PROVINCIAAL NIEUWS BEURSOtfERZICHT Marktberichten Overwinningen voor Keetie Hage en Hennie Gijsel in ronde van Sluiskil Maandag 16'/dmsdag 17 Juni 1969 DE VRIJE ZEEUW fagtoa* Terneuzen Axel Hoofdplaat Oostburg Sluiskil Vogelwaarde Zaamslag Waterpolo Z.P.B.—SCHELDE 5-3 GEMEENTE TERNEUZEN EINDEXAMEN H.A.V.O. Voor het eindexamen HAVO, afgenomen aan de Rijksscholen gemeenschap „Petrus Hondius", slaagden de volgende kandida ten: J. Burger, A. J. Dobbelaar, Ca. Je. van Es, Ja. Ma. Hamelink, La. Ca. Willemsen, allen te Axel; A. Klaysen, G. de Meyer, C. H. D. de Ruysseher allen te Bier vliet; M. Beaufort te Hoek; G. G. H. M. Dujardin, P. R. Zaman, beiden te Hulst; Ca. Le. Sa. Moens te Sluiskil:Ge. Ze. van Roijen te Hulst; W. E. Bareman, L. Berger, Ja. Ma. Beun, Ma. de Bruyne, As. Ta. Ma. Damen, J. J. W. Dieleman, Ma. Je. van Es, Je. van de Griek, Me. Groenen dijk, Ae. Me. Groenhof, Ca. Ma. Eh. Hol, Ma. Ja. Ta. Ivens, F. J. Kolijn, Sa. van Pienbroek, Ma. Ga. Eh, van Reijen, Aa. Ma. *an Strien, A. Surowiec, Pa. Ka. Swets, Ny. Ma. Veth, Bc. Eh. Jy. Voogt, Ja. Ja. de Vriend, Ba. Ne. van de Wege, Ga. Me. Wester terp, allen te Terneuzen; Ge. Ze. van Royen te Baarland; J, J. M. Kloet te Zaamslag. U.L.O.-EXAMENS GOES Vrijdag slaagden te Goes op de gehouden ulo-examens voor het diploma B: de heer J. J. Scheele te Hoek. Voor het diploma A slaagden de dames J. P. Boeije te Bier vliet (m.); C. J. Gerreman, Ter- neuzen; K. I. Gerrits te Axel (m.); A. Heij, Terneuzen; G. T. Huijssen, Terneuzen; M. Tiele- man, Terneuzen (m.); D. H. v. d. Vliet, Terneuzen (m.) en de heren C. W. de Smidt, Terneuzen (m.); H. P. v. d. Peijl, Terneu zen (m.); M. E. A. Hamelink, Terneuzen (m.); J. E. Meertens, Terneuzen. De kandidaten met een (m.) achter de naam behaalden tevens het middenstandsdiploma. Aanrijding aan St. Annapolder Op het kruispunt nabij St. An napolder verleende de Duitse be stuurder van een personenauto, J. F. uit Keulen, toen hij zater dagmiddag om half een uit de richting Terneuzen kwam, geen voorrang aan zijn landgenoot D. V. uit Düsseldorf, toen deze uit de richting Zaamslag kwam. Laatstgenoemde moest uitwijken en kwam in de middenberm te recht. Aan de onder- en voorzijde werd de auto zeer zwaar bescha digd KANAAL TERNEUZEN-GENT SCHEEPVAARTBEWEGING van vrijdag 13 juni (na 15 uur) tot zondag 15 juni (tot 22 uur) Bestemd voor Terneuzen 14 juni: Continent. 401 dwt (Ned.) Deborah, 380 dwt (Ned.) 15 juni: HoÜandia, 400 dwt (Ned.) Peter Ty, 400 dwt (Deen) Voor Sluiskil 13 juni: Lizzie Terkol, 1140 dwt (Deen) Voor Sas van Gent 14 juni: Amasya, 3841 dwt (Turkije) Gepasseerd naar Gent 13 juni: alco, 984 dwt (Ned.) Milo, 1330 dwt (Eng.) 14 juni: Kalliope, 4375 dwt (W.-Dld) Tazacorte, 4630 dwt (W.-Dld) Curagao, 334 dwt (Ned.) Tairlow. 260 dwt (Eng.) Falco, 984 dwt (Ned.) Lifana. 1040 dwt (Ned.) Anna Hartmann, 640 dwt (W.-Dld) Brèamar, 4575 dwt (Liberiaan) 15 juni: Kerstin Eva, 550 dwt (W.-Dld) Ariëtta, 40.920 dwt (Liberiaan) Eagle, 490 dwt (Ned.) Lizzie Terkol, 1140 dwt (Deen) La Paloma, 270 dwt (Ned.) Ruthensand, 668 dwt (W.