VOOR DE VAKANTIE EN DAARNA! .en Agio-zegels voor klanten die meetellen BEÜRSOVERZICHT LOTING HALVE FINALE KNVB-BEKER Feijnoord kampioen èn bekerwinnaar? Groeiend continent krimpend vollemelkgebied PI II "Combo" (ook in snelf ilter maling) pak van 250 gram van 183 voor Dolfijn Gedessineerde slaapzak van fraaie poplin, voorzien van tochtvrije rits. Vulling 1300 gram Acryl, snijmaat 160x190 cm. Met de ritssluiting geheel open kan de slaapzak als deken dienstdoen, (winkelwaarde f. 32,50) Agioprijs: 50Agio-zegeIs emmertje 3/4 liter van 1,75 voor bij f. 5,-boodschappen: 6 stuks van 1,-voor Advocaat verdacht van verduistering GEMEENTE TERNEUZEN Alles naar de fabriek PSV klopte Holland Sport met 4—0 Merkel procedeert tegen „Niirnberger Zeitung" EUROPACUP II VOOR SLOVAN BRATISLAVA DE RONDE VAN ITALIË iiS.rtlfit"®! i\echtsf.6 12 blikken hete d°oS bestelnummer 399 flessen» APPELSAP 5Q GULDEN GESPAARD IS GO WAARD! 15e partij" tweekamp Petrosjan—Spasski remise •"De 15de partij in de tweekamp tussen de Russen Petrosjan en Spasski (uitdager) om 't wereld kampioenschap schaken is giste ren in Moskou na 20 zetten in remise geëindigd. De stand is thans 7Va7l/a. A'DAM: Tijdens de onlusten in de hoofdstad op dinsdagavond maakte de politie gebruik van waterkanonnen om de straten en pleinen „schoon" te vegen. Op de foto: argeloze toeschouwers en demonstranten werden van ge lijke porties water voorzien. Verdacht van verduistering van vijftienduizend gulden in een faillissement heeft de Haarlem se politie een advocaat uit Haar lem aangehouden en in arrest ge steld. Hij trad op als curator in het faillissement en heeft gelden niet afgedragen. De aangehoudene verkeerde in financiële moeilijk heden en volgens de politie, die de initialen en de leeftijd net wil de vrijgeven, zou het geld voor 't huishouden bestemd zijn geweest. De burgemeester van Terneu- zen brengt ter algemene kennis dat een openbare vergadering van de gemeenteraad van Ter- neuzen zal worden gehouden op donderdag 22 mei 1969,' om 19.30 uur, ten gemeentehuize alhier. Terneuzen, 21 mei 1969. De burgemeester voornoemd, J. C. ASCHOFF. KALME EN GERESERVEERDE MARKT Wallstreet was dinsdag op nieuw flauw. Het Dow Jones-ge- middelde kwam onder de 950. Daardoor was het op het Damrak woensdag ook kalmer. Van een voortgezette opwaartse tendens was niet veel te bespeuren. Voor AKU was de belangstelling min der dan de vorige dagen. In de eerste periode handhaafde AKU zich op 131,60. K.Z.O. was prijs houdend. Heineken was iets lager evenals Hoogovens en zelfs Phi lips moest een halve gulden prijs geven. In afwachting van de resultaten van Unilever over Het eerste kwartaal 1969 werd Uni lever in de eerste periode een halve gulden lager gewaardeerd op 121,50. De verliezer was wederom Kon. Olie, die terug ging naar 192 en daarmee ruim één gulden moest prijsgeven. Het zit de „konink lijke" op het ogenblik niet mee, want Royal Dutch in Wallstreet moest een halve dollar prijs geven. Amsterdam Rubber wist zich te herstellen en in de scheepvaart- hoek was .de stemming verdeeld. Maatschappij Nederland en in nog sterker mate Rott. Lloyd stonden onder druk. Daarentegen wist Van Ommeren vier punten aan te trekken tot 238. De affaire bleef van beperkte omvang. Dit kon ook worden gezegd van de staatsfondsen, die een ongeani meerde indruk maakten. In het verdere verloop waren de koersafwykingen niet groot. De verzekeringsaandelen waren aan de zwakke kant, vooral voor de Delta-groep en Amev. Van de industriën waren aan geboden: Bührmann-Tetterode, Ford. Bensdorp, Enkes, Erdal en Bergoss. Van de bankaandelen ging A.B.N. omlaag tot 282. Koerswinsten boekten Rom- menholler, Tilburgsche Waterlei ding, Gist-Broc en Hoek. AKU kreeg van enig aanbod te lijden, waardoor dit fonds de markt verliet op 130,50. Philips trok aan tot boven 73 maar Uni lever zakte