Renesse goed zeg» die langetjes van verkade kruidige beschuitjes met suiker WUwT Slg, DE THEYE G0DEFR00T WINT WIELER- MARATHON Jan Janssen tweede in Bordeaux-Parijs erpletterd T KEURSLAGER HEB JE IETS GOEDS Leider van de black-power- beweging in Londen gearresteerd magazijnbediende RIJNBERG'S HANDELSBUREAU Voordeelweek van de lekkere worsten Verse worst Gekookte worst Leverworst Gehakt 228 Bakbloedworst250 *r- 100 'n goeie slager Ambassadeur van Costa Rica met dood bedreigd Clandestiene organisatie in Saoedi-Arabië Twee Ecuadoriaanse militaire vliegtuigen ontvoerd Levering van Phantom- straaEJagers aan Israël begonnen De overstromingen in IViexico Eredivisie DUIVENSPORT Frans vlskotter geramd en gezonken DÈ VR1TE ZEEUW VOOR ME DAT NIET ZO VEEL i W KOST? Robert Franklin Williams, lei der van de black-power-b.ewe- ging in Amerika, die acht jaar geleden uit de V.S. vluchtte en sindsdien onder meer in Cuba en China verbleef, zit sinds vrijdag in Londen in de gevangenis. Dit heeft een woordvoerder van het minister!» van binnenlandse za ken meegedeeld. Williams kwam vrijdagavond op de Londense luchthaven Heathrow aan. Hij werd door ambtenaren van de immigratie dienst aangehouden en overge bracht naar de Pentonville ge vangenis. Waar hij vandaan kwam is niet bekendgemaakt. Hij was yai\ plan zaterdag naar Amerika terug te gaan. De negerleider vluchtte acht jaar geleden uit de V.S. omdat hij werd beschuldigd van het ontvoeren van een blank echt paar. Dat zou gebeurd zijn na hevige botsingen tussen blanken en negers in Monroe in de staat Noord-CarO'lina. Een jaar geleden werd Wil liams tijdens een conferentie in Washington 1 gekozen tot presi dent van een beweging die zich zelf de „zwarte separatisten re publiek van Nieuw-Afrika" noemde. RUNGIS: De Belg Walter Gode froot heeft zondag de wieler wedstrijd BordeauxParijs ge wonnen. Op deze foto in Rungis, voor de Fransman Perron, die als derde eindigde met daarachter onze landgenoot Jan Janssen, die beslag op de tweede plaats legde. GEVRAAGD: Bij ons is plaats voor een jongeman_ in de leef tijd van ongeveer 16 jaar, als magazijnbediende. Wij bieden een prettige werkkring en een goed loon. Bent u ijverig en accuraat komt u dan eens bij ons aan. Kantoormachines - Kantoormeubelen NOORDSTRAAT 78 - TERNEIJZEN HEEFT ALTIJD IETS GOEDS VOOR nrSLat M U DAT NIET a ZOVEEL KOST iiilSr^igf^^ Bak- en braadtip verse worst in peterselie-roomsaus Maak 50 gr. boter en 3 lepels bloem goed warm. Voeg water toe tot U een gladde saus hebt. Laat hierin de worst 20 min. trekken. Klop dan de saus op met iets kofiemelk en een lepel gehakte pe terselie. Giet de saus warm over het vlees. 500 gr. 258 250 gr. 93 250 gr- 108 WOENSDAG GEHAKTDAG 500 gram VERS GEMALEN hierbij EEN PAKJE MARGARINE 20 Axelsestraat, Tef. -2530 De ambassadeur van Costa Ri ca in Nicaragua heeft een brief ontvangen waarin hij met de dood wordt bedreigd als Costa Rica niet onmiddellijk een guer rillaleider van Nicaragua vrij laat die vorige week op beschul diging van bankroof werd gear resteerd. De politie heeft onmiddellijk versterkingen naar de ambassa de van Costa Rica in Managua 1 gestuurd om de ambassadeur, Enrique Zuniga, en zijn gezin te beschermen. Men vermoedt dat de brief afkomstig is van colle ga's van de gearresteerdv guer rillaleider, Carlos Amador. De guerrillabeweging noemt zich zelf het sandinistisch nationaal bevrijdingsfront. In Saoedi-Arabië zijn onlangs 136 mensen gearresteerd op ver denking van samenzwering tegen het monarchistische regiem, al dus een communiqué van de „unie van de volkeren van het Arabisch schiereiland", dat vrij dag te Beiroet is gepubliceerd in de nationalistisch-Arabische krant „Al-Moharrer". Tot de gearresteerden behoren veel militairen, onder wie de commandant van de luchtbasis van Dahran, kolonel Daoed al Roemeih en burgers, werkzaam bij de Saoedi-Arabische olie maatschappij „Petromine". De regionaal commandant van Da- tran, Said Oari, zou zijn dood gemarteld. Volgens het communikué is hêt complot in juni van dit jaar ont dekt met de medewerking van de Amerikaanse inlichtingendienst. De organisatie stelde zich tot doel de republiek van het Arabische schiereiland uit te roepen, die zich zou aansluiten bij „de Ara bische stroming die leidt naar het socialisme, de vrijheid, een heid en democratie", zo besluit het communiqué. Zaterdag zijn twee Ecuadoriasn- se legervliegtuigen gekaapt. Een militaire piloot is daarbij om het leven gekomen en een sergeant van het leger liep verwondingen op, aldus een in Bogota opgevan gen radiobericht. Het waren twee transportvliegtuigen,.het type C-47. Zij zijn op een binnenlandse vlucht gedwongen qaarr^fpgpq in Colombia te vliegen. Daar zijn- de inzittenden van het ene in het an dere toestel overgeladen, waarna dit laatste naar Cuba vertrok. Het zou bij elkaar gaan om 40 passa giers en tien bemanningsleden. De ene vlieger is op het vlieg veld van Tumaco om het leven gekomen. Zijn lijk isuit het toe stel geworpen. Het schijnt dat de actie het werk is van een dertiental Ecuadoriaan- se studenten die hiermee willfen protesteren tegen het onderdruk ken van studentenbetogingen in Guayaquil. De omgekomen vlieger blijkt te zijn doodgeschoten na een klap met een gummiknuppel op het hoofd. De aankomst van de eerste F-4 „Phantom"-gevechtsvliegtu-i- gen uit de Verenigde Staten heeft in Israel grote bevrediging gewekt. Israel heeft vijftig toe stellen van dit type besteld. Vol gens onbevestigde berichten zou de eerste zending uit acht Phan toms bestaan. Israëlische piloten hebben in de Verenigde Staten een omeiding voor de besturing van dit supersnelle gevechts vliegtuig gevolgd. Israel heeft deze toestellen, na de leverings stop die president De Gaulle in 1967 voor Franse Mirage-jagers gelastte, dringend nodig. Presi dent Johnson besloot eind vorig jaar, vlak voor de verkiezingen, dat de Verenigde Staten straal jagers aan Israel zouden gaan leveren. De aankomst van de Ameri kaanse toestellen lokte onmid dellijk felle kritiek van Egypte uit. Een officiële woordvoerder zei zaterdag in Kairo dat nu „de laatste hoop is verdwenen van diegenen die nog geloofden dat de Verenigde Staten in het mid den-oosten naar vrede streven". De „onbegrensde steun van Was hington aan Israel" zou dit land tot „verdere agressie" aanmoedi gen. Meer dan 100.000 mensen zijn tot dusver dakloos geworden door de overstromingen in de Mexicaanse deelstaat Veracruz. Het zwaarst getroffen is de be- volking in het stroomgebied van de Rio Papaloapan, die ver bui ten de oevers is getreden. De vige regens duren nog voort, boten worden ingesloten geëvacueerd. Vele zitten op daken van hun huizen en in men. De huisvesting, van de drëvenen baart de Vaak aen De Belg Walter Godefroot heeft zondag BordeauxParijs gewon nen, een wielerwedstrijd over 579 kilometer. Jan Janssen eindigde als twee de, hij kwam ruim 12 min. na de winnaar over de streep. De winnaar van de 68e Bor deauxParijs heeft een solo ge reden van bijna 180 kilometer. Walter Godefroot, die dit jaar ook al ParijsRoubaix heeft ge wonnen, toonde zich veruit de sterkste van de twaalf deelne mers aan de wielermarathon. Tot aan Chatellerault (na 253 kilometer) waar de coureurs achter de derny's kropen gebeur de er weinig opwindends. De Fransman Leblanc had op dat moment weliswaar een voor sprong opgebouwd van een mi nuut, maar dat kon de grote mannen in de koers Janssen, Van Coningsloo, Godefroot en Bodart niet verontrusten. An ders werd het toen ook Catieau demarreerde. Wolfshohl en Perin reageerden onmiddellijk. Even later liet Godefroot zich voor het eerst in deze wedstrijd zien. Le blanc werd ingelopen en liet zich terugzakken in een tweede groep met Janssen. Het kwartet Wolfshohl, Gode froot, Catieau en Perin werkte voorbeeldig