-Dld) Vertrokken van Terneuzen 14 juni: Auctoritas, 15.544 dwt (Italië) Van Sluiskil Lizzie Terkol, 1140 dwt (Deen) Gepasseerd van Gent 13 juni: alco, 984 dwt (Ned.) Amasus, 330 dwt (Ned.) Fastnet, 795 dwt (Pan.) Trigg, 1112 dwt (Zweed) Tenerife. 4400 dwt (W.-Dld) Patria, 1119 dwt (Zweed) Stadeland, 1145 dwt (W.-Dld) Texaco Norge, 20.200 dwt (Noor) Don Carlos, 1334 dwt (Zweed) Izhmales, 3598 dwt (Rus) Paris, 608 dwt (Ned.) Texaco Kentucky, 28.081 dwt (Pan.) N. O. Petersen, 900 dwt (Noor) Carmen, 4515 dwt (Noor) 14 juni: Hartwarden, 739 dwt (W.-Dld) Swift, 340 dwt (Ned.) Curasao, 334 dwt (Ned.) Falco, 984 dwt (Ned.) Kargit Bogenkop, 485 dwt (Deen) 15 juni: Falco, 984 dwt (Ned.) Enorme drukte op laatste dag braderie Van woensdagnamiddag tot zaterdagavond laat is de „Noord straat en omgeving" van Terneu zen een zeer drukbezochte koop- manstad geweest. De heren in gouden-eeuws-costuum en de vele joffers in hun statige kle ding voor de winkels, die omge toverd waren met trapgeveltjes tot Hollandse huizen van een paar eeuwen geleden, trokken van heinde en ver een enorme belangstelling. Zaterdagmiddag kon men slechts voetje voor voetje door de Noordstraat schui felen, van wandelen was geen sprake. 's Morgens om 11 uur begon de pret al met een grootse ticker tape parade, waarin bekende ra dio- en televisiebands werden op gemerkt. Vooral dank zij de medewerking van V.V.V. Ter neuzen kon dit tot stand komen. In de namiddag trokken drum band „Irene", die ook alweer ge deeltelijk in het nieuw zat, de drumband van de „Harmonie Terneuzen", majorettes en dixie- landbands van de Oranjestraat naar de Noordstraat. Dixielandbands traden vervol gens op op de kunstmarkt, in de avonduren was het residentie cabaret op de markt te zien en te horen en ter zelf der tijd trok Janus Schrikdraad met zijn boe- renkapel van stand naar stand. Het was een enorme drukte, waaraan het bestuur van „Noord straat en omgeving" de deel nemers en vooral het publiek zeer veel genoegen hebben beleefd. Ertstanker in Westerschelde aan de grond en weer vlot getrokken De 56.865 d.w.t. metende Belgi sche ertstanker Mineral Seraing is zondagochtend om vijf uur in dichte mist aan de grond gelopen bij boei 21 in de Westerschelde, in dg buurt van de Braakman. Nadat drie kranen een deel van de la ding aan bakboordzijde van het gestrande schip had overgeladen, lukte het aan zestien sleepboten» de Mineral Seraing weer vlot te trekken, waarna het schip naar de rede van Terneuzen is gegaan om daar verder te worden ont daan van een deel van de lading. Bij schepen van deze omvang die van zee komende het kanaal Ter neuzenGent opvaren is dat ge bruikelijk. Het schip zal dan haar reis naar Gent gewoon weer kunnen voortzetten. Geslaagd Aan de economische hogeschool te Rotterdam slaagde voor het kandidaatsexamen economie de heer T. C. Huisman, alhier. Orgelconcert Het dei-de concert in de serie orgelconcerten in die Grote Kerk zal worden gegeven door Jaap Zwart uit Amersfoort op woens dag a.s. Hij speelt: Trio en koraal „Het Gebed des Heeren" Jan Zwart Passacaglia et Fuge J. S. Bach Concerto in F dur G. F. Handel Presto G. Pescetti Le coucou Cl. Daquin Praeludium und Fuge über den Namen