Met een nieuwe hoed de lente in een moeder wil wel 'ns wat gróóts VOOR VROUW HEMA enu Mouwloos voorjaar 2975 1375 13.- (vooral als die Hema-prijs zo laag is) gróóts broodrooster van de week Pagina DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 3 mei 1969 Volautomatisch, roostert 2 sneetjes tegelijk net zo bruin als u wenst, helemaal vanzelf, in haast géén tijd. Hoogglanzend verchroomd, compleet met 1.75 m lang, geaard snoer Hema-merk dus Hema-garantie 90 VESTIGINGEN De lentemode in hoeden brengt in de eerste plaats breedgerande clo ches, met daarnaast hoofdomsluiten- de kapjes en turbans. Dat leerden ons de shows op de Herengracht in Am sterdam, hèt hoedencentrum van tra ditie. Dat neemt niet weg, dat we er met een nieuwe middelgrote matelot of relevé niet minder modieus zuilen uitzien. Bijna alles is mode en we kunnen dus rustig kiezen wat ons het meest flatteert. De ontwerpers heb ben zowel gedacht aan de wat behou dende groep van klanten als aan de zeer jeugdigen van ver onder de der tig. Veel hoeden worden tamelijk naar achteren gedragen. Naast materialen als rio-stro crinol, motled-stro, bao-stro, parasisal en laize worden ook textielmaterialen zoals vilt, organza, satin-coton, lin nen, katoen, zijde en badstof en ver der leer en thermoplastische ma terialen verwerkt. Deze laatste heb ben een laize-effekt, zijn zeer soepel en kunnen zelfs in de wasmachine worden gereinigd. De modekleuren voor het vroege voorjaar zijn rood, grasgroen en ka nariegeel, die voor de lente èn de zo mer zijn pastels als bleu, poederroze, mintgroen en wit. Dit zijn zo de grote lijnen. SPEELS HANDWERK Bekijken we de collecties eens van wat naderbij, dan ontdekken we hoe er met materialen, kleuren en lijnen „gespeeld" is en hoe verrassend de resultaten zijn. Exclusieve handwerk- hoéden zowel als hoeden van buiten landse modelhuizen en eenvoudige modellen, strijden om onze voorkeur. Wie van grote hoeden houdt, kiest een breedgerande hoed van zwart bangkok-stro, waarbij in de bol ajour- randen gewerkt zijn, terwijl de rand tegengevoerd is met een beeldige wit-gedessineerde zijde. Van dit laat ste materiaal is om de bol een veter- dun, opgrold bandje gelegd. Heel erg zomers is een witte ajour- capeline. Het prettige van deze hoed is alleen al dat hij zowel voor „ge kleed" als op het strand gedragen kan worden. DUBBELWERKS Zeer apart en ook zeer nieuw zijn de „dubbele' 'hoeden, hoeden waarbij we eigenlijk drie hoeden voor één geld hebben. Zo zagen we een blau we sisal capeline waar een wit vilten capeline met grote uitgestansde gaten overheen gedragen werd. Een rood lintje completeerde deze dubbelhoed. Dat de blauwe capeline alléén ook snoezig staat lijdt geen twijfel, terwijl de witte gatenhoed zonder de blauwe hoed er onder ook een heel grappig effekt heeft. Dubbel gedragen kunnen ook de Italiaanse open strohoeden met brede randen. Wie zich èn een groene èn een marineblauwe aanschaft, en deze hoeden over elkaar draagt, zal er zeer apart mee zijn. Met deze aankoop heeft men dan meteen zelfs vier mo gelijkheden. De blauwe onder en de groene boven of omgekeerd en bo vendien kan elke hoed apart gedra gen worden. Beeldschoon is een beige parabun- tal cloche met bruin gebiesde gaten garnering aan één kant in bol en rand. wmm Grappig is een cloche van rio-stro als de bol van de hoed geel is en de rand )in geel, wit en marine is uitgevoerd. Bij deze hoed is een bijpassende tas in geel. SJAALLINTEN