Tern. Boys werkte 0-3 achterstand weg als je trouwt is een paar honderd gulden extra altijd meegenomen JOOP ZOETEMELK WON RONDE VAN DE TOEKOMST Nederland eerste in ploegen- klassement Engelsman won de marathon in Athene De Belg Gaston Roelants tweede sparen... verstandig en handig BEURSOVERZICHT Marktberichten Prinses Margriet en echtgenoot opTerneuzense kermis want die smaakt nu eenmaal SS andersdan andere MaahHag 22/dinsdag 23 september 1969 DE VRIJE ZEEUW Tern. Boys—B.V.C. '54 3-3 Hoek—Nieuwland Fabriek in Assen uitgebrand 90 gulden opslag per maand voor Duitse bootwerker 22 doden bi] bioscoopbrand in Iran UNILEVER VAST MAAR KON. OLIE LAGER De topscorers De velen die zaterdagavond de sluiting van de kermis hebben bijgewoond, zullen daaraan nog heel lang de herinnering bewa ren dat zij prinses Margriet en haar echtgenoot, mr. Pieter van Vollenhoven, hebben gezien op de zweefmolen, aan een schiet tent en een tent waar je met bal len bussen kon omgooien, in de autoscooters en in Janvier's wa fel- en poffertjeskraam. Toen prinses Margriet en haar echtge noot tegen acht uur op de ker mis kwamen waren er wel men sen, die hen meenden te herken nen, maar zij dachten aanvan kelijk dat het een gezelschap Belgen betrof, die met hun Mr. Pieter van Vollenhoven schiet op de Terneuzense kermis jacht aan de jachthaven lagen en nu eens naar de kermis kwa men. In zeilkleding uitgedost vielen zij niet op tussen de hon derden bezoekers. Langzamer hand begon het echter tot steeds meer mensen door te dringen .en op zeker moment gingen velen eens kijken. Toen was het ge daan met de rust. Dat verhin derde het gezelschap niet in het wafelkraam van Janvier binnen te stappen en er een wafel te eten. Om half elf gingen prinses Margriet en mr. Van Vollen hoven terug naar de „Piet Hein", die aan de steiger van de provin ciale boot lag gemeerd. Tegen zes uur was het jacht Terneuzen onopvallend binnengevaren. De gemeentepolitie was op het laatste ogenblik verwittigd, maar moest verder geen speciale maatregelen treffen. De bezoe kers waren vergezeld van enkele vrienden en een paar recher cheurs. Zondagmorgen om half zeven is de „Piet Hein" weer vertrokken. De „Piet Hein" aan de ponton van de provinciale boot in Ter- neuzen. Het zag er voor de Boys na tien minuten spelen donker uit, want toen stond de thuisclub reeds met 03 achter. De Boys herstelden zich echter en door drie treffers van Simons was de stand bij de rust weer in evenwicht. In de tweede helft waren de Boys steeds in de aan val, maar openingen als vóór de rust vonden ze niet meer. De Boys forceerden nog een omstre den vierde treffer tegen het eind van de wedstrijd. De B.V.C.- doelman Van Gils liet bij een schot van Simons de bal glippen, welke hij over of op de doellijn weer te pakken kreeg. Scheids rechter Van Drongelen wees eerst naar het midden, maar na protesten van enkele B.V.C.'ers herriep de arbiter zijn beslissing. B.V.C.'54 trapte af en zat direct voor het Terneuzense doel. De snelle rechtsbuiten Grote broers flitste langs De Jonge en zo was de stand na amper twee minuten al 0—1. In de 5e minuut was h©t opnieuw raak. Grote broers was de Boys-verdediging weer te vlug af en gaf een pass naar Schriek. Deze werd te hard aangevallen door keeper Sturm en dat kostte een strafschop. Tempelaar maak te geen fout (02). In de tiende minuut moesten de Boys een corner toestaan op rechts. Grote broers zette goed voor het doel, waar de bal tegen een Terneu- zens been terechtkwam, waar door Schriek een niet te missen kans kreeg (03). De Boys zetten nu een tegen offensief in. In de 20e minuut kon Terneuzen voor 't eerst jui chen. De Smet die prima partij speelde, nam Verkooijen de bal af en gaf een pass naar Meijer. Via Van Dixhoorn ging het leer naar De Kubber