De generaal afgetreden als president van Frankrijk De Gaulle wist het Opluchting. Reacties Man van grote allure Worgels piano's mossel+ BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking De monetaire gevolgen BEURSOVERZICHT Marktberichten Langdurig artillerieduel 'Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag 28/dinsdag 29 installaties Amerikaanse versterkingen naar Zuid-Korea Brand in Rabat Hartoverplanting in Zuid-Afrika INTERNATIONALS MERENDEELS VAST Verdacht van brandstichting Kom. Laten we die grijze gevel eens opfleuren. Zó moeilijk is dat niet.- Want planten en bloemen geven een vrolijk, fris en fleurig balkon. Een paar bakken...* de hele zomer feestl ioSs. Vandalisme op Joodse begraafplaats in Polen Gewonden bij vechtpartij in Armagh (Noord-lerland) Misdrijf Jeugdige moordenaars (Vervolg van pag. 1) President De Gaulle, die kort na middernacht zijn korte communi qué uitgaf waarin hij zijn aftreden aankondigde, maakte zich vrijdag of misschien al eerder geen illu sies meer over de uitslag van het ten als „vaarwel Charles". Op de Champs Elysées werden gaullisti sche aanhangers door een vrolijke menigte uitgejouwd. Eenheden politie patrouilleerden door de straten en hier en daar deden zich kleine ongeregeldheden voor, toen zij groepjes mensen-gelastten door te lopen. Voor het gebouw van het communistische dagblad L'Huma- nité zongen honderden de inter nationale en hieven een gejuich referendum. Voordat hij na het op- aan bij ujtsiagen) die een overwin- nemen van zijn laatste toespraak njng voor de oppositie lieten zien. tot het Franse volk uit Parijs naar I zijn woonplaats Colembey-les- Deux-Eglises vertrok, zei hij tot enige mensen uit zijn directe om geving: „Alles is verloren". De tekst van het communiqué In Europese en ook in atlanti- gaf hij vrijdag al in handen van sche kringen in Brussel is het twee vertrouwensmannen, onder nieuws van het aftreden van De wie premier Couve de Murville. Gaulle, die op EEG en NAVO de De Gaulle zou ervan overtuigd afgelopen jaren een sterke rem- zijn dat „het leger van degenen mende invloed heeft gehad, met die hem steunen", in de toekomst een «belangrijke rol zal kunnen spelen. Het gaullistische dagblad „La Nation" schreef maandagochtend in dezelfde geest. Het zegt dat de boodschap die De Gaulle achter laat, blijvend is. „Zo hij het lot van Frankrijk niet meer in handen heeft, dan blijft hii toch het ge weten van het land. Velen die „neen" hebben gestemd, worden zich nu al bewust van de grote leegte die in Frankrijk en in de wereld is ontstaan", aldus het blad. Tienduizenden Parijzenaars be groetten zondagavond de nederlaag van president De Gaulle met kre- opluchting ontvangen. Men heeft het gevoel dat een nieuwe periode zal aanbreken, waarin bijv. de toetreding van Engeland tot de EEG en een ver sterking van de Europese gemeen schap weer reëel aan de orde kunnen worden gesteld. Zelfs al zou een gaullistisch getinte kandi daat (bijv. Pompidou) de komende presidentsverkiezingen winnen, dan verwacht men niet dat hij met eenzelfde halstarrigheid als De Gaulle een politiek zal volhouden, die ingaat tegen die van alle ande re partners. Men verheelt zich vorigens niet, dat er wel enige tijd overheen zal gaan eer men zo ver is. «Ho goede merken In één zaak Middelburg L.Delft 103-105 Tel. 01180-7584 Ook In Den Haag Groningen Heerlen De meeste Britse bladen zijn van mening dat de franc onder druk zal komen te staan en dat dit gro tere moeilijkheden voor het pond sterling met zich zal brengen. Ook worden moeilijkheden op de inter nationale valutamarkten voorspeld. „The Times" schrijft dat het dwaasheid zou zijn zich te ver heugen over de nieuwe ontwikke ling. Oude banden moeten worden aangehaald en nieuwe taken aan gevat op een moeilijk ogenblik, aldus het blad. De Gaulle's poli tieke carrière moge nu voorbij zijn, maar zijn gedachten zullen jarenlang een rol blijven spelen. De rechtse „Daily Express" zegt TERNEUZEN Geboren. 