mmMfi waariA:, Dagloonbepaling voor minimumuitkering werkloosheidswet maar wiit3 SCHUTTER DE VOOR U HET MEEST GESCHIKTE PORTABLE VINDT U BIJ ONS Vfjjdag, 20 juni 1969 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 HOGERE VERLIESCIJFERS IN VIETNAM „News Week" in Saigon in beslag genomen ,Hler heerst terreur, want het schoolreisje gaat niet deur!" Verbroederings diner op straat Noordstraat 21 - TERNEUZEN - tel. (01150)-2361 Gelijke betaling voor Australische vrouwen Overstromingen in China Nederlander omgekomen in Spanje Tegenstelling Sparta—v. Beveren verscherpt Rene Pijnen moet 9 juli in militaire dienst Verwarring rond Charley Bosveld Visschers op de transfer lijst GRUNDIG - NATIONAL - PHILIPS - TELEFUNKEN Verder tientallen modellen grammofoons In de merken; EERST KIJKEN BIJ TRZELRRR De verliezen aan Amerikaan se en Zuidvietnamese zijde in Vietnam zijn de vorige week sterk gestegen in vergelijking met de week daarvóór. Volgens officiële opgaven sneuvelden tus sen 8 en 14 juni 335 Amerikanen en 516 Zuidvietnamezen tegen resp. 252 en 457 in de daaraan voorafgaande week. Volgens het Amerikaanse op perbevel sneuvelden aan de kant van de tegenstander 4360 man, hetgeen bijna duizend meer is dan in de week van 1 tot 7 juni. Donderdag verloren de Ame rikanen in Zuid-Vietnam twee hefschroefvliegtuigen die door vietcong-Iuchtdoelgeschut wer den neergehaald. Zes Amerika nen kwamen hierbij om en twee werden gewond. Het jongste nummer van het Amerikaanse weekblad „News Week" is dinsdag op last van de Zuidvietnamese minister van voor lichting, Nguyen Ngoc An, in Sai gon in beslag genomen. Een woordvoerder van de regering, die hiervan melding maakte, zei dat de maatregel was genomen omdat het blad een artikel bevatte met „val se argumenten die beledigend zijn voor de nationale stabiliteit". Het gewraakte artikel, getiteld „De Vietnamese uittocht", be schrijft het definitieve vertrek van talrijke mensen uit Zuid-Vietnam. „NewsWeek" schrijft ook dat mevr. Van Thïeu een huis heeft gekocht in Zwitserland en dat ze haar kinderen heeft toevertrouwd aan haar schoonbroer, de ambas-< sadeur voor Z.-Vietnam in Rome. De autoriteiten in Saigon heb ben nachtclubs, bars en restau rants het verbod opgelegd gram mofoonplaten met „illegale liede ren" te draaien en te verkopen. Vermoed wordt dat de maatregel, ondertekend door burgemeester DoKien Nhieu, betrekking heeft op anti-oorlogsplaten die een grote populariteit genieten De leerlingen van de hoogste klassen van de christelijke school te Ooltegensplaat mogen dit jaar geen schoolreisje maken. De re den daarvan is dat de leerlingen zich vorig jaar veel te rumoerig hebben gedragen in het bijbel museum en in het rijksmuseum te Amsterdam. De botsautootjes op een naburige kermis bleken veel meer aan te spreken Het hoofd van de school, de heer Kooman, meent dat de schoolrei zen in het vervolg niet meer ver antwoord zijn, omdat ze dreigen af te zakken naar het amusante. Het instructief element zou op die manier niet langer aanwezig zijn. Dit besluit van het hoofd der school was voor een aantal leer lingen van de zesde klas aanlei ding deze week te demonstreren met een spandoek waarop zij had den geschilderd: „Hier heerst ter reur, want het schoolreisje gaat niet deur." De heer Kooman meent dat hij als hoofd van de school het recht heeft om de traditie van de school reisjes te verbreken. Hij is overi gens niet van plan het te laten aankomen op een gezagscrisis tus sen hem en het schoolbestuur. Over de tekst op het spandoek zegt hij: „Daar zitten ouderen ach ter. Zelf zouden de jongens het nooit zo keurig op het doek heb ben kunnen schilderen." Met medewerking van de plaat selijke V.V.V. en de gemeente zullen de bewoners van de Plui- messenlaan in Amstelveen zater dag 21 juni aanzitten aan een diner in hun eigen straat ter ver sterking van de vriendschapsban den. De organisatie van de open- luohtmaaltijd is in handen van twee leerlingen van de hogere hotelschool in Den Haag. De politie zal voor afzetting van de straat zorgen, zodat de bewo ners in alle rust van hun verbroe deringsmaaltijd kunnen genieten en de gelegenheid krijgen nader met elkaar kennis te maken. Een dinermuziekje zal 't geheel com pleteren. Is