en diens voorzet kwam bij de naar links afgezwenke Simons, die keihard langs Van Gils schoot (13). Vijf minuten later ving Hame- lin^een-verre-uiiJjap .yan Van Gils op. Hij kopte door naar Die- leman die Meijer zag vrijlopen. Deze bediende De Kubber op maat. Een voorzet volgde over de defensie heen en Simons kon ai koppend Van Gils voor de tweede maal passeren (23). Aangemoedigd door de vele toe schouwers gingen de Boys door. Van Gils kon een schot van Van Dixhoorn nog net tot corner ver werken, maar in de 41e minuut moest hij voor de derde keer capituleren. Schoonakker ont nam Akker'mans de bal en rukte op tot Dieleman vrij kwam. Deze gaf het leer door aan Van Dixhoorn die langs halfspeler Van Mook ging en vervolgens Simons in staat stelde met een solo de hattrick te verrichten (3—3). De Boys begonnen de tweede helft met goede aanvallen, waar bij De Kubber juist over de lat kopte. In de 11de minuut kreeg B.V.C.'54 een scoringskans, toen Verkooijen vrij voor het Boys- doei kwam, maar Sturm kon red ding brengen. Er waren 34 minu ten gespeeld, toen De Jonge Grotebroers de bal ontfutselde en ver oprukte. Via De Kubber volgde een dieptepass naar 'Si mons die een keihard schot los liet. Van Gils liet de bal glippen, maar reageerde snel en kreeg hem precies op tijd op de doellijn te pakken. Volgens meerdere toeschouwers was de bal de doel lijn gepasseerd toen de keeper het leer met een snelle sprong achterhaalde. De arbiter stond op dat mo ment te ver weg. Hij kende een doelpunt toe, maar zwichtte voor de appellerende B.V.C.'ers. Zo bleef de eindstand 33 (De grensrechter komt in het ver haal blijkbaar niet voor - Bed.). 1-0 Na twee nederlagen heeft Hoek zich zaterdagmiddag hersteld door Nieuwland met lege handen huis waarts te sturen. De thuisclub heeft deze overwinning niet cadeau gekregen. Doelman Frits (Nieuw land) stak in uitstekende vorm en voorkwam een grotere nederlaag en door zijn optreden duurde de spanning tot de laatste minuut. Hoek startte met een reeks aan vallen, maar deze leverden slechts enige corners op. Nieuwland zat ook niet stil en kwam zelfs tot een treffen, maar scheidsrechter Sturm te komen, maar de Hoekse defen- De thee had de Hoekenaars goed gedaan en reeds na enkele minu ten volgde een snelle aanval, die uit de achterhoede werd opge bouwd en die keurig werd' afge rond (10). Van Vugt had geen geluk met zijn schoten. Tot twee maal toe trof hij de lat. Nieuw land deed alles om op gelijke voet te komen, mar de Hoekse defen sie hield stand en toen de scheids- rehcter voor de laatste maal floot, had een moe gestreden Hoek twee kostbare punten binnen. A.s. zater dag staat Hoek voor een zware uitwedstrijd tegen Chrislandia. Zondagavond om 18.45 uur brak plotseling brand uit bij de Faber's fabriek voor houtbewer king aan de Hoofdvaartweg te Assen. De brand is vermoede lijk in de kantine van 'het kan toorgebouw ontstaan. In een ommezien stond het hele com plex in lichter laaie. De fe-- weer die met groot maten was uitgerukt, kon slechts de dienstwoning van de bedrijfs leider redden. Een der directeu ren, de heer K. W. T. Faber, deelde mee dat de laatste drie maanden voor ongeveer ƒ250.000,-- aan machines in een nieuwe fabriekshal was geïnves teerd. Hij kon geen schadebe drag noemen. Het bedrijf, dat voornamelijk pallets en con tainers fabriceert, is verzekerd. Door het uitvallen van het be drijf in Assen zal ook de neven vestiging in Meppel niet kunnen werken. De Nederlander Joop Zoete melk heeft de ronde van de toe komst gewonnen. Het tweede ge deelte van de tiende etappe werd gewonnen door de Zwitser Jo seph Fuchs. Het algemeen ploegenklasse- ment werd gewonnen door Ne derland. Het puntenklassement was voor Gerard Besnard (Fr.), terwijl Marcel Duchemin de prijs voor de beste klimmer steeg. Het eindklassement is: 1. ZOETEMELK 46.47.18 2. Luis (Sp.) op 5.01 3. Petterson (Zw.) op 6.40 4. Lasa (Sp.) op 6.49 5. Duchemin (Fr.) op 8.02 6. Van de Wiele (B.) op 8.20 7. Mortensen Den.) op 9.28 8. Bilsland (G.