Polen-Nederland 2-1 Nederland verspeelde laatste kans Terneuzen liet winst glippen Knappe zege van Tern. Boys 3 Henk Wery miste strafschop Goede eerste helft Breekpunt Tweede helft Fataal Dubieuze gelijkmaker Strafschop Favorieten door uitvallen boot niet van start in „Ronde van Sas" RWB-TERNEUZEN 4-4 AXEL- S.C. GASTEL 0-1 Marktberichten Maandag 8/dinsdag 9 september '1969 DE VRIJE ZEEUW Achterstand Monsterzege van MOC Voor de rust heeft Nederland voortreffelijk gevoetbald, met 'n allure waar de Polen na hun be- ginoffensief van schrokken en met een zekerheid en een gemak die zelfs nog betere ploegen uit hun spel zou hebben gehaald. Bij de rustige opbouw van de aan vallen werd soms zelfs te lako- niek en autoritair gehandeld. Maar als Moulijn of Van Hane- gem een bal verspeelden, stonden de voortreffelijke Rijnders of de goed spelende Groot het weer in orde maken, stopten Eijkenbroek en Israël de Polen af en de enke le keer dat ook dat niet lukte, toonde Jan van Beveren zijn on geëvenaarde klasse. De Poolse storm, die meteen was opgestoken, luwde ook snel, al moest de verdediging, waarin Pleun Strik een regelrechte aan winst bleek, af en toe was hoek schoppen wegggeven. De Polen waren een enkele keer dreigend, maar zelden echt gevaarlijk. Na vijf minuten had Henk Wery Nederland al een voorsprong kunnen geven. De Feijenoorder, die een goede neus heeft voor de plekken waar de kansen liggen, schoot als afwerker echter te kort na een sublieme combinatie tussen Groot en Van Hanegem. Zo dicht als Wery bij het Pool se doel was gekomen, zijn de Polen nooit bij Jan van Beveren geweest, de Nederlandse doel man was met enkele afstands schoten van Dejna, Lubanski en Faber net lekker op temperatuur gekomen. Kostka, in het andere doel, was door de vertragend spelende Nederlanders nog niet belaagd, Wery had immers naast gescho ten, toen Van Hanegem en Rijn ders in de Poolse achterhoede een opening voor Cruyff vonden. De Amsterdammer schoof de bal door naar Wery, die fel doorlo pend de nog niet ingespeelde doelman Kostka overblufte, de bal vlak voor hem aantikte en 't net trof (01). Het was een verrassingsaan val die de Poolse zekerheid on middellijk ondermijnde. Het Ne derlandse elftal kreeg na die openingstreffer in de achttiende minuut een vaste greep op het spel. Moulijn groeide naar een betere vorm, Van Hanegem speelde iets feller en sneller en Cruyff bood Wery vrij kort na het doelpunt een unieke kans om de stand op 20 te brengen. Na een schitterende solo plaat ste de Ajacied de bal precies op het hoofd van de op enkele me ters volkomen vrij voor het doel staande Wery, maar Wery kopte recht vooruit en bovendien over de lat. Die gemiste kans bleek later 'n breekpunt in de Nederlandse overmacht, die langzaam minder sprekend en overtuigend werd. Een kwartier voor rust demon streerde de terugval bij Neder land zich het duidelijkst na een blunder van Suurbier. Niemand kon hem corrigeren en Lubanski kreeg een vrije doortocht naar het doel van Van Beveren die op onbegrijpelijke manier de gelijk maker voorkwam. Van Beveren kon de bal echter niet onder con trole krijgen en moest nog eens in een wanhoopsreaktie hande len om ook Faber de kans te ont nemen. Het waren de enige keren dat de Poolse schutterij echt ge vaarlijk was. Ook in het begin van de twee de helft zag het er niet echt som achtig offensief, maar weer ving de achterhoede de aanvallen aar dig op. Het