„HEARING" KAMERCOMMISSIE OVER DE DELTASCHADEWET Zeeuwse gedeputeerde pleit voor compensatie gemeenschapsschade Vinger in de pap KERKDIENSTEN Zoutgehalte Voor de zondag Burgerlijke stand Meer dan 7 miljard! RAIFFEISEHBAHK TERNEUZEN „Van Zijlstra geen cent wijzer" pede "pi I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I vaten vol vuile vloeistof IV. V. V. stelt Er zijn donderbui vaders a Vissers vingen Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW AGENDA - De paus 10 juni naar Genève maar er zijn alleen maar lieve moeders en lieve ceders zijn op moederdag een elektrische pede mijmachine waard Belgische socialisten willen frontvorming met linkse katholieken Zaterdag 3 mei 1969 Tijdens liet openbaar gehoor van de Tweede-Kamercommissie inzake de deltaschadewet heeft de gedeputeerde van Zeeland, de heer J. van den Bos, vrijdag aangedrongen op de vorming van extra-fondsen ter compensatie van de z.g. gemeenschapsschade, die ontstaat als gevolg van de afsluiting der zeearmen. De heer Van den Bos, die zich ge steund zag door de burgemeester van Yerseke, mr. C. Pijl Hogeweg, vreesde een verzwakking van de provinciale economische structuur, als de economie der Zeeuwse visserijgemeenten wordt verzwakt door dat zij bijv. de aanleg van industrieterreinen zelf moeten bekostigen. Hij bepleitte voorts een wacht geldregeling voor de oudere gedu peerde werknemers. De omscholing voor 50-jarigen en ouderen is een moeilijk vraagstuk. De heer Van Bijzondere frankeerzegels Nederlandse Antillen (Hof van Justitie) Ter gelegenheid van het hon derdjarig bestaan van het hof van, justitie op de Nederlandse Antil len zal de postadministratie van dat land van 19 mei 1969 tot 18 mei 1970 twee postzegels zonder toeslag uitgeven. De prijs van de serie is in Nederlandse munt 0,90. De geldigheidstermijn van deze zegels is onbepaald. den Bos deelde mee dat de provin cie Zeeland een ontwerp voor een wachtgeldregeling, op te nemen in de deltaschadewet, voor deze uit 200 a 300 personen bestaande groep aan de commissie en aan de betrokken ministers heeft toege zonden. De burgemeester van Yerseke meende dat de minister te veel felf uitmaakt wat er moet gebeu ren. Hij zoekt daarbij steeds de goedkoopste oplossing. Concreter wilde de burgemeester in 't wets ontwerp de bepaling opgenomen zien, dat de gemeenschap bijv. het prov. bestuur bij de vast stelling van schadeloosstellingen ook een vinger in de pap krijgt. Voorts wees mr. Pijl Hogeweg op ZATERDAG 3 MEI 1969 ROOM S-KATHOLÏEKE KERK Axel: 19 uur H. Mis. Biervliet: 19 uur H. Mis. Clinge: 19 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 19 uur H. Mis. Hulst: 19 uur H. Mis. Oostburg: 19 uur H. Mis. Philippine: 19 uur H. Mis. Sas van Gent: 19.15 uur H. Mis. Sluiskil: 19 uur H. Mis. Terneuzen: Grote kerk: 19 uur H. Mis. Triniteitskerk: 19.15 uur H. Mis. Westdorpe: 19 uur H. Mis. Zandstraat: 19 uur H. Mis. Zuiddorpe: 19 uur H. Mis. ZONDAG 4 MEI 1969 "?c NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 Uur Ds. H. Faber. Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. J. Ver heul (10.30 uur H. Doop). Biervliet: 10 uur H. Doop. Breskens: 9.30 uur Eerw. Heer I. Verduyn. Groede: 11 uur Ds. P. A. L. Brink man, van Schoondijke. Hoek: 9 en 10 45 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 10.30 uur Mej. Ds. H. B. de Neelirig. Herdenkings dienst. Hoofdolaat: 10 uur Ds. H. J. Be geer. Hulst: 9 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Herdenkingsdienst. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman, van Schoondijke. Oostburg: 10 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Philippine: 9 uur Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. E Stern; 19 uur Ds. J. Th. Heems kerk, van Axel. Schoondijke: 9:30 uur Ds. P. J. Pennings, van Axel. 19.30 uur Interkerkelijke Doden herdenking en bidstond voor de vrede in de Ned. Herv. kerk. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 üur Ds. H. Faber. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Sluiskil: 10.30 uur Ds. A. T. Dei- num, van Zaamslag. Terneuzen: Grote kerk: 10 uur Ds. J. Scholten. H. Doop. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. E. J. Rietveld. H. Doop; 19 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 11 uur Ds. W. C. Luu- ring, van Cadzand. Zaamslag: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen; 14.30 uur Ds. A. T. Deinum. Zurende: 9.30 uur Ds. J. v. d. Hoek. GEREFORMEERDE KF.RK Axel: 10 en 17 uur Ds. J. Th Heemskerk. Sas van Gent: 19 uur Ds. J. Th. Heemskerk, van Axel. Terneuzen: Noordstraat: 10.30 en 16 30 uur Ds. C. Spek, van De Bilt. Mozarthof: 9 uur Ds. W. J. van Otterlo, van Amsterdam. GERFF. KF.RK fVr'<»emaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Veef- kind. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. J. de Feijter, van Hoogezand. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D van Dijk. Zoutespui: 10.30 ên 14.30 uur Ds. J. v. d. Wielen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 ur Ds. P. Beekhuis, van Noordeloos. GEREFORMEERD'- GEMEENTE Hoek: 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30 en 18 uur Ds. J. Pannekoek; 14 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 en 15 uur Leesdienst. Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9 30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst, 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 en 17 uur brigadier en mevr. H. Pauwels. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 8.15, 9.30 én "1 uur H. Mis. Biervliet: 7.30 en 10.30 uur H. Mis Ciinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Mis Hoek: H. Kruiskerk: 9.30 uur H Mis. Hulst: 8, 10, 11.30 en 19 uur H. Mis. Oostburg: 8.30, 10.30 en 17 uur H Mis. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis 14.30 uur Lof. Sas van Geht: 8, 9.30, 11 en 17 uur H Mis. Sluiskil: 730, 9 en 10.45 uur H Mis. Terneuzen: Grote kerk: 8 en 11.45 uur H. Mis. Triniteitskerk: 9. 10.30 en 17 uur H. Mis. Westdorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis Zandstraat: 10 uur H Mis Zuiddorpe: 7 30 en 10 uur H. Mis de haast welke is geboden bij de totstandkoming van de schade regelingen. In de deltaschadewet wordt de tegemoetkoming geregeld voor an deren dan oesterkwekers als be- DE HEERLIJKHEID „Zult ook gij met Hem ver schijnen in heerlijkheid." De spanning tussen boven en beneden neemt een einde. Zij duurt tot Christus ver schijnt. Tot de deur opengaat en wij niet langer door-het sleutelgat behoeven te kijken. Maar met de heerlijkheid van Christus wordt dan ook de heer lijkheid van de gemeente open baar. Tot zolang is er van die heerlijkheid niet veel te zien. Hier past beter het woord smaad. Verdiend, door de verdeeldheid en het gebrekkige getuigenis daardoor, in de wereld. Ook on verdiend en toch onontkoombaar. De gemeente leeft immers onder het kruis en „draagt Zijn smaad- heid". Toch is die heerlijkheid er wel, immers Christus woont in haar. Het