PROVINCIAAL NIEUWS Terneuzense raad nam „historische" beslissingen BEVORDERINGEN AAN HET PETRUS HONDIUSLYCEUM BRUG BIJ SLUISKIL ONKLAAR Alle verkeer was gestremd tot donderdagmiddag MET DE BOUW VAN HET STADHUIS WORDT DIT JAAR NOG BEGONNEN Aandacht gevraagd voor laagvliegende vliegtuigen boven Terneuzen LUCHTVERONTREINIGING BIJ SAS VAN GENT EN LANGS BELGISCHE GRENS BLEEF ONGEVEER GELIJK Pagina"! Terneuzen Aardenburg Axel Biervliet Cadzand Goes Hoek Ook uit België Afnerneud met de afstand Meetpunten Sluis Zaamslag Vrijdag 27 juni 1969 DE VRIJE ZEEUW Harmonie naar Parijs De Terneuzense harmonie zal met de drumband en de majoret tes op 28 en 29 juni optreden in een nieuwe stadswijk van Parijs om muzikale luister bij te zetten aan de opening van een zwembad. De vererende uitnodiging was voor bestuur en werkende leden een complete verrassing. Het uit ongeveer zeventig personen be staande gezelschap vertrekt zaterdag om 10.30 u. uit Terneu zen. Loos alarm Woensdagavond werd de Aar- denburger brandweer gealar meerd voor een brand in een vlas- serij in de wijk Eede. De brand weer, die zeer snel ter plaatse was, behoefde niet op te treden. Het bleek een rookontwikkeling te zijn die veroorzaakt werd door het verbranden van vlasafval. Geslaagd In Tilburg slaagden deze week voor de tweejarige opleiding kap ster van de stichting vakopleiding in het kappersbedrijf de dames Marianne v. d. Berg te Axel; Ma rie Louise de Cleck te Sluis; Lizy Davids te Sas van Gent; Addie Kotvis te Schoondijke; Miriam van Damme te Nieuw Namen; Marian Mattheeuws te IJzendijke; Wilma Meeuwsen te Temeuzen; Kitty Van 1 naar 2: Ma. Acke; Le. van Avermaete, R. van Avermafete, beiden Sas van Gent; Ae. Bliek; Me. Bock- stael, Sas van Gent; Le Cort- vriendt, Sluiskil; Mn. van Die- rendonck, Sas van Gent; Mn, Engel, Sluiskil; P. Haers en Haers, beiden te Philippine; V. den Hartog, Sluiskil; Gh. van Hoeve, Philippine; J. Jurry; My. Kersbulck, Sas van Gent; Ga. de Leege, ft. de Meyer, P. Pasveer;J. Ramondt, Ma. Sarneel, Ae. Soet- haert, allen Sas van Gent; R. van Tilborg, H. Verbeek; F. Verstrae- ten, Philippine; W. Vleeskens, Sluiskil; P. Bevers, He. Boer (met lof), W. Boerbooms; B. Boneschans- ker, Aa. van den Bosse, L. Bou man, allen Axel; P. Bouterse; R. van Cadsand, Axel; C. de Deckere, Zaamslag; Ma. Cosijn; Ha. Deurloo, A. de Feijter, bei den Axel; Ie. Jansen, Ye. Keyser, Aa. Li, Ye. Mevissen, J. de Mul, Ba. van Pienbroek (met lof), A. Pieters, Ca. Renaud (met lof), Va. Renaud (met lof); J. Vinke, Hengstdijk; Ke. Che. Vinke, Os- «enisse; Ja. Aa. Vinke; J. Bogaert, A. van Boven, P. Carrière, Ma. Dees (met lof), Pa. Dingemanse, L. Elbertse, J. Fraanje, J. Giele, Pa. Jansen, A. de Kramer, W. Laurens, W. de Lege, Ca. Meyers, Eh. Muller, He. Post, A. de Roo, Ma. van de Sande, A. Simoen, Jh. Swane- velt; A. van de Velde, J. Wol- fert, L. Wolfert, allen Axel; H. Wullems, Sluiskil; R. de Clerck, J. Cohen, R. Ed- wards'V.SMuyen, H. Fieret; A. 