kostte echter wat meer moeite. Coach Konsewicz had Faber vervangen door Ja- roszik, die veel meer vaart in de aanval bracht en op het midden veld slaagden Dejna en Schmidt er volledig in de Nederlandse op bouw te verstoren, iets dat hen vóór rust niet gelukt was. Nederland kon in die eerste tien minuten van de tweede helft nauwelijks meer dan breken, maar omdat het zo afdoende ge beurde, viel de Poolse ploeg al snel weer terug in zijn pogingen van afstand, waarmee Van Beve ren geen onoverkomelijke moeite had. Toch beslist zo'n afstands schot de wedstrijd. Een kogel van Lubanski werd door een Neder landse voet van richting veran derd en de bal sprong naar inval ler linksbuiten Jaroszik. Op het moment dat Lubanski schoot stond Jaroszik buitenspel. Daar over is geen twijfel mogelijk. Over de hinderlijkheid van deze buitenspelpositie werd door alle Nederlanders positief geoor deeld. Scheidsrechter Placek zag het echter anders; redeneerde dat de door een verdediger aan geraakte bal een niet hinderlijke buitenspelpositie opheft en liet doorspelen. Jaroszik trok een paar meter met de bal door en schoot Polen naast de Nederlan ders. Jan van Beveren had geen enkele kans op de schuiver van de Poolse vleugelspeler (11). Een zwaar oordeel over Henk Wery vellen is gemakkelijk. Het zou echter onredelijk zijn. Onder verschrikkelijk zware druk, ne gen minuten voor tijd met een achterstand van 1—2, moest hij een strafschop tegen de Polen ne men. Op Wery rustte een enorme last, zijn zekerheid was niet ge stimuleerd door een duidelijke rechtvaardigheid van de straf schop, want anders dan een ge schenk van de Tsjechische scheidsrechter Ivan Placek was het niet- Die strafschop was ook geen meer of minder logisch uitvloei sel van een lange reeks van aan vallen, die incorrect gestopt wa ren en ojn.wraak vroegen. Wery kan nauwelijks de emotie van een revanchegedachte gevoeld hebben, want er was geen echte aanleiding voor de wel heel zwa re straf na een misschien kleine overtreding van Kostka tegen Veenstra. Wery moest „koud" achter bal gaan staan, geestelijk niet voldoende geladen. Wery had nog geen andere onbeschrij felijk grote druk. In Zeist was geoefend op het nemen van atrafschoppen. Groot in de eer ste plaats en Israel waren de aan gewezen mensen voor het uit voeren van een eventuele straf schop. Toen het in Chorzow zo ver was, bleek Groot door een knieblessure niet in staat de strafschop te nemen en Israel durfde niet. Daarom moest een beroep op Henk Wery gedaan worden, kort voor tijd, levens groot achter het doel oprijzend wees het scorebord de stand 2 1 voor Polen aan. Negen minu ten nog slechts had de klok ach ter Kostka vol te tikken. Wery heeft de bal net naast de reehter- doelpaal geschoten. Hij heeft ge faald op een moment dat het makkelijk te zeggen is dat een international niet mag missen. Het zij zo. Henk Wery heeft een gat geschoten in de Mexico-illu- sies, maar volgens recht en re delijkheid was Polen, nadat Ne derland voor rust kansen had la ten liggen op een grotere voor sprong dan 10 de betere ploeg. Polen heeft het geluk had van een gelijkmaker, waarvan de zuiverheid op zijn minst twijfel achtig was, Nederland mocht dan de kracht ontwikkeld hebben om de Polen te weerstaan zelden zal een Nederlands elftal zo over tuigend hebben gespeeld als in die periode maar Nederland kon geen tegenslag verwerken. Die hardheid ontbrak in het Nederlands elftal tot