Dit jaar nog drie landingen Eddy Merckx een „nationale held" in België ROND HET JAAR 2000 KOLONIE VAN 100 MENSEN OP DE MAAN Steeds meer doden bij verkeers ongelukken AAD STEYLEN WON MARATHON IN MADRID CHAUVINISME VIERDE HOOGTIJ AANKOMST IN PARIJS Rini Wagtmans op eervolle zesde plaats Ion Braun EEN SECONDE TIJD. Nieuwe c.a.o. kappersbedrijf „VLUCHTHAVEN" RUIMTESTATIONS Zelfverbranding in Roemenië Hoofdhuid aangenaaid Temperatuur 35 graden Inspanning te zwaar Agenda Karstens derde Magische tijdrit Eindklassement Puntenklassement Bergklassement Busongeluk in Italië 'Ffl^^ag/Hinidag Ël /22 juli. 196& ari~vf\i iEndÈTTu w =ar*B» ,Het is duidelijk dat de Russen van een maanlanding hebben af gezien, omdat zij technisch moei lijkheden hebben gehad waarvan wij de aard niet kennen", zo heeft de Amerikaanse raketspe cialist dr. Werner von Braun ge zegd in een vraaggesprek met de correspondent van het blad „La Nazione" in Florence. „Ik ben er van overtuigd dat zij teleurgesteld zijn, wanneer zij onze ruimtevaarders als eersten op de maan zien landen, maar zij zullen met het oog op hetgeen ze zelf hebben gepresteerd meer dan wie dan ook het belang van onze missie begrijpen en erkennen." Wat samenwerking met de Rus sen op het gebied van de ruimte vaart betreft zei Von Braun dat er op medisch en biologisch ge bied gegevens zijn uitgewisseld. „Het lijkt me niet mogelijk op technisch gebied Russische en Amerikaanse apparatuur uit te wisselen, omdat deze verschil lend van conceptie is en de tech nische eisen waaraan deze in strumenten voldoen, zo uiteen lopen. Over het risico van de landing zei hij: „Wanneer de „lem" te schuin neerkomt, bestaat het ge vaar dat men niet meer kan ver trekken. Wanneer de landing faalt heeft Armstrong slechts een halve seconde om te beslissen of hij de motor van 't bovenste deel zal ontsteken en zal terugkeren. Hij kan de aarde niet waarschu wen, omdat zijn stem drie secon den nodig heeft om het ruimte vaartcentrum in Houston te be reiken." Op de vraag of er andere le vensvormen dan die op aarde mo gelijk zijn. antwoordde Von Braun dat dit naar zijn mening zeker het geval is. „Het lijkt nog al verwaand om te denken dat Het aantal doden door verkeers ongelukken zal binnen niet al te lange tiid 150.000 per jaar bedra gen, als dit aantal inmiddels al niet is bereikt. Dit is vriidag mee gedeeld door de wereldgezond heidsorganisatie. In sommige landen zijn dertig procent van de verkeersdoden iongelui tussen de 15 en 25 jaar. Deze groep.wordt sterk beïnvloed door reclame, waarin „de nadruk wordt gelegd op snelheid bij het verkeer en de indruk wordt ge wekt dat het rijden met hoge snel heden verbonden is met seksueel succes en mannelijkheid". De wereldgezondheidsorganisatie stelt voor door inschakeling van de massa-media de invloed van dergelijke reclame tegen te gaan. Ook moeten de fabrikanten van bedwelmende middelen de gebrui kers waarschuwen als mocht blij ken dat nieuwe middelen de rij vaardigheid beïnvloeden. Volgens de beschikbare gege vens ziin gebruikers van bedwel mende middeleh waarschijnlijk ech ter niet meer bij verkeersongeluk ken betrokken dan andere men sen. Ook is gebleken dat dove mensen minder ongelukken heb ben dan de goed horende wegge bruikers. Naar verhouding komen bij mensen, die in de gevangenis hebben gezeten of met financiële problemen zitten meer ongelukken voor. De nieuwe c.a.o. voor het kap persbedrijf zal op maandag 21 juli van kracht worden. Dit is een gevolg van het akkoord dat de minister van economische zaken verleende aan een tariefsverho ging van 5 procent, aldus de secretaris van de vakraad voor het kappersbedrijf de heer Th. J. A. Sturkenboom. Volgens hein kunnen de werkgevers tevreden zijn, omdat zij hebben gekregen wat ze wilden. De nieuwe