PROVINCIAAL NIEUWS Ir. R. H. van Krevelen nam afscheid van Kamer van Koophandel DE RODE BURCHT VAN IPHANGA OPVOLGER WORDT IN JANUARI AANGEWEZEN Volksraadpleging West-lrian begint te Merauke DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Aardenburg Axel Breskens Biervliet Cadzand Oostburg Middelburg Retranchement Sas van Gent Veel tot stand gekomen Tussenstandpunt Sluis Zaamslag De Benelux Oeververbinding Brand in motel dag vóór opening Eén ton schade door binnenbrand Woensdag 25 juni 1969 SUBSIDIE VOOR SPORTHALLEN TE HULST EN GOES Minister dr. Kompé heeft ten laste van de begroting van haar departement van C.R.M. voor het dienstjaar 1969 een eerste toewij- ging gedaan van subsidies voor de bouw van sporthallen. Bij deze eerste verdeling zijn elf sporthallen betrokken met een totaal subsidiebedrag van 2.083.305. Hiervan zijn o.m. be dragen van 200.000 ter beschik king gesteld voor de bouw van een sporthal te Hulst naar een ontwerp van de Nederl. heidemij. en voor de bouw van een sport hal te Goes naar een ontwerp van Pellikaans bouwbedrijf. Geslaagd Onze stadgenote mejuffrouw W. Meeuwsen slaagde te Tilburg voor het diploma bediende da- meskappersvak. Prijsvraag schouwburgnaain Burgemeester en wethouders van Terneuzen hebben een prijs vraag uitgeschreven voor het be denken van een passende naam voor de Terneuzense schouw burg, die bij de aanvang van het nieuwe theaterseizoen zal worden geopend. Deze prijsvraag staat voor iedereen open. Gevraagd wordt een passende korte naam. De in zendingen, die worden beoor deeld door een jury onder voor zitterschap van wethouder Ber bers, moeten uiterlijk 7 juli bin nen zijn op het bureau culturele zaken. Markt 11. De uitslag zal worden bekendgemaakf door de burgemeester tijdens een speciale bijeenkomst op 7 augustus. De winnaar krijgt een aanden ken en bovendien twee kaartjes voor alle in het komende seizoen te organiseren evenementen. De tweede- en derde-prijswinnaars krijgen twee kaartjes voor een door hen te kiezen schouwburg- abonnement. Op het plein voor de schouw burg komt een beeld van Ubo Scheffer (5 m hoog), hetwelk is gebaseerd op het Orpheusver- haal. (De naam „Orpheus" is reeds in gebruik voor de schouw burg te Apeldoorn.) Schade bij aanrijding De bestuurder van een auto, J. de P. uit Terneuzen, verleende dinsdagmiddag om half drie op het kruispunt Van Steenbergenlaan— Emmalaan geen voorrang aan de uit Sluiskil afkomstige automobi list Pi der-C. Beide auto's liepen zware schade op. Vruchtenveiling koopt fruit van leden Als eerste veiling in Nederland heeft de coöperatieve vruchten veiling „Zeeuws-Vlaanderen" te Terneuzen besloten 'fruit van leden aan te kopen tegen een garantieprijs met een winstaan deel, indien de netto-opbrengst van dit fruit hoger ligt dan de garantieprijs. Tweederde van de KANAAL TERNEUZEN-GENT SCHEEPVAARTBEWEGING van maandag 23 juni (na 11 uur) tot dinsdag 24 juni (tot 17 uur) Bestemd voor Terneuzen 23 juni: Germa Lord, 2231 dwt (Noor) Kilo, 855 dwt (Ned.) Voor Sas van Gent 24 juni: Gillation, 250 dwt (Eng.) Gepasseerd naar Gent 23 juni: Dolart, 860 dwt (W.-Dld) Falco, 984 dwt (Ned.) Stellenbosch, 10.266 dwt (Zuid-Afrika) Trihill, 700 dwt (Ned.) 24 juni: Tevla. 890 dwt (Noor) Don Juan, 1334 dwt (Zweed) Falco, 984 dwt (Ned.) Hartwarden, 739 dwt (W.-Dld) Frigg, 1112 dwt (Zweed) Capella, 2068 dwt (Fin) Nordseesand, 2770 dwt (W.Dld) Vertrokken van Terneuzen 23 juni: Centricity, 350 dwt (Eng.) Pial, 430 dwt (Ned.) Boekanier, 310 dwt (Ned.) Diet, 500 dwt (Ned.) Sylvia, 880 dwt (Ned.) 24 juni: Corkbrook, 1594 b.r.t. (Eng.) Van Sas van Gent 23 juni: Dora Dani'elsen, 1060 dwt (Deen) Gepasseerd van Gent 23 juni Sagard, 600 dwt (O.