't Gilde, Hoek; Aa. v. Hecke, Sluis kil; H. Heynen, Ne. de Jonge; Aa. Klootwijk, Axel; F. Lants- heer, M. Meertens, D. van Meeu wen (met lof), allen te Hoek; J. van Meurs, Axel; Ca. Michiel- sen, R. Roelvink te Hoek; Pa. van der Straaten (met lof), Ae. Veerman, J. Vercouten; J. Ver meulen, Sluiskil; A. Verschueren; Ae. Villerius (met lof), Hoek; R. van de Winckel, Ja. van Wit- sen, Ja. de Feijter, Eh. Sprangers. Van atheneum 2 naar athe neum 3; Ca. de Bokx, Ma. Breepoel, Sas v. Gent; J. v. d. Broeke, Axel; P. de Coene, Sas v. Gent; R. Groen; Ma. Dieleman, Zaamslag; En. Fleurbaay (met lof), La; de Groot, A. Hendriks (met lof), M. Jansen; He. Jurriens (met lof), Sluiskil; J. Kabus, Axel; J. Lau- ret, Philippine; Mm. Maas (met lof), Sas van Gnet; F. Ramme- loon, Philippine; P. de Ridder, Hontenisse; H. Thomaes, Ye. Zey; P. Altena, Ca. Dieleman, E. Elbertse; Pa. de Feijter, Axel; J. Hamerlinck, A. Harpe, Mm. Hermans; Wa. Hoogstraate, Axel; E. de Jonge, Axel; P. Jurriens, Ge. Knegtel, Js. Lantsheer, D. Lindenbergh; J. Louwerse, Axel; Aa. Mes; W. Piessens, Stoppel dijk; H. van der Poel, D. Willem gen.. Van Havo 2 naar Havo 3: Ha. Berwald, Ma. Beun, Jy. Bikker; B. Cörtvriendt, Sluiskil; Ia. Doorenweerd (met lof), Mn. Fleurbaay, J. de Graaf, P. van der Hooft, Le. de Meijer, L. de Milliano, Aa. van Overmeire; M. Ploegaert, Philippine; Ca. de Putter, C. Rammeloo, Pa. Siere- veld. Pa. Verbrugge; La. Ver schelden, Sas van Gent; W. de Lint, M. Siereveld, A. van Wol- feren, H. Verbeek; Ae. Aardewerk, Aa, Arnold, Fa. de Bakker, Eh. Boerbooms, Ie. Coffa, D. Eskes, Eh. Fassaert, La. Fraanje, J. Heinsdijk, Ja. Ivens, Sa. Kolijn, A. W. P. Me vissen, Ma. Ha. Mevissen, Eh. Smolders, A. Veerman, J. van de Weele. Van atheneum 3 naar athe neum 4; Van Havo 3 naar Havo 4: J. de Deckere, Zaamslag; M. de Feijter, Axel; Me. Francken; R. de Groff, Sas van Gent; Rl. Hamelink, Ma. van Hecke, Ba. v. d. Hemel, Ja. v. d. Hemel, Je. Jurry, A. Lechner, Aa. Mast, La. van Muyen; P. Oggel, Axel; Je. Pot, Axel; J. de Rooy, Sas van Gent; Ca. Te. Scheele, Vogel waarde; H. Snoeck, Ma. Ver schelling, Ie. Ysebaert; J. van Wijck, Axel; L. L. Scheffelaar, Vilvoorde; Ea. Al, Sas van Gent; Ca. Boon, C. v. d. Bulck, J. Calbo; Ca. Dek ker, Zaamslag; Eh. de Jonge, Ae. Kouwijzer, C. Meijer, M. Mink, Ma. Ollebek; J. de Putter, Bier vliet; Da. Roelands; P. Smet, St. Jansteen; G. Tukker, Biervliet; Ma. Verbrugge, Hengstdijk; A. van Wijck, Axel; A. Bogaart, Ma. Colman; Me. Gunter, Sas van Gent; Es. van Hoven, Axel; Ma. Jansen van Roosendaal, Sa. Muller; Ma. Rombout, Sluiskil; J. Rouw; Va. van Rijsbergen, Axel; Ae. Stuy, Sa. Stuy; Ca. Verjaal, Biervliet; J. Verstraeten, St. Jansteen; Ma. de Vos, Me. Audenaurt, We. Wel- leman; J. Reinerie, Axel; Pa. Ysebaert. Van Havo 4 naar Havo 5: Aa. Abrahamse, Me. de Bruij- ne; La. de Cooker, Sas van Gent; A. de Beleir, Westdorpe; Pa. de Doelder; H. Dujardin, Hulst; Ma. de Feijter; W. van Gink, Axel; Mt. de Graaf, Axel; Ae. Gunter, Sas van Gent; Ca. Hamelink, M. van Hoeve, S. Hofman, Ca. Hof man, Ae. Ma. d'Hondt; W. v. d. Kieft, Sas van Gent; Ja. Klerk, P. Knegtel, Aa. Kole; C. Wieles, Axel; Ha. Liefting, Axel; A. Mast, Jn. Meijer; Je. Mol, Zaam slag; Eh. Mos, Aa. de Mul, Ca. Musters; Pa. Overdulve, Axel; Ne. de Regt C. van Reijen, G. Verstraeten; A. Schoonis, Sas v. Gent; E. Spuessens, Westdorpe; Ma. vari Tatenhove, Ch. Vinke; Che. Voerman, Sluiskil; A. Mijn- hardt, Hulst; P. van der Waa, Axel; Aa. van der Weele, W. Wieland, Mn. van Wolferen; F. Albischer, Sluiskil; P. Cornelis, Breskens; M. van Langevelde, Axel. Van HBS 4 naar HBS 5: G. Fieret,' A. Galje, De. Hei- kens, A. van der Hooft; J. de Jonge, Biervliet; P. de Jonge; Ee. Kooyman, Sluiskil; A. Kuiper, Axel; Ma. Martens; J. Overdulve, Axel; Ae. v. d. Sluis, Sluiskil; A. Wieland; J. Agten, R. Borgman; F. Dek ker, Zaamslag; J. Dingenouts, Ma. Elbertse; M. de Feijter, Axel; H. Houg, Zaamslag; K. Klaas