Versterkingen Inspeelperiode Keuze is klein Perspectieven Sluiskil mikt op een plaats in de middenmoot Koewacht verloor spelersmateriaal Noormannen: brede basis STEMMING PRIMA Clinge heeft aan kracht gewonnen Oostburg-bestuur NIEUWE SPELERS WEINIG MUTATIES oiet pessimistisch RCS wil stootkracht oovoeren VIERDE KLASSE H NAMEN VAN DE TRAINERS EN DE LEDEN VAN DE SELECTIEGROEPEN Ztterclag 6 september 1969 DE VRIJE ZEEUW IT SLUISKIL De ijverige secretaris van Sluiskil, A. A. van Hljfte, maakte er geen geheim van dat hij tevreden is over de prestaties in het afgelopen seizoen. „Dit jaar gokken we weer op een plaatsje in de veilige middenmoot en alles wat we hoger komen is meegenomen", aldus zijn kernachtig ant woord op de vraag welke verwachtingen hij nu koestert. Tevreden dus over de prestaties van het afgelopen seizoen, bepaald niét over de competitie programma's. Die noemt hij zonder meer fnuikend. In feite kwam zijn betoog erop neer dat herhaaldelijk twee uit- of twee thuiswedstrijden achter elkaar werden vastgesteld. Omdat het Sluiskil-veld, in tegenstelling met vele andere ter reinen, vrijwel nimmer behoeft te worden afgekeurd, resteerden aan het eind van de competitie nog 5 uitwedstrijden. Meestal was het zo dat met goed weer „uit" en bij slecht weer „thuis" moest worden gespeeld en dat is ook financieel een groot nadeel. Het trainingsbezoek was „uit de kunst" en het ziet er naar uit, aldus de lieer Van Hijfte, dat dit ook nu weer het geval zal zijn. Aanwinsten zijn er niet. Speler Merckx nam een overstapje naar Clinge. Keeper C. de Smit (34 jaar) is de veteraan van de ploeg, maar desondanks nog niet te vervangen. Het wachten is op een ambitieuze vervanger, die men in eigen gelederen hoopt te vinden. Hij vindt het jammer dat het tweede elftal in een ongunstige klas is ingedeeld, want dat vindt naar zijn mening mettertijd zijn weerslag op het vormen van geschikte reserves. Desondanks blikt hü met vertrouwen naar de komende competitie. BIERVLIET Uit de woorden van penningmeester A. C. de Meijer van „Biervliet" bleek dat Biervliet goed „overzomerd" heeft. Er zijn geen spelers vertrokken, ter wijl er wel enkele aanwinsten te noteren vielen. Naast Piet Wissel (Temeuzen) heeft ook J. van Heule (Oost burg) zich als lid aangemeld. Deze laatste als gevolg van verhuizing. Ook komt doelman Joh. Zeegers van Hoofdplaat naar Biervliet. Uiteraard moet worden afgewacht of deze aanwinsten ook inderdaad versterkingen zullen blijken. De heer De Meijer hoopt zoals de laatste jaren gebruikelijk dat zijn ploeg in de kop zal kunnen meedraaien. Veel zal daarbij afhangen van de vraag of men voor blessures en verhinderingen om andere reden gespaard zal blijven. „Een kleine vereniging met een gering aan tal leden is op dit punt bijzonder kwetsbaar en door één blessure kunnen goede prestaties plotseling worden af geremd". De heer De Meijer acht het van groot belang, dat men voor hei eerst met A-junioren heeft kunnen öve». HANSWEERT De nieuwbakken voorzitter van Hansweertse Boys, de heer G. Quakkelaar, ziet het niet zo somber in. „Ons streven is op verjonging gericht, maar natuurlijk heeft de jeugd een inspeelperiode no dig. We zullen trachten langs lijnen van geleidelijkheid de verjonging door te voeren". Er wordt flink getraind en bij de groep geselecteerden is ook een nieuwe man verschenen namelijk die van G. H. Maton, die van Hol land Sport is overgekomen. De Boys beschikken over een prima veld al zou het geen overbodige luxe zijn als er douches kwamen. Het plan daartoe is bij de gemeente in behandeling en ook op dit punt is men hoopvol gestemd. Door de overgang van Kruiningen van de zondag- naar de zaterdagcom petitie (men speelt op hetzelfde terrein) komt