is als een monument dat nog onthuld moet worden. Zijn schoonheid is er, maar verborgen onder het vormloze doek. Wacht tot het doek eraf gaat. Zo is het ook met de gemeente: wacht tot het doek eraf gaat. Dan zal zij verschijnen in heerlijkheid, want dan is zij verlost. Ten onrechte worden de woor den verzoening en verlossing doorelkaar gebruikt. Verzoening betekent de herstelde gemeen schap met God, maar de macht van de zonde blijft (Romeinen 7 24). Verlost wil zeggen: nu zijn alle banden verbroken, nu is er alleen de heerlijkheid. (Uit: „Hij sprak en ik hoorde.") doeld in de deltawet en als gevolg van de afsluiting van de Lauwers- zee. Het gaat hier o.m. om scheeps werven en -sloperijen, die schade ondervinden, doordat zij hun be drijfsinrichtingen hebben afge stemd op het huidige getijverschil en op de thans bestaande stroom bewegingen. Een andere belangrijke groep is de In genoemde wateren uitge oefende visserij. De verandering van zoutgehalte heeft uiteraard fatale gevolgen voor de water fauna binnen de afsluitingswerken. Het wetsontwerp gaat uit van de gedachte dat de verlening van tegemoetkomingen in de eerste In stand houden van bestaande plaats moet worden gericht op het economische activiteiten. AXEL Huwelijksaangiften: 1 april: Jan L. de Visser, 33 j., en Cle mentina C. de Wael, 43 j. 3 april: Pieter Scheele, 28 j., won. te Vo gelwaarde, en Gerritje J. de Jonge, 29 j. 11 april: Jacobus M. van Nierop. 20 j., en Alida A. de Feijter, 20 j. 17 april: Ja cobus den Doelder, 23 j., en Pie- ternella A. Dees, 20 j., won. te Terneuzen. Huwelijksvoltrekkingen: 3 apr.: Johannes F. Fieret, 21 j., won. te Terneuzen, en Elsje Beeldens, II j. 24 april: Jan L. de Visser, 34 j., en Clementina C. de Wael, 43 j. 25 april: Jacobus M. van Nier- op, 20 j„ en Alida A, de Feijter, 20 j. 29 april: Pieter Scheele, 28 j., en Gerritje J. de Jonge, 29 j. Geboren: 8 april: Antonia, d. van Jan de Klerk en Leenke A. de Klerk, Prins Hendrikstr. 14. 11 april: Lodewijk Frans, z. van Jacob Kaijser en Leuntje J. Dronkers, Bachstr. 38. 18 april: Anita, d. van Johannes G. Mi- chielsen en Louisa R. Schuren, Mozartstr. 2. 23 april: Hatice, d. van Ahmet Saglam en Sakibe Gözügük, Julianastr. 44. 24 apr.: Janneke Egbertha, d. van Adri- aan G. "Dees en Egberta C. de Heër, Pootersdijk 3. 21 apr.: An- nemieke Josefa René, d. van Ju- liën J. M. Kips en Mariette M. R. M. Mariman, Eisenhowerlaan 22. 7.000.00(b000,— Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim zes miljard gul den. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de de spaarbank met volledige bankservice TERNEUZEN AXEL Noordstraat 6 WALSTRAAT 7/BEETHOVENHOF 126 SLUISKIL HOEK Ir, C. Lelyplein 12 Julianastraat 13 WASSENAAR: In Wassenaar wordt op het ogenblik druk ge werkt aan de film. „Addio Alexandra", die hier wordt opge nomen. Op de foto zien we het opnemen van een scène in de tuin van de villa, waar het verhaal zich grotendeels afspeelt: links de regisseur Enzo Battaglia en rechts twee van de hoofdrolspelers, Glenn Saxson en Annemarie Pierangeli. ZATERDAG 3 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: Het wonder van de liefde. Othene: 7 uur: Prijskaarting. ZONDAG 4 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 2,30, 5 en 8 uur: Het wonder van de liefde. MAANDAG 5 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: Het wonder van de liefde. Hotel „Rotterdam", 11.30 u. v.m.: Vergadering van aan deelhouders der N.V. Duw- vaart Mij. „Zeeland". Hotel „Rotterdam", 15 uur: Vergadering van aandeelhou ders der N.V. Transport Mij. „Terneuzen". DINSDAG 6 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: Het wonder van de liefde. Hotel „Rotterdam", 15 uur: Alg. Vergadering van aandeel houders der N.V. Handel, Industrie- en Scheepvaart Mij. „De Hoop". WOENSDAG 7 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: Het wonder van de liefde. Het hoofd van de afdeling pers zaken van het Vaticaan, mgr Fausto Vallainc, heeft meegedeeld dat het voorgenomen bezoek van de paus aan Genève op 10 juni zal plaats vinden. Dit bezoek ge schiedt op uitnodiging van de in- ternationalwe arbeidsorganisatie, die haar vijftigjarige bestaan viert. De paus zal op 10 juni tevens de zetel van de wereldraad van kerken bezoeken. (Vervolg van pag. 1) SPAARLOON Het verbond voegt hieraan toe, dat dr. Zijlstra een concreet ant woord heeft vermeden op de vraag hoe de prijsinflatie kan worden beteugeld. „Uit zijn vrij blijvende uitspraken blijkt niet dat hij ruimte laat voor discus sie in 1970". Het N.V.V. noemt de uitlating dat moeilijk is in te zien waarom het spaarloon in de gespannen conjunctuur die ook voor 1970 wordt verwacht, an dere gevolgen voor de prijzen zou hebben dan de gebruikelijke vorm van loonstijging, een niet gemotiveerde aanval op het rap port van de SER. Daarin werd aangetoond, dat spaarloon in plaats van besteedbaar loon een gunstige invloed heeft op het prijspeil en op de betalingsba lans. POLITIEK Van nog groter gewicht acht het N.V.V. de stelling van dr. Zijlstra, dat het achterwege laten van de prijsverhogende indirecte prijsverhogende belastingen in 1970 niet of nauwelijks moge lijk zal zijn. Het verbond ziet niet in, hoe dit te rijmen valt met de uitspraak in het verslag dat rust op het gebied van prijs verhogende belastingen een on misbare voorwaarde vormt voor de doorbreking van de inflatie spiraal. De onvermijdelijkheid van de verhoging der indirekte belastingen is daarom volgens het N.V.V. geen wetenschappe lijke maar een politieke conclu sie. Volgens het N.V.V. betekent dit, dat de verlaging van de loon- en inkomstenbelasting per 1 januari moet doorgaan en wel in zo'n vorm, dat de hogere in komenstrekkers beter af zijn dan lagere inkomenstrekkers: „Daar voor wordt om de schijn op te houden een quasi-wetenschap pelijk argument aangevoerd, na melijk dat handhaving van de bestaande tarieven eerder de be sparingen dan de bestedingen zal drukken", Het N.V.V. gelooftj dat dr. Zijlstra zich als student op een tentamen conjunctuurpo- litiek aardig in de nesten zou hebben gewerkt met zo'n uit spraak. Een gesprek tussen regering, werkgevers en werknemers heeft nauwelijks zin, als de re gering met dr. Zijlstra van me ning is dat de verlaging'van de direkte belastingen in ieder ge val moet doorgaan en dat ver hoging van de b.t.w.-tarieven onvermijdelijk is. „De vakbewe ging voelt er niets voor in zo'n gesprek met een diktaat van de regering te worden geconfron teerd", zo besluit het N.V.V. GRENSVOLK door Jakob Schopmani 34) Aangenaam verfrist trok 'hij een uur later op pad naar de hei. O, die hei! Zoals ze zich voor hem uitstrekte, zover het oog reikte, scherp omgrensd door de donkere dennebossen, had hij haar wel willen omhel zen. Hij proefde weer de wee moedige eenzaamheid maar ook de intieme beslotenheid van de hei. Ja, dat was zijn land, dat hij voor de schoonste bloemen- nracht van het oosten niet had kunnen vergeten. Hij snoof met diepe teugen de