Straatbewoners in Haagse Schilderskwartier verjagen Marokkanen uit kosthuis VERKEERSONGELUKKEN TIJDENS HET WEEKEND VOORKOMING VAN HARTZIEKTEN Buurtbewoners woedend over gedrag van de buitenlanders Vóór midden-juli uit Zuid-Vietnam eerste troepen iiiiittiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiflii Rampzalig van ,Spar' winkeliersfeest Maandag 16/dinsdag 17 Juni 1969 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Dodelijk verkeersongeluk Dodelijk ongeluk Vrouw door stadsbus meegesleept Tegen lichtmast gereden Auto door geel licht gereden Dodelijk ongeluk Auto tegen slagboom FRONTALE BOTSING AUTO TEGEN MUUR: DODE EN GEWONDE Meer lichaams beweging gewichts vermindering dieet- verandering Meer fietsen Ontvluchten uit asiel gegrepen Dodelijk ongeluk tijdens de 24 uren van Le Mans IN ZWEMBAD VERDRONKEN Bij zwemmen in de Biesbosch verdronken TREINONGELUK IN EEN TUNNEL Onderzeeboot „Onyx" in netten van vissers MAN VERDRONKEN Ontsnapping uit Italiaans tuchthuis ONTSNAPPINGEN UIT GRIEKSE GEVANGENIS Marokkanen het dak op REL IN VLAARDINGEN Enorme ravage Politiemannen sloten zich bij gokkersbenden aan Spreekverbod - AGENDA - Rede van Westduitse minister voor vluchtelingen zaken MINIMUM PRIJSREGELING 'VROEGE AARDAPPELEN Op de provinciale weg nabij Hardinxveld-Giessendam is za terdagmorgen om ongeveer half 7 een personenauto van de rijbaan geraakt en in 'n zandhoop terecht gekomen. De naast de bestuurder zittende 42-jarige mej. J. N. uit Oud-Beijerland werd uit de wa gen geslingerd en kwam onder een der wielen van de wagen terecht. Zij was op slag dood. Zaterdagavond om ongeveer 18 uur 15 is in de gemeente Nijkerk, op rijksweg 28 tussen Hoevelaken en Zwolle, een personenauto na een inhaalmanoeuvre omgesla gen, waardoor een 3-jarig meisje om het leven kwam. Het kind werd, toen de auto begon te kan telen, naar buiten geslingerd, waarna d,e wagen op haar terecht kwam. In de kleine personenauto be vonden zich een echtpaar met vier 'kinderen uit Amstierdm en nog een echtpaar met een baby. De acht overlevenden liepen lich te verwondingen op. Hen stadsbus van de B.B.A. in Breda heeft zaterdagmiddag een 64-jarige juffrouw over een af stand van 270 meter meegesleept. De chauffeur had haar laten uit stappen en via de spiegels had hij geconstateerd dat zij naast de bus stond. Toch kwam de vrouw met haar linkerarm tussen de dicht slaande deuren. De eerste tientallen meter werd zij over de straat meegesleurd, daarna reed de bus zo snel dat zij ernaast „zweefde". Over bijna de hele afstand scheerde zij rake lings langs geparkeerde auto's. Tot slot kon een voetganger die chauffeur op de situatie opmerk zaam maken. De vrouw is met zware ontvellingen over haar hele lichaam opgenomen in een zie kenhuis. De 30-jarige J. V. uit de Van Mierisstraat in Den Haag is in die nacht van zaterdag op zondag door een verkeersongeval om het leven gekomen. Om ongeveer 12 uur reed hij op het Vaillantplein in zijn woonplaats met zijn auto tegen een op een middengeleider staande lichtmast. Met inwendige kneusingen werd hij naar een zie kenhuis gebracht, waar hij even- later overleed. Te Raalte, op de kruising tussen de provinciale weg naar Deventer en de Wijheseweg, is zondagmor gen de 17-jarige G. J. M. uit Raal te om het leven gekomen. Op de provinciale weg reed een auto door het gele verkeerslicht. M. en een metgezel reden toen op de Wijheseweg het licht groen werd, het kruispunt op, M. werd door de auto omvergereden en overleed ter plaatse. In de nacht van zaterdag op zondag rond half vier is op de Kattenburgergracht in Amster dam een auto met hoge snelheid tegen de geopende slagboom van de brug gereden. De wagen vloog met een snelheid van 90 a 100 km uit de bocht. Eén van de inzitten den. de 25-jarige P. D. uit Utrecht werd daarbij zo zwaar gewond, dat hij een uur later