PLANNEN VOOR SAMENWERKING CHR. FRACTIES IN GEMEENTERAAD VAN GROOT-TERNEUZEN Vergadering op 8 september in „Pro Rege" Ook Eerste Kamer akkoord met verlaging; suikeraccijns Initiatiefwet van Kamerleden: OVERLIJDENSUITKERING AAN NAGELATEN BETREKKINGEN Overlegorgaan havenontwikkeling Zuidwest-Nederland vergaderde in Rotterdam Gemeentelijke herindeling Zuid-Beveland door Eerste Kamer aanvaard GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG Het zwembad en de zondagsheiliging Lezers, die schrijven Pagina 2 Woensdag 2 juli 1969 Brand in Rotterdam Dode en drie zwaargewonden in Noordoostpolder Herhaling. Rijn-vergiftiging niet uitgesloten Het noodweer in Japan Rassenon lusten in Maleisië Vergiftigings poging berecht: verdachte wil naar haar man terug. Poging tot doodslag op echtgenote Verkeersongeluk DE VRIJE 'ZEEUW In het KVP-orgaan van de afde ling Temeuzen worden grote plan nen wereldkundig gemaakt voor de komende raadsverkiezingen. „De bestaande kiesverenigingen van ARP en CHU in Biervliet, Hoek, Terneuzen en Zaamslag, de gemeenten die straks de nieuwe gemeente Terneuzen zullen vor men, zijn tot overeenstemming ge komen en hebben een overkoepe lende kiesvereniging gevormd, die zal optreden bij de eerstkomende gemeenteraadsverkiezing. Wij zijn erg gelukkig met het slagen van deze actie en ook wij streven naar zo'n overkoepelende groep, een gemeentelijke centrale, waarin vertegenwoordigers van die gemeenten zitting zullen ne men, alsmede van de KVP-afdeling van Sluiskil. De groep van „zes" de Ter- neuzense gespreksgroep, voortge komen uit de besturen van de drie christelijke partijen, die de onder linge samenwerking wil doen groeien en effectueren heeft zaterdag 7 juni vergaderd en be sloten al de vertegenwoordigers, die zitting gaan nemen in de over koepelende kiesvereniging c.q. ge meentelijke centrale, voor een ver gadering bijeen te roepen op maandag 8 september a.s. in „Pro Rege" te Temeuzen. Deze vergadering zal onder voorzitterschap staan van de heer G. P. Meert. De k:°*verenigingen van ARP en CHU zullen dezelfde agendapun ten ontvangen, zodat tevoren door alle betrokken partijen een oordeel over de materie kan worden ge vormd De agendapunten zijn- 1. ARP, CHU en KVP komen voor de eerstvolgende ge meenteraadsverkiezing elk met een afzonderliike lijst uit. 2. De kandidatenlijsten worden in onderling overleg samenge steld. 3. Er wordt naar gestreefd de drie lijsten zodanig samèn te stellen dat alle geledingen en al de delen van de nieuwe ge meente naar behoren ver tegenwoordigd zijn. 4. Specialisten (op een bepaalde lijst) treden als woordvoerder op voor de drie partijen. 5. De drie raadsfracties zullen zoveel mogelijk samen verga deren en tevoren hun stand punt bepalen over te nemen besluiten. 6. De kandidaatstelling van de wethouders wordt tevoren ge regeld. 7. Het programma wordt in on derling overleg samengesteld. 8. De propaganda wordt zoveel mogelijk door de drie partijen samen gevoerd. 9. De kosten worden door de drie nartijen gezamenlijk ge dragen. 10. Het „KVP-periodiek" zal wor den omgezet in een periodiek van de drie partiien samen. 11. ARP, CHU en KVP wijzen elk een redactielid aan. 12. De kosten van d!t periodiek worden door de drie partijen gezamenlijk gedragen". Tot zo ver de mededelingen in het periodiek van de KVP-afdeling Temeuzen. Deze belangstelling voor de toe komst van Groot-Temeuzen is ver heugend. Er zal nog wel wat water door de Schelde stromen, eer alles in kannen en kruiken is, maar dat men tijdig de handen aan de ploeg slaat, kan de Terneuzense belangen alleen maar ten goede komen. De brandweer van Rotterdam heeft maandagnacht nogal wat moeite gehad met het bestrijden ven een brand die was uitgebro ken op de zolderverdieping van een schoolgebouw aan de Gaffel dwarsstraat in de Maasstad. De brand liet zich aanvankelijk ernstig aanzien. Kort nadat buurtbewoners het vuur