PROVINCIAAL NIEUWS de efteling Oranjefeest te Sluiskil werd een succes NIEUWE FANFARE EEN KORPS OM TROTS OP TE ZIJN BURGEMEESTER EEKHOUT BENOEMD TOT EREBURGER Pagina 3 Terneifeen Aardenburg Hulst Retranchement Sluis Sluiskil Zaamslag Buitengewone raadsvergadering te Breskens Weekeind- diensten Juwelenveiling van de eeuw Zaterdag 3 mei 1969 DE VRIJE ZEEUW Jubilarissen van de T.S.M. gehuldigd Bij de T.S.M. werden vrijdag morgen twee medewerkers in verband met hun veeljarig dienstverband gehuldigd door direkteur J. Pannevis. De huldiging vond plaats in de kantine van het bedrijf. Naast de jubilarissen met hun dames waren aanwezig commissaris J. F. de Klerk, oud-directeur van de werf; de ondernemingsraad en het bestuur van de perso neelsvereniging. De kantine was feestelijk versierd. De echtgeno ten van de jubilerenden werden door mevr. Pannevis in de bloe metjes gezet. De heer Jan Meertens uit Hoek, voorman van de timmerafdeling sinds 1952, kwam als jongmaatje in 1929 in dienst. Hij heeft er dus 40 jaar opzitten. Een derge lijk bewijs van trouw werd door directeur Pannevis gehonoreerd met de uitreiking van het ge tuigschrift van de Nederlandse maatschappij voor nijverheid en handel met de gouden legpen ning. Het bedrijf vulde dit eer bewijs aan met een geschenk onder couvert. In zijn toespraak memoreerde directeur Pannevis de trouw en interesse die Meertens altijd aan en voor het bedrijf heeft bewe zen. Hij kwam niet alleen steeds stipt op tijd op zijn werk, maar toonde een dusdanige plichtsbe trachting, dat hij ook steeds de eerste aanwezig was. De direk teur zei ervan doordrongen te zijn dat een bedrijf gebaseerd is op de goede wil van alle mede werkers. De maatschappelijke belangstelling in het privéleven van Meertens werd door de heer Pannevis ook nog aangestipt. Een «rt^anHer vond in combina tie met het veeljarig dienstver band bij de T.S.M. een waar- deringsblijk in. de koninklijke onderscheiding die hij dezer da gen ontving. IJzerwerker D. Agterhuis uit Terneuzen was de tweede die het onderscheidingsteken met de zilveren legpenning plus het be kende direktiegeschenk ontving. Dit wegens 25-jarig dienstver band. Ijzerwerken en rijmelarij gaan goed samen. Dit bleek uit het dankwoord dat de heer Agter huis in poëtische vorm uitsprak aan het adres van de direktie. De heer Pannevis had in zijn toespraak gememoreerd hoe Ag terhuis in 1944 bij het bedrijf kwam en in 1955 als een der eersten het diploma afschrijver ijzer werker behaalde. De heer Meertens betrok in zijn dankwoord ook collega's en superieuren. Vervolgens schaar de het gezelschap zich aan de direktietafel voor het onofficiële gedeelte van het feest. Brand in auto Toen gisteravond om zes uur J. de F. uit Zaamslag op de weste lijke oprit van de nieuwe brug tussen Terneuzen en Sluiskil met zijn personenauto en aanhang- wagentje stond te wachten, be merkte hij in het laatste voertuig plotseling brand. Hij kon bijtijds het aanhang wagentje afkoppelen en op die manier zijn auto red den. De brandweer uit Terneuzen trachtte het geval te blussen, maar zowel de aanhangwagen als het zich daarop bevindende huis raad gingen verloren. De loodsen voetballen Op zaterdag 10 mei a.s. wordt te Terneuzen een internationaal loodsen-voetbaltoernooi georga niseerd. Er nemen zeven ploegen aan deel uit diverse standplaat sen van loodsen in Nederland en België. Na afloop van de wed strijden die om 13 uur beginnen in het Zuidersportpark, is er om 18 uur een receptie met staan J buffet voor deelnemers en ge nodigden in hotel des Pays-Bas. Om 21 uur volgt 'n feestavond in het culturele centrum „De Halle" te Axel, waar burgemees ter