Landskampioen Feijenoord ook bekerwinnaar PSV met 2-0 verslagen Schorsing Eddy opgeheven Sporttoto no. 44 Zomeravondvoetbal rayon Terneuzen afgesloten: Mistrappers kampioen '69 Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Strak schot 1-0 Ruw spel Kwaliteit Stand lands kampioenschap zondagamateurs DOPING BLIJFT EEN FEIT BULGARIJE WINT VAN POLEN Waardige kampioen DOS blijft in de eredivisie NSM II eerste in poule C Maria Gommers snelste op mijl Verrassing in Kopenhagen DENEMARKEN VERSLOEG HONGARIJE (3-2) Maandag 16/dinsdag 17 juni 1969 Finale KNVB-beker Feijenoord PSV 20. Van Hanegem lost hier het schot dat het eerste doel punt voor Feijenoord betekende. V.l.n.r. Radovic, Schrijvers, v. Hanegem en v. Dungen. Feijenoord heeft dan toch, na een 3Vi uur durende finale, de KNVB-beker ingepalmd en daar mee de begeerde „doublé" landskampioen en bekerwinnaar verwezenlijkt. In het wederom met zo'n 60.000 toeschouwers be zette Rotterdamse stadion hebben de Rotterdammers er geen twij fel over laten bestaan, wie het meeste recht op de beker kon doerr gelden. Feijenoord versloeg zaterdagavond in de tweede wed strijd PSV met 20, nadat drie dagen tevoren de Eindhovenaren de landskampioenen nog op 11 hadden weten te houden. Doel punten van Wim van Hanegem en Henk Wery beslisten het boei ende duel, dat alles bracht wat de voetbaliefhebber zich maar kon wensen: spanning, fasci nerende momenten met gemiste kansen voor beide doelen, maar bovenal ook goed, ja zelfs vooral in de eerste helft uitstekend voetbal met Feijenoord in een overheersende rol. sprong van 20 bij de rust stellig recht zou zijn gedaan. Het was en bleef dus in de eer ste drie kwartier 00, welke stand echter spoedig in de tweede helft wijziging zou ondergaan. Van Hanegem, die in de tweede wedstrijd de voorkeur had gekre gen boven Geels, waardoor Wery op de rechter vleugel kwam, bracht in de tweede minuut het stadion in juichstemming. Guus Haak, die in zijn aanvallende rol niet schroomt om zelf te schieten, bediende de vrij staande Van Ha negem met een afgemeten pass. Doesburg was geslagen voor hij het wist. Zonder bedenking vuur de Van Hanegem en de bal be schreef een baan naar de uiterste hoek van het doel, onbereikbaar voor de Eindhovense goalie (1—0). De strijd, die in de eerste helft een sportief verloop had gehad, werd feller nu en harder, waar bij de Eindhovenaren nogal eens aan de noodrem trokken om het gevaar af te wenden. Vooral Moulijn moest het ontgelden. Doordat Feijenoord zich na het doelpunt iets terugtrok, kon PSV Het hoge tempo, dat Feijenoord dadelijk na de aftrap aanhield, was PSV aldra te machtig en toen bleek ook, dat de Rotterdamse kampioensploeg toch wel degelijk kwaliteit bezit. Konden de Eind hovenaren zich in de eerste fi nalewedstrijd tegen een aanzien lijk minder spelend Feijenoord handhaven, nu tekende zich in de beginfase al dreigend de neder laag van PSV af. Met prachtige combinaties rolden in snelle vaart de aanvallen op het Eind hovense doel aan. De defensie werd uit haar verband gerukt en in de ontstane gaten dook telkens weer een Feijenoorder op, die een grote bereidheid toonde om de tegenstander zo spoedig mogelijk op de knieën te krijgen. Het eer ste schot van allure loste Guus Haak, maar het was iets te hoog gericht. Kindvall kwam in de tiende minuut in een ideale sco- ringspositie, doch zijn schot ging naast. Kort daarop was alle hoop gericht op Van Hanegem, toen hij was doorgebroken en schuin voor doel staande nog slechts Does burg, die overigens zijn doel goed afschermde, voor zich had. De bal viel dood in het zijnet. Na precies een kwartier raakte Doesburg bij een verwarde situatie voor zijn doel, waarbij de bal voor de PSV'ers ongrijpbaar was, in een geslagen positie. Kindvall ten slotte kopte het leer tussen de palen, waar echter Blatter