geur van de warme aarde in en plukte een struikje vroeg bloeiende hei af. En daar, juist uitstekend boven de bosrand, was al het ranke kerktorentje van Waldeck, een eerste groet van thuis. Een warm geluksgevoel vulde zijn hart, maar tegelijk bonsde z'n hart van spanning en angst. Wat zou hem in Waldkerk wachten? Nu was er geen terug meer. Zijn benen bewogen zich haast automatisch dichter naar het doel. Dorus van Dorenkamp hield zichzelf voor, dat hij zich niet behoefde te haasten. Het was goed hier deze weg door de hei te gaan en zijn heimwee van twintig jaren te stillen aan de herinneringen die iedere heuvel en ieder bosje van jeneverbes sen bij hem opriepen. Kijk, dat wegkruis stond er vroeger niet. Een geschikte plaats om even rust te houden en zichzelf tot kalmte te dwingen, want het werd hem haast te veel zijn dier baren nu zo dichtbij te weten. Daar zag hij, dat het wegkruis een opschrift droeg. Hij begon te lezen en het bloed stokte hem in de aderen. Z'n gezicht werd doodsbleek. In een floers van opwellende tranen dansten hem een paar verweerde letters voor ogen: „Hier stierf Lena van Dorenkamp, 20 september 19 R.I.P." Kreunend riep hij haar naam en zonk toen op z'n knieën voor het kruis neer, het gezicht op de aarde. Door wroeging en smart aangegrepen schokte z'n lichaam van z'n gepijnigde zenuwen. Was hij hier bij het graf van z'n vrouw? Hoe was zij hier ge komen? Had zij hem willen vol gen? Oh hemel, laat het niet waar zijn, dat hij ook haar leven op z'n geweten haddat hij een tweevoudig moordenaar was geworden. Of was er een onge luk gebeurd? Maar hoe dan, hier midden op de hei? Dorus van Dorenkamp beefde voor de sombere vermoedens, die bij hem oprezen. Dan besef te hij, dat hij misschien wel" op heiige grond was geknield. Koortsachtig doorwoelde hij met z'n handen het zand of er mo gelijk een grafheuvel onder ver scholen was. Maar hij voelde niets wat daarop kon duiden. En andermaal las hij het op schrift op het kruis. „Hier stierf Lena van Dorenkamp Hij was te laat gekomen. Hij besefte het met "bittere spijt, stond op en doolde als ver dwaasd verder de hei in. In het westen zakte de zon als een rode bal achter de bossen weg. Een purperen schijn viel er over de rode heiklokjes. Geen vogel liet zich horen. Met on zekere stap zocht hij verder zijn weg. Wat zou hem nog verder te wachten staan? Een paar smokkelaars doem den plotseling op vanachter een paar struiken. Hij vroeg 'hun, wat dat kruis langs het pad in de hei te betekenen had. „O daar is jaren geleden een vrouw dood gevonden, waarvan niet veel goeds werd verteld", zeiden ze nors en weinig gezind om zich nog verder met deze vreemdeling in te laten. Hun antwoord sneed hem door de ziel. Sprak men zo over haar? Dorus van Dorenkamp voel de zich in opstand komen tegen het leven en de wereld. De ont dekking van het eenzame kruis midden in de hei had zijn laat ste twijfel uitgebannen. Intuï tief voelde hij aan dat Lena ach- terjiem had gestaan en achter hem alleen. En dat haar dood rechtstreeks in verband had ge staan met zijn vlucht. O, hoe bit ter betfeurde hij het nu dat hij die laatste avond van hun samenzijn door z'n gekwetste trots zulk een hooghartig zwij gen had bewaard en dat zij van elkander waren gegaan als vreemden, elkaar plaatsend voor een pijnigend raadsel, dat geen ander tot een oplossing kon brengen. Het was langzamerhand don ker geworden en geheel in be slag genomen door z'n gedach ten was hij ver afgedwaald van het pad dat