B.A.C.H. Franz Liszt Toccatine N. v. d. Hoven Deuxième Choral Hendr. Andriessen Improvisatie over Psalnjl 150 Jaap Zwart Het concert begint om acht uur. Veel succes voor drumband Harmonie Terneuzen Afgelopen zondag is de drum band van de Harmonie Terneu zen met veel succes opgetreden in het Belgische plaatsje Marci- nelle (in de buurt van Charleroi). De plaatselijke autoriteiten had de drumband uitgenodigd om daar te komen spelen en het Majoretten-peloton van Middel burg te vergezellen, daar die geen drumband hebben. Van 3 uur tot half zeven werd een show ge geven en door de straten gemar cheerd waarin een braderie werd gehouden. De Terneuzense drumband kan dus terugzien op een zeer druk en succesvol weekeind in 't teken van de braderie. Leden Ned. Christen Vrouwenbond op reis Ruim vijftig leden van de af delingen Terneuzen en Zoute- Spui van de Ned. Christen Vrou wenbond bezochten op donderdag j.l. de regionale bondsdag te Rot terdam. 's Morgens om 7 uur werd er gestart met een bus van de Z.V.T.M. en na een koffiepauze in de Zevenbergsen Hoek werd de reis naar Rotterdam voortge zet. Van half 11 's morgens tot halt 2 -s-middags werd in „De Doëlen" de regionale bondsdag bijge woond. Hier luisterde men naar een toespraak gehouden door prof. dr. G. van Leeuwen uit Brussel over „Wij in de. wereld van nu." Ver der werkten aan. het programma mee het meisjeskoor Sweet Six teen, Rients Gratema en Caroline Kaart. Na afloop van deze welgeslaag de bondsdag was er nog gelegen heid om te winkelen en als afslui ting van deze prachtige dag werd er nog gezamenlijk gedineerd in hotel „Bosbad Hoeven", waarna allen hoogst voldaan om 10 uur weer in de eigen woonplaats arri veerden. N.S.M. Hengelwedstrijd Zaterdag werd op de ijsbaan vijver te Axel een hengelwed strijd gehouden voor personeels leden van de Nederlandse Stik stof Mij. te Sluiskil. Er bestond grote belangstelling voor deze wedstrijd, voor de eerste maai op zoet watep gehouden. De vele en fraaie prijzen werden na afloop door de directeur van het bedrijf: Ir. V. Gena uitgereikt. De eerste prijs mt 61 punten ging naar de heer O. Casteels uit Terneuzen, die tevens een fraaie beker ontving. Mevrouw v. d. Muren uit Ter neuzen mocht de beker in ont vangst nemen voor de eerste dame. Eric de Vos uit Zuiddorpe ging met beker beschikbaar ge steld voor de jeugdige deel nemers naar huis. Uitslag: 1. O. Casteels 61 punten beker; 2. C. v. d. Muren 50 pnt.; 3. K. Federman 38 pnt.; 4. F. Assel- man 36 pnt.; 5. Jl. Kieboom 33 pnt.; 6. P. Raas 30 pnt.; 7. P. Thuy; 8. F. Haartsen 20 pnt.; 9. W. Fro- ment; 28 pnt.; 10. Mevr. v. d. Mu- En zorgt dus voor allerlei voordeeltjes voor onderweg INTERNATIONALS EN LOKALE WAARDEN IN HERSTEL In navolging van het lcoersher- stel, dat Wallstreet vrijdag te rien heeft gegeven, hebben de inter nationale waarden in Amsterdam de nieuwe beursweek kunnen inzetten met hogere koersen t.o.v. het voorgaande slotniveau. Hier op was vrijdag reeds'de hoop ge vestigd, toén enkele toonaan gevende fondsen zoals Philips, zich herstelde. De betere stem ming voor de internationals werd innerlijk met gejuich begroet, na