sen, Axel; C. de Kraker, Zaamslag; A. Ossewaarde, Breskens; J. Verhage, A. Verstraeten, F. Vis ser, Ea. de Waal, P. Zey; G. Meij, Sluiskil. Van Gymnasium 2 naar Gym nasium 3: Ta. Aa. Boland; Sa. Destombes, Sluiskil; R. Stern, Sas van Gent; G. Vermeulen (met lof). Van Gymnasium 3 naar Gym nasium 4: D. Faas, Biervliet; Ka. de Feij ter, Axel; Ce. Korbee, Ne. Kos ter; Jt. Laarman, Axel; G. de Lange (met lof); Wa. Millenaar, Axel; Me. Renaud, W. Vercou- teren (met lof); C. Verpoorten, Philippine; Ma. Villerius, Hoek; Fe. Kats, Axel. Van Gymnasium 4 naar Gym nasium 5: D. van Aken, Ca. Berrevoets; H. de Bliek. Sas van Gent; J. Duinink en J. de Feijter, Axel; G. Hovestadt, N. van Liere, Ma. Mikkers, Pa. van Pagee; Ca. de Putter (met lof), Axel: C. de Putter, Axel. Van Gymnasium 3 naar Gym nasium 6; Pierssens te St. Jansteen; Jannie Michels te Axel; Sonja de Zoete te Sluiskil en de heer Etienne de Vliegher te Hulst. Allen volgden de opleiding aan de huishoudschool „Molenkwartier" te Axel. Muzikale wandeling Ter gelegenheid van de verjaar dag van prins Bernhard zal op maandag 30 juni een muzikale rondwandeling worden gehouden. De deelnemende muziekverenigin gen zijn Drumband „Thalia", har monievereniging „Concordia" en de fanfare „Hosanna", die van verschillende punten in de ge meente vertrekken. Mutaties „Molenkwartier" Mej. J. N. J. H. Oostes, lerares aan de huishoudschool te Axel, is met ingang van het nieuwe school jaar benoemd tot directrice van hetzelfde onderwijs te Fijnaart. Zij wordt opgevolgd door me vrouw E. van HaelstSnoek te Zuiddorpe, voorheen in tijdelijke dienst bij „Molenkwartier". Expositie werk bejaarden Mevr. A. den DoelderOver dulve opende woensdag in de conversatiezaal van „De Vurs- sche" een tentoonstelling van werkstukken. Deze zijn het afgelopen jaar vervaardigd door een groep van ca. 40 bejaarden tijdens de we kelijkse handenarbeidmiddagen die onder leiding staan van me dewerksters van de welfaregroep „Axel". De heer J. van Nierop, direc teur van „De Vurssche", heette de aanwezigen welkom. Mevr. Den Doelder prees de aktiviteiten van de bejaarden en zei dat menig jongere aan deze werklust een voorbeeld kan ne men. Mevr. R. M. Boeding, leidster van de welfaregroep, gaf blijk van waardering voor alle mede werking die de welfaredames van directeur en bestuur moch ten ondervinden. Hierna was er gelegenheid de resultaten te bekijken en even tueel tot koop van het ruime as- sortement over te gaan. Vele Axelaars droegen er toe bij om deze verkoopdag te doen slagen, waardoor de handenar- beidgroep in staat wórdt gesteld het komende jaar op dit punt de aktiviteiten verder te ontplooien. De commissie had er verder voor gezorgd dat er ook een hoeveelheid vermakelijkheden waren opgesteld. Zo kon men tal En zorgt dus voor allerlei voordeeltjes voor onderweg meente Vogelwaarde werd met het aannemings- en wegenbouw bedrijf P. H. Offringa te Vught een onderhandse overeenkomst gesloten voor het aanbrengen van funderingen en deklagen voor in totaal 79.200, Het overi ge werk wordt in eigen beheer uitgevoerd. De cultuurtechnische dienst heeft de volgende subsidies toe gezegd voor deze wegverbeterin- gen; a. voor cultuurtechnisch werk 64.015,b. voor land schappelijke voorzieningen een bedrag van 26.785, Als gevolg van zijn benoeming tot technisch ambtenaar bij de dienst gemeentewerken te Pa- pendrecht werd aan de heer H. P. Meertens te Hoek, opzichter