-Did) Jubilation, 270 dwt (Eng.) Baabe, 600 dwt (O.-Did) Rien Teekman, 750 dwt (Ned.) Falco, 984 dwt (Ned.) Bonndiek, 1162 dwt W.-Dld) 24 juni: Stern, 850 dwt (Ned.) Inge Bastian, 2540 dwt (W.-D' Falco, 984 dwt (Ned.) winst zal aan de leden worden uitgekeerd. Deze maatregel is ge nomen in het kader van een actiever afzetbeleid van de vei ling. In de ledenvergadering schetste de voorzitter, de heer J. P. van Dijke, de afzetmoeilijkheden van het afgelopen jaar. Er was een overvloedige perenoogst en er moest veel fruit worden doorge draaid. Daartegenover stond een kleine appeloogst, van slechte kwaliteit door vorstschade. De fruitteelt heeft moeilijke jaren voor de boeg, voorspelde de heer Van Dijke. De jaarverslagen wer den goedgekeurd. Vijf leden stemden tegen het verlenen van décharge aan het bestuur. De af tredende bestuursleden C. de Cock, M. van Iwaarden en A. Mangnus werden herkozen. Tot nieuwe commissarissen werden benoemd de heren D. Jansen, J. H. Schippers en Th. Staal. De vei lingprovisie voor leden werd vastgesteld op vijf procent. De ex ploitatierekening van 't koelhuis over '68 vertoonde 'n nadelig sal do van 3.382,63. De exploitatie rekening van de sorteerafdeling heeft een nadelig saldo van ƒ23.768,10. De omzet van de vei ling beliep ruim 3% miljoen gul den. Jaarvergadering C.B.T.B. De gewestelijke afdeling Oost Zeeuws-Vlaanderen van de c^r- boeren- en tuindersbond (C.B.T.B.) houdt haar jaarverga dering op dinsdag 1 juli a.s. om 19 uur in hotel „Rotterdam". Na het jaaroverzicht van de secretaris en het rapport van de financiële commissie komt de be stuursverkiezing aan de orde. Periodiek aftredend zijn de heren H. de Jonge, K. de Koeijer en L. de Regt, van wie de beide eerstgenoemden niet voor een herverkiezing in aanmerking wensen te komen. Na de pauze volgt een bespreking over de ont werpstatuten C.B.T.B. westelijk Nederland. Gemeenteraad Donderdagavond komt de ge meenteraad van Aardenburg bij een. B. en W. stellen voor te vol doen aan het verzoek van de Bach-stichting om de subsidie van 500 te verdubbelen. De kos ten verbonden aan de vertolking van de Mattheus-passion, stijgen voortdurend én bovendien valt er een teruggang in de publieke belangstelling waar te nemen. Aan de Aardenburgse jeugdraad wil het college een eenmalige bijdrage van 1000 toekennen. De verlichting op en nabij het terrein van de Elderschans zal ruim 18.000 kosten. Voor dit bedrag kan men 17 lichtmasten plaatsen. Opening gemeentemuseum Dinsdagmiddag werd in Aarden burg 'n tegenwoordigheid van ver scheidene hoogleraren uit Neder land) en België en gewestelijke autoriteiten liet gemeentemuseum geopend door de heer P. J. IJper- laan, hoofd van de afdeling oud heidkunde van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk. Het museum te Aarden burg, dat een streekmuseum is voor West Zeeuws-Vlaanderen, be vat hoofdzakelijk vondsten van op gravingen te Aardenburg u't de Romeinse tijd en de middeleeuwen. Hieronder zijn een aantal unieke exemplaren aardewerk en bronzen beeldjes uit de Romeinse tijd. Als gastspreker was aanwezig prof. dr. J. Mertens van de Belgische na tionale dienst voor opgravingen te Brussel. Prof. Mertens toonde het nauw verband aan tussen de opgravin gen in Aardenburg en die in het Belgische Oudenburg. Prof. dr-. J. E. Bogaers, hoogleraar in de ar cheologie aan de katholieke uni versiteit te Nijmegen, sprak 'over het ontstaan van de opgravingen en het unieke van de Romeinse nederzetting te Aardenburg. Kandidaatsexamen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het kandidaatsexamen Engelse taal en letterkunde de heer P. J. Schelleman te Axel. Aanvoer vismijn Aan de vismijn te Breskens zijn in de