Sjaals, luchtig wapperend, beheer sen het Parijse modebeeld. Als van zelfsprekend vinden we dit fleurige detail ook bij de hoeden. Breedgeran de hoeden hebben een „lint" van twill met lange, afhangende einden. Tur bans hebben organza volants met wapperende slippen. De klassieke witte matelot, al of niet met tegengevoerde rand, is een hoedje dat zowel vóór als achter op het hoofd gedragen kan worden, zo dat het óf gekleed, óf grappig staat. Wie van er uitspringende kleuren houdt, verpandt haar hart onmiddel lijk aan een turban van marineblauw, gedrapeerd met fel-roze en fel-groene zuiver zijden crêpe jersey banen en gecompleteerd door een groene jer sey sjaal. Gekleed, maar met een mutsachtig effekt is een soepel gedrapeerde ba ret van zuivere zijde in marine met witte vensterruit, jeugdig en zomers is een vilten hoedje in gebroken wit, met een geschulpte rand, waarin, op regelmatige afstanden, nestelgaatjes zijn aangebracht. Vrolijk is een bont gekleurd imprimé hoedje met omge- reactor gróótse haardroogkap Droogwarmte regelbaar met 3-standen-schakelaar (ook als Moeder onder de kap zitl) Vrijwel geruisloos, met inschuifbare, onbreekbare kap. Dubbel geïsoleerd dus veilig. Met extra lang snoer, van 35.— nU (tot moederdag!) 4-poots vloerstatief 12.75 tafelstatief 6.75 koffiemolen Maalt supersnel en superfijn - maar alleen (veilig!) met gesloten deksel! Luxe model, keuze uit 4 kleuren, van 15.75 nU (tot moederdag!) gezellig theelicht Regelbaar in 2 stan den: voor thee- en koffiepot maar óók voor vuurvaste scha len! 3-kantig of rond model, met snoer Rond model met één warmtestand 8.75 ...w... a Alle j reactor electrische huishoudelijke artikelen zijn veilig door randaarde of dubbele isolatie. Enaltijd met een heei jaar garantie! Decoratieve breton van havanna bruin stro. De brede rand is met twee kleuren ribsband afgezet slagen rand, waar van dezelfde stof handschoenen bij gemaakt zijn. JEUGDIG En wie heel feestelijk gekleed wil gaan, schaft zich aan een toque van lelietjes van dalen met een garnering van lindegroene organza. Een ideetje voor een bruidsmeisje? Jeugdig staan de alom bekende Zwitserse touriste hoeden van anti lope, een bijzonder mooie viltkwali- teit. Het allernieuwste model van deze hoeden is een chasseur met brede op slag aan de achterkant, een breed lint en een gesp middenvoor. Een vlot model, en bovendien een hoed die tegen een stootje kan. Jong zijn zeker ook de kleurige, lin nen „vrije-tijdshoeden" met bijpas sende tassen en de strandensembels bestaande uit jakje en hoed van bad- stof-imprimé. Wit leren, strak om het hoofd slui tende kapjes a la Cardin, geven een beetje badmutsachtig effekt, maar werkelijk verrassend wordt zo'n kapje als leer met organza gecombineerd wordt. Foto: Kapje van beige satijn-georget- te. Het accent valt op de achterkant, op de grote rozet van dubbele, inge- rimpelde stroken satijn-georgette. De normale lengte is en blijft dit sei zoen tot de knie of weinig er boven, dat is ook de opvatting van de Ita liaanse couturiers. Brachten zij voorgaande jaren altijd 'japonnen met lange of korte mouwen, voor dit voorjaar hebben zij, vrijwel una niem, de japonmouw helemaal af geschaft. Wit, lichtgrijs en zwart zijn de hoofd kleuren voor het Italiaanse seizoen en deze tinten worden vaak en op allerlei manieren met elkaar gecom bineerd. De kleuren groen, helrood, prune en abrikoos zorgen in de meeste Italiaanse kollekties voor een vrolijke onderbreking. VOOR