16 april: Stella, d. van Walter Boschitsch en Chris tina H. de Doelder, Zuidland- straat 53; Adriaan, z. van Mari- nus Korstanje en Anna de Ritter, Debussyhof 207; Tamara Leona Margriet, d. van Johnny C. Du- carmon en Frederika H. T. Schmidt, won. te Sas van Gent, Beneluxstraat 40; Peter Jacobus Frederik en Antje Liza-Ca- tharina, z. en d. van Fredericus M. T. Ottjes en Leentje van Al ten, P170. 18 april: Quinten, z. van Kees Jiskoot en Hester van der Vegt, Markt 25; Hanno Fran- ïois Antonie, z. van Jan .A. A. Kolijn en Johanna M. A. Burger, Nic. Beetsstraat 1. 18 april: Tim Maarten, z. van Okke Oegema en Maria C. W. A, Dusseldorp, won. te Axel, Groen van Prinsterlaan 3. 20 april: Anita Levina Johan na, d. van Albert J. C. Bartelse en Stoffelina van Koeveringe, Oleanderstr. 58; Willemina Sara, d. van Izak C. Vergouwe en Cor nelia de Bruijne, Donze-Visserstr. 4; Tonia Leon Alma, d. van Georges D. M. Bonte en Jeanine van Tomme, won. te Philippine, Isabellahaven 5. 21 apri: Maarten Cornelis, z. van Cornelis J. van de Velde en Maria A. Grootjans, Frans Lisztstraat 11. 22 april: Ma ria Johanna Wilhelmina, d. van Marijn C. L. Geirland en Johan na E. L. M. de Wolf, IJsbaan- straat 16; Jan Levinus Jonathan, z. van Adriaan Rouw en Janna J. Mamelink, Marisstraat 4. Huwelijksaangiften. 18 april: Alexander J. Schippers 21 jr jm., Guido Gezellestraat 15 en Ma ria J. van der Reest 21 jr jd., IJs- baanstraat 22; Cornelis J. Dekker 18 jr jm., won. te Hoek, Wijck- huizenpolder G 7 en Helena E. Verstraten 20 jr jd., Larixstraat 88. Huwelijksvoltrekkingen: Geen. Overleden. 18 april: Rijk P. Meeusen 87 jr, e.v. C. C. Kiel man, Zandstraat 8. 19 april: René F. Briquet 77 jr, e.v. S. P. C. Wis se, van Steenbergenlaan 62. 21 april: Georges L. L. Vervaet 58 jr, geh., won. te Westdorpe; Pe trus F. Standaert 74 jr-, geh. gew., Westkolkstraat 810. In de periode van 18 tot en met 24 april zijn de volgende perso nen in deze- gemeente ingekomen. G. G. Perez, Diepenbrockstraat 379 van Somali; C. N. R. V. Mar- kusseDessein, Populierenstraat 12 van Assenede (B.)C. E. M. LammensImpens, Kerkhoflaan 18 van IJzendijke; J. Maas, Gou denregenstraat 18 van Axel; H. G. M. van den Eynde, Beethoven- hof 2 van Leusden; J. J. van Doe selaar, Dennenstraat 4 van Zaam- slag; W. A. P. Gelderland, Mid denstraat 24 van Brugge (B.); P. R. Varma, Beethovenhof 70 van Uberherrn (Did); L. J. M. van Dijke, Mascagnistraat 42 van Spijkenisse; J. de Ridder, Azalea straat 62 van Zaamslag. In dezelfde periode zijn de vol gende personen uit deze gemeen te vertrokken. P. N. Geertse, Wilgenplantsoen 25 naar 's-Gravenhage; J. de Blaeij, Handellaan 70 naar Zaam slag; F. F. J. Lauret, Bosjes weg 57 naar Westdorpe; J. A. C. Lam- merts, Nieuwe Kerkstraat 17 naar Veldhoven; C. J. Beeldens Jonkman, Vondelstraat 33 naar Oostburg; R. A. M. Obrie, Ro zenstraat 174 naar Sas van Gent; A. Groenenberg, H. Heijermans- straat 69 naar Middelburg; N. D. de Corte, Koninginnelaan 17 naar Woesten (B.); R. O. E. Ongena, Koninginnelaan 17 naar Gent (B.); H. J. Ruis, Louisastraat 45 naar Utrecht; J. Schippers, Tho- lensstraat 46 a/b naar Rotter dam. dat „een man van buitengewone intellectuele en morele allure elf jaren lang het lot van Frankrijk heeft bepaald". Tot dusver zijn officiële buiten landse reacties op het heengaan van De Gaulle uitgebleven. In wel ingelichte 'kringen in Moskou is men van mening, dat het Kremlin een moeilijk te vervangen bond genoot van grote