samen. De voor sprong groeide aanvankelijk snel. Na 300 kilometer kreeg een groepje met Janssen, Jourden, Bodart en Van Coningsloo echter aansluiting. Catieau demarreer de opnieuw. Hjj bouwde een voorsprong op van meer dan 4 minuten. Toen begon het veld zich te roeren. Godefroot probeerde keer op keer om weg te komen, daarbij gesteund door zijn ploegmaat Van Coningsloo. Na 400 kilometer, toen Gode froot zijn zoveelste demarrage plaatste, had de groep geen ant woord meer. Vijfendertig kilo meter verder was de Belg Catieau gepasseerd, die ver terugviel. Janssen en Perin deden nog 'n vertwijfelde poging om de Belg te achterhalen. De Nederlander die van zijn baas opdracht had gekregen dit seizoen nog voor een klinkende zege te zorgen, slaagde echter niet. Godefroot was onge naakbaar. Janssen kon alle hoop op de overwinning laten varen, toen hij na 435 kilometer een ver keerde weg werd ingestuurd, hetgeen hem meer dan een mi nuut kostte. Van Coningsloo en Bodart kwamen weer bij Janssen. Perin slaagde er ook nog in om aan te haken, maar het was dui delijk, dat dit viertal alleen nog maar kon strijden om de tweede plaats. Walter Godefroot, die zich op deze monsterrace voorbeeldig had voorbereid, finishte tenslotte met een voorsprong van meer dan 12 minuten op zijn naaste con current, Jan Janssen. 1. Godefroot (B.) 14.37.17 2. Janssen (Ned.) 14.49.25 3. Perron (Fr.) 14.49.29 4. Van Coningsloo (B.) 14.49.59 5. Bodart (B.) 14.52.57 6. Jourden (Fr.) 15.02.28 7. Catieau (Fr.) 15.13.25 8. Daler (Tsj. SI.) 15.30.53 9. Hiddinga (Ned.) 15.32.22 10. Leblanc (Fr.) 15.46.13 De Westduitser Wolfshohl en de Zwitser Spuhler staakten de sfcnijd. CORN BOYS—WALCHEREN 1—0 Een verrassende Corn Boys zege. Bij de eerste de beste aan val verscheen de bal via Maas bij Klein, die de Walcheren- doelman het nakijken gaf (10). De Walcherse defensie ging hier niet geheel vrijuit. In de reste rende speeltijd werd er wel hard, soms te hard, gespeeld maar doelpunten kwamen er niet meer. Wel een officiële waarschuwing voor de Walcheren-doelman. Sluiskil—R.C.S. 1—0 Geheel tegen de verhouding in heeft Sluiskil gewonnen van R.C.S. Nadat de strijd een half uur gelijk op was gegaan kreeg R.C.S. een veldmeerderheid die tot de laatste minuut duurde. Maar het ontbrak R.C.S. aan een afwerker. Sluiskil miste zijn beste speler Visser wegens ziek te en speelde in teruggetrokken positie om de R.C.S. voorwaart- sen zoveel mogelijk het schieten te beletten. Halverwege de twee de helft nam Sluiskil de leiding uit een strafschop en deze beslis te de wedstrijd. De wedstrijd was 11 minuten oud toen Schobbe een afgemeten voorzit gaf die Jacobs' inkopte, maar doelman Dijkhuizen stond op de juiste plaats. Aan de andere kant werden schoten van Debbaut en Schinkel niet be loond. Nadat Schelfhout Debbaut binnen het strafschopgebied ten val had gebracht, wat door de zwak' leidende scheidsrechter niet werd bestraft, schoot Deb baut in de 43e min. hard tegen de binnenkant van de paal. Jac. de Meulmeester ving de terug- Dit doelpunt werd geannuleerd wegens buitenspel van linksbui ten Schinkel, die naast doelman De Smit liep. R.C.S. zette Sluiskil in de twee de helft direct onder druk en in de derde minuut was R.C.S. dicht bij 'n treffer toen Debbaut alleen op De Smit afging. Hij lepelde de bal over de uitlopen de doelman De Smit die met zijn vuist het leder nog net over de lat tikte. R.C.S. bleef druk uit oefenen, maar in de 24e minuut viel aan de andere kant 'n doel punt toen J. de Kraker hands maakte op het moment dat De Feber hem wilde passeren. Jacobs plaatste zich achter de bal en maakte geen fout (10). Met een corner voordeel van tien voor R.C.S., maar de punten voor Sluiskil kwam het einde van deze wedstrijd. ZIERIKZEE—CLINGE 5—0 De thuisclub behaalde een vol komen verdiende 50 zege, al gaf Clinge voor rust wel goed partij. Tiggelhoven plaatste al na vijf