het moment waarop het goed ging stond er een hechte formatie, na de eer ste tegenslag was alle zelfverze kerdheid verdwenen. Scheids rechter Placek had voor buiten spel van Jaroszik kunnen fluiten, maar het zou tamelijk gezocht zijn om aan een zo'n ongelukkig moment de nederlaag op te han gen, om net ais in Sofia de fout van scheidsrechter Anderson, die op de stand 00 een strafschop tegen gaf, als reden aan te wij zen v „r het uitblijven van de overwinning, die zeker in Chor- Iber uit. Weliswaar begonnen de j ,..ut schoot De Ruijter net naast. De Kubber door Oomen geiorpe- mw bujöea bereik is geweest. Polen opnieuw met een storm- Na de uittrap kwam de bal bij deerd! Met deze directe vrije trap Nederland schrok en schakel de gehaast over op een meer aan vallende speelwijze, die fataal werd. Roggeveen kwam in het veld voor Moulijn om de aanvals- kracht te vergroten, het hielp echter niet. Het alles-of-nièts-voetbal lever- Een van de vele fraaie reddin gen van doelman Jan van Be veren. Op de foto v.l.n.r. Suur bier, Strik, Szottysik en van Be veren. de alleen Rijnders een kans op, maar hij schoot van de linker vleugel voor het doel langs. Het aanvalsritme van Nederland uit de eerste helft was verdwenen. De spelers konden elkaar niet meer vinden zoals vóór rust en Schmidt en Dejna plus de vaak veel te grof attaquerende Szol- tysik braken de akties gewoon lijk vroeg af. Tien minuten na de gelijkmaker vond de voortreffe lijke Dejna op links (waar Suur bier als verdediger een zwakke indruk maakte) een ongedekte Lubanski, die van vrijwel dezelf de plaats als Jaroszik Van Beve ren voor de tweede keer geen en kele hoop liet (21). Nederland had op dat moment de wedstrijd verloren, maar de ploeg bezat de moed en de onver zettelijkheid door te gaan en kreeg een kwartier voor tijd pen stimulans toen Wietze Veenstra de aan zijn linker knie gebles seerde Van Hanegem verving. In tegenstelling tot Roggeveen, die in de vleugellam geworden voor hoede, waar een bewuste lijn in de aktie ontbrak, zelden aan bod kwam, was Véenstra uiterst waardevol. Hij begon met Markc van een derde Poolse doelpunt af te houden en drukte samen met Rijnders de Poolse muur, die 'op het middenveld zo lang vrijwel ondoordringbaar was geweest, geleidelijk terug. Israël ging mee in de aanval, aanvoerder Eyken- broek zocht in het vijandelijke strafschopgebied naar kansen tijdens het wanhoopsoffensief, maar het was allemaal vergeefse moeite. Tot Veenstra het negen minuten voor tijd probeerde. Hij glipte tussen Szadkowski en Wrazy door maar kon de bal bij deze slalom niet goed aan de voet houden. Kostka kwam uit zijn doel, wierp zich voor de PSV'er, die daardoor kansloos leek. Ook de Poolse aanvoerder-doelman kon de bal echter niet onder controle houden en in een poging hem in zijn macht te krijgen, gooide hij zich langs de voeten van Veen stra opnieuw naar de bal. Veen stra werd uit zijn evenwicht ge bracht, struikelde en de arbiter floot. Niet voor een overtreding van de Nederlander, die stevig, maar zeker niet grof was door gegaan, maar voor een fout van de Poolse doelman, die bewust niets anders had gedaan dan een poging de bal te spelen. Straf schopeen geschenk. De Po len protesteerden, veel minder hevig dan de Nederlanders overi gens na de gelijkmaker, maar Ivan Placek bleef rustig op zijn standpunt en op de strafschop stip staan. Wery heeft de kans op de gelijkmaker, die Nederland noch