PROVINCIAAL NIEUWS Voor de zondag KERKDIENSTEN Rotterdamse lasser doodde zijn 67-jarige moeder met breekiizer Geen ontslag aan vrouwen bij huwelijk en zwangerschap &koé&c& Weekenddiensten Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 24 mei 1969 Terneuzen Vragen aan G.S. over kruispunt St. Anna Terug uit Ivoorkust Axel Goes Hulst Oostburg Philippine Brandwacht Sluiskil Wielerwedstrijd Reisclub naar Duitsland Kringvlucht Zaamslag „De Volharding" voor de radio Sociaal-economische raad adviseert: Vakmanschap is meesterschap Bierkenners vragen KANAAL TERNEUZEN-GENT De heren J. F. van de Voorde te Sluiskil en P. G. van den Bosse te Axel, leden van de provinciale staten van Zeeland, hebben aan het college van gedeputeerde sta ten de volgende vragen gesteld inzake de verkeerssituatie op het kruispunt St. Annapolder bij Ter- neuzen. 1. Is het college op de hoogte van de gevaarlijke verkeerssitua tie op het kruispunt St. Anna polder, waar de weg Zaamslag Sluiskil wordt gekruist door de weg TerneuzenAxel? KOM, HERE JEZUS „Amen, kom, Here Jezus!" Openbaringen 22 20 Zo wordt waken en wachten tot verlangen. J. C. Blumhardt heeft gezegd: „Als Hij komt, de koets staat klaar, ik rijd Hem tegemoet." Dat met die koets is wel een beetje machtig. Maar in elk geval is dit, wat men in de theologie noemt „eschatologisch leven" (leven met het oog op de toekomst des Heren). En dat zo'n leven niet doof en blind maakt voor de noden der wereld, bewijst Blum- hardt's leven en werk. Echatologisch leven is de enige ware christelijke levenshouding. „Wat voor uitzicht is er in. onze doodsgevaarlijke tijd voor men sen, die dit inzicht missen?" Ook zonder dat kan een mens wel een kind van God zijn. Maar dan laat hij zich leven of tast hij blindelings rond door het bestaan, voortgedreven door de tijdsgeest of door zijn wensdromen. Paulus zegt dat hij dan hout, hooi of stro bouwt op 't fundament Christus. Zo iemand wordt wel zelf ge red, maar zijn werk wordt ver brand. Het gaat erom dat ons werk stand houdt en dat wij heb ben bijgedragen tot de doorwer king van het rijk, dat in Christus onze mensenwereld is gaan om zetten en splijten, waarin wij het zekere teken hebben van haar naderende verheerlijking. Uit: „Hij sprak en ik hoorde.") 2. Is het college niet verontrust door het feit dat in één week op dit kruispunt twee ongevallen plaatsvonden met dodelijke af loop? 3. Is het college bereid op de kortst mogelijke termijn maat regelen te treffen om aan de ge vaarlijke situatie op dat kruis punt een «inde te maken en zo ja welke? Vragen van gelijke strekking zijn aan G.S. gesteld door mr. J. F. G. Schlingemann te Goes, eveneens lid van de prov. staten en lid van de tweede kamer. Op de 25e juni zal mej. A. M. M. v. d. Berg, Spui D20, post Ter neuzen, in Nederland terugkeren uit Ivoorkust, waar zij werkzaam is geweest bij een der ontwikke- lingsprojekten, zo lezen wij in *n mededeling van de voorlichtings dienst van het ministerie van bui tenlandse zaken. Mej. Van den Berg maakt deel uit van een me disch team. J aarvergadering boerenleenbank De Coöp. Raiffeisenbank te Ter neuzen hield dezer dagen haar jaarlijkse vergadering in hotel „Rotterdam". De voorzitter, de heer F. de Koeijer, deelde in zijn openings woord mede, dat 1968 voor de Raiffeisenorganisatie gunstig is geweest. Het toatal spaartegoed de Raiffeisenbanken overschreed in februari 1969 de 7 miljard gul den en eind 1968 bestond deze or ganisatie uit 649 zelfstandige kre dietcoöperaties met 1601 vesti- gingspunten over het gehele land verspreid. Van de bank te Terneuzen was in 1968 het balanstotaal gestegen van ruim 55 miljoen gulden tot ruim 59 miljoen gulden. Per 31 december 1968 stond aan reke- ning-courantkredieten uit f 14 mil joen, aan