PROVINCIAAL NIEUWS Drievoudige moord berecht Japanse steun voor wederopbouw Indonesische economie „AXELER AMBACHT" VERGADERDE IN „DE HALLE" Excursie naar dijkverhoging Margarethapolder Geen openbare behandeling vergunningen autovervoer Ifeekiis^sesisfen Zaterdag juli 1969 DE VRIJE ZEEUW ïz&m Terneuzen Axel Biervliet Bruinisse Sluiskil Vlissingen IJzendijke „Prijsstop verlamt concurrentie" Einde grensgeschil India-Pakistan Stokeley Carmichaei verlaat „zwarte panters" Honderd gulden duurtetoeslag voor landarbeiders Verdachte geestelijk gestoord Openbaar Anderhalf miljoen Ruim twee meter hoger Waarde uraniumvondst Haamstede niet groot Regering in New Delhi neemt bestuur over Bihar over Grote Vlaamse achterstand op wetenschappelijk gebied - AGENDA - Enkelbreuk Om kwart over vier vrijdag middag had de 72-jarige mevr. M. N. uit Terneuzen, die van het trottoir aan de Alvarezlaan stap te om de Debussyhof over te steken, het ongeluk door haar linkerenkel te zwikken. Mevr. N. kwam te vallen en liep een open enkelbreuk op. Per ambulance is zij naar het Julianaziekenhuis vervoerd. Op geparkeerde auto gereden Woensdagavond om ongeveer kwart over elf is de bestuurder van een personenauto, J. D. J. uit Zaltbommel, op de Nieuwendijk te Axel ingereden op de stilstaan de auto van mej. C. J. B. uit Sant poort. Deze auto stond geparkeerd onder een lichtmast van de open bare straatverlichting. Beide auto's werden zwaar be schadigd. De Axelse rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Ds. Kelling naar Genève Ds. G. F. H. Kelling, hervormd predikant te Biervliet, heeft een beroep aangenomen naar de Nederlandse protestantse ge meente in Genève. Mosselkweek in Volkerak In 't Volkerak zullen 130 mos selpercelen worden uitgegeven ter vervanging van de 300 per celen, die door afsluiting van de Grevelingen verloren gaan. Het kweken van mosselen in het Vol kerak is een experiment. Vóór de afsluiting was dit niet mogelijk. Óok zullen de percelen kunnen dienen om mosselen uit de Wad denzee, die op de vismijn niet worden verkocht, tijdelijk in het leven te houden. Het staat nu wel vast dat het mosselseizoen op 14 juli zal be ginnen en dat van die datum af zal worden geleverd, het eerst aan de inleggerijen. Intussen heeft een nieuwe tegenslag de mosselkwekerij getroffen. Er blijkt n.l. veel mosselzaad voor te komen op de Waddenzee op de gereedstaande consumptiemosse len. Deze mosselen worden daar door niet alleen onverkoopbaar, maar het zaad gaat groeien en de daaronder gelegen consumptie mosselen verstikken. Om nog wat te redden mogen de mosselen uit de Waddenzee worden opgevist en in Zeeland weer overboord worden gezet. Men rekent erop dat tijdens de reis naar Zeeland het mosselzaad dood zal gaan. Waarschuwing voor zwemmers De mooie zomerse dagen en de vakanties lokken veel zwemmers naar het water. Zo kan men dage lijks zien dat ook te Sluiskil in het kanaal velen een verfrissend bad nemen. Wanneer schepen passe ren, is hieraan veel risico verbon den. Deze week gebeurde het dat zwemmers ter hoogte van 't „pon tje" zwommen ondanks de waar schuwing dat een schip met grote diepgang en veel zuigkracht na derde. De loods die" de zwemmers had opgemerkt, had de schroef op stop gezet. Hoewel er voor het schip groot risico aan verbonden was, werd een sleepboot „afge pikt" om eventueel een onvoor zichtige die naar het schip zou zijn gezogen, te helpen. Gelukkig kwam het niet zo ver. Enkele dagen later vernamen we van de loods op de Japanse „Ya- kuwokawa Maru" dat er opnieuw zwemmers „in de weg" hadden gelegen. We voldoen graag aan het ver zoek een ernstige waarschuwing te publiceren om het zwemmen hier te vermijden. Er is zwemge- legenheid