verder af. Kon. Olie wist te herstellen tot 193. Nabeurs is Unilever teruggelo pen tot 118 a 118,20 in verband met de lagere winst over het eer ste kwartaal. Na afloop van de bekerwed strijd FeijenoordNEC dinsdag avond, is de loting verricht voor de halve finales van de KNVB- beker. De op die dag 65 jaar ge worden scheidende terreinknecht van Feijenoord, Jaap Barendregt, die na een 50-jarig dienstverband met pensioen gaat, trok de loot jes. Het resultaat is: PSVSparta en FeijenoordDWS. De wedstrijden worden op neu traal terrein gespeeld. FEIJENOORD—NEC 4—1 32. Wery 1—0; 42. Moulijn 2—0; 51. Wery 30; 61. Lelieveld 31; 86. Van der Heide 41. Toeschouwers: 23.000. Feijenoord heeft met deze zege zijn kansen op de begeerde „dou blé" in eigen hand gehouden. De eerste tien minuten speelde de strijd zich af op het middenveld. De eerste kans die Van Hanegem kreeg, deed het vuurtje nog niet opflikkeren. Dat gebeurde eerst na een kwartier, toen de inmen ging van Moulijn leidde tot een hachelijke situatie, waarbij de bal op gelukkige wijze uit het Nijmeegse doel bleef. Na Wery's openingstreffer was de afloop niet moeilijk meer te raden. Moulijn, behendig als in zijn beste jaren, profiteerde nog vóór rust op spectaculaire wijze van een misgreep van Merckx. De tweede helft was een for maliteit, waarin een veel sterker Feijenoord al gauw op 30 kwam. Van der Heide, die de plaats in nam van Kindvall, maakte het vierde doelpunt, terwijl Lelieveld de eer redde voor de Nijmegena- ren. t DFC—SPARTA 0—1 86. Heijerman 01. Toeschouwers; 6.000. Het heeft lang geduurd voordat de beslissende treffer viel. Pas vier minuten vóór tijd scoorde Heijerman. Velen twijfelden of het doelpunt op juiste wijze tot stand was gekomen. Hans Kraay: „De grensrechter stak zijn vlag op. Hoppenbrouwer ging naar hem toe, maar de grensrechter wist van niets". Een teleurstelling voor de DFC-spelers, die de gelijken van de Rotterdammers waren. DFC begon overtuigend. Tal van overtredingen ontsierden de De tand der vooruitgang blijft knagen aan Nederlands vollemelk gebied. In het Zeeuwse eilanden rijk, dat door dammen en bruggen verandert in een vasteland, vinden de zuivelfabrieken het niet erg meer hun auto's naar Noord-Beve land te sturen om er bij de vee houders de melk op te halen. Twee jaar geleden voelden die fabrieken daar nog niet zo heel veel voor; Noord-Beveland mocht het aan zijn voormalige isolement ontleende privilege dat de verkoop van rauwe volle melk er toege staan was, nog even houden. Nu echter heeft de Zeeuwse melk- federatie, waarin veehouders, zui velfabrieken en melkhandel samen werken, haar aangeslotenen het consigne gegeven: boeren mogen geen melk meer verkopen aan melkhandelaren, melkhandelaren mogen geen rauwe volle melk meer verkopen. Dat consigne geld al sinds eind maart. Woensdag heeft het bestuur van het produktschan voor zuivel, dat in dezen de voor alle betrok kenen geldende regelen te stellen heeft, in principe besloten zijn verordening bij de door de Zeeuw se melkfederatie geschanen werke lijkheid aan te passen. Het defini tieve besluit. Noord-Beveland, aan het vollemelkgebied te onttrekken kan over vier weken vallen. Dan ontkomt geen Noordbevelandse veehouder, hoe ook georganiseerd, er meer aan: alle melk die hij ver koopt moet, net als vrijwel overal elders in Nederland gebeurt, de fabriek passeren om aldaar gestan daardiseerd te worden. Op een uit zondering na: een veehouder met vier koeien bij Colijnsplaat heeft, omdat hij de inkomsten niet kan missen, een burenplichtvergunning gevraagd om zijn vijftien klanten ter plaatse van volle melk te kun nen blijven voorzien; het ziet er naar uit dat hi} die wel zal krijgen ook. Nederlands vollemelkgebied zal voortaan nog slechts bestaan uit de gemeente Marken en het eiland Vlieland. Hoe lang nog? Men schertste er in de