IN DJAJAPOERA WERD VOOR DE „VRIJE KEUZE" GEREPETEERD.... Hechtenis of huisarrest voor 250 Papoea's KERKDIENSTEN Voor de zondag Weekenddiensten Pagina 8 Zaterdag 2 augustus '190§ Slecht weer In oost-Nederland veroorzaakte trein vertragingen Windhoos De vroegere „Karei Doorman" klaar voor vertrek Nationale „held" Engelsman verdronken Indonesische gevangenen naar West-I rian Oudé man schoot met luchtdrukpistool op ex-buurvrouw Mengel wedstrijd 2e Kamer-pers Brandkast gestolen „De Parel" in beslag genomen bij Bruna Lijkschouwing op Mary Jo Kopechne Zware aardbeving in China Totaal 19 mensen in quarantaine - Rogers op Formosa OK VKIJE ZKKÜW In het oosten van Nederland, vooral in de Achterhoek, is het vrijdagavond na negen uur zulk slecht weer geworden, dat het treinverkeer op sommige plaatsen is gestagneerd. Op heit traject LochemGoor ter hoogte van Markelo, werd een stevige boom door sterke rukwin den ontworteld en op de spoor baan geworpen. De machinist van de reizigerstrein Hengelo Zutphen zag het gevaarte te laat en kon een botsing niet meer voorkomen. De trein werd be schadigd, maar er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De spoorwegen hebben tus sen Lochem en Goor toen bussen ingelegd. Verder zijn er in het. hele Ach- terhoekgebied als gevolg van blikseminslag storingen gemeld in tal van beveiligingsinstallaties van overwegen en seinen. Tussen Zwolle en Wijhe is de bliksem in de locomatief van een reizigers trein geslagen. Deze trein kreeg daardoor 40 minuten vertraging. Tijdens een onweer gisteravond is de buurtschap Het Loo getrof fen door een met een wolkbreuk gepaard gaande windhoos, waar door naar eerste schatting zeker 100 bomen, meest zware eiken, werden ontworteld of gespleten. Ook de elektriciteitsleidingen wer den vernield. De binnenweg van Eibergen naar Rekken en gedeel ten van enkele zijwegen zijn door omgewaaide bomen geheel ver sperd. Er viel in enkele ogenblik ken zoveel water dat verschillende gronden geheel blank stonden. Het vliegkampschip „25 Mayo" (ex-Karei Doorman), dat aan de werf van Wilton-Feijenoord te Schiedam ligt, wordt op 8 augus tus om 11 uur officieel opgenomen in de sterkte van de Argentijnse vloot. Dit gaat met enig ceremonieel gepaard. Er zal een wijding door een priester plaatsvinden, waar na de Argentijnse ambassadeur in Nederland een speech zal hou den. Vervolgens spreekt de com mandant van het schip, capt. P. R. Brizuela, zijn bemanning toe. De harmonie Wilton-Feijenoord zal medewerking verlenen. Het schip heeft alle beproevin gen voor de wal uitgevoerd en het zal nog een korte technische proeftocht maken. In verband met de „daad van vrije keuze" die vandaag in Dja- japoera wordt gehouden, zijn vol gens een betrouwbare Papoea woordvoerder vele Papoea's in preventieve hechtenis genomen of onder huisarrest gesteld. Het aantal politieke gevangenen in het district is naar zijn zeggen tot 250 gestegen. Veel mensen hebben Indo nesische vlaggen gemaakt, waar mee zij een groot bedrag hebben verdiend. Eén vrouw kwam aan een daggeld van 3.000 roepiah of 75 dollar, dat is het salaris voor drie maanden van een ge middelde ambtenaar. In de stra ten zijn erepoorten opgericht en er js een feestverlichting met ge kleurde lampjes. De 110 door Indonesië uitge kozen kiesmannen die ruim 80.000 inwoners vertegenwoor digen, hebben de laatste tien da gen doorgebracht in de techni sche school, die streng door mili tairen wordt bewaakt. Zij heb ben zorgvuldig gerepeteerd hoe zij zullen stemmen, hoe zij zul len zingen en juichen en zelfs hoe zij Indonesische ministers en andere functionarissen op de schouders zullen nemen. Vijftig stuks