Vijf doden in nacht van geweld Voor de zondag KERKDIENSTEN Vergelding? Verslechterd Onderhandelingen Engelse vlag Dublin wil gemeenschap pelijke vredesmacht Engeland wijst voorstellen af Verbond Nederl. ondernemingen contra „Medisch Contact" Nog een slachtoffer verbrand Extra toren moet Euromast redden DE VBIjË ZEEUW Zaterdag 16 augustus I960 Twee Zuidvietnamezen onthoofd Animo om op straat te slapen wordt minder Matroos maakte ongelukkige val Zwitserse „prettoren" Dubbele moord in Memphis Pond sterling in Londen lager dan ooit Rhodesië beschermt „boycotbrekers" (Vervolg' van pagina 1) De katholieke wijk Falls Road in Belfast, die in de nacht van donderdag op vrijdag het toneel was van hevige gewapende ge vechten, leek vrijdagmorgen een grimmig slagveld. Er stonden nog steeds huizen in brand. Een hoop stenen en puin was alles wat er van een groot blok etage woningen was overgebleven. Bij Falls Road hield de politie in pantserwagens de wacht. Ieder huis vertoonde kogelgaten. Om de tien minuten reden politie auto's in volle vaart door de straten. De politiemannen hiel den machinegeweren op de ge bouwen gericht voor het geval sluipschutters zich daar verbór gen hielden. De spanning in de stad nam snel toe en men verwachtte dat de gevechten weer zouden op laaien. Men was zeer bevreesd voor vergeldingsakties. Vooral de dood van de 9-jarige Patrick Rooney zou de hartstochten kunnen aanwakkeren. De regeringsvoorlichtingsdienst in Belfast heeft vrijdag meege deeld, dat 13 mensen worden vastgehouden op verdenking dat zij over de grens van de repu bliek Ierland zijn gekomen. De premier van Noord-Ierland, Chichester-Clark, heeft vrijdag in een radio-interview een be roep op de bevolking gedaan van de straten weg te blijven. Vol gens Chichester-Clark heeft het verzoek van de premier van Eire om interventie van de Verenigde Naties tot verslechtering van de toestand geleid. De premier zei, dat aan het inzetten van Britse troepen in Londonderry geen be perkende voorwaarden zijn ver bonden. Hij gaf de verzekering, dat zij de leiding in de provincie niet zullen overnemen. De regering heeft een verkla ring uitgegeven, waarin wordt gezegd dat de politie pas het vuur heeft geopend, toen zij bijna gelijktijdig in verschillende delen van Belfast hevig werd bescho ten. Volgens een opgave van de politie zijn er in de nacht van donderdag op vrijdag in de ge hele provincie 54 personen door schotwonden getroffen. 134 bur gers en 58 politiemannen werden door andere oorzaken gewond. 61 mensen zijn gewond in zie kenhuizen opgenomen. De katholieken van de wijk Bogside in Londonderry hebben vrijdag aangeboden met de Brit se troepen die het district om singelen, te onderhandelen. Zij stelden daarbij één voorwaarde. Deze is, aldus Bernadette Devlin, het jonge vrouwelijke parle mentslid, dat de door de katho lieken gehate para-militaire po litie zal worden ontwapend. Dit aanbod had niet veel kans te worden geaccepteerd. Vrijdag was er in de gehele buurt geen politie te zien. Het vechten was gestaakt, maar de barricades waren er nog. Op de hoge gebouwen stonden uitkijk posten om erop toe te zien, dat politie of leger geen pogingen zou ondernemen Bogside binnen te dringen. handhaving van de orde naar Belfast zijn gezonden. Minister James Callaghan zei dat de Britse militairen naar Belfast gaan als „vrienden van de gehele bevolking van die stad" om ervoor te zorgen, dat er niet meer mensen zullen omkomen". Terwijl het Ierse kabinet vrij dag bijeen was om te praten over het voorstel van premier Lynch inzake een V.N.