de forse koersdalingen van de vorige week. Bij kalme handel werd AKU op 122,20 verhandeld, tegen vrijdag 120,40. Dit concern houdt vandaag een buitengewone vergadering, waarvoor veel aan deelhouders hebben gedeponeerd. Of er iets belangrijks uit de bus zal komen hangt af van de vra genstellers en het antwoord daar op van de directie van AKU. Phi lips was een gulden hoger op 65,50. Kon. Olie steeg 90 cent tot 178,50. Twee grote effectenfir ma's in Amerika voorspellen, al dus de beurs, voor de Kon./Shell- groep over geheel 1969 een netto winst stijging van 12 tot 13 Unilever bleef wat achter op 107,70 Hoogovens verbeterde tot 107,60 (106,90). Later moest AKU iets terrein prijsgeven, door winstnemingen, tot 121,50. Daar entegen gingen Hoogovens en Unilever omhoog tot resp. 108,80 en 108,30. Kon. Olie zakte iets in tot 178,10. Hoewel niet helemaal geslaagd, heeft Wallstreet vrijdag, na de zeer forse koersdalingen aldaar eerder in die week, een technisch koersherstel te zien gegeven zij het, dat dit niet helemaal kon worden behouden. De hoogste stand werd er middenbeurs be reikt doch tegen het slot liepen de koersen weer iets terug. KLM, Philips en Kon. Olie werden er aangepast aan de betere stem ming van die dag in Amsterdam. Cultures lagen er wat verlaten bij doch noteerden iets hoger. Van de scheepvaartwaarden opende Kon. Boot 6V2. punt hoger op 114 om daarna iets terug te vallen tot 112. Er bestond voor dit fonds wat vraag in een vrijwel lege markt. De overige scheepvaartwaarden konden zich merendeels verbete ren. De staatsfondsenmarkt was prijshoudend zonder meer. De disconto-verhoging in Frankrijk van. 6 tot zeven procent werd in Amsterdam voor kennisgeving aangenomen. Deli-Mij. was gemakkelijker doch K.Z.-Organon en Heineken waren zeer vast op resp. 162 en 169. Op 24 junf kan worden inge schreven op de reeds aangekon digde 30 min. aandelen KLM. De uitgifteprijs zal op 26 juni in U.S. dollars worden bekend ge maakt. In verband hiermee vraagt de beurs zich af of KLM een Nederlandse dan wel een Amerikaanse maatschappij is. Gedurende de verdere beurs- duur vonden winstnemingen plaats in Philips en Kon. Olie waardoor deze fondsen inzakten tot resp. 64,80 en 177,10. AKU deed bij het slot 121,50, Hoog ovens kwam op 108,30 en Uni lever op circa 108. KLM kon zich een paar gulden verbeteren. In de eerste periode waren ook de lokale waarden merendeels hoger. D.R.U. steeg 10. Bred. Ver. Bedrijven, Simon de Wit en Naar- den ieder 5, C.S.M. 13, en Eerste Ned. Verz. 32 punten. Op de in courante markt was Wegener 30 punten hoger. Dit fonds gaat bin nenkort officieel naar de beurs. Alb. Heijn steeg 1. evenals Bil- liton-2, Nillmij steeg 6,40. Gist- Broeades ƒ2 ofwel 20 punten, Wessanen 2. Nat. Nederlanden was vast niet een koerswinst van 35 punten. Amev ging 2,50 om hoog. Kluwer werd exclaim ver handeld en was zeer flauw op 214. De claims deden vopr de eerste verhandeldag 18 en ble ven hiermede ver beneden de theoretische waarden. Cindu daalde 2 gulden .Kloos en Key Hout gaven ieder 5 en Hatema 7 punten prijs. Elsevier was 14 gul den lager niet af te komen. ren 28 pnt. beker; 