genoeg ter hoogte van Strodorp, ver van de scheepvaart en buiten het gevaar naar de sche pen te worden gezogen en onher roepelijk te verdrinken. Opdracht tot leveren van zes ketels Vrijdag ontvingen de machine fabriek „Breda" voorheen Backer en Rueb te Breda en de konink lijke maatschappij „De Schelde" te Vlissingen ieder opdracht tot levering van drie ketels bestemd voor de vuilverbrandingsinstal latie van dè gemeente Rotterdam. De ketels moeten in 1972 worden opgeleverd. De opdracht ver tegenwoordigt zowel voor „De Schelde" als voor „Breda" een waarde van 3,5 miljoen gulden. Aldus een communiqué van deze bedrijven. Actiecomité erfpachters Bijna driehonderd erfpachters in IJzendijke, dat is twaalf procent van de bevolking, hebben in een roerige vergadering besloten de behartiging van hun belangen in handen te geven van een werk comité. Dit comité gaat het ge- gemeentebestuur en met G.S. pra ten over de sterk verhoogde erf pachtcanons. Het gemeentebestuur heeft toe gegeven de konsekwenties van zijn besluit inzake de verhoogde erf- pachtprijzen niet te hebben over zien. De herziening van de erf pachtcanons blijkt te zijn doorge voerd op advies van een commis sie-Noten uit Den Haag. Door de verhoging krijgt de gemeente aan erfpacht f 45.000 in het laatje tegen 8000 vorig jaar. Onder voorzitterschap van de Tv" AM A AT TERNEUZEN-GENT SCHEEPVAARTBEWEGING Van donderdag 3 juli (na 17 uur) tot vrijdag 4 juli (tot 17 uur). Bestemd voor Terneuzen: 4 juli Yewmount, 1350 dwt (Eng.) Continent, 401 dwt (Ned.) Heimar, 650 dwt (W.-Dld) Robert, 310 dwt (Ned.) Voor Gent: 3 juli Thihill, 700 dwt (Ned.) Vaterland, 985 dwt (W.-Dld) Genie, 500 dwt (Ned.) Kuhlungsborn, 563 dwt (O.-Dld) 4 juli Nomadisch, 460 dwt (Ned.) Jorgen Priess, 650 dwt (Denem.) Helle Rüse, 450 dwt (Denem.) Harry, 697 dwt (Ned.) Loulea, 914 dwt (Fr.) Trica, 260 dwt (Denem.) Gruno, 560 dwt (Ned.) Marie Annick, 815 dwt (Fr.) Falco, 984 dwt (Ned.) Vertrokken van Terneuzen: 3 juli Graybank, 510 dwt (Eng.) 4 juli Yewarch, 1338 dwt (Eng.) Yewthee, 1240 dwt (Eng.) Continent, 401 dwt (Ned.) Ignition, 278 dwt (Eng.) Flotte, 690 dwt (W.-Dld) Friborg, 3100 dwt (Noorw.) Van Gent: 3 juli Finno, 600 dwt (Noorw.) De Goeie, 645 dwt (Fr.) Don Carlos, 1334 dwt (Zweden) Maja, 650 dwt (W.-Dld) Else Lil, 453 dwt (Denem.) Midhurst, 1959 dwt (Eng.) Uranus B, 865 dwt (Ned.) Worchesterbrook, 1405 dwt (Eng.) Falco, 984 dwt (Ned.) Stella Fornax, 1092 dwt (Ned.) 4 juli Per, 525 dwt (Denem.) Dependance, 260 dwt (Ned.) Nomadisch, 460 dwt (Ned.) Krachtens een overeenkomst die vrijdag in Tokio is onder tekend, zal Japan Indonesië eco nomische steun verlenen tot een bedrag van 120 miljoen dollar in 1969. In een officiële verklaring van het Japanse ministerie van buitenlandse zaken staat, dat het semi-overheidsfonds voor econo mische sameriwerking met het buitenland leningen zal verschaf fen tot een bedrag van 19,8 mil jard yen (55 miljoen dollar). Deze leningen zijn bestemd voor de financiering van de In donesische aankopen van goede ren in Japan en van de diensten voor de stabilisering en de weder opbouw van de Indonesische eco nomie. De leningen moeten in een periode van 13 jaar worden te rugbetaald. Gedurende de eerste zeven jaar hoeft geen aflossing te geschieden. De leningen dragen een rente van 3 pet per jaar. Het Japanse fonds voor buitenlandse economische ontwikkeling zal voorts leningen tot een totaal be drag van 3,6 miljard yen (10 mil joen dollar) verstrekken. Deze leningen zijn bestemd voor de uitvoering van ontwikkelings- projekten in Indonesië en hebben een looptijd van 13 jaar en een jaarlijkse rente van 3,5 pet. Minister De Block zal de prijs stop moeten opheffen, als