c.a.o. voor de ca. 1.6.000 werknemers in 't kappers bedrijf houdt in dat de lonen en de toeslagen op de bedienings diploma's met 7 procent worden verhoogd; een werktijdverkor ting met 1% uur per week tot 43% uur; na 1 januari 1970 uit breiding van dn vakantie met een dag tot een totaal van 16 dagen en eveneens met ingang van vol gend jaar het in werking treden van een bedrijfspensioenfonds op fifty-fifty basis. In de loop van 1970 zullen de lonen nogmaals met 2 procent omhoog gaan wij de enige schepselen zouden zijn in de ontzaglijke uitgestrekt heid van het heelal. Volgens mij is het onwaarschijnlijk dat de macht die het leven en de orde op aarde heeft geschapen, alle met rede begaafde wezens zou hebben opgesloten binnen de grenzen van deze kleine planeet. Maar ik ge loof niet dat wij op andere pla neten levensvormen zullen aan treffen die verder ontwikkeld zijn dan de onze. Op mars en een varf de manen van jupiter bestaat een zekere vorm van plantaardig leven, denk ik." Over bet voortzetten van het Apolloprogramma zei Von Braun dat er nog negen vluchten naar de maan zullen volgen. Vóór het einde van dit jaar komen er nog drie maanlandingen. De ruimtevaarders die deze landingen zullen verrichten, ne men meer en ingewikkelder we- wetenschappelijke instrumenten mee dan Apollo-11 nu, zo als een magnetometer voor het meten van het magnetisch veld van de maan een instrument voor het bestuderen van de deel tjes die op de maanbodem te rechtkomen, kleine mortieren die speciale granaten zullen afvuren om de elasticiteit van de maan- rotsen te meten en een nieuw soort thermometer voor 't vast stellen van de temperatuur in depere lagen van de aardkorst. Bij de komende zes maanrei- zen zullen verbeterde „maanlan ders" worden gebruikt, die de ruimtevaarders in staat zullen stellen 72 uur lang op de maan te blijven en zich verder van hun basis te verwijderen. Met een voertuig met' straalmotor kun. nen zij tot op 100 km komen en heuvels van 150 meter hoogte beklimmen. Daarna krijgen zij een nog beter voertuig mee, waarmee zij tot op 200 km van de maanlander kunnen komen.. Technici van de NASA bestude ren een „vluchthaven" waar eventuele „schipbreukelingen" 2 maanden kunnen schuilen. Er zullen opblaasbare bouwsels worden neergezet die moeten die nen als woningen en werkplaat sen voor de mensen die de geolo gische eigenschappen van de maan gaan bestuderen. „Ik schat dat tegen 19758 ruim testations met 100 geleerden om de aarde zullen cirkelen. In 1980 gaan wij ons met mars bezighou den. Wanneer wij op weg gaan naar mars, zullen er op de maan al bases zijn, waarin min stens tien mensen een half jaar kunnen leven en grotere met 18 tot 24 onderzoekers. Tegen het eind van deze eeuw zal er een kleine kolonie van 100 mensen op de maan zijn, die ruimteschepen heeft voor verder verwijderd on derzoek. Deze zomer krijgen wij de gegevens van de sondes die vo rig jaar juli en augustus naar mars zijn gelanceerd. Waneer mars volgend jaar weer dicht bij de aarde staat, brengen wij twee kunstmanen in banen rond de ro de planeet, die ons de gegevens voor het tekenen van een juiste kaart van mars moet verschaffen. In 1973 gaan wij met kunstma nen die een zachte landing op de planeet onderzoeken. Maar op het de drie mannen in de Apollo-11. planeet maken, de mogelijkheden van het leven op deze verre Wat mij betreft ik bewonder ze en benijd ze ook een beetje", al dus Von Braun. Een 56-jarige Roemeen heeft zich zaterdag in Boekarest d ,r zelfverbranding van het leven beroofd, zo heeft een correspon dent van de Oostenrijkse radio in Boekarest zaterdag gemeld. De man was een oude be kende van de justitie. Hij zou tot zijn wanhopsdaad zijn over gegaan, omdat hij zich tot over zijn oren in de schulden had ge stoken. Een chirurg in de