11- E. de Kort 20 pnt.; 13. K. v. Drogelen 16 pnt.; 14. F. Horman 10 pnt.; 15. Th. Colsen 10 pnt. Lensen (Axel) maakte meeste doelpunten in 2B Het clubblad „Internos Contact" stelt na afloop van ieder seizoen een beker beschikbaar voor de club uit de 2e klasseB, die de meeste doelpunten scoorde; voor de doelman die de minste malen werd gepasseerd en voor de spe ler die de meeste doelpunten maakte. Als topscorer eindigde gelijk Jaap Lensen (v.v. Axel) en Hen driks (RKTW). Zaterdag werden deze spelers door „Internos" naar het ge meentelijke sportpark te Etten Leur uitgenodigd om door het nemen van strafschoppen uit te maken wie de grote wisselbeker in ontvangst zou mogen nemen. Beide spelers moesten 10 straf schoppen nemen. In het doel stond doelman Van Meel van V.C.W., die dit seizoen het minst werd gepasseerd. Als scheids rechter was aanwezig de beken de scheidsrechter van het be taalde voetbal Frans Dirks. De start van Lensen was niet best, de eerste, twee strafschoppen werden door hem gemist, maai de acht resterende werden benut, Hendriks miste drie maal en trof zevenmaal doel. Zo werd Lensen topscorer en mocht de wissel beker in ontvangst nemen, als mede een persoonlijke beker. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Hoofd plaat kwam o.l.v. wnnd. burge meester J. H. Eekhout bijeen. De raad hechtte zijn goedkeu ring aan een groot aantal sala rismaatregelen, die getroffen werden overeenkomstig de mi nisteriële richtlijnen. Een subsi die over 1969 werd toegekend aan de K.W.J.-afdeling Hoofd plaat. Een vast bedrag van 250 werd hierbij vastgesteld, terwijl hieraan toegevoegd werd een be drag gelijk aan de te verwerven gelden van derden tot een maxi mum van 500. Financiële mede werking zal worden verleend aan het schoolbestuur van de parochie van de H. Eligius voor de Sint Josephschool. Een groot bedrag hiervan is bestemd voor de aansluiting van de school op het aardgasnet. Een soortgelijke maatregel werd getroffen voor de r.k, kleuterschool. Met ingang van 1970 zullen de reinigings rechten worden verhoogd van 10,50 naar 13 voor de eerste emmer. Na vaststelling van een tweetal begrotingswijzigingen bleek er een voordelig saldo over 1968 te zijn van 35.000. Hiervan zal 5000 worden toe gevoegd aan de reserve voor een gymnastieklokaal en de overige 30.000 wordt bestemd als algemene reserve waaruit o.m. de onderwijsuitgavan kunnen worden betaald die nodig zijn als gevolg van de raadsbesluiten in deze vergadering genomen. Bij de rondvraag vroeg de heer A. Thomaes naar de mogelijk heid van de aanleg van een ten nisbaan. Bij het tegenwoordige Voetbalveld zag het college geen mogelijkheid, maar de suggestie van de heer Thomaes zal nader in B. en W. aan de orde worden gesteld. Tegen muur van vloedkering gereden De 22-jarige J. van E. uit Oisterwijk is zondagochtend om 3 uur in het Belgische plaatsje De Vrede, even over de grens met Zeews-Vlaandei-en, verongelukt. Van E. kwam met zijn motor uit de richting Knokke. Tijdens dichte mist reed hij bij een weg versmalling tegen de muur van vloedkering. Hij werd naar het ziekenhuis te Oostburg gebracht, waar hij