Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! KANTONGERECHT TE TERNEUZEN BEURSOVERZICHT DE RODE BERCHT VAN IPHANGA Wöensc|ag 21 mei 1909 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. Zitting van dinsdag 20 mei 1969 Rechtstreekse k I eurenreportage Ajax—AC Milan Het amateur kampioenschap van Nederland Jan Mulder in jong Oranje Milde straf voor roofovervallers Voor 40.000 aan goederen gestolen Tom Okker vijfde geplaatst in Parijs Prof ronde van Hansweert Goedkopere benzine in België K.N.V.B.-BEKER HANBOOGSPORT TE WESTDORPE GEMEENTE TERNEUZEN Vier middelen in één tablet waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox helpen snel en... doen wonderen I Twee jongelui, L. M. in den B. uit Temeuzen en M. D. uit Zaamslag, werden door de kan tonrechter tot forse straffen ver oordeeld wegens het rijden met een opgevoerde brommer. Aan de eerste werd ook te hard rijden ten laste gelegd. Hij kreeg 100 gulden boete en een ontzetting uit de rijbevoegdheid voor 3 maanden de bromfiets was door al het gesleutel een motor rijtuig geworden en een voor waardelijke verbeurdverklaring van de bromfiets met een proef tijd van twee jaar. Hieraan werd de voorwaarde verbonden dat, mocht de inlevering van het ver beurd verklaarde voertuig ach terwege blijven, de jongeman een boete zou moeten betalen van 1000 gulden. Het in de bromfiets aangebrachte grotere tandwiel werd verbeurd verklaard. De uitspraak was conform de eis oP de ontzetting na. Die wilde de officier op zes maanden ge bracht zien. „U brengt mij in de verleiding verbeurdverklaring te eisen", zei hij tot de jongeman. Deze had evenals D. kort vóór de bekeu ring al een transactie afgesloten wegens het rijden met een opge voerde brommer. D. had als ex cuus dat hij ermee op vakantie naar Frankrijk wilde gaan. „En daar mag men harder rijden." „Ik geloof dit smoesje niet", kreeg hij van mr. Mouton ten antwoord. Aan de brommer had de jonge man die nog scholier is, zodanig gemorreld, dat hij er 70 km mee kon rijden. De officier eiste hiervoor 100 gulden boete en zes maanden ont zetting uit de rijbevoegdheid plus verbeurdverklaring van de in be slag genomen onderdelen. De kantonreohter halveerde de boe te en de ontzetting. BEJAARDE FIETSER „Bent u met uw fiets over het kruispunt St. Anna gekomen?" Deze vraag stelde de kantonrech ter aan de bejaarde D. H. uit Westdorpe. H. bevestigde dit. Hij fietste nog steeds, hoewel hij ver klaarde dat zijn gezichtsvermogen minder goed was. Dit was vol gens hem ook de oorzaak geweest, dat hij met de fiets aan de hand door een auto was aangereden toen hij enkele maanden geleden een brug in Westdorpe wilde oversteken. Hij liep hierbij flinke kwetsuren op en de auto werd beschadigd. Hij was niet verze kerd. De officier vond het jam mer dat hij geen ontzetting uit de rijbevoegdheid kon eisen. „Op uw leeftijd en met uw ge zondheid is het niet verantwoord om te fietsen, tenzij u levensmoe bent". Gezien de lichamelijke ge volgen achtte de officier slechts een voorwaardelijke strafopleg ging op zijn plaats. Hij eiste 50 gulden boete voorwaardelijk met de ongebruikelijke voorwaarde, dat de verdachte gedurende twee jaar niet onverzekerd het stalen ros zal' bestijgen. Ook de kanton rechter noemde het een griezelige zaak dat H. nog fietste. Hij ver oordeelde hem conform de eis plus toewijzing van de civiele vordering van de automobilist voor een bedrag van 200 gulden. Laatste woord van de verdachte: ,,'k Zal er niet van wakker lig gen". LICHT OP De zaak tegen de niet versche nen J. C. v. d. H. te Terneuzen eiste nogal wat tijd. J. M. de L„ eveneens uit Terneuzen, was 's nachts om half één toen hij met zijn brommer op het fietspad van de Axelsestraat reed, aangereden door de auto van Van der H.. Kantonrechter: „Had u licht op?" Getuige: „Ja, twee pilsjes". Kantonrechter: „Nee, dat, is licht in, maar ik vroeg licht óp". 