Aschoff van Terneuzen de prijzen zal uitreiken. Bovendien vindt daar de symbolische over dracht plaats van de netto-op- b«engst die bestemd is voor de stichting „varenscentrum kanaal zone". Het bal zal worden opge luisterd door het dansorkest van Jan Jonkman. Het is de zesde maal dat dit toernooi wordt gehouden. De vorige keer in IJmuiden werd de door de gemeente Vlissingen uitgeloofde wisselbeker gewon nen door de ploeg uit IJmuiden/ Amsterdam. Wü De jubilarissen: Links J. Meer tens, rechts D. Agterhuis. Vergadering waterleidingbelangen De voorjaarsvergadering van de vereniging voor waterleidings- beïangen Nederland de vereni ging van directeuren en staffunc tionarissen van de Nederlandse waterleidingbedrijven wordt gehouden op 8 en 9 mei in Zee land. Er zullen bezoeken worden gebracht aan het pompstation van de waterleidingmaatschappij „Midden-Zeeland" te Huybergen; aan de zoetwaterfabriek te Ter neuzen en aan de pompstations Braakman en Sint Jansteen van de waterleidingmaatschappij „Zeeuws-Vlaanderen". Op donderdag 8 mei om 15.30 uur wordt in hotel Brittannia te Vlissingen een tweetal lezingen gehouden. Onder het motto „De watervoorziening van Zeeland, groei naar grotere eenheden" zal ir. J. Verheul spreken over de organisatorische aspecten en ir. P. Stoter over technische aspec ten. Schaakclub „Terneuzen" De uitslagen van deze week ge speelde partijen voor het onder linge clubkampioenschap luiden: G. W. de Ridder— A. P. Beishuizen 0—1 E. ElbertseK. H. Cohen 0—1 Mr. J. E. Hubbeling K. H. Cohen 1—0 Mr. J. E. Hubbeling— C. van Cadsand 10 C. H. Provoost B. Hovestadt 10 Rode Kruis-rally Donderdag 15 mei a.s. wordt te Aarderiburg de jaarlijkse Ro de Kruis-rally verreden. De op brengst komt ten goede aan de afd. West Zeeuws-Vlaanderen van het Rode Kruis. De regionale autoclub verleent medewerking. De lengte bedraagt ongeveer 60 km. De gemiddelde snelheid is vastgesteld op 30 km per uur. De eerste deelnemer vertrekt om 14 uur bij café „Tramzicht" in Draaibrug. De prijsuitreiking vindt plaats in café „De Zwaan" zo spoedig mogelijk na afloop. Receptie H.V.V. '24 Ter gelegenheid van het beha len van het kampioenschap in de 4e klasse H van Zuid I zullen bestuur en spelers van de voet balvereniging HVV '24 een re ceptie houden op vrijdag 9 mei a.s. Deze receptie is vastgesteld van 19 tot 20 uur in de benedenzaal van De Bruijns restaurant aan de Korte Nieuwstraat alhier. Oranjefeest Het oranjefeest in Retranche ment kenmerkte zich door een uitgebreid feestprogramma en door een talrijk bezoek aan de diverse evenementen. In de morgenuren waren er op de markt spelen voor de kinde ren. Prijzen werden uitgereikt voor de mooist gekroonde fietsen. Het middagprogramma' begon met een gecostumeerde voetbal wedstrijd, nadat de voorzitter van het oranjecomité, de heer L. I. Basting een toespraak had ge houden. Burgemeester Leenhouts verrichtte de aftrap. Op de markt was het de ge hele middag druk met behendig heidswedstrijden voor traktoren. Voorts waren er wedstrijden met kruiwagens. Een wedstrijd in het maken van slaatjes trok veel be langstelling. 