men zon dags weliswaar iets gemakkelijker te zitten, maar over- bespeling op zaterdag dreigt. Al met al gaat de heer Quakkelaar met optimisme en hoopvol gestemd het nieuwe seizoen tegemoet. RENESSE „Er zijn geen spelers bij gekomen, maar ook geen weggegaan en we zullen dus vrijwel met de zelfde formatie moeten gaan spelen als waarmee we vorig jaar wel aardig hebben meegedraaid', aldus de accurate Renesse-secretaris J. K. Dalebout. Natuurlijk bestaat de mogelijkheid, dat Renesse een beroep zal moeten doen op enkele jeugdspelers, maar erg groot is de keuze-mogelijkheid toch niet. De heer Dalebout verwacht het nu wat zwaarder te zullen krijgen dan vorig seizoen en vooral de eerste wedstrijden ziet hij met enige zorg tegemoet. Hij verduidelijkt dat, door te zeggen dat door het vele seizoenwerk op Westerschouwen van training in de vorm van oefenwedstrijden in de zomer weinig of niets terecht kan komen. Én daarom is het erg moeilijk de eerste slagen succesvol op te vangen. Bij de oude kernploeg van vorig jaar zijn nu enkele jeugdspelers gevoegd: J. Quist en C. Westdorp, maar die zullen eerst waar moeten maken dat ze nn al rijp zijn om de plaats van de oud-gedienden in te nemen. VLISSINGEN De voorzitter van de voetbalafdeling van de K.S.V. Walcheren, J. B. D. Aerssens, heeft wat zorgen. Weliswaar niet over het beschikbare spelers- materiaal maar door het feit dat om financiële re denen niet meer van de gewaardeerde diensten van trainer R. de Vriend gebruik kan worden gemaakt. Het is nog steeds de vraag hoe men dit snijdende probleem tot de meest geschikte oplossing zal brengea en vooral of dit ten koste van het eerste elftal zal moeten gaan. Over de kracht van het eerste elftal maakt de heer Aerssens zich overigens niet druk. Vast staat, dat met een heel jong elftal aan de competitie zal wor den deelgenomen. Aan het slot van het vorig seizoen werden met een jeugdige formatie indrukwekkende resultaten bereikt (van de laatste 8 wedstrijden werden er 7 gewonnen en 1 gelijk gespeeld). Benjamin in de Natuurlijk zal, bij zulk een jeugdige ploeg, ook veel ploeg lijkt de 17-jarige M. Hogerheide te zullen worden, afhangen van de speelwijze van de tegenstanders, maar in elk geval start Walcheren met een ploeg met veel perspectief. BIERVLIET: trainer: M. Walra ven. Selectiegroep: B. de Paauw, F. Lijbaart, I. Lijbaart, W. de Regt, C. de Ruijssdher, A de Meijer, G. Ger- naert, R. Martens, P. v. d. Bossche, R. Goossens, C. de Ruijsscher, P. Wissel, J. Heule en Joh. Zeegers. CLINGE: trainer: H. Willaert. Se lectiegroep: E. Bogaert, F. Ferket, A. Ras, J. Blommaert, A. v. d. Branden, V. Colsen, Am. Bracke, Hug. Willaert, J. Olieslagers, G. Drumont, W. Verschueren, A. Blom maert, R. van Iteghem, W. Seghers, W. van Tienen, J. de Block, R. van Goethem, M. Mangnue en F Merckx. CORN BOYS: trainer: N. t. d Kerkhove. Selectiegroep: F. Sarnee. J. van Bambost, G. v. d. Berger J, Dhondt, W. v. d. Hemel, L. Her man, J. Heijne, A. Kaas, N. v. c Kerkhove, A. Kox, R. Kruissen, W. de Neve, W. Roegiest, W. Stejjaer J. Verbeek en P. Vesrmeersch. HANSWEERTSE BOYS: trainer: geen, Selectiegroep: P. den Too der, A. den Toonder, B. den Too - der, A. de Klerk, M. de Graaf, H. Eijke, F. y. d. Hart, J. de Poorter, C. Quakkelaar, A Westdijk, J. van Éijkeren, N. v. d. Mul, J. Witte, G. H. Maton, J. Risseeuw, D Durinck, H Openeer en M. Clarjjs. KOEWACHT: trainer: geen. Se lectiegroep: Th. Baert, R, Matthijs, B. Suij, A. de Block, A. van Dam me, C. van Gremberghe, G. Ing- hels, F. Rombaut, H. de Gronckel, F. Buijs, T. Buijs, A. de Waeie, A. Martens en A. Goossens. NOORMANNEN: trainers: J. Ga brielse en H. de Pagter, Selectie groep: H. Balthazar, A. Brasser, Jan