Revanches van de wereldkampioenschappen ZWAKKE REGIE IN OLYMPISCH STADION Proost won de stayerswedstrijd LANGDRADIG VERHAAL VAN PROVINCIALE ZEEUWSE V.V.V. Meer kampeergelegenheid voor jongeren Speciale postzegels met toeslag voor kankerbestrijding SAMSON ZWAAR vah Niemeyer S die leeuw zit er weer achter Drie doden in „vallei des doods" Amateurs Motorpech Eddy Merckx vroeg geld. Dat is nieuw. Sindelijk de zware shag, lie niet scherp is hag voor de zware-shagroker, naar de lip, uit wat beleven! TirnhprPTi Irncrf nflrfif Koop SAMSON ZWAAR vanNiemeyer. Als u vindt dat de shag, die u tot nu toe rookt zwaarder is, stuur dan uw aangebrokenpak maar naar Niemeyer Groningen en u krijgt uw geld terugl Tom Okker verloor in finale van Roche DUIVENSPORT Bootmotor geëxplodeerd Taak voor overheid Zwarte en blanke mariniers slaags Dorstigen de Waai in. Gemeente boekhouder tot tien maanden veroordeeld Zoutzuur op rijksweg Utrecht- Amsterdam Klassificatie W'ó'ênsöag, 13 augustus 1969 0VTVBIJE 'ZEKl/W In de z.g. „vallei des doods", een zeer onherbergzaam gebied ten noordoosten van Los Ange les in Californië, zijn in het weekeinde drie mensen, om het leven gekomen. Zij maakten met een caravan een tocht, toen zij verdwaalden en in de beruchte vallei terechtkwamen. Hun auto raakte defekt en zij probeerden te voet de bewoonde wereld te bereiken. Hun lijken werden maandag gevonden. Zij bleken van dorst te zijn omgekomen. Dat er in Amsterdam nog be langstelling voor de wielersport bestaat, bleek maandagavond bij de revanches van de wereldkam pioenschappen in het olympisch stadion, die ruim 20.000 toeschou wers trokken. Velen waren ge komen om de huldiging van de wereldkampioenen Jaap Oud- kerk en Harm Ottenbros bij te wonen. Daarom was het zo jam mer dat de regie in het stadion zo zwak was. De huldiging begon veel te vroeg, toen lang niet alle gega digden zich langs drie loketten hadden kunnen persen. De hele opzet van de bedoelde hulde was amateuristisch. Zo werd aan me vrouw Ottenbrps de toegang tot de tribune geweigerd. Dat kwam bijtijds in orde. De toespraak na mens de KNWU door mr. J. P. A. van Ballegooyen de Jong was volkomen onverstaanbaar door de geluidsinstallatie. Tenslotte liet de gemeente Amsterdam zich weer eens van de „beste" kant zien. De voorzitter van de Am sterdamse sportraad, de heer De By, bood alleen aan Jaap Oud- kerk als oud-Amsterdammer een bloemstukje aan. Bertus de Graaf (Amsterdamser dan hij kan haast niet) en Harm Otten bros moesten het met een hand druk doen. De „revanches" bestonden al leen uit een stayersrit van de profs na de pauze. Vooraf ging een serie wedstrijden met de amateurkandidaten voor de we reldkampioenschappen in Tsje- cho-Slowakije. In de sprint ze gevierde Leijn Loeveseijn vóór Peter van Doorn, die in de her kansing verrassend van Jan Jan sen en Wim Koopman had ge wonnen. De stayersrace over dertig ki lometer leverde een zege op voor Cees Stam, die na het uitvallen van Dries Helsloot op eenzame hoogte stond. In de ploegachtervolging won de officiële Nederlandse afvaar diging bestaande uit V. d. Ruit, Tabak, Hoekstra en Balk gemak kelijk van de gelegenheidscom binatie Bravenboer-Zoetemelk- Den Hertog-Harry Jansen: 4.42.5, tegen 4.46.5, gezien de wind geen slecht resultaat. De uitslag van de stayerswed strijd