op de juiste plaats stond om ook dit ge vaar te bezweren. De landskampioenen wisten zich zeker van hun zaak, al kon den zij er in de eerste helft toch niet in slagen afstand van PSV te nemen. En daardoor bleef de spanning erin, vooral nadat in de voorlaatste minuut van de eerste helft de doorgebroken Schmidt- Hansen had laten weten, dat PSV toch niet zonder meer zou kapi- tuleren. De uitgelopen Treytel redde de situatie door in een snelle reaktie het schot van de Deen te keren. Dat Wery daar voor tegen de paal had geschoten moet toch nog wel even worden vermeld, want het benadrukt nog eens duidelijk de overmacht van Feijenoord, dat met een voor- AMATEURSVOETBAL Kampioenschap van Nederland AFCDrachten 21 RoermondDe Musschen 12 ZATERDAGVOETBAL Kampioenschap van Nederland Excelsior (M.)WOG 03 SpakenburgWVF 22 Na de zondag in groep a. en b. gespeelde wedstrijden om het Nederlands kampioenschap voor zondagamateurs zijn de standen als volgt: Groep a.: AFC 3 2 1 0 5 4—2 S.C. Enschede 2 1 1 0 3 4—1 Drachten 3 0 0 3 0 38 Groep b: Roermond Middelburg Musschen 3 2 0 1 4 5—3 2 10 12 2—3 3 1 0 2 2 4—5 WEDVLUCHT UIT ROUAAN „E.M.M." - Bond van zaterdag- vlieger* Snelheid eerste duif 1055,7 m; laatste prijswinnende duif 995,3 nutter. 1, 8, 4, 6 en 7. A. Smallegange en Zn.; 2 en 5. A. Scheee; 8 en 9. W. van Hoeve; 10. D. Deurwaar der. Na een vergadering te Brussel van ruim 3Va uur heeft de fede ratie van wielerbonden, waarbij beroepsrenners zijn aangesloten (F.I.C.P.), besloten de schorsing van Eddy Merckx op te heffen. De heer Hegesippe (Fr.), voor zitter van de F.I.C.P., verstrekte het volgende communiqué: „De leden van het dagelijks bestuur van de F.I.C.P., hebben op 14 juni te Brussel vergaderd ter behan deling van het beroep, dat de koninklijke Belgische wielerbond had aangetekend tegen de schor sing van de bij haar aangesloten renner Eddy Merckx, die door de Italiaanse bond was uitgesloten van 2 juni tot 1 juli wegens do ping tijdens de ronde van Italië. De F.I.C.P. heeft besloten de schorsing op te heffen, toegevend dat de Italiaanse bond het recht had hem te schorsen volgens de resultaten van het onderzoek en het werk van de Italiaanse ge neesheren eerbiedigend. Daar naast echter is in de overwegin gen betrokken het onberispelijk verleden van de renner en de steeds negatieve uitslagen bij reeds tientallen ondergane on derzoeken. Daarom heeft het be stuur van de F.I.C.P. bij meer derheid van stemmen besloten Merckx het voordeel van de twij fel toe te kennen en bijgevolg met onmiddellijke ingang de tegen hem uitgesproken schorsing op te heffen. Met eenstemmigheid werd nog besloten de reglemen ten op de dopingstraffen volledig te herzien en hiertoe een com missie in het leven te roepen, waarvan deel zullen uitmaken bestuursleden van de F.I.C.P., leden van de medische commis sie van de internationale wieler federatie en vertegenwoordigers van de beroepsrenners." Jan Janssen noemde het een schandaal. „Ik zelf ben, net als Gimondi en Aimar, geschorst en dat heeft mij een maand salaris gekost. Er is geen enkele reden om voor Merckx, omdat hij nu toevallig Merckx is 'n ontsnap pingsclausule in de reglementen te- zoeken. Integendeel, juist omdat Merckx een Belg is, had hij dubbel zwaar moet worden gestraft. In Italië, Frankrijk, Zwitserland en België kunnen wij worden gecon troleerd op het gebruik van ver boden stimulerende middelen, maar in België heeft de politie bovendien nog het recht onze ba gage te doorzeken en op de in houd van onze koffers kunnen wjj worden veroordeeld." De Belgische ploegleider Brik Schatte zegt het volgende. „Dit is een geweldige oplossing. Van nu af aan zal er van mij geen ren ner meer worden gestraft wegens doping. Om aan bestraffing te ontkomen is het voldoende om alles, steeds weer, hardnekkig te ontkennen." Rolf