's Avonds gaf het muziekge zelschap „Ons Genoegen/Apollo" een concert. Daarna was er een lampionop tocht met muzikale begeleiding van de boerenkapel uit Cadzand. Dit gezelschap zorgde nog ge ruime tijd voor een gezellige sfeer. Collecte De collecte voor het Neder lands astmafonds bracht te Re tranchement ƒ50.72 op. Examens E.H.B.O. In het medisch centrum deden de cursisten van de afd. Sluis van de vereniging voor E.H.B.O. exa men voor het examen van deze bond. Alle kandidaten voldeden aan de gestelde eisen. Het exa men werd bijgewoond door de cursusleider, dokter G. de Meijer en de heer A. Aalbregtse die naast dokter De Meijer leiding aan de cursusavonden gaf, terwijl het werd afgenomen door dokter A. E. Lievens uit IJzendijke. Na afloop bracht mevr. G. Plas- schaertde Meijer dank voor de wijze waarop de cursus was ge leid. De namen van de geslaag den zijn: F. Bakx, mej. J. Wester - weele, mej. M. Bukkens, A. V. Bukkens, M. Boogaard te Aar denburg, mej. F. Dierickx te Aar denburg, mevr. M. D'Hoore Wolfelaar, W. Francke, mevr. S. du Fossévan Hal, A. Jansen, E. de Kort, mevr. D. de Kramer Korteknie te Nieuwvliet, S. Kloosterman, mevr. C. Lokerse Proos, mevr. J. Leenhouers Westraete, mevr. S. Leenhouts Faas, Th. Maenhout, Martin, mej. L. Metz, A. van Poecke, mevr. G. Plasschaertde Meijer, G. de Zutter te Eede en mevr. G. L. van DongenFranken. V Zeehengelwedstrijd De zeehengelsportclub „Sluis kil" hield de tweede clubwedstrijd van het seizoen in het Schelde- water bij de watertoren te Ter neuzen. Er namen 140 hengelaars deel, die om 10 uur 's morgens hun lijn uitwierpen. Alle deelnemers slaagden erin wat te vangen. De uitslag was: 1. A. Riemens 605 pt.; 2. K. Federman 596 pt.; 3. J. de Buck 565 pt.; 4. P. de Putter 544 pt.; 5. R. de Caluwé 521 pt.; 6. M. Debuck 484 pt.; 7. L. Despiegelaire 479 pt.; 8. H. Bakker 451 pt9. A. van Amele 422 pt.; 10. F. van der Hooft 410 pt. KANAAL TERNEUZEN-GENT SCHEEPVAARTBEWEGING Van donderdag 1 mei (na 11 uur) tot vrijdag 2 mei (tot 11 uur) Bestemd voor Sluiskil: 1 mei: Jantje Eppiena, 485 dwt (Ned.) 2 mei: Heimwarts, 449 dwt (Ned.) Gepasseerd naar Gent: 1 mei: Maljith, 315 dwt (Deen) Falco, 984 dwt (Ned.) Stoltenhörn, 1511 (W.-Dld) Alert, 395 dwt (Ned.) Twee Gezusters, 1090 dwt (Ned.) Don Carlos, 13.340 dwt (Zweed) Aenne Suhr, 560 dwt (W.-Dld) Neutron, 650 dwt (Ned.) Anne Liese Wüpper, 610 dwt (W.-Dld) Weisseritz, 4310 dwt (O.-Dld) Spirit, 350 dwt (Ned.) Maguda, 230 dwt (Eng.) Falco, 984 dwt (Ned.) Aurora, 430 dwt (Ned.) Vertrokken van Terneuzen: 1 mei: Hollandia, 400 dwt (Ned.) Jan Wilfried, 300 dwt (Ned.) Van Sluiskil: 2 mei: Storrington, 5015 dwt (Eng.) Van Sas van Gent: Waltrud Behrmann, 150 dwt (W.-Dld) Gepasseerd van Gent: 1 mei: Simeto, 10.700 dwt (Pan.) Falco, 984 dwt (Ned.) 2 mei: Zwaantina, 465 dwt (Ned.) Pesht, 1080 dwt (Rus) attractiesvoor een toegangsJtt'ljS in kaatsheuvel Gemeenteraad vergadert ort 6 mei De gemeenteraad van Zaam slag komt op dinsdag 6 mei a.s. om 19.30 u. in openbare vergade ring bijeen ter behandeling van de volgende agendapunten: wijziging algemeen ambtena renreglement; voorstel tot aanwijzing van een adviescollege welstandstoezicht; voorstel tot plaatsing van een verkeersbord aan de Sportlaan; vaststelling van een algemeen reglement voor het gemeentelijk zwembad; vaststelling van de tarieven voor het gemeentelijk zwembad; vaststelling van een instruktie voor de badmeester en het ove rige personeel van het gemeente lijk zwembad; voorstel tot verkoop van bouw grond aan de regionale Zeeuws- Vlaamse woningbouwvereniging; voorstel tot het aanvragen en doorbetalen van geldelijke steun uit 's rijks kas in verband met de bouw van 18 woningwetwonin gen; aanvragen van een bijdrage uit 's rijks kas in verband met de bouw van 8 premiewoningen; voorstel tot het nemen van een principe-besluit met betrekking tot het garanderen van rente en aflossing van een door de regio nale Zeeuws-Vlaamse woning bouwvereniging aan te gane geld lening; voorstellen tot wijziging van de begroting 1969. VERKOOP BOUWGROND AAN WONINGBOUW VERENIGING In verband met voorgeno men bouw van 26 woningen, welke zijn opgenomen in „ratio- stroom IV", heeft de regionale