week van 15 tot en met 21 juni aangevoerd: 6062 kg exportgarnalen, 19 kg bot, 519 kg schar, 2997 kg schol, 10.980 kg tong, 903 kg tarbot, 155 kg griel, 407 kg rog, 100 kg ka beljauw, 150 kg wijting, 110 kg kommeraal, 100 kg haai, 276 kg poon, 42 kg makreel, 2352 kg on verkochte bot, 1047 kg onver kochte schok 106 kg onverkochte wijting. En zorgt dus vow allerlei voordeeltjes voor onderweg. Collecte De kollekte ten bate van de vereniging A.V.O. voor minder- validen heeft te Breskens 317,95 opgebracht. Tentoonstelling In het dienstencentrum „Goe- dertijt" wordt van 28 juni tot 6 juli een tentoonstelling gehouden van schilderijen, houtsculptures, ijzerplastics en snij- en draai- werk. Burgemeester Eekhout zal za terdagmiddag a.s. om 2 uur deze -tentoonstelling openen. Haringrally In de gemeente Biervliet werd de jaarlijkse haringrally ver reden, die werd georganiseerd door de W.Z.A. Het was 'n kaart- leesrit, die uit drie opdrachten be stond. De strafpunten werden toegekend in het tweede gedeelte van de rit. Enige ingezetenen van Biervliet zorgden voor een trak tatie onderweg in de vorm van nieuwe haring. In hotel „De Vriendschap" werden de prijzen uitgereikt door wnd. burgemees ter A. Claeys na een inleidend woord van de heer J. Sturm uit Oostburg, voorzitter van de W.Z.A. Deze bracht dank aan het gemeentebestuur voor de mede werking. De uitslag was: 1. J. van Hijfte, IJzendijks 4 strafp. (beker gemeente), 2. H. v. Geffen, Schoondijke (6), 3. G. de Nood, Oostburg (7), 4.1. Basting, Zuidzande (8), 5. A. Simonse, Biervliet (10), 6. H. van de Vijver, Biervliet (25), 7. J. 't Gilde, Hoek (35) 8. J, van Hijfte, Hoofdplaat (37). 9. J. de Regt, Biervliet (37), 10. R. Vervaet Biervliet (38), 11. J. Risseeuw, Zaamslag (38), 12. J. Hanse, Biervliet (39). Vergadering gemeenteraad Vrijdagavond krijgt de ge meenteraad van Cadzand een om. vangrijke agenda te verwerken. In verband methet vertrek van mej. J. P. Gossije is er een vaca ture voor onderwijzeres aan de openbare school. Er is maar één sollicitante, t.w. mej. P. J. M. Niermans uit Breskens. B. en W. willen een vermakelijkheidsbe lasting van 15 per apparaat hef fen op speelautomaten. Voor de uitbreiding van de verlichting aan de herv. kerk is een bedrag van 1500 nodig. Op 19 juli is er een demonstra tie van de reddingbrigade Zeeuws-Vlaanderen. Deze heeft een tegemoetkoming in de kosten gevraagd vfa 125. Het college stelt voor mede werking te verlenen aan de ver betering van het rijwielpad nabij de r.k. toeristenkerk. De boule vard „De Wielingen" is aan ver betering toe en hiertoe moet voor een bedrag van 65.000 grond worden aangekocht. De politie verordening dient te worden ge wijzigd, waardoor de horecabe drijven in de maanden juni, juli, augustus en september tot één uur des nachts geopend kunnen blijven. In de voorzorg In de „katholieke kring" te Oostburg belegt de k.v.p. donder dag 26 juni om 20 uur een ver gadering, waarin de kandidaat stelling voor de gemeenteraad van groot-Oostburg aan de orde komt. Bedankt voor beroep dikant te Grijpskerke, heeft be dankt voor het beroep dat op hem was uitgebracht door de hervormde gemeente te Middel burg (vacature ds. D. van Bo ven). Reeds eerder had ds. Krij ger bedankt voor Den Haag (va cature ds. J. F. van Woerden). Opening kunstgalerie „Mauringn' Zaterdagmiddag werd de kunst galerie „Mauringh" geopend. De heer Van Loon uit Tilburg sprak als voorzitter van het stichtings comité een welkomstwoord. De heer Frans Mandos uit Hil- varenbeek wees op de krijgshaf tige bezetting van onze streek door prins Maurits naar wie de expositie is genoemd "en de bezetting thans in vreedzame stijl door Brabantse kunstenaars. Burgemeester