C in vaste dienst bij het waterschap, op zijn verzoek eervol ontslag verleend per 1 juli 1969. Ter voorziening in deze vaka- ture werd met ingang van 1 juni aangesteld tot opzichter C in vaste dienst de heer H. M. H. Ha- rinck te Kloetinge, tot 1 juni 1969 in dienst bij de waterkering Ser- lippens c.a. als opzichter C op ar beidscontract. Raadsvergadering 'De gemeenteraad van Biervliet vergadert maandag 30 juni om half acht. De agenda vermeldt o.a.: verzoek om ontheffing van de Bos- wet tot vaststelling vari een be bouwde kom ingevolge deze wet; wijziging van de verordening op heffing en 'invordering van een recht voor het ophalen van huis vuil. De tarieven zullen met in gang van 1 januari 1969 bedragen 21,50 voor de eerste emmer, 15,voor de tweede emmer en 12,50 per emmer opgehaald van kampeerterreinen. Verder zal het officieel afscheid van burgemeester Kostense wor den besproken. Reddingboot gezonken bij hulppoging De motorreddingvlet „Zeeuws- Vlaanderen", die woensdagavond omstreeks half negen Cadzand verliet om assistentie te gaan ver- Alg gevolg van een defect aan de brug bij Sluiskil was gisteren het verkeer van zeeschepen en schepen met een masthoogte van meer dan zeven meter sedert 's morgens tien uur gestremd. Binnenvaartschepen konden nor maal hun weg vervolgen. De draaibrug die 's nachts nog open was geweest voor het doorlaten van 'n ter plaatse werkzame cut terzuiger kreeg men 's oohtends niet meer open. en te water gestremd geweest. In verband met de uitdieping van het kanaal moest de cutter zuiger HAM 210 werken bij de brug en in de doorvaart van 20 uur woensdagavond tot donderdag morgen 8 uur. Twee uur na de uitgestippelde tijd, n.I. om ongeveer tien uur, kon de zuiger zijn werkterrein verlaten en werd eerst de binnenvaart (on geveer een 80-tal schepen) ge legenheid gegeven door te varen. Wat de brug betreft had men Langer dan voorzien was is de evenwel buiten de waard ge- draaibrug voor het verkeer te land rekend. Foto: „De Ham" donderdag morgen om 9 uur nog aan het werk in het bruggat. De zeevaart, een achttal schepen ten zuiden en noorden van de brug op het kanaal gemeerd of voor anker, kreeg toestemming op te varen. Maar toen werd er een de fect aan de brug geconstateerd. Het gevolg was dat de schepen weer op hun oorspronkelijke plaats meerden en wachtten op 't volgende sein. Dit duurde tot ongeveer drie uur donderdagmiddag. Opvaart en af vaart vonden weer doorgang met dien verstande, dat de brug voor de scheepvaart open bleef, omdat er een grondig onderzoek moest worden ingesteld teneinde her haling te voorkomen. Dit betekende voor het wegver keer nog een omleiding via Ter- neuzen. van mooie prijzen winnen met lenen aan een gestrand jachtje, is sjoelen, naamraden van een pop en 'n koppel tortelduiven, grab belton en nog tal van andere attracties. Vergadering „Axeler Ambacht" De dijkgraaf van het water schap „Axeler Ambacht", de heer P. van Hoeve, heeft een algemene vergadering van het waterschap uitgeschreven op donderdag 3 juli 1969 om 14 uur in „De Halle" te Axel. In behandeling komen o.m. de volgende agendapunten: Voorstel uitvoering plan tot verbetering ontwatering in di verse polders; uitvoering werken voor onderhoud wegen; salaris maatregelen waterschapsperso- neel; wijziging begroting 1967; voorlopige vaststelling rekening 1967. Na de vergadering van de dijk- raad waterkering Serlippens wordt per bus een excursie ge maakt naar