voor profs over 70 km. was: 1. Proost (Belg) achter Koch 55 min. en 30 sec.; 2. v. d. Lans (Ned) achter van Roey op 100 m.; 3. Versohueren (Belg) achter Lu- ginbuhl op 250 m; 4. Rudolph (W. Did.) achter Walrave op 520 m; 5. Oudkerk (Ned.) achter De Graaf bp 1250 m. De Wit (Ned) en Kemper (W.Dld.) staakten we gens pech de strijd. Deze stayersrace was in de eerste dertig km. een spektakel stuk door de gevechten tussen wereldkampioen Oudkerk, de Nederlandse titelhouder Piet de Wit en Leo Proost, die in Ant werpen zo teleurstelde en nu zijn kracht wilde laten 'zien. De Ne derlanders raakten door pech uit het eerste gelid. Het begon met Oudkerk, wiens gangmaker De Graaf motorpech kreeg. Oudkerk reed de koers in een kansloze positie uit. Piet de Wit haalde het einde helemaal niet. De Zaankanter kreeg tot driemaal toe met een aflopende ketting te kampen, stapte over op een reservefiets waarvan even later de stuursteun het begaf. Nadat ook Kemper wegens motorpech uit de strijd was ver dwenen, won Proost onbedreigd. De nieuwe wereldkampioen op de weg, Harm Ottenbros, en Rini Wagtmans nemen op 7 september deel aan een internationale kop pelwedstrijd in Baden-Baden. Naast deze Nederlandse com binatie zijn verder gecontrac teerd: Merckx-Stevens (B.), Al- tig-Adorni (W.-Dld/It.), Bracke- Pingeon (B./Fr.), Ritter-Adler (Den./W.-Dld) en Junkermann- Peffgen (W.-Dld). Om Eddy Merckx aan de start te krijgen moest de organisatie 15.000 mark (ongeveer 13.500 gulden) op tafel leggen Tom Okker heeft te Hamburg in de finale herenenkelspel van de open kampioenschappen van West-Duitsland verloren van de Australiër Tony Roche. De cij fers waren 61, 57, 75, 86. Roche verdiende door zijn over winning 16.000 mark (zo'n 14.500 gulden) en nog 1000 mark van het herendubbel. Tom Okker verdiende in totaal 12.000 mark (dubbel- en enkelspel). PRIJSVLUCHT UIT MOESKROEM „De Eendracht" Terneuzen Oude duiven Snelheid eerste duif 1184,5 m; laatste prijswinnende duif 1024,1 meter. 1 en 8. A. de Meijer; 2. H. de Boevere; 3. A. van Houdt; 4 en 6. A. Faas; 5. H. F. Koch en Zn; 7. A. Vantricht; 9. J. Klaassen; 10. G. van Houdt. Jonge duiven Snelheid eerste duif 1156 m; laatste prijswinnende duif 9369 meter. 1. A. Dieleman; 2. A. v. Houdt; 3. P. J. v. d. Bulck; 4. A. Bril; 5 en 7. A. Butler; 6. A. J. Verpoor- te; 8. A. Vantricht; 9 en 10. M. Soomers. VLUCHT UIT DOURDAN „De Eendracht" - Terneuzen Oude duiven Snelheid eerste duif 1040 m; laatste prijswinnende duif 8394 meter. 1, 3 en 5. A. Vantricht; 2 en 6. A. Bril; 4. P. J. van Drongelen. Jonge duiven Snelheid eerste duif 1184,5 m; laatste prijswinnende duif 822,9 meter. 1. A. de Meijer; 2 en 9. Joh. Geelhoedt; 3. F. de Schepper en Zn; 4. L. J. Koch en Zn; 5. C. Oppeneer en Zn; 6. J. van Spaan- donck; 7. J. de Kraker, 8. F. F. van Meir; 10. J. A, de Smidt. Zondagmorgen is in Uitwel- lingerga bij Sneek een inge bouwde motor van een jacht ge ëxplodeerd. Op het moment van de explosie weren zeven mensen aan boord. Twee gezinnen die met de boot zouden varen en de verhuurder. Deze laatste, de 44- jarige H. Huisman, werd met 'n hoofdwond en brandwonden naar x het ziekenhuis in Sneek gebracht, evenals de huurder de heer Tols- ma. De andere vijf liepen brand- onden op. Het ongeval gebeur de toen de heer Huisman dr motor wilde