hadden ontdekt sloegen metershoge vlammen uit het dak Do brandweer gaf groot alarm het schoolgebouw staat in een oude dichtbevolkte buurt in het centrum van de stad en spoedde zich met veel materiaal naar de Gaffeldwarsstraat. Men slafgde er snel in de brandhaard te lokalise ren, maar het nablussen nam ge ruime tijd in beslag. De zolderver dieping brandde voor het grootste deel uit. Het gebouw werd al ge ruime tüd niet meer als school ge bruikt. Het wordt op het ogenblik o.m. bewoond door de socialisti sche jeugd afd. Rotterdam en de gemeentelijke sociale dienst. Bij een botsing tussen twee per sonenauto's op de Kamerweg bij Ens in de Noordoostpolder is maandagavond een negentienjarig meisje uit Sneek, J. I. Faber, om het leven gekomen. Drie andere meisjes, onder wie de bestuurster, van de auto waarin de vier meis jes zaten, werden zwaar gewond. Ze zijn overgebracht naar het zie kenhuis in Emmeloord. De auto botste in volle vaart tegen een personenauto, die na te hebben voorgesorteerd, linksaf sloeg. In plaats van rechts trachtte de bestuurster links voorbij te rijden. De chauffeur van de af slaande auto bleef nagenoeg onge deeld- Het wetsontwerp tot tijdelijke verlaging van de suikeraccijns is gisteren door de eerste kamer zonder hoofdelijke stemming aanvaard. De suiker zal dientengevolge zestien cent per kilogram goed koper worden. Minister dr Witteveen (finan ciën) zei niet van mening te zijn, dat deze aceijnsverlaging van in vloed zal zijn op het suikerver- bruik. De verlaging zal onge twijfeld doorwerken in de orijs van suikerhoudende produkten, al zal ook daar het effect rela tief gering zijn. De minister meende, dat de in greep past in de huidige econo mische uitgaven en een rustge vend perspectief voor 1970 biedt. „Ik hoop, dat deze verla ging een goed voorteken is voor de oplossing van de veel grotere problematiek, die ons voor 1970 te wachten staat", aldus de mi nister van financiën. De kvp-kamerleden Boot en Van Schaik wensen dat 'n over lijdensuitkering voor nagelaten betrekkingen van werknemers verplicht wordt gesteld. Een der gelijke verplichting bestaat tot dusver niet, ofschoon in de prak tijk regelingen bestaan, waarin het smartegeld is geïntroduceerd. De kamerleden hebben bii de tweede kamer een initiatiefwet ingediend, beogende in het bur gerlijk wetboek een bepaling op te nemen, waardoor de werkge vers worden verplicht een over- lijdensuikering te verstrekken aan nagelaten betrekkingen van een overleden werknemer. De indieners van het ontwerp van wet noemden het in de toelich ting onbevredigend, dat geen al gemene voorschriften met be- Het bestuur van het overleg orgaan zeehavenontwikkeling zuidwest Nederland vergaderde maandag te Rotterdam onder voorzitterschap van mr J. van Aartsen. commissaris der konin gin in Zeeland. Besloten werd tot het instel len van een bureau voor geza menlijke informatie voor de zee havenindustriegebieden. De in stelling kan worden gezien als de eerste stap op de weg naar verwezenlijking van een meer geïnstitueerde samenwerking. Het bureau zal worden geves tigd bij het havenbedrijf der ge meente Rotterdam. Van dit bu reau zullen deel uitmaken de heren drs J. M. C. Hagenaar, economisch onderdirecteur van het havenbedrijf, voorzitten drs J. W. Kurstjens, adjunct-direc teur van het E.T.I. voor Noord- Brabant, en drs M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. voor Zeeland. Plaatsvervanger van de heer Hagenaar is drs R. T. Sper ling, direktie-assistent van het Rotterdamse havenbedrijf, ter wijl als plaatsvervangers van de heer Verburg zullen optreden de heren M. F. de Jonge, secretaris van het havenschap Vlissingen i.o. en het havenschap Temeu zen i.o., en W. H. Blok, adjunct secretaris van het havenschap Terneuzen i.o. De minister van landbouw van de Duitse deelstaat Nordrhein- Westfalen, Diether Deneke, heeft dinsdag verklaard- dat vergifti ging