woningbouwvereniging te Kloos- terzande een verzoek ingediend haar de daarvoor benodigde bouwgrond in het plan Noord- Oost te verkopen. Het is de bedoeling 18 woning wetwoningen te bouwen, waar van 8 aan de Koepoortstraat tus sen de Gerard van der Nissestraat en Adriaan Walravenstraat en 6 aan de aan te leggen verbindings straat tussen de Adriaan Wal ravenstraat en de Veerstraat. Verder zullen acht premie woningen worden gebouwd, waarvan vier aan. de Koepoort straat tussen de Adriaan Wal ravenstraat en de toegang naar het pleintje met garages, en vier aan de Adriaan Walravenstraat ten oosten van de reeds gebouw de middenstandswoningen. B en W stellen voor aan het verzoek van de woningbouwver eniging te voldoen en te ver kopen 4607 m'- bouwgrond voor de prijs van f 22,30 per m2. Voor zover deze bouwgrond op 31 december 1968 nog niet bouw rijp was, zal de genoemde prijs per m2 worden verhoogd met 12 b.t.w. Z.E.V.A.C. organiseerde klassementsproef Woensdagmorgen startte om 10.30 uur de eerste wagen op het circuit, uitgezet op het Plein te Zaamslag. Er werd gestart in twee klas sen, n.l. boven 1000 .cc. met 14 deelnemers en heneden 1000 cc. met 17 deelnemers. Het werd een spannende strijd, waarbij de stro-pakken het menigmaal moesten ontgelden. Sommige deelnemers presteerden De viering van koninginnedag te Sluiskil begon met een aubade op het plein van de openbare school. Aanwezig waren hierbij de burge meester van Terneuzen en echtge note; wethouder Berbers; de raads leden van Sluiskil en de heer Van Passel namens de gemeenteraad van Westdorpe. Eveneens acte de présence gaven de Sluiskilse drum band en fanfare. Gezongen werden het Wilhelmus, het Zeeuws-Vlaam se volkslied en Paul Jonas. Het meest in de smaak viel het liedje „Mama 'k wil 'em hè" en de zang van de feestelijk uitgedoste kin deren van de kleuterscholen. Na dat burgemeester Aschoff 'n drie werf hoera voor de koningin had aangeheven en 't Sluiskilse oranje- comité had bedankt voor de initia tieven, begonnen de aktiviteiten. Eerst kregen alle kinderen een traktatie. Daarna begonnen de klassen 3 tot en met 6 van de scholen aan een speurtocht. Onder deel van deze speurtocht waren een aantal spelen, die voor het eerst op de sportterreinen plaats hadden. De kinderen van de kleu terscholen en van de laagste klas sen van de lagere scholen kregen in het patronaat een goochelvoor- stelling voorgeschoteld. De goo chelaar Jothoma trad voor hen op. 's Middags om twee uur werd het programma voortgezet met 't spelen van kastie-wedstrijden voor gemengde ploegen van de drie scholen. Als overwinnaar trad de Anthoniusschool uit het strijd perk, tweede werd de chr. school. Het talrijk publiek, waaronder het zelfs hun bochten op drie wie len te nemen. Het publiek dat zeer talrijk was, kreeg dan ook 'n prachtwedstrijd te zien, waar bij het geluid van gillende ban den en brullende motoren niet van de lucht was. In de klasse beneden 1000 cc. werd de heer K. van Hoeve over winnaar; in de klasse boven 1000 cc. J. Oele. Beide overwinnaars moesten toen om de kampioensbeker rij den (geschonken door de plaatse lijke oranjevereniging) waarbij de heer Van Hoeve de beste tijd liet afdrukken. Na de wedstrijd reikte de heer Wolfert, voorzitter van de ZEVAC, in de hal van garage-De Keizer de prijzen uit. De volledige uitslag was: Beneden 1000 cc. 1. K. van Hoeve, 95 str.p., 2. C. Corstanje, 101 str.p., 3. P. Diele- man, 112 str.p„ allen te Zaamslag; 4. A. Simonse, Biervliet, 115 str.p.; 5. G. Serrarens, Zaamslag, 117 str.p.; 6. M. Moens, Hooger- heide, 122 str.p.; 7. R. van Voren, Terneuzen, 128 str.p.; 8. W. de Putter, Zaamslag, 129 str.p.; 9. C. Mijnsbergen, Terneuzen, 129 str.