Leenhouts was vereerd met het onderbrengen van de galerie in zijn historische gemeente. Talentvol bracht hij op een blanco paneel een forse streep aan, met welke handeling hij de tentoonstelling voor geopend verklaarde. De eigenaar van de galerie, de heer Ben van Roöijen, sprak een dankwoord. Gemeenteraad vergaderde De burgemeester deelde in de raadsvergadering een en ander mede over de bouwaktiviteit in 1968 en 1969 tot heden en over de bouw van kamphuisjes en een nieuw plan voor de aan te leg gen Zwinweg. Aan 't Groene Kruis te Schoon dijke werd 30 toegewezen als tegemoetkoming in de kosten voor de zitdag van de diëtiste. Besloten werd de bestrating en eventuele herbestrating bij het aanleggen van aardgaslei dingen op te dragen aan de Ze- gam. De heer Van Soolingenwas hier tegen. De voorzitter deelde mede, dat wellicht in augustus met de aanleg van gasleidingen zal worden begonnen. Het sluitingsuur voor de drank en horecalokaliteiten werd voor die maanden juni, juli en augus tus bepaald op 1 uur. Een bedrag van 1100 werd beschikbaar gesteld voor ver lichting van de historische open standaardmolen. De heer Van Soolingen deed de suggestie te zijner tijd ook de Markt te ver lichten. De gemeente ging over tok aan koop van een perceel grond en een wagenhuis van de heer P. J. Vercouteren voor een bedrag van 12.860. Voor het schoolzwemmen werd 700 uitgetrokken voor reiskos ten naar het zwembad te Bres kens, voor aanschaf van nieuwe leermiddelen 3000 en voor ver betering' en uitbreiding van de straatverlichting 7000. Besloten werd over te gaan tot de bouw van een nieuwe open bare school. Aan het architec tenbureau 't Hooft te Goes zal opdracht worden gegeven zich te belasten met de voorbereidende werkzaamheden en het maken van een schetsplan, waarvoor een bedrag van 5000 werd ge voteerd. Bij de rondvraag wees mevr. De Hullu op het ongemak en het gevaar dat het gestorte puin in de Zwingeul oplevert. Zij vroeg plaatsing van meer pa piermanden bij de zee en drong aan op spoed bij het verbeteren van de wegbermen naar 't Zwin. Ds. Stern beroepen Ds. E. E. Stern, hervormd pre dikant te Sas van Gent, heeft een beroep ontvangen naar Amster dam (toez.) als predikant voor bijzonder werk en algemeen secretaris van de hervormde Ds. A. Krijger, hervormd pre- jeugdraad. 1 11 1 Vrijdag 27 juni zal ir. R. H. van Krevelen voor de laatste maal een vergadering van de kamer van koophandel voor Zeeuws- Vlaanderen leiden. Na een „be wind" van bijna acht jaar zet hij een streep achter het voorzitter schap. Ir. Van Krevelen vertrekt in september naar Ossendrecht en treedt per 1 januari 1970 toe tot de hoofddirectie van de Sui kerunie. Hij is 23 jaar directeur geweest van de eerste Nederland se coöperatieve suikerfabriek te Sas van Gent. Op 16 november volgde ir. Van Krevelen ir. Horstmann op als voorzitter van de kamer van koophandel. „Er is in de 23 jaar die ik in Zeeuws-Vlaanderen heb gewoond, veel bereikt en veel veranderd en er zijn stellig po sitieve resultaten geboekt. Men moet daarbij niet alleen afgaan op wat men ziet maar men moet ook kijken naar wat klaar ligt om uitgevoerd te wor den. Het streekplan voor Zeeuw- Vlaanderen dat bijna rond is, zal een belangrijke fase voor de ver dere ontwikkeling inluiden. Ook de gemeentelijke herindeling zie ik als een stap in de goede rich ting naar een verdere openleg ging van deze streek. Vroeger was Zeeuws-Vlaanderen een voornamelijk op België georiën teerd gebied. De wegen waren niet best en de mensen leefden vrijwel geïsoleerd. België was toen een goedkoopte-eiland waar je voor luttele guldens de bloe metjes buiten kon zetten. Dat is nu allemaal veranderd. Zeeuws- Vlaanderen