't Was zo, de bromfiets van de jongeman was verlicht geweest, maar hij kon geen kwitantie to nen van de kosten van reparatie van de brommer. De kantonrechter schorste de zaak teneinde de jongen gelegen heid te geven de kwitantie thuis te halen. Na een goed kwartier kwam deze met een onthutst ge zicht vertellen, dat de kwitantie onvindbaar bleek. Hierna kreeg hij gelegenheid een copie bij de reparateur te halen. Dit lukte en dank zij het geduld van de kan tonrechter en de activiteit van de getuige in het opsporen van de verdwenen kwitantie kreeg deze zijn schade toegewezen. Van der H. werd tevens veroordeeld tot 60 gulden boete. AUTO OP PROEF Onaannemelijk noemde mr. Mouton het verweer van D. de W. uit Zaamslag die zei, dat hij in december een auto „op proef" had gekocht en in februari nog geen eigenaar van het voertuig was. „Wilt u mij wijsmaken dat er één autoverkoper zo dom is een auto drie maanden op proef te geven"? vroeg hij aan de ver dachte. P. de W„ een zoon van de verdachte, had in de auto ge reden zonder dat hij een kente kenbewijs had. De officier noemde het schik kingsbedrag van 50 gulden niet hoog. „Als er niet werd gelet op het overschrijven van kentekenbe wijzen, dan zou bij een verkeers ongeval de dader nooit te achter halen zijn". De uitspraak luidde conform. SCHADEREGELING W. D. K. uit Hulst had in de Breitnerstraat te Terneuzen geen voorrang verleend aan een be stelauto. Een botsing was het ge volg. Over de schade aan de be stelauto konden verdachte en de beledigde partij het ter zitting niet eens worden. De kantonrechter ried bet tweetal aan dit nog eens te pro beren alvorens er een civiele zaak van te maken. Mr. Mouton vond de fout van K. aannemelijk ge zien de situatie ter plaatse, ir?w kon de fout niet verontschuldi gen. Hij eiste 10 gulden minder dan het voorgestelde schikkings bedrag, namelijk 50 gulden. De kantonrechter liet het hierbij. „WINDSTOOT" W. F. G. uit Axel was op de Haarmanweg te Terreuzen met zijn „deux-chevaux" op een lichtmast gereden. Hij kreeg een windstoot, zei hij. Aangezien hij al enige jaren op zijn rijbewijs kon bogen, bleef de officier bij het schikkingsbedrag van 50 gul den. De kantonrechter was mil der in zijn oordeel en halveerde het bedrag. H. P. de E. uit Terneuzen was met zijn vrachtauto uit de uitrit van zijn erf aan de Axelsestraat De NTS zendt woensdag 28 mei van 20.25 tot 22.15 uur via Neder land 1 een rechtstreekse kleuren- reportage uit van de finale van het toernooi om de Europacup voor landskampioenen, die tussen Ajax en A.C. Milan in het Ber- nabeu-stadion in Madrid wordt gespeeld. Verslaggever is Her man Kuiphof. Voor de strijd om het kam pioenschap van Nederland ama teurvoetbal zijn de zes districts kampioenen ingedeeld in twee poules van drie verenigingen. De winnaars van de groepen zullen op nader vast te stellen data een uit- en een thuiswedstrijd spelen met de titel als inzet. De poule-indeling is: Poule A: AFC, Drachten en S.C. Enschede. Poule B: Middelburg, Musschen en Roermond. Het wedstrijdprogramma: 26 mei: Drachten—AFC en MusschenRoermond. 1 juni: AFCSC Enschede. 8 juni: SC EnschedeDrachten en RoermondMiddelburg. 15 juni: AFC—Drachten en RoermondMusschen. 22 juni: SC EnschedeAFC en MusschenMiddelburg. 29 juni: DrachtenSC En schede. 31 mei: MiddelburgMusschen. 28 juni: MiddelburgRoer mond. De opstelling van Jong Oranje, dat donderdag in Deventer tegen het Engelse elftal onder 23 jaar speelt, is als volgt: Doel: Schrijvers (Twente); Achter: Drost (Twente), Schnei der (Go Ahead), Dijkstra (DW S) en Achterberg (Twente); Midden: Veenstra (Go Ahead) en Rijnders (Go Ahead); Voor: .Brouwers (NAC), Mulder (Anderl.), Knoef (Go Ahead) en Rensenbrink (DWS). Wisselspelers: Treijtel (Feijen- oord), Huve, Houwaart (beiden Twente), Mulders (Den Bosch), Koudijzer (SVV), Kljjnjan (Sparta) en Hoekema (Go Ah.). tegen een andere auto aangere den. De niet verschenen R. O., eveneens uit Terneuzen, had vol gens De L. nog wat slaap in zijn ogen gehad. Beiden werden tot 50 gulden veroordeeld. De eis was 60 gulden. AKU OP DE VOORGROND Na de vaste stemming van maandag deed bet Damrak het gisteren wat kalmer. Een rem was de koersdaling in New York, waar het Dow Jones-cijfer terug viel van 967 naar 959. Desondanks bleef de goede ondertoon gehand haafd. Er zit al geruime tijd een opgaande