hypothecaire leningen 14 miljoen en aan beleggingen 7,5 miljoen, terwijl aan liquide middelen per diezelfde datum bij de Centrale Raiffeisenbank door de bank was gedeponeerd 22.286.002,04. Aan spaargelden was de bank verschudigd ruim 48 miljoen en aan rekening-couranthouders ruim 9 miljoen. De bank ontving aan rente over ZATERDAG 24 MEI 1969 ROOMS-KATHOLÏEKE KERK Axel: 19 uur H. Mis. Biervliet: 19 uur H. Mi*. Clinge: 19 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 19 uur H. Mis. Hulst: 19 uur H. Mis. Oostburg: 19 uur H. Mis. Philippine: 19 uur H. Mis. Sas van Gent: 19.15 uur H. Mis. Sluiskil: 19 uur H. Mis. Temeuzen: Grote kerk: 19 uur H. Mis. Triniteitskerk: 19.15 uur H. Mis Westdorpe: 19 uur H. Mis. Zandstraat: 19 uur H. Mis. Zuiddorpe: 19 uur H. Mis. ZONDAG 25 MEI 1969 NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur Ds. H. Faber. Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. Biervliet: 9.30 uur Pinksterdienst. Openbare belijdenis. H. Doop. Breskens: 9.30 uur Eerw. Heer A. P. Cornet, van Goes. 18.30 uur Ds, E. v. d. Bij. Ge zamenlijke dienst. Cadzand: 9.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Temeuzen. Groede: 11 uur Ds. J. van den Hoek, van Zuidzande. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hoofdplaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. Hontenisse: 9 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Hulst: 10.30 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen, van Oostburg. Oostburg: 10 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Philippine: 9 uur Ds. E. E. Stem. Retranchement: 10.45 uur Eerw. Heer De Vries, van Oostburg. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. E. Stern; 19 uur Ds. Paksy, van Oostburg. Schoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman, m.m.v. de Zondags school. St. Anna ter Muïden: 11 uur Ds. C. Balk St. Kruis: 10.30 uur Ds. H. Faber. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Sluiskil: 10.30 uur Ds. J. A. Poel man, van Temeuzen. Temeuzen: Grote kerk: 10 uur Ds. J. Scholten. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. ,E. J. Rietveld; 19 uur Ds. J. A. Poelman. Waterlandkerkje: 9.30 uur Eerw. Heer De Vries, van Hedenesse. IJzendijke: 9.30 uur Ds. W. B. Bergsma, van Waterlandkerkje. Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. A. T. Deinum. Zuidzande: 9.30 uur Ds. J. v. d. Hoek. GEREFORMEERDE KERK Axel: 10 en 17 uur Ds. J. Th. Heemskerk, Sas van Gent: 19 uur Ds. J. Paksy, van Oostburg. Temeuzen: Noordstraat: 10.30 en 16.30 uur Ds. H. Rabbers, van Leeuwarden. Mozarthof: 9 uur Ds. H. Rab bers, van Leeuwarden. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Kuiper. Hoek: 9 uur Ds. J. v. d. Wielen, van Zoutespui; 16.45 uur Ds. A. Kuiper, van Axel. Temeuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zaamslag: 9.30 en 14.30 uur Ds. A. C. Haitsma. Zoutespui: 10.30 en 14.30 uhr Ds. J. v. d. Wielen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 15 uur Ds. P. Sneep. GEREFORMEERD^ GEMEENTE Hoek: 14 uur Leesdienst. Temeuzen (Vlooswiikstraat): 9.30 en 18 uur Ds. J. Pannekoek; 14 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel (in de Ned. Herv. kerk): 14 en 18 uur Leesdienst. Temeuzen (Frans; Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE Temeuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Temeuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst- 20 30 uur Bid stond LEGER DES HEILS Temeuzen: 10 en 19.30 uur Lte C. Jongejans. ROOMS-KATHOLIEKF KERK Axel: 8.15, 9 30 en "1 uur H Mis Biervliet: 7 30 en 10.30 uur H Mis Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H Mis Hoek: H Kruiskerk: 9.30 uur H Mis. Hulst: 8, 10. 