Polen echt zou hebben ge holpen, en het uitzicht om mis schien méér voor Nederland, niet kunnen realiseren. Niemand zal dat erger hebben gevonden dan de man zelf, die de moeilijkste van de vier kansen die hij in de wedstrijd kreeg, gebruikte en drie gemakkelijker gelegenheden voorbij liet gaan. Bepaald pech hadden vele deel nemers aan de 35ste Internationale Ronde van Sas een zwemwed strijd over 2 kilometer in Sas van Gent doordat de boot, die hen naar Zeeuws-Vlaanderen had moe ten brengen was uitgevallen. Hier bij waren de bekerhouder bij de heren D. Elversma uit Zwolle en de grote favoriete op de schoolslag dames Marjan Janus. Door het wegvallen van twee grote favorieten voor de school- slagtitel was de strijd geheel open. Direct na de start bij de heren schoolslag ontstond een sterke kopgroep van 7 man waarbii maar liefst 3 man van Zian uit Den Haag. Ook Bartels de winnaar van de wedstrijd in het Veerse Meer was erbij. Deze kopgroep bleef keurig bijeen tot op onge veer 400 meter van het einde. Het tempo werd toen door Hans Elzer- man verhoogd en alleen Valk, Bar tels en Jansen konden volgen. Op 200 meter van het einde deed Bartels een felle poging om Valk van de tweede plaats te verdrijven doch dit mislukte en hij viel terug. Hans Elzerman liet zich niet meer passeren. De strijd om de Zeeuwse hege monie werd gewonnen door Adrie Weeda van de Braakman, die zijn rivalen Piet de Roo en Theo Vis ver voor bleef. Door afwezigheid van Marjan Janus kregen de andere meisjes op de schoolslag de gelegenheid om te tonen wat ze waard waren. Daar ook Coba van de Burgt van de Ganze in Kruiningen was „ge strand" kregen de Braakman-meis jes Bep Dieleman en Marlies Ver- cruijssé alle kansen voor de beker voor de beste Zeeuwse. Aanvan kelijk had Marlies een kleine voor sprong doch op de laatste 500 me ter ging Bep haar voorbij en werd hierdoor keurig eerste Zeeuwse. Op de vrije slag heren miste Sjaak van der Hooft van de Schel de uit Terneuzen de ,boot" door niet meteen mee te gaan met een kopgroep van acht man. Hij was daardoor direct op 100 meter ach terstand gezwommen en hij kon deze niet meer overbruggen. Dat was uiteraard teleurstelend voor de Zeeuwen, die meenden eindelijk In deze wedstrijd die zich vooral kenmerkte door de snel wisselende kansen, gaf RWB een 20 voorsprong prijs, waar door Terneuzen zelfs met 42 voor kwam te staan om tenslotte toch nog met een gelijk spel ge noegen te moeten nemen. De wedstrijd was 10 minuten oud, toen Huub Bruurmijn voor RWB 't 1ste doelpunt liet aante kenen. Terneuzen vocht hierna hard terug maar de achterhoede van de thuisclub wist in het be gin bijzonder goed stand te hou den. Toen kwam er in de 20-ste minuut een tegenaanval van RWB. H. Bruurmijn kon zonder te worden aangevallen een schot lossen van ongeveer 12 meter en de bal verdween in de uiter ste hoek (20). De bezoekers zetten een nog feller offensief in en na 26 minuten was het raak. Een vrije traD net buiten het strafschopgebied werd door F. Bakker langs het muurtje, buiten bereik van doelman Avon tuur geschoten (21). 