-vredesmacht, hadden zich voor het gebouw van de Britse ambassade hon derden mensen verzameld die juichend toekeken, toen een man de Britse vlag van het gebouw omlaaghaalde. De ongeveer 70 aanwezige po litiemannen bleven onbewogen, toen de menigte de vlag ver scheurde en verbrandde. Zoals bekend heeft de Britse regering de vorming van een vredesmacht verworpen en gezegd dat de Noordierse kwestie een interne Britse zaak is. De Ierse republiek heeft En geland vrijdag verzocht in te stemmen met de vorming van een gemeenschappelijke vredes- De Vietcong heeft donderdag twee leden van de Zuidvietna- mese militie onthoofd die tussen de Vietcong waren terechtge komen bij de verdediging van een Amerikaans konvooi, dat in een hinderlaag was gevallen. Na een gevecht van twee uur in de kustprovincie Binh Thoean wer den de onthoofde lijken van de militiemannen ontdekt. De militaire activiteit was weer gematigd na een oplaaien in het begin van de week. Don derdagnacht nam de Vietcong negentien doelen onder vuur, waarvan negen acties van bete kenis waren. macht die de rellen in Noord- Ierland moet tegengaan. Het verzoek is gedaan door de Ierse minister van buitenlandse zaken, Patrick Hillery, die donderdag avond van Dublin naar Londen was gevlogen voor overleg met de Britse leiders. Na twee uur in Londen te heb ben gesproken met lord Chal- font, Brits onderminister van buitenlandse zaken, zei minister Hillery tegen verslaggevers dat hij niet erg tevreden was over het resultaat van dit overleg. Engeland heeft vrijdagavond inderdaad de voorstellen afge wezen. Lord Chalfont sprak de hoop uit dat „de regering van Eire zich onthoudt van elke' aktie die de toestand kan verergeren". Minister Hillery verklaarde dat hij om een onderhoud met pre mier Wilson had verzocht. Zijn regering overwoog haar voorstellen inzake een vredes troepenmacht aan de V. N. voor te leggen. De vertegenwoordiger van Eire bij de V.N. had opdracht gekregen de mogelijkheden daar toe na te gaan. Intussen is in Dublin verno men, dat Hillery bij Engeland ook heeft aangedrongen op ont binding van de Noordierse hulp politie, samengesteld uit mili tante protestanten. LONDONDERRY: Een jeugdige demonstrant werpt hier een brandende molotov-cocktail naar de oproerpolitie de in de Bog- sidewijk nan Londonderry de op roerlingen tracht in te sluiten. benzinebommen werden gegooid. Ook werden nog steeds nieuwe barrricaden gebouwd. De politie noemde de toestand „slecht". Intussen steeg het dodencijfer tot zes. Bekendgemaakt werd, dat een katholieke jongen in het ziekenhuis aan kogelwonden was overleden. Tussen vier en vijf uur in de vroege vrijdagochtend hebben 15 Amsterdamse politiemannen weer 65 jongeren opgepakt, die in de C. en A.-passage tussen Nieuwendijk en Damrak, in por tieken op de Nieuwendijk, het Beurspoortje, bij gebouw Indus- tria op de Dam en in de voet gangerstunnel bij de Kamperbrug tegenover het Centraal station lagen te slapen. Onder hen be vonden zich dertien Nederlan ders. Slapers op het nationaal monument werden ongemoeid gelaten. De meesten werden na onder zoek op het bureau Warmoes straat heengezonden. Bij de 24 jongelui die werden vastgehou den, waren 14 buitenlanders zon der geld of identiteitspapieren. Zij zouden als ongewenste vreem deling over de grens worden ge zet. Negen van de aangehouden Nederlanders, die minderjarig waren, werden aan de kinderpo litie overgegeven. Twee van hen bleken uit een inrichting te zijn ontvlucht. Volgens inspekteur G. Horst- mann, die de leiding van de aktie had, is de animo om op straat te slapen sterk verminderd. De 20-jarige R. van der Laar uit Aalst/Brakel, matroos twee de klasse bij de marine, is vrij dagmorgen om het leven geko men na een ongelukkige val overboord van de „De Ruyter". Het schip lag voor de kade in Den Helder en men was bezig voorraden aan boord te nemen. Daarbij is matroos Van der Laar gestruikeld, overboord geslagen en met het hoofd op een balk ge vallen. Hij raakte daardoor bui ten bewustzijn. Het slachtoffer was spoedig opgedregd, maar bij aankomst in het ziekenhuis bleek de jongeman te zijn overleden. Het verbond van Nederlandse ondernemingen