starten. De boo brandde vrijwel geheel uit. Met betrekking tot het rket toelaten van jeugdige kampeer ders op sommige terreinen is het bestuur van oordeel, dat in zijn algemeenheid kampeerterreinen voor een ieder toegankelijk die nen te zijn. In de praktijk blijkt handhaving van dit principe wanneer de kampregels niet of nauwelijks worden nageleefd en verstoring van de rust optreedt de kampeerterreinenexploi tanten voor grote moeilijkheden te plaatsen, met name in het hoogseizoen, wanneer over wegend gezinnen met kinderen aanwezig zijn. Op de meeste Zeeuwse terreinen is een ge reserveerde ruimte aanwezig, die echter in het hoogseizoen sneller is gebruikt. Nu de praktijk lijkt uit te wij zen, dat er een behoefte is aan meer overnachtingsaccomodatie voor jongeren, waarin uit veelal economische overwegingen niet wordt voorzien door het particu liere bedrijfsleven, ligt hier naar het oordeel van het bestuur een taak voor niet-particuliere on dernemers. heer Reinoud een gouden tientje met de beeltenis van koningin Wilhelmina aan te bieden in ruil voor de eerste serie zegels. Tot en met 6 september zullen de zegels (12 8 cent, 25 10 cent en 45 20 cent) bij alle postinrichtingen verkrijgbaar zijn. Op de zegels is een gesty- leerde krab afgebeeld. In de 20 jaar van haar bestaan heeft de stichting in totaal 54 miljoen gulden ten behoeve van de kankerbestrijding ter beschik king gekregen. Jaarlijks keert het fonds enkele miljoenen uit voor het wetenschappelijk onder zoek naar de oorzaken en de ver betering in de bestrijding van kanker. De research vindt plaats in het laboratorium van het Nederlandse kankerinstituut in Amsterdam. Voorts wordt in 13 over het hele land verspreide centra voortdurend gezocht naar vWbetering in de diagnostiek en de behandelingswijzen van pa- tienten. In een café in de rivierwijk van Nijmegen deden een 44-jarige man en zijn 40-jarige vriendin zo overtuigend pogingen om hun dorst te lessen, dat ze bet er warm van kregen. De vrouw, die allerminst nuchter meer was, kondigde op een gegeven moment aan dat ze ging zwemmen. Zij deed haar oorbellen en horloge af, stapte uit haar schoenen en verdween over de rand van de kade in de Waal. De man keek zijn goed zwem mende vriendin zo aandachtig na, dat hij het evenwicht ver loor èn eveneens in de rivier belandde. Toen het duidelijk werd dat hij geen slag kon zwemmen, schoten omstanders toe om hem mei' vee! moeite uit het water te trekken. De provinciale V.V.V. in Zee land heeft een plan gemaakt voor de klassificatie van vakan tieverblijven. Voorts is de V.V.V. tot de conclusie gekomen, dat er een taak voor niet-particuliere ondernemers ligt voor de exploi tatie van overnachtingsaccomo datie voor jongeren. Een en ander was het resultaat van een bespreking van het be stuur van de provinciale V.V.V. in Middelburg in verband met de kwestie van het ontslag van de direkteur van de V.V.V. Burgh- Haamstede en de kwestie van het Tot tien maanden gevangenis straf met aftrek, waarvan drie maandep. voorwaardelijk met drie jaaV'b'Föeftijd en onder toe- zichtstelling van 't medisch con sultatiebureau voor alcoholisme, veroordeelde de rechtbank in Utrecht gisteren de 25-jarige ex- ambtenaar J. K. uit Terschuur, die schuldig werd bevonden aan meermalen gepleegde verduiste ring in dienstbetrekking