van de Rijn door bedrijfs ongevallen op schepen ook in de toekomst niet kan worden uitge sloten. Hij zei dat Nederland bij de identificatie van het vergif ge profiteerd had van zijn grotere ervaring met het insektenverdel- gingsmiddel thiodan (in Neder land bekend als endosulfan). Een wetenschappelijk mede werker van het Nederlandse rijksinstituut voor de volksge zondheid zou al enige jaren ge leden in een kanaal vissterfte door endosulfan hebben vastge steld. De minister kondigde aan dat binnenkort een nieuw alarm systeem in werking zal treden, dat meer geconcentreerd zal zijn bij de staatsinstanties. De Düs- seldorfse waterleiding zal dan niet meer als centraal alarmsta tion fungeren. In Noordrijn-Westfalen zullen volgend jaar voor meer dan een miljoen mark vijf automatische meetstations worden gebouwd, terwijl dit jaar 85.000 mark zul len worden bestemd om de vis stand in de Rijn en zijrivieren weer op peil te brengen Als gedelegeerde van het over legorgaan bij het bureau werd aangewezen de heer J. C. Aschoff, burgemeester van Ter neuzen. Via hem zal het bureau regelmatig rapport uitbrengen. BEHEERSVORM Het bestuur heeft een bespre king gewijd aan een aantal sug gesties met betrekking tot een toekomstige beheersvorm voor de havens en de daarbij beho rende industrieterreinen. Later zal o.a. de vraag aan de orde komen, of de instelling van één of twee havenschappen in zuidwest-Nederland wenselijk is. Het noodweer dat westelijk Japan, in het bijzonder het eiland Kiöesjoe, heeft getroffen, heeft aan zeker 55 mensen het leven ge kost. Tot dusver is melding gemaakt van 95 gewonden en minstens 17.000 woningen zouden onder water staan. trekking tot minimum-regelin gen voor smartegeld bestaan. LOON DOORBETALEN Het voorstel komt er op neer, dat in beginsel het loon moet worden doorbetaald tot en met de tweede maand na die, waar in het overlijden plaats vond. Voorgesteld wordt ook de ziekte wet, de wet W.A.O. en de wet W.W. zodanig te wijzigen, dat aan nagelaten betrekkingen de uitkeringen nog enige tijd wor den doorbetaald na het overlij den van de werknemer. Ook wordt in overweging gegeven 't ziekengeld de dag van overlij den op te trekken tot honderd procent van het dagloon en ver der woi;dt voorgesteld zieken geld te verstrekken ten behoeve van de nagelaten betrekkingen, als de werknemer plotseling of op een van de „wachtdagen" zou komen te overlijden. Deze ini tiatiefwet zou op 1 januari 1970 in werking moeten treden. Zonder hoofdelijke stemming is de eerste kamer dinsdag ak koord gegaan met het wetsont- wern tot gemeentelijke her indeling van Zuid-Beveland. Het ontwerp voorziet met ingang van 1 januari 1970 in de opheffing van de bestaande gemeenten Baar land, Borssele, Driewegen, Elle- woutsdijk, Goes, 's-Gravenpolder, 's-Heer Abtskerke, 's-H. Arends- kerke, 's-Heerenhoek, Heinkens- zand, Hoedekenskerke, Kapelle, Kattendijke, Kloetinge, Krabben- dijke, Kruiningen, Nisse, Oude- lande, Ovezande, Rilland-Bath, Waarde, Wemeldinge, Wolfaarts- dijk en Yerseke. Met ingang van die datum worden op het eiland vier nieuwe gemeenten gevormd: Goes, Borsele, Kapelle en Rei-' merswaal. Bij rassenrellen te Alor Gajah in de Maleise staat Malakka zijn maandagnacht zeker vier men sen omgekomen en twee gewond. In mei kwamen bij rassenon- lusten tussen Chinezen en Ma- leiers in Koeala Loempoer 180 mensen om het leven. WILLEMSTAD: Het interimka binet van de Nederlandse Antil len. Van links naar rechts: A. Muyale, onderwijs-cultuur en op voeding; H. Weber, vice-minister- president sociale en economische zaken; G. C. Sprocket, minister president justitie en algemene zaken; D. E. Calvo, financiën wel- vaartszorg; F. Werner, verkeer en vervoer; R. Pietersz, secretaris van de raad van ministers. De openstelling van het zwem bad op zondag heeft in de maan dag gehouden raadsvergadering van Zaamslag andermaal geleid tot breedvoerige