hij wil weten of de concurrentie werk zaam is. Tot deze conclusie komt het verbond van Nederlandse ondernemingen in het hoofdar tikel in haar zojuist verschenen blad „De Nederlandse Onder neming". Het blad uit kritiek op de wijze, waarop minister De Block van economische zaken meent de werking van de concurrentie te kunnen afleiden. De minister wil dit doen aan de hand van de prijsindexcijfers van juni en juli. „Maar gelooft de minister in ernst, dat een onderneming die verschillende produkten maakt, het ene produkt in prijs verlaagt omdat het mogelijk is wan neer het andere produkt niet in prijs mag worden verhoogd on danks het feit, dat dit door ge stegen externe kosten noodzake lijk zou zijn?", zo vraagt „De Ne derlandse Onderneming" zich af. heer J. A. Everaard gaat het werk comité met kracht van argumen ten de gemeenteraad bewerken om het gewraakte besluit terug te nemen. Ook zal het comité bij het provinciaal bestuur aankloppen. „Desnoods gaan we naar de kroon om dit onrecht uit de wereld te helpen, maar we hopen dat het niet zo ver zal komen. Dat zou een schande voor IJzendijke zijn", aldus de heer Everaard. Besloten werd het eerst te pro beren met een verzoekschrift aan de gemeenteraad. Enig geharrewar ontstond bij de vaststelling van de bijdrage in de kosten, die het co mité moet maken voor hertaxaties van de erfpachtpercelen en onkos ten. Elke erfpachter zal zijn steen tje moeten bijdragen. Notaris De Kok, die een uiteen zetting gaf van de erfpachtbereke ningen, zei dat de commissie-No ten door gebrek aan vergelijkings materiaal in 99 van de 100 geval len de canons te hoog had vastge steld. Hij ontraadde voortijdig tot aankoop van de erfpachtgrond over te gaan. Een rente van vijf procent voor de uitgegeven erf pachtpercelen achtte de heer De Kok aan de hoge kant. „De ge meente mag zich niet met grond- speculaties inlaten. Wat hier ge beurt, lijkt er veel op". Een van de aanwezigen verklaar de dat deze erfpachtkwestie heel IJzendijke aangaat. Onder applaus stelde hij voor dat ook niet-erf- pachters zich achter deze zaak moeten stellen. India en Pakistan hebben het grensgeschil om 'de rann van Koetsj formeel bijgelegd door het ondertekenen van kaarten, waar op de officiële grens tussen beide landen staat aangegeven. Deze grens is in februari 1968 vastge steld door een internationaal scheidsgerecht, terwijl Pakistan de resterende 10 pet (906 km2) heeft gekregen. Pakistan had aanspraken gemaakt op een ge bied van 9065 km2. Stokeley Carmichaél, een van de leidende figuren van de „zwarte panters" die ernaar stre ven de negers met geweld aan de macht te brengen, gaat de bewe ging verlaten. Zijn vrouw, de zangeres Mirian Makeba, heeft gisteren in New York aan jour nalisten een afschrift van de ont slagbrief getoond, die Carmichaei heeft gezonden aan de leiders van de „zwarte panters". Carmichaei schrijft onder meer: „Ik ben het niet eens met de tactiek en de methoden die de partij gebruikt om een ieder nadrukkelijk de plicht op te leggen zich te onder werpen aan haar gezag. Al de genen die het niet eens zijn met de lijn die de partij volgt, of dat nu incidenteel is of-- algemeen, worden in dezelfde categorie ge rangschikt. Ze worden bestem peld als folkloristische en muzel manachtige nationalisten, als re actionaire zwijnen enz. Dat is misschien wel een gemaïkkelijke, maar toch vooral een gemene manier van handelen." TONGEREN (B.): Ter gelegen heid van het 20-jarig bestaan van de NAVO werd in Tongeren een grote militaire parade gehouden. Op de foto inspecteert de nieuwe Europese NAVO-bevelhebber generaal Andrew Goodpaster de speciaal uit Nederland overgeko men Prinses Irene-brigade. De hoofdafdeling soc;ale