Gabrielse, D. Jongepier, J. Hui- bregtse, F. Dieleman, A. Roose, J. P. Minderhoud, H. de Pagter, R. Moens, K. Minderhoud, C. Krijger, W. Minderhoud, Joh. Gabrielse, J. Louw en R. Steel. OOSTBURG: trainer: R. de Vriend. Selectiegroep: P. Versluis, J. van de Velde, J. Verplanke, A. Tas, R. van Pamelen, K. van Weel- den, P van de Bekke, F. Delnad, Chr. Franken, A. van Beest, P. de Koning, W. Vermaire, H. de Graaf, W. Ghijs, L. Wille, J. de Vries, J. Berlet, J. Oosterbaan en P. Leen- houts. RCS: trainer: H. Versluijs. Selec tiegroep: J. Dijkhuizen, J. van Ros- sum, P. de Kraker, Jac. de Kraker, J. Karreman, J. Meulmeester, Jac. Meulmeester, L. Vader, J. Wanjon, A. van Ruiten, F. Waisapy, D. Schinkel, C. de Nooijer, A. Dellebe- ke, W. Debbaut en B. Laisina. RENESSE: trainer: geen. Selec tiegroep: M. Everaers, J, bij de Vaate, C. van Burg, J. Verboom, A, Jonker, J. Geleijnse, D. Bezuijen, Th. Ragas, N. Goossens, R. Boers- ma, J. Simons, M. Kooman, C. Koo- man, J. Quist en C. Westdorp. SLUISKIL: trainer: A, van Aver- maete. Selectiegroep: C. de Smit, F. Albicher, P. Schobbe, A Visser, Tonny Rijckaert, J. Sanderse, F. Ja cobs, H. de Feber, J. Schelfhout, L. van Steenpaal, C. Maas, L. Dallinga en Theo Rijckaert. WALCHEREN: trainer: geen. Se lectiegroep: J. Menheere, E. Ebert, Chr. Bossaert, J. Belfroid, H. van A A. van Hijite: „gokken op een plaatsje in oe nudaeamoou" KOEWAfCHT Bij Koewacht zijn er enkele mutaties en vooral het ver trek van B. Suij, de beste kracht van de ploeg, baart secretaris Van Nieu- lande zorgen. Gelukkig wordt dit ernstige verlies wat gecompenseerd door de terugkeer van H. de Gronckel, die weer van RKFC is overgekomen. Ook het vertrek van F. Martens naar Amsterdam is een moeilijk te verwerken verlies. „Wij zijn al best tevreden als we halverwege de ranglijst kunnen öindisfcn. Natuurlijk zal moeten worden afgewacht wat de nieuwelingen gaan pres teren en nu we begonnen zijn met A-junioren trekken we als het ware een wissel op de toekomst. Totdat deze groep „rijp" is zullen we moeten pro beren ons met het huidige spelersmateriaal te handhaven aldus de Koe wacht-secretaris. v Veldenperikelen zijn er ook nog steeds. Als de nieuwe velden klaar zijn belooft het echt wel iets moois te worden, maar dat zal nog wel even op zich laten wachten. De heer Van Nieulande hoopt in elk geval de opening van een nieuw terrein met een mooie plaats op de ranglijst luister te kunnen bijzetten. WESTKAPELLE Secretaris J. Cijsouw van het pas gepromoveerde Noor mannen uit Westkapelie gaat zeker niet zonder optimisme de komende com petitie tegemoet. Daar is hij trouwens de man ook niet naar. Hij weet lijn optimisme gesteund door het feit dat zijn ploeg geen verlies heeft geleden en dat er enkele nieuwe gezichten zijn verschenen waarvan mag worden verwacht dat zij, zo nodig, in het eerste zullen knnnen meedraaien. Eén ervan is R. Steel, die van Axel is overgekomen en voorts C. Krijger, die in het tweede elftal van Vlissingen uitkwam. Secretaris Cijsouw is vooral blij dat er een wat brede basis is gekomen. Hij durft zonder meer te stel len, dat Noormannen een kerngezonde vereniging is, die momenteel nogal wat toeloop van nieuwe leden kent. Trots en terecht is hij op de fraaie accommodatie, een van de mooiste van Zeeland en op dat punt zijn er dus geen zorgen. Als met hetzelfde enthousiasme wordt gestreden als vorige competitie dan meent hij dat het elftal tot in de bovenste gelederen van vierde klas tal kunnen doordringen. ZIERIKZEE Secretaris L. Verioo, die vorig seizoen voor de moeilijke taak werd geplaatst om de taak van zijn voorganger Timmermans over te nemen, omdat deze laatste elders werd tewerkgesteld, vindt dat de stem ming, ondanks degradatie, gelukkig goed is gebleven. Men