is meer Nederlands geworden", aldus ir. Van Kreve len wien men zijn 50 jaren aller minst aanziet. „Een van de op vallendste eigenschappen van de Zeeuws-Vlamingen heb ik altijd hun aanpassingsvermogen ge vonden. Zij hebben zich gemak kelijk aan de industrie aange past zonder stoten of spanningen en toch is de omschakeling snel en ingrijpend tot stand geko men". Had u een bredere industriali satie verwacht? „Ik kan niet zeggen dat de in dustrialisatie mij teleurgesteld heeft. Naast verscheidene nieu we vestigingen zoals van Dow Chemical en van Philips hebben bestaande industrieën aanzien lijke uitbreidingen doorgevoerd. Ik noem de Zuid-Chemie, de Kandidaat Duits De heer A. de Smet te Sluis slaagde dezer dagen aan de rijks universiteit te Utrecht voor het kandidaatsexamen Duitse taal en letterkunde. Radiouitzending Het radioprogram: „Op slag van zondag" van de K.R.O.-re- porters George Tor en Theo Stokkink zal op zaterdag 12 juli van 22.45 tot 23.45 rechtstreeks worden uitgezonden uit de on langs geopende discobar „Lam- minsvliet". Presentatrice is mej. Hetty Berger terwijl verdere medewerking wordt verleend door Bob Bouber en het kwartet van Ted Power. De kans bestaat dat de Nederlandse deelnemers 54) DoQr de kleine voorsprong, die Aram en Presto op de anderen hadden, slaagden ze erin, het ver trek van Jaspo te bereiken en de deur van binnen te grendelen, voor hun achtervolgers deze be reikt hadden. Toen ze binnen stormden was Jaspo met een schreeuw van zijn legerstede op gerezen! „Wat wilt ge van ons!" kreet hij, doch het volgende ogenblik maakte zijn angst plaats voor ver bazing. toen Aram hem haastig toefluisterde: „Weest niet bang! Ik ben het, Aram! Er is geen tijd om iets uit te leggen, dat komt later! Zeg mij liever, hoe sterk is deze deur?" In de grootste verbijstering ant woordde Jaspo: i „Het is zwaar eikenhout, imaar. Hier brak hij ver schrikt af, want de achtervolgers hadden het vertrek reeds bereikt en bonsden heftig op de deur. „Maak open!" hoorden zij bui ten schreeuwen. „Maak open. anders trappen we de deur in!" aan het songfestival in Knokke die avond eveneens aanwezig zullen zijn. T elevisieuitzendingen Op maandag 4 augustus zal de N.O.S. van 20 tot 21.30 uur op namen maken voor het tv-pro- gramma „Ik vind dat". Hiertoe zal een speciale opname-trein met ongeveer 30 medewerkers naar Sluis komen. In dit programma kunnen de inwoners van Sluis en de toeris ten hun mening geven op alle mogelijke gebieden en toestan den. Ook verzamelaars .en men sen met speciale hobbies zijn in dit programma welkom. Presen tator is de tv-reporter Joop van Zijl. Raadsvergadering De gemeenteraad van Zaam slag komt in openbare vergade ring bijeen op maandag 30 juni 1969 om 10 uur v.m. Op de agenda staan o.m. de volgende punten vermeld: voorstel inzake salarismaatre gelen gemeentepersoneel: vasstelling van een verplaat singskosten verordening; garantieverlening geldleningen J. J. Wisse en F. K. Hamelink ten behoeve van woningbouw: wijziging van het reglement voor het gemeentelijk zwembad; voorstellen tot wijziging van de begroting 1968 en 1969. Mededelingen van B. en W.: B. en W. delen de gemeente raad mee: a. dat werden benoemd op ar beidsovereenkomst voor het zwemseizoen 1969 tot bad meester mej. C. van Harn en tot assistenten mevr. A. de Zeeuwvan Noordennen en de iheer K. F. Haak; b. dat van de Nederl. heide maatschappij een uitnodiging is ontvangen voor een excus- sie met gemeenteraad en per soneel en dames naar een of meer objecten in het Euro- poortgebied, vermoedelijk in de 2e helfst van augustus. glasfabriek, de suikerfabriek, de stikstofmaatschappij en de cokesfabriek, allemaal bedrijven die niet stil