm, was na die treffer van Cruyff een geslagen ploeg. De Haarlemmers kregen nog enkele kansen, maar de Am sterdamse defensie was onneem baar. SPARTA—PSV 1—2 20. Bosveld 10; 54. v. d. Kuy- len 11; 73. Schmidt-Hansen 1 2. Toeschouwers: 18.500. Twee blunders van de Sparta- verdediging hebben PSV de over winning bezorgd. Willy van der Kuyl-en en de Deen Schmidt- Hansen sloegen toe, toen eerst Walbeek over de bal heen maai de en de verdediging later ver gat de kleine Deen in de gaten te houden. Sparta was in de eerste helft de betere ploeg en de 10 rust stand vormde een matige afspie geling van de krachtsverhoudin gen. Sparta groeide naar een vorm, die de ploeg dit seizoen nog niet had bereikt. Na de rust verzuimde Sparta opnieuw het heft in handen te nemen. PSV profiteerde daar van. De Eindhovense voorhoede had de hulp van de Rotterdamse defensie nodig om tot twee tref fers te komen. Pim Doesburg speelde uitstekend. SVV—NAC 1—1 81. Van Beek 1—0; 83. Bakker 1—1. Toeschouwers: 9500. Tot een kwartier vóór tijd werd er onsamenhangend gespeeld. Negen minuten vóór het einde gaf rechtsbuiten Maarten van Beek SVV een voorsprong met 'n schitterend schot onder de lat. De Schiedammers verdienden deze treffer volkomen. De vreug de was van korte duur, want twee minuten later werkte NAC, dat aantrad met de Polen Po- grzeba en Frankiewicz, de ach terstand weg, toen de linksach ter Bakker uit een voorzet van aanvoerder Van Gorp na een scrimmage inkopte. In de tweede helft had SVV lange tijd het initiatief. Éénmaal had Koudijzer, evenals van Me teren in bedwang gehouden door het duo VermeulenVriens, pech, toen een omhaal via de lat in handen van Van der Merwe sprong. In een geprikkelde sfeer maakte Brouwers een trappende beweging naar Van Leeuwen, die hem had vastgehouden. Dat kost te Brouwers een waarschuwing. GO AHEAD—FC TWENTE 1—1 19. Blotenberg 01; 88. v. d. Ley 11. Toeschouwers: 23.500. Drie minuten vóór het einde ko-'s uitblinker Andre v. d. Ley de gelijkmaker langs Schrijvers. Met dit resultaat mochten de Twentenaren hun handen dicht knijpen, want zij hadden de laat ste twintig minuten met de rug tegen de muur gestaan. Twente kwam goedkoop aan de openingstreffer. In de negentien de minuut liep Blotenberg door op een pass van de Hongaar Nagy. De Go Ahead-achterhoede bleef even staan, waardoor de Westduitser de kans van zijn le ven kreeg. De toesprintende War- nas, die redding wilde brengen, speelde terug op Van Zoghel. Blotenberg onderschepte de bal. Met een handig tikje schoof hij de bal langs de Deventer-doel- man. Lang zag het ernaar uit dat Twente de punten naar Ensche de zou meenemen, maar twintig minuten vóór 't einde maakte de ploeg van Rijvers de fout zich in de verdediging terug te trek ken. Go Ahead kreeg de kans om terug te komen, waardoor Van der Ley loon naar werken kreeg. De wedstrijd droeg in de tweede helft een rommelig karakter. NEC—HOLLAND SPORT 3—1 10. Verdonk 10; 13. Van Mou- rik 11; 23. Jendrossek (straf schop) 21; 72. Jendrossek 31. Toeschouwers: 12.000. De Nijmegenaren namen direct het heft in handen. Zij kregen het alleen na de rust even moei lijk, toen de Hagenaars een fel offensief inzetten. Roggeveen kon weinig uitrichten tegen zijn bewaker Kornelis. Vooral Ver donk, Meijers en Jendrossek brachten verwarring in de de fensie van Holland Sport. Daar bij kwam dat Van Vianen niet in zijn beste vorm stak. Nadat NEC door een doelpunt van Verdonk de leiding had ge nomen, kwamen de Hagenaars gelijk, toen de Nijmeegse verde diging bleef staan bij vermeend buitenspel van Roggeveen en Van Mourik kon scoren. Via een straf schop van Jendrossek nam de thuisclub opnieuw de leiding. In de tweede helft kon Jendrossek de voorsprong vergroten tot 3 1. In verband met verdere uitbreiding van ons wagenpark vragen wij voor spoedige indiensttreding (zowel voor vrachtwagens met aanhangwagens als trekkers met opleggers) voor vaste pendeldiensten (binnenland) Sollicitaties te richten aan INTERNATIONALE WEGTRANSPORTEN N.V. Industrieweg 37 - Terneuzen - Tel. 011503451 (6 lijnen) Biervliet—Oostburg 6—1 Na acht minuten drukte Boeck- hout het overwicht uit in een doel punt. Wissel vergrootte de voor sprong na een kwartier. Een pre sentje van een Biervliet-verdediger die na een misverstand in eigen doel schoot, betekende 21. Bij een volgende Biervlietse aan val speelde Boekhout zich vrij en gaf op maat