luchtdoelgeschut zijn vrijdagavond van het vlieg veld naar de ambtswoning van de gouverneur gebracht. Er zul len saluutschoten mee worden gelost, nadat het laatste regent schap zich voor aansluiting bij Indonesië heeft uitgesproken. Volgende week komt het pro vinciale parlement dat de ruim 800.000 inwoners van West-Iran vertegenwoordigt, in Djajapoera bijeen. De leden zullen de ver klaring tekenen, dat zij kennis hebben genomen van de wil van het volk om voor altiid bij In donesië te behoren. Een debat staat niet op het programma. De 32-jarige Engelsman J. E. Annetts uit Concentry i« vrijdag op het Noordzeestrand bij Den Burg op Tessel dat niet bewaakt wordt, verdronken. Het stoffelijk overschot kon een half uur later worden geborgen. ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1969 ZATERDAG 26 JULI 1969 ROOMS-KATHOLÏEKE KERK Axel: 19 uur H. Ml*. Biervliet: 19 uur H. Mi*. Clinge: 19 uur H. Mi*. Hoek: H. Kruiskerk: 19 uur H. Ml*. Hulst: 19 uur H. Mi*. Oostburg: 19 uur H. Mi*. Philippine: 19 uur H. Mi*. Sas van Gent: 19.15 uur H. Ml*. Sluiskil: 19 uur H. Ml». Terneuzen: Grote kerk: 19 uur H. Mis. Triniteitskerk: 19.15 uur H. Mi*. Westdorpe: 19 uur H. Mi*. Zandstraat: 19 uur H. Mi*. Zuiddorpe: 19 uur H. Mis. ZONDAG 3 AUGUSTUS 1969 NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur Ds. J. van den Hoek, van Zuidzande. Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. J. Ver< heul. (10.30 uur H. Doop). Biervliet: 9.30 uur Ds. G. F. H. Kelling. H. Doop. Breskens: 9.30 uur Eerw. Heer J. P. Reisiger, van Utrecht. Groede: 9.30 uur Ds. M. J. van Wijck, van Lunteren. 11 uur Pf. Kapp. Duitse dienst. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 10.30 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Hoofdplaat: 11 uur Ds. H. Faber, van Aardenburg. Hulst: 9 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. D. J. Baars. H. Avondmaal. Oostburg: 10.30 uur Eerw. Heer Iz. Verduyn, van Breskens. Philippine: 9 uur Ds. E. E. Stern. Retranchement: 9.30 uur Ds. H. Faber, van Aardenburg. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. E. Stern. 19 uur Ds. L. Berger. Schoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. J. van den Hoek, van Zuidzande. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Terneuzen: Grote kerk: 10 uur Eerw. Heer Heijboer, van Poor- tugaal. Goedé Herderkerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman. H. Doop; 19 uur Eerw. Heer Heijboer, van Poor- tugaal. Waterlandkerkje: 11 uur Ds. P. A. L. Brinkman, van Schoondijke. IJzendijke: 9.30 uur Ds. F. C. G. van Anrooy. Zaamslag: 9 en 10.30 uur Ds. Shaeffer, van Gent. Zuidzande: 9.30 uur Ds. A. J. Ver- duijn, van Krimpen a/d IJssel. GEREFORMEERDE KERK AxeJ: 10 en 17 uur Df. J. Th. Heemskerk. •Hoek: 11 uur Ds. M. A. Noorloos, ,van Aardenburg: 14.30 uur Ds. L. Berger, van Terneuzen. Sas van Gent: 19 uur Ds. L. Ber ger. Terneuzen: Noordstraat: 10.30 en 16.30 uur Ds. D. Scheele, van Ede. Mozarthof: 9 uur Ds. L. Berger. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Vèef- kind. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zaamslag: 9.30 en 14.30 uur Ds. A. C. Haitsma. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 15 uur Leesditnst. GEREFORMEERDE GEMEENTE Hoek: 14 uur Ceasdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30 en 18 uur Ds. J. Pannekoek; 14 uur Leesdlenst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 14.30 en 19 uur Ds. Van Vlieï, van Aagtekerke. In de Ned. Herv. kerk. Terneuzen (Frans Halslaan): 10 uur Ds. Van Vliet, van Aagte kerke; 15 uur Leesdlenst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14.00 en 18.00 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HE1LS Terneuzen: 10 en 19.30 uur Lte C. Jongejans. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 8.15, 9.30 en '1 uur H. Mi* Biervliet: 7.30 en 10.30 uur H. Mis Ciinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 9.30 uur H. Mis. Hulst: 8, 10. 11.30 en 1* uur H. mis. Oostburg: 8.30, 10.30 en 17 uur H Mis. Philippine: 7.30 an 10 uur H. Mis. 14.30 uur Lof. Sa* van Gent: 8, 9.30, 11 en 17 uur H. MI*. Sluiskil: 7.30, 9 en 10.45 uur H Mi*. Terneuzen: Grote kerk: 8 en 11.45 uur H. Mi*. Triniteitskerk: 9 en 10.30 uur H. Mis. Westdorpe: 7.30 en 10 uur H. Mi*. Zandstraat: 10 uur H. Mi*. Zuiddoroo; 7JIÜ «o l0 uur H, Mik In het centrum van de stad is een groot standbeeld ongc- gericht voor „commodore" Soe- darso, die tot de Indonesische nationale held voor West-lran is uitgeroepen. Deze marine-of ficier had in 1962 de leiding van een landingsoperatie, waarbij zijn motortornedoboot door een patrouillerend Nederlands oor- logsschin in de grond werd ge boord. Het standbeeld zal ver moedelijk op 17 augustus wor den onthuld, de dag van de In donesische onafhankelijkheid. De Indonesische regering heeft 150 „communistische" gevange nen naar W.-Irian gezonden als onderdeel van een plan om de helft van de 60.000 op Java gedetineerden van dit eiland te verwijderen. Dit heeft een woordvoerder van de Indone sische regering donderdag be kendgemaakt. De gevangenen zijn woensdag uit Djakarta verscheept naar Biak waar zij oerwoud zullen moe ten kappen. Astronaut Aldrin bezig met het opstellen van de wetenschappe lijke instrumenten op het maan oppervlak in de „zee der stilte". De 77-jarige L, van der W. te Leeuwarden heeft zijn vroegere buurvrouw mevr. M. Brouwer van der Berg donderdag met een luchtdrukpistool in de slaap ge schoten. Omstreeks 16 uur werd de dader door de Leeuwarder po litie gearresteerd in het bejaar dentehuis waar hij kort tevoren was teruggekeerd. Van der W. was al verscheidene keren bij mevr. Brouwer op bezoek ge weest en had haar evenzovele malen gevraagd of hij bij deze vroegere buurvrouw mocht in wonen. De dame had steeds te kennen gegeven niet van hem ge diend te zijn. Vermoedelijk had de man ook nu gerekend op een negatief antwoord. Even vóór '12.30 uur kwam hij het alleen staande huisje van mevr. Brou wer binnen met een luchtdruk pistool in zijn broekzak. Hij vroeg weer of hij mocht komen inwonen en ook ditmaal was het antwoord ontkennend. Van der W. greep daarop het luchtdrukpistool, zet te de loop van het pistool op de rechterslaap van de vrouw en schoot. Toen zij weer bij kennis kwam ging de vrouw naar de buren. Later is het kogeltje in het ziekenhuis verwijderd. Haar toe stand is redelijk. De hengelsportvereniging „Club der honderd" oreaniseert een hengelsportwedstrijd tussen een team van leden van de twee de kamer en een equipe, bestaan de uit medewerkers van de schrijvende pers, radio, televisie en film. De wedstrijd zal 21 augustus worden gehouden in de slot grachten en vijvers van kasteel „De Haar" in Haarzuilen. Baron van Zuylen van Nijevelt is gast heer. WAT KUNNEN WIJ DOEN? „Twee honderd schèllin- gên is niet genoeg." „Een jongen, die vijf gerstebro den en twee vissen heeft." Johannes 6 7 en 8 Wat kunnen de discipelen doen? Hun nuchtere antwoorden staan hierboven. Philippus zegt: „tweehonderd schellingen (tach tig gulden) is niet genoeg." Was dat misschien het bedrag van de gemeenschappelijke kas? An dreas praat over vijf broden en twee vissen. In elk geval niet genoeg. Ja, er is wel genoeg voor hen zelf, voor Jezus en die discipelen, laten zij daarmee tevreden zijn, men moet niet het onmogelijke