minuten de bal in het Clinge- doel. Na rust werd het door Krips na een minuut 20. Dezelfde speler bleek bijzonder produk- tief, want hij voerde geleidelijk de stand op tot 50. Biervliet—N oormannen 3-3 De nieuwkomer in de 4e klas se, Noormannen, is in Biervliet toch nog goed weggekomen al lijkt de uitslag daar niet op te wijzen. Had Biervliet voor rust goalgettér Moens iets minder vrijheid gegeven dan had de thuisclub zeker de twee punten binnengehaald. Na 8 minuten spelen kreeg Moens de bal vrij op links, om speelde een verdediger en zijn schot bleek doelman Zeegers te machtig (01). Amper 5 minuten later gaf de zelfde Moens aan K. Minderhout een niet te missen kans (02) en weer 10 minuten later leek het vonnis over Biervliet geveld door dezelfde ex-Vlissingen-speler (03j. Maar hierna was het dan ook vólkomen afgelopen. Bier vliet begreep dat het zo niet lan ger kon en 5 minuten voor rust werd hun werken beloond door een mooi doelpunt van W de Regt (1—3). Na rust kwam een herboren Biervliet tussen de lijnen en ook linksbuiten Wissel werd nu meer in het sP^l betrokken. Noorman nen werd volkomen overklast en difrrKt&eerde in een 2e doelpunt der thuisclub door F. Lijbaari. Aanval na aanval golfde op het Noormannendoel, die hoekschop na hoekschop weggaven. Na 30 minuten kreeg Wissel de bal vrij op links. Na een verdediger om speeld te hebben tekende hij de gelijkmaker aan (33). Na nog diverse schoten op paal en lat kwam het einde van een spor tieve en spannende wedstrijd. Als de thuisclub in de competitie dezelfde geestdrift en mentaliteit kan opbrengen als in deze wed strijd zal er zeker veel bereikt worden, HANSWEERTSE BOYS— RENESSE 7—0 Bij de rust leidde de thuisclub al met 30. door Hollander, Van den Berg (in eigen doel) en De Poorter. Na de hervatting voer den Maton, Witte, De Poorter en Hollander de stand op tot 70. KOEWACHT—OOSTBURG 0-0 Beide partijen waren aan el kaar gewaagd. De beide achter hoedes waren het beste deel van de ploeg en de aanvallers wer den dan ook aan banden gelegd. Met blanke stand (0—0) kwam het einde van deze sportief ge speelde wedstrijd. MW—DOS 2—0 58. Brokmap 10; 70. Quadak- kers 20. Aantal toeschouwers: 10.000. In de eerste helft van de ont moeting MVVDOS gaven bei de partijen elkaar niet veel toe, maar het middenveld was voor MVV, vooral door het spel van Reijers die goede steun onder vond van het duo Heijnen Prins. In de Maastrichtse voor hoede moest het meeste gevaar van Bonfrère komen. Aan DOS-zijde was Adelaar de gevaarlijke man. Na een vrije trap van deze speler meende scheidsrechter Dorpmans dat de bal nog juist niet de doellijn was gepasseerd. Ook Van Veen, die twee keer doelman Körver op de proef stelde, had bij zijn po gingen geen succes. In de tweede helft liepen de Maastrichtse aanvallen beter en Brokamp rondde een daarvan af. DOS nam dit doelpunt het ini tiatief over maar Körver keerde schoten van een Renswouw en Maiwald voortreffelijk. Een schot van Quadakers, dat Van Ledden uit zijn handen liet glippen, be tekende de tweede treffer van MVV. PRIJSVLUCHT UIT MOESKROEN „De Eendracht" - Terneuzen Snelheid eerste duis 988,5 m; laatste prijswinnende duif 809,6 m. 1 en 2. O. Hofman; 3. G. van Houdt; 4. F. de Schepper en Zn; 5. A. Vantricht; 6. W. de Kra ker; 7 en 10. C. Rouw; 8. F, Mol- let; 9, H. de Boevere. In de nacht van vrijdag op za terdag is 32 mijl uit de Bretonse kust de Franse viskotter „Notre Dame des Ondes" door een onbe kend vrachtschip geramd. Vijf van de acht opvarenden worden vermist. De andere drie zijn door een Noordafrikaans schip opge pikt, nadat zij uren in het water hadden gelegen. De kotter is na enkele minuten gezonken. Het vrachtschip dat bij de aanvaring betrokken was, is doorgevaren. Men heeft het nog niet kunnen opsporen. Volgens de geredden was het een heldere nacht met maaniwiyi.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 6