zijn blijven staan. Natuurlijk zijn er ook teleurstel lingen geweest. De textielfabrie ken „De Schelde" en Meijerinck hebben het niet kunnen redden door de conjunctuurmoeilijkhe den"*. Ir. Van Krevelen wil er wel voor uitkomen, dat hij nooit voorstander is geweest van een te intensieve industrialisering in de kanaalzone: „Kijk maar wat in Rotterdam gebeurt, daar is het te hard gegaan. Ik probeer een tussenstandpunt in te ne men". Hoe staat u tegenover de Be- nelux-integratie? „In de 26 jaar sinds de oprich ting van de Benelux is er wei nig bereikt op het gebied van de samenwerking. Als je aan de grens woont, zie je van nabij dat men maar weinig resultaat heeft bereikt. De ambtelijke barrières schijnen heel moeilijk te door breken. Er zou eens flinke druk gezet moeten worden achter die ambtelijke apparaten. Het enige positieve is de wil om uit de im passe te raken". Welke gevolgen ziet u van de vaste oeververbinding? „Als die er eenmaal is, bete kent dat een ongekende weelde voor dit gebied. Persoonlijk had ik een wat oostelijker gesitueerd tracé de voorkeur gegeven bo ven dat van minister Bakker. Maar ik zeg er direct bij dat de tracébepaling op de tweede plaats komt. Hoofdzaak is dat de vaste oeververbinding er komt. Voor Zeeuws-Vlaanderen en in het bijzonder voor de ka naalzone maakt het niets uit, of de verbinding bij Terneuzen of bij Kruiningen komt. De expan siemogelijkheden voor de indus trieën zullen niet uitblijven. Er zullen stellig meer ondernemers belangstelling tonen voor Zeeuws-Vlaanderen". Wie ir. Van Krevelen zal op volgen als voorzitter van de ka mer van koophandel, is nog niet bekend. Deze opvolger zal in januari worden benoemd, wan neer de nieuwe vertegenwoordi gers van handel en industrie voor een plaats in het bestuur van de kamer worden aangewe zen. Ook is nog niet officieel be kend wie ir. Van Krevelen zal opvolgen als directeur van de coöperatieve suikerfabriek. De volksraadpleging in West- lrian zal beginnen te Merauke op 14 juli, zo is dinsdag van de zijde van de Indonesische am bassade te Den Haag meege deeld. Daarna komen achtereen volgens de volgende districts hoofdplaatsen aan de beurt: Dja- widjaja op 16, Nabire op 19, Fak- Fak op 23. Sorong op 28. Mano- kwari op 29 juli, Biak op 1 en tenslotte Djajapura op 4 augus tus. Het ligt in de bedoeling, dat de raadplegingen worden bijge woond door vertegenwoordigers van de verenigde naties. De verkiezing van de kiesman nen die in de acht districten aan de volksraadpleging zullen deel nemen, zal tot het einde van deze maand voortduren. Een felle kortstondige brand dreigde de voor vandaag (25 juni) geplande officiële opening van het Postiljon-motel in Al melo onmogelijk te maken. Het gedeelte tussen café-restaurant en logiesgebouw liep ernstige brandschade op. De brandweer was snel ter plaatse. De opening van het nieuwe motel zal door gang vinden, ook al is een vleu gel van het gebouw sterk door vuur en roet aangetast. De brand ontstond door het vlamvatten van een teerlaag. De herstelwerkzaamheden zullen 'n maand in beslag nemen. De to tale schade bedraagt ongeveer 100.000. In Hoensbroek heeft een felle binnenbrand de inventaris van 'n radio- en televisiezaak in het cen trum van de gemeente totaal ver nield. De schade wordt op 100.000 geschat. De eigenaar was verzekerd. Toen het vuur dinsdagmorgen om vier uur werd ontdekt, stond het inwendige van de winkel reeds in lichte laaie. Het boven de winkel wonende gezin kon zich via een plat dak bij de buren in veiligheid stellen. Door snel op treden van de brandweer kpn uit breiding van de brand in het win kelcentrum worden voorkomen.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3