willen. Stoffelijke en geestelijke nood in de wereld om ons heenen wij hebben maar amper genoeg voor ons zelf. Terwijl ik dit neerschrijf is er groeiende werkloosheid. In aller lei gemeenten tobt men met de vraag: waar halen wij het geld vandaan om onze kerken te bou wen? En wat betekent ons per soonlijk geloof tegenover het machtige ongeloof; het dwergje en de reus. Wij hebben als het waar is nauwelijks zelf genoeg. Men moet niet het onmogelijke willen, „Men moet niet verder springen dan zijn polsstok lang is" zegt het spreekwoord, dat zo raak de oud-Hollandse voor zichtigheid typeert. Alleen het geloof is avontuur en het heeft weinig met die beroemde pols stok te maken, (Uit: ,Hij sprak en ik hoorde.' Donderdagnacht is op de Hee- zerweg in Eindhoven uit een ma gazijn van een kruideniersfiliaal van de Edah een brandkast ge stolen, waarin zich 9.000 gulden aan geld bevond. De inbrekers zijn aan de achterkant van het pand binnengekomen. De brand kast is in een auto geladen en vervoerd. Dit is binnen enkele weken de vierde brandkastroof in Eindhoven. De Utrechtse politie heeft bij Bruna n.v. in Utrecht 180 exem plaren in beslag genomen van het boek „De Parel", uitgegeven door de n.v. Tritonpers in Huizen. De inhoud van dit boek moet naar de mening van de officier van justitie in Amsterdam als aanstotelijk voor de eerbaarheid worden beschouwd. De Nederlandse politie was op 25 juni van deze mening op de hoogte gesteld. Op dezelfde dag werd het boek bij twee filialen van Bruna in het oosten van het land in beslag genomen. Contact tussen de Utrechtse politie en Bru na had tot gevolg, dat Bruna toe zegde, de exemplaren van de „De Parel" die nog aanwezig waren bij de 250 verkooppunten in het land; terug te zullen laten sturen naar Utrecht. De politie heeft ze nu op gehaald. „The Pearl" was een klandestien tijdschrift dat tussen juli 1879 en december 1880 erotische verhalen publiceerde in het in die Victo riaanse tijd nogal preutse Enge land. In 1967 gaf een uitgeverij in New York de artikelen uit het blad in boekvorm uit. „De Parel" is een in het Nederlands vertaalde selec tie daaruit. De Engelse' versie is in de meeste Nederlandse boekhan del* te koop. SCHIPHOL: Prinses Beatrix en zoon prins Willem-Alexander waren op Schiphol om prins Claus af te halen, die de Verenig de Staten en Suriname heeft be zocht. Op de foto helpen de ouders prins Willem-Alexander van de roltrap af. De officier van justitie in New Bedford, Edmund Dinis, zal een hogere rechtbank vragen om een lijkschouwing op Mary Jo Ko pechne, die twee weken geleden om het leven kwam toen de auto van senator Edward Kennedy van een brug in het water reed. Dinis, die naar verluidt gevoe lig is voor kritiek, omdat hij geen lijkschouwing had bevolen in deze zaak, heeft thans gezegd hierom alsnog te zullen verzoe ken. De dood van de 28-jarige Mary Jo is in eerste instantie toege schreven aan verdrinking door ongeval. Swatow, een stad aan de zuid kust van China op ongeveer 250 kilometer van Hongkong, zou verleden week zijn getroffen door een zware aardbeving. Meer dan 3000 personen zouden zijn gedood. Dit bericht het Engelstalige dagblad „The Star" in Hongkong die dit nieuws ont leende aan verklaringen van rei zigers die de getroffen stad heb ben bezocht. De aardbeving is geregistreerd door het observatorium in Hong kong. 9 „Verder dit. Slaag jij erin Eik en Beek tot stedelijk gebied te doen verklaren en onteigen je daar geen grond, tja dan zit er natuurlijk nog veel meer voor je aan vast". „Ik denk er over, mits jij me vertelt wat-je van plan bent!" „Goed dan. Zoals je weet ligt Eik en Beek lekker hoog. Met an dere