lijn in de markt. Dins dag echter hield men zich min of meer gereserveerd. De cijfers over het eerste kwartaal van Phi lips mogen fraai worden genoemd en de vooruitzichten zijn gunstig. Hier en daar had men nog betere resultaten verwacht en dit werk te in de hand, dat het aandeel in de eerste periode op 72,60 noteer de. Het meest op de voorgrond trad AKU. Er ontstond en levendige vraag, waardoor dit aandeel een koerswinst van anderhalve gul den behaalde op 131,60. De ove rige internationale waarden deden niet aan de koersverbete- ring mee. Zo moest Hoogovens 'n halve gulden prijsgeven en ging Kon, Olie terug naar 193 hetgeen een verlies van 1,30 betekende. Unilever was prijshoudend en K.Z.O. handhaafde zich op het vorige peil. Heineken liep op tot 173. Deli was vrijwel prijshoudend. Amsterdam Rubber was aan de zwakke kant, HVA op 80% vrij wel onveranderd. Aandelen Cen trale Suiker werden verhandeld ex 20 pet. dividend in contanten en 5 pet. in aandelen uit de agio- reserve. De scheepvaartafdeiing lag vrij goed. Mij. Nederland en Rott. Lloyd vertoonden 'n tegen gesteld koersverloop. In de staats fondsen waren de 7 pet. leningen iets beter gedisponeerd. Onder de lokale waarden wa ren enige opmerkelijke koersmu- taties. Zo ging Biihx-manTette rode niet minder dan 40 punten omhoog onder invloed van het gunstige jaarverslag. De omzet van dit concern heeft de 500 min gepasseerd. In tegenstelling hiermee gingen aandelen Gist Brocades 50 punten naar bene- den van 1200 naar 1150 in ver- band met aanbod op winstnemin gen. De verzekeringsaandelen wa ren iets in reactie. Dit gold voor Amev, de Deltagroep en Nat. Ne derlanden. Op hoger niveau kwamen de Industriële Maatschappij en' de Kondor. Lager waren Lijempf, Nutricia en Kemo. De handel bleef in het verdere verloop rustig en AKU verliet de markt op het hoogste punt van de dag, namelijk 131.80. Hoogovens viel terug naar 112,60, Philips wist zich wat te herstellen maar Kon. Olie leek vastgenageld op 193. De markt sloot rustig met de aandacht gevestigd op AKU en bepaalde lokale fondsen. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier luiden: Londen Montreal New York Parijs Brussel Frankfort Stockholm Ziirich Milaan Kopenhagen Oslo Wenen Lissabon Madrid 8.-6 3.35—3.40 3.61—3. 68.00—71.00 6.65—6.85 90.00—92.00 69.80—70,00 83.70—84.70 57.00—5&.Ó0 47.80—48.80 50.50—51.50 13.98—14.18 12.70—13.00 5.12—5.27 De rechtbank te Arnhem heeft de 29-jarige chauffeur C. L. van B. uit Haaften veroordeeld tot tien weken gevangenisstraf, waar van acht weken voorwaardelijk, wegens afpersing en mishandeling van een tachtigjarige man in een boerderij aldaar. Hij zou de man, een der bejaarde gebroeders Bam- bacht, van 7000 hebben beroofd. De officier had tien weken, waar van zeven weken voorwaardelijk, geëist. Hij zei tot deze milde straf te hebben geconcludeerd wegens het goede gedrag van verdachte en zijn voornemen zijn slachtoffer schadeloos te stellen. De overval zou hebben plaats gehad in een panieksituatie. De rechtbank veroordeelde de 26-jarige straatmaker J. van U. uit Haaften tot acht weken voorwaar delijk en 225 boete wegens heling. Bij de boete is inbegrepen 25 boete wegens ongeoorloofd bezit van een vuurwapen. De straatmaker zou op de uitkijk ge staan hebben en daarvoor een be loning hebben ontvangen. De Haagse politie heeft de 35- jarige typograaf A. B. uit de re sidentie ingesloten, verdacht van verduistering en diefstal van goederen ter waarde van 40.000. Nadat de man bij een inbraak op heterdaad was betrapt, werden in zijn auto en in zijn woning drank, schoonmaakmiddelen, textiel, elektrische apparatuur en een boormachine aangetroffen, die B. buit had gemaakt bij een serie inbraken. Zijn grootste slag sloeg hij bij een radiohandel aan de Prinsengracht, waar hij voor 25.000 aan elektrische appara tuur meenam. Enkele costuums en diverse kledingstukken, die B. in de afgelopen maanden had'ge- stolen had hij doorverkocht. BRUSSEL: Tom Okker heeft zon dag in de finale van de interna tionale kampioenschappen van België de Joegoslaaf Franulovic (r.) verslagen en behaalde daar mee de ttiel van het herenenkel spel. Op de foto: Okker wordt gefeliciteerd door prinses Paola. De winnaar van de open ten niskampioenschappen van België en Monaco, Tom Okker, is voor de open kampioenschappen van Frankrijk, die 26 mei in Parijs beginnen, als vijfde geplaatst. De Australiër Newcombe, die de titel in Rome won, staat vierde op de plaatsingslijst. De plaatsing ziet er als volgt uit: 1. Rod Laver (Austr.); 2. Topy Roche (Austr.); 3. Ken Rosewall (Austr.); 4. John Newcombe (Austr.); 5. Tom Okker (Ned.); 6. Arthur Ashe (V.S.); 7. Róy Emer son (Austr.); 8. Andres Gimeno (Spanje). 