de dijkverbetering Margarethapolder, waarna een koffietafel wordt aangeboden in restaurant „Zomerlust" te Axel. Mededelingen Op 23 mei 1969 werd een open bare aanbesteding gehouden van bestek no. 14, het verbeteren van de Sasdijk in de gemeente Axel. Aantal inschrijvers: 14. Hoogste inschrijving: 210.500. Laagste inschrijving: 153.100. Het werk werd inmiddels gegund aan de laagste inschrijfster, de Aan nemingsmij. Jac. G. van Oord n.v. te Utrecht. Voor de verbetering van de Polderstraat (ged.) en de Ver op vijftig meter afstand van het strand vol water gelopen en ge zonken. De reddingvlot voer naai de stranddam nabij de Belgische grens, waar een jacht in moeilijk heden was. Tijdens de berging is door onbekende oorzaak de motor afgeslagen, waardoor de redding- vlot in de strandbranding dwars- zees kwam te liggen. De vlet liep vol water en zonk. De drie be manningsleden slaagden erin be houden het strand te bereiken. Bij hoog water is donderdagmorgen de motorreddingboot „Javazee" erin geslaagd jacht en reddingvlet te lichten en naar Breskens te sle pen. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Na aanrijding overleden Bij een verkeersongeval op de rijksweg in de gemeente Kruinin- gen is woensdagavond de 30- jarige A. Korteland uit Papen- drecbt om 't leven gekomen. Het slachtoffer reed friet zijn perso nenauto over de rijkswee en werd aangereden door een bestelauto waarvan de bestuurder zonder voorrang te verlenen de rijksweg opreed. Ernstig gewond werd de man naar hst ziekenhuis te Goes overgebracht, waar hij donder dagochtend overleed. Aanbesteding school Het gemeentebestuur van Hoek heeft deze week in het openbaar aanbesteed de bouw van een zes- klassige openbare school. Van de Tijdens de raadsvergadering van gisteravond heeft de heer Ramondt tot tweemaal toe over een „historische" beslissing ge sproken. De eerste betrof de ver koop van ongeveer 7690 m2 grond in het exploitatieplan „Noord", het totale resterende gedeelte langs de Scheldedijk, waarop het N.V. Aannemingsbedrijf gebroe ders Van der Poel te Terneuzen 480 flats en 179 autoboxen wil bouwen. De grondprijs bedraagt ruim vijf miljoen gulden. De heer Ramondt zei verheugd te zijn dat dit bouwplan aan de noordoostkant van Terneuzen gestalte zal geven en ook ver heugde hij zich erover dat een Terneuzense firma dit zeer be langrijke bouwplan zal realise ren. De beslissing werd genomen nadat de raad hierover ruim een half uur in besloten vergadering bindingstraat (ged.) in de ge-1 twintig inschrijvingen waren de twee laagste die van de firma A. J. Goossen te Walsoorden voor 270.144 en van de firma A. J. de Visser te Zaamslag met 272.980. De twee hoogste inschrijvingen waren afkomstig van de fa. Len- sen te Axel met f 402.000 en de n.v. Bató te Den Haag met 422.240. Ea. Koster, Ma. Koster; Je. Muller, Sas van Gent; Ae. Reyn- hout, W. Stadhouders, J. Tolle- H. Breepoel, Sas van Gent; G. Damen; E. van de Hauwe, Bier vliet; Ga. Hovestadt; Eh. Kok, Sas van Gent; J. Kolijn, Aa. vannaar; W. Villerius, Hoek; Loo, G. de Ridder, K. Saman, P. Smolders; H. Vermast, Sas van Gent; G. Vioen, Axel; Eh. Blankert, Axel; J. Bolle- man. Axel; G. Edwards van Muyen; A. Haak, Sluiskil; Fe. Massa, Sas van Gent; Ae. Neete- son, Sas van Gent; Ca. Slabber, Eh Verstraeten (met lof), Ma. A. Bareman, Aa. Bouman; Oa. Bouman, Axel; M. Dieleman, Zaamslag; A. Kooman, Sluiskil; M. Renaud; Ma. Tacq, Sas van