in het Bin nengasthuis overleed. Ook de be stuurder werd gewond, terwijl 2 achterin de auto zittende meisjes met de schrik vrijkwamen. Zaterdagmiddag omstreeks 13.30 uur heeft zich op de provin ciale weg Bussum-Weesp-Am- sterdam, nabij de invalsweg van Weesp, een ernstig verkeers ongeluk voorgedaan, waarbij één dode en zeven gewonden vielen. De heer Van Zanten uit 's-Grave- land reed met zijn auto, waarin ook zijn vrouw en tweejarig zoon tje zaten, op de provinciale weg in een file van een vijftal auto's. Voor de file reed een met paard bespannen wagen, waardoor de file werd opgehouden. Alle auto's remden tijdig af, doch de heer Van Zanten kon niet tijdig de snelheid verminderen en om een botsing te voorkomen week hij naar links uit, waardoor hij in frontale botsing kwam met een auto, bestuurd door de heer J. Schreuder uit Weesp. Beide auto's yerden bij deze botsing totaal vernield. Het tweejarig zoontje van de heer Van Zanten was op slag dood. De heer en mevrouw Van Zantén werden ernstig gewond naar de Majella-stichting overge bracht. De heer en mevrouw Schreu- ders werden eveneens ernstig ge wond, waarvan mevrouw Schreu- ders levensgevaarlijk. De drie kinderen van de familie Schreuder liepen ook verwondin gen op. Een van hen moest met 'n oogwond in de Majellastichting blijven, terwijl de twee anderen later bij dè familieleden konden worden ondergebracht. Door dit ongeluk ontstond een ernstige -verkeersfit&gaatie. In Kropswolde gemeente Hoo- gezand—Sappemeer is de 20- jarige H. Wekema uit Hoogezand zaterdagnacht verongelukt. Hij reed waarschijnlijk onder invloed met zijn perso nenauto, verloor de macht over het stuur, sloeg een paar maal over de kop en kwam tegen een muur van perceel 86 op de Wold- weg tot stilstand. Zwaar gewond werd hij met een meisje dat bij hem in de auto zat naar het aca demisch ziekenhuis te Groningen overgebracht. Bij aankomst was hij reeds Overleden. De man was niet in het bezit van een rijbewijs, terwijl de totaal vernielde auto niet verzekerd was. Op het internationale symposium van de Nederlandse hartstichting over de „preventie van hartziek ten" hebben Amerikaanse cardio logen, in een krachtig pleidooi, de argumenten bevestigd ter voor koming van nartziekten. Zij pleit ten voor meer lichaamsbeweging, gewichtsvermmdering, dieetveran- dering en niet meer roken. Er zijn zoveel biologische aanwijzingen gevonden dat ceze factoren de af wijkingen van dc hartvaten beïn vloeden, dat zoeken naar de feite lijke oorzaak zonder thans preven tieve maatreee'en te nemen, on verantwoord- is Naar het aantal slachtoffers ge meten is deze hartziekte te verge lijken met de middeleeuwse pla gen. In de Verenigde Staten, waar de primaire preventie verder is gevorderd, heeft men kunnen con stateren dat met inachtneming van genoemde maatregelen het her haalde hartinfarkt afneemt. Dit concluderen prof. dr. H. A. Snellen, prof. dr. J. H. de Haas en dr. C. L. C. van Nieuwenhuizen uit de besprekingen die zaterdag in het academisch ziekenhuis te Leiden zijn gevoerd. Deze ingrijpende verandering in het levenspatroon kan slechts langzaam geschieden, aldus de deskundigen. Daarom wordt eerst ae bevolkingsgroep benaderd die het meeste risico loopt zij die een hoge bloeddruk hebben, afwij kingen in het ritme van de hart slag vertonen of lijden aan vet zucht en de maatregelen ter preventie van aandoeningen aan de hartkransslagader aanbevolen. Vanuit deze groep wil men uit- emdelijk de gehele bevolking be- re'ken Overigens was men van mening dat de activiteiten van de Neder landse bevolking op het gebied van de lichaamsbeweging toe nemen. Er worden fiets- en coro naire clubs opgericht waarvan dè leden trachten te leven volgens de aanbevolen methode. Zaterdagmorgen heeft de po litie te Vaals twee mannen aan gehouden, die donderdag j.l. uit het Van Mesdagasiel