zaken van het landbouwschap heeft zich naar aanleiding van het SER- advies over een uitkering van één procent van het jaarloon als duur tetoeslag ^beraden over de moge lijkheden voor het agrariscn be drijfsleven. Terwille van de een voud is geadviseerd alle arbeiders van 25 jaar en ouder, die volgens de c.a.o. worden beloond, bij de eerste loonbetaling in augustus een uniform bedrag uit te keren van honderd gulden. In onderling overieg zou deze uitkering kunnen worden gespreid over de rest van het contractjaar. Ten aanzien van de losse arbeiders is een weke lijkse c.q. dagelijkse loonbijslag geadviseerd van de eerste loonbe taling in augustus tot de laatste loonbetaling in februari. Voor de jeugdigen gelden percentages va riërend van 93 procent tot 53 pro cent. De duurtetoeslag zal in aan vullende c.a.o.'s worden geregeld. De bij het N.V.V. aangesloten algemene Nederlandse agrarische bond hoopt binnenkort gelijksoor tige resultaten te bereiken voor de werknemers in de zuivelindustrie, de groenvoederdrogerijen, de bos bouw, het aardappelsoorteerbedrijf, de landaanwinningswerken, hove niersbedrijf, het zaadteeltbedrijf, de cultuurmaatschappijen, de melkcontrolestations, de dieren parken, de bedrijfsverzorgings- diensten en enkele bedrijfs-c.a.o.'s Het werkplaatspersoneel bij de heidemaatschappij ontvangt een uitkering ineens van 125. De officier van justitie bij de Zutphense rechtbank heeft ont slag van rechtsvervolging, opna me in een krankzinnigeninrich ting en ter beschikkingstelling van de regering geëist tegen de 34-jarige landbouwer H. J. uit Wilp die terecht stond wegens drievoudige moord en poging tot In de donderdag in „De Halle" te Axel gehouden vergadering van het waterschap „Axeler Am bacht" werd besloten een bedrag van 68.000 uit te trekken voor verbetering van de ontwatering. De heer J. de Pree, hoofdingeland •en burgemeester van Zaamslag, vroeg of de mogelijkheid bestaat iemand die zijn sloten niet schoon houdt, dwang op te leggen. Voorzitter P. van Hoeve zei dat hij of het bestuur daartoe ver moedelijk wel bevoegd zijn, maar dat bij er niets voor voelde. Voor onderhoud van de Buthstraat en de Eversdam werd 28.000 ge noteerd. Voortaan zullen op voorstel van de heer Van Hoeve ook de vergaderingen van de dijkraad Serlippens-, Othene-, Kleine Huijssens-, Margaretha- en Een drachtpolder in het openbaar worden gehouden. De voorzitter bracht dit ten dele in verband met de alom luider klinkende roep om „openbaarheid". Aan de gemeente Terneuzen werd een stuk grond verkocht voor 4125. Het dijkgeschot voor 1970 werd onveranderd vastge steld. De begroting van de cala- miteuze polders vertoont een te kort van 175.000. Blijkens een mededeling van de voorzitter zal de dijk die de Mar garethapolder beschermt, eind 1970 met ruim twee meter ver hoogd zijn. Het had nogal wat moeite gekost om kredieten los te krijgen en het werk voortgang te doen vinden. Aanvankelijk zag het er zelfs naar uit, dat de werk zaamheden zouden stagneren. Wel heeft men de concessie moe ten doen, dat het werk in een vertraagd tempo wordt uitge voerd, aangezien voor dit jaar slechts anderhalf miljoen be schikbaar bleek. Na afloop van de vergadering stond een excursie naar deze dijkverhoging op het programma. De nieuwe dijk wordt van 8,35 m plus A.P. verhoogd tot 10.70 m, op een bepaalde gevaarlijke plaats op het noordwesten zelfs tot 11 meter. Er wordt bijna 90.000 m3 zand verwerkt, dat uit de Schelde wordt aangevoerd. Verder komt er zo'n 70.000 m3 klei van achter de dijk en nog 50.000 m3 uit de binnenberm. Het aannemersbedrijf Van Oord uit Utrecht was deze week bezig met het opwerpen van de perskade achter de oude dijk. De verhoging