Gent; Sa. Tollenaar, Sluiskil; Ja. Vinke, Ossenisse. De leerlingen waarbij geen plaatsnaam is vermeid wonen te TeiasiMea. De fluorhoudende luchtveront- re'niglng in het gebied van de kanaalzone ter hoogte van Sas van Gent en langs de grens van Sas van Gent tot Koewacht is, verge leken met de metingen van het vorige jaar en gerekend van het moment, dat de Zuid Chemie de bepalingen aart grassen, gladiolen en fruitgewassen, alsmede bladbe- schadigingen aan een fluorgevoelig fladioleras. Zij bleek hoofdzakelijk van de Zuid "Chemie en van Bel gië (het fosfaatbedrijf Kühlmann en de staalindustrie Sidmar). An dere kleinere fluorbronnen hebben een bepaalde invloed gehad op 't fluorgehalte in de omgeving van maximale zuivering van afgassen door een nieuwe wasinstallatie Axel," Zuiddorpe en Koewacht, had toegepast, ongeveer gelijk ge bleven. Dit is een van de conclusies in het rapport van het Instituut voor Plantenziektenkundig Onderzoek I.P.O. te Wageningen, aan gedepu teerde staten uitgebracht naar aan leiding van de metingen op fluor in de periode van 29 februari 1968 tot 27 februari 1969. De verontreiniging werd beoor- In het rapport wordt gezegd, dat de invloed van de Zuid Chemie af neemt met de afstand tot de fa briek en, verschillend naar de fre quentie en de sterkte van de win den, tot op 6 km bij krachtige wind te bespeuren is. In 'n noord- oost-oostnoordoostrichting kan men een grens van 2 tot 3 km deeld met behulp van fluormeters"j aanhouden als een gebied waarin (kalkpapiemethode)» fluorgehalte. I vee door fluorhoudende afgassen kan worden benadeeld. Fluor-ge- voelige gewassen kunnen in een zelfde richting van de fabriek bladbeschadigingen krijgen. Op zeventien punten werd ge meten (fluormeetkastjes en proef- veldjes). Die punten waren ge legen in en bij Westdorpe, Axel, Philippine, Overslag, Zuiddorpe, Rode Sluis, het Zand en over de Belgische grens. Gebleken is, dat op enkele pun ten geen wezenlijke verschillen met de resultaten van het vorige jaar konden worden geconstateerd, dat op andere punten de fluorge- middelden van verhoogd tot laag varieerden, dat op bepaalde meet punten de invloed der Belgische industrieën niet of nauwelijks merkbaar was, maar op andere punten wèl en dat er ook punten waren, waar invloeden uit andere bronnen dan die uit België alleen een rol moeten hebben gespeeld, was bijeen geweest. Hoewel de bouw van het nieu we stadhuis 2,5 milioen gulden meer zal kosten dan de in 1965 geraamde vijf miljoen gulden, gaf de raad met algemene in stemming haar goedkeuring aan dit plan. Met de bouw er van, volgens een ontwerp van het ar chitectenbureau ir. J. H. van den Broek en prof. J. B. Bakema, zal hopelijk nog dit jaar een begin worden gemaakt. De bouwduur zal rond 2% jaar bedragen. B. en W. stelden voor het werk on derhands te gunnen aan de N.V. Nederlandsche Aanneming Maat schappij, v/h H. F. Boersma te 's-Gravenhage voor 4,2 miljoen gulden en 504.000 gulden aan omzetbelasting. Ook dit noemde de heer Ra mondt een „historische en moe dige" beslissing. De heer Hol, die overigens zeer veel waardering voor het voorstel had, had toch Tentoonstellingen Zaterdag 5 juli komt er in de raadhuiskelder te Sluis een ten toonstelling van schilderijen van F. Bakker uit Den Haan (B.) Pre cies 14 dagen latetr. op 19 juli, wordt hij opgevolgd dopr Omer van Vosselen uit Beveren. Beide Belgische kunstschilders hebben reeds meerdere keren in dezelfde ruimte geëxposeerd. Gecompliceerde