zal niteraard al het mogelijke doen, om zo spoedig mogelijk de weg terug te vinden. Met goede moed gaat men aan de komende competitie in de vierde klas beginnen. Gezien het beschikbare spelersmateriaal, de inzet van enkele veelbelo vende jeugdspelers, heeft trainer W. Olyhoek duidelijk het oog op de toe komst gericht. Secretaris Verioo hoopt uiteraard op een zo hoog mogelijke klassering, maar hij verwacht een plaats in het midden van de ranglijst te Viiwipn bereiken. Enkele goede krachten zijn weggevallen, waaronder Jac. Willemse, die voor Bruse Boys gaat spelen. Ook Moelker is niet meer be schikbaar, terwijl Hatzman met voetballen is gestopt. Voor jeugdspelers als 3. Krips, J. Berrevoets, A Kamp en M. Viergever een stimulans om hun uiterste best te doen. Tegen het verlies van enkele krachten staat gelukkig ook enige winst. Daarbij is de van Workum overgenomen F. Sieperda en «*>fc CL Berrevoets weer yen de partij* j SOUBURG Secretaris de Rijke van RCS begint met ie zeggen, tSÊk !3f vorig seizoen hoegenaamd geen. hooggestemde verwachtingen had. Deson danks kwam men nog tot een beslissingswedstrijd met HVV '24. Toen viel het dus mee. Nn meent hij mogelijkheden te zien om in do bovenste helft van de ranglijst te eindigen. Hij hoopt dat de stootkracht van de aanval dood de terugkeer van C. de Nooijer (van Zeeland Sport) wat kan worden opge voerd. Ook W. Debbaut kwam weer terug naar de oude staL Vroege* viel deze speler nogal eens op door zijn verrassende schot. Helaas zal Mesman wegens studieredenen verstek laten gaan. De heer tM Rijke hoopt, dat de verdediging toch op peil kan worden gehouden en zij ft gedachten gaan daarbij uit naar het weer meedoen van J. Bouma. De rest van de elftalsamenstelling zal wel niet zoveel hoofdbrekens kosten. Vete* raan P. de Kraker zal nog wel een jaartje meespelen en de hoop is nu ge* richt op L. Vader, want die wil zijn plaats wel aan een jongere kracht kwijt, maar daarvoor is hij een nog te geroutineerde en aktieve speler. Er is ze ker geen reden om nu al op een lagere versnelling terug te schakelen. Do accommodatie laat nog wel wat te wensen over. De aanwezige douches kun* nen niet worden gebruikt. In het bijzonder gebrek aan een geschikte trai ningsgelegenheid doet zich voelen. Het gebruik van het Aroda-veld te Vlis singen (samen met een andere vereniging) ligt op een dusdanig ongunstig tijdstip, dat het aanleggen van een oefenveldtje te Souburg hoog op het RCS-verlanglijstje is geplaatst. CLINGE Voorzitter A van der Kelen van „Clinge" stelt met vreugde vast dat zijn vereniging geen spelers heeft ver loren, maar integendeel grote winst heeft geboekt door ette lijke nieuwe krachten van wie er zeker 4 een plaats in het eer ste elftal kunnen innemen. De komst van W. Verschueren (die terug is van Beerschot), J. de Blok (Antwerp), R. van Goe- thejn (Steen) en E. Merckx (Sluiskil) is zonder enige twijfel «en versterking voor het eerste elftal. Men gaat nu onder leiding van trainer Willaert proberen tot betere resultaten te komen dan vorig seizoen en de hee Van der Kelen gelooft vast dat er een redelijke kans bestaa; dat men weer eens in de top gaat meedraaien. Hij ziet ook voordeel in de nieuwe invallersbepaling, waar door naar zijn mening veel geknoei met „geblesseerden" ach terwege zal blijven. „Het wordt nu meer een strijden met open vizier al zal, het de samenstellers van elftallen nog wel eens hoofdbrekens kost. Vroeger waren de reserves niet steeds de besten, dat zal bij de „wisselspelers" echter toch wel het geval moeten zijn". Verbetering van de kleedlokalen staat op de nominatie en al met al blikt voorzitter Van der Kelen, niet geheel ten onrechte, hoopvol in de toekomst. SAS VAN GENT Camiel