Beierse stad Neumarkt Sankt-Viet heeft bij een zestienjarig meisje de huid met haren en oren weer aan het hoofd genaaid. Het meisje was met haar „paardestaart" in een transportband van de molen van j haar vader gekomen en daardoor gescalpeerd. De vader bracht zijn dochter onmiddellijk naar het ziekenhuis, waar de chirurg hem terugstuurde om de hoofdhuid te halen. Aad -Steylens droom om de klassieke afstand van 42 km en 195 meter te winnen is zaterdag morgen werkelijkheid geworden. Op zachte hellende asfaltwegen in de buitenwijken van Madrid, waai; een brandende zon rond acht uur het verblijf al vrijwel onmogelijk maakte, behaalde de 33-jarige oud-Rotterdammer, die nu tvee jaar in Zutphen woont, zijn tweede internationale over winning van dit seizoen. Hoewel Steylen met zijn tijd van 2 uur, 25 minuten en 55,6 sec., evenals twee maanden geleden in het' Zwitserse Frauenfeld (2.26.00) boven de door de K.N.A.U. ge stelde limiet van 2.22.0 bleef, kon voorzitter Frans Jutte de Neder landse kampioen vertellen, dat hij zijn afvaardiging naar de Europese kampioenschappen ver diend had. Lakonieke Steylen, in het be gin van de jaren zestig een van Nederlands sterkste 800-meter- lopers, was er nauwelijks van onder de indruk. „Onder normale omstandigheden kan ik veel har der. Maar dat parkoers en die enorme hitte, die wij hier voor geschoteld kregen, maakten be tere tijden onmogelijk". De grote verdienste van Stey len was, dat hij ditmaal niet te snel van start ging en zich na de start in het lommerrijke Parquè Syndical, waar vele duizenden Spanjaarden stonden te dringen voor de poorten van het zwem bad, in een snel gevormde kop groep nestelde. Van die leidende groep maakte naast Steylen, de Belgen Peiren, Van den Dries- sche en Slagmuijlders, ook de kleine Spaanjaard Perez deel uit. Peiren en Perez deden aan kop het zware werk. De Belgen konden het tempo (10 km in ruim 32 min.) niet vol gen en langzaam liepen Steylen Perez die elkaar telkens aan kop afwisselden, weg van hun tegen standers. Halverwege de race, toen de zon de temperatuur tot 35 graden had doen oplopen en Steylen een poging van de kleine Perez om aan een solo te begin nen. teniet had gedaan, waren de drie Belgen al bijna een minuut achtergeraakt. Steylen en Perez gingen op de weinig schaduw biedende wegen onvermoeid door, terwijl achter hen enkele lopers uitvielen. Daarbij was Aureel van den Driessche, de Belg die in 1966 bij de Europese titelstrijd in Boeda pest zilver had gewonnen. Mau rice Peiren zou de enige Belg worden die de finish haalde, want de jonge Slaghuijlders werd vijf kilometer vóór de eindstreep, toen hij slingerend over de weg ging, door een Spaanse arts uit de strijd gehaald. Steylen was bij het laatste keerpunt ook Perez die korte tijd later door Peiren werd gepas seerd, kwijtgeraakt, waarna hij onbedreigd op de finish afging. In het stadion waar vele Span jaarden even de geneugten van het zwembad hadden geruild voor het zien binnenkomen van de marathonlopers, was Steylens voorsprong op Peiren gestegen tot lVa minuut. Hoe zwaar de in spanningen voor de kleine Belg waren die enkele weken geleden in Antwerpen Belgisch kam pioen werd in 2.19.27 en daar in een sterk internationaal gezel schap de zesde plaats bezette, bleek uit het feit dat hij "minuten lang bewegingloos op het gras bleef liggen. Wim Hol, die in Antwerpen zestiende werd in 2.24.52,4, bleef daar nu ver van verwijderd. Zwaar getekend door de grote in spanningen eindigde de Slie- drechter als achtste in 2.41.25,8. Van de 21 lopers haalden er slechts 13 de finish MAANDAG 21 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Help, m'n broer is hip". DINSDAG 22 JULI Terneuzen: Luxor-Theater. 