Pleziervaartuig omgeslagen op meer van Genève K.N.V.B.-bestuur schrapte centrale trainingsbijeenkomst Banketbakker DIPO, DE DONKERE DWERG BEURSOVERZICHT Restaurant Monopole 1,98 ƒ33 ƒ1,10 ƒ2,19 E. A. Ysebaert n.v. Schelde voor derde maal in successie winnaar Zeeuwse beker Marktberichten Van Strien's bakkerij pand Scheldekade 33 Woensdag gehaktdag DE VRIJE ZEEUW Woensdag 20 augustus 1969 Overwinning voor Dubois in Izenberge Nederlands elftal pas op het veld bekend jonge café-restaurant kelner ƒ2,69 ƒ1,15 HOS ƒ1,08 TENNISKAMPIOEN- SCHAPPEN Oostdultse zwemkampioen vlucht naar westen Handboogsport INTERNATIONALS VRIENDELIJKER Waterpolo Grote diefstal in Parijs 4 Willy Dubois heeft maandag een internationale wegwedstrijd te Izenberge voor beroepsrenners over 150 km gewonnen. Hij leg de de afstand af in 3 uur en 42 minuten. De Belg Noël van Tie- ghem werd tweede en diens land genoot Ronny van der Vijver der de op vijftien seconden. Bondscoach George Kessler zal de opstelling van het Neder lands elftal, dat op 7 september tegen Polen speelt later dan ooit bekend maken. Tijdens de eerste centrale training vertelde Kess ler de journalisten, dat hij pas één minuut voor aanvang van de wedstrijd de samenstelling van het elftal zal vrijgeven. Een prin cipe dat veel coaches van natio nale ploegen in de „koude voet baloorlog" sinds jaar en dag hul digen. De ontmoeting in Katto- witz zal om vier uur in de na middag beginnen. Het ongeluk met de plezierboot „Frai Dien" die maandag op het meer van Genève is vergaan, heeft aan 24 personen het leven gekost, onder wie 15 meisjes van een vakantiekolonie. Volgens de politie hebben red ders acht lijken geborgen tot we gens de invallende duisternis het zoeken naar aoht kinderen en drie volwassenen moest worden ge staakt. De ipolitie zei dat de kans zeer gering moet worden geacht dat de vermisten nog levend wor den aangetroffen. Er waren 53 opvarenden op de plezierboot, de Fraidieux, een verbouwde sleepboot. Onder hen bevonden zich 31 kinderen, allen uit een plaatselijk vakantie-oord. De boot zonk op een afstand van ongeveer 70 m. uit de oever. Een Franse douanebeambte, die het ongeluk zag gebeuren, zei dat alle kinderen door een grote golf naar een zijde waren gerend. De boot, die zonk tussen de Franse badplaatsen Evian-les-Bains en Thonon-les-Bains aan het meer, behoorde toe aan Emile Richard, wiens dochter de Fraidieux be stuurde. Op de foto zien we het scheepje na het lichtten. De politie deelde mee dat drie kinderen en zes volwassenen in een ziekenhuis werden behan deld voor verwondingen of shock en dat 16 kinderen en vier lei ders uit de vakantiekolonie naar de kant wisten te zwemmen of gered werden. Men verwaoht dat het doden cijfer nog kan stijgen. Duikers van de politie hebben de gehele nacht bij schijnwer pers naar de slachtoffers van de ramp met het Franse plezier vaartuig, dat maandag op het meer van Genève omsloeg, ge zocht. Zeker is nu dat 24 personen on der wie 15 meisjes zijn omgeko men. Drie kinderen en zes vol wassenen worden in een zieken huis behandeld en zestien kin deren en de vier leiders van de vakantiegangers blevten onge deerd. Acht lijken zijn tot nog toe geborgen. vraagt Korte Kerkstraat 14-16, Terneuzett, Tel. 2482 GEVRAAGD: Moet zelfstandig kunnen werken. Minimum leeftijd 20 jaar. Noordstraat 79 - Terneuzen - Telefoon 8198 TE KOOP Direkt te aanvaarden. Inlichtingen DE RIDDER Scheldekade 40, na 18.00 uur. 500 gram KWAL1TEITSGEHAKT 500 gram MALSE STOOFLAPJES (iets doorregen) 500 gram HALSCARBONADE 500 gram VET GEZOUTEN SPEK 500 gram MAGERE SPEKLAPJES ZOO gram GELDERSE HAM 200 gram SNIJWORST 200 gram GEBRADEN GEHAKT Vlooswijketnat 51 Temmen De spelers, geselecteerd voor de wedstrijd tegen Polen voor 't wereldkampioenschap voetbal, zullen op deze belangrijke ont moeting niet kunnen worden voorbereid op de wijze waarop bondscoach Kessler dat graag gezien had. In samenwerking met secretaris-penningmeester Brugwal had George Kessler een trainingsschema opgezet met we kelijkse bijeenkomsten in het sportcentrum te Zeist en een drietal oefenwedstrijden op het complex van de K.N.V.B. Het be stuur besloot echter de samen komst van dinsdag 26 augustus niet te laten doorgaan. „Als K. N.V.B. moeten we waken over de belangen van het Nederlandse elftal", lichtte de heer Burgwal dinsdagmiddag in Zeist toe, „maar ook over die van de clubs. Aangezien diverse verenigingen, die spelers afstaan voor het Ne derlandse elftal, voor die week verplichtingen waren aangegaan, is besloten volgende week geen centrale training te houden. Het ware beter geweest als er wel zou worden getraind. Een on overkomelijk bezwaar lijkt de afgelasting mij echter niet. Te meer niet omdat de heer Kessler voor de wedstrijd in Polen de spelers bijna een hele week tot zijn beschikking heeft". De bondscoach zelf was uiteraard zeer voorzichtig met zijn commentaar. „Wat ik er van denk? Het is moeilijk te zeggen", zei hij bedachtzaam om tijd te vinden voor een nadere formule ring van zijn woorden, „het be sluit van het bondsbestuur, daar leg ik me bij neer. Dat er niet getraind word vind ik jammer. Ook al omdat er drie trainings wedstrijden op het programma sonden. He mozaïekbeeld dat de heer Burgwal en ik hebben op gebouwd is er door verstoord". Het beleid van de K.N.V.B. is déze contrasteert volkomen met de zienswijze van de meeste an dere nationale voetbalbonden. Deze huldigen vrijwel unaniem de stelling, dat bij wedstrijden voor de voorronden van het we reldkampioenschap de belangen van het nationale elftal moeten preveleren. Zeker als het zo'n belangrijke ontmoeting is als Po lenNederland op 7 september in Kattowitz, die wel eens be slissend zou kunnen worden voor het al dan niet deelnemen van Nederland aan de eindronden van het toernooi in 1970 in Mexi- cd. Opmerkelijk is voorts, dat bij het vaststellen van de data voor de vriendschappelijke wedstrij den overleg tussen de clubs en de voetbalbond is geweest. Over de eerste centrale trai ning, dinsdag in Zeist gehouden, was Kessler tevreden. „Ik»ben tevreden omdat alle zeventien uitgenodigde spelers er waren. En meer nog dmdat ze alle ze- Op de tennisbanen van het sportterrein te Sluis werden de finales gespeeld van de kam pioenschappen in West Zeeuws- Vlaanderen, waaraan werd deel genomen door tennisclubs uit IJzendijke, Groede, Oostburg en Sluis. Er bestond een redelijke belangstelling. De voorronden waren reeds de voorafgaande weken gespeeld op de banen van de deelnemende verenigingen. Na afloop reikte de heer G. Groosman de prijzen uit aan de winnaars en hij meende op een geslaagd toernooi te kunnen te rugzien. De deelnemers waren van mening dat een dergelijk toernooi in de toekomst voor herhaling vatbaar was. De uitslagen luiden: Heren enkel. Halve finale: J. Verhage, Groede—R. Belderok, Oostburg 75 en 63; W. Hen drikse, IJzendijkeO. Varin, IJzendijke 61 en 61. Finale: W. HendrikseJ. Ver hage 62 en 60. Dames-enkel. Halve finale: me vrouw Hendrikse, IJzendijke