HET VOOR)AAR Milan Schön brengt eenvoudige jurk jes, die nog best op kille dagen ge dragen kunnen worden, maar er al heel zomers uitzien door de kleur en omdat ze mouwloos zijn. Uitzon derlijk van model zijn deze japon netjes niet. De kracht van de cou- turière ligt in de kleurcombinaties, de perfektie en de kleurige applica ties. Witte, ingezette, haast meetkundig geconstrueerde biezen en een wit te rand langs de zoom verlevendi gen en garneren het rokgedeelte van dit slanksneden zwarte japon netje, geheel vervaardigd van otto man geweven dacron-jersey. Ver rassend mooi is deze vondst van stofverwerking. LANG LIJFJE De shift heeft verder een verlaagde taillelljn, rechthoekig uitgesneden armsgaten en een hoog aansluiten de halslijn zonder enige garnering. Wanneer we de vijftig naderen of al gepasseerd zijn, moeten we er vooral op letten dat ons gewicht niet toeneemt. Het is heel moeilijk om op deze leeftijd het teveel aan gewicht er weer af te krijgen. De aktiviteit van ons lichaam wordt minder, we doen minder aan sport en wanneer we te veel vet en suiker consumeren wordt dat teveel vastgelegd in de vorm van onderhuids vet, met andere woorden: we worden dikker. Voor hen die de middelbare leeftijd naderen of die ge passeerd zijn geldt dus: weinig vet en weinig suiker, maar wél voldoende eiwitten en vitaminen. Aan te bevelen is een halve liter melk per dag (even tueel in de vorm van karnemelk of yoghurt), ten minste één boterham met kaas en ten minste 75 gram vlees of vis per dag (inclusief belegging) en veel groente en fruit. ZONDAG: voorjaarssalade; lamsbout, sperzieboontjes, nieuwe aardap peltjes; grapefruit. MAANDAG; koud lamsvlees, ravigot- tesaus, aardappelsla; wentelteef jes. DINSDAG: ossobuco, rijst, spinazie, komkommersla; hopjesvla- met rozijnen. WOENSDAG: bloemkool, saucijsjes, aardappelen; citroenrijst met vanlllevla. DONDERDAG: stamppot raapstelen met uitgebakken spek; vla-flip. VRIJDAG: tomatensoep; gekookte schelvis, gemengde sla met kom kommer; gebakken aardappelen. ZATERDAG: gado-gado met rijst, harde eieren; fruit. OSSOBUCO Wentel vier schijven kalfsschenkel door bloem en bak ze in 100 gram boter aan beide kanten bruin. Strooi er daarna zout en peper over. Doe een fijngesnipperde ui in de jus, met een klein blikje tomatenpuree, een glas rode wijn en wat tijm. Laat de kalfsschenkel in deze saus in onge veer 1 uur gaar sudderen. Maak de saus af met gehakte peterselie en met y2 dl sour cream (de sour cream loskloppen met 1 lepel bloem en hier mee de saus iets binden). VOORJAARSSALADE 250 gram jonge kaas, 150 gram gare champignons, 1 bosje radijsjes, 250 gram gare asperges, 2 eetlepel» azijn, 4 eetlepels olie, zout, peper, mosterd, 2 eetlepels fijngehakt» tuinkruiden (dille, kervel, peter selie), slablaadjes. Snijd de kaas in dobbelsteentjes en de champignons, asperges en radijs jes in plakjes. Vermeng dit alles met olie, azijn, zout, peper en mosterd. Leg de sla op een schotel, schik de slablaadjes eromheen en strooi er de fijngehakte tuinkruiden over. Jersey is zeer gewild dit seizoen. Het enige bezwaar ervan zou het regel matig bezoeken van een stomerij kunnen zijn. Dit jurkje van dacron- jersèy kan echter heel gemakkelijk zelf gewassen worden. Het droogt -1!!- Foto: Zomers van aanzien door d» felle kleurcontrasten, maar toch warm in kille uren is dit model. bovendien snel en het behoeft niet te worden gestreken.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 4