discussies. Dit geschiedde naar aanleiding van enige ingekomen stukken be treffende deze aangelegenheid en wel van de plaatselijke gerefor meerde en christelijk-gerefor- meerde kerken èn van een lande lijke vereniging tot bevordering van de zondagsheiliging. In de brieven werd verzocht het besluit tot openstelling van het zwembad op zondag, in te trekken. Het college van B. en W. stelde voor deze stukken voor kennis geving aan te nemen. De heer A. J. de Visser was het hiermee niet eens. Hij bracht een sociaal element in de besprekin gen door erop té wijzén, dat het personeel van 't zwembad wordt gedwongen zondagsarbeid te ver richten. Het zwaarst voor hem woog echter de prinicipiële kant van de zaak. Spr. stond en staat op het standpunt, dat de overheid tot taak heeft de zondagsrust en de zondagsheiliging te bevorde ren. De heer J. Pladdet sloot zich hierbij aan en ook hij wilde aan het verzoek voldoen om 't zwem bad op zondag te sluiten. De voorzitter, burgemeester De Pree, wees er in de eerste plaats op, dat het besluit bij meerderheid van stemmen op democratische wijze tot stand is gekomen. Wat het personeel be treft, met hun wensen wordt rekening gehouden. Wie niet op zondag wil werken, wordt niet gedwongen. De burgemeeser toonde aan de hand van de bezoekcijfers aan, dat de openstelling op zondag in een behoefte blijkt te voorzien. In totaal zijn er in enkele weken sedert de opening ver over de zesduizend bezoekers geweest. Voor wat de zondag aangaat noemde de burgemeester een ge middelde van ongeveer 117. De zondagsrust komt volgens hem niet in gevaar. De heer L. Florussen was het daarmee eens. Deze spreker legde er de nadruk op, dat we nu in 1969 leven en niet meer in 1929. Hij meent dat de vele auto's de zondagsrust veel meer verstoren dan de bezoekers van het zwem bad. De heer Florussen ging nog verder dan de burgemeester, toen hij stelde dat men niet in een zwembad kan werken, als men de zondagsrust in acht wil nemen. De heer De Visser bleef bij zijn mening dat men als -overheid de hoogste overheid heeft te eerbie digen. Hij wilde overigens niet weerspreken, dat het besluit op democratische wijze was geno men. De bewuste brieven werden uiteindelijk voor kennisgeving aangenomen. TARIEF B. en W. stelden voor in de ver ordening voor het gemeentelijk zwembad een wijziging aan te brengen, zodat voor kinderen on der anderhalf jaar niet moet wor den betaald. De heer Florussen wilde deze leeftijd hoger stellen, maar vond geen bijval. RONDVRAAG Bij de rondvraag bracht de heer De Visser het zwembad nog eens ter sprake. Hij had gehoord dat meerdere kinderen een ver koudheid hadden opgelopen en hij vroeg of dit aan het verwarm de water moet worden toege schreven. Spr. acht die verwar ming niet nodig, want door koud water wordt het lichaam van een mens gehard. De burgemeester zei dat men het verwarmde water niet de schuld kan geven. Hij had zelf ook kou gevat, nadat hij bij de opening een „geklede duik" had genomen. De oorzaak moet wor den gezocht in het feit, dat er tochtgaten in de kleedhokjes zit ten. Er wordt naar een afdoende oplossing gezocht. Verder drong de heer De Vis ser aan op verbetering van de stratén. De burgemeester achtte dit ook nodig, maar er is op het ogenblik geen geld voor. GRENSVOLK door Jakob Schopmans ?5) Met stijgende ontroering had Annemarie dit relaas gehoord. Gelukkig, ze had zich toch niet vergist, en hoe goed was het iemand zo over haar vader te horen praten. Vermeer stond op en legde troostend z'n hand op haar hoofd „Huil nu maar niet. Ik heb nog meer te vertellen, en dat zal goed nieuws zijn!" „Ja?" vroeg Annemarie haar snikken bedwingend. „De man, die zogenaamd be richt over uw vader brengen kwam, was uw vader zelf!" Met een opmerkelijke kalmte nam het meisje deze mededeling in ontvangst. Dat was nu geen nieuws meer voor haar. Vermeer wist niet meer hoe hij het had en liet