noemt de publici teit, die in dagbladen en voor de t.v. is gegeven aan het artikel van de heer Van Urk in „Medisch Contact" een vakantierel. In dit artikel werd een felle aanval ge daan op het doe] en nut van aan stellingskeuringen, een aanval die volgens het VNO steunt op een enkele aanhaling uit buiten landse publikaties, maar overi gens op geen enkele wijze door feitenmateriaal wordt gestaafd. Het verwondert het VNO dan ook dat de hoofdredactie van „Medisch Contact" een dergelijk artikel heeft opgenomen zonder het van enig deskundig commen taar te voorzien. Britse troepen zijn vrijdag avond in Belfast begonnen ver sperringen op te richten op de voornaamste kruispunten van de katholieke wijk Falls Road. De militairen kwamen geen moment te vroeg, want er waren alweer gevechten uitgebroken tussen groepen katholieken en protes tanten, waarbij schoten vielen en Het Britse ministerie van bin nenlandse zaken heeft vrijdag middag meegedeeld, dat op ver zoek van de regering van Noord- Ierland Britse troepen voor de 18) Toch zou het lot hem nog in nig in kontakt met deze heer brengen. En niet alleen ambts halve. De verstandhouding met Van der Venne was natuurlijk uitste kend. Deze ondernemende heer liet er echt geen gras over groei en, toen het definitieve uitbrei dingsplan met alle onteigeningen, afbraak en opbouw goedgekeurd was. In enkele weken had hij drie grote complexen grond op gekocht en de bouwvergunnin gen leverden natuurlijk weinig moeilijkheden op. Op twee daar van zou N.V. De Goede Woning gaap bouwen en op het derde de N.V. Bouwlust. Jacques vermoed de, dat de grote winst van Van der Venne hierin zat, dat hij het opgekochte complex, dat zonder veel kosten bouwrijp was ge maakt, veel duurder aan beide N.V.'s zou overdoen. Inderdaad was dit het geval, maar al spoe dig bleek, dat beide N.V.'s nog heel wat lukratiever zaakjes wa ren. Zodra de bouwvergunningen gereed waren, verschenen in de landelijke dagbladen grote ad vertenties. „Voor ƒ2000,uw eigen woning in Zandbergen" stond altijd in vette letters bo venaan. Verder werd in deze ad vertenties uit de doeken gedaan, DOOR W. GELDOF dat men alleen dat bedrag be hoefde te storten om vervolgens voor 98,per maand eigenaar te worden. Jacques vermoedde, dat de ko pers wel tientallen jaren lang dat bedrag per maand zouden moeten afdragen, voor de reus achtige hypotheek afgelost zou zijn. Maar wat kon daar tegen zijn? Er waren wel mensen die voor eenzelfde soort woning méér dan 98,per maand moesten betalen. Dat dit niet zo was, kwam een der wethouders hem op zekere dag vertellen. Jacques zat rustig te werken in de burgemeesters kamer en de man bracht een stel dagbladen mee. „Morgen, burgemeester! Hebt u een ogenblikje voor me?" „Welzeker, goeden morgen, me neer Van den Heuvel! mum ik vermoed al wel waarvoor u komt „Zoveel te beter!" Het klonk tamelijk vastberaden. Maar Jacques ging niet in de lage feauteuil naast de man zit ten; hij bleef achter zijn bureau. En dus was de ander gedwongen de kranten open te vouwen en op dat bureau te leggen. „Het gaat over deze adverten- t:3, burgemeester! Weet u wat dit betekent?" „Ja, Van den Heuvel. Ik heb De Euromast in Rotterdam, voor meer dan 50% in handen van Zwolsmans EMS, moet op straffe van economische onder gang worden verhoogd tot cir ca 170 meter. Het plan van „een toren op de toren" moet de Eu romast. nu ca. 100 meter at tractief houden. Anders zal het publiek wegblijven en is de Eu romast niet meer te exploiteren. Dit hoorden de aandeelhouders van Euromast N.V. vrijdagmor gen op hun jaarlijkse vergade ring uit de mond van de direc teur A. van Raalte. Het werd on derstreept dóór' Euromast-com missaris R. Zwolsman. „Zonder de nieuwe toren is de Euromasl wel een mooi gebouw, maar niet meer te exploiteren. Het wordt dan een bouwval", zo zei de heer Zwolsman tegen de oud- gemeentesecretaris