8 uur: „Help, m'n broer is hin". De 24-jarige Eddy Merckx is een „nationale held" in België. Hij smeedde de door allerei pro blemen van elkaar gescheiden Walen en Vlamingen gedurende 22 dagen tot één hecht suppor- tersverbond. Duizenden Belgen waren naar de wielerbaan in Vin- cennes gekomen om hun „held" een huldiging te bereiden. Eddy Merckx heeft op magi strale wijze de 56e editie van de ronde van Frankrijk gewonnen. Met zijn zege in de tijdrit van zondag, zijn zesde overwinning in totaal, bewees Merckx zijn veelzijdigheid. Hij rijdt en klimt sneller dan alle anderen en men kan op zijn vingers aftellen wie Merckx in de sprint moet vrezen. 'Er is geen belangrijke koers of GRENSmt door Jakob Schopmans 89 Er kwamen na de eerste Aller- zielenmis al vele bezoekers op het kerkhof en de mare ging van mond tot: „Smokkeldorus". De dramatische sensaties van Waldkerk hadden hun hoogte punt bereikt. Niemand had het lichaam van de dode nog durven aanraken toen de omstanders zich ruw opzij gedrongen voelden. Hij gend van opwinding drong Jan Kempen naar voren en vervloek te de dode, die hij „beest in men sengedaante" noemde. Allen, die het hoorden, krompen ineen on der die verschrikkelijke woorden. „De maat is vol", voer de grenscommies voort", drie men senlevens heb je vernietigd en mijn geluk heb je gedood, Vaar ter helle!" Men keek elkaar schuw aan als of men ieder moment de duivel vreesde te zien verschijnen om z'n prooi te komen opeisen. Maar hier en daar klonk ook een afkeurend gemompel. Het paste een Christenmens niet om zich in het aanschijn van de dood zo uit te laten. Tot hun opluch ting zagen de getuigen van deze gruwelijke scène de pastoor ver schijnen, die de laatste woorden had gehoord. „Laat het nu genoeg zijn, Jan Kempen", vermaande hij de ont dane grenscommies, „ga naar huis en denk er eens over na of jij misschien hieraan ook niet voor een gedeelte schuld hebt". De op bezadigde toon uitgespro ken woorden striemden nochtans het gemoed van de commies. Met gebogen hoofd verliet hij het kerkhof, reeds spijt hebbend over zijn uitval, want sinds de dood van Annemarie was de innerlijke zekerheid de rechte weg bewan deld te hebben toch al diep bij hem geschokt. Diep ontroerd stel de de herder zich op om zich met een kort woord tot de aanwezigen te richten: „Mijn beminde gelovigen, die hier vervuld van droefheid en afschuw omwille van de vrese lijke gebeurtenissen, die in ons midden hebben plaats gevonden, bijeen zit, ik bezweer u om niet aan Gods barmhartigheid te twij felen. Zijn raadsbesluiten zijn on doorgrondelijk en stellen ons voor vele raadselen. Denkt niet aan de vervloeking, die hier is uitgespro ken, door iemand, die op dat mo ment niet besefte, wat hij deed. De ongelukkige, die hier voor ons ligt uitgestrekt, heeft twintig jaar geleden zijn geboortegrond verlaten moeten, omdat hij in een vlaag van drift een manslag heeft begaan aan Peter Beeren, die de eer van zijn vrouw te na geko men was. Al die jaren heeft hij nadien in de vreemde gezworven, gekweld door heimwee naar het geluk, dat hij verloren had en eens nog hoopte terug te vinden. Maar toen hij eindelijk de weg naar Waldkerk terug gevonden had, was het te laat. Wij hadden zijn vrouw reeds lang moeten be graven en haar te ruste gelegd naast Peter Beeren, die nog kort geleden een tip van de geheimen, die er bestonden heeft opgelicht door bij testament te bekennen, dat hij de vrouw van zijn vijand belasterd had. Hoe zwaar moet het de bos wachter te moede zijn geweest, toen hij ontdekte, dat hij zich in haar vergist had, zonder nog in de gelegenheid te zijn het haar gedane onrecht te herstellen. Een troost was hem echter gebleven, de hoop om de rest van zijn le ven te kunnen doorbrengen in vrede en harmonie met zijn enige dochter. Maar u weet allen, be minde parochianen, welke con flicten er toen