M. van Oers 63 en 61; L. van OersC. de Wolf walk-over. Finale: mevr. HendrikseL. van Oers 75, 46 en 62. Heren-dubbel. Finale: R. Bel- derok/W. HendrikseF. C. en R. van Noorden, Oostburg 61 en 63. Dames-dubbel: L. en M. van Oers, IJzendijkeM. van Hee/ M. de Smet, Oostburg 60 en 6—2. Gemengd-dubbel: Mevr. en de heer Hendriksevan Noorden/ van Hee 62 en 62. ventten geheel fit waren. Dat is een ongekende weelde. Het be langrijkste van deze samen komst is, dat we na de zomer weer groeien naar een eenheid, naar een groep. Daartoe is van daag een belangrijke stap ge zet", aldus de bondscoach giste ren. Enkele uren eerder was de bondscoach op het veld minder enthousiast geweest. Het kostte hem kennelijk moeite om de spe lers uit een late vakantiesfeer te halen. „Als ik zeg looppas, be doel ik ook looppas", waren zijn woorden toen. „Het is moeilijk na de wedstrijden van zondag. Maar in Polen wordt het ook moeilijk". Zelfs uitte hij het dreigement van een half uur „strafwerk": „Als het niet gaat zoals ik wil gaan we gewoon door tot half één Axal Mitbauer, de Oostduitse zwemkampioen op de 400 meter vrjje slag, heeft in de nacht van zondag op maandag een geslaag de vlucht naar West-Duitsland ondernomen. De 19-jarige Mit bauer uit Leipzig, was met en kele familieleden op vakantie aan de Oostzeekust. Zondagnacht ver liet hij de camping en zwom twin tig kilometer in open zee. Maan dagmorgen werd hij toen hij op een zeebaken uitrustte opgepikt door de veerboot Nordland, die hem naar Lubeck bracht. Voor de schieting op de staande wip, die door de handboogmaat schappij „St. Sebastiaan" te Westdorpe werd georganiseerd, bestond een goede belangstelling, ook van de zijde van de Belgische schutters. De uitslag luidde: le hoogvogel, O. de Bock, Kruisstraat (B.)2e hoogvogel, A. Pottelberghe, Koewacht. Zijvo gels. A. Michiels, Kruisstraat (B.) Kallen, Ph. de Puijselaere, Zuid en A. O. Coone, Overslag (B.). dorpe en G. Savoy, St. Jansteen. Evenals maandag hebben ook dinsdag de internationale waar den weer hogere koersen bij de opening te zien gegeven t.o.v. het voorgaande slotniveau. Het publiek toonde opnieuw enige belangstelling voor deze stuk ken. Het buitenland deed prak tisch niets. Vooral AKU lag ge vraagd in de markt. Gedaan werd dan ook 118.20 (116.50). Kon. Olie ging op 167.30 in an dere handen over (166.40). Phi lips verbeterde een halve gulden (vijf punten) tot 63.50. Hoog ovens was goed prijshoudend op 101. Demka (Hoogovens) heeft een defensie-order ontvangen groot 1,5 min. Unilever bleef bij al deze fondsen ten achter. In deze hóek werd 30 cent lager ingezet op 98.60 om daarna ver der in te zakken tot 98. Op deze koers echter kwamen toch wat kopers die de stukken uit de Hoewel Schelde de beker reeds in bezit had, omdat de konkur- renten elkaar al zoveel punten hadden afgesnoept, werd er gis teren in Breskens toch duchtig om de punten gestreden. Schelde, met enkele invallers, kon het derde-klas peil niet halen en in de eerste twee perioden ging het spel dan ook gelijk op. Schelde- keeper Dingenouts moest het eerst in aktie komen na een fout van zijn achterhoede. Dat ging hem goed af en uit de hierna op gezette aanval ging De Pooter er tussen uit en passeerde met een drukbal de Scheldestroom-kee- per.