van Rotter dam, de heer J. Hasper, die veel kritiek uitte op de nieuwe plan nen. Het toren-plan is van recente datum. Direkteur Van Raalte zei dat de organisatoren van de ma nifestatie „Communicatie '70" bij de Leuvehaven een blijven de feesttoren wilden oprichten van honderd meter hoog. Het zou gaan om een toren van Zwit serse makelij met een doorsnede van 2,5 meter. Een kooi met een capaciteit van zestig mensen, spiralend langs de wand van de toren, zou voor de Maasstad een attraktie vormen maar ook, al dus de heer Van Raalte, een con current van de Euromast. ze ook al sinds een week gezien. Het lijkt mij een uitstekende zaak. Al met al komen er op die wijze zeker een paar duizend woningen in onze gemeente bij. Ten dele zullen die helpen de woningnood te lenigen en ten dele zullen wij daarmee bewo ners Uit andere plaatsen aan trekken, waardoor ons inwoners aantal boven de 100.000 zal ko men. En zoals u weet zit de in dustrie hier steeds om werk krachten te springen Enfin, die hele zaak lijkt mij voortref felijk „Dan denk ik er anders over, burgemeester!" „Zo?, laat maar eens horen. Maar ga toch zitten, beste kerel!" Beste kerelDe ander werd rood van kwaadheid; hij was twintig jaar ouder dan Jacques! „Ik merk aan alles," zo begon hij met ingehouden woede, „dat u een eerlijk mens bent, burge meester. Maar nu begaat u een fout, te veronderstellen, dat an deren dat óók zijn, begrijpt u mij?" „Ik geloof het wel, maar on danks uw beschuldiging móógt u doorgaan!" „Best, burgemeester. Wat ik vragen wilde: ként u die N.V. De Goede Woning en die N.V. Bouwlust ?"- Jacques schudde het hoofd. „Och, kennen neen, dat niet. Ik geloof dat die rijke Van der Venne direkteur van beide zaak jes is, dus dat zal wel in goede handen zijn. Verder weet ik al leen, dat hij in het Westen ont zaglijk veel gebouwd heeft, on- geer op dezelfde kondities als hier in die advertenties staat." „Dan weet u nog maar de helft. Commissarissen en direktie van Euromast hebben toen het plan gelanceerd de Zwitserse „prettoren" zij het iets kleiner van formaat op de Euromast te plaatsen, die steeds meer om ringd dreigt te worden door wolkenkrabberformaties en ge leidelijk het spectaculaire ka rakter verliezen. De plannen zijn nog niet rond. Niettemin noemde directeur Van Raalte reeds de datum - van het begin der werkzaamheden, n.l. 1 oktober. Het positief luidende eindrap port van TNO zou nog deze week binnenkomen. „Wij menen dat het een in teressante conceptie is. De op bouw zal spectaculair zijn en het imago van de Euromast ten goe de komen", zo stelde president commissaris jhr. P. R. Feith. In Memphis in de Amerikaanse staat Tennessee is donderdag avond een dubbele moord ont dekt, die veel gelijkenis vertoont met de vijfvoudige en de dub bele moorden die in het week einde in de omgeving van Los Angeles zijn gepleegd. Het be treft Roy Kenneth Dumas (58) en zijn echtgenote (46), wier met messteken verminkte lijken met de handen aan elkaar waren ge bonden. Het misdrijf werd ont dekt door de 21-jarige zoon Mi chael die zijn ouders kwam be zoeken. Mevr. Dumas is volgens de politie waarschijnlijk ver kracht. Is het u dan niet bekend, bur gemeester, dat beide N.V.'s in het Westen geen snipper grond meer krijgen dat daar geen en kele gemeente meer een bouw vergunning geeft en dat zij dus noodgedwongen hun aktiviteiten naar het midden van ons land hebben verlegd „Neen," zei Jacques naar waar heid. „Daar weet ik hoegenaamd niets van". „Ongelooflijk!" zei de wethou der triomfantelijk. „Uw collega's van naburige gemeenten hadden u toch al lang moeten inlichten. Want ook daar heeft Van der Venne het geprobeerd, zonder sukses overigens." „Tja, het spijt me, dat door privé-omstandigheden mijn kon- takt met de collega's van de na burige gemeenten de laatste tijd niet zo druk meer is geweest," loog de burgemeester