Wolfshohl: „Het is van af mogelijk dat iedere renner die gedrogeerd is en nog niet eerder werd gestraft, zegt dat hij geen stimulerende middelen heeft ge nomen, maar dat men hem die tegen zijn wil en buiten zijn me deweten heeft toegediend. Mis schien zal het wel enig verschil uitmaken welke renner het be weert." Raymond Delisle: „Wat nu is gedaan, is onvoorstelbaar. Toen ik vorig jaar na de eerst etappe van de ronde van Italië wegens doping uit de strijd werd geno men, heb ik tegenover iedereen oprecht over mijn onschuld ge sproken. Maar niemand geloofde mij. Merckx is nu opeens on schuldig, zelfs nadat de contra- expertise positief is geweest." Eddy Merckx voelt dan ook zelf wel dat hij niet van alle blaam is gezuiverd. „Mijn schor sing is wel opgeheven", zo sprak hij, „maar ik ben niet vrijge sproken van doping. Daarom kan ik niet gelukkig zijn met deze uitslag. Er zal nu altijd een smet op mij blijven rusten." De ploegen voor de Tour de France De organisatoren van de ronde van Frankrijk hebben in Parijs de namen bekend gemaakt van de 14 extra-sportieve merkenploegen, die zullen deelnemen aan de tour welke op 28 juni in de Franse stad Roubaix begint. Nederland zal vertegenwoordigd worden door Willem IIGazelle. Verder nemen vijf Franse, drie Belgische, drie Italiaanse en twee Spaanse ploegen deel. De namen van de ploegen zijn: Frankrijk: Bic. Frimatic Viva de Gribaldy, Mièrcier BP, Peu geot BP en Sonolor-Lejene. België: Faema, Mann-Griindig, Flandria-Declerck. Italië: Filotex. Molten! en Sal- varani. Spanje: Fagor en Kas. Nederland: Willem IIGazelle. Bulgarije heeft de zondag in Sofia gespeelde wedstrijd tegen Polen voor groep 8 van de voor ronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1970, in welke groep ook Neder land uitkomt, gewonnen met 41, nadat de Bulgaren bij de rust een voorsprong hadden van 21. Het scoreverloop: 23. Bonev 10; 24. Dermendjiev 20; 26. Deyna (Polen) 21; 72. Aspa- roekov 31; 88. Asparoekov 41. Toeschouwers: 45.000. De stand in groep 8 is thans: Bulgarije 3 3 0 0 6 8—2 Nederland 4 3 0 1 6 72 Polen 3 1 0 2 2 9—6 Luxemburg 4 0 0 4 0 2—16 een veldoverwicht verkrijgen. De wanhopige pogingen van de Eind hovenaren, die met vertragend spel trachtten Feijenoord uit zijn verband te halen om daarna door snel uit te breken toe te slaan, resulteerden echter geen effekt. De Rotterdammers hielden het hoofd koel en de muur intakt. De uitslagen van de dit week einde gespeelde voetbalwedstrij den, tellend voor sporttoto 44, zijn: AFCDrachten 21 RoermondMusschen 12 Schalke '04Bayern M. 12 BulgarijePolen 41 DenemarkenHongarije 32 R. W. OberhausenAlsenb. 4—1 Tahmania 1900Karlsruher 01 NeuendorfR. W. Essen 05 Freiburger—Hertha Z. 1—0 Rapid WienWacker Wien 10 AdmiraAustria Wien 14 GrazerSchw. W. Bregenz 20 Austria Klagenf.St. Graz 20 Juist ingevuld ziet het formu lier er als volgt uit: 1—2—2—1—1—1—2—2 1 1 2 1 1. De cijfers van de sporttoto nr. 44 van het afgelopen weekeinde zijn: Deelnemers: 409.186 Inleg: ƒ870.091 Prijzenbedrag: 391.541 Eerste en derde prijs: 117.462 Tweede en extra prijs: 78.308 Er waren zondagavond dertien meldingen van 13 juist voorspel de uitslagen. Franz Hasil naar Feijenoord Feijenoord heeift met Franz Hasil overeenstemming be reikt over de transfer van deze Oostenrijkse middenveldspeler naai- Feijenoord. De huidige ver eniging van Hasil, de Westduitse club Schalke '04 had al eei-der la ten weten geen bezwaar tegen de transfer van Hasil te hebben, wanneer een „afkoopsom" van ongeveer 200.000 gulden op tafel kwam. Hasil heeft zestien interland wedstrijden gespeeld voor het Oostenrijkse nationale elftal. Pijs naar NEC D.e ex-internationaal Miel Pijs (27 jaar) die op eigen verzoek door Sparta op de transferlijst was geplaatst, is aangekocht door de Nijmeegse eredivisieclub NEC. Pijs, afkomstig van