- p.; 10. J. de Feijter, Axel, 136 str.- p.; 11. J. de Putter, Zaamslag, 138 str.p.; 12. W. de Bruijn, Terneu zen, 151 str.p.; 13. R. Steel, Axel, 152 str.p.; 14. A. Dekker, Axel, 159 str.p.; 15. M. Maas, 161 str.p., 16. W. de Bokx, 173 str.p., 17. J. Dees, 198 strjp., allen te Zaam slag. Boven 1000 ct. 1. J. Oele, 100 str.p., 2. P. Boek horst, 125 str.p., 3. Joh. Oele, 126 str.p., allen te Zaamslag; 4. H. Houg, 128 str.p., 5. P. Wisse, 131 str.p., beiden te Terneuzen; 6. J. de Jonge, Zaaimslag, 133 str.p.; 7. P. van Eenenaam, Axel, 140 str.- p.; 8. J. de Pree, Zaamslag, 168 str.p.; 9. A. Faas, Terneuzen, 171 str.p.; 10. M. Dieleman, 176 str.p., 11. C. Oele, 176 str.p., 12. J. de Regt, 177 str.p., 13. J. Meertens, 191 str.p., allen te Zaamslag; 14. J. v. d. Linde, Aardenburg, 246 str.p. burgemeester Aschoff en wethou der Berbers, heeft genoten van een voetbalwedstrijd tussen een vete- ranenploeg en een team, bestaan de uit de Sluiskilse onderwijzers. Ofschoon de „oudjes" adem te kort kwamen, bleek de techniek nog niet te zijn verdwenen bij De Kraker, van Avermate c.s. De wedstrijd eindigde in een 22 ge lijke stand. Na afloop vond de prijsuitreiking plaats op het plein van de openbare school. De wisseltrofee van de kastie- wedstriiden kwam dit jaar in de Tde 4e klas Paul van de Calseijde. Deze laatste ontving omdat hij 't hoogste aantal punten had behaald bij de speurtocht, tevens de Maxi- miliana-trofee. De verdere uitsla» gen van deze speurtocht zijn; 3e klas: 1. Gerrie Willemsen, 150 pt„ 2. Francois Jurriens 146 pt, 3. Peter Hamelink 144 pt. 4e klas: Paul van de Calseijde 153 pt. (winnaar Maximiliana-trofee), 2. Paul Roelant 151 pt., 3. Ko Wal- hout 151 pt. 5e klas: 1. Maarten de Putter 119 pt., 2. Kees den Ha mer 114 pt., 3. Sarieke Elve 110 pt. 6e klas: 1. Lla van Nispen 125 pt., 2. Anke de Waal 121 pt„ 3. Marie-Louise Mobach 114 pt. 's Avonds werd de dag voor de schoolkinderen besloten met een lampionoptocht. Hieraan werd meegewerkt door de Sluiskilse drumband en fanfare. Aan het slot werd een muzikale show ten beste gegeven. De muzikanten werden met een gul applaus beloond. Vele Sluiskillenaars staken hun waar- prijzenkast van de Anthonius- dering voor de nieuw leven inge- school. De aanvoerders van de ploegen ontvingen uit handen van de burgemeester een aandenken. De hoofdprijswinnaars van de speurtocht ontvingen eveneens uit handen van burgemeester Aschoff hun prijs. Dat waren voor de 3e klas Gerrit Willemsen, voor de 5e klas Maarten de Putter, voor de 6e klas Lia van Nispen en voor blazen fanfare niet onder stoelen of banken. Binnen een jaar hebben het bestuur en de dirigent, de heer J. de Witte, een ten dode opge schreven korps opgevijzeld tot een korps waar het dorp trots op mag zijn. Voor de oudere jeugd was er 's avonds in het patronaat een bal, waaraan „The Concords" hun mu zikale medewerking gaven. ROZENBURG: Op 10 mei zal op de werf Verolme het grootste schip dat ooit in Nederland werd gebouwd te water worden gela ten. Hier de 255.000 ton grote ruim 347 meter lange mammoe Esso Cambria nog gedeeltelijk in de „stijgers". 