allure heeft ver loren, die de Sowjet-Unie dikwijls uit haar diplomatieke isolement heeft verlost. Franse bankiers zijn van oordeel dat het aftreden van De Gaulle zal leiden tot zware speculatie tegen de Franse franc en het pond ster ling, die verandering van het mo netaire wereldbestel en van de valutapariteiten kan versnellen. Men meeent dat de franc politiek gezien zal instorten onder invloed van „realistische economische druk". Van een onmiddellijke pa riteitswijziging zal echter geen sprake zijn. Naar verwachting zal de pariteit van de franc tijdens het tussentijds presidentschap van se naatsvoorzitter Alain Poher wor den gehandhaafd. Toch zal er bin nenkort een verandering worden ingevoerd, hoe dicht de gekozen opvolger van De Gaulle politiek ook bij hem staat. Een van de voornaamste binnen landse gevolgen van een devalua tie zal zijn, dat inflatoire krachten worden losgemaakt die de levens standaard zullen uithollen van de zelfde loontrekkers, die tijdens de stakingen van mei en juni 1968 de monetaire onrust hebben veroor zaakt. Internationaal gezien zal de valuatie krachtige druk op de Westduitse regering betekenen om de mark als tegenprestatie te re valueren. Het pond sterling en de Belgische franc worden beschouwd als grensvaluta's die waarschijnlijk met de Franse franc zullen mee- devalueren. Tegelijkertijd zouden de Zwitserse franc, de Italiaanse lire en de Japanse yen met de Duitse mark hoger worden ge waardeerd. Volgens de bankiers zal de dollar geen hinder onder vinden van een matige devaluatie van de Franse franc. Sedert het besluit van De Gaul le van november om de franc niet te devalueren heeft Frankrijk zijn reserves met ongeveer driehon derd miljoen dollar zien verminde ren, is de Franse economie sterk aan banden gelegd door deviezen- beperkingen en heeft het Franse bedrijfsleven een wisselend beleid en belastingaanpassingen te ver werken gekregen. De Zuidkoreaanse premier, Sjoeng Il-Kwon, heeft in het par lement bekendgemaakt, dat een deel van de Amerikaanse mili taire installaties op Okinawa naar Zuid-Korea zijn overge bracht en dat onderhandeld wordt over verdere overbren ging- Het Zuidkoreaanse parlement heeft een resolutie goedgekeurd, waarin de V. S. wordt verzocht, het Zuidkoreaanse leger snel te moderniseren, de Amerikaanse bases in Korea te versterken en de bases op Okinawa te hand haven. DRAKENSTEIN: Een door prins Claus vervaardigde foto van zijn zoon, prins Willem Alexander, die zondag zijn tweede verjaar dag vierde. Een felle brand in een krotten wijk aan de rand van de Marok kaanse hoofdstad Rabat heeft zaterdagavond aan twee perso nen, een vrouw en haar pasge boren baby, het leven gekost. Er zijn twaalf gewonden. Over een oppervlak van ruim 2 ha zijn circa 3.000 huisjes verwoest. Nader wordt gemeld dat meer dan 15.000 mensen door de brand dakloos zijn geworden. Koning Hassan II heeft zondag een be zoek gebracht aan het rampge bied. De bestrijding van de brand heeft uren geduurd, doordat het vuur fel werd aangewakkerd door de wind uit de oceaan. In de nacht van zaterdag op zondag is in Zuid-Afrika de zes de hartoverplantingsoperatie met succes verricht in het Went- worth-ziekenhuis in Durban. Dit is de eerste hartoverplanting in Zuid-Afrika, die niet in het zie kenhuis „Groote Schuur" in Kaapstad is .verricht en niet door prof. Chris"* Barnard en zijn ploeg. Donor en patiënt zijn een man en een vrouw, beiden blanken. Beursplein 5 heeft de nieuwe beursweek ingezet met een vaste stemming voor het merendeel der internationale waarden. Vooral voor Philips en Kon. Olie bestond belangstelling, later ook voor Hoogovens. Philips verbeterde ruim 2 gulden tot 187,60, terwijl Kon. Olie het nog beter