Algemene Bank Nederland verkoopster inpakster slager verkoper medewerker CU albert heijri caissière of leerling-caissière Marktberichten U bent welkom bij'de Üeugdsparen met de Zilvervloot: 5% Woensdag IS juni 1989 DE VRIJE ZEEUW Pagina T Toerploeg Willem II-Gazelle Ook Eddy Beugels in de Tour de France BRANDES TRAINER BIJ EINDHOVEN Boris Spasski wereldkampioen schaken Amerikaanse hooggerechtshof veroordeelt optreden van het congres Tien maanden voor geschrokken bankovervaller Stemafdrukken voor identificatie van misdadigers In TERNEUZEN openen wij - een nieuwe Supermarkt U kunt bij ons een goede baan vinden als op de groenteafdeling Spaardeposito Drie maanden opzegging Spaardeposito Zes maanden opzegging per maand, Spaardeposito Twee jaren vast Doe nu een keus: Of u een groot of een klein bedrag wilt sparen, loop eens bij ons binnea Spaarboekje/Spaarrekening Direct beschikbaar 2.500,— één maand opzegging voor hogere bedragen Spaardeposito Twaalf maanden opzegging GEBOORTEREGELING Bel eens 020-227434 _i>_^>fiSchrijfj3os^us_21^Anisterdam^^^ De ploeg van Willem IIGa zelle, die oP 28 juni in Roubaix in de Tour de France start, is als volgt samengesteld: Rik van Looy, 35 j.; Jules van der Flaas, 23 j.; Jos Timmermans, 27 j. (allen Bel gen); Leen Poortvliet, 25 j.; Kees Haast, 30 j.; Evert Dolman, 23 j.; Harm Ottenbros, 25 j.; Rene Po nen 22 j.; Rini Wagtmans, 22 J. en Henk Nijdam, 33 j. Ploegleider is Ton Vissers. Als reserve zijn aangewezen de Nederlanders Peter Post en Huub Zilverberg en de Belg Marcel Maes. Ton Vissers heeft aangekondigd, dat Rik van Looy zijn kopman is. De andere negen zullen van af het begin achter Rik staan. Eddy Beugels zal als lid van de Franse ploeg Mercier-BP deelne men aan de wielerronde van Frankrijk die 28 juni van start gaat In de ploeg, die gisteren be kend werd gemaakt, zitten verder o.a Raymond Poulidor, George Chappë en Raymond Riotte. Oud-international Joep Bran ies heeft een eenjarig contract getekend als trainer bij het naai de tweede divisie gedegradeerde Eindhoven. Brandes (46) was het afgelopen seizoen oefenmeester bij P.E.C. uit Zwolle. Uitdager Boris Spasski is dins dag in Moskou wereldkampioen schaken geworden. Hij onttroonde titelhouder Tigran Petrosjan. De 23e en voorlaatste matchpartij, die maandag in eerste instantie was afgebroken, werd dinsdag remise gegeven. Daarmee kwam Spasski op 12(4 punt, voldoende om zich van de titel te verzekeren. Petros jan, die thans op 10(4 punt is ge komen, kan in de laatste partij het verschil niet meer wegwerken. Het federale hooggerechtshof heeft maandag vastgesteld dat het Amerikaanse congres de grondwet telijke rechten van het congreslid Adam Clayton Powell heeft ge schonden toen het hem als lid van het huis van afgevaardigden ont sloeg. De 59-jarige Powelle, een neger, werd in maart 1967 als lid van het huis van afgevaardigden ontslagen nadat een commissie van onder zoek verklaard had dat hij ruim 40.000 dollar overheidsgeld ge bruikt had voor doeleinden waar voor het niet bestemd was. Zo zou Powell de naam van zijn vrouw op de salarislijst vain dié commissie voor onderwijs en arbeid van het huis van afgevaardigden, waarvan .hij voorzitter was, hebben laten I staan. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam van gisteren werden aangevoerd 130 slachtrunderen, 327 gebruiks- vee, 160 vette kalveren, 70 gras kalveren, 9 paarden, 104 schapen of lammeren, 328 weidelammeren en 24 bokken of geiten. De noteringen waren als voigt: Slachtrunderen: éxtra kwal. ƒ5,35—ƒ5,65, le kwal. ƒ4,70— 5,20, 2e kwal. 4,054,45, 3e kwal. ƒ3,80ƒ3,95; vette kalve ren; le kwal. 3,453,80, 2e kwal. 3,25-3,40, 3e kwal. 3,15 3,25; stieren 4,65ƒ5,25; worst'koeien 3,753,90. Alles per kg. Kalf- en melkkoeien 1150 1650; vare koeien 9251225; vaarzen 975ƒ1150; pinken 