woorden: de grond ia daar zonder meer bouwrijp. Ik zit in een paar leuke bouwondernemin gen, die geld als water verdie nen „Welke zijn dat?" „Nu vraag je weer wat véél, Van Hartingsfeldt. Maar goed, je komt er toch wel achter: het zijn N.V. De Goede Woning en N.V. Bouwlust". Omdat de ander dit met moeite toegeeft, trekt Jacques een vies gezicht. Maar de ander raakt op gewonden. „Goed, ik geef toe, dat ze in Holland vrijwel geen voet meer aan de grond krijgen, maar juist daarom is hun er veel aan gelegen om hier verder te gaan. En zeg me nu eens ronduit: geef je ons die kans?" „Dat hangt er van af!" zegt Jacques diplomatiek. „Weet je ik heb eens nagedacht. Zo bijzon der gefortuneerd ben ik niet. Ja, lach daar maar om, het is nu een maal zo. Bovendien wil ik je een geijèiffipje y,etappen, ÏSiië Jëar ben ik herbenoemd, maar ik kan je nu al zeggen, dat mijn ambts periode over vijf jaar beslist niet meer verlengd wordt". „Kom nou!" „Ja man, ik weet het ook pas jeen paar dagen. Vriendjespoli- tiek. Ik weet al, wie hier moet ko men, maar dat gaat jou niets aan". „Natuurlijk niet", zegt de an der opeens zakelijk. „En dat wil eggen, dat jij dan op wachtgeld unt gaan. Nu, dan zou ik je aan- den om vóór die tijd je slag te laan, man!" „Precies!" zegt Jacques verbe ten. „Tjamaar dan kunnen wij zaken doen. Op heel grote schaal zelfs. Want zoals de zaken in Eik en Beek er voor staan, zo liggen ze óók in de buurtschappen Hum- melen en Kraaienvoorde". „Zeg me eerst maar eens, wat er uiteindelijk voor me uit komt!" „Och man, dat is immers op geen ton na te schatten! Laten we zeggen, dat wij in deze drie 'buurtschappen onze gang kunnen gaan voor een jaar of tien Want dan is alles wel zo'n beetje volgebouwd Nu, dan moet je er toch zeker' een miljoen uitge sleept hebben". Ondanks alles kan Jacques zijn ontroering niet verbergen. Geld heeft hem altijd diep ontroerd. De ander heeft liet gezien. „Geldzorgen, burgemeester?" „Anders zat ik hier niet!" Pat ig tenminste nog waar óók! „Tja, dan zullen we de zaak maar meteen grondig opzetten, vindt u niet? Punt één is, dat jij aandeelhouder wordt in „De Goede Woning" en „Bouwlust". „Maar manl Dat is levensge vaarlijk!" „Stil maar! Je krijgt van elk twintig aandelen, maar die blij ven op mijn naam staan tot het ogenblik dat jij ze betaalt. Dan zorg Ik wel, dat ze er nog zijn. Dan kun jij na de ambtsperiode altijd nog als aandeelhouder op treden, samen met mij, snap je? Bovendien hebben we tegen die tijd wel een juridisch adviseur nodig, omdat er dan een nieuwe burgervader In Zandbergen zal heersen, gnap je? Enfin, die klei nigheden regelen we wel in de loop van de komende vijf jaar. Nu on* vijfjarenplan! Dat voorlopige uitbreidings plan moet je subiet intrekken. Dat kan heel gemakkelijk, want Gedeputeerde Staten hebben al heel wat slakjes gevonden om zout op te leggen en wij, dat zijn dan de grondbezitters, hebben al hier en daar geprotesteerd. Zand- veld heb ik vanmiddag al plat ge legd". I „Wat bedoel je?" stottert Jac ques geschrokken. Vaagjes her innert hij zich, dat Zandveld, de direkteur van gemeentewerken is. Van der Venne schatert van plezier. „Maar man! Toen jij mij opbelde dat je toch nog eens wil de praten, toen Wist ik immers genoeg! Hoe dan ook, dat uitbrei dingsplan zou gewijzigd moeten worden. Dus heb ik meteen Zand veld gebeld. Voor tien mille ging hij prompt door de knieën. Lo gisch!" Ja, logisch is dat voor Jacques iwel. Hij zelf zou voor dat bedrag óók gezwicht zijn. Hij zucht van zaligheid omdat hem nog veel méér wacht. De ander legt die zucht echter verkeerd uit. „Maak je geen zorgen, Van Hartingsfeldt! Die tien mille