hoe herkent U VenhcJk chocolaatjes TANKER VAN 255.000 TON BIJ VER0LME TE WATER Grootste schip ooit in Nederland gebouwd Engeland won Brits voetbal kampioenschap ragma Verkade chocolaatjes haalt U er in de winkel meteen tussenuit. Ze zitten in een plezierig en kleurig meeneempakje, dat Uw lekkere chocolaatjes het best beschermt. Fijn, om zo'n pakje thuis te hebben of als presentje mee te nemen: vol Verkade chocolaatjes! Er zijn 8 soorten van 120 gram voor f t60 of f 1,80. Mammoetfles 36 schepen in aanbouw Duivensport - AGENDA - Duitsland versloeg Oostenrijk (l—O) Schotland met 4—1 geklopt SPORTTOTO No. 39 Plankaert won le etappe ronde van de Oise Terdood veroordeling in Seoel Vliegtuig neergestort in Los Angeles Aardverschuiving in Sowjet-Unie eist mensenlevens - Maandag/dinsdag' 12/iS mei 1969 Onder belangstelling van vele - tienduizenden is zaterdagmorgen op de Verolmewerf in Rozenburg de 255.000 ton-tanker „Esso Cam bria" te water gegaan. Onder luid gejuich gleed de 350 meter lange kolos met een snelheid van 4 meter per seconde de helling af. De doopplechtigheid werd ver richt door mevr. H. C. Kaufmann, echtgenote van de vice-president van Esso Europa. De „Esso Cam bria" is het grootste schip dat ooit in Nederland werd gebouwd. OnmiddPllHk na de tewaterlating werd op de helling die tegelijk met de „Esso Ca&bria" werd ge bouwd de kiel gelegd voor de tweede 255-000 tonner. Dit schip wordt eveneens voor rekening van de Esso gebouwd en moet nog dit jaar van stapel lopen. De plechtigheid op de Verolme werf werd o.m. bijgewoond door de minister van defensie, van bin nenlandse zaken en van sociale za ken. De tewaterlating van de 35.000 ton zware kolos verliep perfdct. Nadat de mannen onder het schip het sein hadden gegeven „dat de schuit eraf kon", liet mevr. Kauf mann van de eretribune aan de kop van de helling de mammoetfles champagne stuk slaan tegen de scheepshuid. Direct daarna begon de „Esso Cambria" eerst langzaam maar toen steeds sneller van de heiiing te glijden. Een enorme vloedgolf voor het schip uit en sloeg tegen de noordelijke oever ROZENBURG: Onder grote be langstelling is zaterdagmorgen op de Verolmewerf te Rozenburg de 255.000 ton tanker „Esso Cam bria" te water gegaan. Op de foto glijdt de 350 meter lange kolos van de helling af. Het is het grootste schip dat ooit in Neder land werd gebouwd. van de Waterweg, dicht bij de duizenden die daar stonden te kij ken. Een vloot van slepers, politie- boten en schepen van de haven dienst beschermden „de route" van de tanker. De heer Verolme deelde mee dat zijn concern op het ogenblik 36 schepen in aanbouw of opdracht heeft met een tonnage van'2V2 miljoen. Hiji liet weten, dat in de nabije toekomst op de Rozenburg- se werf en op de werf in Amster dam (N.D.S.M.) een bouwprogram ma vari zes mammoettankers per jaar kan worden afgewerkt. De „Esso Cambria" is 350 me' ter lang, 51 meter breed en heeft een diepgang van 19 meter. Het schip zal 303.000 kubieke meter olie met een snelheid van 16 mijl per uur kunnen vervoeren. De ac comodate" voor de bemanning is geplaatst op het achterschip. Dit -avo„ v-t'iriifipingen hoge „gebouw" heeft o a. een compleet permanent zwembad, WEDVLUCHT UIT ALBERT „E.M.MJ' - Bond van zaterdag- dagvliegers Snelheid eerste duif 1517,2 m; laatste prijswinnende duif 1490,9 meter. 1, 9 en 10. A. Smallegange en Zn.; 2. A. Scheele; 3 en 4. D. Deurwaarder; 5. A. de Bruijne; 6. J. Dhaeze; 7. A. den Ouden Reinhout; 8. P. Verberkmoes. PRIJSVLUCHT UIT CLERMONT „De Eendracht" - Terneuzen 1. M. A. de Roo: 2. L. J. Koch en Zn.; 3. A. de Meijer; 4. J. Geel- hoedt; 5. F. van Hecke; 6. W. de Kraker; 7. F. Mollet; 8. W. Harte en Zn,; 9. J. A. de Smidt; 10. A. Bril. MAANDAG 12 MEI Terneuzen Luxor-Theater. 8 uur: „Hot Girls - Alleen voor mannen". DINSOAG 13 MEI TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Hot Girls-. - Alleen voor mannen"..- Het Westduitse voetbalelftal heeft zaterdag in Neurenberg de wedstrijd uit de voorronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap (groep 7) tegen Oos tenrijk met 10 gewonnen. Gerd Muller maakte twee minuten voor tijd het doelpunt. De stand in groep 7: West-Duitsl. 