weer rezen, en wat de noodlottige afloop daarvan is geweest. In bittere vijandschap hebben twee mannen, die allebei meenden Annemarie het meest na te zijn, elkaar naar het leven ge staan. Zij zijn het werktuig ge weest waardoor het offer van Annemarie werd voltrokken. De vader trok het zich het meest aan, omdat de verdwaalde kogel, die haar trof, uit zijn pistool afkom stig moest zijn geweest. Zoiets verdraagt niemand ter wereld, hij ook niet, en wij evenmin. Wel licht is hij door de waanzin ge troffen omdat zijn ziel ongenees lijk was gewond. Zo is hij hier op het kerkhof verdwaald, zoe kend naar zijn kind, om er zelf te sterven. Laten wij hem naast haar een laatste rustplaats bezor gen". De pastoor zweeg, sterk ont roerd. Geen der omstanders was niet diep onder de indruk geko men. De parochieherder vouwde z'n handen en riep op tot gebed: „Laat ons bidden voor Dorus van Dorenkamp, voor zijn vrouw en voor zijn kind. Onze vader Toen de droevige plechtigheid ten einde was verzocht hij ieder een om geen ophef over de droe vige gebeurtenissen in Waldkerk te maken en hij vermaande een ieder mild in zijn oordeel te zijn, opdat niemand zelf veroordeeld zou worden. De sombere novemberdagen la gen donker en dreigend over Waldkerk. Men vermeed 't spre ken over het dramatische noodlot, dat zich aan de familie van de boswachter voltrokken had. Nie mand wilde veroordeeld worden, en algemeen was het besef, dat het dorp mede schuldig stond door de algemene praatzucht en lichtgelovigheid, die de familie uiteen had gerukt. Ook het leven in de smokke laarshut onderging een jammer lijke terugslag. Kromme Grades liep somber rond en dikke Marie kon af en toe een huilbui niet be dwingen. De smokkelaars lieten zich dagen lang niet zien. Allen hadden nu uit de mond van Piet van der Staay gehoord in welk drama zij mede betrok ken waren geweest. De dagen werden weken, en zoals het altijd en overal was ge weest, zo was het ook in Wald kerk. Het leven hernam er zijn rechten. Allerlei praatjes over allerlei mensen eisten de aandacht gaan- dewee weer op, en bij Kromme Grades kwamen voor en na de oude klanten weer opdagen. Nog wel niet om inkopen te doen voor smokkeltochten, maar toch al reeds om een flinke pot bier te drinken en om vrolijk te zijn. Zo moest het gaan, vond de Krom me, des .te eerder zouden ze weer om geld verlegen zitten. Een tijd lang werd nog gezon gen van Smokkedorus was een groot man, Een leider, zoals geen het kan, maar ook dat verveelde op de duur en geraakte in vergetelheid, omdat er nieuwe dingen waren om te bezingen. Het langst bleef Smokkeldorus in herinnering bij dikke Marie, maar tenslotte had zij ook haar eigen zorgen, en die werden gro ter naarmate haar zeven kinde ren opgroeiden. Toen na een regenachtige don kere en eindeloos lijkende winter de voorjaarszon nieuw leven bracht op veld en hei leefde Waldkerk weer op, alsof er niets voorgevallen was, en onder scheidde het grensdorpje zich in niets meer van andere kleine dorpjes, waar nooit iets gebeurt EINDE klassieker die Merckx niet heeft gewonnen: de ronde van Frank- riik, die dertig jaar geen Belgi sche winnaar had opgeleverd, de „giro"-Jw»a*t»-Jii>-dê eerste- Belg was die de eindzege kon behalen: ParijsNice; MilaanSan Remo (drie keer); ParijsRoubaix, de ronde van Vlaanderen; Luik BastogneLuik en de „Waalse Pijl". Tegen Merckx' kwaliteiten wa ren grootheden uit vorige ronden niet opgewassen. Roger Pingeon, die als tweede eindigde en sterk heeft gereden, had in het eind klassement bijna achttien minu ten achterstand. Raymond Pouli- dor moest met de derde positie genoegen nemen. Rini Wagtmans zag zijn toer- debuut bekroond met een fraaie zesde positie in de eindstand. De overige Nederlanders -hebben slechts gefigureerd. Twee keer was een