wor den hem alleen uitbetaald, als hij jou van het onmogelijke van dat stadsplan overtuigt! Toen ik hem zei, dat jij niet van geestdrift blaakte en toch al wijzigingen in het hoofd had, hapte hij toe. Hij zal je morgenochtend op het ge meentehuis opzoeken. Bied eerst maar een beetje tegenstand en geef dan toe. Enfin, dat is een burgemeester wel toevertrouwd, die komedie. „Dank je wel!" ,Niet te danken. Nadat het plan is ingetrokken, stel je een nieuw plan voor aan de raad. Je kunt goed praten en Zandveld moet toch vooraf de vroede vaderen in lichten, dus dat zit wel goed. Bo vendien zal ik je zóveel gegevens verschaffen, dat je iedereen in de raad plat kunt praten. Komt het nieuwe plan erdoor, wel, dan staat niets onze innige samen werking in de weg. Ennetus sen twee haakjes, het spreekt vanzelf, dat je onbeperkt krediet bij mij hebt, als het zover is". „Onbeperkt?" Jacques vraagt het een beetje verdwaasd. „Nou ja| laten we zeggen: tot een of anderhalve ton per jaar. Als je géén gekke dingen doet, tenminste". „Zóveel heb ik lang niet no- Jig!" zegt Jacques overtuigd. „Des te beter! En nu heb ik :n droge keel. Zin in sherry? nee, je bent met de wagen na tuurlijk!" „Mij een zorg!" Jacques wist zich het zweet van het klamme voorhoofd. (Wordt vervolgd.) ARTS: Van zaterdagmorgen 8 uuT tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokte.]- J. Hoving, Oranjestr. 25, tel. 01150—2445. WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. E. C. Vogelaar, v Steenbergenlaan 67, tel. 01150 —3360. APOTHEEK: Apotheek geopend: M: 'B. M Hamann, Noordstr. 69, tel. 01150 —2060. TANDARTS: Op zaterdag van 1010.30 u. en 1818.30 u. en zondag van 12— I 12.30 u. wordt de praktijk dei- tandartsen waargenomen door tandarts P. Fijn van.'Draat. Leeu wenlaan 58, teel. 011502320. SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Eustella, te Phi lippine. tel. 01159306. AXEL ARTS: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12. uur „wordt de praktijk der artsen waarge'nomen door dokter C. A. Schiltman, Nieuwstraat 36, tel.-01155—1777. TANDARTS: - Weekeinddienst tandarts P. Fijn v. Draat (zie voor adres en prak tijkuren onder Terneuzen.) DIERENARTS Van zaterdagmiddag. 12 uur tot zondagnacht 12 uut Wordt de praktijk der dierenartsen in Akêl, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts C. -J. Cysouw, Stationstr.-10 te Axel, tel. 01155—1488. Twee technici dié in Houston betrokken zijn bij het' onderzoe ken van de monsters welke de bemanning van de Apollo-11 van de maan hebben meegebracht, zijn vrijdag in quarantaine ge steld, nadat er een gat wasont staan in een rubber handschoen, waarmee maanmateriaal w.erd gehanteerd. In totaal worden nu 19 mensen, onder wie de drie be manningsleden van de Apollo-11, in afzondering gehouden. Het hoofd van de quarantaine- afdeling heeft meegedeeld, datTer geen verandering is gekomen In het plan om de drie ruimtevaar ders op 11 augustus „vrij te la ten". Zij zullen dan drie weken in de speciale afdeling hebben doorgebracht. De Amerikaanse-minister van buitenlandse zaken, William Ro gers, heeft vrijdagavond in de hoofdstad van nationalistisch China, Taipeh, verzekerd dat de Verenigde Staten hun militaire verplichtingen jegens .Formöéa zullen nakomen. Minister Rogers kwam in Tsi- peh aan na een bezoek aan. Se Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel. In een tevoren opgestelde ver klaring zei hij dat de Verenigde Staten veel waarde hechten aan een veilig Oost-Azië. Vandaag zal de Amerikaanse minister besprekingén voefen met president Tsjang Kai Tsjek in centraal Formosa.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 2