het onverhoopt slecht weer, dan zal worden uitgeweken naar een sporthal in d« buurt. tegenover de HEMA ASCOT, Engeland: Vooruitlopend op een koeler en feestelijker sei zoen, arriveerde mevr. Shilling op de Ascotrennen met 'n Kerst- hoed, die zij zelf ontworpen en vervaardigd had. Het gevaarte zal haar een weinig gehinderd hebben bij het volgen van de ren nen, maar ze viel wel op. Een 22-jarige man die bij de Amerikaanse luchtmacht heeft ge diend, heeft zich donderdag boven op een brug in Pittsburgh een ko gel door het hoofd geschoten na eerst met zijn revolver in het wil de weg omlaag te hebben gescho- De nïhn is zwaar gewond in een ziekenhuis opgenomen. Een van z'n schoten trof een voorbijganger die licht werd gewond. Een menigte mensen die door de politie op een afstand werd gehouden was getui ge van de schietpartij. Volgens de politie is de man psychisch inge stort toen hij nog bij de lucht macht was. E?e Australische vrouwen gaan in de toekomst voor gelijk werk evenveel verdienen als de man nen. De federale arbitragecom missie, de hogste instantie in in dustriële zaken, heeft hiertoe be sloten en daarmee een einde ge maakt aan een langdurige juri dische strijd tussen de vakbonden en de werkgevers. De gelijke betaling vor de 1,5 miljoen werkende vrouwen zal in etappes worden verwezenlijkt en over drie jaar een feit zijn. Zware overstromingen hebben het district Yenan, het „mekka" van de communistische revolutie in Noord-China, geteisterd, juist op het moment dat het negende congres van de Chinese commu nistische partij werd gehouden. Dit is eerst donderdag bekendge maakt door het persbureau „Nieuw-China". In de nacht van de 11e mei wer den militairen en arbeiders, die aan de oever van de woststro- mende rivier Yenan aan het werk waren, door een 10 meter hoge watervloed meegesleurd. „Nieuw-China" geeft geen juis te opgave van het aantal slacht offers of de totale schade maar gaat uitvoerig in op de heldhafti ge strijd, die 17 militairen hebben gevoerd toen zij door het woeste water werden meegesleurd. Zich vastklampend aan een eletrici- teitsmat gingen zij in razende snelheid de rievier af. Ze werden na vijf kilometer gered, Bij een verkeersongeluk In de omgeving van Gerona in noord- oost-Spanje zijn donderdagochtend drie toeristen onder wie eeri Ne derlander, om het leven gekomen. Een Duitse personenauto raakte in botsing met een Nederlandse auto. Van de inzittenden van deze auto kwamen de 30-jarige Gustaaf Bongers uit Amsterdam en de uit Frankrijk afkomstige 25-jarige .-Jacqueline Camlnal om het leven. De bestuurder van de andere auto kwam «veneens om het leven. De tegenstelling tussen het be stuur van Sparta en doelman Jan van Beveren zijn donderdagavond opnieuw verscherpt. Het bestuur van Sparta dat donderdagavond vergaderde over de eisen, welke' Van Beveren voor het nieuwe sei zoen stelde, heeft de doelman van het Nederlandse elftal telefonisch laten weten, dat men niet bereid was aan zijn verlangens tegemoet te komen. Van Beveren: „Ik ga de hele af faire nu opnieuw bepraten met mr. Jansen van Raay. Het wordt hard tegen hard. Of wij alsnog een kort geding, dat dan wel eens een heel geding kan worden gaan aan spannen zal afhangen van het ad vies van mr. Jansen van Raay." Sparta's voorzitter van de afde ling betaald voe'tbal, de heer Dolf Aarse, was gisteren niet bereid enig commentaar op de affaire te geven. Het is zeer de vraag of Rene Pijnen op 28 juni in Roubaix zal kunnen starten voor de Tour de France. De Brabander heeft na melijk een oproep ontvangen om op 9 juli een begin te maken met het vervullen van zijn militaire dienstplicht. Die datum valt elf dagen vóór de finish van de tour in Parijs. Willem II-Gazelle, het extra- sportieve merk waarbij Pijnen on der contract staat, heeft al een verzoek om uitstel ingediend dat op korte termijn zal worden be handeld. Bij Willem II is men nogal opti mistisch over de uitslag omdat de militaire autoriteiten in het ver leden welwillend ten opzichte van topsporters zijn geweest. Joop Middelink de wegcoach van de K.N.W.U. gaf in het Olym pisch stadion in Amsterdam het volgende commentaar: „Dat wist ik wel dat Pijnen in dienst moest. Daarom heb ik hem ook aangera den amateur