11.30 en 19 uur H Mis Oosthurg: 8 30, 10 30 en 17 uur H M's. Philippine: 7.30 en 10 uur H Mis. 14 30 uur Lof. Sas van Gent: 8, 9 30. 11 en 17 uur H Mis Sluiskil: 7 30, 9 en 10 45 uur H Mis Terneuzen: Grote kerk: 8 en 11.45 uur H. Mis. Triniteitskerk: 9. 10 30 en 17 uur A. Mis. Westdorpe: 7.30 en 10 uur H Mis Zandstraat: 10 uur H Mis Zuiddorpe- 7 30 en 10 uur H Mis MAANDAG 26 MEI 1969 NED. HERV. KERK Schoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Pinksterzangdienst. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 9.30 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Temeuzen (Vlooswijkstraat): 9.30 uur Ds. J. Pannekoek. 1968 2.969.663,74 en vergoedde aan rente ƒ2,210.907,72 Het winstsaldo over 1969 beliep na reservering van 38.100 voor te betalen vennootschapsbelasting, een bedrag van 194.219,40. De balans en verlies- en winst rekening over het 56ste boekjaar werden goedgekeurd. In 1968 werden nieuwe bijkan toren geopend te Hoek aan de Julianastraat en te Temeuzen aan de Beethovenhof. Een bijkantoor aan het Plein te Zaamslag is m aanbouw. In de plaats van het wegens ge vorderde leeftijd aftredend be^ stuurslid J. van Hoeve werd tot bestuurslid gekozen de heer O. van Hoeve te Sluiskil. Het attre dend lid van de raad van toezicht Anth. Dekker te Zaamslag werd met nagenoeg algemene stemmen hprl(G7fin. Tijdens 'de behandeling van de jaarstukken werd gediscussieerd over de solvabiliteitseisen, die de Nederlandsche Bank aan de banken stelt en over de renteverhoeding van de centrale bank. Tot slot werden hartelijke woor den van afscheid en dank gespro ken tot de heer J. van Hoeve, die sinds 1945 lid was van de raad van toezicht en sedert 1948 van het bestuur. Twee arbeiders gewond bij afbraak r.k. kerk Vrijdagmorgen zijn twee arbei ders,'M. K. uit Schijndel en M. van Z. uit Vught, bij hun werk zaamheden aan de afbraak van de r.-k. kerk aan de Korte Kerk straat gewond geraakt. Zij ver richtten hun werk op ongeveer tien meter afstand van de plaats waar oud hout werd verbrand. Plotseling klonk een hevige knal en beiden werden gewond. Waarschijnlijk was er^een ko gel of kleine granaat ontploft. K. kreeg een scherf in de zij en Van Z in de nek. Nadat beiden m het Julianaziekenhuis waren verbon den, zijn zij naar het ziekenhuis in de nabijheid van hun woon plaats verwezen om zich verder te laten behandelen. Vernieuwing in „Scheldeoord" In de fraai gerestaureerde recreatiezaal van „Schelde-oord hebben de bewoners donderdag avond de vernieuwing gevierd met een feestavond. Het pro gramma was van eigen teelt, ui- rektie, personeel en bewoners, allen werkten eraan mee. tr werd een toneelstukje opgevoerd en er was accordeonmuziek. lot groot vermaak kwamen twee gas ten uit een ander tehuis (vol her rie) op bezoek. Het waren „opa en zuster Klivia die even aanwip ten na een ritje met de brom fiets. De 82-jarige Ko Riemens bracht enige levensliederen uit het vroegere repertoire en de 104-jarige Hendrik Kaijser droeg voor of hij pas 75 jaar was. De bejaarden gingen niet vroeg naar bed en de heer L. M. de Kok ver tolkte hun dank voor het genoeg lijke programma. Zoals gezegd is de gemeen schapszaal geheel vernieuwd. De wanden zijn betimmerd en er hangen gezellige lampen. Er is een toneel, een kleedkamer en geluidsinstallatie. Op de vloer ligt een warm tapijt. Het inte rieur van Schelde-oord heeft met deze vernieuwing veel aan ge zelligheid gewonnen. Overigens is direkteur De Feijter nog met aan het einde van zijn latijn: er wordt in het rusthuis momenteel heel wat afgetimmerd en geverfd, bijna een „rusthuis vol heme Ziekenverpleging Bij de in het Julianaziekenhuis te Terneuzen afgenomen examens slaagden voor het diploma zie kenverpleging A de zusters J. Herrebout, M. M. Samson, S. M. Wisse en J. M. Wijdeveld. Geslaagd Aan de