in de loop van de nacht overleed. E:n duopassagiere, eveneens uit Oisterwijk, werd ook zwaar ge wond naar het zelfde ziekenhuis gebracht. Schoolreis o.l.s. De kinderen ,van de drie laag ste klassen van o.l.s. „De Vrije Vlucht" zijn vrijdag j.l. op school reis geweest. Reisdoel was dit maal het sprookjespark „De Efte- ling" te Kaatsheuvel. In „De Efte- ling" werd een bezoek gebracht aan het sprookjesbos, het water orgel, de kanovijver en de speel tuin. Op de terugreis werd een stop gemaakt bij het Mastbos. Geslaagd D,e heer J. Luyks. wonende te Sluiskil, slaagde dezer dagen voor het onderwijzersexamen aan de kweekschool te Dongen. Braderie Op 3, 4 en 5 juli a.s. zal de mid denstandsvereniging „Sluiskil Belangen" een braderie organise ren aan de Nieuwe Kerkstraat. Gemeenteraad vergadert De raad der gemeente Vogel waarde komt vrijdag.20 juni 1969, des namiddags te 7 uur, bijeen ter behandeling van o.m. de vol gende punten: Verplaatsingskos tenvergoeding; wijziging ver pachting jachtrecht; voorzienin gen kleuterschool Ossenisse; aan bieding gemeenterekening 1967; begroting 1968, 38e wijziging (slotwijziging). Reis Alg. Bond van Bejaarden Vorige week vertrokken met 2 bussen van de Z.V.T.M. met stra lend zomerweer 105 personen van de Alg. Bond van Bejaarden voor hun jaarlijks reisje, deze keer als doel 't Gooi en omgeving. De leiding van deze reis was in goede handen bij de heer C. J. de Visser. O.m. waren ook aanwezig bur gemeester en mevrouw De Pree en zr. De Visser. De eerste pauze voor het 8e~ bruik van de koffie was in Breda in het Mastbos waar iedereen op het terras volop kon genieten van het prachtige zicht. Over de rijksweg naar Utrecht via klaverblad Oudenrijn was de volgende bestemming Hilversum. Hier werden o.a. de diverse stu dio's en het prachtige stadhuis gepasseerd. In 's-Graveland was alles ge reed voor het nuttigen van de meegenomen mondvoorraad. Na de nodige rust vertrokken de bussen via Bussum en Laren naar de bossen van Hoge en Lage Vuursche (Drakenstein) waar diverse personen mede de wacht betrokken voor de hekken van 't kasteel in de hoop iets te kunnen opvangen, wat echter door de zware bebossing vrijwel onmoge lijk is. Dit ging beter bij paleis Soestdijk waarna Soesterberg en Huis ter Heide werden gepas seerd met als volgend doel De Bilt. Ook hier kreeg men ruim schoots gelegenheid te genieten op het prachtige terras van. het hotel en het mooie uitzicht. De terugreis ging via Rotter dam over de Brienenoordhrug naar Zevenbergsenhoek voor een laatste pauze. Aan het eind van de reis sprak de heer R. J. v. d. Veke namens allen een woord van dank tot de heer De Visser voor de prima ver zorging van de reis. Burgemeester De Pree voor hetgeen het gezel schap door deze werd aange boden. Ondanks het warme weer wa ren alle reizigers goed fit en keer de men precies volgens planning ca. 9 uur weer behouden te Zaam slag terug. Jaarvergadering Herv. Vrouwenvereniging D:ezer dagen hield de herv. vrouwenvereniging „Martha" haar 18e jaarvergadering o.l.v. mevr. Lensende Bokx. Mede aanwezig waren enkele dames van 't ringbestuur. Mevr. Stern Dooyeweerd uit Sas van Gent bracht als presidente van de ring de felicitaties over. Enkele dames voerden een toneelstukje op, er was zang van een koortje en een foto-montage, die de lachspieren danig in beweging bracht. Zwembad Na de opening van het zwem bad j.l. dinsdag is er door het mooie weer bijzonder druk ge bruik van gemaakt. In de morgenuren zijn de leer lingen van alle klassen der lagere scholen om hun eerste zwemles sen geweest. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam van heden werden aangevoerd: 797 slachtrunderen en 342 var kens. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. ƒ5.35—ƒ5,65, le kwal. ƒ4,70— ƒ5,20, 2e kwal. 4,05—4,45, 3e kwal. ƒ3.80—ƒ3,95: Varkens: le kwal, 2.65—2,CS, 2e kwal. 2.62—ƒ2.65. 3e kwal. ƒ2,55— ƒ2,60: Stieren: ƒ4.65ƒ5,25 Worstkoeien 3,75ƒ3,90: Slachtrunderen ƒ2,152,25; Zware varkéns 2,25—2,40. De aanvoer van slachtrunde ren was klein, handel zeer lui, prijzen lager. Varkens: aanvoer klein, handel stug, prijshoudend, enkele prima's boven notering. deècMe S2KIM24C-23 V Vrijdag j.l. speelde Schelde in Barendreeht de vierde kompeti tiewedstrijd in de 3e klas. Het veld aldaar voldoet slechts aan de minimum maten en het was al spoedig duidelijk, dat de Schel- de-vleugels De Pooter en Weij- land zich weinig vrijheid zouden kunnen scheppen. Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter alge mene kennis dat in verband met de uitvoering van werken ge deelten van de Amberboomstraat en de Oleanderstraat, gerekend vanaf de kruising van deze stra ten, gesloten zullen worden voor alle verkeer in beide richtingen vanaf dinsdag 17 juni 1969. Deze maatregel is van kracht gedu rende een periode van één week of zoveel korter of langer als in verband met de uit te voeren werken nodig zal blijken te zijn. Terneuzen, 16 juni 1969. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. ASCHOFF, burgemeester. A. J. VAN PAGEE, secretaris. Zaterdag j.l. organiseerde het wielercomité Sluiskil in die plaats een wielerwedstrijd voor dames en nieuwelingen. Bij de dames ging de verwinning naar een oppermachtige wereldkam pioene Keetie Hage, die reeds in een van de eerste van de twintig ronden te rijden koers demar reerde en in een fantastische solo geen van de andere dames, waar onder de Belgische kampioene M. Daems, kans gaf op de overwin ning. Haar voorsprong op de grote groep bedroeg tegen het einde nog 40 seconden. De klasse mentspremie kwam ook b;i Kee tie Hage terecht. Van de 25 ge starte dames een ongekend hoog aantal voor een dameskoers bereikten er 16 de finish. De uitslag was: 1. K. Hage, 2. B. Hage, 3. T. Smulders, 4. M. Daems, 5. J. Jonkers, 6. T. van der Palats, 7. C. Boon, 8. Fr. Ver- lot, 9. I. Paul en 10. H. Meskers. De beker voor de eerste bui tenlandse dame werd door M. Deams in de wacht gesleept. Na de dames werd het start schot gegeven voor de 26 nieu welingen. Alle prominenten wa- I ren verschenen. Gestimuleerd I door het grote aantal te verdie nen premies is de ronde van .Sluiskil een interessante koers geworden. Reeds in een van de eerste ronden ging Leo van de Waard er vandoor. Gijsel zette de vluchter achterna en sleurde