naar Wissel die geen fout maakte (31). Na rust kwam het betere spel van Biervliet nog verder tot zijn recht. De stand werd opgevoerd door Boeckhout, Wissel (straf schop) en Gernaert. De ruime zege was verdiend. Zwaar? Sluiskil—Noormannen 4—2 Een snelle en van weerszijden goed gespeelde wedstrijd. On danks een veldmeerderheid keek de thuisclub aanvankelijk tegen een 01 achterstand aan, die vlak vóór de rust werd wegge werkt, toen Maas in het veld was gekomen voor De Schepper. In de tweede speelhelft zette Sluiskil goed door en kreeg toen loon naar werken. Reeds in de vierde minuut probeerde Schob- be door te breken, maar hij werd ten val gebracht. Kort daarna een fraaie combinatie AlbicherSchobbeDe Feber, wiens schot doelman Balthazar keerde. Jacobs kopte het leder opnieuw in maar weer bracht de keeper redding. Na twintig mi nuten kregen de Noormannen, enige corners te nemen. Joh. Gabrielse plaatste uit één daar van de bal naar Moens die scoorde (01). Nadat Balthazar schoten van De Feber en Schob be onschadelijk had gemaakt, moest hij in de 44e minuut zwichten voor het Sluiskilse overwicht. Tonnie Rijckaert gaf een pass naar Maas die hoog voorzette. Schobbe kopte de bal naar De Feber die de stand in balans bracht (11). Kort na de hervatting ving De Feber uit een verre pass van Th. Rijckaert de bal op. Hij passeer de de gehele defensie van de gasten, de keeper incluis, en het was 2—1. De Noormannen hiel den stand en in de 20 minuut trok Th. Rijckaert aan de nood rem, door Minderhout onderuit te ihalen. Minderhout nam de strafschop en schoot tegen de onderkant van de lat. Volgens de scheidsrechter was er iets ge beurd en moest de strafschop worden overgenomen. Nu schoot Minderhout raak (22). Even daarna trachtte Schobbe door te breken. Hij werd door Huibregt- se te hard aangevallen. De ar biter kende een penalty toe. Ja cobs schoot de bal onhoudbaar langs Balthazar (32). Enige mi nuten later kregen de Noorman nen een corner te nemen. Krij ger nam die en Minderhout schoot hard in, maar keeper De Smidt werkte het leer corner. In de 42e minuut plaatste Ja cobs na een mislukte aanval de bal terug naar Schobbe, die een pass gaf naar links waar Maas langs enkele tegènstandeTS glip te en toen De Feber in staat stelde de eindstand op 42 te bèpalen. Voor het district Zuid I geldt verder, dat de nummer laatst van de 3e klasse degradeert naar de 4e klasse. De kamnioenen van de 4e klas se A en B promoveren naar de 3e klasse. De nummers laatst van de 4e Peter Post heeft zaterdag voor de tweede achtereenvolgende maal de profronde van Beekhui zen gewonnen. De Amstelvener ging met een voorsprong van 41 seconden op een groepje van vier renners over de eindstreep. René Pijnen, die twintig van de dertig ronden met een maximale voor sprong van 1 minuut en 5 secon den op kop had gelegen, werd vijf ronden vóór het einde door Post, Steevens, De Wit en Van der Vleuten ingelopen. Post die vlak na de start al een lekke band hal gekregen, demarreerde een ronde vóór het einde en kon niet meer achterhaald worden. De uitslag van de 2e editie van de prof ronde was: 1. Peter Post (Amstelveen) 100 km in 2.42.58 2. Harrie Steevens op 41 sec. 3. Piet de Wit z.t. 4. René Pijnen z.t. 5. Jos v. d. Vleuten z.t. 6. Eef Dolman op 1.44 7. Cees Zoontjens z.t. 8. Jan van Katwijk op 2.03 9. Peter Kissner z.t. 10. Rik van Looy z.t. RCS—CORN BOYS 1—0 Voor de rust was RCS bedui dend sterker, maar doelpunten maken bleek toch weer een te lastige taak. Slechts eenmaal werd een aanval met een treffer afgerond. Het was C. de Nooijer die na 20 minuten succes had. Na rust heeft RCS deze kleine voorsprong met hand en tand verdedigd. WALCHEREN—CLINGE 2—1 Een matige vertoning. Vóór de rust opende Block na 25 minuten de score (10) en 7 minuten la ter maakte Van Oosterhout er op fraaie wijze 20 van. De span ning kwam terug toen De Block nog voor rust de achterstand verkleinde (21). Na rust was Walcheren wel sterker, maar aan de afwerking ontbrak toch te veel om doelpunten te kunnen maken. ZIERIKZEE—RENESSE 5—1 De bezoekers hebben zich pri ma verdedigd, maar tenslotte toch met een ruime nederlaag het veld moeten ruimen. In de 37e minuut opende Viergever de score (1 0). Na de rust duurde het tot de 28e minuut voor Willemse de stand naar 20 kon schieten. Twee minuten later was het al 40 door twee doelpunten van Krips en Tiggelhoven, het laatste uit