-Br.) op 9.59 9. Hubschmid (Zw.) op 10.52 10. DEN HERTOG op 11.58 11. OOSTERHOF op 12.30 23. BENJAMINS op 16.34 24. SPETGENS op 20.04 34. DE KONING op 25.54 77. VAN DEN BURG op 1.14.27 Het eindploegenklassement is: 1. NEDERLAND 141.10.41 2. Frankrijk 141.26.52 3. België 141.28.331 4. Groot-Brittannië 141.37.28 De Brit Ron Hill heeft zondag middag tijdens de Europese atle- tiekkampioenschappen in Athene de marathon gewonnen. Tweede werd de Belg Gaston Roelants en derde de Brit James Adler. Gaston Roelants, die van de 17de kilometer aan de leiding had gelopen, werd 1 km vóór de finish bijgehaald door Ron Hill die sterk eindigde. De uitslag: 1. Hill (Gr.-Br.) 2.16.47 2. Roelants (B.) 2.17.22 3. Jim Adler (Gr.-Br.) 2.19.05 4.' Busch (O.-Dld) 2.19.34 5. Akcay (Turkije) 2.22.16 6. Simon (Hong.) 2.22.58 De Nederlander Aad Steylen eindigde als 18de. Zijn tijd was 2 uur, 37 min. en 35 sec. Mijn volgende pakje is weer caballero Ongeveer 30.000 Westduitse bootwerkers zullen een maande lijkse loonsverhoging van 90 gul den krijgen. Ditis de eerste loons verhoging voor arbeiders bij de openbare diensten, nadat de rege ring vrijdag heeft moeten toegeven aan de druk van de vakbonden, die onderhandelingen over nieuwe loonschalen hadden geëist. 22 personen werden gedood en een groot aantal gewond, toen in Shashavar in noord-Iran brand uit brak in een bioscoop. De meeste doden vielen toen de bioscoopbezoekers in paniek zo snel mogelijk de uitgangen wilden bereiken. Dat kanals Je zo vroeg mogelijk begint te sparen met de Zilvervloot. Wanneer je er mee kunt beginnen? Op iedere werkdag tussen je 15e en 21e verjaardag; oud-militairen zelfs tot en met 23 jaar. Je spaart 6 tot 9 jaar een bedrag van ten minste f 30,— en ten hoogste f 300,— per jaar. Na afloop van de spaarter- mijn (bij huwelijk al na ten minste 3 jaar sparen) ont vang je over de totale inleg plus rente een belasting vrije premie van 10%. Wie bijv. 9 jaar f 25,- per maand inlegt, krijgt maar liefst 'n dikke f 3.500,— terug (f 2.700,— inleg, zo'n f 500,— aan rente plus een premie van ruim f 300,-). Daar kun je heel wat mee doenl Vraag een brochure aan het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, afdeling Voorlichting be zitsvorming, Postbus 51, Den Haag. Unilever is vandaag van de in ternationale waarden het best te voorschijn gekomen. Voor dit fonds bestond direct bij de ope ning belangstelling waardoor 'n eerste koers tot stand kwam op 112,50, tegen een voorgaand slot- niveau van 111,40. Kon. Olie daarentegen had wederom Ame rikaans aanbod te verwerken hetgeen op 163,30 (164,90) werd opgenomen. Hierdoor was de stemming bij de opening voor de toonaangevende fondsen licht verdeeld. AKU, Hoogoveps en Philips waren goed prijshoudend op resp. 123,40, 106,50 en 62,70. De handel verliep kalm. Later trok Unilever de opgaande lijn verder door tot 113,80. Hierdoor lag dit aandeel vast in de markt en in overeenstemming met Wallstneet, alwaar Unilever vrij dag hoger sloot. Kon. Olie moest op de New Yorkse beurs terrein prijsgeven. Wallstreet sloot voor de eigen markt prijshoudend. Men begint in Amerika in een verlaging van de rentetarieven te geloven. Dit bracht aanvanke lijk kopers' in de markt waardoor de koersen opliepen. Als gevolg van winstnemingen gingen deze koerswinsten tegen het slot weer verloren. Gedurende de verdere beurs- duur liep Philips verder op tot 63, terwijl Kon. Olie zich zeer goed herstelde tot 164,20. AKU zakte iets in tot 123,20. Van de cultures was HVA met een eerste koers op 68 de grote uitschieter. De koers van vrijdag was 63,5. De beurs was het met deze hoge opening voor HVA helemaal niet eens en_ kreeg later gelijk toen de koers inzakte tot 35. De scheepvaartsector was merendeels gemakkelijker met weinig zaken. De staatsfondsen gingen wederom bergafwaarts. Gering aanbod van het publiek was wederom voldoende voor koersafbrokkelingen in deze sec tor. Voor de 7% pet. staatslening werd niet meer betaald dan 96,60. Deli Mij. daalde bijna een gul den tot 57,20. K.Z.