(01). Maar door een blun der van Dingenouts werd het 1 1. Verder dan enkele slecht ge richte schoten van Schelde kwam men niet meer. Ook na de eerste rust ver toonden beide teams geen best spel. De gasten namen nu door Kort via een snelle aanval weer de leiding (12). In de derde periode trof Weij- land eerst de lat. Aan de andere kant deed Verplanke het beter, toen hij èn Van Doorn èn Din genouts te vlug af was (22). Maar doordat Weijland toen een strafworp (uit 3 strafpunten) be nutte, kon Schelde met een 23 voorsprong aan de laatste perio de beginnen. Nu werd Schelde toch iets sterker en de goed meegekomen Peij maakte er 24 van, terwijl Weijland even later de stand op 25 bracht. Toen daarna C. Ac- ke in het 4 m-gebied terugge trokken werd, benutte Weijland da toegekende strafworp (26). De thuisclub kreeg nu ook een strafworp te nemen, maar de bal trof de paal. De Schelde-achter- hoede reageerde perfect, ving de bal op en er volgde een mas sale aanval, waarbij Peij op 1% m vrij voor het Scheldestroom- doel kwam te liggen. Zijn schot ging echter naast. In de toen nog resterende tijd zag geen van beide ploegen ver der nog kans om verandering in de stand te brengen. Na afloop van de wedstrijd reikte kringvoorzitter Acke de beker uit aan de Schelde-aan- voerder. markt namen waardoor de prijs opliep tot 98.80. Merendeels is toch het wachten van Beursplein 5 op de tweede kwartaal en half jaarcijfers 1969 van Unilever, Philips, AKU en KZ-Organon, die deze week worden bekend gemaakt, waarvan Unilever van daag nabeurs. Philips kon zich later nog optrekken tot 63.80 ter wijl Hoogovens op 101.20 kwam. De stimulans naar het hogere koersniveau voor de toonaange vende fondsen in Amsterdam kwam wederom van Wallstreet. Enkele Amerikaanse banken hebben besloten de rente voor kortlopend geld met eenachtste procent te verlagen. Men hoopt dat dit het teken zal zijn tot een verlaging van het rentepeil in de Verenigde Staten. De New- Yorkse beurs sloot vast waar door het Dow Jonesgemiddelde voor industrie-aandelen er een flinke stijging maakte. De Ne derlandse fondsen waren in Wallstreet goed prijshoudend. De cultures konden zich eên kleinigheid verbeteren. De scheepvaartssector gaf geen ver schillen van betekenis te zien. De staa'tsfondsenmarkt werd ep- nieuw onder druk gezet echter met weinig zaken. Voor de in schrijving op de 40 min acht procent obligaties Amrobank te gen 99% pet. bestond zeer grote belangstelling. Deli Mij bleef onveranderd op 58.70. KZ-Organon ging twee gulden omhoog tot 140.60. Even als Heineken op 168. KLM daal de een gulden ot 192.50. Nadat Unilever was opgelopen tot 99.50 verliet dit fonds de markt op 98.90. AKU deed bij het sluiten van de beurs 118.60, Hoogovens 101.20, Philips 63.90 en Kon. Olie 167.20. In de le periode waren de koerswinsten van de lokale waar den wederom in de meerderheid. DRU en Bijenkorf Beheer gin gen ieder 7 punten omhoog. In- ternatio steeg 6, Bergoss 10 en Delta 17 punten. Ned. Lloydd ging 6.70 omhoog. Voor de Al gemene Bank Nederland werd 3.50 meer betaald. Van der Grinten werd 6 duurder. Gist- Broc steeg 1,40 (14 punten), terwijl Amfas 3 gulden omhoog ging. Elsevier was 5 hoger niet aan te komen. Simon de Wit, Ned Ford en Kemo gaven ieder vijf, Sanders Behang en Naar- den ieder 6 punten prijs. Cindu moest drie gulden afstaan. Schuppen-Sajet werd op 132 verhandeld tegen een laatstge- dane notering van 140. Deze maatschappij gaat 40 a 60 pet. op het uitstaande aandelenkapitaal terugbetalen. Dit door de ver kregen contanten t.z.t. doordat Philips Duphar de chemische sector van Schuppen-Sajet tegen contanten gaat overnemen. Het dividend zal worden0 verhoogd van zes tot tien procent. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier geldend in Am sterdam zijn iheden onveranderd gebleven. De eindstand van deze halve kompetitie is: Schelde 4 4 0 0 21— 7 8 Ganze 4 112 17—14 3 Bruinvis 4 112 1921 3 SZV 4 0 3 1 10—15 3 Scheldestroom 4 112 1121 3 Waaruit we toch wel mogen konkluderen, dat de beker bij 't sterkste zévental is terecht ge komen. 30. Het was Aram bij deze woor den van het meisje, alsof hij een klap in het gezicht kreeg. Het eerste ogenblik wist hij niet, wat hij moest antwoorden. Ineens werd de bedoeling van Beni al Akbar hem duidelijk. De grijs aard had er op gerekend, dat als hij maar eenmaal Kiruna ont moet had, hij hals over kop ver liefd geworden zou zijn. Het was een moeilijke situatie, waarin Aram zich bevond, want hoewel hij in de verste verte er niet aan dacht om zijn lot aan dat van Kiruna te binden, vond hij het meisje toch te aardig om haar te kwetsen. „Ik ben hierheen gekomen door een samenloop van omstandighe den", vertelde hij haar. „Ge weet vermoedelijk, dat uw vader Dipo naar mij toe had gezonden als zijn afgezant. Voordat hij' echter tijd had mij de reden van zijn bezoek uiteen te zetten, werd hij uit mijn burcht ontvoerd. Omdat hij mijn gast was. heb ik getracht hem uit de handen van zijn ontvoerders te bevrijden, doch daarbij werd ik zelf gevangen genomen en hierheen gebracht door de man nen van Maroessof. De rest weet ge!" Het meisje keek even peinzend voor zich uit en vroeg toen met een glimlach: „En wanneer Dipo u wél had kunnen yertellen waarom mijn vader u vroeg, hier heen te komen, zoudt ge dan aan zijn verzoek gevolg hebben gege ven?" Zij waren zo verdiept in hun gesprek, dat zij geen van beiden merkten, dat een donker» ge daante, die zich achter een der zuilen van het terras verborgen had gehouden., zich behoed—sm terugtrok. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam van dinsdag weren aangevoerd 125 slachtrunderen, 463 gebruiks- vee, 180 vette kalveren, 196 gras kalveren, 1085 nuchtere kalve ren, 11 paarden, 262 schapen of lammeren en 38 bokken of gei ten. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. ƒ5,20—ƒ5,40, le kwal. ƒ4,50— ƒ4,90, 2e kwal. ƒ3,85—ƒ4, 3e kwal. ƒ3,653,75; vette kalve ren: le kwal. 3,704,10, 2e kwal. ƒ3,45—ƒ3,65, 3e kwal. ƒ3,30ƒ3,45; stieren (alle kwal.) 4,655,40; worstkoeien 3,70 3,85. Alles per kg. Kalf- en melkkoeien 1100 1575; vare koeien 9251250; vaarzen 9501125; pinken 650900; graskalveren 425 500; nuchtere kalveren 120 160; mestkalveren 270 ƒ360; schapen 85ƒ125; lam meren 125145. Alles per st. De aanvoer van slachtrunde ren was iets kleiner, handel re delijk, prijzen als maandag; de aanvoer van kalf- en melkkoeien was gewoon met stille handel, prijzen stabiel; vare koeien; aan voer als vorige week, handel wil lig, prijzen hoger; vaarzen en pinken: groter aanvoer, handel matig, prijzen onveranderd; de aanvoer van graskalveren was iets ruimer, handel flauw, prij zen gedrukt; vette kalveren: aanvoer groot, handel vlot, stij ver in prijs; nuchtere kalveren: aanvoer ruimer, handel levendig, prijzen hoger; De aanvoer van schapen en lammeren was gro ter, handel rustig, prijzen scha pen iets stijver, lammeren onver anderd. Dieven, die in de loop van het weekeinde via het dak v«n het hui» van een zakenman In Pa rijs waren binnengedrongen, zijn er vandoor gegaan met schilde rijen bontjassen en zilveren voorwerpen met een totale waar de van naar schatting 990.000 gulden Dit is o—ld door de i

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 4