rijksuniversiteit te Lei den slaagde vrijdag voor het apo thekersdiploma onze stadgenoot de héér A. J. Klaassen. Café's op vrijdag tot 2 uur open De afdeling Zeeuws-Vlaande ren van de Nederlandse bond van horeca- en aanverwante bedrij ven heeft aan de gemeenteraad gevraagd het sluitingsuur van de in Axel gevestigde horecabedrij ven van 24 uur op 2 uur te bren gen. Gedurende de afgelopen jaren werd aan diverse kaart- en biljartclubs op vrijdag onthéffing van sluitingstijd verleend tot 2 uur. De uitgaansavond blijkt zich steeds meer op de vrijdag te con centreren, aldus B. en W. Het col lege is derhalve van mening, dat volstaan kan worden met «en wijziging van de algemene slui tingstijd op vrijdagavond tot 2 uur. De behoefte om deze maat regel uit te breiden tot andere dagen is naar het oordeel van B. en W. minder of niet aanwezig. Schooltentoonstelling „Het Molenkwartier" Donderdag is in de huishoud school „Het Molenkwartier" de jaarlijkse schooltentoonstelling ge houden. Er was veel belangstelling. In de leslokalen kreeg men de grote verscheidenheid van leervakken te zien, welke de leerlingen te ver werken hebben. In de ruime keu ken kon men eebakies en slaatjes bewonderen, door de leerlingen vervaardigd en men kon ze ook proeven. In een ander lokaal wa ren tal van onderwijshulpmiddelen te zien zoals bandrecorder, dia projector en filmprojector. Een duidelijk inzicht kreeg men ook van de creatieve vakken, waaronder vele tekeningen, lappen poppen enz. Naast een aantal door de leer lingen vervaardigde kledingstuk ken kon men in de modeshow ge nieten van de kledij voor elk deel van.de dag. De directrice mej. E. H. ten Harkei en haar leerkrachten heb ben met deze tentoonstelling weer alle eer ingelegd. De eerste frambozen De tuinder G. Eversdijk uit Kapelle die zich heeft toegelegd op het telen van frambozen in kassen, kon vrijdag op de fruit veiling in Kapelle-Biezelinge de eerste frambozen van dit seizoen aanvoeren. Het waren zes doos jes met 200 gram netto inhoud die door de exporteur W. de Wit te werden gekocht voor een re latie in Knokke voor een prijs van 5,80 per doosje van 200 gram. Het vorig jaar voerde de heer Eversdijk de eerste fram bozen aan op 16 mei. Doctoraal examen Aan de katholiek® universiteit te Nijmegen is deze week ge slaagd voor het doctoraal examen theologie de heer W. E. M. van den Manacker te Hulst. Heemkundige kring Het mededelingenblad van de heemkundige kring uit West Zeeuws-Vlaanderen bevat enige berichten over het voormalige raadhuis van Biervliet (van R. Willemsen) en bijzonderheden uit de stadsrekeningen van Biervliet (door L. M. de Die uit Rijswijk). De secretaris van de kring, de heer J. Ch. Cornelis uit IJzen dijke, wijdt enige pagina's aan de situatie van de katholieke bevol king in de tijd van het herenigd koninkrijk en de jaren daarna terwijl de heer Noest uit Vlissin- gen een vergelijking maakt tus sen de samenstelling der bevol king in 1872 en nu. Uitslag van het dP 22 mei in Philippine gehouden examen voor het diploma brandwacht der tweede klasse voor leden van de vrijwillige brandweer te Philip pine, IJzendijke en Westdorpe: Philippine: R. C. Bosma, J. L. van den Bossche, J. H. M. van den Hemel. E. C. Pieters, E. L. Ploeg- aert, J. G. A. Spuessens, Th. Scherbeijn; IJzendijke: W. J. P. A. van der Plasse, L. van de Velde, F. Robeijn; Westdorpe: G. de Block. Op zaterdag 14 juli organiseert het Sluiskilse wielercomité de traditionele ronde van Sluiskil. Het betreft ditmaal een koers voor dames en nieuwelingen. De dames zullen ongeveer 30 kilo meter moeten afleggen, de nieu welingen 65 kilometer. Het par cours loopt via de Middenstraat, Spoorstraat, Bosjesweg, Visart- straat met start en finish aan de Middenstraat. De reisclub „Ons