4 3 1 0 17 51 Schotland 3 2 1 0 5 82 Oostenrijk 5 2 0 3 4 10—7 Cyprus 4 0 0 4 0 2—15 Het Engelse voetbalelftal is op indrukwekkende wijze Brits voetbalkampioen geworden. En geland won zaterdag in het Wem- bley-stadion voor 100.000 toe schouwers de laatste en beslis sende wedstrijd met 4—1 van Schotland. Bij rust had Engeland een voorsprong van 21. Net als in de finale van het toernooi om het wereldkampioenschap tegen West-Duitsland maakten Geoff Hurst en Martin Peters de En gelse doelpunten. Als ploeg speelden de Engelsen een klasse beter dan de stuk voor stuk zeker zo rijk getalenteerde Schotse voetballers. Het boeiende duel werd in feite binnen vijf minuten beslist. Na een kwartier zag de Schotse ver dediging Martin Peters over het hoofd en zijn kogelharde schot bleek voor Jim Herriot onhoud baar, Geen vijf minuten later legde Hurst de laatste voet aan een prachtige combinatie van Bobby Charlton en Francis Lee. Vlak voor rust maakte Colin Stein, hoog springend boven de Engelse verdedigers, met een kopbal uit een voorzet van debu tant Eddy Gray, het Schotse doelpunt. Na de rust hebben de Schotten onstuimig aangevallen tot Hurst na een kwartier de stand op 31 bracht. Hurst schoot raak van de strafschopstip, nadat Peters door Greig onderuit was gehaald. Vier minuten later verraste Peters de Schotse verdediging nog eens (4-1). In Belfast behaalde Wales voor 12.500 toeschouwers zijn enige punt in dit toernooi tegen Noord- lerlacd, Door bosHgfl.Tageoyaï 1» de ochtenduren was het veld on bespeelbaar, behalve voor George Best in topvorm. Maar ook hij kon' in zijn eentje de verdediging van Wales niet uit zijn verband halen. De eindstand in het toernooi om het Britse voetbalkampioen schap is: Engeland 3 3 0 0 6 93 Schotland 3 1113 78 Noord-Ierland 3 0 2 1 2 24 Wales 3 0 12 1 4—7 De uitslagen van de wedstrij den die gelden voor sporttoto 39 zijn: NECTelstar 31 MVV—DOS 4—0 AZ '67Sparta 11 ADO—NAC 1—1 GVAV—Go Ahead 1—1 ElinkwijkRCH 20 WageningenCarnbuur 42 SVV—Vitesse 5—2 Den BoschHeracles 41 GraafschapEDO 10 LimburgiaRoda J.C. 14 VeloxFortuna VI. 11 GooilandExcelsior 00 Juist ingevuld ziet het toto- 1—1—3—3—3—1—1—1 1 1—2 3 3. De cijfers van sporttoto 39 zijn: Deelnemers: Inleg: Prijzenbedrag: le en 3e prijs: 2e en extra prijs: 718.343 1.529.629 688.334 206.500 137.667 Er waren zondagavond zeven meldingen van dertien goede uit slagen. Willy Planckaert, de Belg die twee jaar met zijn gezondheid sukkelde, schijnt dan toch weer de „oude" te zullen worden. Na zijn come-back met een enkele overwinningen te hebben inge luid, is hij winnaar geworden van de eerste etappe van de ronde van de Oise. Hij was na de etappe over 228 km van Creil naar Com- piègne de snelste sprinter in een groep van 20 man, die een voor sprong van ruim een kwartier had genomen. De uitslag: 1. Planckaert (B.), 228 km in 5.35.58; 2. Samyn (Fr.); 3. Beu gels (Ned.); 4. Bernard Guyot (Fr.); 5. Bölke (Did); 6. Glemser (Did); 7, Brouwer (Ned.); 12. Deelen (Ned.). Op 16 min. en 31 sec.: 24. Karstens (Ned.); op 17.17: het peloton met o.a. Jan Een bekende Noordkoreaanse journalist, Soo-Koeen Lee, die tijdens zijn vlucht uit Zuid-Ko- rea in januari werd gearresteerd is zaterdag in Seoel wegens spio nage ter dood veroordeeld. Dé rechtbank aanvaardde de ten lastelegging, dat Lee had voor gewend, dat hij was overgelo pen toen hij in maart 1967 in Panmoendjom over de grens kwam. Vijf anderen werden ver oordeeld tot gevangenistraffen van 18 maanden tot zes jaar we gens hulpverlening aan Lee. Een verbouwde bommenwerper uit de tweede wereldoorlog, die geheime elektronische appara tuur van het Amerikaanse leger beproefde, is zaterdagavond kort na het opstijgen van het interna tionale vliegveld van Los Angeles, in de stad neergestort. Een vleu gel van het toestel rukte het dab van een gebouw af. Het vliegtuig kwam terecht op een tweede ge bouw, dat in brand raakte en ver woest werd. De vier bemannings leden kwamen om het leven, evenals twee mensen wier lijken in het puin werden gevonden. Een vrouw wordt vermisf. De piloot slaagde er nog in een park waar honderden kinderen speelden, te ontwijken. Hij pro beerden tussen de twee gebouwen te landen. Het ongeluk is te wij ten aan motorstoring. De bommenwerper, een B-26, was verbouwd tot een vliegend elektronisch laboratorium voor het beproeven van nieuwe zeer geheime transmissie-apparatuur, waardoor vliegtuigen en schepen in kontakt kunnen blijven met installaties te land. Het Russische partijorgaa,. „Prawda" meldt, dat het centrale comité van de Russische commu nistische partij en de raad van ministers van de Sowjet-Unie hun deelneming hebben betuigd met de bevolking van Kangoert in Tadjikistan in centraal-Azië, die getroffen is door een aardver schuiving, welke veroorzaakt werd door aanhoudende regen val. De aardverschuiving eiste mensenlevens, maar de „Prawda" vermeldt het aantal slachtoffers- niet.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 6