Nederlander bijna als eerste over de streep gegaan. De ronde van Frankrijk 1969 is een deceptie geworden voor twee voormalige toerwinnaars,de Italiaan Gimondi en Jan Janssen. Gimondi, winnaar in 1965, had last van de maag en de winnaar van vorig jaar liep in de eerste Alpenetappe een verkoudheid op. Beiden kregen een dergelijke achterstand, dat zij reeds in de beginfase waren uitgeschakeld. Enkele jongere renners vestigden een reputatie, de Portugees Agos- tinho, de Italiaan Vianelli en Rini Wagtmans. Deze drie ein digden achter ekaar op de zesde tot en met achtste plaats. De spotvogel die opmerkte, dat de zege van Eddy Merckx voor de Belgen belangrijker was dan de maanlanding was er niet ver naast. Heeft u Fred de Bruyne gehoord? Onsympathiek was het ten toppunt gedreven, chauvinisme dat de Belgische supporters van Merckx in Parijs ten beste gaven, toen ze Jan Janssen on een lang durig fluitconcert onthaalden. De Belg Jos Spruyt won zon dagmorgen het eerste deel van de 22e en laatste etappe, een rit over 111 km van Montargis naar Prpfpi J 1. Spruyt (B.) 2.56.18 met bon. 2.55.58 2. Van den Berghe (B.) 2.56.26 met bon. 2.56.16 3. Karstens (Ned.) z.t. met bon. 2.56.21 4. Dolman (Ned.) z.t. 5. Peffgen (W.-Dld) z.t. 6. Berland (Fr.) z.t. 7. Riotte (Fr.) 2.58.00 8. Gahica (Sp.) z.t. 9. Izier (Fr.) 10. Castello (Sp.) z.t. 14. Ottenbros (Ned.) 3.01.36 De uitslag van het tweede ge deelte, een tijdrit over 36,8 kilo meter van Cretil naar Vincennes: 1. Merckx (B.) 47.38,4 (gem. snelheid 46,347 km) 2. Poulidor (Fr.) 48.31,4 Tourwinnaar Eddy Merckx. 3. Pingeon (Fr.) 48.52,6 4. Wagtmans (Ned.) 49.06,3 5. Gimondi (It.) 50.31,4 6. Stevens (B.) 50.33,7 7. Gandarias (Sp.) 50.35,7 8. Janssen (Ned.) 50.45,5 9. Agostinho (Port.) 50.58,0 10. Bracke (B.) 51.11,7 11. Letort (Fr.) 51.12,3 12. Lopez-Rodriquez (Sp.) 51.18,4 13. Gabica (Sp.) 51.18,5 14. J. Galera (Sp.) 51.24,2 15. Schutz (Lux.) 51.25,6 16. Coulon (B.) 51.29,1 17. Vianelli (It.) 51.52,5 18. Gutty (Fr.) 51.58,6 19. Van den Bossche (B.) 52.00,1 20. Van Impe (B.) 52.07,9 28. Karstens (Ned.) 52.56,8 Het eindklassement 1. MERCKX 2. Pingeon (Fr. 3. Poulidor (Fr.) 4. Gimondi (It.) 5. Gandarias (Sp.) 6. WAGTMANS 7. Vianelli (It.) 8. Agostinho (Port.) 9. Letort (Fr.) 10. JANSSEN 11. J. Galera (Sp.) 12. Van Impe (B. 13. Theilliere (Fr.) 14. Panizza (It.) 15. Schutz (Lux.) 16. Dumont (Fr.) 17. Gutty (Fr.) 18. Van Springel (B.) 19. Castello (Sp.) 20. Daneelli (It.) 21. Galdos (Sp.) 22. Lopez-Rodriquez 23. Van den Bossche 24. Gabica (Sp.) 25. La Bourdette (Fr. 1S 116.16.01 op 17.54 op 22.13 op 29.24 op 33.04 op 33.57 op 42.49 op 51.24 op 51.41 Op 52.56 op54.47 op 56.17 op 1.04.58 op 1.05.16 op 1.06.58 op 1.07.25 op 1.08.05 op 1.10.11 op 1.14.04 op 1.17.36 op 1.17.44 op 1.21.20 op 1.22.0S op 1.28.19 op 1.30.03 1. Merckx 2. Janssen 3. Wagtmans 4. Pingeon 5. Gimondi 6. Poulidor 7. Daneelli 8. Agostinho 9. Gandarias 10. Ottenbros 244 pnt. 150 pnt. 136 pnt. 131 pnt. 108 pnt. 99 pnt. 95 pnt. 91 pnt. 89 pnt. 82 pnt. De enidstand van de strijd om het bergkassement: 155 pnt. 1. Merckx 2. Pingeon 94 pnt. 3. J. Galera' 80 pnt. 4. Gutty 68 pnt. 5. Gandarias 54 pnt. 6. Gimondi 51 pnt. 7. Poulidor .48 pnt. 8. Van den Bossche 36 pnt. 9. Delisle 29 pnt. 10. Panizza 23 pnt. 17. ex aequo Janssen 13 pnt. 26. Wagtmans 6 pnt. 35. ex aequo Karstens 2 pnt. Twintig Deense toeristen zijn, zaterdag gewond geraakt, toen de bus waarin zij zaten, bij de Italiaanse Riviera van een heu vel raasde en tegen een muur reed. De Chauffeur merkte dat zijn remmen niet werkten, toen hij aan de afdaling begon. Hij reed tegen de muur om te voor komen dat de bus in een 80 me ter diep ravijn zou storten. De bus sloeg om na tegen de muur te zijn gebotst.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 5