5 minuten i later was de stand gelijk. R. Dey mocht een vrije trap nemen op 20 meter van het doel Hij zette de bal voor en F. Bakker kopte de stand naar 22. Net voor rust kwam Terneuzen zelfs nog aan een derde treffer. Het was E. Lauret die, nadat hij de keeper was gepasseerd, zijn ploeg op voorsprong schoot 23. De twee de helft was nog maar enkele minuten oud toen G. Viveen de bal in het RWB-doel kon schie ten en 't leek erop dat de strijd nu wel beslist was. Maar RWB gaf zich nog lang niet ge wonnen. Het spel werd veel har der en toen één van de spelers van RWB werd gevloerd werd het op het veld een ware chaos. Fanatieke supporters van RWB stroomden het veld op en er werd geschopt en geslagen naar de spelers van Terneuzen. Toen eindelijk de politie erbij was ge komen kon het spel weer worden hervat. Terneuzen trok zich nu terug in de verdediging en dat hierin nog wel verbetering zal moeten komen bleek in het laat ste kwartier. Nadat doelman J. Roose er enige mooie schoten had uitgehouden was het 14 mi nuten voor tijd H. Bruurmijn die er 34 van maakte. 2 minu- Tern. Boys—Good Luck 1-0 Zaterdag speelde Terneuzense Boys zijn eerste thuiswedstrijd tegen het sterke Good Luck uit Raamsdonkveer. Het is tot de laatste minuut een spannende wedstrijd geworden, waarin de ploegen elkaar weinig toegaven, maar die toch verdiend door de Boys is gewonnen. Tern. Boys was danig verstrekt door de come-back van Dave de Kubber. Good Luck hanteerde met succes de buitenspelval, maar is toch in eigen val gelopen. Direct na de aftrap lanceerde Good Luck via Klavers en Van Strien gevaarlijke aanvallen, maar De Smet en Hamelink gre pen goed in. In de 15e min. kreeg Jonkman door een misser van Wintermans een kans, maar schoot naast. Even later kreeg de thuisclub 'n corner op links te nemen. Van Dixhoorn gaf een inswinger. Jonkman kopte de bal naar Si mons. wiens harde schuiver Van Keulen met moeite stopte. Nadat De Jonge en De Smet Van Strien en De Ruijter nog net hadden kunnen stuiten, loste De Kubber in de 29e minuut een prachtig schot dat doelman Van Keulen schitterend uit de linkerboven hoek tot corner werkte. Even later bood Van Dixhoorn uit een pass van Dieleman Jonkman een droomkans, maar deze schoot al- 'een voor doelman Van Keulen "de ver naast. In de 44e mi- Dieleman, die De Kubber in het spel betrok. Diens dieptepass be reikte Simons die snel naar bin nen was gelopen en recht op doelman Van Keulen afging. Achterspeler Hommel liep ach ter Simons aan. Op twaalf meter van het doel werd Simons van de bal gezet. De scheidsrechter zag er geen strafschop in. De rust brak aan met dubbel blanke stand. De Boys zetten direct na de thee enkele gevaarlijke aanval len op. Schoonakker was de snelle linksbuiten Verduijn te vlug af en gaf de bal met een verre trap door naar Simons, die voor de zoveelste maal in de bui tenspelval liep. Doelman Van Keulen nam snel de vrije trap, terwijl de Good Luck verdedi ging rustig positie koos. Meijer ving het leder op en maakte van deze gelegenheid gebruik om een snelle center te geven naar Jonk man, die deze keer geen fout maakte en De Boys in de 4e mi nuut de leiding gaf door de uit stekende doelman Van Keulen kansloos te verslaan (10). De Boys verdediging kwam onder druk te staan, maar doelman Sturm gaf niet thuis bij schoten van Van Strien, Verbunt en De Ruijter. In de 32e min. en 34e min. toonde Van Keulen zijn talenten bij harde schoten van Simons en De Kubber. Ook de gevaarlijke schuiver van Jonk man in de 39e minuut dook hij mooi uit zijn doel. In de 'voor aatste minuut werd kwam het einde van deze span nende wedstrijd, waaruit bleek dat de Boys over een betere con ditie beschikken dan vorig sei zoen, want toen ging meestal in de slotfase de voorsprong verlo ren. Hoek—Kloetinge 