te blijven. Dan had hij meer kans gehad op uitstel. Hij' heeft trouwens al twee maal uit stel gehad wegens onmisbaarheid op het boerenbedrijf van zijn vader." Donderdag is grote verwarring ontstaan rond Charley Bosveld, de voetballer, die het afgelopen sei zoen voor Vitesse speelde. Bosveld tekende woensdagavond een contract met Go Ahead, maai donderdag maakte Vitesse bekend dat het de speler aan zijn oude club Sparta had verkocht. Sparta zou voor Bosveld niet alleen een hoger transferbedrag hebben geboden maar tevens ver- diger Ben Bosma aan Vitesse wil len afstaan. Manager Piet Bergström van Go Ahead is donderdag naar Egmond aan Zee geweest waar Bosveld met vakantie is om de zaak af te wikkelen. Toen Bergström donder dagmiddag volgens afspraak Vites se telefonisch op de hoogte bracht dat de transfer van Bosveld rond was, kreeg hij van trainer Brom te horen dat Bosveld alsnog aan het Rotterdamse Sparta was verkocht. Op deze foto zien we hoe een van de blikvangers van „Muse- ment", de eerste gezamenlijke pre sentatie van de Nederlandse mu sea, die een dezer dagen In Utrecht is geopend, de Irenehal wordt bin nengedragen. Het is de „Anatomi sche les van prof Tulp", één van de bekendste werken van Rem brandt. Het kunstwerk is voor deze manifestatie afgestaan door het Mauritshuis te Den Haag. Jacques Visschers van de Bre dase eredivisieclub N.A.C. heeft donderdag op eigen verzoek op de transferlijst laten plaatsen. De tweede kamer ls gisteren be gonnen met de behandeling van het voorstel tot wijziging van de dagloonbepalingen voor de mini mumuitkeringen in de werkloos heidswet. Van de zijde van de V.V.D.-fractie werd een amende ment ingediend, om de hoogte van het dagloon in de wet vast te leggen. In het ontwerp wordt de bevoegdheid tot het treffen van dagloonregelingen bij de sociale verzekeringsraad gelaten. De door deze verzekeringsraad getroffen dagloonregelingen zullen evenwel 1 de ministeriële goedkeuring behoe ven en zelfs kan de minister zo nodig zelf deze regels vaststellen. I Minister Roolvink (sociale za ken) stelt zich op het standpunt, i dat het opnemen van een dagloon- regeling in de wet zelf bezwaar heeft. Bij gebleken noodzakelijk heid kan een wettelijke regeling minder snel worden gewijzigd dan regeling die bij' ministeriële be schikking of bij besluit van de so ciale verzekeringsraad wordt vast gesteld. In het amendement, dat werd in gediend door de liberale afgevaar digde mr Rietkerk, .wordt voor de1 toepassing van de bepalingen de gehuwde vrouw, die duurzaam van haar echtgenoot gescheiden leeft, als ongehuwd beschouwd. Van de zijde van de PvdA-frac- tie werden twee moties ingediend. Eén daarvan beoogt de invoering van een welvaartsvastheid voor de uitkeringen. De tweede motie spreekt zich uit tegen de keuze in het wetsontwerp van een mini mumloonregeling alleen voor kostwinners. De kosten van invoering van een minimumdagloon in de werk- loosheidwet worden op jaarbasis geschat op ongeveer 2,8 miljoen gulden. De premiepercentages zul len hierdoor geen verhoging be hoeven te ondergaan. Volgende weekzal de tweede kamer een beslissing over dit ont werp nemen. U hebt BIJ ONS keus uit meer dan 50 modellen. U hebt bij ons keus uit de merken: U hebt bij ons keus uit prijzen vanaf 29,75 tot 748,- U vindt bij ons speciale aanbiedingen PHILIPS J luidsprekers, ook te gebruiken ais baby- phone. Normaal 109,00 Bij ons 79,50 PHILIPS normaal 158,00 Bij ons 138,00 PHILIPS normaal 179,00 Bij ons 159,00 PHILIPS met autoantenne-aanslulting, batterijcontrole pracht toestel, normaal 398,00 Bij ons 298,00 GRUNDIG autoportable 238,00 Bij ons 215,00 BANJO Normaal 195,00 Bij ons 169,00 RYTMO Normaal 238,00 Bij ons 199,00 BAJAZZO SPORT tevens autoportable 294,00 Bij ons 258,00 BAJAZZO T.S. tevens autoportable 385,00 Bij ons 339,00 BAJAZZO DE LUXE automatische £M. afstemming 441,00 Bij ons 389,00 ATLANTA, speelt ook op het lichtnet 441,00 Bij ons 389,00 NATIONAL de kleinste maar een goed geluid 49,75 Bij ons 29,7i TELEFUNKEN GRAMMOFOON met ingebouwde versterker Mister Hit 158,00 Bij ons 128,00 Garrard Grundig - Dual National Philips - Telefunken tegen xeer aantrekkelijk* prijzen. 6 -

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 5