1 Tijdens 'n buitengewone raads vergadering van Breskens is burgemeester Eekhout benoemd tot ereburger. De penning werd hem door wethouder W. v. d. Hooft overhandigd. De heer Eek hout is sinds 1937 ter gemeente secretarie werkzaam geweest. Burgemeester werd hij in 1946, Namens de gemeenteraad sprak de heer K. Maas als oudste raadslid. Hij dankte de burge meester voor diens kundige en prettige leiding. Vooral voor de visserij heeft u altijd op de bres gestaan en ook de bevordering van het toerisme ging u ter har te. De heer Maas hoopte dat Breskens ook na de herindeling zijn eigen karakter zou behou den. GESCHENKEN Mevr. Poissonnier-de Doelder bood namens een comité uit de burgerij het geschenk aan, dat bestond uit een koelkast, gas fornuis en een tapijt. Zij wees erop, dat de heer Eekhout nu van B. en W. is overgegaan naar a.o.w. en zij dankte hem voor de prettige samenwerking en de belangstelling voor de bejaar den. Wethouder Van der Hooft ging even in op de herindeling welke voor burgemeester Eekhout een harde noot is geweest. Gemeente-sekretaris P. Woit- tiez sprak woorden van waar dering. De samenstelling tussen burgemeester en gemeenteper- soneel is altijd heel goed ge weest. Hij hoopte dat de heer Eekhout is zijn waarnemingspe riode alles in het werk zal stel len om de positie der ambtena ren zo bevredigend en billijk mogelijk op te lossen. VISSERSVLOOT De heer Lockefeer uit Hulst sprak als voorzitter van „Zevi- bel". Hij bracht dank voor het op peil brengen voor de Bres- kense vissersvloot. Namens de kerkelijke gemeenten spraken ds. Brinkman, ds. Musch en ka pelaan O. Gielliet die een zelf- vervaardigd beeldje schonk. Wethouder G. Termote uit Hoofdplaat dankte als loco-bur gemeester van die gemeente voor de samenwerking, DANKWOORD In zijn dankwoord besteedde de heer Eekhout aandacht aan de ontwikkeling van Breskens. Dieptepunten waren er geweest, maar ook activiteiten op veler lei gebied. Dankbaar was spreker dat hij had mogen meewerken aan de bloei van Breskens. Hij bracht dank aan de wethouders en de raadsleden en aan het personeel der secretarie voor de ondervon den steun. Hierna volgde voor de geno digden een receptie. Ook 's avonds was er tijdens de receptie voor de bevolking veel belangstelling. De muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" met drumband bracht een serenade, die heel wat mensen naar het gemeentehuis trok. ARTS: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter R. J. P. Bauwens, Jac. v. Lennepstr. 87, tel. 11503768. WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Bouwens te Hoek, tel. 01154—274 (b.g.g. 008). APOTHEEK: Apotheek geopend: A. J. Klaas, sen, Noordstraat 54, tel. 01150 2090. TANDARTS: Op zaterdag van 1010.30 u. en 1818.30 u. en zondag van 12— 12.30 uur wordt de praktijk der tandartsen waargenomen door tandarts A. H. v. d. Lee. Walstraat 2, tel, 01155—1686. SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit» Gele Kruis: zr. Bouwens te Hoek, teL 01154—274 (b.g.g. 008). AXEL ARTS: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter W. G. C. Kok, Oranje straat 19, tel. 01155—1555. TANDARTS: Weekeinddienst tandarts: A. H, v. d. Lee (zie voor adres en prak- tijktijden onder Terneuzen). DIERENARTS Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. F. de Haas, Axelsestraat 108 te Zaam slag, tel. 01153—366. In de grootste juwelenveiling van deze eeuw zijn donderdag avond in Genève edelstenen, dia manten en gouden sieraden waaronder de unieke collectie van wijlen de mannequin Nina Dyer ter gezamenlijke waarde van 12,7 miljoen Zwitserse francs van bezitter veranderd. De veiling had plaats in hotel Richemond onder scherpe politie bewaking. De 750 belangstellen den waren hoofdzakelijk juwe liers en diamanthandelaars, van wie vermoedelijk velen in op dracht van anonieme miljonairs optraden. De collectie van Nina Dyer ex-vrouw van baron Heinrich von Thyssen en van de huidige V.N.-commissaris voor vluchte lingenzaken prins Sadroeddin Aga Khan, bracht 5,2 miljoen Zwits. francs op. Verder zijn o.m. geveild juwelen van leden van twee ky.ipgyh'MZ0"

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 3