produktschaps- vergadering wat over. Wat Marken betreft zolang Sijtje Boes het wil, veronderstelde de voorzitter ontmoeting. Verder dan een bui tenspel-doelpunt van Venneker kwam Sparta aanvankelijk niet. Vier minuten vóór het einde maakte Heijerman een einde aan de Dordtse illusies. Doelman Hoogeveen keerde het schot. De bal kwam bij Klijnjan. Opnieuw redde de doelman. Weer kon hij de bal niet onder controle krij gen, waarna Heijerman het von nis voltrok. Scheidsrechter Hop penbrouwer wees de Dordtse pro testen af. 72. Van der Kuylen 10; 81. Schmidt Hansen 20; 88. Bjerre 30; 89. Van der Kuylen. Toeschouwers: 8.000. HoHand Sport heeft dinsdag avond 72 minuten stand gehouden tegen een geweldig PSV. Toen schoot Van der Kuylen van grote afstand zó hard door de muur van Haagse spelers, dat invaller Lou- werens de bal pas zag toen deze in het doel lag. De dolgedraaide Haagse defensie moest nog drie maal capituleren. PSV speelde in deze in verband met de verbou wing van het stadion vervroegde eredivisiewedstrijd voortreffelijk voetbal, zo zelfs dat Holl. Sport- manager Dirk Nijs meende: „Dit is de beste ploeg die ik dit seizoen heb gezien". Vóór rust kwamen de Hage naars zelden over de middellijn. Het door invallers geplaagde Holl. Sport verdedigde knap, waarbij centrale verdediger Ver langen zich onderscheidde. Ook na rust heeft Holl. Sport een golf van PSV-aanvallen moeten weer staan. Schmidt-Hansen en vooral Van der Kuylen braken de ban met schitterende afstandsschoten. De hooldredakteur van „Niirn berger Zeitung" en de sport- redakteur van dat blad, Franz Schafer, riskeren een geldboete van onbepaalde hoogte of een hechtenis van maximaal zes maanden, als zij nogmaals be weren, dat Max Merkel het eerste elftal van F.C. Nürnberg, dat hij tot voor een maand trainde, een „schavuitenelftal" zou hebben genoemd. De 50-jarige gewezen trainer van het Nederlandse elftal eiste voorts een schadevergoeding wegens aantasting van de goede naam van 25.000 mark. Deze eis zal in juni door de rechtbank worden behandeld. Slovan Bratislava (Tsjechoslo- wakije) heeft woensdagavond in Bazel de finale voor het toernooi om de Europese beker voor beker winnaars tegen Barcelona (Span je) met 32 gewonnen. Bij de rust leidden de Tsjechen met 31. Het scoreverloop was: 2. Cvet- ler 1—0; 16. Zaldua 1—1; 29. Hriv- nak 21; 42. Capkovic 31; 53. Rexaoh 32. Ook in de zesde etappe van de ronde van Italië hebben de gro ten de strijd gemeden. Pas 20 km voor de finish kwam de ontsnap ping, die de beslissing zou bren gen. Elf renners, zonder de grote favorieten, vormden een kop- groepje, dat snel van de hoofd macht wegliep. Het verschil liep op tot boven de twee minuten. Toen in het grote peloton enige opleving kwam moesten de elf vluchters iets van hun winst af staan. Een minuut en 58 seconden na Cortinovis, Italiaans kampioen op de weg in 1968 bij de amateurs, ging Franco Bitossi, die de sprint van het peloton won, over de finish. De etappe over 198 km ging van Follonica naar Viterbo. De Italiaan Polidori behield de rose leiderstrui met op de tweede plaats Eddy Merckx die een ach terstand heeft van 59 seconden. De uitslag luidt: 1. Cortinovis (It.) 5.00.14 2. Santambrogio (It.) z.t. 3. Armani (It.) z.t. 4. Lievore (It.) z.t. 5. Baldan (It.) z.t. 6. Colombo (It.) z.t. 7. Neri (It.) z.t. 8. Schiavon (It.) z.t. 9. Conti (It.) z.t. 10. Morotti (It.) z.t. 11. Rota (It.) z.t. 12. Het peloton met de favorie ten op 1 min. 58 sec. Het algemeen klassement luidt als volgt: 1. Polidori (It.) 2. Merckx (B.) 3. Anni (It.) 4. Benfatto (It.) 5. Adorni (It.) 6. Gimondi (It.) 7. Zilioli (It.) 8. Michelotto (It.) 9. Schiavon (It.) 10. Colombo (It.) 22.38.48 op 59 sec. op 1.08 op 1.16 op 1.32 op 1.33 op 1.39 op 1.50 op 2.14 op 2.30 ïWerdag 22 mei 1969 DE VRIJE ZEEUW Faglna 7

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 7