zich weer in een leunstoel zakken. „Ik dank u zeer vcior uw be zoek, maar ik wist het al, dat hij het was," zei het meisje. „Heeft hij het u dan zelf ver teld?" „Neen hij heeft me niets ge zegd, maar ik heb het aan duizend dingen gemerkt." Opnieuw vroeg Vermeer of ze heus niet op de hoogte was van z'n verblijfplaats en nu haar wan trouwen was weggenomen, licht te Annemarie hem in, dat hij in geen geval ver uit de buurt kon zijn. „Hij had me beloofd naar Rot terdam terug te komen, waarom heeft hij het niet gedaan?" vroeg Vermeer. „Ik zou het u heus niet kunnen zeggen. Misschien hoopt hij hier toch nog eens gelukkig te worden. Misschien wil hij me niet meer uit het oog verliezen. Waarschijn lijk heeft hij u nog niets laten weten, omdat hij het er met zich zelf nog niet over eens is." „Maar u zoudt toch best met hem mee kunnen gaan naar Indië?" „Ja, wat graag. Maar het gaat nü eenmaal niet." Vermeer meende, dat hij de moeilijkheden wel even uit de weg kon ruimen, en hij stelde voor om gezamenlijk haar vader op te zoeken. Dan zouden ze met hun drieën naar Rotterdam gaan, en van daar uit zouden Anne marie en haar vader naar dat schone tweede vaderland reizen, Maar Annemarie schudde haar hoofd, „Ik kan niet," zei ze met een zucht, „ziet u hier die gouden ring?" „O, bent u verloofd?" vroeg Vermeer overbodig, maar hij wist gelijk raad, „Nu, dan gaat uw ver loofde ook mee. Ik zal licht een aantrekkelijke positie voor hem vinden. Dat behoeft voor uw ver loofde niet eens 'n offertje te be tekenen, als hij tenminste van u houdt." Annemarie schudde treurig haar hoofd. „Mijn verloofde zal nooit weg gaan van hier." Vermeer zweeg, niet begrij pend. Hij zag haar vragend aan. Op haar beurt trachtte het meisje z'n diepste gedachten te raden. Wat ging er schuil achter dat brede voorhoofd onder die bijna witte haren? Ze nam haar bezoe ker scherp op. Hij was groot en breed geschouderd. Z'n platte neus maakte z'n gezicht bijna lelijk. Maar z'n ogen verrieden geen arglistigheid en boezemden vertrouwen in. En hij had smalle gevoelige handen, die van karak ter spraken. Waarom zou ze wan trouwen koesteren? Langzaam overwon ze haar bedenkingen en vertrouwde hem toe: „Mijn verloofde is commies!" Vermeer zag daarin echter niets bijzonders, en de betekenis van haar antwoord niet begrijpend, antwoordde hij „Nu, dat zijn meestal flinke kerels, die de wereld wel gebrui ken kanl" „Ja, flink is hij, en verstandig op de koop toe." Onwillekeurig bloosde Annemarie bij deze lof, die ze over haar verloofde uit sprak. en verlegen speelde ze met haar vingers. Vermeer peinsde hoe hij het ge sprek weer op gang zou kunnen brengen, toen zij eigener bewe ging vervolgde: „U vroeg zo juist waar m'n vader verbleef, en ik zei, dat ik daarop het antwoord schuldig moest blijven. Maar iets anders weet ik wel, al valt het me zwaar dat te onthullen." Nu eerst ontdekte de Rotter damse zakenman, dat het meisje met een moeilijk probleem wor stelde. Hij reikte haar de hand en verzekerde haar. dat zij onvoor waardelijk op hem vertrouwen kon. „Ik wil het u wel zeggen. Toen m'n vader hier drie kwart jaar 'geleden terugkeerde had hij er z'n redenen voor om zich niet bekend te maken, ook niet tegenover mij. Onder die omstandigheden zal het hem wellicht moeilijk gevallen zijn om ergens aan de slag te komen, zodat hij tenslotte onder de smokkelaars verzeild raakte. Maar toen stapelde de ene moeilijkheid zich op de andere, zodat hij tot heden nog geen ge legenheid heeft gehad om open lijk tegenover mij het masker te laten vallen, ofschoon ik hem al lang herkend heb. En hij is nog altijd bij de smokkelaars geble- (Wordt vervolgd.) Een gevangenisstraf van een jaar met aftrek, waarvan zes maanden voorwaardelijk, alsmede een voorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering met drie jaar proeftijd heeft de officier van justitie bij de rechtbank in Zwolle geëist