in Gronin gen waren ontsnapt. Het betreft de 33-jarige A. M. Ph. uit Hoens- broek en de 24-jarige H. P. M. van O. uit Nijmegen, die donder dag tijdens het winkelen de be nen namen. In Nijmegen hadden zij een auto gestolen en waren daarmee naar Ubachtberg in Zuid-Limburg gereden. Daar hebben zij een 12-jarig meisje in de gestolen auto gesleept en verdwenen toen in de richting van de Duitse grens. De auto werd in Vaals gesignaleerd. Na een wilde achtervolging door een politieauto lieten de twee man nen de gestolen auto en 't meis je achter en probeerden ver volgens over de Duitse grens te vluchten. Bij deze poging zijn zij gegrepen. In de eerste ronde van de 24 uurs irace van Le Mans heieft zich zaterdag een dodelijk ongeval voorgedaan. De Engelsman John Woolfe kwam om het leven toen zijn privé-Porsche in botsing raakte met twee andere wagens. De race-auto van Woolfe vloog in brand en explodeerde. De cou reur werd door 'n helikopter on middellijk naar 'n ziekenhuis ver voerd waar bleek dat hij reeds aan zijn verwondingen was over leden. De Ferrari van de Nieuwzee- lander Chris Amon, en een Re nault Alin,e warén bij de botsing betrokken. De Nieuwzeelander bleef ongedeerd maar zijn wagen werd totaal vernield. Donderdagavond tussen 7 en 8 uur is in het recreatiecentrum Vinkeloord in de gemeente Nu land de 31-jarige P. J. v. d. Berg tijdens het zwemmen in een pas aangelegd en nog niet officieel ge opend zwembad verdronken. Naar alle waarschijnlijkheid is het slachtoffer de zwemkunst niet machtig geweest. Hij zou in paniek zijn geraakt en gezonken. Om kwart over acht donderdag avond is de rijkspolitie gewaar schuwd, omdat zich op de kant een auto bevond waarin kleren lagen. Men heeft tot ruim kwart over elf gedregd voordat men het slachtoffer heeft gevonden. Het slachtoffer is gehuwd en vader van 2 kinderen van 2 jaar en 3 maanden. De 17-jarige timmerman J. B. uit Made is zaterdagmiddag om 1 uur in de Biesbosch, waar hij met collega's was gaan zwemmen, ver dronken. Zijn stoffelijk overschot werd zaterdagavond om ongeveer half zeven door de rijkspolitie te water uit Drimmelen geborgen. Vorige week heeft de rijkspoli tie nog drie in moeilijkheden ge komen zwemmers uit de Bies bosch gered. Twee van hen moes ten naar een ziekenhuis. In een tunnel bij Messina op Sicilië zijn in de nacht van zater dag op zondag een goederentrein en een passagierstrein op elkaar gereden. Hulpploegen, brand weerlieden en ziekenwagens had den de grootste moeite om de plaats van het ongeval te berei ken doordat de tunnel door het ongeluk was geblokkeerd. Boven dien waren tonnen dieselolie, teer en andere vloeistoffen uit de goe derentrein gelopen. Vier mensen bleken te zijn overleden en vier gewond. Zeven brandweerlieden raakteen bedwelmd door de dam pen en moesten in een ziekenhuis worden behandeld. Voor de Schotse kust hebben twee vissersboten de 2000 ton metende Britse onderzeeboot „Onyx" in hun sleepnet gevan gen. De commandant van de „Onyx" liet zijn oorlogsbodem direc boven water komen en ver nielde daardoor de netten. Na een inspectie zette de onderzee boot de reis voort. De vissers zullen de Britse marine voor de schade aansprakelijk stellen. In de nacht van zaterdag op zondag is in Sappemeer de 57- jarige L. Havinga uit dig plaats verdronken. Hij reed met zijn rij wiel in het Oude Winschoterdiep. Toen hij door omstanders op 't droge was gebracht waren de levensgeesten reeds geweken. Bewoners van de Van Raven- steinstraat in het Haagse schilders kwartier hebben in de nacht van zondag op maandag een kosthuis voor Marokkanen vernield en de buitenlandse arbeidskrachten het dak opgejaagd. De politie heeft het gebouw ontzet en de 33 Marokka nen in veiligheid gebracht. Vol gens de eigenaresse van het pen sion zou een voormalige werk nemer van haar dit volksgericht tegen haar