deed met Een 37-jarige inwoner van Op- einde bij Drachten is door de po litie aangehouden op verdenking van brandstichting, waardoor in de nacht van vrijdag op zaterdag in Opeinde een veestalling in de as werd gelegd. Passerende auto mobilisten wisten het vee (18 koeien, vier kalveren, een paard en een veulen) tijdig te redden. De veestalling was eigendom van de heer W. Bauw. De 36-jarige landarbeider J. de V. uit Opeinde heeft na langdu rige verhoren bekend de veestal ling in brand te hebben gestoken. Hij kon geen motief voor zijn daad opgeven. Hij was dronken, toen hij zaterdag door de politie werd aangehouden. een koerswinst van bijna 3 gul den op 192. AKU ging 40 cent om hoog tot 119. De stemming voor Hoogovens werd vast. Het publiek nam stukken uit de markt, waardoor de koers opliep tot 113,90. Unilever steeg een halve gulden tot 125,50. Latei- bleef de vraag voor Philips, Kon. Olie en AKU aanhouden waar door het oliefonds uitliep tot 193, Philips kwam op 188,30 en AKU op 119,30. De markt werd gesteund door Wallstreet. Vrijdag sloot de markt in New York met hogere koersen. Daarbij onderscheidden zich vooral de staalwaarden. De cultures waren licht ver deeld. In de scheepvaartsector ging weinig om. De staatsfond- senmarkt gaf geen veranderin gen te zien. De 7% pet. B.N.G.- lening, waarop vrijdag tegen 100 pet. werd ingeschreven, is een succes geworden. Het bedrag van 100 min. werd verhoogd tot 150 min. Op de inschrijvingen moet een belangrijke reductie worden toegepast. Deli-mij. steeg ruim een gulden tot 76, K.Z.-Organon was gemak kelijker op 85,50. Heineken was vast op 169,50 (165,80). Als gevolg van winstnemingen zakte Philips in tot 187. Kon. Olie verliet de markt op 193,20, Uni lever daalde tot 124,40. AKU deed bij het slot 118,70 en Hoogovens 113,80. KLM gaf bijna 2 gulden prijs op 235. In de eèrste periode waren de koerswinsten in de meerderheid. Centrale Suiker steeg 9, Chem. Naarden 8, Kondor en Nutricia ieder 5 en Fokker 8 punten. Van de aandelen in guldens noteerde Desseaux 3,50, Wessanen 3, Klu- wer en Amev ieder twee. Buttin- ger honoreerde de 25 bonus in agio-aandelen naast een onver anderd contant dividend met een koerswinst van zestig punten. In- terlas, Bergoss en Gist-Brocades noteerden evenals Houthandel Pont 5 punten lager. Norit daalde 1,20, Cindu ƒ2,50 en Bols ƒ2. VEEMARKT ROTTERDAM GRENSVOLK door Jakob Schopmanj 31) „Je moet de dingen niet zo som ber inzien, Charlotte, het spreek woord zegt, dat kleine deugnie ten aan de galg komen, en dat men de grote boosdoeners laat lo pen. De simpele drager, die moei zaam z'n donker handwerk be drijft, is veel meer bloot gesteld aan gevaar dan ik. Op Emil Rö- ters heeft niemand enige verden king". „Vergeet je concurrenten niet. Ze volgen met afgunstige ogen onze snelle opgang en liggen voortdurend op de loer om je een hak te zetten. Emil, ik schaam me werkelijk, dat onze naam niet eerlijk meer is!" „Ho, ho, kalm aan. Nu moet je niet overdrijven. Ik ben voor zichtig, reken daar maar op, ik pak niets aan ais ik niet zeker ben van m'n zaak". „Maar daarom is onze naam niet beter, begrijp me goed Opgewonden sprong Emil Rö- ters uit z'n fauteuil op. Hij was dat eeuwige gejammer van z'n vrouw' moe. Bijna onbeschoft schreeuwde hij haar toe. „En se dert wanneer is smokkel dan even erg als stelen om zo te spreken van een smet op onze eer?" „Het is en blijft bedrog. En diefstal ook. Diefstal ten nadere van de staat, wiens invoerrech ten en belastingen ontdoken worden". „Bedrog? Wat is bedrog? Zijn we zelf ook niet het slachtoffer van bedriegerij geweest?" De vrouw zweeg en beet zich op de tanden. Emil Röters be merkte, dat hij een gevoelige snaar getroffen had en dat hij haar