-Organon was onveranderd op 147 doch Heine- ken was zeer vast op 175,50, na een opening van 172,70 en een voorgaande slotkoers van 172. De Hollandse Belegging en Be heer Maatschappij wordt door de Algemene Bank Nederland over genomen door een bod op de aandelen. Deze aandelen worden echter niet ter beurze verhan deld, ook niet incourant. In de eerste periode waren de koers verliezen van de lokale waarden licht in de meerderheid. Zo moesten Ned. Ford, Industr. Mij. en Wereldhaven ieder vijf punten prijsgeven. Hoeks Machi nes had een slechte dag met een koersverlies van 15 punten. Ber- goss daalde 9,5, Drukkerij De Boer 7 en Ass. Rotterdam even eens 7 punten. Thomassen en Drijver ging 1,6 en Kluwer 1,50 omlaag. Fusie-geruchten van de Bijenkorf met Albert Heijn brachten de koers van de Bijenkorf 7,5 omhoog. Hotel l'Europe was 6 punten hoger. Voor Parkhotel werd 11 punten meer geboden. De aandelen van American Hotel werden niet ge noteerd ook niet met de bemer king bieden of laten. By benade ring kon geen biedkoers voor dit aandeel worden opgegeven om dat de marge met de voorgaande biedkoers te groot zou zijn ge weest. De handel in de internationale waarden bleef kalm. AKU ver liet de markt op 123,30, Hoog ovens 107,20, Philips ca. 63, Uni lever 113,30 en Kon. Olie op 163,80. KLM was ca. 2 gulden lager op 205,50. Door zijn doelpunt tegen ADO heeft Ruud Geels zijn positie aan de kop van de ralnglijst versterkt. Hij heeft nu acht doelpunten gemaakt. Johan Cruyff bracht zijn totaal op vijf door twee treffers tegen Haar lem. Evenveel doelpunten heb ben Kindvall, Jekidrossek en Couperus. De topscorerslijst ziet er als volgt uit: Geels (Feyenoord) acht goals; Cruyff (Ajax), Kindvall (Feye noord), Jendrossek (NEC) en Couperus (Haarlem), allen vijf; Van der Kuylen (PSV), Van Maurik (Holland Sport), Bos veld (Sparta), Wery (Feyenoord),' en Nagy (FC Twente) allen vier. VEEMARKT ROTTERDAM On de veemarkt te Rotterdam werden vandaag aangevoerd 1076 slachtrunderen en 448 varkens. Det noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. 'ƒ5,15 5,30, le kwal. 4,30f 4,80, 2e kwal. f 3,65—4,00, 3e kwal. 3,50 f 3,60; Varkens: le kwal. 2,80 2,83, 2e kwal. 2.78—ƒ2,80, 3e kwal. ƒ2,63—ƒ2,73; Stieren 4,555,30; Worstkoeien 3,45 f 3.60; Slachtzeugen 2,10— 2,30; Zware varkens 2,25— ƒ2,50; alles pe kg. De aanvoer van slachtrunderen was korter, de handel levendig en iets hoger in prijs; Varkens: groter aanvoer, vlotte handel, prijzen hoger, enkele prima's boven note ring. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Op de aardappelbeurs in Rotter dam werden de volgende noterin gen opgemaakt: Klei-aardappelen voor het bin nenland: Bintje 35 mm opw. 16.50 17,50; Bintje 40 mm opw. 17,00f 18,00; Bintje 50 mm opw. 18,00—19,00; Eigenhei mers 40 mm opw. 21,50—22,50. Zand-aardappelen voor het bin nenland: Binte 35 mm opw. f 13,00 14,00. Klei-aardappelen voor de ex port: Bintje 35—50 mm ƒ16.50— f 17,00: Bintje 50 mm opw. 18,00 19,00. Zand-aardappelen voor de ex port: Bintje 35 mm opw. 13,00 14,00. Voer-aardappelen 2,00f 5,00. Stemming: binnenland en export rustig. Prijzen (excl. omzetbelasting) vastgesteld per 100 kg af bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland c.q. export. J

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3