Verhelst, bestuurslid en tevens voorzitter van de jeugdcommissie van Com Boys uit Sas van .ent, maakt er geen geheim van en hoe kan dat anders! dat de geleverde prestaties van het eerste elftal in het afgelo pen seizoen geen reden tot vreugde hebben gegeven. In feite heeft men met de rug tegen de muur moeten knokken om zich te kunnen handhaven. Gevraagd naar zijn verwachting met betrekking tot het nieuwe seizoen toont hij toch een gematigd optimisme. „We hopen de weg naar herstel gevonden te hebben en mik ken op een plaats in de middenmoot. We moeten in de nabije toekomst de weg terug kunnen vinden om weer te komen tot de glorietijden van weleer." Veel mutaties in de ploeg zijn er overigens niet te verwachten Na een jaar afwezigheid is ook J. Verbeek weer in de selectie groep opgenomen na zijn terugkeer uit Glanerrug. Of enkele andere nieuwelingen een plaats in het eerste verdienen zal ge durende de trainingscampagne moeten blijken. De velden- situatie blijft zorgelijk. Er is wel een nieuw gemeenteterrein maar daarop is geen geschikte accommodatie en het is daarom voor competitievoetbal zeker niet te gebruiken. Bovendien ligt het er van de kern aan het dorp. Voor het eerst gaat Corn. Boys ook met een zaterdagelftal aan de competitie van de af deling Zeeland deelnemen. OOSTBURG Organisatorisch gaat Oostburg er vrij zeker niet op voor uit, want de eminente secretaris, Roger van Pamelen, moet noodgedwongen wegens verandering van woonplaats zijn taak aan een ander over dragen. Dat is inmiddels gebeurd en het zal zijn opvolger, de heer W. Ghijs, echt niet meevallen zijn voorganger te doen vergeten. Niet alleen op het administratieve vlak betekent dit een gevoelige aderlating, want Roger van Pamelen was ook een zeer gewaardeerde steunpilaar in de Oostburgse ploeg. De heer Van Pamelen zelf, die inmiddels wegens zijn verdiensten voor zijn -doeg tot erelid werd benoemd, meent dat men enkele tegenslagen uitstekend heeft weten op te vangen. Trainer R. de Vriend, die vrij zeker de taak van tefenmeester J. Franken gaat overnemen, zal het helaas moeten stellen mnder F. Delnad en W. Ghijs, die beiden in verband met een knieblessure voor goed of lange tijd zullen zijn uitgeschakeld. Bovendien is J. van Heule laar Biervliet vertrokken. Toch meent de heer Van Pamelen dat, als de •lieuwe trainer de touwtjes even stevig in handen weet te krijgen als zijn voorganger die had, er geen reden is tot pessimisme. Van Groede is L. Wille overgekomen en dat kan weer enige compensatie geven. Een goede klas sering ziet hij er wel in en omdat men nu met een aparte jeugdafdeling is gaan werken zit er voor de toekomst zeker wat meer perspectief in. Hij ziet RCS en Biervliet weer als grote kanshebbers. De veldenmisère, of liever gezegd de problemen rond de slechte accommodatie, is nog niet ten einde om dat de KNVB de op dat punt verleende dispensatie zal intrekken. Het ge meentebestuur heeft echter de volle medewerking toegezegd en een voor stel tot spoedige verbetering is inmiddels bij de raad ingediend en goedge keurd. Als nu ook Ged. Staten hiermee instemmen kan ten spoedigste met de bouw van een geschikt vervangingsobject worden begonnen. Oosterhout, J. van de Broek, A ven 't Westende, L. v. d. Broek, A. van de Broek, B. Telleman, P. Rottier^ M. Hogerheide, T. Poortvliet, M. Bielok, Chr. Dirksen, H. Wissekerk* en P. de Ridder. ZIERIKZEE: trainer: W. Olyhoek, Selectiegroep: J. Stoutjesdijk, F. t, Sieperda, J. van Beveren, C. Berre* voets, C. J. Dogger, H. Hendriksa^ J. Klink, Th. Klink, C. Lodewijk, C. Stoutjesdijk, H. Vermeule, A. J, van Tiggelhoven, C. Wiltenburg, 3, G. Krips, J. Berrevoets, A Kamp M M. Viergever.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 17