tegen de 27-jarige S. B. uit Oldebroek. De vrouw stond terecht, omdat ze vorig jaar geprobeerd zou heb ben haar man, de 28-jarige fa brieksarbeider Dries Stouwdam, door vergiftiging om het leven te brengen. Half november werd S. ernstig ziek in een ziekenhuis in Zwolle opgenomen. In zijn urine werden sporen van thallium (een bestanddeel van rattekruid) aan getroffen. Later, toen zijn toe stand verslechterde, werd S. naar Utrecht overgebracht. Langzaam werd hij beter, maar hij wordt nu nog steeds in het revalidatiecen trum in Leersum verpleegd. De officier van justitie, mr. P. J, Stigter, zei te hebben gekozen uit twee uitersten: een strenge straf of het gewicht leggen op de per soonlijke belangen van de ver dachte. De keuze viel op het laat ste en als de rechtbank de vrouw conform de eis veroordeelt, zal ze spoedig worden opgenomen in de inrichting „Zonneweide" in Erme- lo. Geprobeerd zal worden de con tacten tussen de vrouw, haar man en de kinderen te herstellen. De man heeft al verklaard, dat hij zijn vrouw ondanks alles niet wil mis sen en de vrouw wil naar haar man terug na haar straf. Ze heeft ook verklaard, dat ze van haar neef Gerrit, met wie ze een ver houding had aangeknoopt, niets meer wil weten. Ze zei, dat ze helemaal niet van plan was ge weest om haar man te doden. De Haagse politie heeft de 27- jarige importeur G. G. M. uit Loosduinen aangehouden wegéns poging tot doodslag. De man had maandag bij thuiskomst zijn vrouw in gezelschap van een an dere man in de slaapkamer aan getroffen. De importeur pakte 'n broodmes en wilde zijn vrouw doden. De vrouw kreeg steken onder de linkerborst en in haar rechterarm. Ze werd niet levens gevaarlijk gewond en kon na in een ziekenhuis te zijn behandeld naar huis terug. De vrouw deed aangifte bij de politie. De man kon in de loop van de dag in de binnenstad van Den Haag wor den aangehouden. hnrtVft-TATSi-r Op de provinciale weg van Sus- teiren naar Roosteren is dinsdag morgen de 25-jarige Wilhelmus B. Demandt uit Grevenbricht ver ongelukt, toen hij met een be stelauto tegen een betonnen rand van de brug over het Julianaka- naal reed en vervolgens tegen 'h pijler. De man overleed ter plaat se. TERNEUZEN WAARHEEN Ja, waar gaan wij naar toe in Temeuzen met Terneuzen door Terneuzen. Waarom moesten onze raads leden weer zonder enig protest ja knikken en overgaan tot de orde van de dag na het nieuwe stad huis 2'A miljoen duurder te heb ben gemaakt. Moest dit nu nodig zo duur worden gemaaktWas een goed kopere oplossing niet mogelijk geweest? Zonodig zonder Van de Broek en Bakema die alleen maar in miljoenen kunnen denken en. spreken. Maar de gemeentenaren moe ten dit opbrengen en krijgen weer een hogere aanslag thuis gestuurd van wat men maar kan uitdenken om de gemeentelijke belastingen te verhogen. Ik en een hoop Terneuzenaars met mij geloven dat er voor 3 of 4 mil-- joen toch ook wel iets aardigs te bouwen is. Wanneer zullen onze raads leden eens wakker geschud wor den en er eens goed bij nadenken dat zij toch ook over onze porte monnee beschikken. Liever een miljoen meer by het (te kleine) instruktiezwem- bad gelegd of bij de (weinige)' sportterreinen, speelplaatsen in de nieuwe wijken, parkeerplaat sen enz. enz. Dit zou de leefbaar heid van onze gemeente beter ten goede komen. Waarom durven de Terneu zenaars niets te zeggen? Of te schrijven in de courant? Mijnheer de redakteur, dat om dat teveel mensen afhankelijk zijn van bepaalde instanties of ambtenaren. Zij durven niet. Daarom raadsleden, kijkt niet alleen maar naar dat hele grote mammoetbedrijf die alles gedaan krijgt, maar helpt toch ook eens die kleinere bedrijven die dag en nacht moeten werken om het hoofd boven water te kunnen houden en die de gemeentelijke aanslagen in de toekomst met angst en beven tegemoet zien. Met dank voor de plaatsruimte,

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 2