30) Het was voor het eerst, dat de trekken van de heer van anga zich even ontspanden. „Wanneer ik niet beter wist, zou jk zeggen, dat ge voor zieken oppasser in de wieg gelegd waart!" sprak hij goedkeurend. Presto kreeg een kleur als vuur hij dit onverwachte compliment en boog zich haastig uit de ven sternis om een peluw uit te slaan. „Ik ben benieuwd, of heer Aram iets vindt!" mompelde hij om het gesprek in andere banen te leiden. Weinig kon hij vermoe den, wat Aram reeds gevonden had! Nadat de jonge krijger enkele ogenblikken besluiteloos had staan denken, kwam hij tot de slotsom, dat er niets anders voor hem op zat, dan zijn geluk aan het andere einde van de gang te beproeven. En opnieuw begon hij te lopen, de duisternis tege moet. De gang leek hem einde loos. Hij moest nu zeker al een uur onderweg zijn! Maar ineens bleef hij verrast staan. Heel in de verte zag hij licht schemeren. Dat kon niet anders betekenen, dan dat hij het einde naderde! ROME: Vier agenten hebben schijnbaar bijzonder veel moeite met het in bedwang houden van een voetbalsupporter, die zondag tijdens de wedstrijd LazioBari het veld op holde. Het is niet be kend of de jongeman kwalijke gevolgen heeft ondervonden van de beet in zijn rechterhand. Maandag 26 mei (2de Pinkster dag) wordt de profronde van Hansweert verreden, een weg wedstrijd over 100 km, welke om 14.30 uur begint en waarvoor het startschot zal worden gelost door Cees Rentmeester. Streekfavorieten als Bart Zoet (Waarde) en Dies Kosten uit Ka pel] e (gesteund door o.a. Cor Schuuring, Piet de Wit, Gerard Koel en Leen de Groot) zullen de strijd aanbinden met Peter Post, Eef Dolman, Riny Wagtmans en de in de ronde van Duinkerken uitblinkende René Pijnen en Leen Poortvliet. Het belooft dus een goede sportmiddag te worden in Hans weert. In België is een benzineslag gaande, die in de afgelopen week heeft geleid tot een prijsverlaging van vrijwel alle benzinemerken. De verlaging varieert van 2 tot 3 cent per liter op de officiële ma ximumprijs van 9,24 franc. De prijzenslag gaat gepaard met reclamecampagnes, waarbij dagbladadvertenties worden ge bruikt die tot de helft van de voorpagina's van de Belgische kranten gaan. Deze „beperking" is opvallend na de bezwaren die onlangs zijn gerezen, toen een aantal Vlaamse kranten hun gehele voorpagina beschikbaar hadden gesteld voor een waspoederadvertentie. Kwart-finale DFC—Sparta DWSHeracles Eredivisie PSV—Holland Sport De handboogmaatschappij St Sebastiaan te Westdorpe hield een schieting op twee staande wiepen. Uitslag wip 1: le hoogvogel Alb. Goethals, Gilze Rijen; 2e hoge vogel J. Fopma te Sluiskil; 3e hoge vogel Jac. de Baar, Ovezande. Zij vogels Fl. Impens, Zuiddorpe en G. van Waes, Westdorpe. Beide kallen Ph. van Acker, Westdorpe. Uitslag wip 2: le hoogvogel O. Saey, Sas van Gent; 2e hoge vogel J. de Mul, Koewacht. Zijvogels A. Herman, Axel en A. Kwikkel- berghe, Westdorpe. Kallen: G. van Waes, Westdorpe en J. Mollet, Sas van Gent. WINKELSLUITING TIJDENS BRADERIE Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter alge mene kennis dat het sluitingstijd stip voor winkels tijdens de bra derie 1969 is vastgesteld op 21.00 uur en wel op de data 11, 12, 13 en 14 juni. Op genoemde dagen geldt voorts niet de plaatselijke rege ling ten aanzien van de zoge naamde middagsluiting. Temeuzen, 20 mei 1969. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. ASCHOFF, burgemeester A. J. VAN PAGEE, secretaris

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 5