strak. „Daar heb jk alle begrip voor, burgemeester. Maar vroeger was u ook jegens ons en de ambtena ren eh, laat ik zeggen: ver trouwelijker. Toén hooirde uook meer dan nu. Maar ik zal verder gaan. Deze beide N.V.'s zijn gro te oplichterszaken. En dat had u moeten weten." „U durft heel wat te zeggen!" zei Jacques vormelijk. „Omdat het moet, burgemees ter! Zulke bouwondernemingen zijn de pest voor een stad, voor een heel land misschien. Kijk eens, de bevordering van het eigen-woning-bezit is een goed ding. Maar niet op deze wijze." De ander zweeg en speelde met zijn dure vulpen. (Wordt vervolgd.) Vrijdagmorgen heeft de koers van het pond sterling op de wis selmarkt in Londen het ongeken de lage peil van 2,38125 dollar bereikt. Bij de eerste transakties werd een halve punt onder de slotnotering Van donderdag ge handeld. De koers ligt nu nog maar 12,5 punt boven het offi ciële minimumpeil dat met het internationale monetaire fonds is overeengekomen. In financiële kringen in Londen schat men dat de Britse centrale bank sedert de devaluatie van de Franse franc steunaankopen heeft moeten verrichten tot een bedrag van 200 a 300 miljoen pond. Op de Londense wisselmarkt vindt men het vreemd, dat de bank het pond niet sterker heeft gesteund om een daling van de .koers tot het peil van vrijdag te voor komen. Men vermoedt dat de bank haar deviezenbezit wil sparen tenein de bij een nog ernstiger crisis meer armslag te hebben om de Britse munt overeind te houden. Er heerst in het Londense'finan ciële centrum geen crisisstem ming, al is de druk op het pond sterling toegenomen. De Rhodesische regering heeft vrijdag wettelijke bepalingen af gekondigd, die ten doel hebben degenen, die de tegen dit land afgekondigde handelsboycót doorbreken, te beschermen. Op grond van een nieuwe contra- spionagewet zijn gevangenis straffen en boeten gesteld op 't onthullen van gegevens op dit terrein. Het VNO meent, dat ojï de door de heer Van Urk geponeerde stel lingen de medische wereld het bedrijfsleven een duidelijk ant woord schuldig is. Immers, de' wet op de bedrijfsge neeskunde verplicht een groot aantal bedrijven bedrijfsgenees kundige diensten aan zich te ver binden. waardoor de werknemers in die bedrijven zich aan een aan stellingskeuring moeten onder werpen. Bedrijfsgeneeskunde is naar de mening van het VNO een goede zapk die door vele bedrijven ook als zodanig wordt ervaren. Men dient dan echter de garantie te hebben, dat, wat daar gebeurt nuttig èn zinvol is. Kritiek, mits opbouwend is bij de beoordeling daarvan onontbeerlijk. Het artikel van de heer Van Urk kan het VNO moeilijk a]s 'n bijdrage op dit punt beschouwen. „SPELONKIE-MENSEN"? „EN ONTKWAM NAAR DE SPELONK VAN ADULLAM" 1 Samuël 22 1, Na de vermomming van de be zetenheid de vlucht in de spelonk. Hier krijgt David spoe dig gezelschap, u hebt het ge lezen. Het is geen uitgelezen ge zelschap. Zal de man, de gezalf de des Heren een roverhoofdman worden? Uit het verloop van de geschiedenis blijkt, dat hij er de wind onder heeft, er gebeuren geen ongerechtigheden. Arme David, gewend als her der aan het vrije leven op de wijde steppe, onder Gods mach tige spelonk! Ik heb eens het verslag ge hoord over een „preek" van een oefenaar over dit onderwerp. Hij vertelde zijn hoorders, dat de spelonk het voornaamste ken- merk was van de kinderen Gods. Daarom noemde hij hen „spelon- kie-mensen". Zij leefden in de benauwdheid, maar een enkele maal „behaagde het de Here om hen in de ruimte te zetten en dan mochten zij de hemel zien". Als dit waar is, zal er voor de kinderen Gods weinig mogelijk heid zijn om anderen tot jaloers heid te verwekken. „Ere zij aan Hem, die zondaars in de rij van koon'gen zet". Dat klinkt beter. Maar hoe men het klaar speelt Gods weg te gaan, zonder ooit in een spelonk terecht te komen, dat begrijp ik evenmin. (Uit: Bijbels Dagboek) ■-.