autobotsing Donderdagnamiddag om kwart over vijf vond bij de splitsing Ter- neuzensestraatDrieweg een ge compliceerde botsing plaats, waarbij vier personenautuo's be trokken waren die alle uit de richting Terneuzen kwamen. De voorste, bestuurd door M. S. uit Zaamslag, sorteerde voor bij deze splitsing en werd ingehaald door een Belgische personenauto. Na dat hij deze had laten passeren, sloeg hij linksaf, maar toen botste de volgende inhalende auto, be stuurd door R. M. D. uit Bergen op Zoom, bovenop hem. D,e auto van D. schoot daarbij dwars over de weg en werd aan gereden door een auto van E. A. J. uit Hontenisse. Er was grQte materiële schade: de auto's van S. en D. waren total- loss. De heer S. had rugklachten en moest zich onder doktersbehan deling stellen. Verder deden zich geen persoonlijke ongevallen yoor. liever gezien dat de voordracht eerst in de stadhuiscommissie zou zijn besproken. De voorzitter, burgemeester Aschhoff, wees de heer Hol er op dat de gehele raad vorig jaar oktober volledig werd ingelicht „Bij de architecten hebben wij op spoed aangedrongen, zodat nog dit jaar kan worden begon nen", zo lichtte de voorzitter de heer Hol verder in. De heer Huijbrecht vond dat bij een dergelijk werk de gehele bevolking van Terneuzen dient te worden betrokken. Voort# vroeg hij of er een kunstwerk bij het nieuwe stadhuis zal wor den geplaatst en of het mogelijk is, hierbij plaatselijke kunste naars te betrekken. „De maquette kan door ieder een bezichtigd worden", zo ant woordde burgemeester Aschoff. Voorts zei de voorzitter toe dat bij het slaan van de eerste paal uitvoerige informaties zullen worden gegeven, bovendien zullen over de vorderingen in de gemeentekrant, die zal worden uitgegeven, regelmatig publica ties verschijnen, maar over het kunstwerk kon hij nu nog geen inlichtingen verstrekken. Talrijke hamerstukken Voorstellen tot verkoop van percelen grond in 't exploitatie plan „Katspolder" en in het ex ploitatieplan „Industrieterrein. Driewegenmr. F. J. Haarman- weg", en tot aankoop van wo ningen noodzakelijk voor sane ring werden zonder stemming aangenomen. Ook de voorstellen tot het verlenen van medewer king voor de aankoop van leer middelen voor diverse bijzonde re scholen werden zonder meer goedgekeurd evenals de voor stellen tot wijziging van diverse begrotingen. Laagvliegers In de rondvraag vroeg de heer Van Breda Vriesman aandacht voor de laagvliegende vliegtui gen boven Terneuzen, die bij ongelukken een zeer ernstig ge vaar zouden kunnen opleveren als zij op een chemisch bedrijf zou den terecht komen. De voorzit ter zei van mening te zijn dat hierover niet zo maar een op lossing is te vinden omdat dit vreemde (Amerikaanse) militai re vliegtuigen betreft. Op een desbetreffende vraag van de heer Hol antwoordde de wethouder voor sportzaken, de heer M. Nieuwdorp, dat het in de bedoeling ligt het nieuwe in- structiebad te openen, als het open bad wordt gesloten (onge veer half september). De heer Huijbrecht vond dat de Terneuzense bevolking spoe dig dient te worden ingelicht over de opening (wanneer en op welke wijze) van de nieuwe schouwburg. Wethouder F. Ber bers, voorzitter van de schouw burgcommissie, antwoordde dat dit direct na de vakanties zal gebeuren. Half september zou de schouwburg gereed komen en in de tweede helft van diezelfde maand zal de officiële opening plaats hebben.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3