het hele peloton mee, zodat alles weer snel bijeen was. Het was dezelfde Gijsel, die nu samen met Wim de Waal, in de 25e ronde ontsnapte uit het pelo ton. Leo van de Waard zette op zijn eentje de achtervolging in, doch deze inspanning werd hem noodlottig. Hij moest zich laten terugvallen tot in het peloton en moest even later zelf lossen. Met nog negen ronden te rijden zetten Van de Bunder, Bal en Re- meijn een jacht in op de koplo pers. Ook Nijenhuis en Van de Gurp verlieten het peloton. Met nog drie ronden te rijden stréken zij op de beide koplopers neer. Gijsel sprong echter op het zelfde moment weer weg en wist zijn voorsorong tot 't einde te behou den. De uitslag was: 1. Gijsel, 2. Bal, 3. Remeijn, 4. De Waal, 5. Van de Bunder, 6. Van Gurp, 7. J. Neijenhuis, 8. J. Hellemans, 9. F. de Jong en 10. J. Kusters. Doordat de Schelde-voorspelera niet goed hun tegenstanders in de gaten hielden, leverde dat en kele malen een Barendreehter meer in de aanval op en dat be tekende bij de eerste rust 20. Na het wisselen bracht Peij de stand op 21 uit een goed opge zette aanval, maar weer kreeg de thuisclub te veel bewegingsvrij heid van de Terneuzense ploeg en ZPB maakte er 31 van. In het derde speldeel verhoog de Schelde het tempo; iets wat de thuisclub niet kon. De gast heren begonnen dan ook naar middelen te grijpen, die niets meer met polo hadden te maken. Schelde kreeg achtereen dan ook drie strafworpen toegewezen, Weijland maakte uit de eerste 32; Wisse benutte de tweede (33), maar Matthijsse miste nr. 3. Dat werd ZPB te veel en alle middelen werden toegepast om Schelde te stuiten. Matthijsse kon zich niet meer beheersen en speelde voor eigen rechter. Dat kwam hem op uitsluiting te staan. Hij mocht echter vervangen wor den en P. Acke nam zijn plaats in. Ook in de laatste periode werd Schelde het poloën onmogelijk gemaakt en in het brakke water kon de scheidsrechter ook niet zien wat er onder water gebeur de. De Barendrechters zagen ech ter nog kans om tweemaal Din- genouts te passeren en hielden zodoende met 53 de winst in eigen huis. Typerend voor het vertoonde spel was wel dat ZPB negen strafworppunten tegen kreeg en Schelde slechts twee. Verder nverd de afgelopen week nog gespeeld: SuraeSZC, door de Schiedammers met 37 ge wonnen. De stand is nu: SZC 4 4 0 0 26—17 8 ZPB 3 2 0 1 13—8 4 Surae 3 111 12—13 3 Schelde 4 1 0 3 15—20 2 RET 4 0 1 3 15—23 1 De Zeeuwse 4e klassers zijn in middels ook aan de kompetitie begonnen. Ganze 1 wees SZV 1 met duidelijke cijfers terug (81). Bruinvis 1 had in Terneu zen aanmerkelijk meer moeite met Schelde 2, dan de 16 uit slag doet vermoeden. Dit laatste zevental verraste daarna door in Souburg met 46 van SZV 1 te winnen. Ganze 1 liet zich echter niet verrassen en stuurde de Schelde-reserves met 50 naar Terneuzen terug. In Sas van Gent was Scheldestroom een hele wed strijd sterker, maar door dom spel lieten ze de zege toch nog aan Bruinvis 1 (45). De stand: Ganze 1 Scheldestr. 1 Bruinvis 1 Schelde 2 SZV 1 2 2 0 0 10 0 1 2 2 0 0 3 10 2 2 0 0 2 13—1 4 4—5 0 11—5 4 7—15 2 5—15 0

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3