700900; graskalveren ƒ450- ƒ550; nuchtere kalveren ƒ125 ƒ165; mestkalveren ƒ215ƒ310; schapen 85175; weidelam meren 100-130. Alles per stuk. De aanvoer van slachtrunderen was klein met zeer luie handel, prijzen als maandag; kalf- en melkkoeien: aanvoer korter, han del rustig, prijshoudend; vare koeien: aanvoer gewoon, handel willig, ruim prijshoudend; vaar zen en pinken: aanvoer keiner, handel stil, prijzen stabiel; da aanvoer van graskalvat*n was minder, handel flauw, prijzen la ger; vette kalveren: aanvoer aan voer aanzienlijk groter, handel matig, prijzen iets lager; nuchters kalveren: aanvoer korter, handel traag, prijzen lager; schapen en lammeren: aanvoer groter met mtige handel, prijzen als vorige week; weidelammeren: aanvoel kleiner, handel matig, prijzen al« vorige week. Wij nodigen U uit voor een informatief ge sprek op donderdag 19 juni 1969 tussen 15.00 en"20.00 uur met onze regionale per soneelschef, de heer j. J. G. de Groot in Lunchroom Van Assche, Noordstraat 5a, Terneuzen (tel. 011502524). Tot tien maanden gevangenis straf met aftrek (en waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en ondertoezichtstelling van het re classeringsbureau van het leger des heils in Eindhoven) veroor deelde de rechtbank van Maas tricht maandag de 18-jarige J. L. van W. uit Vaals, die op 17 maart van dit jaar de 23-jarige filiaal houder van de gemeentespaar bank van Maastricht in Meerssen, de heer W. H. M. G. Jeurissen, onder bedreiging met een kinder speelgoedpistool had gedwongen tot afgifte van 2.600. Op een congres van Ameri kaanse politiefunctionarissen in Miami Beach is maandag een machine gedemonstreerd, die „stern-afdrukken" kan maken, met behulp waarvan men misda digers even zeker kan identifi ceren als door middel van vin gerafdrukken. Het apparaat zet het gesproken woord om in een driedimensionaal beeld. Aange zien er geen twee gelijke stern- beelden te vinden zijn, kan men met de machine ontvoerders, af persers en dergelijken opsporen, die bij hun misdrijven gebruik maken van een telefoon. Volgens de makers van het ap paraat kan de politie een stem- adrukkenarchief opbouwen, zoals nu al met vingerafdrukken ge beurt. Hoewel de officier van justitie, mr J. Ek, Van W. tijdens de rechtzitting 14 dagen geleden be slist geen criminele figuur noem- eerder een kind had hij toch gemeend uit een oogpunt van al gemene preventie de zware straf van 2(4 jaar onvoorwaardelijk te moeten eisen. Verdachte had ter zitting gezegd trouwplannen te hebben, doch niet over voldoende financiële middelen te beschik ken. Gedreven door tv-feuille- tons, cowboyromans en beeld verhalen in dagbladen was bij hem opgekomen 'n bank te over vallen. Toen hij echter later be merkte dat de opzet lukte, was hij geschrokken van al het geld dat de heer Jeurissen in zijn ak tetas deed. Hij gaf toen snel te kennen voldoende te hebben. Hierna vluchtte hij per brom fiets naar Vaals. De later in een weiland gevonden aktetas werd de jongeman noodlottig. Een be richt in de provinciale bladen leverde tal van tips op, die de eigenaar van de tas aanwezen, waarna van W. in Vaals van het bed kon worden gelicht. Op dat moment had hij nog 1311,61 van de 2600 in zijn bezit. De Amsterdamse Mannheim- optiek heeft 'n zonnebrillenshow georganiseerd, waar 800 verschil lende modellen te zien zijn. Een van deze modellen is de hier af gebeelde „Hanneke", een bril zonder glazen, doch voorzien van horizontaal liggende jalouzieën. Ook voor chauffeurs en chauf- feuses een ideale anti-verblin- dingsbril. op de afdeling gebak of fijne vleeswaren op de groente-afdeling of in de slagerij op dekruidenierswarenafde1ing Wij zoeken jonge mensen, die na een opleidingsperiode in een van de bovengenoemde functies ge plaatst kunnen worden.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 7