een strafschop (40). Nadat Tiggelhoven er 3 minuten later 50 van had gemaakt, slaagde J. van den Hoek erin om 4 minuten voor tijd het enige tegenpunt voor Renesse te maken (51). HANSWEERTSE BOYS- KOEWACHT 4—1 Maton opende uit een voorzet van De Poorter de score en nog voor rust bracht hij de voor sprong op 20. Na de thee was het de beurt aan Witte (3—0). Via De Waele redde Koewacht de eer (31) maar Witte diende nogmaals van repliek (4—1). Frits Bakker loste een hard schot, dat door de Tilburgse kee per bekwaam werd gekeerd. Vlak vóór rust had hij bij een schot van Deij de hulp van de paal nodig. In de tweede helft streden de gasten tevergeefs voor de gelijk maker ondanks het feit dat zij soms met zes of even man in het offensief gingen. De beslissing viel even.vóór het einde aan de an dere kant, toen Van Empel uit een voorzet van Pistorius onhoudbaar voor Roose inschoot en de eind stand op 20 bepaalde. Een wed strijd, waarin de Terneuzenaars stellig een beter resultaat hadden verdiend. Vóór de rust was het een ma tige wedstrijd, waarbij Axel meerdere kansen onbenut liet. In de tweede helft was het snel aan beide zijden wel iets beter, maar ook nu liet de thuisclub tal van goede kansen liggen. Uno Animo had vrouwe Fortu- na een paar keer mee. toen paal en deklat de bal keerden. Reeds na vijf minuten schoot Tonny Sheilds, die weer een goe de partij speelde, uit een scherpe hoek hard in, maar de keeper redde. In de 21e minuut kopte Gerard Jonkman over. Even later een opgelegde kans, toen Lensen een afgemeten pass gaf, maar Jonk- men zag kans op enkele meters van het doel de bal via zijn borst over het doel te doen belanden. In de 28e minuut kreeg Axel een vrije trap te nemen. De Bra bantse doelman stopte vallende maar liet de bal los. Sheilds schoot vervolgens in de handen van de nog op de grond liggen de keeper. Vijf minuten vóór rust trof een kopbal van Jopie Dieleman de caal. Kort na de hervatting greep Verberkmoes bij een dieptepass slecht in en dit was voor Lugters voldoende om de score te openen (0-1). Drie minuten later was de stand gelijk. Na een combinatie Jonkman - Lensen trof Sheilds met een goed gerichte kopbal de roos (11). Uit een pass van Lensen wist Sheilds na een kwartier de thuis club de leiding te geven (21). Axel werd sterker en in de Bra bantse defensie ontstond meer malen paniek. De gelijkmaker kwam dan ook onverwacht. Bij een uitval van Uno Animo haalde Bouchaute in het beruchte gebied 'e'eh tegen stander onderuit. De strafschop werd door Lug ters in een doelpunt omgezet (2 2). Axel ging nogmaals met alle macht in de aanval, maar in de stand kwam geen verandering meer en zo kon Uno Animo meer dan tevreden zijn met de halve winst. West-Duitsland' heeft zondag in Wenen gelijkgespeeld tegen Oos tenrijk in een vriendschappelijke wedstrijd (11). Deze stand was reeds bij de rust bereikt. In de ze vende minuut gaf Pirkner Oosten rijk de leiding. Negen minuten later zorgde Gerd Muller voor de gelijkmaker. De Oostenrijkers speelden een van hun beste wed strijden van de laatste jaren. Bij West-Duitsland speelde Uwe See- ler weer mee. Deze speler van Hamburger SV had vorig jaar mei officieel afscheid genomen van het nationale team, maar hij had on langs te kennen gegeven dat bondscoach Helmut Schön weer een beroep op hem kon doen. ZEELAND SPORT— STEENBERGEN 3—2 Ondanks goed verweer van de bezoekers een verdiende zege van Zeeland Sport. Na 10 minu ten omspeelde Nieuwersteeg drie tegenstanders en met zijn be heerst schot werd het 10. Steenbergen vocht terug en de jonge Valk maakt gelijk (11). Na de thee schoot Doeland fraai in (21), maar drie minuten la ter strafte Van Dongen een fout in de Zeeuwse defensie af 22. De volle winst was voor de thuis club; Zorgdrager bracht Van Zalen in goede positie en dat be tekende 32. BRESKENS—STEEN 2—1 Een fel, maar wel sportief spe lend Steen heeft de thuisclub zorgen gegeven. Op een goed kope manier kwam Breskens via Scherbijn aan de leiding. Tien minuten voor rust kopte de in het nauw gedreven De Winde in eigen doel (11). Ook na rust kon Breskens moeilijk in zijn spel komen. Uit een voorzet van H. Fenijn kopte Hoefnagel de be slissende treffer in (21). De thuisclub kreeg een goede kans om verder uit te lopen, maar de strafschop van Fenijn werd door doelman Vonck onschadelijk ge maakt.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 4