0—1 Hoek, dat vorige week in Kapelle zo goed van start ging, heeft voor eigen publiek teleur gesteld. De Hoekse voorwaartsen missen deze middag de juiste richting, terwijl de achterhoede bij een Kloetinge-aanval te non chalant optrad, wat een doelpunt kostte. Hoek is daarna voortdu rend in 't offensief gegaan, maar het met acht man verdedigende Kloetinge gaf de winst niet meer uit handen. De strijd was 15 minuten oud toen De Koeijer na een slechte uittrap een reële kans kreeg, maar de Kloetinge-doelman greep goed in. In de 20e minuut deed Kloetinge een van zijn schaarse aanvallen. De Hoekse verdediging greep slecht in, waarvan rechtshalf Hollestelle profiteerde (01). Na de rust een steeds aanvallend Hoek, dat schoten van Huijssen en Kramer net naast en over zag gaan. Na dat een regen van corners op het Kloetinge-doel niets had opge leverd deed Kloetinge 8 minuten voor tijd nog een gevaarlijke uit val. Doelman Pladdet behoedde Hoek door snel uitlopen voor 'n tweede t 'far. Een gelijk spel had de verhou ding beter weergegeven. ten voor het einde haalde J. Ko- nings voor RWB nog een puntje uit het vuur. Het gepromoveerde S.C. Gastel heeft in de uitwedstrijd tegen Axel het voetbalseizoen geopend met een benauwde, maar verdiende 01 overwinning. Vooral na rust toen de Braban ders beter voetbal speelden dan de Axelaars, kwam deze overwinning duidelijk tot z'n recht. Met name de Gastelse aanvals- Iinie bouwde in deze periode vele goede en vaak verrassend snelle combinaties op. Voor rust was Axel iets in de meerderheid, maar bij de aanvals- acties, die hoofdzakelijk werden ingeleid door de van Haarlem te ruggekeerde Tonny Sheilds faal den op het beslissende moment veelal de buitenspelers. Nadat Sheilds tweemaal achter een naast doel had geschoten, ket ste in de 19e minuut de bal van de paal terug het veld in. In de 25e minuut ontstond voor Axel opnieuw een kans tot de ope ningstreffer na goed voorbereidend werk van Peter Deij, maar Jonk man die ook vlak voor rust nog een uitstekende scoringskans ver knoeide door hoog over te schie ten, reageerde niet eens. Bijna gelukt het Gastel nog in de 43e minuut een voorsprong te nemen toen Van Oers doelman Op peneer reeds was gepasseerd, maar aanvoerder Verbunt nog juist de bal voor de doellijn kon wegwerken. Axel begon na rust sterk offen sief, hetgeen in de 2e minuut al resulteerde in een gevaarlijke ac tie van Lensen, wiens schot echter via de paal naast doel ging. In de 3e minuut weer een Axelse aan val na een solo van Sheilds, maat ook met diens voorzet wist Jonk man geen raad. Hiermede kwam een einde aan het Axelse overwicht en begonnen de bezoekers geleidelijk aan het spel in handen te nemen. Van Oers verscheen in de 8e minuut gevaarlijk voor Oppeneer maar het ontbrak hem in deze wedstrijd aan het juiste richtings- gevoel. Gastel bleef aandringen en in de 10e minuut kogelde Verstraeten tegen de lat. Gastel rook als het ware dat ér tegen dit vaak sterk verdedigende Axel toch doelpun ten gemaakt konden worden. Tot de 37e minuut hielden de Axelaars met Verberkmoes als uitblinker stand. Toen moest de Axelse doel man helaas zwichten bij een be slist niet onhoudbaar schot van linksbuiten Havermans. Voordat de Brabanders het accent op de ver- ded'gin" Iep werd het nog b'tna 02 toen Verstraeten rakelings overschot. v eens iemand te hebben die zie® met de besten kon meten. Piet Schop werd na Sjaak der Hooft de tweede Zeeuw voo Guillet, Van de Sande, Van Mari^j Volwerk en F. van Kruiningen. De uitslagen waren: 2 km schoolslag dames: 1. Q Groen, Wijchen 35.36; 2. Ai Twaalfhoven, Daphnia 35.40; 3. Jt van Gijn, Het IJ 35.41; 13. B. Dies leman, Braakman 41.44; 14. Mi Vercruijsse 42.41. 