=.* b'iör sniiohsv na» ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1969 ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 19 uur H. Mis. Biervliet: 19 uur H. Mis. Clinge: 19 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 19 uur H. Mis. Hulst: 19 uur H. Mis. Oostburg: 19 uur H. Mis. Philippine: 19 uur H. Mis. Sas van Gent: 19.15 uur H. Mis. Sluiskil: 19 uur H. Mis. Terneuzen: Grote kerk: 19 uur H. Mis. Triniteitskerk: 19.15 uur H. Mis. Westdorpe: 19 uur H. Mis. Zandstraat: 19 uur H. Mis. Zuiddorpe: 19 uur H. Mis. ZONDAG 17 AUGUSTUS 1969 NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur Ds. H. Faber. (Herv./Geref. dienst.) Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. J. Ver heul. Biervliet: 9.30 uur Ds. G. F. H. Keiling. Breskens: 9.30 uur Ds. A. J. Kloos terman, van Vlissingen. Groede: 9.30 uur Mevr. H. A. Oos- terveldvan Aken. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. Boogaard, van Enkhuizen. Hontenisse: 10.30 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Hoofdplaat: 9.30 uur Ds. F. C. G. van Anrooy, van IJzendijke. Hulst: 9 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Nieuwvliet: 11 uur Mevr. H. A. Oosterveldvan Aken. Oostburg: 10 uur de heer P. Mole naar en Ds. T., A. C. van Drunen. Philippine: 9 uur Eerw. Heer C. Lecompte, van Gent. Retranchement: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen, van Oostburg. Sas van Gent: 10.30 uur Eerw. Heer C. Lecompte, van Gent; 19 uur geen dienst. Schoondiike: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. H. Faber. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Sluiskil: 10.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. Terneuzen: Grote kerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. E. J. Rietveld; 19 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Waterlandkerkje: 11 uur Ds. J. v. d. Hoek, van Zuidzande. IJzendiike: 11 uur Ds. F. C. G. van Anrooy. Zaamslag: 9 en 10.30 uur Ds. R. C. H. van Voorst Vader, van Breda. Zuidzande 9.30 uur Ds. J. v. d. Hoek. GEREFORMEERD* KKKh Axel: 10 uur de heer D. Kuyken; 19 uur Ds. H. van Benthem, van Middelburg. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. Van der Meulen, van Ede. Sas van Gent: 11 uur Eerw. Heer C. Lecompte, van Gent. Terneuzen: Noordstraat: 10.30 en 16.30 uur Ds. L. Berger. Mozarthof: 9 uur Ds. L. Berger. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Veef- kind. Hoek: 10 en 14.30 uur -Ds. T. de Haan, van 't Garde. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zaamslag: 9.30 en 14.30 uur Ds. A. C. Haitsma. Zoutespui: 10 en 14.30 uur Ds. J. v. d. Wielen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 15 uur Ds, P. Sneep. GEREFORMEERDE GEMEENTE Hoek: 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30 en 18 uur Ds. J. Pannekoek; 14 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 14 uur Leesdienst; 19 uur Ds. Van Ravenswaay, van Arn hem, in de Ned. Herv. kerk. Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Ds. Van Ravenswaay, van Arnhem. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14.00 en 18.00 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 en 19.30 uur Lte C. Jongejans. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 8.15, 9.30 en 11 uur H. Mis. Biervliet: 7.30 en 10.30 uur H. Mis. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 9.30 uur H. Mis. Hulst: 8, 10, 11.30 en 19 uur H. Mis. Oostburg: 8.30, 10.30 en 17 uur H. Mis. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis; 14.30 uur Lof. Sas van Gent: 8, 9.30, 11 en 17 uur H. Mis. Slivskil: 7.30, 9 en 10.45 uur H. Mis. Terneuzen- Grote kerk: 8 en 11.45 uur H. Mis. T-=-»iteitskerk: 9 en 10.30 uur H. Mis. Westdorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis Zandstraat: 10 uur H. Mis. Zuiddorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 2