Genoegen" van Stroodorpe zal van 4 tot en met 6 juni met haar leden een driedaagse reis per toeringcar maken naar Duitsland. Einddoel van de reis is Kochem aan de Moezel. De reis zal worden ge maakt via België en Luxemburg. Het aantal deelnemers bedraagt ongqveer vijftig. De organisatie is in handen van de heer Voer man. R'DAM; Een 37-jarige lasser te Rotterdam heeft donderdagavond bekend, dat hij kort tevoren zijn moeder om het leven had ge bracht door haar met een breek ijzer de schedel in te slaan. Op de fotohet huis waarin het mis drijf plaats vond De 37-jarige lasser Cor D. uit Rotterdam heeft donderdagavond tegenover de politie in de Maas stad bekend dat hij kort tevoren ziin moeder om het leven had gebracht. De lasser sloeg, aldus zijn bekentenis met een breek ijzer de schedel van de vrouw in. Het drama heeft zich afge speeld in een huisje aan de Ter- bregse Rottekade. De naam van het slachtoffer is R. Dullemondvan Kleef. Zij was 67 jaar. Cor D. was al enkele malen onder behandeling van zenuw artsen geweest, terwijl hij - ook in een psychiatrische inrichting is opgenomen geweest. Donder dag wachtte hij op een nieuwe oproep voor plaatsing in een in richting. Volgens de politie is hij enkele uren vóór het mis drijf nog bezocht door een ver pleegster, die hem kalmerende middelen heeft gegeven. Deze medicijnen hebben niet kunnen verhinderen dat de ongehuwde lasser rond 18 uur een fatale woede-uitbarsting kreeg die zijn moeder het leven kostte. Hij kreeg de woede-aanval omdat zijn moeder hem had ge vraagd de kelder schoon te ma ken. Hierover is later 'n twist ontstaan, die tot de fatale sla gen heeft geleid. Uit een buurtonderzoek is dui delijk geworden, dat er al ge ruime tijd spanningen hebben bestaan tussen de twee. Cor D. woonde sinds dei dood van zijn vader, 20 jaar geleden, met zijn moeder samen in het huisje. Hij was een van de zeven kinderen uit het gezin. Zondag j.l. werd 'n kringvlucht uit Dourdan georganiseerd door de „Sluiskilse Reisduif". In totaal vlogen 942 duiven mee, afkomstig uit Terneuzen, Sas van Gent, Sluiskil, Westdorpe, Philippine, Axel, Rapenburg en Bosch- kapelle. De uitslag was: 1. G. Renique, Sas van Gent; 2. B. Vermoet, Sas van Gent; 3. D. Dobbelaar, Boschkapelle; 4. J. Heijda, Sas van Gent; 5. F. van Acker, Axel; 6. M, Somers, Ter neuzen; 7. A. Peersman, Axel; 8. P. van Zeele, Sas van Gent; 9. A. Baart, Axel; 10. P. Claes, Sluiskil. Na de muzikale prestatie van de Zaamslagse harmonie op het op 15 mei gehouden federatiecon cours te Aardenburg, n.l. een le prijs met lof der jury in de vaan delafdeling, waardoor deelname aan het topconcours te Arnhem in maart 1970 opep staat, zal dit orkest zich binnenkort in uitge breider kring laten horen, nd. voor de radio. De opname hiervoor zal heden avond in de hervormde kerk te Zaamslag geschieden. De uitzen ding zal later onder de rubriek „Amateurs voor de micro" van de A.V.R.O. plaatevinden. Verder zal het orkest op 29 mei de muzikale omlijsting verzorgen bij de officiële opening van de nieuwe waterfabriek annex elek trische centrale der P.Z.E.M. te Terneuzen. Voor dirigent en leden van „De Volharding" moet het een grote voldoening zijn op deze wijze in de publieke belangstelling te komen. De sociaal-economische raad is van mening dat moet worden verhinderd 'n vrouwelijke werk nemer uitsluitend op grond van haar voorgenomen of reeds vol trokken huwelijk tegen haar wil te ontslaan. De raad is verder van oordeel dat meer uitdruk- SCHEEPVAARTBEWEGING Van donderdag 22 mei (na 11 u.) tot vrijdag 23 mei (tot 11 uur). Bestemd voor Terneuzen 22 mei: Volente, 500 dwt (Ned.) Tasmanië, 700 dwt (Ned.) 23 mei: Afiena, 400 brt (Ned.) Pertinence, 1130 dwt (Eng.) Voor Sluiskil 23 mei: Thomas Breeze, 11.850 dwt (Eng.) Gepasseerd naar Gent 22 mei: Falco, 984 dwt (Ned.) Nevales, 3401 dwt (Rusland) Texaco Norge, 20.200 dwt (Noorw.) Nordic, 701 dwt (W.