2 km vrije slag dames: 1. A. van de Veeken, HZPC 29.28; 2. T. Jan» sen, Wijchen 29.40; 3. T. Maat, VZC 29.46; 15. M. Wolff, SZV 34.39; 16. C. Salomé, Schelde» stroom 34.52. 2 km schoolslag heren: 1. H. El» zerman, ZIAN 34.05; 2. R. Valk. VZC 34.07; 3. A. Bartels, ZIAN 34.19; 9. A. Weeda, Braakman 36.57; 11. P. de Roo, de Schelde 37.29. 2 km vrije slag heren: 1. W, Schouten, VZC 27.14; 2. R. Beien, VZC 27.26; 3. K. Algoed, Kort rijk (B.) 27.28; 10. J. van der Hooftj Schelde 29.36; 20. P. Schop, Gan» ze 31.02. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotter werden vandaag aangevoerd slachtrunderen en 511 varkens. De noteringen waren als volg Slachtrunderen Extra kwal. 5,2 5,40, le kwal. 4,404,90, 2a| kwal. 3,804,10, 3e kwa* 3,603,70; Varkens: le kwa ƒ2,72—ƒ2,75, 2e kwal. 2,70 2,72, 3e kwal. ƒ2,55—f2,6 Stieren 4,605,30; Worstkoelij en 3,653,80; Slachtzeuge 2,00ƒ2,15; Zware varke ƒ2,15ƒ2,40; alles per kg. De aanvoer van slachtrunderen was groot, de handel redelijk en prijshoudend; Varkens: ruime» aanvoer, handel vlug, prijzen fijns varkens lager, slachtzeugen onver» anderd, enkele prima's boven no» tering. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Op de aardappelbeurs te Rotter» dam werden vandaag de volgende noteringen opgemaakt: Klei-aardappelen voor het bin» nenland: Bintje 35 mm opw. 16; Bintje 40 mm opw. 16,5017; Bintje 50 mm opw. 1717,50; Eigenheimer 40 mm opw. 22 22,50. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35—55 mm 16 f 17; Bintje 50 mm opw. 17— 17,50. Voeraardappelen 5. Stemming: binnenland en export rustig. Prijzen (excl. omzetbelasting) vastgesteld per 100 kg af bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland cq. export. BRESKENS—STEENBERGEN 4—0 De jonge Steenbergenploeg had goed veldspel, maar slaagde er niet in om bressen te slaan in de Breskens-defensie. Al na zes minuten had Hoefnagel succes en dezelfde speler bracht voor rust de stand op 20. Na de aftrap voor de tweede helft schoot Scherbijn de derde treffer in. Met een goed gericht schot van De Jonge werd de eindscore 40 be reikt. HONTENISSE—VOGELWAARDE 0—1 Flinke belangstelling bij deze sportieve derby. Voor de rust 'n aanvalend Hontenisse, maar doelman De Schepper wilde niet capituleren. Kort na de aftrap in de tweede helft kopte Lam bert uit een hoekschop de beslis sende treffer in. Vogelwaarde had een betere conditie en won verdiend. HVV—DOSKO 2—1 Een aantrekkelijke wedstrijd tussen twee goed spelende elftal len. Voor rust was de thuisclub aanvallend en na 25 minuten schoot Vlassenrood een strafschop wegens hands achter doelman Broos (10). Uit een voorzet van De Booij knalde De Badts de 'tweede treffer in het Bergse doei. Na rust drong DOSKO de thuisclub op eigen helft terug. Aanval op aanval rolde op het doel van De Vos af. Vijf minu ten voor tijd kopte Van Maurik in. HVV kon in de slotfase de schade tot één treffer beperken. In een zeer verwarde situatie voor het Gastelse doel maakten de Axelaars nog wel een doelpunt maar dit werd door de goed lei dende scheidsrechter Verdaasdonk ui Middelburg terecht geannu» leerd.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3