PSV heeft twee jaar bij Sparta gespeeld. Transferlijst van PSV Naast Stanley Bish en Peter Kemper (eigen verzoek) staan bij de Eindhovense eredivisievereni- ging PSV nog acht spelers op de transferlijst. Die spelers zijn: Wil ly Senders, Hendrik Schalks, Jac van Stippent, Jan van Doorn, Jos Simons, Martin Petersen, Anton dg Wit en Peter van Wordragen. Uwe Blotenberg naar FC Twente FC Twente heeft de transfer rondgemaakt met Uwe Bloten- berg, spitsspeler van de tweede divisieclub RodaJC. Blotenberg die 24 jaar is, heeft twee seizoe nen bij de club uit Kerkrade ge speeld en beide jaren behoorde hij tot de topscorers uit de tweede divisie. Daarvoor had deze Duitse aanvaller twee jaar onder con tract gestaan bij Borussia Mün- chen Gladbach, waar hij zich ech ter geen plaats kon veroveren in., het eerste elftal. Handtekeningenactie om De Bree voor NEC te behouden De fan-club van Nico de Bree, de doelman van NEC, is zaterdag begonnen met een handtekenin genactie in Nijmegen. De Bree heeft zich vorige week op de transferlijst laten plaatsen om dat hij zich niet kon verenigen met het contract dat de Nijmeegse eredivisieclub hem vot>r het vol gende seizoen aanbood. De fanclub hoopt zoveel hand tekeningen in Nijmegen te kun nen verzamelen dat het béstuur van de club daarmee kan wordien overtuigd dat Nijmegen De Bree' niet wil missen en dat aan dé wensen van de doelman betref fende zijn contract zal worden tegemoet gekomen. PSV's opleving was slechts van korte duur. Feijenoord nam het spel weer in handen en toen in de 39e minuut Wery met een on houdbaar schot voor de tweede maal Doesburg versloeg, was de strijd gestreden (20). Het was duidelijk, Feijenoord had de beker vast in handen. De Rotterdammers moesten nog een maal de ogen sluiten, toen uit een voorzet van Schmidt-Hansen Ma res een goed gericht schot los liet. Treytel deed zich echter kennen als een bekwaam plaatsvervan ger en daarmee was PSV uit. Feijenoord, dat deze avond in zijn beste vorm stak en geen en kele zwakke plek vertoonde de grote uitblinker was ongetwijfeld Moulijn had zich een waardige kampioen getoond. PSV's troost prijs de deelneming aan het toernooi om de Europese beker der bekerwinnaars is echter alleszins verdiend. DOS is door de zege op Volen- im in de eredivisie gebleven. Je Utrechtenaren versloegen Vo- lendam zondag in het Ajax-sta- dion in Amsterdam met 21. Het scoreverloop: 69. Muhren 0—1; 77. In 't Veld 1—1; 78. In 't Veld 1—2. -* De eindstand: DOS AZ '67 Volendam De zomeravondvoetbalcompe titie in Terneuzen zit er weer op. Niet minder dan 23 elftallen heb ben er aan deelgenomen. Pas de afgelopen week is via beslissings wedstrijden de eindresultaten be kend geworden. Mistrappers ging voor de derde maal met het kam pioenschap strijken. Het versloeg de PTT met 30, nadat de rust met 10 was ingegaan. De reserves van N.S.M. gaf te gen S.M.C. de toon aan door met 42 te winnen. Restant uitslagen: HoekMistrappers 02; Ha vee RWS 1—5; NSM 2—Mistrap pers 2 50 en Scheepswerf- NSM 0—7. Beslissingswedstrijden: SMC NSM 2 24 en MistrappersPTT 3—0. K.N.V.B.-voorzitter W Meule-, man reikt de medailles uit aan de Feijenoord-spelers, op de foto aan Israel, terwijl aanvoerder Veld hoen trots de beker omhoog houdt. Links van Veldhoen doel man Treitel, die de geblesseerde Pieters Graafland verving. Bayern München ook het sterkst in Westduits bekertoernooi Als tweede vereniging in de ge schiedenis van het Westduitse voetbal heeft Bayern München zowel het landskampioenschap als het toernooi om de gouden voet balbeker gewonnen. Bayern ver sloeg zaterdag in Frankfort voor 68.000 toeschouwers Schalke'04 in de finale met 21. Opvallend is dat Schalke'04 de eerste ver eniging was die de „dubbel" be reikte, dat gebeurde in 1937. Onmiddellijk na het duel ka rakteriseerde Rudi Gutendorf, de