-Dld) Braemar, 4575 dwt (Libanon) 23 mei: Kai, 1150 dwt (W.-Dld) Randi Dania, 836 dwt (Denem.) Falco, 984 dwt (Ned.) Vigsnes, 4475 dwt (Noorw.) Don Carlos, 1334 dwt (Zweden) Barhöft, 500 dwt (W.-Dld) Kolga, 723 dwt (W.-Dld) Vertrokken van Terneuzen 22 mei: Hollandia, 400 dwt (Ned.) Mutua Fides, 403 dwt (Ned.) Jans, 400 dwt (Ned.) Gasselte, 310 dwt (Ned.) Volente, 500 dwt (Ned.) Van Sas van Gent 22 mei: Jubilence, 817 dwt (Eng.) ,23 mei: Annelies Christophersen, 1415 dwt (Griekenl.) Gepasseerd van Gent 22 mei: Per, 525 dwt (Denemarken) Andescol, 250 dwt (Eng.) Falco, 984 dwt (Ned.) Blanc Pignon, 1050 dwt (Fr.) Kiption, .275 dwt (Eng.) Vaterland, 985 dwt (W.-Dld) Robox, 850 dwt (Ned.) N.O. Petersen, 900 dwt (Noorw.) Hansa, 1470 dwt (Neorw.) Hartwigg Buss, 1100 dwt (W.rpid) Sundern, 822 dwt (W.-pid) Marchen, 35.280 dwt (Den.) Abben Fleth, 698 dwt (W.-Dld) 23 mei: Falco, 984 dwt (Ned.) king moet worden gegeven aan het beginsel, dat het uit maat schappelijke overwegingen On juist is een werkneemster we gens of gedurende haar zwan gerschap te ontslaan. In beide gevallen is de raad van opvatting, dat een beding met de strekking de dienstbe trekking te beëindigen in die se- vallen niettig moet zijn. ZIEKENGELD De raad beveelt maatregelen aan, opdat zwangere werkneem sters voor wie het blijven ver richten van arbeid medisch als schadelijk wordt beschouwd, aanspraak op ziekengeld kunnen maken. Die aanspraak moet ook geden, als lichamelijke omstan digheden haar werkzaamheden bemoeilijken. De raad bepleit een wettelijk ontslagverbod voor zwangere werkneemsters analoog aan een door ziekte arbeidsongeschikte arbeider. Op die wijze wordt ge garandeerd, dat iedere werken de vrouw gedurende haar zwan gerschap en bevalling tegen ont slag wordt beschermd. -J(4TVH t*" De raad meent voorts dat over eenkomstig een advies van het economisch en sociaal comité en een resolutie van het Europese parlement over moederschaps bescherming, de door de ziekte wet bepaalde aanpassingsperiode voor moeders moet worden uit gebreid van zes weken na de bevalling tot 12 weken na de bevalling. Een minderheid, bestaande uit een groot aantal leden, heeft tegen die uitbreiding bezwaar. ARTS: TERNEUZEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de prak tijk der artsen waargenomen door dokter R. J. P. Bauwens, Jac.. van Lennepstraat 37, tel. 3768 en van zondagavond 12 uur tot maandag avond 12 uur door dokter H. J van Herk, Bellamystraat 117, tel 4000. WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr op 24, 25 en 26 mei. zr. Leenhouts, Van Steenbergèn- laan 68, tel. 3360. APOTHEEK: Apotheek geopend: M. B. M. Ha- mann, Noordstraat 69, tel. 2060. TANDARTS: Op zaterdag van 10—10.30 uur en 1818.30 uur en zondag van 1212.30 uur wordt de praktijk der tandartsen waargenomen door tandarts A. W. C. M. van Ravels Stationsweg 14, Hulst, tel, 2205. SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE WIJKZUSTER: 24, 25 en 26 mei Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Enstella te Philip pine, tel. 01159306. AXEL Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uür wordt de prak tijk der artsen waargenomen door dokter W. G. C. Kok, Oranjestraat 19, tel. 1555 en van zondagnacht 12 uur tot maandagnacht 12 uur door dokter K. Boor, Noordstraat 8, tel. 01155—1666. TANDARTS: Weekeinddienst tandarts A. W C. M. van Ravels (zie verder ondei Temeuzen). DIERENARTS Van zaterdagmiddag 12 uur tol maandagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts C. J. Cysouw, Stationsstraat 10 te Axel. tel. 01155—1488

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 2