en de buitenlanders hebben georganiseerd. De voormalige werknemer P. P. was vannacht nergens te zien of te horen. De pensionhoudster, de 46-jarige ongehuwde vrouw J. M. Z., was gedurende de rel bij de Marokkanen en kwam zich later oo een bureau van politie bekla gen. Volgens de politie waren er al een half jaartje moeilijkheden tus sen de vrouw en gezin P. Zo ook zondagavond om een uur of elf. De pensionhoudster liet de politie zien, dat de draden bij een meter kast voor de electriciteit vernield waren, zodat er geen verlichting in het pension kon worden ontsto ken. Er was verder niets aan de hand. Te middernacht kwam er op nieuw alarm. Opnieuw verschen de politie in het pension. Toen zij naar buiten wilde, bleek de deur gebarrica deerd met een tiental fietsen. De politie brak uit. Daarna versche nen enige mannen, in het pension, die volgens de verklaring van de De op 5 maart j.l. te Bodegra ven geboren vierling van het echtpaar Verheulen-v. Os is zon dagmorgen door Ds. Schoep in de gerej. kerk te Bodegraven ge doopt. Op de foto v.l.n.r.: Ds. Schoep, de heer Verheulen; mevr. Verheulen, en twee ver pleegsters, met de vier baby's tij dens de plechtigheid. Drie jeugdige inwonenden van een heropvoedingsgesticht in Rome zijn donderdagnacht ont snapt. Zij hadden de tralies van hun slaapzaal op de derde verdie ping doorgezaagd en hadden via aan elkaar geknoopte lakens de begane grond bereikt. Een bewaker, die een half uur na de ontsnapping de ronde deed, zag de wapperende aan elkaar vastgemaakte lakens en sloeg alarm. Uit- de Griekse gevangenis te Korydallos ten noordwesten van Athene zijn een Duitse vertegen woordiger van een reisbureau, PeterSehrbrock, en twee Grie ken van wie de identiteit niet be kend is gemaakt, ontsnapt. De ontsnappingen werden zaterdag ochtend ontdekt. Sehrbrock zat een straf van 1% jaar uit wegens smokkel en illegaal wapenbezit. Hij was op 2 april dit Jaar door een militaire rechtbank veroordeeld. pensionhoudster schreeuwden: „Geef eens licht. Wij komen hier de boel kort en klein slaan". Er liepen nog meer mensen het pen sion binnen. Op straat dromden tientallen, naar schatting totaal zo'n 150 man, in groepjes voor en in de buurt van het pension sa men. Het pension, dat boven een café op de hoek van de Van Ravestein- straat en de Parallelweg en een paar aangrenzende panden in de Van Ravesteinstraat is ingericht, onder meer boven een confectie- atelier, doorstand de invasie niet. De inventarissen van het atelier en van het pension werden vernield, terwijl de Marokkanen het dak op werden gejaagd. Deuren en kasten werden opengetrapt, terwijl van buiten op straat met stenen de rui ten van het pension aan diggelen werden gegooid. Ook is er toen nog buiten geschoten. De Marok kanen begonnen zich op het dak te verdedigen door pannen naar be neden te smijten. Op straat werden geruchten ver spreid, dat de volkswoede de Ma rokkanen gold, die naar vrouwen zouden fluiten en ook wel naakt voor de ramen stonden. Ze zouden niet in de buurt thuis horen, of schoon het pension al vier jaar be staat. Na anderhalf uur was het pen sion ontruimd en keerde de rust ook in de straat terug. Volgens de vrouw zijn de Ma rokkanen niet hinderlijk voor de buurt en gedragen zij zich goed. De politie verrichtte geen ar restaties. Wel werden duidelijk vernielingen en openlijke ge weldpleging geconstateerd. De recherche begon meteen 'n onder zoek. De vernielde panden ziin onder politiebewaking gesteld. De mensen van de straat toonden Het Amerikaanse opperbevel in Zuid-Vietnam heeft vrijdag be kendgemaakt dat ongeveer de helft van de 25.000 man Ameri kaanse troepen die voor eind augustus uit Zuid-Vietnam te ruggetrokken zullen worden, ge vechtseenheden zullen zijn. Bij de eerste troepen die Zuid- Vietnam zullen verlaten, zullen twee van de drie brigades van de 9e