harder had geraakt dan z'n bedoeling was geweest. Hij trachtte in te binden: „Ik maak je er geen verwijt over. Nog maals zeg ik je, dat ik je trouw de om jezelf, zonder bijgedach ten aan geld. Het is niet jouw schuld, dat we door je familie bedrogen zijn. Maar nu dat een maal zo is, moet je mij ook de kans laten om terug te verove ren, wat men ons op slinkse wij ze ontnomen heeft". „Emil", probeerde de vrouw nog eenmaal het gesprek een andere wending te geven, „je speelt een gevaarlijk spel dat het daglicht niet verdragen kan. Heb je nooit last van je gewe ten?" „We hóeven het daglicht niet te schuwen. Onze zaak is goed gevestigd. Overdag komen de normale transporten over de grens, die iedere verdenking wegnemen. En die smokkel is heus niet van zoveel belang, niet meer dan een aardige bijver dienste, waarmee ik mij schade loos tracht te stellen. Dat noem ik geen misdaad". „Die mening ben ik niet toe gedaan. Wat noem je de staat? Dat ben jij en ik en alle andere inwoners van ons land. En hoe je het ook draait, je doet met die smokkelarij schade aan de belangen van het volk, je mede mensen". „Dat zie ik niet in". „Je wilt het niet inzien, om dat het niet in je kraam te pas komt „Herem'ntijd Charlotte, laten we toch ophouden met dit gekib bel over die muizenissen. Van al dat gezeur word je nog lelijk en oud. En we schieten er niets mee op. Mijn plan staat vast. Ik moet m'n volledige schadeloos stelling hebben, met rente erbij, en dan hou ik op. Dat beloof ik je, tevreden „Nee, Ik blijf er bij, dat het immoreel en gevaarlijk is, wat je doet en dat je het smokkelen achterwege zou laten, als je echt van me hield". Emil Röters liep rood aan van woede, want haar laatste op merking sloeg hem uit het veld. ,Je bent onhandelbaar", zei hij, „laten we eindelijk ens over iets anders praten Op de koffieplantages van de onderneming Vermeer op Java was een snel om zich heen grij pende bladziekte uitgebroken, die door een schimmel veroor zaakt werd. Hele districten wa ren aan deze plaag ten offer ge vallen. Dorus van Dorenkamp had grote zorgen. Om een over zicht van de aangerichte schade te krijgen maakte hij een reis door het uitgestrekte plantage- gebied en keerde mistroostig huiswaarts. Het waren geen op gewekte dingen, die hij in het rapport naar Rotterdam te mel den had, en in bijna twintig jaar tijds was hij zozeer met de on derneming vergroeid, dat hij de bloei ervan was toegedaan alsof het zijn eigen zaak was. Al vijf jaar eerder had de He- mileia-schimmel verwoestingen aangericht, als een witte laag stof de bladeren bedekkend, en Dorus van Dorenkamp had alles geprobeerd om de dreigende on dergang van de plantage te voor komen. Toen had hij succes ge had, mede dank zij een plotse ling inzettende korte maar he vige regenperiode, die de schim mel in een melkachtige massa veranderde en haar wel niet ge heel te gronde richtte, maar toch een verdere enorme uitbreiding voorkwam. Hij had toen alle aangetaste struiken laten rooien en ver branden. En de daaruit voor de onderneming Vermeer ontstane schade was in vijf jaar tijds weer glansrijk teniet gedaan. Maar nu was de bladziekte terug geko men en nog in veel heviger ma te over zulk een groot gebied, dat hii ten einde raad was. Dag en nacht zon hij op bestrijdings middelen van de schadelijke schimmel, maar hoe hij het ook bekeek er scheen slechts éér afdoende te zijn: de hele koffie plantage met de grond geli.i maken en verbranden. (Wordt vervolgd.) De Egyptische en Israëlische strijdkrachten hebben zondag over het Suezkanaal een artille rieduel van negen uur geleverd, een der langste sinds de zesdaag se oorlog van 1967. Egypte heeft Israël ervan be schuldigd het duel te zijn begon nen. De