van de dijk van de Kleine Huijssens- en van de Eendrachtpolder is in voorberei ding. De dijk van de Nieuw Othenepolder die al eerder werd verzwaard, krijgt t.z.t. nog een beurt. De waarde van het uranium- voorkomen bij Haamstede op het eiland Schouwen is, naar het de direkteur van de rijksgeologische dienst voorkomt, naar huidige economische maatstaven ge meten, klefn. Drie maanden na melding van de opzienbarende vondst ontving minister De Block van economi sche zaken vrijdag een eerste rapport betreffende de stand van het onderzoek en de evaluatie van de uraanvondsten. In dit rapport geeft de direk teur van de geologische dienst te kennen het zaak te achten de mo gelijkheden van ontginning al daar verder te onderzoeken en tevens na te gaan, of elders in Nederland en eventueel op zee geen gunstiger omstandigheden aanwezig blijken te zijn. De direkteur heeft zich van de bijstand van een aantal deskun digen kunnen verzekeren, met wie hij een „commissie uranium- onderzoek Nederland" heeft ge vormd. Deze commissie zal hem bij de studie der analytisch-chemische, geologische, mijnbouwjechnische zowel als de economische zijden van het vraagstuk bijstaan en eventueel voorstellen voor verde re exploratie of onderzoekingen formuleren. Bij de tweede kamer is inge diend een ontwerp tot wijziging van de wet autovervoer goederen. Deze wijziging beoogt de proce dure van de vergunningverlening voor het goederenvervoer over de weg te vereenvoudigen. De staatssecretaris van verkeer en waterstaat, M. J. 'Keyzer, schrijft in de memorie van toe lichting het voorstel van de ad viescommissie goederenvervoer, om openbare behandeling van aanvragen door de commissie vervoervergunningen slechts in bepaalde gevallen te doen plaats vinden, te hebben overgenomen. De behandeling in Openbare zit ting ware te beperken tot de vol gende gevallen: a. Indien er ver klaringen of bezwaren door be langhebbenden zijn ingediend; b. Indien een of meer belangheb benden uitdrukkelijk om een openbare behandeling hebben verzocht, en c. Indien de commis sie het noodzakelijk acht. Voorts heeft de adviescommis sie voorgesteld de openbaarma king van verzoeken om wijziging of overdracht van de vergunnin gen in bepaalde gevallen achter wege te laten. De bewindsman stelt voor in de wet de mogelijk heid te openen om in gevallen bij algemene maatregel van bestuur te bepalen de terinzagelegging achterwege te laten, zowel voor de behandeling van aanvragen door de commissie vervoer ver gunningen èn door de rijkshoofd- inspekteurs van het verkeer, als voor de behandeling van verzoe ken door deze organen. doodslag. De verdediger van J. bepleitte vrijspraak. In de och tend van 20 januari bracht H. J. zijn vader, moeder en broer Evert met hamerslagen om het leven. Na zijn daad stak hij zijn spaargeld, rond 700, op zak en stak hij de boerderij van zijn ouders in brand. J. was tot zijn daden gekomen omdat hij zijn ouders er ten onrechte van ver dacht dat zij de boerderij wil "en verkopen aan hun buurman Bui- tink. Broer Evert, zo had hij ge- De federale regering in India heeft vrijdag het bestuur over de staat Bihar overgenomen, waar in de afgelopen veertien dagen twee regeringen zijn ge vallen. Waarnemer president Giri maakte dit bekend in een proclamatie. Naar verwachting zal New Delhi het heft in handen blijven houden, totdat de politieke groe peringen in Bihar een stabiele coalitie kunnen vormen. Geen van de partijen in het staatspar- lement van Bihar heeft een abso lute meerderheid. Na de verkiezingen in februari werd een coalitiergering onder de congrespartij gevormd, die echter vorige maand ten val kwam en opgevolgd door de op positie, die het op haar beurt uithield