infanteriedivisie zijn. Deze di visie is de enige Arnerikaanse ge vechtseenheid die in de Mekong- delta in het zuiden opereert. De Tot slot van de avondvier daagse in Vlaardingen heeft don derdagavond laat een groep van 100 a 150 jongeren door baldadig optreden getracht roet in het eten gooien. Nadat de politie had ge tracht de jongelui met zachte hand te verwijderen en hieraan geen gevolg werd gegeven, werd zij gedwongen van de gummistok gebruik te maken. Een poging van de jeugd om eerst, een agent en daarna een brigadier van po litie in een vijver te gooien mis lukte. Wel werd een verkeerston in het water gesmeten en werden twee politiewagens met stenen bekogeld en beschadigd. Ook werden verscheidene ruiten van een kleuterschool vernield. Er zijn rake klappen uitgedeeld al vorens de rust was weergekeerd doch arrestaties zijn niet verricht. zich tegenover omstanders tevre den en trots over de bereikte re sultaten. In de loop van de vroege mor gen werden Marokkanen, die van hun werk of weekendvertier naar hun pension aan de Van Rave steinstraat in Den Haag terug keerden, door de politie de toe gang tot het pand ontzegd. Velen wajen geschrokken bij het zien van de enorme ravage op straat. De reinigingsdienst ruimde 't grofste spul, zoals stoelen en tafelpoten, op. De glassplinters bleven liggen, evenals een grote ■uito van een Marokkaan. De wa- "°n stond, voor het pension ge- rkeerd en was danig gehavend uit de strijd gekomen. andere gevechtseenheid die voor eind augustus teruggetrokken zal worden, is het regiment mari niers, dat in het uiterste noorden van Zuid-Vietnam gelegerd is. Zoals bekend heeft president Nixon het besluit om 25.000 man terug te trekken bekendgemaakt na zijn overleg met president Ngoejen van Thieu van Zuid- Vietnam op het eiland Midway. Een woordvoerder van 't Pen tagon zei in Washington, dat een naar schatting 90.0 man sterk ba taljon van de 9e infanteriedivisie het eerst naar de V.S. zal terug keren en wel, naar men ver wacht, voor midden-juli. Een „grand jury" in New York heeft donderdag acht politieman nen in staat van beschuldiging gesteld wegens bescherming van benden gokkers die in de getto's van Brooklyn miljoenen omzet ten. Vijf van de beschuldigde po litiemannen zijn belast geweest met het onderzoek naar de ben den, maar zij hadden zich bij hen aangesloten in plaats van ze voor de rechter te brengen. Twee van de benden hadden een omzet van zes miljoen dollar per jaar. De poitiemannen ontvingen 50.000 dollar voor hun hulp, aldus de officier van justitie. De politiemannen kunnen ver oordeeld worden tot straffen van 27 tot 66 jaar. Rond half acht verscheen de eigenaresse, mevr. Zwagerman, ter plaatse, tegelijk met vijf Marokkanen, die van hun werk in een fabriek kwamen om thuis te gaan slapen. Mevr. Zwagerman legde de Marokkanen een spreek verbod op. Ze wilde niet antwoor den op vragen als: „Is het juist, dat er zestig a zeventig Marok kanen in het pension worden ge huisvest?" Of: „Waar brengt u uw klanten thans onder?" Volgens de politie is het de be doeling van mevr. Zwagerman, dat zij zo snel mogelijk weer nieuwe klanten, buitenlandse gastarbeiders, voor haar pension werft, waarschijnlijk uit Rotter dam, waar mogelijk haar ver jaagde klanten eventueel onder dak zullen worden gebracht. MAANDAG 16 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater. 8 uur: „Angelique en de sultan". DINSDAG 17 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Angelique en de sultan". „Duitsland bestaat nog steeds binnen de grenzen van 31 decem ber 1937, zelfs na de akkoorden van de vier overwinnende mo gendheden", zo heeft vrijdag avond de Westduitse minister van vluchtelingenzaken, Hein- rich Windelen (CDU), op een congres van uit Silezië afkoms tige Duitsers in Hamburg ver klaard. „Wij hebben geen terri toriale aanspraken