bij de gemeente Amersfoort. In de loop van 1968 had de jon geman 35 posten niet opgetekend in de boeken van de centrale boekhouding van Amersfoort, waardoor hij kans zag ruim 20.000 ten eigen bate aan te wenden. Tegen K. werd op 29 juli een jaar geëist waarvan drie maan den voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en ondertoezichtstelling van reclassering en het medisch bureau. Doordat de bodem uit een gla zen fles sprong, is dinsdagmor gen om half negen bij Breukelen 60 liter zoutzuur op de rijksweg UtrechtA'dam terechtgekomen. De chauffeur van de vrachtwa gen waarmee de flessen zoutzuur werden vervoerd, merkte wat er gebeurde en stopte onmiddellijk. De brandweer van Breukelen heeft de weg schoon gespoten. De politie moest een deel van de rij baan afzetten, waardoor tot half tien enige filevorming ontstond. Het zoutzuur kwam voor het grootste deel in de vluchtstrook terecht. Bij het schoonspuiten liep het in een slootje langs de weg. In het weiland ernaast liep op dat ogenblik geen vee, zodat geen gevaar voor vergiftiging be stond. De politie heeft de vrachtwa gen voor een onderzoek naar een garage laten brengen. De oor zaak van het springen van de fles staat nog niet vast. Men zou nagaan of de wet op het vervoer van gevaarlijke sloffen is over treden. niet-toelaten van jeugdige kam peerders op een aantal Zeeuwse kampeerterreinen. Het bestuur verstrekte een mededeling, waarin staat dat „hoewel we er van overtuigd zijn, dat in het hoogseizoen ac- comodaties worden aangeboden die kwalitatief de toets der kri tiek niet kunnen doorstaan en waarbij de prijzen soms te hoog zijn in verhouding tot hetgeen wordt geboden, het hier een aan tal incidentele gevallen betreft. Verreweg het grootste gedeelte van de logiesverstrekkenden biedt goede logiesruimte aan tegen aanvaardbare prijzen. We willen gaarne de negatieve wer king, die van slechte voorbeel den uitgaat, in de toekomst ver mijden en daarmee voorkomen, dat ten onrechte een smet wordt geworpen op de meerderheid van bonafide verhuurders". Besloten is in overleg met de plaatselijke V.V.V.'s te komen tot invoering van een klassificatie en daarbij te bezien in hoeverre het wenselijk zal zijn het aanbod van vakantieverblijven bij de provinciale V.V.V. te concen treren. De gedachten gaan hierbij uit naar een centraal informatie centrum, van waar het gehele aanbod kan worden overzien. Op de Amerikaanse basis Ka- neohe op Hawaii zijn zondag zwarte en blanke mariniers met elkaar slaags geweest, waarbij 16 gewonden zijn gevallen. Vol gens een officiële mededel in™ waren ongeveer 250 mariniers bij het gevecht betrokken. IOOGERHEIDE: Harm Otten bros tijdens ée huldiging in zijn pjorMplaats Hoogerheide. De direkteur-generaal van de PTT heeft gisteren in het pers centrum Nieuwspoort in Den Haag de eerste postzegels ver kocht, die worden uitgegeven ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van het „Koningin Wilhel- minafonds". De opbrengst van de toeslagen is bestemd voor de kankerbestrijding. De heer Reinoud verkocht de zegels, die per serie van drie stuks 1,20 kosten, aan de secre taris-generaal van het ministerie van sociale zaken mr. A. D. Kui per. Deze betaalde op de zegels een extra grote toeslag door de

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 5