Egyptische woordvoerder heeft geen melding gemaakt van verliezen. Over een 120 kilometer breed front beschoten beide partijen elkaar met zware en lichte wa pens. Volgens het semi-officiële Egyntische blad „Al Achram" troffen de Egyptenaren Israëli sche munitie- en andere depots nabij El Kantara. De Israëliërs hadden bewoonde gebieden be schoten, aldus het blad. Uit berichten van het front blijkt dat de strijd heviger is ge worden rondom Port Said, dat tot enige dagen geleden niet onder vuur heeft gelegen. Zo schrijft een militaire correspondent van het Egyptische blad „Al Achbar" dat de Israëliërs de weg tussen Port Said en Ismailia hebben be schoten. Intussen hebben zowel de Egyptische als de Israëlische re gering zich over de toestand be raden. Op een. Joodse begraafplaats in 'e zuid-Poolse stad Krakow heb- ocn onbekenden onlangs 200 grafstenen omgegooid en een mo nument beschadigd ter nage dachtenis aan door de nazi's ver moorde Joden. Op de veemarkt van heden te Rotterdam werden aangevoerd: 1067 slachtrunderen en 489 var kens. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. ƒ5,25—ƒ5,70, le kwal. ƒ4,65— ƒ5,15, 2e kwal. ƒ4,10ƒ4,50, 3e kwal. ƒ3,904,05; varkens: le kwal. 2,522,55, 2e kwal. ƒ2,49—ƒ2,52, 3e kwal. ƒ2,40— ƒ2,47; stieren (alle kwal.) ƒ4,55 -ƒ5,15; worstkoeien 3,75^ 3,90; slachtzeugen 22,20zware varkens 2,102,30. Alles per kg. De aanvoer van slachtrunde ren was ruimer met kalme han del en hogere prijzen; varkens: groter aanvoer, handel fauw, af loop traag, prijzen lager, enkele prima's boven notering. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 28/4 '69 - Klei-aardappelen voor het binnenland: Bintje 35-55 mm van 18,tot 19,Bintje 40 mm opw. van 18,tot 20, Bintje 55 mm opw. van 20,tot 21,Furore 40 mm opw. van 18,— tot 20,50. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 40 mm opw. van 20,50 tot f 21,Bintje 35-55 mm van 18,50 tot f 19,Bintje 45 mm opwaarts van f 21,-3 tot ƒ21,50. Bintje 55 mm opw. van 20,tot 21,50. Voeraardappelen van 2.- tot f 6,Stemming: binnenland en export rustig. Prijzen (excl omzetbelasting) vastgesteld per 100 kg af bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland cq. ex port. In het Noordierse stadje Ar magh hebben aanhangers van dr extremistische predikant Ian Paisley en overwegend katholie ke betogers voor gelijke burger rechten elkaar zaterdagavond bekogeld met stenen en flessen. Zes personen moesten in het zie kenhuis worden behandeld. Aan leiding tot het incident vormde de terugkeer uit de gevangenis van drie Paisley-getrouwen, die een maand hadden uitgezeten wegens deelname aan een ver boden bijeenkomst. Ze werden door bijna 4000 mensen en vier muziekkorpsen verwelkomd, waarna tegenbetogers in actie kwamen. De politie wist de vech tenden spoedig te scheiden en drie priesters haalden de bur- gerrecht-ijveaars ertoe naar huis te gaan. De botsing in Armagh was het enige incident waarvan zater dag in Noord-lerland melding werd gemaakt, terwijl de politie rekening had gehouden met een uitbarsting van geweld. Tot de kalmte heeft mogelijk bijgedra gen de uitzending van de Engel se cupfinal op de televisie. Zondagochtend is een conferen tiezaal voor studenten in de buurt van de universiteit van Belfast volkomen afgebrand. De politie vermoedt met een misdrijf te doen te hebben. Voorts is in een kerkje te Saint- field op 20 km van Belfast een tijdbom ontdekt, die bijtijds on schadelijk kon worden gemaakt. De NewyorkSe politie heeft zaterdag vijf jongens van acht to;t vijftien jaar gearresteerd wegens' moord op een 66-jarige portier. Ze hadden bij hem thuis een roofoverval op hem gepleegd. Hun buit bedroeg 60 dollarcent en een zak kleren

de Vrije Zeeuw | 1969 | | pagina 2