naar Waldkerk leidde. Een woest getier deed hem plotseling opschrikken. Hij was bij een dennebosje gekomen en tussen de stammen van de bomen doorzag hij, een armzalig petroleumlichtje flakkeren. Het was de smokkelhut van Krom me Grades. Dorus van Doren kamp besloot er op af te gaan. Misschien zou hij daar de nacht kunnen doorbrengen om de vol gende morgen verder naar Wald kerk te gaan. Dat ruwe volk vroeg niet naar naam en af komst en hield zich zelf ook het liefst verborgen. Wellicht zou hij van hen nog allerlei dingen te horen krijgen zonder zich zelf bekend te moeten maken. Aan een met vele kringen en vlekken overdekte tafel zaten verschillende kerels bier of jenever te drinken. Met een kor te groet schoof hij bij en bestel de bier en een sigaar, die hem door de dikke Marie met grote ijver werden gebracht. Hij voel de dat van alle kanten verstolen blikken naar hem geworpen werden en hij zag nog juist dat de dikke Marie haar schouders ophaalde, het antwoord op de onuitgesproken maar daarom niet minder duidelijk gestelde vraag, met wie men hier te doen had. Het was duidelijk merkbaar, dat hij de opgewekte stemming onder de aanwezigen verbroken had. Er viel een drukkend zwij gen en de sfeer, die er om hem heen heerste, wasi^toor Dorus van Dorenkamp nu niet' bepaald ge ruststellend. v3&. (Wordt vervogld.) WE» I „Ik vind het een Onbehoor lijke en gemene streek om dat goedje in de Noordzee te dum pen". Dit zei de heer W. Sepp, commissaris van politie in Veb sen. Hij heeft 36 vaten dichloór- propaan op zijn hoofdbureau staan, die uit de Noordzee zijn opgevist oostelijk van de Dog- gersbank. In Scheveningen zit de strandvonder met 23 vaten van het spul opgescheept. Dichloorpropaan is een zeef gevaarlijke stof, zeer brandbaar en licht ontplofbaar (laag vlam- punt). Het is een gechloreerde koolwaterstof, die bij verbran ding giftige, dampen produceer: Dichloorpropaan is een bestand1 deel, waarmee een middel kan worden gemaakt om het aard appelaaltje te verdelgen. Overi gens valt er weinig mee te doen. Het onderzoek naar de her komst van de vloeistof heeft niets opgeleverd. De standvon- ders zitten met het spul in hun maag.. De vaten, verschillend van kleur en uitvoering, hebben wel alle dezelfde inhoud: 200 li ter. De vaten kunnen niet lang in de Noordzee liggen. Ze roes ten, maar zijn niet begroeid. Ze werden door vissers met hun sleepnetten opgehaald op het continentale plat. De inhoud is bovendien niet zuiver. Welke stoffen er nog meer in zitten behalve dichloorpropaan, kon nog niet worden achterhaald. De voorzitter van de Belgische socialistische partij, Collard, heeft in een 1 mei-toespraak ge pleit voor frontvorming met link se katholieken. De tijd van verzuiling op basis van religieuze opvattingen be hoort tot het verleden, zo ver klaarde hij. Het ogenblik is geko men om een stap verder te doen en ons te wenden tot de linkse christenen en de organisaties waarin zij zijn gegroepeerd. Wij moeten hun zeggen dat rechts of links voor ons niet meer syno niem is met al of niet katholiek. Volgens Collard is de vraag aan de orde, of men bereid is met we derzijdse eerbied voor de eigèn organisaties en in een eerlijke geest van gelijkheid samen te dn- derzoeken, hoe een front vöft progressieven zou kunnen wor den georganiseerd tegenover een' concentratie van conservatieven met als eerste en onmiddellijke doel: de pas afsnijden aan leke ooginji van rechts.

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 2