tegenover an dere landen, maar het ziin de anderen die van ons vragen hun aanspraken te erkennen op deze gebieden waarover zij alleen het beheer hebben gekregen. Ik zie niet in welk voordeel wij er van zouden hebben als wij de Oder- Neisselijn als oostelijke grens van Duitsland erkennen". De minister betoogde dat een werkelijke ontspanning en ver zoening niet eenzijdig kan wor den opgelegd. Overigens zei hij: „Wij wensen niet het herstel van de oude# stand van zaken met corridors, vrije steden en natio nale groepen die gescheiden leven in de grensgebieden. Onze oplossing is het instellen van een nieuwe vredesorde in Euro pa, waarin de grenzen niet lan ger scheiden en die de proble men van de nationale staten van gisteren regelt", aldus minister Windelen. Na uitvoerig te hebben uiteen gezet. dat in de landen van het oostblok, met inbegrip van Oost- Duitsland, geen wettig "ekozen regeringen aan het bewind zijn en dat deze staten als gevolg van de „leer van Brezjnev" niet volkomen soeverein zijn, zei de bewindsman: „Silezië is en bib ft voor ons 'n Duits land. Ulbricht is en blijft voor ons een niet ge kozen proconsul van Moskou en Oost-Duitsland is nog steeds een deel van ons vaderland, dat door Sowjettroepen is bezet en waar aan tot dusver steeds het recht wordt geweigerd om vrijelijk zijn eigen toekomst te bepalen. Met ingang van vandaag treedt op de Nederlandse veilingen een minimumprijsregeling voor vroe ge aardappelen in werking. Deze gaat uit van het centraal bureau van de tuinbouwveilingen en geldt tot nader order. De ophoudprijs van vroege aardappelen boven 28 mm is voor de komende week vastgesteld op 16 cent peq kg. Bij eventuele doordraai krijgt het produkt een bestemming tot veevoeder. Het zit er niet in dat dit in de komen de weken gaat gebeuren want de veilingprijzen van vroege aard appelen lagen eind vorige week tussen 55 en 65 cent per kg. Ver wacht wordt dat de eerstkomende tijd het aanbod klein zal blijven. De doordraaivergoeding be draagt bij de ophoudprijs van 16 cent per kg voor klasse I 13 cent per kg en voor klasse H 7 cent per kg van alle vroege aardappe len die op de veilingen worden aangevoerd zal dit seizoen een" heffing worden ingehouden van 20 cent per 100 kg ten behoeve van het minimumprij zenfonds van het centraal bureau van de tuinbouwveilingen. In de loop van het seizoen zal de ophoud prijs geleidelik worden verlaagd. Het feestbanket dat dcwinke- liersorganisatie „Spar" in Spanje zondag aan ruim 500 aangeslo ten winkeliers had aangeboden, is uitgelopen op een ramp. De betonnen zoldering van de feestzaal in het pas drie dagen geleden geopende wooncomplex „Los Angeles" te San Rafaël bij Segovia begaf het om nog on bekende redenen en 56 feestgan gers vonden de dood onder de brokken gewapend beton, ter wijl 124 personen met min meer ernstige verwondingen in ziekenhuizen in de omgeving zijn opgenomen. Enige tientallen lichtgewonden konden ter plaat se worden behandeld. De directeur van het woon- centrum en de architect van de ingestorte zaal, die slechts een verdieping telde, zijn aangehou den. Voor omwonenden was het on mogelijk met blote handen hulp te bieden aan de onder zware brokken puin bedolven slacht offers. Radio Segovia werd inge schakeld om doorlopend om hulp met geschikt materiaal je vra gen. Ook werden alle artsep in het gebied naar de plaats van de ramp ontboden en werd auto mobilisten verzocht, gewonden naar ziekenhuizen in Segövia, El Escorial .Guadarrama en Madrid te vervoeren. Ziekenauto's had den de grootste moeite hun be stemming te bereiken door het drukke verkeer. Naast het grote aantal Madrilenen dat zich in het weekeinde per auto naar bui ten had begeven was ook een grote menigte op de weg die de finale om de Spaanse voetbal beker had bijgewoond.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 5