trainer van Schalke '04, de wed strijd in enkele woorden: „Bayern heeft Gerd Müller. wij niet!" Gerd Müller was weer de grote ster in de ploeg van de lands kampioen en bekerwinnaar. De man die door de dertig doelpun ten in de competitie Bayern het kampioenschap bracht, maakte beide doelpunten voor Bayeren, dat als enige Duitse club de beker nu vier keer heeft gewonnen. In de hele bekercompetitie scoorde Bayern acht keer, slechts 1 doel punt werd niet door Müller ge maakt. Marokko gelukkig bij loting Marokko heeft zich in Marseille geplaatst voor de finale van de Afrikaanse groep in de voorronde van het wereldkam pioenschap voetbal. Marokko kwam zo ver omdat het geluk had bij de loting. Evenals de twee voorgaande wedstrijden tegen Tunesië, eindigde de derde ont moeting na verlenging in een gelijk spel: 22. Bij de loting bleek Marokko het gelukkigst. Tydens internationale atletiek wedstrijden heeft Maria Gom mers zaterdag in Leicester de snelste tijd ter wereld op de mijl voor dames gevestigd. Maria Gommers, die het wereld record 1500 meter op haar naam heeft, liep de mijl (1609 meter) in 4.36,8 minuten. De beste wereld prestatie tot uog toe stond op naam van de Engelse Ann Smith in 4.37,0. B-JUNIOREN- TOURNOOI A.Z.V.V. Het zaterdag door A.Z.V.V. ge organiseerde toernooi voor B- junioren is uitstekend geslaagd. De organisatie was uitstekend verzorgd en alle ingeschreven clubs waren met goede elftallen vertegenwoordigd, zodat er te genieten was van goed jeugd voetbal. Zowel bij de BI als bij de B2 junioren werd in 2 poules van 4 clubs gespeeld. Bij de BI werden A.Z.V.V. en Axel winnaar. In de finale versloeg Axel A.Z.V.V. met 3—0. Bij B2 werden Axel en Steen poule-winnaar. Hier won Steen met 20 de finale pairtij van Axel. Uitslagen: BI: 1. Axel, 2. A.Z.V.V., 3. Steen, 4. H.V.V. 24, 5. Terneuzen, 6. Koewacht, 7. Corn. Boys, 8. Hontenisse; B H: 1. Steen, 2. Axel, 3. H.V.V. 24, 4. Terneuzen, 5. A.Z.V.V., 6. Corn Boys, 7. Hontenisse, 8. Koe wacht. Uitgeroepen tot de sportiefste club bij B1 Koewacht, bij B 2 Hontenisse. Denemarken heeft zondag in Kopenhagen in een wedstrijd voor groep 2 van de voorronden van het toernooi om het wereld kampioenschap een overwinning met 32 op Hongarije behaald. Bij de rust van deze ontmoeting, die door 30.600 toeschouwers werd bijgewoond, was de stand gelijk: 22. Het was de eerste nederlaag van Hongarije in groep 2. De Deense doelpunten werden gemaakt door La Fevre, Ole Soe- rensen en Ole Madsen; voor Hon garije scoorden Bene en Farkas. De zege van de Denen op Hon garije is een van de verrassingen uit de voorronden. Eerder plaat ste België zich voor de eindron den in Mexico uit. een poule waarin sterke voetbalnaties zaten als Zuidslavië en Spanje, en ver loor Portugal in eigen land van Zwitserland. De Denen, die in theorie nog een kans hebben op plaatsing voor het eindtoernooi, streden met grote inzet. De Hongaren hadden bijna gedurende de ge hele wedstrijd een groot tech nisch overwicht, maar pech bij schoten en goed doelmanswerk van Engdal voorkwamen een beter resultaat. Acht dagen ge leden bleek Hongarije nog met 21 sterker dan Ierland en leek toen de belangrijkste gegadigde voor kwalificatie naar Mexico. Nu hebben de Magyaren even veel verliespunten als Tsjecho- Slowakije. De grote man bij de Denen was Ulrik Le Fevre. Deze linksbuiten, die het volgende seizoen voor het Duitse Borussia München Glad bach gaat spelen, was een door lopend gevaar voor de Hongaar se defensie. De laatste 25 minuten van de wedstrtijd zetten de Hongaren de Deense defensie onder grote druk maar verder dan drie schoten tegen het houtwerk kwamen zij niet. De stand in groep 2 luidt; Tsj.-Slowakije 4 3 0 1 6 63 Hongarije 3 2 0 1 4 64 Denemarken 4 2 0 2 4 56 Ierland 3 0 0 3 0 2—6 i

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 4