tot eergisteren. Sedert de algemene verkiezin gen in India in februari 1967 heeft Bihar zes regeringen ge had. De Vlamingen hebben in Bel gië een aanzienlijke achterstand op wetenschappelijk gebied, ver- gweleken met het Frantalige deel van de bevolking. In 1967 wa ren op elke honderd Belgen in de wetenschappelijke sector slechts 34 Vlamingen tegen 63 Franstaligen. Tot deze conclusie zijn vier Belgische deskundigen gekomen, die in opdracht van de minister van wetenschapsbeleid, Theo Le- fèvre, een onderzoek hebben in gesteld naar deze achterstand. Het feit dat de Fransspreken de bovenlaag in België nog steeds de leidende functies in het land bezet, noemen de „vier wijzen" een der oorzaken van de Vlaamse achterstand naast ge brek aan traditie op dit gebied, economische achterstand gedu rende meer dan een eeuw en la gere inkomens in het Vlaamse land dan elders. Het rapport meent dat de overheid met haar kredietpoli- tiek de Vlaamse ontwikkeling op wetenschappelijk gebied een ex tra stimulans moet geven, zon der een normale groei van de kredieten ten beihoeve van ce Franstalige sector te belemmeren. Ook zou men duidelijk taal regels op wetenschappelijk ge bied moeten aanhouden. Zo zou den verzoeken om subsidies le ningen voor onderzoekprojecten gesteld moeten zijn in de taal van de streek, waar de aanvra ger is gevestigd. Binnen de nationale raad voor wetenschapsbeleid zou volgens het rapport een speciale werk groep van Nederlandstalige pro minenten moeten waken voor een betere ontplooiing van het wetenschappelijk onderzoek in Vlaanderen, dacht, moest ook maar dood om- dat die anders zo eenzaam zou achterblijven. J. had het verder gemunt op zijn buurman Klunder omdat die als getuige bij het verkoopge sprek zou zijn geweest. Toen de boerderij als een fakkel brand de, ging J. gewapend met een mes, een hamer en een hooivork naar de boerderij van Klunder. In de keuken ontmoette hij de vrouw van Klunder. J. viel-haar aan met de hamer. De vrouw overleefde de aanval maar het is niet zeker of zij ooit ge'heel zal genezen. Getuige-deskundige prof. Kloek lichtte toe dat J. zijn wil niet heeft kunnen bepalen, omdat hij geestelijk gestoord was. De officier stelde evenwel dat J. zijn plannen lang bad door dacht en dat dit hem juridisch was toe te rekenen. Dit had de officier tot bovenstaande eis ge bracht. De raadsman ging ervan uit dat vrijspraak moest volgen omdat J. zijn wil niet had kun nen bepalen en zijn daden op grond van een fictie had ge pleegd. Uitspraak over veertien da gen. ZATERDAG 5 t/m DINSDAG 8 JULI TERNEUZEN: Luxor Theater: 8 uur en zondagmiddag 2.30 an 5 uur: „Zo gezegd, zo gedaan". ARTS: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter J. J. J. v. d. Griek, Scheldekade. tel. 2020. WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit-Gele Kruis: zr. Vogelaar, v. Steenbergen! 67, tel. 3360 APOTHEEK: Apotheek geopend: M. B, M. Hamann. Noordstraat 69, tel. 01150—2060. TANDARTS: Op zaterdag van 1010.30 u. en 1818.30 u, wordt de praktijk dei- tandartsen waargenomen door tandairts P. A. van Mieghem, Scheldekade 58. tel. 011502685. SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit-Gele Kruis: zr. Eustella te Philippine, telef. 01159306. AXEL ARTS: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dukter C. A, Schiitman, Nieuwistic. 36, tel. 011551777. TANDARTS: Weekeinddienst tandarts P. A, v. Mieghem. (Zie voor adres eij praktijkuren onder Terneuzen.) DIERENARTS Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt dè praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. F. de Haas Axelsestraat 108 te Zaam slag.'tel. 01153—306,

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3